Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Rdeči križ plus SŽ nateg

Rojen v 20. stol.
02.11.2006, 22:44
Danes sem se odpravil na vlak in plačal običajno ceno za vožnjo do Maribora. Na poti nazaj dam jurja v kaso in mi ženska reče, da sem dal premalo, ker je cena malce višja kot sem plačal. Razlog? Prispevek za rdeči križ. Načeloma nimam nič proti zbiranju denarja za dobrodelne organizacije im rade volje prispevam, ampak vsaki drugi organizaciji kot pa RK-ju, katerega zgodovina posojanja denarja je znana vsem. Kako se slovenske železnice sploh upajo ubadati s tem, če imajo same katastrofalno izgubo?

Medved Pu
02.11.2006, 22:56
Danes sem se odpravil na vlak in plačal običajno ceno za vožnjo do Maribora. Na poti nazaj dam jurja v kaso in mi ženska reče, da sem dal premalo, ker je cena malce višja kot sem plačal. Razlog? Prispevek za rdeči križ. Načeloma nimam nič proti zbiranju denarja za dobrodelne organizacije im rade volje prispevam, ampak vsaki drugi organizaciji kot pa RK-ju, katerega zgodovina posojanja denarja je znana vsem. Kako se slovenske železnice sploh upajo ubadati s tem, če imajo same katastrofalno izgubo?
Zgleda, da je spet slavni teden rdečega križa...Kirn je še kar na svobodi in uživa v svojem plenu..:veryevil:

NaceM
03.11.2006, 06:37
Saj znamke smo morali tudi poleg limat na kuverte. Zato, da se je g. Jelenič lahko vozil okoli v službenem passatu.

ata
03.11.2006, 07:14
RK je edina dobrodelno-kreditna organizacija, ki ima koncesijo države za prisilno pobiranje prostovoljnih prispevkov. Ostanek socializma...

Medved Pu
03.11.2006, 09:36
Saj znamke smo morali tudi poleg limat na kuverte. Zato, da se je g. Jelenič lahko vozil okoli v službenem passatu.:) Kirna pa je zadnjič kazalo v posnetkih iz Roške....
Očitno ima od tedaj take zasluge za narod, da lahko krade kot ..., pa mu moramo vsi ploskat.:mad:

anarchy
03.11.2006, 18:29

To ni prostovoljen prispevek, temvec cista kraja denarja, saj nimajo nobene ravice podrazati cene, saj cena bi mogla ostati ista, del dobicka, pa bi mogli dati oni iz svojega zepa, ne pa uporabnik kot nek dodatk!

buba
03.11.2006, 18:53
To ni prostovoljen prispevek, temvec cista kraja denarja, saj nimajo nobene ravice podrazati cene, saj cena bi mogla ostati ista, del dobicka, pa bi mogli dati oni iz svojega zepa, ne pa uporabnik kot nek dodatk!

eh, Kropotkin -- tole je pa, ko drek na palci --- zeleznice pa dobicek namrec...:clown:

Rojen v 20. stol.
03.11.2006, 19:19
Ma kaj pa še, da bi SŽ prispevale, glede na to da so 2,5 miljarde v izgubi tega tudi ne pričakujem od njih. Saj ni nobeden problem plačati tistih 30 tolarjev za good cause, ampak ker je to ravno Rdeči križ, ki je dokazano (!!!) nekaj let nazaj denar posojal denar, podpisoval fiktivne pogodbe. Da ne omenjam, da Kirn ni nikoli v celoti vrnil denarja.

Vsemogočni
03.11.2006, 19:38
Teden rdečega križa - JA

Vendar, pod nobenim pogojem obvezno zaračunavanje prispevka (le zakaj je tako nujno, a bi bil kdo ogrožen, če ne bi pobirali :dontknow: ), ampak na bazi prostovoljstva. Kar pomeni "oprostite, ta teden je teden rdečega križa, ali vam lahko poleg vozovnice, znamke, zaračunam še prispevek za rdeči križ v višini ...SIT"

To ja, vse ostalo je navadna kraja. Predraga zdravila (cene monopolistov), nihče nikomur ne polaga računov, koliko denarja je bilo zbranega, koliko porabljenega in zakaj je bil porabljen, zakaj potem obvezni prispevki :dontknow: Čista bedarija brez kakršne osnove! :2thumbs:

Teo
03.11.2006, 19:55
vsako leto se en čas zraven karte doplačuje tudi prispevek za RK. Dokler ni RKC rade volje plačam:D

Vsemogočni
03.11.2006, 20:10
V bistvu ti dam prav.

Ampak, ker karkršne koli "obvezne prospevke" plačujem iz svojega denarja, se ne strinjam, da mi lahko kar odcugajo, brez, da bi se jaz imel možnost strinjati ali biti proti. Kajti meni nikakor ne dajo prilike, kolko bi še rad poleg plače. Ko bom imel možnost tudi to, bom tudi sam za "posiljene" prispevke, brez kančka pikrosti. :2thumbs:

fazan
04.11.2006, 12:39

Podpiram zbiranje denarja kot humanitzarno ali prostovoljni prispevki sem pa velik nasprotnik,da te prisilijo v to da moraš plačati karto ali kak izdelek več češ da gre za rdeči križ.
Ljudje za božjo voljo saj to je absurd da moraš dat to niso prostovoljni prispevki.

butcher1
04.11.2006, 14:39
vsako leto se en čas zraven karte doplačuje tudi prispevek za RK. Dokler ni RKC rade volje plačam:D
saj v RKC-ju ni obvezne oddaje,kot je bila v času rdečih,po letu 45!!!!!!

Rojen v 20. stol.
04.11.2006, 16:45
Ja, sem izvedel od moje mat, ki dela za okencem na pošti, da je tudi na pošti znamka za RK obvezna za plačat. Še celo nadirali so je nekateri, češ kaj se pa gre.
Izjave o RKC so v tej temi popolnoma neumesne, nobeden vas ne sili, da jim kaj prispevate. Svoje frustracije nad klerikalci stresajte kje drugje.

Teo
04.11.2006, 17:00
saj v RKC-ju ni obvezne oddaje,kot je bila v času rdečih,po letu 45!!!!!!

kako pa ti rečeš temu kar se dogaja 1. novembra po pokopališčih. ko je treba biti ob grobu, kadar gre župnik mimo in mu stisnit par k sit v beraško torbico?