Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Trojica ob belem dnevu napada in ropa mimoidoče na Viču

Medved Pu
08.11.2006, 14:06
Pogledam skozi okno na jobu zjutraj ob 9 30 h, ravno ko se menim s sodelavko po telefonu in vidim mulce, ki se na videz prijateljsko prerivajo.
Naenkrat eden udari drugega v glavo s pestjo in odnese me s stola, stečem ven iz pisarne(imam kar daleč do vhoda) in ko me je pretepač zagledal razjarjenega v veži( ni me ravno malo skupaj), so vsi trije pobegnili...

Fant je rekel, da so mu ti trije po videzu sodeč čapci z Rakove Jelše sledili od centra, do Viča, da bi mu na silo ukradli MP3 walkmana!!!
Kasneje so policaji so povedali, da je to že tretji napad na mularijo z MP3ji od včeraj, pred šolami na Viču.
Bodite pozorni na tri 170cm z gelom na buči v pisanih bundah!!!!
Nekaj mimoidočih žensk je vpilo, naj ga pustijo, pa se niso zmenili zanje..
Čudi me, da ni nihče od mimoidočih reagiral.:mad: :nonono:

Nordung
08.11.2006, 14:16
Vsaka ti čast za reakcijo. Verjetno je lahko to tudi nevarno, saj taki nimajo preveč zadržkov. Ampak bognedaj, da bi kdo kaj rekel čez čefurje, si prec ksenofob (al kaj že?)

buba
08.11.2006, 14:21
Pogledam skozi okno na jobu zjutraj ob 9 30 h, ravno ko se menim s sodelavko po telefonu in vidim mulce, ki se na videz prijateljsko prerivajo.
Naenkrat eden udari drugega v glavo s pestjo in odnese me s stola, stečem ven iz pisarne(imam kar daleč do vhoda) in ko me je pretepač zagledal razjarjenega v veži( ni me ravno malo skupaj), so vsi trije pobegnili...

Fant je rekel, da so mu ti trije po videzu sodeč čapci z Rakove Jelše sledili od centra, do Viča, da bi mu na silo ukradli MP3 walkmana!!!
Kasneje so policaji so povedali, da je to že tretji napad na mularijo z MP3ji od včeraj, pred šolami na Viču.
Čudi me, da ni nihče od mimoidočih reagiral.:mad: :nonono:--hja jih ze ni blo zadost skupaj...:rolling: :2thumbs:

Medved Pu
08.11.2006, 14:30
Vsaka ti čast za reakcijo. Verjetno je lahko to tudi nevarno, saj taki nimajo preveč zadržkov. Ampak bognedaj, da bi kdo kaj rekel čez čefurje, si prec ksenofob (al kaj že?)Lahko bi bili zaradi mene tudi Kitajci, tako pa so kar so in tole je opozorilo poštenim ljudem, ki nič hudega sluteč hodijo po Centru in Viču in poslušajo glasbo med hojo.
Rastel sem v LJ, mam malce prakse s ceste in jasno sem si v tisti sekundi, ko sem štartal na barabo in sva se srečala s pogledi, gnido pošteno prečekiral in pomislil tudi na to. Fight je improvizacija in hitrost.
Zraven je bil krasen, vsaj 10 kilski koš za smeti in meni ni noben problem takega smrduha malce potolč z njim, če bi mahal s pipcem..:rolling:
Važno, da fantu ni nič in da lahko posluša svoj player. Hijene pa so se obrisale pod nosom.:) :2thumbs:

Medved Pu
08.11.2006, 14:34
--hja jih ze ni blo zadost skupaj...:rolling: :2thumbs:
Pripomoglo je predvsem, da se fant ni kar vdal. To jih je omajalo.. Preveč prič je bilo. Moj bes jih je le dokončno pognal v beg..:rolling: :2thumbs:

nejc
08.11.2006, 14:34
Vsaka ti čast za reakcijo. Verjetno je lahko to tudi nevarno, saj taki nimajo preveč zadržkov. Ampak bognedaj, da bi kdo kaj rekel čez čefurje, si prec ksenofob (al kaj že?)
lol

Ne mešaj "čefur" v starem pomenu besede, ki je bila nekak ekvivalent za "južnjak" z novim pomenom besede "čefur", ki govori o mentaliteti nekega folka in ne o njihovih koreninah. Da bo bolj razumljivo, ni 2x za rečt, da med temi 3 čapci ni biu kakšen rojen slovenc.

