Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Amazon

Luka2k
01.11.2006, 12:01
Najdem na Amazonu eno luškano stvarčico (bukla, ki jo Valenovak prodaja za 12 čukov, je na amazonu 30$) in klik klik klik, že sem jo imel v košarici. Preletim tudi destinacije, kamor pošiljajo naročila in med njimi je tudi naša mala državica. No, ko opravim vso kolobocijo s podatki, itd., mi ob zadnjem kliku vebpejdž v fris vrže tole opozorilo:

*** We're sorry. This item can't be shipped to the country you selected. You can enter a different shipping address above, or you can remove the item from your order by changing its quantity to 0, then clicking the Update button. ***

wtf??? Čaki... pa sej smo na seznamu... Okej, si rečem, morebiti pa imajo jenkiji slabe izkušnje s pošiljanjem v Slovaki... eee... Slovenijo. Najdem trgovca iz UK in ne boste verjeli:

*** We're sorry. This item can't be shipped to the country you selected. You can enter a different shipping address above, or you can remove the item from your order by changing its quantity to 0, then clicking the Update button. ***...

Sanamabič....
Kajpazdej?

dal
01.11.2006, 13:28
Za katero knjigo pa gre? Jaz še nikoli nisem imel težav z naročanjem iz Amazona (.com, .uk, .de). Možno je, da je tak pogoj postavil založnik.

lady_lucifer
01.11.2006, 13:29
probej se na www.abebooks.co.uk (ali.com), mogoce bos najdu to knjigo...

Luka2k
01.11.2006, 16:14
@dal: gre se za 'Production for Graphic Designers'. Sprobal sem pri različnih resellerjih, pa mi povsod napiše to opozorilo...

@luci: thx! Najdu! Pa da vidmo, če oni pošiljajo v Slovaki... eeee... Slovenijo ;) Pa še cnejša je za dvačuka :D

lady_lucifer
01.11.2006, 16:19
dabest. abebooks je pa tko...to je spletna stran za vec knjigarn, tko da ce ti je ne bojo poslal iz ene, ti jo lahk iz druge al tretje...ni hudic, eno knjigarno bos ze najdu;)

Luka2k
01.11.2006, 16:26
naroču, confirmation mail dobu, zdej pa sam še počakam 4-10 dni :approve:

lady_lucifer
01.11.2006, 16:28
:clapping:

dal
01.11.2006, 18:51
@dal: gre se za 'Production for Graphic Designers'. Sprobal sem pri različnih resellerjih, pa mi povsod napiše to opozorilo...

Aha, ti bi rad preko Amazona kupil rabljeno oziroma od preprodajalcev (ne direktno od Amazona). To pa večinoma res ne moreš narediti v Slovenijo.

Bobby Long
08.12.2006, 13:54
Pa še ko dobiš, manjka prvih 16 strani :nonono:

snickers
08.12.2006, 15:42
jaz sem še nov v tem,...nisem še nič poskušal naročati pa me zanima a ebay je pravzaprav isto kot amazon.com??

potrebuješ pa viso kartico??
se da kakšna druga?(nima rednih dohodkov...)

pa še kako zanesljivo je to???
thax

Nincha II.
08.12.2006, 16:35
jaz sem še nov v tem,...nisem še nič poskušal naročati pa me zanima a ebay je pravzaprav isto kot amazon.com??

potrebuješ pa viso kartico??
se da kakšna druga?(nima rednih dohodkov...)

pa še kako zanesljivo je to???
thax

eBay ima eno opcijo, ki je amzon nima, in to je t.i. "spletna drazba", torej kdo da vec. Tam lahko kupujes nove stvari po fiksni ceni ali na nacin drazbe, prav tako rabljene. Veliko trgovin ima svoje prodajalne tudi pri Amazonu kot eBayu. Pri Amazonu lahko prav tako kupujes rabljene ali nove stvari, samo da nekatere direktno pri njih, nekatere pa pri drugih prodajalcih, ki imajo tam svoje trgovine. Za obe moznosti potrebujes kreditno kartico (visa, diners, amex, ...) , razen ce se zmenis s prodajalcem kako drugace (da posljes denar, placas po povzetju, itd) in obstaja se PayPal moznost placevanja, ki je tudi zanesljiva.

Kako mislis, kako zanesljivo je kaj?
Jaz vedno narocam pri amazon.de in dobim ponavadi v 2-3 dneh posto na dom (zivim v Nemciji), nikoli mi se niso poslali skart ali napacne stvari ali pa da bi se posta kje "izgubila"...
Pri eBayju poleg zanesljivih trgovcev, ki imajo skoraj 100% feedback, naceloma kar mrgoli takih, ki ti stvari prodajajo pollegalno oz. ponaredke, samo ce jih znas izsortirat, potem lahko tudi tam najdes odlicno stvar po nizki ceni. Samo dobro prebrat in feedback pogledat pa malo zdravo pamet uporabit ali pogooglat, preden se odlocis za nakup.

