Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sinope 568+

gloris
27.10.2006, 18:33
Hitrega Sagema je zamenjal Sinope 568+. Nekateri že vemo zakaj :veryevil:
http://storitve.siol.net/oprema/komunikacijski-prehod/

T-a-d-e-j
27.10.2006, 20:25
Je primerljiv z mojim modemom od amisa: http://www.speedtouchdsl.com/prod780.htm ? Končno se VAS (kako sem srečen da sem na amisu:D) je Siol usmilil, v zameno za 2 letni aneks seveda...

tor
28.10.2006, 18:15
a je to naslednik sagema

dal
29.10.2006, 10:06
Ali kdo ve, če se lahko na tem modemu wireless popolnoma izklopi (da bi se uporabljalo samo ostale možnosti)?

ELEKTROLJUB
29.10.2006, 10:56
Mislim, da ne obstaja nobena kombinirana naprava wlan-lan kateri se ne bi dal izklopiti wireles.

storz
30.10.2006, 06:11
Ali kdo ve, če se lahko na tem modemu wireless popolnoma izklopi (da bi se uporabljalo samo ostale možnosti)?

ja se da.

miro74
30.10.2006, 06:43
A mogoče podpira upnp?

Sawyer
30.10.2006, 08:09
In v cem bi nej bil bolsi ta?

gloris
30.10.2006, 11:39
In v cem bi nej bil bolsi ta?
Dela tudi tam kjer Sagem ne dela.:approve:

gloris
30.10.2006, 11:50
A mogoče podpira upnp?
Tehnične karakteristike:
http://products.iskratel.com/sites/PRODUCTS_slo/doc/produkti/terminal_equipment/si2000_dsl_cpe/docs/SI2000_Sinope568plus_datasheet_EN_030.pdf

zigi69
31.10.2006, 14:41
Končno priznali, da je bil francozek že v štartu za en klinc.
Kolikor so imeli operaterji in serviserji dela z njim se jim je sigurno maščevalo.Ves dobiček je šel v maloro.
Zato so pa storitve, ki jih uporabniki plačujemo tako drage.
Upam, da bodo tistega, ki je dal to napravo na naš trg udarili po žepu ali pa ga čez zaprto okno (iz pritličja) ***nili na cesto.

zigi69
31.10.2006, 14:49
Če bi že od začetka imel jaz tega tanovega namesto francozka, bi mi bilo prihranjeno kup težav.
1.linija se ne bi sesuvala na par ur
2.voip ne bi prekinajl
3hitrosti interneta bi lahko bile višje
4.Za en kamion živcev je šlo v maloro, ko sem operatejrem razlagal kaj me muči
5.najpomembnejši dejavnik je pa ta, da francozek ni bil sinhroniziran z ISKRA tel.
Težave je rešil ganymed vendar so imeli še stroške pri priklopu Vigorja, da sem lahko uporabljal vse storitve duo paketa.
Če potegnem črto bom čez dve leti(monopol pri meni ostaja press), ko poteče pogodba nabavil tega ali pa kaj novejšega.

miro74
02.11.2006, 10:33
a že ma kdo tega tanovga? a vredu dela?

gloris
03.11.2006, 11:07
a že ma kdo tega tanovga? a vredu dela?
Če ga primerjam s Sagemom, ta deluje precej bolje.

krneki66
05.11.2006, 13:34
Meni Sagem dela cisto OK, brez resetiranja, povezava vedno max. Imam 2TV, internet in telefon. :2thumbs:

miran74
05.11.2006, 16:47
Če bi že od začetka imel jaz tega tanovega namesto francozka, bi mi bilo prihranjeno kup težav.
1.linija se ne bi sesuvala na par ur
2.voip ne bi prekinajl
3hitrosti interneta bi lahko bile višje
4.Za en kamion živcev je šlo v maloro, ko sem operatejrem razlagal kaj me muči
5.najpomembnejši dejavnik je pa ta, da francozek ni bil sinhroniziran z ISKRA tel.
Težave je rešil ganymed vendar so imeli še stroške pri priklopu Vigorja, da sem lahko uporabljal vse storitve duo paketa.
Če potegnem črto bom čez dve leti(monopol pri meni ostaja press), ko poteče pogodba nabavil tega ali pa kaj novejšega.
A je res tako dober?
Nekaj me zanima kako je z brezično povezavo namreč poleg namiznih računalnikov se v internet povezujem s prenosnikom in rabim brezično povezavo pri sagemu to sicer dela
Potem sem namreč bolj oddaljen od centrale malce slabša linija pa mi sagem zgubi sinhronizacijo ali pa prekine kako je s tem pri tem modemu je boljši

mchregec
05.11.2006, 17:32
Če ga primerjam s Sagemom, ta deluje precej bolje.

A ga slučajno imaš ker bojo šele naslednji teden prišli v prodajo?

fazan
05.11.2006, 19:16
Ali dela nekdo zastonj reklamo ali pa je vse res.Sicer pa če je sagem tako zanič pa naj menjajo modeme če je res vse.

gloris
06.11.2006, 15:13
A ga slučajno imaš ker bojo šele naslednji teden prišli v prodajo?
Imam ga kot nadomestni (testni) modem, moj Sagem je še vedno na servisu.

gloris
06.11.2006, 15:21
Ali dela nekdo zastonj reklamo ali pa je vse res.Sicer pa če je sagem tako zanič pa naj menjajo modeme če je res vse.
Problem je samo to, ker Sagem ni kompatibilen z vsemi centralami. Zato nekaterim deluje povsem OK, drugim pa ne. Pri meni se je pojavil problem, ko so nadgradili centralo. Sinope deluje sedaj OK, Sagem pa ne.

storz
08.11.2006, 07:51
Problem je samo to, ker Sagem ni kompatibilen z vsemi centralami. Zato nekaterim deluje povsem OK, drugim pa ne. Pri meni se je pojavil problem, ko so nadgradili centralo. Sinope deluje sedaj OK, Sagem pa ne.

centrale za adsl2+ so vse iste. V določenih primerih se sinope veliko bolje obnaša od sagema. Nimajo pa vsi težav s sagemi.

lp,
storz

kvaka
08.11.2006, 11:55
Kolikor sem jaz slišal, je glavni problem Sagema, ker ga Siol uvaža in vzdžuje sam, medtem ko ma vse druge prek Iskratel, ki skrbi tudi za centrale...

Zdaj pa me zanima (ker sem že imel konkretne probleme zaradi nezdružljivosti Sagema... saj je napisano nekje na forumu): Ali bo zdaj, ko se Sagem več ne prodaja in se najbrž (predvidevam) od zdaj dalje povzročal še večje težave (sploh ko bojo kaj sw na centralah spreminjali)?

storz
08.11.2006, 12:00
Kolikor sem jaz slišal, je glavni problem Sagema, ker ga Siol uvaža in vzdžuje sam, medtem ko ma vse druge prek Iskratel, ki skrbi tudi za centrale...

Zdaj pa me zanima (ker sem že imel konkretne probleme zaradi nezdružljivosti Sagema... saj je napisano nekje na forumu): Ali bo zdaj, ko se Sagem več ne prodaja in se najbrž (predvidevam) od zdaj dalje povzročal še večje težave (sploh ko bojo kaj sw na centralah spreminjali)?

uvoznik za sagem je RAM2 in jih on uvaža in servisira.

software na centralah se ne bo in se tudi ni spreminjal tako da sagem ne bi več deloval.

kvaka
08.11.2006, 13:06
uvoznik za sagem je RAM2 in jih on uvaža in servisira.

software na centralah se ne bo in se tudi ni spreminjal tako da sagem ne bi več deloval.

Se je. Sicer samo na neki čudni kombinaciji opreme, ampak se je. (Sicer verjamem da ne namenoma, baje je šlo za bug, ampk...)

gloris
08.11.2006, 15:01
centrale za adsl2+ so vse iste. V določenih primerih se sinope veliko bolje obnaša od sagema. Nimajo pa vsi težav s sagemi.

lp,
storz
Vem, da nimajo vsi težav s Sagemi, tudi jaz jih do nedavnega nisem imel. Težave so se pojavile, ko so centralo nadgradili na ADSL2+. Takrat je Sagem odpovedal na celi črti, prekinitve vsak dan, še vedno sem prepričan, da gre za problem kompatibilnosti med Sagemom in DSLAMi za ADSL2+. Še posebej je to mojo trditev potrdil Sinope, ki deluje OK.
Na svoji ADSL linji sem preizkusil tri Sageme, nobeden ni deloval, na vseh se je pojavljala enaka napaka.

storz
08.11.2006, 16:01
Vem, da nimajo vsi težav s Sagemi, tudi jaz jih do nedavnega nisem imel. Težave so se pojavile, ko so centralo nadgradili na ADSL2+. Takrat je Sagem odpovedal na celi črti, prekinitve vsak dan, še vedno sem prepričan, da gre za problem kompatibilnosti med Sagemom in DSLAMi za ADSL2+. Še posebej je to mojo trditev potrdil Sinope, ki deluje OK.
Na svoji ADSL linji sem preizkusil tri Sageme, nobeden ni deloval, na vseh se je pojavljala enaka napaka.

ta primer poznam, samo lahko povem da na ostalih portih na isti centrali delajo sagemi b.p.. Verjetno bo nekja na liniji in se v tem primeru Sinope bolje obnese.

Verjamete ali ne, se zgodi, da tudi sinope in ganymede imate kje probleme pa gre s sagemom veliko bolje. Na terenu se marsikaj doživi.

Lahko pa potrdim da je trenutno Sinope boljša izbira kot sagem, samo ga pred enim letom še ni bilo na voljo.

lp,
Storz

gloris
08.11.2006, 17:48
Sinope je že zato boljša izbira, ker omogoča brezžično povezavo brez dodatnih stroškov.
Še to, da ne bo kdo mislil, da delam tukaj reklamo ali antireklamo za katerega od modemov iz SiOLove ponudbe. Naj bo Sagem, Ganymede, Sinope ali kaj drugega, važno je, da dobro dela!

urosx
08.11.2006, 22:55
Ve mogoče kdo kako se pride na Sinope (kakšna sta uporabniško ime in geslo), da izkopim wireless ?

GregorS
09.11.2006, 06:09
Uporabniško ime in geslo sta enaki kot pri Sagemu in Ganymede torej user.

lp

g_g_g
09.11.2006, 06:47
Zivjo,

Meni so vceraj priklopili trio. Sprva sem bil navdusen nad sinope-jem. Kar v redu uporabniski vmesnik in zelo hitro sem si ga skonfiguriral. Ker imam prenosnika sem si vklopil wireless in pa wpa, kmalu se je zacelo dogajati da je povezava na mojem prenosniku zacela padati (vcasih se je pobrala sama, vcasih pa ne).

Ko sem disablal pppoe na sinopeju in ga zacel uporabljati samo kot modem in sem priklopil starega dobrega linksys-a je vse delovalo tako kot mora.

Opazil pa sem problem pri sioltv-ju, kjer mi obcasno za par sekund slika zmrzne (vcasih dobim tudi black screen), na modemu zacne 2 lucka (ob normalni povezavi vedno sveti) utripati in po parih sekundah se modem poveze s centralo in je spet v redu.

Ima se kdo omenjene probleme z sinope modemom?

lp

storz
09.11.2006, 08:42
Zivjo,

Meni so vceraj priklopili trio. Sprva sem bil navdusen nad sinope-jem. Kar v redu uporabniski vmesnik in zelo hitro sem si ga skonfiguriral. Ker imam prenosnika sem si vklopil wireless in pa wpa, kmalu se je zacelo dogajati da je povezava na mojem prenosniku zacela padati (vcasih se je pobrala sama, vcasih pa ne).

