Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Absinth

japke
07.11.2006, 21:52
ima mogoče kdo kakšen recept, namig ali predlog za izdelavo Absintha (torej pijače, ne koktejlov iz absintha)

vem, da je na internetu mnogo tega, samo me zanima, če je že kdo to poizkusil narediti sam doma.

zanima me predvsem izbira in doziranje dodatnih začimb in arom.
lahko tudi pod PM

lp

freya
08.11.2006, 06:39
Kupiš ga lahko na Češkem, pri nas je prodaja prepovedana...in ni prepovedana čist brezveze. Tole bi bilj spadalp pod droge kot gastronomijo

galaxy
08.11.2006, 07:04
Kupiš ga lahko na Češkem, pri nas je prodaja prepovedana...in ni prepovedana čist brezveze. Tole bi bilj spadalp pod droge kot gastronomijo

Ne bo držalo.
Zgleda, da so ga tudi pri nas začeli prodajat, ker sem ga videl med policam. :approve:

freya
08.11.2006, 07:33
Ja, z zmanjšano stopnjo alkohola in thujona. Pravi absinth ima 70% alkohola.

partibrejker
08.11.2006, 07:52
Ne bo držalo.
Zgleda, da so ga tudi pri nas začeli prodajat, ker sem ga videl med policam. :approve:

kje ga prodajajo?

strašljivka
08.11.2006, 11:24
ima mogoče kdo kakšen recept, namig ali predlog za izdelavo Absintha (torej pijače, ne koktejlov iz absintha)

vem, da je na internetu mnogo tega, samo me zanima, če je že kdo to poizkusil narediti sam doma.

lahko tudi pod PM

lp

http://www.cojito.de/kochrezept_30720_absinth.htm

galaxy
08.11.2006, 22:18
kje ga prodajajo?

pri najboljšem sosedu.Sicer ni bilo v Ljubljani, ...ali je mogoče, da poslovodja kaj dela na svojo roko.:D

G3nius
08.11.2006, 22:27
Ja sej barovci so se ga enkrat ulili :)

Teo
08.11.2006, 23:50
zdej se je par modelov spomnilo in so ga začeli pridelovati v sloveniji. ma 60% in užge k svina.... letos poleti smo kr precejkrat sekali z njim in vedno mi je bilo drugi dan žal. Rahlo preveč useka....ne predstavljam si, da bi spil več kot par kozarcev.

Fora absinta je, da je zaradi vseh teh začimb in zelišč notri ful halucinogen. Totalna izguba kontrole nad samim sabo. Nek znanc se je na češkem ultra napil z njim (tapravim 80%), pa se je šele pojutrišnjem zbudu na nekem stopnišču bogu za leđima. tacajt ga je že policija iskala...

enivej, zdej ga promovirajo kot ful trendy in stajlish pijačo. rrajt.

kvaka
09.11.2006, 11:16
kje ga prodajajo?

Leclerc ma ene tri različne, za kvaliteto pa pojma nimam... glede na članek v mladini je mogoče bolj pelinkovec... (ki pa itak tudi vsebuje vse pregovorno zadevajoče sestavine). Madona, foter mi je vedno bolj sumljiv. Goji angelske trobente in šmarnico, kuha šnops in dela pelinkovec. :rolling:

japke
09.11.2006, 11:52
ja, sej absinth je iz pelina in ostalih "zelišč". ravno ta kombinacija me zanima..

drugače bo pa prvi testni kozarec kmalu narejen.. :)

freya
09.11.2006, 12:00
Leclerc ma ene tri različne, za kvaliteto pa pojma nimam... glede na članek v mladini je mogoče bolj pelinkovec... (ki pa itak tudi vsebuje vse pregovorno zadevajoče sestavine). Madona, foter mi je vedno bolj sumljiv. Goji angelske trobente in šmarnico, kuha šnops in dela pelinkovec. :rolling:

:rolling:
jp ...Arthemisia absinthium je pravi pelin, in ta vsebuje nevrotoksin thujon (med drugim)
tudi moja mama je nadvse sumljiva.....vzgaja oleandre, dathure, ricin, tise, difenbahije, kaktuse, nabira gobe itd.

kvaka
09.11.2006, 17:06
ja, sej absinth je iz pelina in ostalih "zelišč".

Ja, v tistem članku so te ene po trgovinah nekaj grajali, da je bolj malo drugega poleg pelina notri in ni okusno... (Ampak, samo pišem kaj sem prebral, nisem jih poskušal.)

ain
11.11.2006, 13:24
ja zdej je to oh in sploh... fancy stvar sam kaj k ga ljudje ne znajo pit:nonono: večina ne ve da ni to za žejo lajšat:D

grofica
11.11.2006, 13:34

NOP....MI SMO ZASTOPNIK ZA SLO....

grofica
11.11.2006, 13:35
Ja, z zmanjšano stopnjo alkohola in thujona. Pravi absinth ima 70% alkohola.