Pa se to, ko narocas iz Amerike, se zavedaj, da te bo zelo verjetno "usekal" 20% davek na vrednost posiljke. Znotraj EU to odpade.

Se kaj? :)

Tanatie
08.12.2006, 21:20
ebay je enako kot bolha.com , samo veliko veliko vecje...amazon je v osnovi spletna knjigarna (kjer dobis tudi glasbo/filme itd, ebay in bolha pa sta spletni drazbeni strani, kjer obcasno lahko najdes tudi novo mamo, polovico leve lednice 30-letne moske prostitutke, cudezni odstranjevalec pleše v prahu (samo dodaj vodo) in pa zelo zelo redko silikon, ki je vcasih prezivljal svoje dni v pameli anderson, podpisane tangice eltona johna ali celo ustekleniceno vodo iz bazena, ki je bil v merlose place. to je tudi edini kraj kjer lahko kupis navadno odpadlo listje (recimo lipino) za 1000 dolarjev ali vec na list...varno naceloma je, sicer pa mislim da v slovenijo posiljajo samo preko paypala...paypal je pa firma ki je v bistvu posrednik. ko ti zmagas na neki drazbi, posljes svoj denar paypalu pod neko kodo, druga oseba pa poslje svoj predmet pod isto kodo prav tako na paypal...ko paypal dobi oba predmeta ali predmet in denar, pobere nizko provizijo in poslje predmeta naprej. s tem si zagotovis da ne posljes denarja nekomu, ki te v zameno ignorira in zapravi tvoj denar...

mrjerry
12.12.2006, 15:23
Kolk kolobcije samo da clovek skusa podati vtis, da je pismen...

Sicer pa, lukica, meni je z amazona vedno prislo (:clown: :angel: )

Jerok
24.01.2007, 13:58
Pozdrav!
Vprašanje za tiste, ki si naročate iz abebooks.co.uk!
Zadnjič sem si naročil knjigo in si izbral za plačilno metodo denar, ki sem jim ga tudi poslal pred 7 dnevi. Status se še vedno ni spremenil, piše Availability Confirmed. Kako dolgo je pri vas trajalo, da se je status spremenil v shipped? Čeprav ob strani pri razlagi statusa piše, da se iz Availability Confirmed v Shipped ne spremeni. Je komu jasno zakaj?
Ste imeli že kakšno negativno izkušnjo, da vam knjige niso poslali?

Hvala za odgovore!

lady_lucifer
24.01.2007, 18:00
pojma nimam, jst placujem z MC-jem.

Jerok
24.01.2007, 20:13
Nisi imela nobenih težav?

lady_lucifer
24.01.2007, 21:55
a s MC placevanjem? nikol nobenih, vse stima, pa nism sam enkrat narocila...

Jerok
25.01.2007, 08:35
Mislil sem na splošno, kot sama praviš pa nisi imela težav. Kako dolgo si pa čakala, da so ti knjigo poslali?

lady_lucifer
25.01.2007, 08:37
cist odvisno....vcasih pride v enem tednu, vcasih v dveh. dlje pa nism cakala..

Jerok
25.01.2007, 09:50
Ravno prej sem poslal mail, če so dobili moje plačilo in sem dobil odgovor, da so mi knjigo poslali že včeraj. :) :)
Ne vem pa zakaj te ne obvestijo preko Abebooks, da so poslali:dontknow:

Lep dan! :)

lady_lucifer
25.01.2007, 09:57
kul :clapping::approve:

Jerok
01.02.2007, 16:53
Oj!

V ponedeljek sem dobil knjigo, samo 5 dni dostave so potrebovali. :approve:
Da pa vse ni idealno mi je zaštrikal angleški amazon :evil: Že 3 leta si normalno naročujem, danes pa dobim sporočilo, da je moj naslov neznan in da na moj "neznan naslov" dobim povrnjen denar. Sem pisal na amazon in so mi odgovorili, da je problem dostavni službi v Nemčiji. Zanima me, če obstajajo kakšne limite pri naročanju knjig in dvd-jev? Npr. samo 2 do 3 knjige ali dvd-je na paket, ali je to brez omejitev? Je kdo s podobno izkušnjo? Ali pa očitno v Nemčiji ne znajo več brat :veryevil:
Kak sem besn, sosed, pa brez problema dobiva iz ameriškega in kanadskega amazona :nonono: (hvalabogu:angel:)