Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : kasko - konkretno vprašanje

ponga
30.10.2006, 19:10
Kolegici se je zgodila nesreča (padec predmeta) v njeni garaži po njeni krivdi - ima poškodovano haubo na avtu. Avto ima kasko zavarovan.
Se ji nastala škoda povrne iz kasko zavarovanja?
Če ne, kaj naj naredi, da se ji bo? Kaj naj reče na zavarovalnici? Najbrž se da kaj narediti, kaj?
Hvala za pomoč!

Soleil
30.10.2006, 19:17
Lahko bi se izgovorila na vandalizem, če ima zavarovanega na vandalizem. Za škodo na parkirišču ji najbrž ne bodo verjeli. Lahko bi pa tudi za padec predmeta iz strehe, to mislim da tudi obstaja. Samo avto mora biti zavarovan za vse take "furklce".

ponga
30.10.2006, 20:01
Lahko bi se izgovorila na vandalizem, če ima zavarovanega na vandalizem. Za škodo na parkirišču ji najbrž ne bodo verjeli. Lahko bi pa tudi za padec predmeta iz strehe, to mislim da tudi obstaja. Samo avto mora biti zavarovan za vse take "furklce".

Vandalizem ima doplačan, ja.
Samo a gre to brez policijskega zapisnika?
Lahko kar pripelje avto na zavarovalnico in pove neko zgodbo.
Ali jo mora najprej povedati policajem? :shy:

bobi
30.10.2006, 20:25
Predenj probate prevarat zavarovalnico rajši to še enkrat premislite! Če vas posumijo sledi kazenska prijava. Seveda je potrebno policijsko poročilo.
Škodo ki je nastala po lastnikovi krivdi se isto lahko krije z kaskom, vprašanje je samo če se ti to splača. Naslednje leto je premija krepko višja in če je manjša škoda se ti ne izplača uveljavljat kasko zahtevka.

Sa1nt
30.10.2006, 20:36
Hmm ... pri kasnem zavarovanju, ti krijejo vse stroske. Problem nastene edin ce nima policijskega zapisnika. Upam da je poklicala policijo, da so oni napisali zapisnik. Ta zapisnik gre potem na zavarovalnico itd ...

Kasko pa ... tko k je bobi napisal.

DRugace pa ... ce je posodba se zelo frisna ( da ni vidnih znakov da je stara ) najbol da 1) se zapelje na neko parkirisce ( ponoci seveda ... ) v blizino kakega bara, in zjutraj predn gre domov poklice policijo in se pac zlaze :)
2) pred hiso od kakih ZELO dobrih prijateljev, "nekaj pade" na avto in ga posoduje. Hiša je zavarvana ( upam ), avto tud ... se bo ze popravlo.

Ce nisi 100% prepricana v to ali ti bo ratal ali ne ... mal pogledas po netu, in 100000% najdes nek avto pri katerem se prodajajo karoserijski deli, kupis, zamenjas in zivis brez slabe vesti :)

Lp

ponga
30.10.2006, 20:39
Predenj probate prevarat zavarovalnico rajši to še enkrat premislite! Če vas posumijo sledi kazenska prijava. Seveda je potrebno policijsko poročilo.
Škodo ki je nastala po lastnikovi krivdi se isto lahko krije z kaskom, vprašanje je samo če se ti to splača. Naslednje leto je premija krepko višja in če je manjša škoda se ti ne izplača uveljavljat kasko zahtevka.

A škoda, nastala po lastnikovi krivdi se upošteva enako - če je bil storjena na cesti ali v garaži?

Recimo - če se mi zruši strop v garaži in je avto totalka - bo kasko to kril?

ponga
30.10.2006, 20:41
Hmm ... pri kasnem zavarovanju, ti krijejo vse stroske. Problem nastene edin ce nima policijskega zapisnika. Upam da je poklicala policijo, da so oni napisali zapisnik. Ta zapisnik gre potem na zavarovalnico itd ...

Če se vrnem k mojemu prejšnjemu (pretiranemu) primeru - zruši se mi strop v garaži - pokličem policijo???

Sa1nt
30.10.2006, 21:02
A škoda, nastala po lastnikovi krivdi se upošteva enako - če je bil storjena na cesti ali v garaži?

avtomobilsko zavarovanje ne, zavarovanje sklenjeno z neprmicnino pa :)

Sa1nt
30.10.2006, 21:02
Če se vrnem k mojemu prejšnjemu (pretiranemu) primeru - zruši se mi strop v garaži - pokličem policijo???

zavarovalniskega cenilca.

bobi
30.10.2006, 21:19

Tako je, tudi to se krije iz kaska, če ni garaža zavarovana posebej.
Vsakokaršna škoda, ki je bila povzročena se krije iz kaska (preberi pogodbo), razen če je v primeru nesreče voznik pod uplivom alkohola ali mamil.

jagoda75
01.11.2006, 16:26
ja kasko velja če ima popolni kasko,ne ne rabiš policije greš na zavarovalnico poveš kaj se je zgodilo.cenilc ti oceni koliko je škode in to je to .res je da zgubiš mislim da 15 procentov pa še poglej na polico če moraš plačat 1%odbite franšize to pomeni če je avto vreden 2miljona boš plačal ali plačala 20.000,00 zavarovalnici.zato raje premisli če je škoda tako velika da nebi raje sama zrihtala????1% odbite franšize pa še -15%pri kaskem zavarovanju:2thumbs: :dontknow: