Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zanič Omrežje

miran74
28.10.2006, 15:03
To kar ponuja siol je vse skup lari fari.Siol lahko ponuja pa reklamira kar pač hoče pa tudi plača oglase kateri to oglašujejo, dejstvo pa je, da do teh storitev marsikkdo ki bi jih želel nima dostopa pa ne zaradi visokih cen ampak zaradi zanič zastarelega telekomovega omrežja, ki skoraj ni za drugo kot samo klasično telefonijo.
Moj primer:
Res je, da sem oddaljen nekje 4 km od centrale pa vendar več kot pol leta sem uporabljal paket 4 mega je delovalo super nato pa je pred kratkim začel modem prekinjat sploh se ni več povezal s centralo ADSL lučka utripa na kar so na telekomu ugotovili da mi omrežje več ne zmore 4 mega, da lahko imam samo 2 mega.Testno so modem priklopili na 2 mega res je delovalo cez dan zvečer so pa spet bile prekinitve.Gospoda iz telekoma sem vprašal če je lahko se slabše mi je pritrdil.To se pravi bi nakocu pristal na paketu picikato.
Vendar sem se zbunil in na to nisem pristal so na telekomu le opravili meritve in zamenjali parico tako da imam spet 4 mega, to pa je tudi vse.Nakar sem mu rekel da bi treba zamenjat kable to baje ni možno ker kdo bo šel menjavat celega kabla pa saj jim nihče ni rekel vsako leto nekaj pa bi bilo.
Saj del naročnine pobere tudi telekom za vzdrževanje omrežja katerega ne vzdržujejo.
In potem v mojem primeru pa še v veliko drugih kaj mi koristi če ponujajo do 20 mega TV in še vsega boga če od tega ne morem nič met in mislim, da nisem edini in nič ne pomaga t2 amis volja,.... če je omrežje telekomovo oni pa tako ali tako delajo kar hočejo.

kitl
28.10.2006, 15:23
Zato se pa pospešeno gradi optika, ker je tehnologija prehitela Telekom in njihove bakrene parice.

clutch
31.10.2006, 18:37
Sam neki.. A zdej pa ker TK ne zagotavlja povsod 20mbit, pa siol nebi smel ostalim ponudit tistega kar pac pri njih gre? hm?

Fousija pa taka :nonono:

mtance
31.10.2006, 18:51
Ponudniki ponudijo tisto, kar se potrošnik odloči, če pa ne gre pa ne priklopijo, oz. grejo na manjšo hitrost. clutch nvem kašna foušija je to :S, pač eni so v rovtah doma.

Abronsius
31.10.2006, 19:13
Žal je pri meni podobno. T-2 mi recimo ne more zagotoviti niti najpočasnejšega paketa, internet in telefonija stalno prekinjata in sta praktično neuporabna. Meritve pokažejo, da je signal do telefonske omarice odličen, nato pa se preko treh bajt popolnoma izgubi. T-2 tehniki sumijo okvaro na Telekomovem zračnem kablu in predlagajo menjavo, kako pa v to prepričati Telekom Slovenije pa je seveda druga zgodba. Tako pač je v Svetilniku Evrope in lahko samo upamo na čimprejšnji prihod optike tudi na naš konec (Ljubljana - Polje).

Vsemogočni
02.11.2006, 12:50
To kar ponuja siol je vse skup lari fari.Siol lahko ponuja pa reklamira kar pač hoče pa tudi plača oglase kateri to oglašujejo, dejstvo pa je, da do teh storitev marsikkdo ki bi jih želel nima dostopa pa ne zaradi visokih cen ampak zaradi zanič zastarelega telekomovega omrežja, ki skoraj ni za drugo kot samo klasično telefonijo.
Moj primer:
Res je, da sem oddaljen nekje 4 km od centrale pa vendar več kot pol leta sem uporabljal paket 4 mega je delovalo super nato pa je pred kratkim začel modem prekinjat sploh se ni več povezal s centralo ADSL lučka utripa na kar so na telekomu ugotovili da mi omrežje več ne zmore 4 mega, da lahko imam samo 2 mega.Testno so modem priklopili na 2 mega res je delovalo cez dan zvečer so pa spet bile prekinitve.Gospoda iz telekoma sem vprašal če je lahko se slabše mi je pritrdil.To se pravi bi nakocu pristal na paketu picikato.
Vendar sem se zbunil in na to nisem pristal so na telekomu le opravili meritve in zamenjali parico tako da imam spet 4 mega, to pa je tudi vse.Nakar sem mu rekel da bi treba zamenjat kable to baje ni možno ker kdo bo šel menjavat celega kabla pa saj jim nihče ni rekel vsako leto nekaj pa bi bilo.
Saj del naročnine pobere tudi telekom za vzdrževanje omrežja katerega ne vzdržujejo.
In potem v mojem primeru pa še v veliko drugih kaj mi koristi če ponujajo do 20 mega TV in še vsega boga če od tega ne morem nič met in mislim, da nisem edini in nič ne pomaga t2 amis volja,.... če je omrežje telekomovo oni pa tako ali tako delajo kar hočejo.

