Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Isdn

BorDa
03.11.2006, 18:23
Pozdravljeni!

Tole sporočilo ne sodi ravno na SiOLov forum, ampak bom vseeno vprašal. Imam ISDN priključek, naprave pa vezane, kot na spodnji sliki. Do nedavna mi je vse delalo bp, zdaj pa takšna vezava naenkrat ni več dobra. Na drugi liniji sta telefon Eurit in modem vezana "vzporedno", se pravi z razdelilcem 1 na 2.

Problemi (situacije) so pa sledeči:
- če je vse priklopljeno, ne deluje povezava z internetom in telefon Eurit 35 (pri klicanju javi napako)
- če odklopim modem, Eurit deluje normalno, čeprav je Siemens priklopljen
- če odklopim Siemensa, Eurit in modem delujeta normalno
- če je Siemens priklopljen in odklopim Eurita, modem še vedno ne dela
- tudi če priklopim samo modem, se ta ne poveže na obeh linijah hkrati (128kb/s)

Kaka ideja, kje bi lahko bil problem? Kabli niso, ker sem poskusil z različnimi. Poskusil sem tudi z dvema modemoma. Vsakega predloga bom vesel.

LP,D

madmitch
03.11.2006, 18:31
Jaz bi vezal takole: oba telefona bi dal na isti kabel z delilcem, ki je namenjen za ISDN, modem pa posebej. Poleg tega preveri MSN, da so kot morajo biti.

BorDa
04.11.2006, 08:42
Tole ne bo šlo. Vsak telefon je namreč v svojem gospodinjstvu in se večkrat rabita tudi istočasno.

Kaj je s temi MSNji? Vsakemu telefonu sem nastavil svojega in se normalno oglaša samo na tisto številko. A je treba še kaj? Siemensa sem tudi resetiral na tovarniške nastavitve, če bi se kdo kaj igračkal...

LP, D