Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Je Krpan Striker?

Medved Pu
22.10.2006, 12:34
To vprašanje se porodi, ko si ga bežno ogledaš..
Ker je avstrijski partner Sistemske tehnike v lasti General Dynamicsa, ta pa proizvaja Strykerja, se vprašanje ponuja kar samo...
Tudi ker lovce-bombnike F-16, ki so jih hoteli kupiti pod vladavino LDS izdeluje-general Dynamics!
striker, da se razumemo, je dober oklepnik, zakaj pa ne povedo naravnost, da je Krpan Striker ali njegov derivat(ali je?), pa ostaja skrivnost...
Kdaj gre Krpan na kakšen trial, da vidimo kaj čudo Sistemske tehnike zmore...
Predstavitev Krpana v stilu predstavitev dirkalnikov Formule 1 se mi zdi posrečena..
Kako se bo obnesel na pisti? :2thumbs:

cornholio
22.10.2006, 14:18
;) :2thumbs:

...občutno več boš verjetno zvedel na rtvslo forumu kjer se gredo interni udeleženci primerjalne teste epskih razsežnosti na par 10 straneh....

Kajtimar
22.10.2006, 15:04

...občutno več boš verjetno zvedel na rtvslo forumu kjer se gredo interni udeleženci primerjalne teste epskih razsežnosti na par 10 straneh....
Sami strokovnjaki ja! Tanke in ostale oklepnike pa dejansko poznajo zgolj po njigovi predstavitvi v reviji Obramba. :clown:

Lep dan vsem skupaj... :)

Medved Pu
22.10.2006, 18:12
Sami strokovnjaki ja! Tanke in ostale oklepnike pa dejansko poznajo zgolj po njigovi predstavitvi v reviji Obramba. :clown:

Lep dan vsem skupaj... :)Če ni politična, je pa vojna tajna...Striker je bil včeraj na Geographicu, tako, da tole o Obrambi ne drži povsem.
Na RTV forume ne hodim, nisem seznanjen.
Bolj smešno je dejstvo, da Ravne in Velenje spadata v fevd Rdečega Hermana, pa so se vseeno zlasali okoli oklepnikov....:)
Rigelnikovo srce očitno še vedno utripa v Veleju...
Se bo že zmenil sam s sabo...:2thumbs:

Medved Pu
22.10.2006, 22:31

Ufff Corni, tile na RTV pa so počeni..V detajle...Glede tankov, ne Krpana...
Nič pa se ne menijo o tem, katero platformo so izbrali v ST Ravne za Krpana..
Krpan, plod domače pameti ....my ass. Pravljice...Nekaj fragmentov morda...
Gre za našminkano LAV Piranho? Zakaj skrivajo dejansko poreklo vozila?:D

cornholio
23.10.2006, 06:48
Ufff Corni, tile na RTV pa so počeni..V detajle...Glede tankov, ne Krpana...
Nič pa se ne menijo o tem, katero platformo so izbrali v ST Ravne za Krpana..
Krpan, plod domače pameti ....my ass. Pravljice...Nekaj fragmentov morda...
Gre za našminkano LAV Piranho? Zakaj skrivajo dejansko poreklo vozila?:D

:2thumbs:
dam prste tretje noge da občasno epopeje prebirajo tud turoristi....

ali, cenzuriramo neškodljive, da ostane več za vojaške skrivnosti...

Bell412
23.10.2006, 11:25
Mene pa zanima, če bo osemkolesnik za SV (pa naj bo Krpan ali Patria) opremljen tudi s tole tehniko: http://www.gadgets.si/trophy-ads-forcefield/
:)

FerdoX
23.10.2006, 11:58
Meni je pa ta zadeva čudna. Na preizkus pošljejo Styerjevega Pandurja, ta pogori, potem pa predstavijo Krpana, ki je menda "bolje oklepljen".

Meni to diši po poceni prevari. Na teste vožnje in maneverskih sposobnosti pošlješ oskubljeno verzijo, potem pa predstaviš še "doatno oklepljeno". Kar se tu zamolči je to, da dodaten oklep poveča in drugače razporedi težo vozila in s tem se maneverske lastnosti spremenijo. PA četudi čez celo vozilo piše "KRPAN"

Samo naiven smrkavec bi nasedel tej fori. Vozilo bi moralo še enkrat čez celoten test da bi se dokazalo. Ne moreš pa vzeti od pandurja maneverske sposobnosti, oklep pa iz krpana. Ali gre za različni vozili ali za eno samo?

Mad Gandhi
23.10.2006, 12:02
Meni je pa ta zadeva čudna. Na preizkus pošljejo Styerjevega Pandurja, ta pogori, potem pa predstavijo Krpana, ki je menda "bolje oklepljen".

Meni to diši po poceni prevari. Na teste vožnje in maneverskih sposobnosti pošlješ oskubljeno verzijo, potem pa predstaviš še "doatno oklepljeno". Kar se tu zamolči je to, da dodaten oklep poveča in drugače razporedi težo vozila in s tem se maneverske lastnosti spremenijo. PA četudi čez celo vozilo piše "KRPAN"

Samo naiven smrkavec bi nasedel tej fori. Vozilo bi moralo še enkrat čez celoten test da bi se dokazalo. Ne moreš pa vzeti od pandurja maneverske sposobnosti, oklep pa iz krpana. Ali gre za različni vozili ali za eno samo?

Ma ni mi jasno, zakaj američani, Styer in ST pri tej zadevi tako kvačkajo in mutijo.

cornholio
23.10.2006, 12:02
...aja, čez falcon bodo pa nalepil nalepko jat ? buahaha

fantje, več boste zvedel na unem forumu. odgovori so temaatski in promptni. tukaj je pa mal drgač...

FerdoX
23.10.2006, 12:10
Ma ni mi jasno, zakaj američani, Styer in ST pri tej zadevi tako kvačkajo in mutijo.

Ker niso samo američani in avstrijci tu notri. Tu je še LDS. ;) :rolling: :veryevil:

Mad Gandhi
23.10.2006, 12:13
Ker niso samo američani in avstrijci tu notri. Tu je še LDS. ;) :rolling: :veryevil:

Jap, Zdenko Pavček V&V je član LDS. Ali pa je že izstopil? Mu je pa Rop dejansko zelo ugodno prodal ST. Svaka čast.:mad:

FerdoX
23.10.2006, 12:18
Jap, Zdenko Pavček V&V je član LDS. Ali pa je že izstopil? Mu je pa Rop dejansko zelo ugodno prodal ST. Svaka čast.:mad:

:( :( :( :( :( :(

Medved Pu
23.10.2006, 20:14
Mene pa zanima, če bo osemkolesnik za SV (pa naj bo Krpan ali Patria) opremljen tudi s tole tehniko: http://www.gadgets.si/trophy-ads-forcefield/
:)
Tale striker(al pa stryker, whatever) je pa podoben Krpančku, le vbokline spredaj nima...http://www.gadgets.si/wp-content/uploads/2006/10/tads2.jpg
Mislim, da obstaja aktiven oklep, ki nevtralizira curek kumilativne granate...
Kolk bi pa takle force shield štroma požrl, je pa bistveno vprašanje..:veryevil:
Ker ga muti General Dynamics, čigar del je ST, so šanse, da bo Krpanova dodatna oprema leta 2050...