Ko sem disablal pppoe na sinopeju in ga zacel uporabljati samo kot modem in sem priklopil starega dobrega linksys-a je vse delovalo tako kot mora.

Opazil pa sem problem pri sioltv-ju, kjer mi obcasno za par sekund slika zmrzne (vcasih dobim tudi black screen), na modemu zacne 2 lucka (ob normalni povezavi vedno sveti) utripati in po parih sekundah se modem poveze s centralo in je spet v redu.

Ima se kdo omenjene probleme z sinope modemom?

lp

vsekakor prijavi na 0801000 - 3 da se izgublja sinhronizacija (povej da začne wan utripat občasno).

Death Paladin
10.11.2006, 16:06
Pravkar sem dobil novega Sinope568+. Toda dobil sem verzijo brez papirjev ter me zanima, kaksen je dostopni IP. Standardne sem probal, pa ne delajo. Prosim za odgovor..

gloris
10.11.2006, 17:07
Pravkar sem dobil novega Sinope568+. Toda dobil sem verzijo brez papirjev ter me zanima, kaksen je dostopni IP. Standardne sem probal, pa ne delajo. Prosim za odgovor..
Privzeti IP je 192.168.1.1

storz
11.11.2006, 07:58

vmestik je isti kot za ganymede, plus da ima še za voip in wifi. Navodila v slovenščini so v pripravi in bodo kmalu na voljo.

medtem lahko uporabiš tale navodila od ganymeda:
http://storitve.siol.net/fileadmin/useruploads/oprema/Komunikacijski_prehod/ADSL%20Ganymede%20knjizica.pdf

AlienRex
15.11.2006, 07:18
Dela tudi tam kjer Sagem ne dela.:approve:
Si to sam preveril?

gloris
15.11.2006, 10:04
Si to sam preveril?
Ja, Sagem pri meni ni deloval stabilno, Sinope deluje.

vajenc
21.11.2006, 21:40
vmestik je isti kot za ganymede, plus da ima še za voip in wifi. Navodila v slovenščini so v pripravi in bodo kmalu na voljo.

medtem lahko uporabiš tale navodila od ganymeda:
http://storitve.siol.net/fileadmin/useruploads/oprema/Komunikacijski_prehod/ADSL%20Ganymede%20knjizica.pdf

A STE VI NORMALNI NA SIOLU, STORŽ NIMAM NČ PROTI TEBI,
AMPAK VI STE ZRELI ZA TRŽNO INŠPEKCIJO, PRODAJATE SINOPA BREZ NAVODIL V SLOVENŠČINI. KOKR JAZ VEM JE TO KAZNIVO. MA NE MOREM VERJET. SVAŠTA

:nonono:

Macaly
21.11.2006, 21:54
A STE VI NORMALNI NA SIOLU, STORŽ NIMAM NČ PROTI TEBI,
AMPAK VI STE ZRELI ZA TRŽNO INŠPEKCIJO, PRODAJATE SINOPA BREZ NAVODIL V SLOVENŠČINI. KOKR JAZ VEM JE TO KAZNIVO. MA NE MOREM VERJET. SVAŠTA

P.S MA ME DAJE DA BI VAS PRIJAVIL, ČIST ZARES
:nonono:

Pa kaj si ti normalen al kaj ... v bistvu bi ti moralo biti najprej pomembno stabilno delovanje modema, šele potem pa "igračkanje" z nastavitvami ... kakšna tržna inšpekcija, pa kaj če je brez svojih navodil v slovenščini, storž i je povedal da je vmesnik enak Ganymedovem (kar je res) razen voip in wifi tako da v bistvu problema sploh ni ... največji problem so takile sralci po forumih kot si ti ... pa daj se skuliraj malo ... :nonono:

vajenc
21.11.2006, 21:58
Ti si cepec da veš. Vidm da si doma v gozdu kjer lahko vsak dela to kar mu sprdne. Pač siol to dela že ves čas.

In naj postimajo grehe za nazaj da bojo linije delale da ne bojo gnile bakrene zarjavele parice visele do mojga doma. Pa bo čist drgač. in ponujajo stvari k niso nikol stestirane, a si gdaj dobil kakšno beta verzijo kakšnega komunikatorja, da bi vidl če to sploh dela. kr dajo vn pa sprot jejo govno. Prvič nisem noben sralec ampak s Siolom se drugače ne da komunicirat Spremenba paketa mi je požrla Pol leta mojega življenja.

Novi uporabniki pač ne vejo kakšne štale so ble s Sagemi in ne vejo nastavitev. Zato je tvoja zgornja pripomba ne utemeljena.
in tretjič zato so forumi da jih opozorimo na njihove napake.

Macaly
22.11.2006, 07:03
Ti si cepec da veš. Vidm da si doma v gozdu kjer lahko vsak dela to kar mu sprdne. Pač siol to dela že ves čas.

In naj postimajo grehe za nazaj da bojo linije delale da ne bojo gnile bakrene zarjavele parice visele do mojga doma. Pa bo čist drgač. in ponujajo stvari k niso nikol stestirane, a si gdaj dobil kakšno beta verzijo kakšnega komunikatorja, da bi vidl če to sploh dela. kr dajo vn pa sprot jejo govno. Prvič nisem noben sralec ampak s Siolom se drugače ne da komunicirat Spremenba paketa mi je požrla Pol leta mojega življenja.

Novi uporabniki pač ne vejo kakšne štale so ble s Sagemi in ne vejo nastavitev. Zato je tvoja zgornja pripomba ne utemeljena.
in tretjič zato so forumi da jih opozorimo na njihove napake.

Nihče te ne sili biti uporabnik SiOL-a, konkurence je dovolj ... parice ti bodo zamenjali če boš tako zahteval, vendar ne SiOL ampak Telekom oz GVO. Glede težav s komunikatorji ... verjami bilo jih je precej z Sagemom in Ganymedom kar nekaj časa tudi pri meni, samo zadeve sem se lotil malo drugače in zadevo rešil že pred časom, predvsem s pomočjo SiOL-a, ki mi je dal v testiranje Sinopa, Telekoma in GVO, ki mi je uredil parice ipd., tako da se glede komunikacije sploh ne strinjam, prava vprašanja dobijo prave odgovore.

Sagemi gre itak ven, ne vem zakaj je potrebno še vedno ropotati o stvareh, ki so mimo ... glede foruma pa je moje mnenje takole - niso forumi samo za opozarjanje na napake, malo manj pljuvanja in malo več konstruktivnih rešitev s strani uporabnikov in znajo biti uporabniki bolj zadovoljni z njim. Pač nisem pristaš takega načina komuniciranja. Če po forumih, 0801000 in še kje dugje ne znaš drugega kot pi...ti potem verjamem da počasi kam prideš ....

joze.horvat@telekom.si
22.11.2006, 09:51
Kupil sem novejši(rabljen)avto, pa ugotovim da so bile neke rešitve prej boljše. Kaj zdaj ?
Se je pač treba sprijazniti, da živimo v času hiperprodukcije. Časa za temeljito testiranje je premalo.
Zgodi se to, da po 1. letu testiranja ugotoviš, da 10 % naprav ne deluje OK. Zdaj pa ali eno leto zanemariš in priklapljaš stare zadeve, ali pa vzameš tistih 10% v zakup in jih po potrebi zamenjaš. Sageme, ki so imeli probleme z linijsko kodo (praviloma na ADSL2)bo nadomestil Sinope. Sinope ima kar se vzdrževanja tiče, boljšo podporo. Z Iskratelom je možno precej boljše delati kot z arogantnimi francozi. Tako je vmesnik modema plod domačega znanja. Izjema je linijska koda. Linijsko kodo praviloma vedno piše proizvajalec čipseta. V tem primeru je to Conexant. Pričakovati je, da bo tudi Sinope imel otroške težave predvsem na ADSL1 DSLAMIH. Ta problematika se manifestira z problematično sinhronizascijo modema, ali celo z občasnim izpadom modema na popolnoma brezhibni liniji. Danes sem ugotovil, da tudi SiOL komunikator v odhodu ne dele OK. Kaj zdaj ? Popljuvati ali enostavno počakati na upgrade. Odvisno od posameznika. Ljudje se zelo razlikujemo po tem, kako v taki situaciji odreagiramo. Verjamem, da nas SiOL ne bo pustil na cedilu. Sami se bomo pa že pravilno odločili za sebe!

J_O
22.11.2006, 10:24
OK.
Vsi smo občutili (eni bolj, drugi manj) težave Sagem modema.
Sagema je zamenjal Sinope 568+.
Zakaj se TV komunikator AMINO menja spet s Sagem TV Komunikatorjem?
A ena šola ni bila dovolj?
Kje je zagotovilo, da če bom že pripravljen dati 45.000 sit, da mi bo zadeva delovala?

miro74
22.11.2006, 11:13
Ja sej amino še tud ne dela čist v vredu z softwerom 1.4x in 1.7

J_O
22.11.2006, 15:36
Ja sej amino še tud ne dela čist v vredu z softwerom 1.4x in 1.7

Drži. Zanima me samo to, zakaj so se odločili menjati STB.

miro74
22.11.2006, 15:58
Drži. Zanima me samo to, zakaj so se odločili menjati STB.

Zarad HDTV - mpeg4.

J_O
22.11.2006, 15:59
Zarad HDTV - mpeg4.

Pa glih Sagema so zbrali:nonono:

zigi69
22.11.2006, 20:26
Končno priznali, da je ta naš pohableni francozek zrel za ostrel.
V bistu imam eno čist konkretno vprašanje.kako priti do tega novega modema.Bo treba počakati dve leti, da ti poteče prejšna pogodba in potem naročiš tisto, kar bo takrat in ali lahko grem sam v trgovnino in kupim tega tanajbolj adsl pretvornika.

joze.horvat@telekom.si
25.11.2006, 12:46
Končno priznali, da je ta naš pohableni francozek zrel za ostrel.
V bistu imam eno čist konkretno vprašanje.kako priti do tega novega modema.Bo treba počakati dve leti, da ti poteče prejšna pogodba in potem naročiš tisto, kar bo takrat in ali lahko grem sam v trgovnino in kupim tega tanajbolj adsl pretvornika.

Pa kar se menjave tiče mislim, da je najboljše nekoliko počakati. Trenutno se še optimizira linijska koda za ADSL1, pa mogoče bo še kak bug, ki ga bo treba potolčti. Za pričakovati bo, da bo modem nastavljen kot ruter imel tudi DYN-DNS funkcionalnost v prihodnosti. To je seveda odvisno od naročila SiOLa. Škatla je po hardwerski strani zelo zmogljiva. Nastavitve požarnega zidu so enostavnejše kot pri Sagemu. Glede mpg4 ter Sagem škatle pa se ni za sekirati, ker bo v tem primeru le dekoder mpg4 streama. Nobenemu ne bo treba na mpg4, če to ne želi. Definitivno bodo pa profitirali tisti, ki imajo nizko sinhronizacijo modema-pod 6 Mbit/s. Mpg4 stream bo pokuril le 2,5 - 3 Mbit/s to je polovico manj kot dosedanja mpg2 varianta. Jasno, da bo nekdo, ki mu do zdaj ni ratalo gleati 2. TV-jev zaradi prenizke sinhronizacije odslej to lahko. Glede HDTV je še nekoliko problem, ker premalo distributerjev programa oddaja v tem načinu. Kako bo SiOL uskladil mpg4 z HDTV je za počakati. Intenzivno se dela na kodiranju mpg4 signala. Zelo pomembno se mi zdi, koliko video buferja bodo imeli novi STB-ji. Več ko ga bo($$), manj kockic bo itd.:)

J_O
25.11.2006, 14:00
Zelo pomembno se mi zdi, koliko video buferja bodo imeli novi STB-ji. Več ko ga bo($$), manj kockic bo itd.:)[/QUOTE]
:blush:
kaj to pomeni?

storz
26.11.2006, 08:02
če so same napake na liniji buffer ne bo pomagal, saj je to multicast in ne pošilja še nekrat paketkov

Teoretik
26.11.2006, 17:46
Ali Sinope 568+ podpira WDS (Wireless Distribution System) oz. Wireless bridge? Iz podatkov na http://products.iskratel.com/sites/PRODUCTS_slo/doc/produkti/terminal_equipment/si2000_dsl_cpe/docs/SI2000_Sinope568plus_datasheet_EN_030.pdf tega nisem zasledil :coffee:.

Kako je pa z anteno, ali se jo lahko odvije in namesto nje priključi zunanjo, ne da bi pri tem uporabil spajkalnik?

Razlog:
V mansardi (drugem štuku) imam manjšo stacionarno mrežo, ki je preko WLAN AP povezana z routerjem v pritličju.
Če preidem na paket Trio, dobim zraven še Sinopov prehod, načeloma potem obstoječega routerja ne bi več rabil. ???
Sinope bi bil lociran pri TVju. WLAN Signal bi moral iz pritličja spraviti do mansarde.
Meril sem pokritost obstoječega APja po hiši. V okolici TVja je signal zelo šibak, pri stopnišču nekaj metrov stran pa zelo dober.

kilkenny
29.11.2006, 16:37
In v čem je štos, da se vračajo Sagem 3344 F@st modemi namesto Sinope?
Off topic: Sagem se pri sodelavcu pobere na 17 Mbit/s, Sinope pa na 21 Mbit/s.

GapsoN
01.12.2006, 08:56
Tale modem je živa polomija.

Pred tem sem imel calisto in je delal kot urca. Nato se je Siol odločil, da bo menjal modem in poslal dopis s katerim sem moral modem kupiti. OK, razumem. Mi prinesejo nov modem, ga inštaliram in zadeva deluje. 6 dni. Ko sem se odločil, da probam WiFi mrežo, mi modem počepne... Kličem na Siol, prijavijo na 116. OK; se zgodi, da modem lahko crkne. Monterji z 116 preverijo linijo in ugotovijo, da dela. OK, je pač modem crknil.

Ko pridem domov, modem dela... Nič jasno... OK, spet probam WiFi, modem takoj odleti in spet sesuje linijo... spet je sledil klic na 080 8765, 20 min pogovora, da je to popolnoma nemogoče, spet naročilo na 116, da resetirajo linijo..... Potem modem zapakiram, ga nesem v Teletrgovino in mi naložijo nov firmware, ker obstoječi ne dela s centralo.. OK, do tukaj še vse razumem. Zgodba se vleče že skoraj en teden, pridem domov in priklopim modem. In ugotovim, da sedaj modem niti linije ne dvigne več.... Modem gre drugič v enem tednu spet na popravilo...

Sedaj pa me zanima, ali ta reč (besede modem namenoma ne uporabljam) sploh deluje ali ne?
Drugače naj mi dajo nazaj stari modem in neki AP in zadevo zaključimo.

RISK
06.12.2006, 19:12
Samo par besed o mojih izkušnjah s Sinopejem, sebi v olajšanje, drugim (morda) v korist.

Prvi pogled: vse izgleda idelano; po dobrem tednu uporabe pod "polno obremenitvijo": malo manj idelano.

S sigurnostjo lahko trdim, da so (pri mojem domačem in službenem takisto) problemi z brezžično dostopno točko. Moč signala zelo varira (in s tem hitrosti), povezava občasno pade. To velja za povezavo, ko je SINOPE od PC-ja oddaljen 6 metrov in je vmes ena nearmirana stena. Ko poizkusim narediti povezavo v nadstropje (oddaljenost pod 10 m) ni nikakršne možnosti, da bi povezavo vzpostavil, čeprav je omrežje občasno vidno - moč signala je obupno nizka.

Naslednji problem, kjer pa je lahko krivda tudi pri liniji, čeprav "v lokalni tel. centrali" (neformalno) trdijo drugače. Torej: inernet 1 Mbit/s / 256 kbit/s (zasedeni vsi izhodi in brezžična povezava), 2 x TV, IP telefonija - telefonski pogovor. Ob taki (daljši) obremenitvi se redno pojavi poslabšana kvaliteta tel. pogovora (prekinjanje na moji strani, sogovornika slišim), občasno, ob določenih kombinacijah TV programov, pa tudi "kockasta" slika.

Zdaj čakam (in upam), da mi dvignejo "podatkovni tok" na Sinopeju (trenutno je "Trained receive bit rate" = 13824 kbps).

Vse v vsemu, kar nekaj klicev na center za podporo je bilo že potrebno, precej resetov vseh kosov opreme (tudi Aminota) in mnogo debelih živcev.

Da ne pozabim. Fantje na centru za podporo so prijazni in se trudijo, čeprav zasedenost njihovih tel. številk govori o stalni obremnjenosti; resnici na ljubo pa o SINOPEju (nekateri) še ne vedo prav veliko - pravzaprav o težavah kar nekaj, o reševanju le teh pa še ne.

Pozdrav.

g_g_g
06.12.2006, 19:17
Meni pa od kar so mi telekomovci fw na sinopeju nadgradili deluje wireless povezava brez problema. Nese po celem stanovanju in tudi v klet. (knock,knock ;) )

RISK
06.12.2006, 19:55
Meni pa od kar so mi telekomovci fw na sinopeju nadgradili deluje wireless povezava brez problema. Nese po celem stanovanju in tudi v klet. (knock,knock ;) )

Odlično :2thumbs: . Povej, prosim, kako si se zadeve lotil.

Če bo treba, bom drugi PC prestavil iz nadstropja v klet ( ;) ).

ALIEN_3001
07.12.2006, 01:14
S tem Sinope modemom imam tudi sam precej problemov - velikokrat se internet upočasni, sama povezava zelo pade in odzivni časi gredo v nebo (za dlje časa), reset modema sicer pomaga, ampak samo za kratek čas. Trenutno imam težave, pa je gor priključen samo moj komp (samo surfam, brez p2p softwera), danes je tudi že prekinilo TV (imam en set-top box, drugega še nisem priklopil), dostikrat so problemi s kockasto sliko.
Če vklopim WLAN pa Sinope čisto poklekne, dostop do njegovih nastavitev je reeees počasen (da me vpraša za geslo na 192.168.1.1 traja cca 5min, pa za vsako stran vsaj 5min), pa tudi neki error napiše (kot neki out of memory, če dam status, mi piše namesto vseh podatkov (povezava na net, konfiguracija mreže,...) nekaj podobnega kot "out of memory").

Je kakšen firmware ki bi pomagal?

g_g_g
07.12.2006, 05:43
Meni je pomagal. Trenutno nimam dostopa do routerja in ti ne morem povedati verzije.

moat
17.12.2006, 11:08
Pozdravljeni!

Tudi sam se odločam, da bi naročil paket trio. Imam pa pomisleke, ker v mojem kraju (Mežica) ni možen razvezan dostop. Tako bodo stroški nekoliko večji. Imam pa vprašanje; najprej pa ugotovitev. Torej, če si naročnik SiOL TV, si se prisiljen odločiti med tremi komunikacijskimi prehodi:Sinope 568+, Sagem f@st 3344 in Ganymede 822+ in za njih tudi plačati. Glede na težave enih in drugih, ali je torej možno kupiti kaj tretjega, bolj kvalitetnega, na katerega bi lahko priključil ta SiOL TV kominikator? Če je možno, ima kdo kakšen predlog o boljšem in zanesljivejšem komunikacijskem prehodu? Hvala za odgovore.

LP moat.

bartmatej
17.12.2006, 13:40
Če se vežeš ga ne rabiš plačat.

LP Matej

missClause
22.12.2006, 12:07
meni ni jasno zakaj so umaknili Sinope iz prodaje, saj se je prodajal kot po tekočem traku, in kakor sem jaz uspela se dokopati do podatkov, je tako hitro šel v prodajo, kukr je prišel na trg oz. v Siolovo ponudbo... In slišala sem tudi da se bo Sinope modem vrnil v kratkem, kdaj in zakaj je šel iz prodaje, pa nisem dobila odgovora. :nonono:

janezpesec1
22.12.2006, 18:06
Tole je bilo objavljeno na enem drugem forumu, objavil je osebek ki ga sumim da dela na Telekomu: s Sagemi so bile tezave z dobavo in so doloceno kolicino modemov prejeli (pre)pozno. Zato trenutno dobis Sagema, ko pa bodo le-ti posli pa naj bi spet ponujali Sinope. Se enkrat: to je neuradna informacija - bomo videli ce se bo izkazala za resnicno. :P

Death Paladin
23.12.2006, 07:18
Jaz bi prej rekel zato, ker je se polno problemov s tem modemom in se ni ustreznega softwara zanj. Jaz osebno sem ga bil prisiljen zamenjat s Sagemom, ker mi enostavno ni deloval z ISDN linijo. Prevec je faktorjev , s katerimi ta modem (za enkrat) ne deluje. Sem ga imel 1 mesec na servisu, ga dobim nazaj, mi nadgradijo software iz Siola zanj in mi je se slabse deloval, kot pred tem, ko sem ga nesel na servis. Tak, da tisti, ki pljuvate po Sagemu, poklicite na Iskratel in se pozanimajte, kaksno mnenje imajo sele o Sinope 568+. Jaz sem jih poklical in sem se preprical, da si ne zelim vec met Sinopeja, pa ceprav ima vgrajen wireless.

LP

gloris
23.12.2006, 21:39
Jaz bi prej rekel zato, ker je se polno problemov s tem modemom in se ni ustreznega softwara zanj. Jaz osebno sem ga bil prisiljen zamenjat s Sagemom, ker mi enostavno ni deloval z ISDN linijo. Prevec je faktorjev , s katerimi ta modem (za enkrat) ne deluje. Sem ga imel 1 mesec na servisu, ga dobim nazaj, mi nadgradijo software iz Siola zanj in mi je se slabse deloval, kot pred tem, ko sem ga nesel na servis. Tak, da tisti, ki pljuvate po Sagemu, poklicite na Iskratel in se pozanimajte, kaksno mnenje imajo sele o Sinope 568+. Jaz sem jih poklical in sem se preprical, da si ne zelim vec met Sinopeja, pa ceprav ima vgrajen wireless.

LP
Zdaj mi pa prosim ti povej, po katerem modemu naj pljuvam. Sem lastnik Sagema, ki deluje zelo slabo (prekinitve večkrat dnevno). Trenutno uporabljam nadomestni Sinope, ki pa.... deluje! Katere bomo zdaj popljuval, Francoze, Kitajce ali oboje? :D

Death Paladin
24.12.2006, 08:38
Zdaj mi pa prosim ti povej, po katerem modemu naj pljuvam. Sem lastnik Sagema, ki deluje zelo slabo (prekinitve večkrat dnevno). Trenutno uporabljam nadomestni Sinope, ki pa.... deluje! Katere bomo zdaj popljuval, Francoze, Kitajce ali oboje? :D

Hja, zgleda, da imava ravno kontra probleme. Meni je Sinope prekinjal veckrat v intervalu 5 minut, Sagem pa dela ok. Smem vprasat, mas mogoce analogno linijo ali mas ISDN ? Ker pri meni je Sinope s testno analogno tudi deloval BP. Deloval je z nizjim boudratom tudi na ISDN, nikakor mi pa ni hotu delat s hitrostjo, ki je presegla 7 Mbit.