70 ALI 75....MAMO PA TUT TAZGA Z 50 ALI 55%....

Cvetlični deček
12.11.2006, 21:52
pa na http://www.absinthe-supreme.com/ ga prodajajo slovenskega s 60%

japke
15.11.2006, 00:05
NOP....MI SMO ZASTOPNIK ZA SLO....
za katero znamko pa, če smem vprašat?

lp

freya
15.11.2006, 06:35
za dober šut poskrbi ...but?

soncnica
15.11.2006, 11:12
na Bizovičarja se obrnte...

Trillian
16.11.2006, 06:59
oz. urbano pleme :approve:

DarkBloom
16.11.2006, 11:57
Absinth mnjami :rolling:

banAna_
16.11.2006, 14:25
se stvar prodaja pr nas...drgač pa dobro založene trgovine s pijačimi so od Davidovega hrama...tm bi ga skor mogl met... sm ga pa tud že v merkatorju vidla...:)

Cvetlični deček
18.12.2006, 22:54
u leclerku majo absinthe supreme.. un s starico gor je pa zanič.

ClintEastwood
28.12.2006, 15:23
Pravi absinth dobiš na češkem. Pri nas prodavajo samo fake variante, ki so dovoljene... Pravih namreč ni. Ga je pa kolega naročil prek neta... Samo so ga okoli prenesli... Preveč dnara za kr neki čmorš.

Njuška Trap
15.01.2007, 23:39
Pravi absinth dobiš na češkem.
...in potem ležiš na kupu debelejšega peska, opletaš okoli sebe, prepričan, da te pretepajo. Ali pa loviš zajčke, ki skačejo pred tabo... :D :D :D

***iga, kje so časi, ko so ga umetniki znali piti? ;)

Smaug
16.01.2007, 00:08
Absint je ena taka zelo luskana pijaca, ce znas v njej uzivati. Enako kot vsak drug alkohol. Delirium tremens lahko fases tudi od smarnice, ce se potrudis.
Kar se tice sranja, ki ga prodajajo pri nas pod tem imenom, rajsi ne bi izgubljal besed. Dovolj je, da ga povohas in ti postane vse jasno. Pravi absint (obdelan, ni ravno old school :D), se danes dobi na kar mnogo mestih, ne samo na bivsem Ceskoslovaskem (recimo na Dunaju dobis odlicne zvarke po tudi odlicni ceni. Parkrat predrago imo). Stvar ima 70%, kot je omenila ze danaja in je fascinantno dobrega okusa, glede na to, da je narejena iz pelina (travno-aromaticne stvari so mi po defoltu naravnost ogabne).
Fajn je za poplaknit duso in kaksen "brainfreeze" v malih mozganih (priporocljiva je uporaba vode ob njegaga uzivanju), naslednji dan ne povzroca nikakrsnega macka, prej obratno.
Jazst itak obozujem zgane pijace in moram reci, da se dober absint pribliza dobremu konjaku ali pak whiskiju :approve:
Hennessy in Jack uber alles thou :cool:

Luka2k
16.01.2007, 00:14
***iga, kje so časi, ko so ga umetniki znali piti? ;)
Kaj znal... nažiral so se ga bolj kot dans mularija. Sam da je njih tujon fleširu.

:kisses:

Luka2k
16.01.2007, 00:15
Absint je ena taka zelo luskana pijaca, ce znas v njej uzivati. Enako kot vsak drug alkohol. Delirium tremens lahko fases tudi od smarnice, ce se potrudis.
as kake škrate sreču po onih treh litrih?

Smaug
16.01.2007, 00:20
Jazst jih srecujem vsakodnevno, brez absinta. Samo poglej sebe, pa đukota, pa đerija, pa...

Sicer sem pa sele na litru pa pol. Sem zgleden poba in ne pijem alkohola (ceprav imam v sobi 5 litrov zgane pijace :D). Raja noce dojeti, da je treba, tako kot tudi v vseh ostalih stvareh, v alkotu znati uzivati. Ne pa tko k ti, k se ga napijes k krava, pol pa zgubis pou auta...

spartan
16.01.2007, 06:25

lahko tudi pod PM

lp

mal etanola, več metanola pa bencin od Petrola, da bo zelene barve:clown::D

Pa kaj rabiš absint.....rajši kuštaj pol litra šmarnice, pa je ista finta; glavobol. Če boš spil liter....pa boš slep.

Pinč
02.02.2007, 09:38
Tok da oznanim, Absinth, 35mg, na trgu...:angel: :2thumbs: :veryevil:

summer
02.02.2007, 09:44

lahko tudi pod PM

lp
jaoooooooo....men jo je kolega prnesu lani iz Češke....in smo se odločili na enem pool partyju sprobat...na internetu smo našli recept"kao":D 0,5deci al tam neki kolk pač nanese roka absintha....sladkor in mala žlička....
na žličko daš sladkor in ga potopiš, da se napoji absintha, sladkor užgeš in počakah da se stopi, zmešaš v absinth, ter spiješ na eks...............(men se je 1 skor grlo užgalo)....ker je zadeva res res, močna.....
skupek naslednji dan.....pijani kot krave, brez stranskih učinkov, vsaj nam se je zdelo tak:D

Aldebaran
09.02.2007, 15:04
Viki (http://en.wikipedia.org/wiki/Absinthe) vam bo znala odgovoriti na skoraj vsa vprašanja v zvezi s to opevano pijačo...