Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ušesno maslo

gasper230
22.10.2006, 11:30
Zanima me kaj kej uporabljate za raztapljanje ušesnega masla. Prej sem uporabljal Audispray pa mi ni čisto nič pomagal, zdaj pa nameravam kupiti Cerustop ki vsaj vsebuje parafinsko olje in bi že po tem mogel pomagati. Sam me pa zanima če ga je že kdo uporabil?

lady_lucifer
22.10.2006, 12:18
nic. a je za to treba kej uporabljat? pr men redno umivanje uses ze skor cetrt stoletja lepo deluje.

ponga
22.10.2006, 19:00
jst tud nč ne uporabljam in ne čutim potrebe, da bi...

je pa res, da so menda nekateri bolj nagnjeni k nastajanju ušesnega masla in da tudi redno umivanje ne pomaga.

če ne pomaga nič drugega (spreji, ki jih kupiš v lekarni), ti izbrani zdravnik v trenutku spere čep iz ušesa... :2thumbs:

3nity
22.10.2006, 20:19
me zanima, kako si umivate ušesa. kot sem slišala, palčke res očistijo uho, vendar del ušesnega masla potisnejo bolj globje. med drugim sem slišala, da itak ne veš, da imaš umazana ušesa, dokler ti jih zdravnik ne učisti :D. naj bi takrat slišal en tak majhen pok in "čudežno" vse slišal. za nekatere je potem to kar moteče, ker resnično slišijo vsak najmanjši šum.
kot, pa je ponga rekla, imajo nekateri res probleme. nekateri imajo zelo majhen sluhovod in tega je malo težje umivat.

gasper, jaz na žalost še nisem uporabljala nobenega parafinskega olja, sem pa slišala, da pomaga. probaj, škodovati ti ne more. če nisi siguren, pa kar mirne volje vprašaj farmacevte v lekarni. ;)

ponga
22.10.2006, 20:21
me zanima, kako si umivate ušesa. kot sem slišala, palčke res očistijo uho, vendar del ušesnega masla potisnejo bolj globje. med drugim sem slišala, da itak ne veš, da imaš umazana ušesa, dokler ti jih zdravnik ne učisti :D. naj bi takrat slišal en tak majhen pok in "čudežno" vse slišal. za nekatere je potem to kar moteče, ker resnično slišijo vsak najmanjši šum.
kot, pa je ponga rekla, imajo nekateri res probleme. nekateri imajo zelo majhen sluhovod in tega je malo težje umivat.

Ja, menda bibo palčk ni dobro prepogosto uporabljat, oz.naj si z njimi ne bi čistili pregloboko v uho.
Ampak ko pa prav paše malo popraskat se po ušesu z njimi... :shy: :D

3nity
22.10.2006, 20:22
Ja, menda bibo palčk ni dobro prepogosto uporabljat, oz.naj si z njimi ne bi čistili pregloboko v uho.
Ampak ko pa prav paše malo popraskat se po ušesu z njimi... :shy: :D

to je pa res. ko te srbi, si s palčko pomagaš :D

šnela
22.10.2006, 20:26
men se pa zdi, da so nas nekoč nekje tud učil, da to maslo varuje sluhovod ... no, okej, sam vse v mejah normale, ne pa da ti že repa poganja :D

pa te palčke še za sto drugih stvari uporabljam :P

gasper230
23.10.2006, 18:57
Ja kakor vem palčke ful odsvetujejo, uporabljali naj bi jih samo za nego zunanjega sluhovoda, nič pa šarjenja po notranjem sluhovodu.