LP

gloris
24.12.2006, 17:49
Hja, zgleda, da imava ravno kontra probleme. Meni je Sinope prekinjal veckrat v intervalu 5 minut, Sagem pa dela ok. Smem vprasat, mas mogoce analogno linijo ali mas ISDN ? Ker pri meni je Sinope s testno analogno tudi deloval BP. Deloval je z nizjim boudratom tudi na ISDN, nikakor mi pa ni hotu delat s hitrostjo, ki je presegla 7 Mbit.

LP
Imam ISDN linijo, od centrale sem oddaljen 2 Km, Sinope se sinhronizira na 13824 kbps in deluje precej bolje od Sagema. Res pa je, da tudi jaz s Sagemom nisem imel večjih težav, dokler niso nadgradili centrale na ADSL2+.

Death Paladin
24.12.2006, 22:40
Tudi jaz imam na sagemu 13820 kb/s in oddaljenost 2-3 Km. Razjezi me samo to, da so mi iz servisa tak modem nazaj poslali. Lahka da bi drug Sinope bil cist ok, a ne poznam koga, da bi lahka sprobal. Vsi okol mene majo Sageme, ki vsem delajo BP.

fazan
29.12.2006, 21:45
Pozdravljeni!

Tudi sam se odločam, da bi naročil paket trio. Imam pa pomisleke, ker v mojem kraju (Mežica) ni možen razvezan dostop. Tako bodo stroški nekoliko večji. Imam pa vprašanje; najprej pa ugotovitev. Torej, če si naročnik SiOL TV, si se prisiljen odločiti med tremi komunikacijskimi prehodi:Sinope 568+, Sagem f@st 3344 in Ganymede 822+ in za njih tudi plačati. Glede na težave enih in drugih, ali je torej možno kupiti kaj tretjega, bolj kvalitetnega, na katerega bi lahko priključil ta SiOL TV kominikator? Če je možno, ima kdo kakšen predlog o boljšem in zanesljivejšem komunikacijskem prehodu? Hvala za odgovore.

LP moat.

Če dobro prebereš ti bo jasno ,da niso problemi samo v mdemih ampak kot jaz zastopim vse poste in kakor imam sam izkušnje ni vse črno.Zavisi od lokacije kje si in kako se ti bo odzival modem zato so ti vrste naštete sicer jaz počaasi prav tako urejam stvari pa enkrat bo sem čisto blizu da bo normalno delalo tako da ne vem če boš lahko izbiral sam kateri modem ti bodo dali ti pa bodo pomagali vzpostaviti linijo da bo delalo le pogumno.

Death Paladin
30.12.2006, 08:25
V trio Ganymede 822+ ne pride v postev, ker pol ti morjo se neke pretvornike za telefon dat zraven. Vprasanje je le Sagem ali Sinope. Kolega pred mano je dobro povedal, da je odvisno, kje si in kaksna je centrala.

LP

Faust
02.01.2007, 09:21
Prenehajte s prepiri. Če nimate rešitve, ne spemajte po temah.

Wampek
03.01.2007, 12:14
V informacijo. Na voljo je že novejši firmware za Sinope modeme.

About Sinope568
The hardware version number for Sinope568 is X5368 Annex B / Argon 4x1 CSP v1.0 (ISOS 9.0).

The firmware version number for Sinope568 is 4.3.13b8-3.11-E.74.2.32.

Naj bi popravila težave s CLIP-om pri določenih telefonih (ne morem stestirat, ker sem zamenjal telefon, s takšnim, na katerem mi je CLIP deloval tudi že s starim firmwarom). Kaj drugega je novega ne vem. Ga imam naloženega že par dni. Deluje brez težav.

janezpesec1
03.01.2007, 17:33
Wampek ali morda ves ce bodo Sinope nadgrajevali avtomatsko ali moras klicati na tehnicno pomoc in zaprositi za nadgradnjo ?

Wampek
04.01.2007, 07:34
Wampek ali morda ves ce bodo Sinope nadgrajevali avtomatsko ali moras klicati na tehnicno pomoc in zaprositi za nadgradnjo ?

Tega pa na žalost ne vem. Meni so ga nadgradili ob klicu na 0801000, ko sem javil težave s telefoniju (izguba nastavitev o številki).

storz
06.01.2007, 18:12
naj povdarim da je nova verzija še testna in se ne nadgrajuje avtomatsko. V tej verziji je samo odpravljenih nekaj manjših težav s telefonijo, kjer določeni aparati (nekateri Siemensi in Panasonic aparati) niso prikazali št. klicočega ali pa aparat ni zvonil. Drugih sprememb ni zato nadgradimo samo tistim, ki pokličejo in povejo kakšen problem imajo. Ni pa ta verzija rešitev za vse, to bodo ocenili na klicnem centru ker vejo kje lahko nadgradijo in kje ne.

lp,
storz

matejaklo
09.01.2007, 22:09
Pozdravljeni,

Mene pa zanima, kako bi lahko v Sinopu upravljal vse te funkcije http://products.iskratel.com/sites/PRODUCTS_slo/doc/produkti/terminal_equipment/si2000_dsl_cpe/docs/SI2000_Sinope568plus_datasheet_EN_030.pdf
Ker tisto kar je sedaj možno je vse skupaj nič!
Razlog. Rad bi, da bo sinope deloval samo kot modem in ne bo routal, za to bi imel namreč Linux strežnik ki bo tudi router. Je to sploh možno v tem primeru. Ima kdo kakšen predlog:)

Hvala za odgovor, Matej

Lipa
09.01.2007, 22:43
Saj to je pa najbolj osnovna zadeva. Pač ne vneseš PPP username-a in passworda, pa ti deluje samo kot modem (PPPoE bridged). Lahko tudi disablaš wireless.

matejaklo
10.01.2007, 08:52
Pozdravljeni,

Hvala, ga imam komaj en teden, pa sem samo reg. ADSL in tega sploh nisem opazil, čez teden ga pa nimam pri sebi. Sem gledal te specifikacije in v primerjavi s tistim kar sen ma hitro videl na modemu...uf, pa sem rajši preci prašal. Dobiš za pivo:) Kako vam pa drugače deluje?

Veron
10.01.2007, 10:35
Tako kot je omenil že prej, če nimaš bridged in napisano uporabniško ime ter geslo, potem deluje kot modem.

Drugače pa meni deluje odlično zaenkrat. :2thumbs:

janezpesec1
10.01.2007, 18:14
Meni zaenkrat deluje v redu, do sedaj ni bilo tezav (mesec in 10 dni).

Dr_EAmer
15.01.2007, 11:47
Lahko tudi disablaš wireless.

Na kaksen nacin disable-as wireless, po tem, ko je enkrat ze narejena prva nastavitev? Sem iskal, pa nikjer nasel?

Hvala za odgovor!

matejaklo
15.01.2007, 14:52
Pod Wirelles imaš in tam izklopiš vse skupaj! Drugač pa, sem sporbal reč(problem opisan zgoraj) in dela.

missClause
19.01.2007, 14:36
Sinope bo ponovno v prodaji od ponedeljka naprej :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: navali narode:2thumbs:

Death Paladin
19.01.2007, 16:14
Se se da kaj drugega pri nas dobit, razen Sinope, Ganymede in pa Sagema ? Seveda v prosti prodaji misljeno.

TEDYBEAR
20.01.2007, 13:29
Sinope bo ponovno v prodaji od ponedeljka naprej :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: navali narode:2thumbs:

moje sožalje vsem.:angel:

missClause
21.01.2007, 00:10
saj bodo vsi trije v prodaji, tak da boste lahk zbirali :rolling:

mtance
21.01.2007, 13:18
moje sožalje vsem.:angel:
mhm, moje sožalje ??? neb reku, Sinope modem je zaenkrat zelo zanesljiv modem, vsaj pri meni.

TEDYBEAR
21.01.2007, 15:41
mhm, moje sožalje ??? neb reku, Sinope modem je zaenkrat zelo zanesljiv modem, vsaj pri meni.

dokler dela :rolling:

sdspecy007
31.01.2007, 15:59
ČE kdo potrebuje kakšen drug modem/prehod, si ga lahko B.P. kupi:

http://www.telekom.si/teletrgovina/omrezna_oprema/brezvrvicni_usmerjevalniki/608/draytek_vigor_2800g.html?page=2

Sicer še sam nisem testiral, si bom pa šel pogledat demonstracijo na Telos (Parmova 14, LJ). Menda je res dobra zadeva, zmogljiva in nadomesti vso ostalo sr*** (ne rabiš nič drugega; seveda za ADSL2+) :P

PS: Pri Telosu je še ugodnejši ;)

dreber
01.02.2007, 21:57
Dober večer želim!

Kakšen telefon priporočate za tale Sinope568?

Potratnost energije temule nikakor ni v čas, se segreva za kavo kuhati! Vaš tudi?

Lep pozdrav!

janezpesec1
02.02.2007, 19:28
Ja zadeva se kar segreva, bomo videli kako bo poleti. Za telefon ti ne znam svetovati, na hitro sem preskusil Panasonica KX-TG8100 in je deloval v redu, tudi stevilko klicocega je prikazal. Ker pa nimamo razvezanega dostopa SiOL-ove telefonije prakticno ne uporabljamo zato ne morem komentirati kaj vec.

Veron
02.02.2007, 19:40
Imam sinope in panasonic prenosno slušalko (ubistve 2). Na začetku ni prikazovalo telefonske kdo kliče, smo modem nadgradil na drugo verzijo in zadeva deluje.

gloris
03.02.2007, 10:17
Dober večer želim!

Kakšen telefon priporočate za tale Sinope568?

Potratnost energije temule nikakor ni v čas, se segreva za kavo kuhati! Vaš tudi?

Lep pozdrav!
Sinope se pretirano segreva in zoprno piska (vsaj moj), drugače deluje dokaj stabilno.
Nanj imam priključen prenosni Panasonic KX-TCA115EX, telefonske številke klicočega ne prikaže vedno (skoraj nikoli).

Veron
03.02.2007, 10:46
gloris, pošlji mi na ZS username pa preverim, če se da to uštimat.

gloris
06.02.2007, 13:56
gloris, pošlji mi na ZS username pa preverim, če se da to uštimat.

Panasonic po nadgradnji modema normalno prikazuje številke, hvala! :tenx:

janezpesec1
06.02.2007, 17:49
Panasonic po nadgradnji modema normalno prikazuje številke, hvala!
Katerega Panasonica pa imas ?

Veron
06.02.2007, 20:06
Je napisu malo više Panasonic KX-TCA115EX, imam ga pa tudi sam in sem uredu zadeva.

Budboy
07.02.2007, 17:46
Sinope se pretirano segreva in zoprno piska (vsaj moj), drugače deluje dokaj stabilno.

Men se nič ne segreva....niti piska ......dela bp.
Mam pa tazadno verzijo nadgradnje...4.3.13b50-3.11-E.74.2.34.

Sharac
08.02.2007, 13:53
Je kdo kaj potestiral WPA in hitrost prenosov oz. če zadeva sploh dela? Bogi Sagemcek ne zmore kaj dosti s WPAjem (no tudi s čim drugim ne kaj preveč).

Abronsius
08.02.2007, 15:07
Tudi pri meni ni opaziti kakšnega pretiranega segrevanja, ravno dovolj da si noge mal pogrejem na njem.:D Zaenkrat zadovoljen z njegovim delovanjem. :2thumbs:

Budboy
08.02.2007, 17:50
Je kdo kaj potestiral WPA in hitrost prenosov oz. če zadeva sploh dela? Bogi Sagemcek ne zmore kaj dosti s WPAjem (no tudi s čim drugim ne kaj preveč).

Nisem probal z WPA ampak se mi zdi da 128bitna enkripcija dela zadovoljivo...
Je pa res da nese v vse sobe v stanovanju isto kot brezični ruter ki je bil občutno dražji.
Po karekteristikah bi mogel ruter imeti večji domet kot sinope, pa se mi zdi da je isti šmorn.

mtance
01.03.2007, 18:22
Mogoče kdo ve, kako rešit problem s Sinope-jem, ker čim odprem jest mojadomena.si, ki je forwardana na moj zunanji ip in nato odprt port 80 za moj računalnik. Problem je da mi zmer odpre od sinope stran. Razen če v datoteki hosts spremenim za mojadomena.si 127.0.0.1 . To se pravi da ročno domeno preusmerim na localhost.

LP

Wabb
01.03.2007, 21:15
Nanj imam priključen prenosni Panasonic KX-TCA115EX, telefonske številke klicočega ne prikaže vedno (skoraj nikoli).

Totalno razocaranje tale Sinope v navezi s TV komunikatorjem Sagem, konstantne prekinitve TV in telefonije. Greje se pa tako, da bi lahko jajco na njemu spekel. Po tednu dni (ne)delovanja in klicarjenja na Siol jim bom v kolikor v zelo kratkem casu ne postimajo zadeve z veseljem vrnil paket trio. Skoda mojih zivcev :nonono:

Veron
01.03.2007, 21:22
Wabb in kako veš, da je kriv modem za prekinjanje??

Wabb
01.03.2007, 22:13
Glede na to, da so Telekomovci se enkrat naknadno izmeril linijo in zagotovili, da zadostuje za nemotene storitve siol trio in da sem opremo namestil optimalno (s tem mislim na dolzino kablov) trenutno ne vidim drugega krivca kot modem, ki je prav tako neposredno povezan s telefonijo. Tudi tehniki na siolu so potrdili, da je sinhronizacija ok in da bom verjetno moral zamenjati modem. Ce imas se ti kaksno idejo, kje bi lahko bil problem, prosim povej...

lp

Veron
02.03.2007, 09:57
Ali je modem pokvarjen ali pa potreben drug profil :)

rda
02.03.2007, 10:29
Ali je modem pokvarjen ali pa potreben drug profil :)

Sicer mimo te teme pa vseeno...mi lahko prosim razložiš kaj o tem profilu? Pri meni se je ob večerih pojavljal packet loss in pol je telekomovec spremenil profil (ki bi naj bil po novem "idealen") in tudi povezava deluje od tedaj BP.

Budboy
02.03.2007, 16:34
Profil pomeni samo to da ti softwarsko nastavijo optimalne frekvenčne razpone v bandu ki ga uporabljaš.
Pač uporabljata se dva banda in sicer 8Mhz in 16Mhz.
8Mhz band se uporablja za internet, 16Mhz pa za siol tv.
Tukaj ti nastavijo določene parametre, da maš naprimer Local signal-to-noise margin dober, da imaš čim boljši
Upstream power čim večji v dB,n da maš čim manj CRC errorjev.......in tko naprej...
To velje za adsl.
Za vdsl pa so nastavitve drugačne ampak tut zelo podobne, samo z to razliko da so bandi 12Mhz in 17Mhz..

rda
02.03.2007, 19:44
@budbuy: hvala, mi je kar jasno

atamama
16.03.2007, 09:38
Tudi jaz sem zamenjal mojega starega CAlistoja z Sinope 568+ in takoj so se pojavile težave:beri download mi je padel za skoraj 50%,,sedaj rešujemo probleme

storz
16.03.2007, 09:49
Tudi jaz sem zamenjal mojega starega CAlistoja z Sinope 568+ in takoj so se pojavile težave:beri download mi je padel za skoraj 50%,,sedaj rešujemo probleme

ste že probal, da nastavite da deluje modem kot router in da si naložite www.dumeter.com da se vidi kako prenos poteka.

lp,
storz

atamama
16.03.2007, 11:19
Zaenkrat še tega nismo nič probali.Imam 1 mb linijo ,pri kateri s Calistojom 4 leta nisem imel kakšnih velikih problemov,razen par malih prekinjanj,ki smo jih takoj rešili in sedaj se mi ta Sinope na 1 mb linijo sploh noče sinhronizirat ,tako da mi je telekomovec sedaj nastavil na 512 ...in če si modem lahko sam nastavim kot router,te prosim da mi poveš kako to storim? Telekomovec mi je zaenkrat sporočil,da mu bo naslednji teden probal naložit nov FW

Deflektor
02.06.2007, 08:27
Kako je sedaj s Sinope, se že kaj bolje obnese pri VoIP in IPTV ali še zmeraj povzroča težave?

janezpesec1
02.06.2007, 19:42
Za VoIP ne morem komentirati ker SiOL telefonije prakticno ne uporabljamo, pri IPTV pa vsaj pri meni ni tezav za katere bi bil kriv sinope.

Blond
05.06.2007, 12:12
No jaz imam na ta Sinope prijavljen DUO paket. Z internetom dela odlično (WLAN) tudi prekinjanja ni nobenega opazit.
Matra ga pa prikaz številke klicočega in na 080 so rekli, da so že vse naredli kar znajo.

Storz se še nekaj matra...temu sem jaz dolžn celo gajbo, ko se tak trudi.

Blond

sr@nje
05.06.2007, 14:35
No jaz imam na ta Sinope prijavljen DUO paket. Z internetom dela odlično (WLAN) tudi prekinjanja ni nobenega opazit.
Matra ga pa prikaz številke klicočega in na 080 so rekli, da so že vse naredli kar znajo.

Storz se še nekaj matra...temu sem jaz dolžn celo gajbo, ko se tak trudi.

Blond

Storzu vsaka čast za njegov trud, ampak 080 je pa prava tema.

Vsekakor s takim odgovorom jaz ne bi bil zadovoljen, če nekaj tržijo ima da dela kot se zagre, saj tud računi redno prihajajo, kar se le da.

fazan
05.06.2007, 15:55
Jes ga nočem več men je crkno ozitroma se menda na vseh centralah ne sinhronizira enako tak so men na tehnični pomoči povedal.Zelo rad počepne siver so pa modemi tak tak moraš met menda srečo da dobiš modem kateri koli brez napak.

jagy
10.06.2007, 21:59
Meni občasno delata oba telefona na tem sinopeju.:nonono:

drnovurb
12.06.2007, 18:45
Meni občasno delata oba telefona na tem sinopeju.:nonono:

Upam da ne samo takrat ko dvigneš slušalko... :veryevil: :veryevil: :veryevil: :veryevil:

antireal
12.06.2007, 20:16
Sinope je eden boljših modemov trenutno. Vse napake na njem se dajo odstraniti v parih minutah, samo tehnika morate pripraviti do tega!

mtance
12.06.2007, 21:16
VOiP + Internet deluje brez problema ...

X-wrt
18.06.2007, 07:58
Sinope568: nestabilnost/pregrevanje/lomljivost/ najbolj poceni rešitev kar jih je možno.

rda
18.06.2007, 08:45
Sinope568: nestabilnost/pregrevanje/lomljivost/ najbolj poceni rešitev kar jih je možno.

Sinope pri meni (duo paket) deluje brez problema :)

Veron
18.06.2007, 08:47
Meni deluje odlično.

jagy
19.06.2007, 23:37
Meni se zdi sumljivo, da je sinope vedno tako vroč (vsaj moj). Ko sem zadnjič vprašal serviserja o tem, pa je bil sam tiho in ni odgovoril.

gloris
20.06.2007, 16:16

Lahko potrdim, da se pretirano segreva. Moj ima še eno hibo, ko se pregreje začne oddajat zelo moteč visokofrekvenčni zvok (pisk). Problem sem delno odpravil s tem, da sem ga prišraufal na steno. Stena in pokončni položaj mu odvzameta nekaj odvečne toplote.
Seveda je rešitev poceni saj je Made in China.
Kljub vsemu Sinope pri meni deluje veliko bolje kot Sagem, ki sam ga imel pred tem.

XORO
20.06.2007, 20:23
Lahko potrdim, da se pretirano segreva. Moj ima še eno hibo, ko se pregreje začne oddajat zelo moteč visokofrekvenčni zvok (pisk). Problem sem delno odpravil s tem, da sem ga prišraufal na steno. Stena in pokončni položaj mu odvzameta nekaj odvečne toplote.
Seveda je rešitev poceni saj je Made in China.
Kljub vsemu Sinope pri meni deluje veliko bolje kot Sagem, ki sam ga imel pred tem.

Prijavi napako...da se ti modem greje...modem v okvari in ti ga bojo zamnjali...

Najbolse da poklices 116 -prijava napak

Killy
20.07.2007, 02:46
Ok, naj omenim še svoj problemček, ki mu trenutno ne posvečam dosti pozornosti saj sem dnevno odsoten od doma pa vendar..

Do februarja sem imel 1mbit linijo in oni stari modem od Iskre se mi zdi. Vse je vedno delalo brezhibno - se vec, kadar se povezava nemara ni hotela vzpostaviti, sem poklical na 080 1000 in dejal, da imajo problem v našemj koncu :) in se je redno izkazalo, da je res nekaj narobe bodisi zaradi vremena ali popravil ali kaj tretjega.

No nedavno sem zamenjal stari paket z Duo paketom, dobil nov modem.. Sinope.. in 4mbit povezavo. Razvez lokalne zanke se ni bil mozen tistega meseca - tako da sem sedaj naknadno se odpovedal isdn, prenesel stevilke na ip telefonijo in se nadgradil hitrost na 10mbitov kar je spostovanja vredno za moje pobocje gorjancev.

Problemcki pa so sledeci - hitrost (prenos preko torrentov) celo res doseze 1mb na sekundo oz. je temu ustrezno blizu, cetudi se med surfanjem ravno ne pozna - se pa zato sam modem nenormalno greje in presneta wan lucka ali kaj je tisto zacne priloznostno utripati. Takrat mi ne dela potemtakem ne net ne telefon. Tezavico vcasih odpravim tako, da izstekam vse skupaj iz vticnic in nazaj prizgem, vcasih ni nic vcasih pa naredi "klik" v modemu in zagorijo se preostale lucke in povezava se ponovno vzpostavi. Se pa to dogaja zelo neredno.. 3 dni nic in potem en dan celo dopoldne in popoldne in podobno. Nekako se mi zdi, da tokrat pa ne bo nic narobe s samo linijo ampak kar z modemom - se posebno, ko prebiram vase poste tu na forumu.

Zanima me do kaksne pomoci sem torej upravicen, ce lahko tehnik na pomoci "vidi" tovrstne tezave pri komunikaciji modema s centralo in kako uspesno motnje odpraviti.

No ja, trenutno sem prevech zaspan, da bi napisal bolj podrobno tako da kaj vec morebiti jutri.

Lep pozdrav.

mathjazz
20.07.2007, 17:37
A je že kdo shekal Sinope 568+, da bi ga brezžično povezal s kakim klasičnim routerjem (ala wrt54g) in tako dosegel večjo pokritost (in odpravil potrebo po postavitvi routerja blizu Sinopeja).

Veron
23.07.2007, 22:14
Sinope ne podpira WDS povezave.

dRazor
24.07.2007, 15:50
Kakšen je IP od Sinope-a? 192.168.2.1 ne dela?!

EDiT: 192.168.1.1

Cojs
14.09.2007, 10:39
Kako se izklopi/vklopi wireless na Sinope-ju? Je privzeto (ko ga dobiš) vklopljen ali izklopljen?
Je potrebno instalirati kako programsko opremo za ta modem? Jaz zraven nisem dobil nič. oz samo nek CD, kjer pa gre u bistvu samo za registracijo.

Hvala, LP

Veron
14.09.2007, 13:03
Kako se izklopi/vklopi wireless na Sinope-ju? Je privzeto (ko ga dobiš) vklopljen ali izklopljen?
Je potrebno instalirati kako programsko opremo za ta modem? Jaz zraven nisem dobil nič. oz samo nek CD, kjer pa gre u bistvu samo za registracijo.

Hvala, LP
Privzeto je izklopljen.
Kako štimatš? - V spletni brskalnik v naslov vpišeš http://192.168.1.1 - uporabniško ime: user in geslo: user

Nobene programeske opreme ni treba nameščat s strani modema.

Cojs
14.09.2007, 13:16
Hmm...imam namreč en problem..verjetno zaradi elektrike/napetosti modema.
Namreč zaradi garažnih vrat (v kleti pod blokom), ki so na senzor oz. jih je treba z daljincem odpreti, le te ko se jih odpre poberejo ogromno energije oz. elektrike samemu modemu tako da ta mrkne (kot da bi se resetiral, Wan lučka začne utripati).
Zdaj ne vem ali so kabli problem, ali je adapter od modema...ker antenca za wireless je sklopljena!

Hvala za vsakršen nasvet!

LP

Veron
14.09.2007, 13:49
UPS?
http://www.mimovrste.com/artikel/1140402416/q=ups/brezprekinitveno-napajanje-sweex-manageable-ups-500-va-pp050

Cojs
15.09.2007, 13:16
Hmm in kaj mi to pomaga če mi prekine povezavo vsakih 5-10 min.?

carlib
16.09.2007, 18:35
Pozna kdo težave, če preko Sinope568 dostopa na internet preko Wlana, namreč meni se ne prikazujejo strani, ki so locirane za httpS://

Veron
16.09.2007, 19:49
Hmm in kaj mi to pomaga če mi prekine povezavo vsakih 5-10 min.?
Praviš da "padanje" modema povzroča nihanje električne napetosti.
Torej zakaj je ups? Zato da napravi, ki je na njega "nuci" neprekinjeno in enakomerno električno napetost.

drevored
10.11.2007, 09:49
Zdravo!! Imam enako vprašanje kot COJS:

Probal -> http://192.168.1.1 , vendar mi te strani ne najde

Hvala

miran74
18.11.2007, 17:03
Hmm...imam namreč en problem..verjetno zaradi elektrike/napetosti modema.
Namreč zaradi garažnih vrat (v kleti pod blokom), ki so na senzor oz. jih je treba z daljincem odpreti, le te ko se jih odpre poberejo ogromno energije oz. elektrike samemu modemu tako da ta mrkne (kot da bi se resetiral, Wan lučka začne utripati).
Zdaj ne vem ali so kabli problem, ali je adapter od modema...ker antenca za wireless je sklopljena!

Hvala za vsakršen nasvet!

LP
Kaj takšnega pa še nisem slišal lahko pa da sama vrata motijo modem.Zdaj če vrata res požrejo tolko energije je to problem, ki se ga rešuje z električarji samo potem bi se druge aparate motilo najbolje se to vidi na luči ko se vrata odpirajo bi morala luč utripati ali nekaj podobnega, če je temu tako je to problem z elektriko katerega bo verjetno zelo težko rešit.
Drugače pa verjetno vrata motijo modem tu pa ne vem kakšna je rešitev preselitev modema v kakšen drug prostor.

simch
21.11.2007, 22:48
Mi lahko kdo da link do navodil za sinope 568+ v pdf formatu?

Hvala

Ipod
22.11.2007, 12:11
Evogana (http://pomoc.siol.net/fileadmin/useruploads/pomoc_in_podpora/Helpdesk/CPE/montaza-CPE-Sinope.pdf)

simch
22.11.2007, 14:29
To sem našo ja. Ma kdo mogoče ono malo bolj obširno ko se zraven siolovega paketa dobi?
Hvala vseeno.

janezpesec1
22.11.2007, 17:58
Morda mislis tole:
http://storitve.siol.net/fileadmin/useruploads/oprema/Komunikacijski_prehod/Sinope568%2B_navodila.pdf

simch
27.11.2007, 22:23
To bo to ja. Najlepša hvala.

mikimaus
05.12.2007, 20:42
Evo da se še tuki zjočem! Problem z Wi Fi jem P1i in Sinope 568+ poveže sicer se vendar srfanje po netu in pošiljanje e-mailov no go.:nonono: Notesnik vem da potrebuje PPPoe kako je to pri tem telefonu, dejte siolovci ščekirite stvar.;) Zadnja meni ne preveč ljuba opcija je dodaten nakup Wi fi routerja.:nonono:

Veron
05.12.2007, 20:50
Nastaviš na modemu, da se modem poveže na net? Pa ne poterbuješ nobene pppoe povezave na kompu

amadej
09.12.2007, 19:12
Ker sem na modem sinope povezal še drugi računalnik in hočem na modemu določene stvari narihtat enostavno več nemorem dostopat do njega:
http://www4.slikomat.com/07/1209/kjj-modem-.jpg
Torej kaj narediti?

XORO
09.12.2007, 19:58
Na kateri izhod na modemi mas ta racunalnik pripelan...
Ker mislim da to dela samo na 1.izhodu (ETH1)

poskusi malo...

lp

amadej
09.12.2007, 20:23
ne veš vs eimam isto priključeno kot sem imel...že pred časom sem lahko dostopal do njega ampak nisem nič spreminjal le ogledoval sem si...zdaj pa naenkrat ne morem več...čudno:dontknow:

robida
09.12.2007, 21:33
ne veš vs eimam isto priključeno kot sem imel...že pred časom sem lahko dostopal do njega ampak nisem nič spreminjal le ogledoval sem si...zdaj pa naenkrat ne morem več...čudno:dontknow:

Preveri če sta res priključena na ET1 in ET2(DATA),ker ET3 in ET4 sta za TV vmesnik.Kar pa lahko spremeniš v nastavitvah tako da so vsi štirje na DATA,seveda če potrebuješ več portov in nimaš TV vmesnika.Priklopi en PC na ET1 in preveri v modemu kako so porti nastavljeni.

Lp
robida

amadej
09.12.2007, 22:10
saj pa nisem mutavi in vem kako imam nastavljeno saj pa rečem da imam na ET1 prvi računalnik potem na ET3 in ET4 imam priklopljena dva komunikatorja zdaj mi še ostal samo ET2 na katerega sem drugi računalnik in spreminjam kar kole pa povezave spovstaviti NEmorem =)

nmbskobe
09.12.2007, 23:16
Ker sem na modem sinope povezal še drugi računalnik in hočem na modemu določene stvari narihtat enostavno več nemorem dostopat do njega:
http://www4.slikomat.com/07/1209/kjj-modem-.jpg
Torej kaj narediti?

Včasih je DHCP na Sinope-u malo muhast. Probaj ročno vnesti IP (192.168.1.2) v nastavitve mrežne kartice. Če še vedno ne gre ga resetiraj z gumbom reset na zadni strani.

amadej
10.12.2007, 10:26
nič ne deluje...bom poskuso poklicat enkoga ki se razume stega pa bo mi on nariktal jas sem živce zgubil hehe

Ipod
10.12.2007, 11:41
Pingaš ga lahko?

Gegi
29.12.2007, 20:31
Jas pa bi pital če gdo ve, če se lahko antena iz sinopeja demontira, da bi se dala na daljši kabl in se prestavila en prostor dalje da bi bil boljši domet

hvala za odgovor

Lp

080 Urban
30.12.2007, 09:31
Gegi, ne bo šlo...

Lahko pa kupiš bezžično dostopno točko (wireless access point) in si tako podaljšaš domet

lp

Natasa
07.01.2008, 08:40
Pozdravljeni!

Sem popolni laik zato imam par osnovnih vprasanj. Doma smo najprej imeli ISDN potem smo ga nadgradili v ADSL sedaj pa imamo Siol TV, kaj vec nebi znala povedati. :blush: Pred kratkim sem kupila prenosnik in bi rada uporabljala brezžično povezavo z internetom. Bi mi lahko prosim pomagali, kaj morem storiti, da ga aktiviram.

Pregledala sem forum in našla tole navodilo: "V spletni brskalnik v naslov vpišeš http://192.168.1.1 - uporabniško ime: user in geslo: user", vendar od vseh tistih uporabniskih imen, ki sem jih našla na pogodbah nobeno ni pravilno.

Lepo bi vas prosila, ce mi lahko bolj na široko obrazložitve potek aktivacije.

Hvala :kisses:

080 Urban
07.01.2008, 09:02
Pozdravljeni!

Sem popolni laik zato imam par osnovnih vprasanj. Doma smo najprej imeli ISDN potem smo ga nadgradili v ADSL sedaj pa imamo Siol TV, kaj vec nebi znala povedati. :blush: Pred kratkim sem kupila prenosnik in bi rada uporabljala brezžično povezavo z internetom. Bi mi lahko prosim pomagali, kaj morem storiti, da ga aktiviram.

Pregledala sem forum in našla tole navodilo: "V spletni brskalnik v naslov vpišeš http://192.168.1.1 - uporabniško ime: user in geslo: user", vendar od vseh tistih uporabniskih imen, ki sem jih našla na pogodbah nobeno ni pravilno.

Lepo bi vas prosila, ce mi lahko bolj na široko obrazložitve potek aktivacije.

Hvala :kisses:

Poslan ZS.

lp

Josi_
12.01.2008, 09:41
Lep pozdrav,

Jaz imam tudi probleme s tem sinope.

Imam prenosnik, in bi rad imel wireless povezavo, uspelo mi je to, da imam dostop do sinope, tudi pingam ga lahko, samo na internet se pa ne morem povezat.

Preko siola, sem wireless za sinope tudi vključil, v wireless nastavitve, sem vpisal dnsja, sam ni nč bolš.

A ve mogoče kdo v čem je fora?

Hvala za odg.

LP

nmbskobe
12.01.2008, 14:40
Lep pozdrav,

Jaz imam tudi probleme s tem sinope.

Imam prenosnik, in bi rad imel wireless povezavo, uspelo mi je to, da imam dostop do sinope, tudi pingam ga lahko, samo na internet se pa ne morem povezat.

Preko siola, sem wireless za sinope tudi vključil, v wireless nastavitve, sem vpisal dnsja, sam ni nč bolš.

A ve mogoče kdo v čem je fora?

Hvala za odg.

LP

Pozdrav,

Imaš Sinope nastavljen kot Router?
Poglej na njega pod 'Current Status' če je dobil zunanji IP. Če ti piše 0.0.0.0. potem ni nastavljen. V tem
primeru nastavi PPPoE povezavo na prenosniku.

Boljša možnost je nastavitev Sinope-ja kot router.

Praviš, da si v wireless nastavitvah prenosnika vpisal DNS-je. Kaj pa IP in 'Privzeti prehod'?

Kako je z nastavitvami zaščite?

Sicer pa je o tej temi že bilo kar nekaj govora. Poglej pod 'Tehnična pomoč' kjer boš našel veliko koristnih informacij.

LP,

vojteh
12.01.2008, 15:10
Naredi si povezavo na prenosniku,kjer moraš vnesti uporabniško ime in geslo.Narediš isto povezavo kot na stacion.računalniku(adsl).

bostyg
31.01.2008, 08:30
Meni tudi ne dela CLIP na Panasonicu KX-TG1102FXS (dve slušalki). Ali ima kdo takšen telefon vezan na Sinope in mu CLIP deluje ?

Dunja
31.01.2008, 09:18
katero verzijo modema imaš? kolkr berm po forumu enim zadeva dejansko deluje :)

Ipod
31.01.2008, 19:33
Meni clip deluje vendar imam drug telefon.

_CaCkO_
18.02.2008, 18:00
mene pa zanima kaj naj naredim ker ko hočem dostopati do sinope-jeve stran ( 192.168.1.1 ) dobim samo prazno stran????....se je komu že zgodilo to?

kume
04.03.2008, 06:44
Pozdravljeni!

Ko se poskušam povezati na 192.168.1.1 mi vseskozi prikazuje okno za up. ime in geslo, češ. da ni pravilno, a oboje uporabljam vsak dan za povezavo. Kje bi lahko bil problem?:dontknow:

LP!

080 Urban
04.03.2008, 07:02
Tovarniško je nastavljeno na user/user.

lp

kume
04.03.2008, 07:10
isti šmorn, noče mi potegnt. Stalno mi pojavlja okno.

080 Urban
04.03.2008, 08:27
Pošlji mi tvoje up. ime na ZS.

lp

kume
04.03.2008, 12:17
ze zrihtou, ceprou nevem kako :D:D kr naekrat me je normaln not vrglo. vseeno hvala:angel:

duc1000
12.03.2008, 06:56
Kako se pa ta sinope nastavi, da bi omogočal remote deskop. Uporabljam ga brezžično z prenosnikom.

080 Urban
12.03.2008, 09:43
Aplikacija za remote je že narejena v Sinopeju. Reče se ji "Windows terminal services".

lp

duc1000
12.03.2008, 18:08
Sem našel. Hvala za pomoč.

Damo79
19.03.2008, 18:35
Pozdravljeni
Sinope568+ imam nastavljen kot router kar pomeni da moram za dostop aplikacij do neta odpreti ( v advanced security ) glede na to da imam v mreži štiri rač kar precej vrat. Zanima me če se da glede na to da ima vsak rač svoj firewall in da v mreži ni dokumentov v skupni rabi sinpejev firewall izklopit

Hvala!

bejli
19.03.2008, 22:38
Bi rekel da ne. Naj me kdo popravi če se motim.

denisc
28.03.2008, 21:09
Pozdrav!
Zanima me ali je mogoče Sagem f@st 3344 skupaj s pcmcia kartico povezati s Sinope568, ki deluje kot router (imam 2 računalnika prvi je žično na sinope drugi brezžično na sinope), brezžično tako da bi lahko na Sagem priklopil IP tiskalnik.
Če še 1x razložim konfiguracijo: PC (žično do) Sinope kot router (bezžično do) Sagem samostojno brez računalnika (žično do) tiskalnika.
Prosim, če mi odgovori kdo od osebja oz. kdo, ki je zadevo usposobil oz. ve 100% da se ne da.
Zdi se mi, da je problem v temu, da se Sagem na da nastaviti, tako, da dobi IP od Sinope-a ali se motim.

:):):):):)

Hvala

m@rko
13.08.2008, 21:34
Pozdravljeni!

Imam modem sinope 568+ in router linksys wrt54gl. Prej ko sem imel še sagem-a mi je internet delal OK. Sedaj ko sem priklopil sinope in router mi internet deluje slabo, strani se počasi nalagajo včasih pa router tudi izgubi povezavo z sinope in moram v nastavitve routerja in ročno vzpostavit povezavo.
Ali je sinope mišljen kot router ter zato ne dela kot bi moralo?

martink
31.08.2008, 20:50
Zdravo!

Sem nov uporabnik SiOL interneta in TV in imam problem. Wireless mi preneha delovati ce vklopim bilokaksno enkripcijo, deluje samo na off drugace se prenosnik sploh ne poveze z Sinope-jem. Pri sosedih je zadeva se bolj nadlezna namrec pri njih ob vzpostavljanju wireless povezave napise enostavno "Not Connected" in povezava z internetom dela vendar na 10min te vrze dol in paketki se neprestano izgubljajo. Klical sem na 080 1000 vendar mi niso znali pomagati. Naredili so nadgardnjo modemain bili arogantni ces da sem ze 6min povezan z modemom.

Upam da mi bo tukaj nekdo znal pomagati :)

LP

Martin

080 Urban
01.09.2008, 08:11
Poizkusi posodobiti gonilnike za tvojo brezžično kartico. Zaupaj nam še model le-te in mogoče ti bo kdo, ki ima isto znal pomagati.

lp

robida
01.09.2008, 08:23
Pozdravljeni!

Imam modem sinope 568+ in router linksys wrt54gl. Prej ko sem imel še sagem-a mi je internet delal OK. Sedaj ko sem priklopil sinope in router mi internet deluje slabo, strani se počasi nalagajo včasih pa router tudi izgubi povezavo z sinope in moram v nastavitve routerja in ročno vzpostavit povezavo.
Ali je sinope mišljen kot router ter zato ne dela kot bi moralo?

Nastavi sinope kot modem pa bo šlo.

renegade
03.09.2008, 12:06
nadgradili so mi linijo in calistota zamenjali za sinope 568+ sedaj net dela ok samo kaj ko pa ne morem dostopati na 192.168.1.1 strani ni mogoce najti....any sugestion?

klemen76
05.09.2008, 07:57
Tudi jaz imam probleme z dostopanjem na Sinope (192.168.1.1), mi je kak teden nazaj celo uspelo priti na stran, čeprav nisem spreminjal nastavitev, sedaj pa spet ne gre...

klemen76
25.09.2008, 11:07
Ne morem in ne morem dostopati na 192.168.1.1. Poskusil sem že vse, je možno, da je kaj z modemom narobe??

frančko
29.09.2008, 14:27
Lep pozdrav

sem bolj amater na tem področju, pa me zanima, če mi lahko kdo odgovori, kako bi vzpostavil brezžično povezavo s sinope 568 modemom in prenosnikom preko asus lan kartice. Na modem je preko kabla že priključen drug PC. Potreboval bi le še brezžično omrežje po hiši za prenosnik.
Hvala.

Urban Zan
29.09.2008, 14:48
renegade in klemen76:
Ali imata mogoče vpisane kakšne ip naslove na mrežni kartici? Če ja jih pobrišita in poročajta...

frančko:
http://itm.siol.net/doc/2008/7/Sinope568+%20knjizica_NEW.PDF - stran 51 imaš celoten opis kako nastaviti wi-fi na modemu...

080 Edvard
29.09.2008, 20:16
nadgradili so mi linijo in calistota zamenjali za sinope 568+ sedaj net dela ok samo kaj ko pa ne morem dostopati na 192.168.1.1 strani ni mogoce najti....any sugestion?

Posreduj mi uporabniško ime na ZS.

lp

klemen76
03.10.2008, 07:08
Govoril sem z večimi ljudmi in kar nekaj jih ne more dotopati na 192.168.1.1. Je pa res, da se je to v glavnem začelo dogajati po menjavi starega Sinope 568 modema z novim zaradi ukvar pri udaru strele.

080 Nina
03.10.2008, 13:26
Pri novem Sinope R2 in tudi ostalih modemov so posledice nedostopanja do modema preko ipja:
- mogoče so ročno vpisani ip-ji na mrežni kartici (npr. ip od sagema se razlikuje od sinope-ovega > nastavite avtomatsko ali pa spremenite ip na 192.169.1.1 in 192.168.1.x )
http://shrani.si/t/3B/be/3OEIKIw0/ip.jpg (http://shrani.si/?3B/be/3OEIKIw0/ip.jpg)
tale 2ka na koncu je odvisna, kakšen ip pridobi računalnik po vzpostavljeni lokalni povezavi

- iz modema iztaknite vse kable, razen linije in elektrike ter modem resetirajte

080 Tehnična pomoč
06.10.2008, 07:11
Zdravo!

Sem nov uporabnik SiOL interneta in TV in imam problem. Wireless mi preneha delovati ce vklopim bilokaksno enkripcijo, deluje samo na off drugace se prenosnik sploh ne poveze z Sinope-jem. Pri sosedih je zadeva se bolj nadlezna namrec pri njih ob vzpostavljanju wireless povezave napise enostavno "Not Connected" in povezava z internetom dela vendar na 10min te vrze dol in paketki se neprestano izgubljajo. Klical sem na 080 1000 vendar mi niso znali pomagati. Naredili so nadgardnjo modemain bili arogantni ces da sem ze 6min povezan z modemom.

Upam da mi bo tukaj nekdo znal pomagati :)

LP

Martin

Nastavi zaščito na WPA (brez dvojke) in enkripcijo TKIP, ne AES, preostalo možnost pa pusti tako kot je in bi moralo delati.

robida
06.10.2008, 21:18
Pri novem Sinope R2 in tudi ostalih modemov so posledice nedostopanja do modema preko ipja:
- mogoče so ročno vpisani ip-ji na mrežni kartici (npr. ip od sagema se razlikuje od sinope-ovega > nastavite avtomatsko ali pa spremenite ip na 192.169.1.1 in 192.168.1.x )
http://shrani.si/t/3B/be/3OEIKIw0/ip.jpg (http://shrani.si/?3B/be/3OEIKIw0/ip.jpg)
tale 2ka na koncu je odvisna, kakšen ip pridobi računalnik po vzpostavljeni lokalni povezavi

- iz modema iztaknite vse kable, razen linije in elektrike ter modem resetirajte

Tako pa sploh ne bo delalo,ravno obratno,gateway mora bit na 192.168.1.1 in ip adress na 192.168.1.2 zadnja številka je lahko do 254.

Lp
robida

080 Nina
07.10.2008, 07:31
Ups, ja pogruntala, k sm na hitrco napisala... sam, da pridem do enga solidnega compa, pa popravim.

klemen76
16.10.2008, 07:09
V mojem primeru se je izkazalo, da je bil zanič modem. Mi ga je prijazen serviser zamenjal. :2thumbs:

Toaster79
30.11.2008, 23:47
Mi lahko nekdo razloži, zakaj mi povezava na Sinope568+ preko wireless-a v ternutku pade na 6 Mbps. Pa tud v štartu, ko se poveže s 54 Mbps so maksimalni prenosi cca 70k. Poleg tega mi prekine povezavo skoraj vsako minuto. Sem prebral bolj ali manj vse poste v tej temi, pa na koncu nisem našel enega pametnega odgovora na to vprašanje, kljub temu, da se je že večkrat pojavilo.

sori
03.12.2008, 07:14
Nastavi sinope kot modem pa bo šlo.

Mi kdo obrazloži kako se nastavi sinope kot modem.
Sem izklopil PPPoE prijavo, izklopil wireless. Kaj je še treba izklopiti?

Namreč ASUS router sicer vzpostavi PPPoE povezavo vendar še vedno nimam dostopa do neta, preko ASUS-a.

Hvala za pomoč!

080 Tehnična pomoč
03.12.2008, 09:22
Če ASUS vzpostavi pppoe povezavo (dobi zunanji IP), potem s stališča ruterja modem deluje kot modem in se ne vmešava. Težava je po vsem verjetnosti lokalna (od ruterja naprej). Sicer pa modem deluje samo kot modem, če ima pppoe izklopljen, saj se moraš potem z nečim drugim povezati na internet.

lintwer
03.12.2008, 09:44
Možno da v ASUS routerju niso vpisani podatki za dostop do neta(uporabniško ime in geslo).

Lp
lintwer

sori
03.12.2008, 10:45
Če ASUS vzpostavi pppoe povezavo (dobi zunanji IP), potem s stališča ruterja modem deluje kot modem in se ne vmešava. Težava je po vsem verjetnosti lokalna (od ruterja naprej). Sicer pa modem deluje samo kot modem, če ima pppoe izklopljen, saj se moraš potem z nečim drugim povezati na internet.

To sem predvideval. Bom še preveril sicer pa mislim, da to ne bi smela bit kakšna posebna znanost, saj razen user in gesla za pppoe ni teba nastavljat kakšne dns oz. ip na routerju (ali se motim?).

080 Tehnična pomoč
03.12.2008, 11:44
Tako je, samo uporabniško ime in geslo, vse ostalo je lahko (in naj bo) avtomatsko.

Domingov
04.12.2008, 01:35
Trenutno imam doma postavljeni dve brezžični omrežji, na TP-Link usmerjevalniku ter omenjenim Iskrinim modemom. Zaščita je na obeh WPA2. Seveda bi bil vesel, če bi bila kakšna škatla in kabel manj ampak nikakor mi ne uspe ( ne znam ) skonfigurirat Sinope tako, da bi se računalnika videla med seboj. Internet dela brez težav, na obeh napravah ( TP-Link in Sinope ) imam nastavljenega PPPoE odjemalca. OS je na obeh računalnikih enak, tudi nastavitve samega omrežja so najbrž v redu, saj preko TP-Link usmerjevalnika ni nobenih težav z mrežo. UPnP test gre skozi...
Torej; zakaj mi UPnP na Sinope ne dela, čeprav je omogočen? Kaj spremeniti, da se bodo računalniki videli med sabo?

frančko
11.01.2009, 13:09
Mene pa zanima, če se na tem modemu da zamenjat anteno za ojačanje signala wirelessa?

080 Edvard
11.01.2009, 13:11
To se ne da.

Lp Edvard

batina
11.01.2009, 19:12
Imam problem in zanj ni razlage ali navodil v priročniku. Na Sinope je brezžično priklopljeno 5 računalnikov prek wpa2, vsi vidijo internet ne pa tudi drug drugega. Upnp ne deluje. Tudi pinga ne spusti mimo. Ni problem v firewallih na samih os-ih, ker ne pomaga tudi če vse izklopim. Taka je bila privzeta konfiguracija. Linksys WRT56gl recimo nima teh problemov.
Ne verjamem da Sinope ne zna delovati kot hub, verjetno gre za nastavitev. Ali ima kdo izkušnje s tem?

lipan
19.01.2009, 07:30
Rad bi zaprl mac/ip adreso za dostop do interneta za otrokov računalnik za določene ure na sinope568+novi zato me zanima,če je to možno oziroma kje se to nastavi v par besedah.
L.p.

ozayrus
23.01.2009, 10:31
Mene tudi nekaj zanima gled tega Sinopa in sicer:

Prej sem imel nek modem, tudi nekaj od iskre, toda v mojem kraju je nekaj treskalo in mi ga je skurilo, že nekaj mesecev nazaj. zamenjali so mi ga in vse je delalo isto kot prej.
Toda zadnjič sem hotel uporabiti eno aplikacijo, kateri moraš odpreti porte. Naj povem, da sem prej in sedaj imel router (Linksys WRT54GL) in na katerem sem že odpiral porte prej in je vse delalo. Sedaj pa kar naenkrat portov ne morem odpirat. Linksys mi služi kot gateway. Nastavitev za Sinope nisem spreminjal. v Routerju odprem porte, Linksys mi javi, da je vse v redu, a porti niso odprti. Firewall in pa antivirus sta nastavljena, kot takrat, ko sem imel še prejšni modem. Imam pa samo telefonijo in pa 2 MB linijo na Sinopu.
A je možno, da moram še v Sinopu kaj naštimat, da bi mi "svet" zaznal odprte porte.

080 Tehnična pomoč
23.01.2009, 10:50
Kdo vzpostavlja povezavo, linksys ali sinope?

ozayrus
23.01.2009, 11:34
Mislim da liksysy, ker v Sinobu nisem nič nastavljal.

080 Tehnična pomoč
23.01.2009, 11:37
Potem sinope ne blokira portov. Naredi eraseflash na linksysu in ga ponovno nastavi.

ozayrus
23.01.2009, 11:47
Najlepša hvala.

Torej resetiram in ponovno vse naštimam. A se mogoče ve, zakaj se to naredi?

azislo
24.01.2009, 18:04
Zanima me ali ste kdaj slišali za probleme, ko z računalnikom (priklopljenim na ETH1) ne moreš dostopati do modema ? Internet dela vseeno, prepozna ip od modema (192.168.1.1) lahko ga pingaš, a če ip vneseš v katerikoli brskalnik ne moreš dostopati do modema. Čez čas pokaže le da je stran nedosegljiva. OS je Vista.

xXxSenSeixXx
31.01.2009, 21:12
Pred tem sem imel drug modem, sedaj moram odpreti neke porte. Šel sem na http://192.168.1.1/ in se prijavil. Nato sem šel pod Port Configuration kar se mi je zdela edina pametna odločiev, zdaj pa ne vem kako bi odpru določene porte, ne upam pa kar nekaj probavat ker ne vem kako se stvarem streže. Hvala za vašo pomoč, naj bo čim bolj nazorna ;)

jaskichee
31.01.2009, 21:35
če bi šou mau nižje pod tehnična pomoč ti je vse lepo obrazloženo ;)

080 Tehnična pomoč
02.02.2009, 06:39
Pred tem sem imel drug modem, sedaj moram odpreti neke porte. Šel sem na http://192.168.1.1/ in se prijavil. Nato sem šel pod Port Configuration kar se mi je zdela edina pametna odločiev, zdaj pa ne vem kako bi odpru določene porte, ne upam pa kar nekaj probavat ker ne vem kako se stvarem streže. Hvala za vašo pomoč, naj bo čim bolj nazorna ;)

http://pomoc.siol.net - navodila za uporabo (levo spodaj).

Majstr
04.02.2009, 19:02
Mi lahko nekdo razloži, zakaj mi povezava na Sinope568+ preko wireless-a v ternutku pade na 6 Mbps. Pa tud v štartu, ko se poveže s 54 Mbps so maksimalni prenosi cca 70k. Poleg tega mi prekine povezavo skoraj vsako minuto. Sem prebral bolj ali manj vse poste v tej temi, pa na koncu nisem našel enega pametnega odgovora na to vprašanje, kljub temu, da se je že večkrat pojavilo.

Se pridružujem vprašanju. Dogajalo se mi je sicer, da je linija preko wireless padla celo samo na 1Mbps, po resetu Sinope568+, pa je "bolje" in mi pade na cca 5-6 Mbps, s tem da je signal strength "very good" oz 4/5 črtic. Je to normalno ali ne? :dontknow:

thz
04.02.2009, 19:38
Pokliči na tehnično če imaš vredu verzijo naloženo na modemu. Če je verzija ok potem ni problem v modemu.

rokec77
18.03.2009, 10:26
Živjo, a mogoče gdo ve kakšen kluč (web) uporabljajo serviserji na sinope568? imam nastavljenega oz. mi ga je nastavil ko mi je ga zmontiral in sem pozabil web geslo. ker pa si hočem laptop povezati z mojim os rač. morem vtipkat ta omrežni kluč. prosim za pomoč. Hvala!

telex
18.03.2009, 11:41
Misliš, da bi bila smiselna WEB zaščita, če bi bili ključi kar v vseh modemih enaki? Itak jo lahko komaj imenujemo zaščita pa vendar bi to bilo rahlo preveč.
Lepo se preko kabla poveži na modem in v nastavitvah poišči, kateri klljuč imaš nastavljen.

runs with cookie
27.03.2009, 22:57
Pozdravljeni,

Januarja so me priklopili na Trio paket. Ob priklopu nisem dobil Sinope modema češ, da Sagem dela vse isto kot Sinope vendar kolikor vem ima Sinope še WLAN, ki ga Sagem nima. S telefonijo so konstantni problemi, televizija pa tudi ni ravno za pohvalit.

Ali Sinope modem deluje bolje in kako priti do njega?

Hvala
LP

shqwarch
27.03.2009, 23:10
Konstantni problemi, ne razumem? Ali prekinja? samsem tudi ime Sagema paja mi je ves čas vrgaval linijo linijo in sem ga moral restartavati tudi pri Sinope se mi je in se mi dogaja vendar ne toliko pogosto kot pri Sageemu. Težko boš dobil Sinope lahko se pa pritožiš in poveš da ti non stop meta linijo ven.

runs with cookie
01.04.2009, 16:55
Ja linija mi pada in je malo zoprno, ker imam na Sagem vezana dva telefona za dva stanovanja in kadar me ni doma je še bolj zoprno. Ne vem kako ampak tole se mora končati!

Ni mi jasno zakaj nisem dobil novega modema? Star je tako moj glede na to, da sem pri Siolu že od leta 2002 in sem Sagema dobil leta 2006. Dve leti sta že zdavnaj mimo tako da...

pero9381
13.04.2009, 16:49
Imam problem z vzpostavitvijo brezžične povezave z modemom sinope568+.

Najprej sem vklopu anteno na modemu (gori lućka) in nastavil tako kot je prokazano na siolovi strani za pomoč.
Ok, tu sedaj nastanejo težave prenosni računalnik zazna brezžično omrežje, vender ko hočem vzpostaviti povezavo je noče, nevem zakaj.
Ko pogledam na wireless network connection na lastnosti je narisana ena velika ključavnica zraven (to verjetno pomeni da je modem zaklenjen).
Vender ko v modemu na nastavitvah wirelesa nastavim da modem nima nikakršne varnosti (saj je bilo prej nastavil na srednjo varnost, ključavnica izgine in lahko se povežem na internet.

vnaprej hvala za odgovor.

lep pozdrav

edward
28.04.2009, 08:54
Pozdravljeni!

Pri meni pa je težava, da mi tale IskraTel modem ne oddaja wireless signala... Kako to uredit?

LP

jaskichee
28.04.2009, 10:50
http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/internet/brezzicna_povezljivost_wi_fi.aspx

evo lenoba

edward
28.04.2009, 21:08
Kaj storiti, če se brskalnik enostavno ne poveže v nadzorno ploščo preko tega IPja? :/

madmitch
28.04.2009, 22:10
Kaj storiti, če se brskalnik enostavno ne poveže v nadzorno ploščo preko tega IPja? :/

Odklopiš router in se na modem povežeš direktno. :veryevil:

gordano
30.04.2009, 10:04
samo nokia n95 se mi ne poveže ne vem kaj bi moral še nastavit
prosim za pomoč

mccarman
04.06.2009, 13:00
Zakaj se mi mac os x 10.5.5 noče povezati preko wirelessa na PPoe. (geslo in up. ime sta pravilno vnešena tudi na 192.168.1.1 je vse nastavljeno tako kot je treba)