Mi pa prosim naštej samo enega ponudnika (ne kabelske), ki ima napeljano svoje omrežje in ni priključen na Telekomovo omrežje. Rad bi ime vsaj enega. Kar pomeni, toliko več ponudnikov, toliko bolj obremenjeno "Telekomovo" omrežje. Kar v končni fazi pomeni, če bi hotel Siol obdržati kvaliteto, potem Telekom (za samo telefonijo je to omrežje še vedno zelo dobro) ne bi smel dajati svojega omrežja drugim v zakup in bi moral vsak ponudnik telefonskih, internetnih in TV ponudb zgraditi do svojih uporabnikov svoje omrežje. Tega pa razen Telekoma nima nihče, tudi T-2 (optično omrežje) ne. Ker je T-2 le ponudnik svojih storitev in najemnik optičnega omrežja, nikakor pa ni lastnik optičnega omrežja.

Abronsius
02.11.2006, 14:04
No danes sem dobil tudi odgovor od Siola in sicer je moja vrnitev nazaj na ADSL nemogoča, saj so vse kapacitete zasedene in tako sem obsojen na nedelujoči T-2 jev VDSL pa čeprav sem še pred mesecem dni bil na Siolovem ADSLju. Samo v opozorilo vsem "poizkusnim zajčkom", ki se odločate za VDSL in bi si ob morebitnih težavah želeli vrniti nazaj na prvotno stanje.

Če ima kdo kakšno idejo, kam se obrniti glede reklamacije očitno poškodovanega zračnega kabla med hišama, da bi se končno oglasil nekdo s Telekoma in poštimal zadeve. Zelo bi bil vesel kakšna telefonske številke, naslova, česarkoli na kar bi se lahko obrnil v zvezi s to težavo pa da mi ne bi odgovorili v stilu "ja glede na to, da pri nas nimate telefona se kar na T-2 obrnite", saj vsi vemo da pri poškodovanih kablih od Telekoma T-2 ne more storiti nič.

miro74
02.11.2006, 14:34
No danes sem dobil tudi odgovor od Siola in sicer je moja vrnitev nazaj na ADSL nemogoča, saj so vse kapacitete zasedene in tako sem obsojen na nedelujoči T-2 jev VDSL pa čeprav sem še pred mesecem dni bil na Siolovem ADSLju. Samo v opozorilo vsem "poizkusnim zajčkom", ki se odločate za VDSL in bi si ob morebitnih težavah želeli vrniti nazaj na prvotno stanje.

Če ima kdo kakšno idejo, kam se obrniti glede reklamacije očitno poškodovanega zračnega kabla med hišama, da bi se končno oglasil nekdo s Telekoma in poštimal zadeve. Zelo bi bil vesel kakšna telefonske številke, naslova, česarkoli na kar bi se lahko obrnil v zvezi s to težavo pa da mi ne bi odgovorili v stilu "ja glede na to, da pri nas nimate telefona se kar na T-2 obrnite", saj vsi vemo da pri poškodovanih kablih od Telekoma T-2 ne more storiti nič.

kliči 116

miran74
02.11.2006, 16:11
kliči 116
Ne vem, če bo pomagalo klicat na 116.
Jaz, ko sem imel težave sem klical 116 in nisem rešil nič kvečjemu še me je gospod nadrl čež da nimam kaj klicat na to številko in moje prijave ni sprejel čež, da se moram obrniti na svojega ponudnika interneta v mojem primeru siol in potem oni obvestijo telekom.

dal
02.11.2006, 18:52
Če ima kdo kakšno idejo, kam se obrniti glede reklamacije očitno poškodovanega zračnega kabla med hišama, da bi se končno oglasil nekdo s Telekoma in poštimal zadeve.

Kable vleče in popravlja Telekomovo podjetje GVO (Gradnja in vzdrževanje omrežij).

GVO (http://www.gvo.si/sl/dejavnosti/gradnja/)

Kakšno rešitev pa so predlagali pri T-2?

Abronsius
02.11.2006, 20:41
Hvala za tole informacijo.

Na T-2 se trudijo kolikor se da, poskušajo z najrazličnejšimi nastavitvami profila, da bi ojačali signal. Prav tako so podali zahtevo na Telekom, da se uredi kabel, vendar niso preveč optimistični, da bodo dobili kakršenkoli odgovor, češ da bi bil to za Telekom zgolj strošek. Prav zato se mi zdi kakršnokoli nadiranje ob klicu na 116 in pa izgovarjanje, da naj se obrnemo na T-2 kar rahlo kriminalno. Gre za Telekomov kabel in gre za telefonski priključek, ki sem ga pošteno plačal pa čeprav trenutno pri Telekomu nimam telefona. Pomoje so še vedno dolžni vzdrževati omrežje.

Sam sem tudi storil vse kar se je dalo. Prenovili so mi kompletno interno instalacijo (FTP kabel direktno do modema) vendar zaradi dejstva, da pride slab signal že v hišo, vse skupaj seveda ne pomaga nič. Samo tri hiše stran pa pride do telefonske omarice odličen signal!!! Od omarice pa do mene nato oslabi in je poln šumov pa čeprav so vmes zgolj 3 hiše... gre za zračni kabel med strnjenimi hišami.

Mal neumno se ti zdi, da skorajda lahko vidiš omarico in veš da do nje pride super signal, nato pa po kablu do mene oslabi da ne morem imeti niti najpočasnejšega paketa. Telekomovci so v začetku leta prav tako merili signal in isto jamrali da nerazumljivo oslabi na poti od omarice in da bo potrebno zamenjati zračni kabel med hišami. Kot sem že rekel, se ni zgodilo nič.

T-a-d-e-j
02.11.2006, 22:03
Podobno kot si tukaj (dodaj še papirje ) razložil stvari razloži stvari še APEK-u. Pisno, po e-mailu in predvsem po telefonu, če je treba pojdi še osebno tja.

Abronsius
06.11.2006, 09:10
Mogoče obstaja preprostejša rešitev, namreč kabel med hišami zgleda fizično povsem nepoškodovan, problem je pomoje pri spojih, kjer se kabel razdeli k posamezni hiši. Pri meni je to na podstrešju pri sosedih pa je ta razcep na prostem ob hiši. Problem je, da je zadeva kakšnih 8 metrov visoko, tako da rabiš eno primerno lestev. Sama s sosedom tega ne doseževa in tudi če bi pač nisva ravno usposobljena za pucanje paric, kaj šele na takšni višini. Koga torej poklicati, da bi prišel spucat spoje, vsaj pri sosedu, če že ne pri vseh treh hišah, ki vodijo od omarice do mene? GVO (http://www.gvo.si/sl/dejavnosti/gradnja/) verjetno? Bom povprašal, koliko računajo za takšen poseg.

miran74
06.11.2006, 18:09
Mogoče obstaja preprostejša rešitev, namreč kabel med hišami zgleda fizično povsem nepoškodovan, problem je pomoje pri spojih, kjer se kabel razdeli k posamezni hiši. Pri meni je to na podstrešju pri sosedih pa je ta razcep na prostem ob hiši. Problem je, da je zadeva kakšnih 8 metrov visoko, tako da rabiš eno primerno lestev. Sama s sosedom tega ne doseževa in tudi če bi pač nisva ravno usposobljena za pucanje paric, kaj šele na takšni višini. Koga torej poklicati, da bi prišel spucat spoje, vsaj pri sosedu, če že ne pri vseh treh hišah, ki vodijo od omarice do mene? GVO (http://www.gvo.si/sl/dejavnosti/gradnja/) verjetno? Bom povprašal, koliko računajo za takšen poseg.
Saj pri meni je isto zanič kabel pravkar ko pišem ta odgovor sem zgubil sinhronizacijo vendar če pri tebi komplicirajo s tistimi par metri kako še bo pri meni ki mam par kilometrov.Zato pa sem že na začetku govoril da ni važno kakšen je ponudnik interneta če je omrežje telekomovo telekom pa preprosto nima interesa da bi vzdrževali omrežje kljub temu da del naročnine za adsl dobi telekom za vzdrževanje omrežja ki ga ne vzdržuje se pravi da na telekomu nekdo kr......
Sam sem že razmišljal tudi da bi povprašal na zvezi potrošnikov kakšen predlog bi dali oni.
Pri meni je res problem zato bi vsako leto lahko menjali del kabla pa še 100 metrov od hiše gre optični kabel tako da bi lahko zmontirali centralo pa bi vsi imeli lahko 10 mega vendar ne telekom je telekom samo v tvojem primeru pa mi res ni jasno kabel bi bil zamenjan v manj kot pol ure pa se stroški bi bili minimalni saj še iskopov ne bi bilo potrebno naredit.
Zdaj se točno vidi kaj je telekom zato pa je že res skrajni čas da se telekom proda

M.T.
07.11.2006, 09:28
baj d vej:

Na zvezo potrošnikov sem se tud sam enkrat obrnu in doživel zelo neprijetno presenečenje:

Če jim ne plačuješ članarine ti ne pomagajo 0.

Mowgli
07.11.2006, 09:58
baj d vej:

Na zvezo potrošnikov sem se tud sam enkrat obrnu in doživel zelo neprijetno presenečenje:

Če jim ne plačuješ članarine ti ne pomagajo 0.

Zveza potrošnikov je, za razliko Urada za varstvo potrošnikov, nevladna organizacija, ki se preživlja skozi ravno to članarino (ki znese par jurjev letno in za to dobiš mesečno revijo; podobno kot AMZS).

Če se ne motim, je zadnje čase možnost svetovanja tudi nečlanom (preveri na: http://www.zps-zveza.si/), drugače pa klic na Urad, ki z državnim žegnom skrbi gratis za vse davkoplačevalce...