Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Slovenija med medijsko najbolj svobodnimi državami na svetu!

Verbal
24.10.2006, 10:08
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=3&article_id=1306102409084462&cid=101&pgn=1

Na visokem 10. mestu smo. Mater, smo dobro podkupili te, ki so delali to raziskavo...

ozayrus
24.10.2006, 14:41
Mar nas sploh noben ni resno vzel. Skoncentriral so se na Kitajsko, Rusijo, arabske države,...

yannchy
24.10.2006, 17:21
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=3&article_id=1306102409084462&cid=101&pgn=1

Kaj pravite?

BMX
24.10.2006, 17:23
Zanimivo, pa ravno v času podrejanja medijev, novega zakona o RTVSLO, kadrovskih cunamijev, raznoraznih pritiskov na novinarje, nadevanju nagobčnikov..........

BMX
24.10.2006, 17:32
Mater, smo dobro podkupili te, ki so delali to raziskavo...
Po neuradnih, a zanesljivih informacijah so Gregorja Repovža zadnje čase videvali z velikimi črnim kovčkom, ki je posebej primeren za prenašanje denarja........... Denar naj bi bil namenjen finančno podhranjenim novinarjem v EU, ki so se ravno v tistem času lotevali omenjene raziskave.........

yamamoto
24.10.2006, 22:05
Dokler ne vidim uradnega seznama, tiste neumnosti o desetem mestu ne verjamem. :approve:
Če pa se je Danska uvrstila za nami samo zaradi ene karikature, sem samo še bolj prepričan o totalno nestrokovnem ocenjevanju. :nonono:

FerdoX
25.10.2006, 07:53
NE razumem..... Yamamoto čaka na "prave" raziskave. Ni važno kako le da bo odgovarjala njegovim predstavam. Abota.

Torej mediji pri nas tudi po moje niso ravno najbolj svobodni. Še posebno zato, ker je nekaj medijskih hiš do nedavnega furala monopol nad medijskim trgom s fasado "demokratičnosti".

Pač pri nas je tako, da si "medijsko svobodo" predstavlja v luči polarizacije politike kar je produkt preteklosti. Drugo kar je je "kovnica novinarjev" FDV. Kaj od tam ven prihaja je skorajda škandal. ampak to že ni več "nesvoboda" medijev temveč spada pod rubriko totalna nesposobnost in slaboumnost.

TIGR
26.10.2006, 10:07
NE razumem..... Yamamoto čaka na "prave" raziskave. Ni važno kako le da bo odgovarjala njegovim predstavam. Abota.

Torej mediji pri nas tudi po moje niso ravno najbolj svobodni. Še posebno zato, ker je nekaj medijskih hiš do nedavnega furala monopol nad medijskim trgom s fasado "demokratičnosti".

Pač pri nas je tako, da si "medijsko svobodo" predstavlja v luči polarizacije politike kar je produkt preteklosti. Drugo kar je je "kovnica novinarjev" FDV. Kaj od tam ven prihaja je skorajda škandal. ampak to že ni več "nesvoboda" medijev temveč spada pod rubriko totalna nesposobnost in slaboumnost.

:2thumbs: Bistveno.

TIGR
26.10.2006, 10:07
Verjetno so to napisali pred kadrovskim cunamijem v Mladini:veryevil:

Nehaj dajati prst na rano...;)

anarchy
27.10.2006, 17:38
Ma najbolj svobodni morda glede svobode govora je pisalo, kolikor sem razumel.

nejc
03.11.2006, 17:38
Dokler ne vidim uradnega seznama, tiste neumnosti o desetem mestu ne verjamem. :approve:
Če pa se je Danska uvrstila za nami samo zaradi ene karikature, sem samo še bolj prepričan o totalno nestrokovnem ocenjevanju. :nonono:
Sem bil tudi sam skeptičen, pa vendarle drži.

http://www.rsf.org/rubrique.php3?id_rubrique=639

Duh
03.11.2006, 18:32
Če se ne motim smo padli za eno mesto v primerjavi z lanskim letom, ampak smo še vedno visko...

V osnovi so bili naši mediji nekje od leta 90 kar liberalni..sploh pa v zadnjih 10ih letih...in to bolj liberalni, kot pa države, ki so nas na začetku "učile" demokracijo...kdor tega ne prizna in je ****** al pa zaveden. Imeli smo tako "leve", kot "desne"...če novinarji "desnih" niso bili dovolj sposobni, da bi pisali merodajne članke in s tem dvignili svojo naklado pa še ne pomeni, da je pri nas obstajal medijski "mrk"...Prav zanimivo malo pogledat nazaj in se vprašat zakaj se je večino afer, ki so bile obrnjene proti levici pričelo prav v Mladini, Dnevniku, Delu ali Večeru in ne v Magu ali Demokraciji? Odgovor je jasen, ker so bili sami nesposobni
In ja, naši mediji so bili bolj liberalni v primerjavi z "razvitimi" zahodnimi državami, včasih je že mejilo na anarhijo, kar mi je bilo všeč..tega bo manj in manj...

Ne vem, kdaj so zaključili s pridobivanjem podatkov za to raziskavo, me pa zelo zanima, kje bomo naslednje leto...Grem stavit, da bomo nižje!

Alfa-pi
05.11.2006, 12:25
Tudi to je politika! Če lezeš v rit Bushu tako kot naša vlada, bo zato tudi kaj dobila, kajne!!! Še najceneje je kaka (pre)lepa ocena...! Sicer se pa za 2 miliona ljudi nihče ne sekira - Bush jih toliko tudi pobije, če mu to koristi! In o "neodvisnosti" medijev - "neodvisni" šef RTV je vodja volilnega štaba "neodvisnega" Arharja! Da te kap!!!!

BMX
05.11.2006, 12:59
Tudi to je politika! Če lezeš v rit Bushu tako kot naša vlada, bo zato tudi kaj dobila, kajne!!! Še najceneje je kaka (pre)lepa ocena...! Sicer se pa za 2 miliona ljudi nihče ne sekira - Bush jih toliko tudi pobije, če mu to koristi! In o "neodvisnosti" medijev - "neodvisni" šef RTV je vodja volilnega štaba "neodvisnega" Arharja! Da te kap!!!!
Čudno da so Američani, ker je vse, tudi ta raziskava, pod njihovim vplivom, šele 53............:rolling: :rolling: