Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : jezikovne šole

dyamant
31.10.2006, 12:30
pozdravček!

iščem jezikovne šole. rada bi se naučila angleščino, vsaj bolje kot vem. sem brskala po netu in vidim, da se cene kar razlikujejo po število ur. v bistvu sem najbolj pregledala jezikovni šoli: Berlitz in Verba. zanima me kakšno so vaše IZKUŠNJE in ce znate se za katere druge jezikovne šole, ki bi bile cenovno ugodne in prav tako kvalitetne?

(p.s.: če je o tem že bila debata me prosim usmerite na link)

JohnnyEnglish
31.10.2006, 12:57
Ta tema še ni bila načeta, zato je vse OK.

Če bi povedala, koliko si pripravljena dati za tečaj in kolikšno znanje angleščine že imaš/katere tečaje si že obiskovala ter kaj želiš z nadaljnjim izobraževanjem izboljšati (slovnico, konverzacijo, besedni zaklad, .... ), bi ti mnogo lažje svetovali, kaj je najbolj primerno zate. :)

Z Berlitzom in Verbo nimam izkušenj iz prve roke; poznam pa mnogo ljudi, ki so pri Berlitzu izpilili oziroma se v perfekcijo naučili praktično vse prvine v izbranem jeziku, saj njihov koncept temelji na tem, da jezik najhitreje obvladaš, če ga ves čas uporabljaš in v njem tudi razmišljaš, deluješ; vse ure potekajo z native speakerji (skoraj v vseh primerih so to učitelji iz držav, v katerih je jezik, ki se ga učiš uradni, učiteljem pa materinščina) - cena tečaja pa je temu primerna ...

dyamant
31.10.2006, 14:02
imaš prav ja..
jaz v bistvu izhajam iz nemško govorečaga podrožja (bližina avstrijske meje), tako da sem se 10 let učila nemščine (4 leta OŠ, 4 SŠ in prva 2 letnika na faksu).
angleščino sem se učila samo 4 (ali celo 3, ker so nam na koncu če nisi delal na maturi nekaj skenskali) leta in to totalno mino. ona ženska, ki nas je učila v gimanziji je ravno prišla s faksa in je bila cela leva (v bistvo smo ji hodili po glavi; in imeli vsi 4 ali 5), pa cel cajt na porodniškem ali bolniškem..

cez faks sem se nekako prešlepala, kjub temu, da je bilo tadi nekaj literature v ang, pri diplomi sem pa ene stvari dala kar prevajat.

govorim dokaj slabo (izgovorjava) - pač to kaj sem se naučila v SŠ (to pa kot sem že opisala je bilo bolj švoh). naučiti bi se pa mogla do te meje, da bi prez problema tekoče brala strokovno literaturo npr. iz družboslovja in humanistike in predvsem štekala.

tudi zato, ker se nameravam še vpisat 1x na magisterij in brez tega sploh ne gre.. (ne morem cel cajt dajat nekomu prevajat..)

dyamant
31.10.2006, 14:06
cena mi zdaj ni tok grozno bitna, samo nekaj plačevala več kot je realno, pa ne bi..

zato sem to rekla, ker se mi ZDI ravno to, da Berlitz malo nabija ceno (pač samo moj feeling..)

clea
31.10.2006, 14:10
Živjo.
Jaz sem nekaj časa hodila na tečaj italijanščine na ŠOLT. Cena je bla takrat zelo ugodna (mislim, da je bila cena ene stopnje, to se pravi 2 meseca po 2x na teden 2 šolski uri, za študente okrog 18000 sit, za ostale pa 25000 sit približno). skupine so bolj majhne tam do 10 oseb. zlo sproščeno in zlo fajn.

lady_lucifer
31.10.2006, 15:27
berlitz ma res ornk cene! kolk so uspesni, pa neb vedla.
izkusnje mam z jezikovno solo panteon, kjer spilam dvojno vlogo :blush:. ce te pa kej konkretno o tecajih anglescine zanima, mi pa kr OS napis, da ne bo izpadlo, da ful reklamo delam;):D

fancy
31.10.2006, 15:33
A ima Panteon tečaj poslovne angleščine.................ne ljubi se mi brskat po netu :blush:

lady_lucifer
31.10.2006, 15:33
jap;)

fancy
31.10.2006, 15:35
cena :dontknow:

lady_lucifer
31.10.2006, 15:41
nimam blage veze :D lahk pa preverim;)

www.panteon.si

lady_lucifer
31.10.2006, 15:47
evo, 40ur, pouk v skupini, 78jurjev

fancy
31.10.2006, 15:53
thnx :)

Opazovalec
01.11.2006, 16:31
Zdravo, predlagam še pogled na CTJ - Center za tuje jezike na Vilharjevi v Ljubljani Naslov www.ctj.si
je sicer cena kar zasoljena ampak sam tam obiskujem tečaj nemščine in je kvaliteten, delamo z native speakerji in učitelji upoštevajo področja kjer nam najbolj primanjkuje znanja ter na tem tudi bolj intenzivno delamo. LP

VR3
02.11.2006, 13:20
mene pa zanima za tečaj francoščine - kam ste hodili in kako ste bli zadovoljni?

lady_lucifer
02.11.2006, 15:42
Zdravo, predlagam še pogled na CTJ - Center za tuje jezike na Vilharjevi v Ljubljani Naslov www.ctj.si (http://www.ctj.si)
je sicer cena kar zasoljena ampak sam tam obiskujem tečaj nemščine in je kvaliteten, delamo z native speakerji in učitelji upoštevajo področja kjer nam najbolj primanjkuje znanja ter na tem tudi bolj intenzivno delamo. LP

kul da si zadovoljen;) to, kar pa opisujes, pa ni vec nobena redkost;)

Opazovalec
02.11.2006, 22:35
ok, se pravi, da je štos le v tem da izbereš najcenejšo opcijo, uspešnost je pa tako ali tako odvisna od tega koliko napora sam vložiš v učenje...

lady_lucifer
03.11.2006, 07:35
ok, se pravi, da je štos le v tem da izbereš najcenejšo opcijo, uspešnost je pa tako ali tako odvisna od tega koliko napora sam vložiš v učenje...

:D:D
lej, najcenejsi je solt, se mi zdi. sama tam nism bla, mam pa kolegico, ki je bla na spanscini in je bla zadovoljna. fora je v tem, da dandanes vse prfoxe stestirajo (se zgodi, da je keri nastavljen po vezah, ampak kje pa ni tako?), tko da vecinoma gre za ljudi, ki so sposobni poucevat. ce je kaj narobe ima tecajnik vsak moment sanso to povedat vodstvu in verjem, ukrepajo. to, da je pa uspesnost od tebe odvisna pa se kako drzi. kaj bi jaz odnesla od tecaja, ceb tam sedela, gledala u luft in neb niti domacih nalog nardila, knjige neb odprla...? nic neb mela od tega. je pa to mal drgac kot recimo srednja sola, ko prfox vidi, da si nezainteresiran in te pusti pr mer. kle te noben ne bo pustu pr mer, ker se to ne sme delat, tako da ze od same ure lahko veliiiii odneses;):approve:

nofear2009
07.11.2006, 21:09
Jz sem pa hodo na jezikovno solo ATHENA v Postojni. Vpisal sm se v zacetni tecaj francoscine (v skupini) in mislim, da je cena bla 80 ur = 80.000 sit. Glede na to kolk so drugi placali, je to zlo poceni. Sem poskuso najdit njihovo spletno stran, samo je zgleda nimajo. Pozanimaj se ce je kaksna v tvoji okolici. ;)

Aldebaran
09.11.2006, 07:02
ko smo ravno pri jezikih in tečajih za le-te... Morda kdo ve, če obstaja tečaj japonščine??? pa seveda okvirna cena.

Hvala!

lady_lucifer
09.11.2006, 07:05
obstaja...ampak ker zanimanja za ta jezik glih ni, bi pac mogu met individualne ure;) za ceno pa nimam pojma...

ponga
09.11.2006, 17:56
berlitz ma res ornk cene! kolk so uspesni, pa neb vedla.

Drži, berlitz je nekolk dražji, ampak pravijo, da kvaliteta tečaja odtehta ceno.
Sama nimam izkušenj z nobeno jezikovno šolo v zadnjem času, sem pa slišala zelo veliko pohval na račun berlitza.
Večkrat sm tud že slišala, da za ostale tuje jezike je praktično vseeno, kam greš, za angleščino je pa berlitz res najboljši.

Ampak kot sem že rekla - pišem samo kar sem slišala, izkušenj nimam.