Dokler bo folk jamru čez "čefurje"(v smislu mentalitete) je OK, ker gre za prestopnike in nasilneže, ko pa bo folk začeu(oz. nadaljeval) z blatenjem vseh južnjakov zarad ekscecov nekaterih posameznikov(v tem primeru morda ni šlo za južnjaške korenine:dontknow:), potem pa lahko govorimo o ksenofobiji.

Torej nordung, kam spadaš? Ločiš med čefurji(južnjaki) in čefurji(čapci)?:dontknow:

nejc
08.11.2006, 14:36
Pripomoglo je predvsem, da se fant ni kar vdal. To jih je omajalo.. Preveč priče je bilo. Moj bes jih je le dokončno pognal v beg..:rolling: :2thumbs:
Kokr js poznam čapce, pri resnih namerah(v tem primeru namere medveda pu) stisnejo prpo. Dobri so uglavnem samo v teženju(verbalnem).

Prav je blo, da si se zagnal nad njih.:2thumbs:

buba
08.11.2006, 14:37
Lahko bi bili zaradi mene tudi Kitajci, tako pa so kar so in tole je opozorilo poštenim ljudem, ki nič hudega sluteč hodijo po Centru in Viču in poslušajo glasbo med hojo.
Rastel sem v LJ, mam malce prakse s ceste in jasno sem si v tisti sekundi, ko sem štartal na barabo in sva se srečala s pogledi, gnido pošteno prečekiral in pomislil tudi na to. Fight je improvizacija in hitrost.
Zraven je bil krasen, vsaj 10 kilski koš za smeti in meni ni noben problem takega smrduha malce potolč z njim, če bi mahal s pipcem..:rolling:
Važno, da fantu ni nič in da lahko posluša svoj player. Hijene pa so se obrisale pod nosom.:) :2thumbs:--hja Pu -- ni problem posredovat, med kriminalnim dejanjem, ustrahovanjem ipd. --- problem je to potem zagovarjat na sodiscu -- od tu ta nezainteresiranost --- ce se spomnim svojih starih casov ( Siska ), ni bilo nikoli nobenega problema, s kaksnim zlomljenim nosom, ali poceno arkada --- samo, tisto je bil gnili socializem, sedaj je pa svetli kapitalizem, kjer te tudi nasilnez ( kriminalec ) tozi za zlomljen nos naprimer...:veryevil:

Medved Pu
08.11.2006, 14:42
Kokr s poznam čapce, pri resnih namerah stisnejo prpo. Dobri so uglavnem samo v teženju(verbalnem).

Prav je blo, da si se zagnal nad njih.:2thumbs:
Takih, ki napadajo šibkejše preprosto ne prenesem...Odrola se mi..
Vsekakor sem fantu popravil šanse s tem, ko sva bila naenkrat dva na tri..:D :D

Medved Pu
08.11.2006, 14:49
--hja Pu -- ni problem posredovat, med kriminalnim dejanjem, ustrahovanjem ipd. --- problem je to potem zagovarjat na sodiscu -- od tu ta nezainteresiranost --- ce se spomnim svojih starih casov ( Siska ), ni bilo nikoli nobenega problema, s kaksnim zlomljenim nosom, ali poceno arkada --- samo, tisto je bil gnili socializem, sedaj je pa svetli kapitalizem, kjer te tudi nasilnez ( kriminalec ) tozi za zlomljen nos naprimer...:veryevil:Kokr mam prakse, vem da je malo možnosti za resen fajt v takih primerih...Ne veš pa, če podgana ne nosi kaj s sabo...
Če se le da, sam pokažem takim brado in jih povabim, naj usekajo...
Lažje je potem razložit, da so prosili in dobili svoje v samoobrambi....
Še nobeden se ni upal usekat..:) ;) Usralo pa se jih je že kar nekaj...
Mam tud malo sreče, a ne?;)

nejc
08.11.2006, 14:49
Takih, ki napadajo šibkejše preprosto ne prenesem...Odrola se mi..
Vsekakor sem fantu popravil šanse s tem, ko sva bila naenkrat dva na tri..:D :D
ekzektli, njihova mentaliteta je takšna, da se spravljajo samo na šibkejše.

bognedaj se spravit 1 on 1 na enga enako močnega ali celo močnejšega. To bi trpel ugled:rolling:, ko bi jih fasau.:D

buba
08.11.2006, 14:52
Kokr mam prakse, vem da je malo možnosti za resen fajt v takih primerih...Ne veš pa, če podgana ne nosi kaj s sabo...
Če se le da, sam pokažem takim brado in jih povabim, naj usekajo...
Lažje je potem razložit, da so prosili in dobili svoje v samoobrambi....
Še nobeden se ni upal usekat..:) ;) Usralo pa se jih je že kar nekaj...
Mam tud malo sreče, a ne?;)--v bistvu si imel sreco ( in tudi fantic )- da so bili skorci -- ne samo, da ne ves, kaj gdo nosi s seboj -- ravno tako ne ves, koliko jih je zares in gdo vse to opazuje z malo distance --- no ja -- kakorkoli ze -- ravnal si castno...:2thumbs:

Mowgli
08.11.2006, 15:02
Toliko o nežnih nickih na forumu. :clown: Ampak kapo dol, medo!

Klinc je le, ker so v treh napadih trije luzerji (če so bili isti) prišli le do dveh mp3 playerjev in bo zadeva aktualna še nekaj časa. Če bi jim ušesa populil, bi se nevarnost zmanjšala... :angel:

buba
08.11.2006, 15:05

Klinc je le, ker so v treh napadih trije luzerji (če so bili isti) prišli le do dveh mp3 playerjev in bo zadeva aktualna še nekaj časa. Če bi jim ušesa populil, bi se nevarnost zmanjšala... :angel:eh Mowgli -- seveda zadeve ne delujejo na tak nacin -- mali kriminalcki z roba druzbe, so navajeni na poraze -- sploh ce se dodas, nujo, po drogi, samouveljavljanju in "Hollywood"....:nonono:

Medved Pu
08.11.2006, 15:05
--v bistvu si imel sreco ( in tudi fantic )- da so bili skorci -- ne samo, da ne ves, kaj gdo nosi s seboj -- ravno tako ne ves, koliko jih je zares in gdo vse to opazuje z malo distance --- no ja -- kakorkoli ze -- ravnal si castno...:2thumbs:
Ravnal sem impulzivno...Ostalo je vzgoja.
Škorci? Izkazalo se je, da je bil fant pošteno obtolčen, med tistim kar je bilo videti kot prijateljsko prerivanje, ga je svinja neopazno brcal s koleni v trebuh, ko to ni dalo rezultatov, ga je hotel kar potolči z udarci s pestjo v sence..
Gnida ima torej prakso, če zna takole na videz nedolžno nekoga javno pretepsti.:mad:

buba
08.11.2006, 15:07
ekzektli, njihova mentaliteta je takšna, da se spravljajo samo na šibkejše.

bognedaj se spravit 1 on 1 na enga enako močnega ali celo močnejšega. To bi trpel ugled:rolling:, ko bi jih fasau.:D--ja pa kaj bi ti rad na cesti -- fair fight, al kaj...sicer se lepo slisi, vendar z realnim zivljenjem nima blage veze --- kot je vedno rekel "Zver" ( morda, ga gdo pozna -- bivsi ragbiist ) -- prvo pravilo neoborozenega pretepa je --- OBOROZI SE...:rolling: ;)

Mowgli
08.11.2006, 15:11
eh Mowgli -- seveda zadeve ne delujejo na tak nacin -- mali kriminalcki z roba druzbe, so navajeni na poraze -- sploh ce se dodas, nujo, po drogi, samouveljavljanju in "Hollywood"....:nonono:

Kaj ne deluje na tak način? "Samopostrežba" pred, da ne rečem v, osnovnih in srednjih šolah?
Poraz mora pustiti boleč spomin, pa bo "frajer" znal pretehtati kaj se mu ne splača..

Mali riziko, mala nagrada, velik riziko, še večja... Le greben jim raste, če se jih ne zatre v kali.

Medved Pu
08.11.2006, 15:12

Klinc je le, ker so v treh napadih trije luzerji (če so bili isti) prišli le do dveh mp3 playerjev in bo zadeva aktualna še nekaj časa. Če bi jim ušesa populil, bi se nevarnost zmanjšala... :angel:Nisem niti vedel koga bom moral narazen vleč, ker je zgledalo kot prerivanje.
Capelj se je, ko me je zagledal dobesedno odrinil od žrtve in začel bežati...
Šele, ko so zdavnaj zbežali za vogal, je fant uspel izdaviti za kaj se gre...
Nisem holivudar, da bi sam golorok lovil kar tri..:nonono: :clown:

Mowgli
08.11.2006, 15:13
Nisem niti vedel koga bom moral narazen vleč, ker je zgledalo kot prerivanje.
Capelj se je, ko me je zagledal dobesedno odrinil od žrtve in začel bežati...
Šele, ko so zdavnaj zbežali za vogal, je fant uspel izdaviti za kaj se gre...
Nisem holivudar, da bi sam golorok lovil kar tri..:nonono: :clown:
Vraga, če bi kandidiral za župana in če je tudi tvoj nasmeh fotogeničen, bi zdaj imel hude šanse... :P

Daj hard (daj dobesedno, kot dajati)

Medved Pu
08.11.2006, 15:14
Kaj ne deluje na tak način? "Samopostrežba" pred, da ne rečem v, osnovnih in srednjih šolah?
Poraz mora pustiti boleč spomin, pa bo "frajer" znal pretehtati kaj se mu ne splača..

Mali riziko, mala nagrada, velik riziko, še večja... Le greben jim raste, če se jih ne zatre v kali.Poznal sem barabe, ki so jih lahko 10X nabiksali, pa so se vračali po še...:nonono:

Mowgli
08.11.2006, 15:16
Poznal sem barabe, ki so jih lahko 10X nabiksali, pa so se vračali po še...:nonono:

Če ni pametne rešitve za te vedno pogostejše pojave, je vsaj mala mera zadoščenja, da dobijo kaj nazaj... Mogoče bi pa komu zaleglo.

buba
08.11.2006, 15:18

Mali riziko, mala nagrada, velik riziko, še večja... Le greben jim raste, če se jih ne zatre v kali.--mah problem je mnogo bolj zaheban, kot se zdi na prvi pogled --- lahko, jih res prebutas ( vcasih je to ljudska milica), pocela redno -- lahko, pa jih namestis v prevzgojne domove, kjer postanejo iz malih veliki ( jasno kriminalci ) --- osebno ne vem, kaj se da tukaj ukrent -- jaz sem bil namrec zelo podoben v mladih letih -- in meni se je moral zgodit nesrecen slucaj, ko je v enem takih pretepov med bandami, kolega izgubil oko -- meni je bilo to dovolj veliko opozorilo -- kaj bi bilo s kom drugim, pa ne vem -- verjetno se lahko juvinilna kriminaliteta, resuje samo individualno...:dontknow:

buba
08.11.2006, 15:24
Ravnal sem impulzivno...Ostalo je vzgoja.
Škorci? Izkazalo se je, da je bil fant pošteno obtolčen, med tistim kar je bilo videti kot prijateljsko prerivanje, ga je svinja neopazno brcal s koleni v trebuh, ko to ni dalo rezultatov, ga je hotel kar potolči z udarci s pestjo v sence..
Gnida ima torej prakso, če zna takole na videz nedolžno nekoga javno pretepsti.:mad:--ja jasno, da ima prakso -- pa kaj ti mislis, da ustrahujejo, kradejo in ropajo zacetniki al kaj -- naj te leta ne zavedejo --- sicer so res mali kriminalci, vendar pa je staz, kar dolg, da ne govorim o tem, da so mnogokrat v sluzbi starejsih...;)

Medved Pu
08.11.2006, 15:26
--ja jasno, da ima prakso -- pa kaj ti mislis, da ustrahujejo, kradejo in ropajo zacetniki al kaj -- naj te leta ne zavedejo --- sicer so res mali kriminalci, vendar pa je staz, kar dolg, da ne govorim o tem, da so mnogokrat v sluzbi starejsih...;)
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Mowgli
08.11.2006, 15:29
--mah problem je mnogo bolj zaheban, kot se zdi na prvi pogled --- lahko, jih res prebutas ( vcasih je to ljudska milica), pocela redno -- lahko, pa jih namestis v prevzgojne domove, kjer postanejo iz malih veliki ( jasno kriminalci ) --- osebno ne vem, kaj se da tukaj ukrent -- jaz sem bil namrec zelo podoben v mladih letih -- in meni se je moral zgodit nesrecen slucaj, ko je v enem takih pretepov med bandami, kolega izgubil oko -- meni je bilo to dovolj veliko opozorilo -- kaj bi bilo s kom drugim, pa ne vem -- verjetno se lahko juvinilna kriminaliteta, resuje samo individualno...:dontknow:

Ja, včasih je bila nagrada krožna vožnja s kiblo.... Ah, ta Jugo nostalgija... :clown: :veryevil:

In čeprav je problem uličnega nasilništva kompleksen in na videz nerešljiv, naj se kar dvigne roke? "Saj nič ne zaleže..." in pač kupiš po dva, tri playerje... enega zase, enega državi in enega dežurnemu kljukcu z vogala??? Si upaš spustiti svojega mulca v tak svet?

Ne glede na možen razplet, je Pujeva reakcija pomagala. Nekomu je uspel pomagati in mi na misel ne pride, da bi zdaj dvomil o njegovi trezni odločitvi . Seveda je bila prisotna tudi sreča, da mulci niso imeli polnih žepov in večjih jajc, ampak večja verjetnost za to bi bila v kaki temačni ulici ponoči. Vsaj dan bi lahko bil varen sredi Ljubljane!?

buba
08.11.2006, 15:35
Ja, včasih je bila nagrada krožna vožnja s kiblo.... Ah, ta Jugo nostalgija... :clown: :veryevil:

In čeprav je problem uličnega nasilništva kompleksen in na videz nerešljiv, naj se kar dvigne roke? "Saj nič ne zaleže..." in pač kupiš po dva, tri playerje... enega zase, enega državi in enega dežurnemu kljukcu z vogala??? Si upaš spustiti svojega mulca v tak svet?

Ne glede na možen razplet, je Pujeva reakcija pomagala. Nekomu je uspel pomagati in mi na misel ne pride, da bi zdaj dvomil o njegovi trezni odločitvi . Seveda je bila prisotna tudi sreča, da mulci niso imeli polnih žepov in večjih jajc, ampak večja verjetnost za to bi bila v kaki temačni ulici ponoči. Vsaj dan bi lahko bil varen sredi Ljubljane!?--saj tu sploh ne govorim o Pu-ju --- cim vec Pu-jev, in svet bi bil varnejsi in prijaznejsi -- jaz sem samo opozoril na moznosti --- obenem, pa ce nisem bil dovolj jasen, se na en problem -- namrec , ce zalotis nepridiprava, ki ti vlamlja v avto, mu propisno zlomis nos, in ga zadrzis, do prihoda policije --- model te tozi, za zlomljen nos, strah in se kaj --- tozbo dobi 100% -- razbires -- teha v gnilem socializmu ni bilo -- sedaj pa je to , ze kar uzanca --- ali drugace --- posle hebanja , nema kajanja...

Medved Pu
08.11.2006, 15:36
--mah problem je mnogo bolj zaheban, kot se zdi na prvi pogled --- lahko, jih res prebutas ( vcasih je to ljudska milica), pocela redno -- lahko, pa jih namestis v prevzgojne domove, kjer postanejo iz malih veliki ( jasno kriminalci ) --- osebno ne vem, kaj se da tukaj ukrent -- jaz sem bil namrec zelo podoben v mladih letih -- in meni se je moral zgodit nesrecen slucaj, ko je v enem takih pretepov med bandami, kolega izgubil oko -- meni je bilo to dovolj veliko opozorilo -- kaj bi bilo s kom drugim, pa ne vem -- verjetno se lahko juvinilna kriminaliteta, resuje samo individualno...:dontknow:Eden tistih, ki je postal semle pred meseci je moj sošolec.
Oče miličnik je uspešno "po miličniiško" krotil par samskih domov, tepel pa je tudi ženo in otroke...
Sošolec je ločen, doma se je obnašal identično, kot oče, čeprav ni bil nikdar nasilen in ni delal v Milici.:dontknow:
Kakšni dve uri po dogodku, ko sem šel ven na malico, sem bil nenadoma poln slabega adrenalina in razdražen. Mimoidoče sem podzavestno zaznaval kot grožnjo..

Medved Pu
08.11.2006, 15:39

Ne glede na možen razplet, je Pujeva reakcija pomagala. Nekomu je uspel pomagati in mi na misel ne pride, da bi zdaj dvomil o njegovi trezni odločitvi . Seveda je bila prisotna tudi sreča, da mulci niso imeli polnih žepov in večjih jajc, ampak večja verjetnost za to bi bila v kaki temačni ulici ponoči. Vsaj dan bi lahko bil varen sredi Ljubljane!?Če bi reagiral trezno, roko na srce, tega ne bi naredil.:) .Bilo je le na pol premišljeno, a z dobrim namenom pomagat.

Mowgli
08.11.2006, 15:43
--saj tu sploh ne govorim o Pu-ju --- cim vec Pu-jev, in svet bi bil varnejsi in prijaznejsi -- jaz sem samo opozoril na moznosti --- obenem, pa ce nisem bil dovolj jasen, se na en problem -- namrec , ce zalotis nepridiprava, ki ti vlamlja v avto, mu propisno zlomis nos, in ga zadrzis, do prihoda policije --- model te tozi, za zlomljen nos, strah in se kaj --- tozbo dobi 100% -- razbires -- teha v gnilem socializmu ni bilo -- sedaj pa je to , ze kar uzanca --- ali drugace --- posle hebanja , nema kajanja...

Si v dilemi, ne? Jaz tudi! Po eni strani so mi všeč ljudje, ki so pripravljeni ne le govoriti, ampak tudi pomagati (pa sam ne mislim, da je treba zdaj sesuti lastnoročno vse mladoletne težake), po drugi pa sem v dvomih tudi sam glede smiselnosti tovrstnega početja. Sploh, ker je vse, kar si na koncu spisal, res..

Kaj je torej rešitev? Dodatna grožnja vlomilcu, da ga boš poiskal, če bo špecal? :clown: Dve priči, ki potrdita, da mu je stalno spodrsavalo in ga tožiš ti, ker ti je uničil havbo z glavo? Ne vem, no... ga naj le gledam?

Mowgli
08.11.2006, 15:45
Če bi reagiral trezno, roko na srce, tega ne bi naredil.:) .Bilo je le na pol premišljeno, a z dobrim namenom pomagat.

Ja, zrelost je breme. Tu imajo oni trije prednost... Ampak poba te ne bo pozabil! :2thumbs:

buba
08.11.2006, 15:45
Eden tistih, ki je postal semle pred meseci je moj sošolec.
Oče miličnik je uspešno "po miličniiško" krotil par samskih domov, tepel pa je tudi ženo in otroke...
Sošolec je ločen, doma se je obnašal identično, kot oče, čeprav ni bil nikdar nasilen in ni delal v Milici.:dontknow:
Kakšni dve uri po dogodku, ko sem šel ven na malico, sem bil nenadoma poln slabega adrenalina in razdražen. Mimoidoče sem podzavestno zaznaval kot grožnjo..he he -- to je zanimivo -- ali jih das ali dobis je potem vseeno -- sicer je pretep, res eden najbolj adrenalinskih "sportov", kar jih je -- je pa zato stres, res enormen...:O in definitivno pusca posledice --- btw -- v Ameriki se razrasca "felony fight" -- za stave, za video na netu ipd. --- predvsem mladi, pa tudi zenske, dekleta in starejsi, se pred kamero sfajtajo za male pare...:nonono:

buba
08.11.2006, 15:49
Si v dilemi, ne? Jaz tudi! Po eni strani so mi všeč ljudje, ki so pripravljeni ne le govoriti, ampak tudi pomagati (pa sam ne mislim, da je treba zdaj sesuti lastnoročno vse mladoletne težake), po drugi pa sem v dvomih tudi sam glede smiselnosti tovrstnega početja. Sploh, ker je vse, kar si na koncu spisal, res..

Kaj je torej rešitev? Dodatna grožnja vlomilcu, da ga boš poiskal, če bo špecal? :clown: Dve priči, ki potrdita, da mu je stalno spodrsavalo in ga tožiš ti, ker ti je uničil havbo z glavo? Ne vem, no... ga naj le gledam?:rolling: -- in kaj priporocajo nasi uradni organi...NIC od tega --- molci, trpi, potem pa prijavi--- jzs,jzs -- kaj imam jaz potem za prijavljat, ko sem jih ze enkrat dobil po pycky -- mah ne vem -- kot sem rekel -- problem je res veliko bolj zaheban, kot se zdi na prvi pogled...:dontknow:

nejc
08.11.2006, 16:46
--ja pa kaj bi ti rad na cesti -- fair fight, al kaj...sicer se lepo slisi, vendar z realnim zivljenjem nima blage veze --- kot je vedno rekel "Zver" ( morda, ga gdo pozna -- bivsi ragbiist ) -- prvo pravilo neoborozenega pretepa je --- OBOROZI SE...:rolling: ;)
Mam dva strica in oba(predvsem eden) sta se v mladosti dostkrat "sporazumevala" s pestmi. Zanimivo je to, da sta oba rekla, da včasih so bli fer. Ko si ga spravil na tla, si ga pustu(morda ne vsi, pa tudi ne vem iz lastnih izkušenj) na miru. Zdj te bojo v takem primeru šele takrat začeli orng nabijat, seveda se takrat opogumijo tudi tisti, ki prej niso meli jajc, da bi te na tla sploh spravli. Očitno so se pravila tega "športa" spremenila.

Seveda je pa v tem primeru šlo za rop ali poskus ropa. Takrat so verjetno pravila še malo drugačna.:dontknow::D

buba
08.11.2006, 17:04
Mam dva strica in oba(predvsem eden) sta se v mladosti dostkrat "sporazumevala" s pestmi. Zanimivo je to, da sta oba rekla, da včasih so bli fer. Ko si ga spravil na tla, si ga pustu(morda ne vsi, pa tudi ne vem iz lastnih izkušenj) na miru. Zdj te bojo v takem primeru šele takrat začeli orng nabijat, seveda se takrat opogumijo tudi tisti, ki prej niso meli jajc, da bi te na tla sploh spravli. Očitno so se pravila tega "športa" spremenila.

Seveda je pa v tem primeru šlo za rop ali poskus ropa. Takrat so verjetno pravila še malo drugačna.:dontknow::D--mah fer ni bilo nikol ( morda edino med "znanci" ) -- je pa razlika, predvsem v tem, da s(m)o se vcasih , bolj zaradi hormonskega pritiska..:rolling: --danes, pa prevladujejo, cedalje bolj "koristoljubni* vzgibi --- pri teh rabotah, pa nikoli ne ves, kaksen hardver bo uporabljen -- s tem, da bi se dodal, da plitvoumen um 16-letnika, mnogo hitreje pritisne na sprozilec, kot to naredi, kaksen okoreli kriminalec pri tridesetih ( ta ponavadi rabi tehten vzrok )...

Dalmatinec
08.11.2006, 21:03

Čudi me, da ni nihče od mimoidočih reagiral.:mad: :nonono:

Ja ja, in zdaj se bodo spet našli pametnjakoviči, ki bodo za ekscese te mularije okrivili vse drugo, samo teh kretenskih mulcev ne... Šit, ziher niso nikoli okusili kakšne trde fotrove roke ali kasirali v šoli kakšnega dobrega focla od profesorja. Tega se manjka, pa naj kdo reče kar hoče, trdih rok povsod in kakšnega služenja vojaškega roka, JNA je ukrotila recimo še malo večje "heroje " od takih.:evil:

NaceM
08.11.2006, 21:33
Ste slišali tisti vic...

- Se pogovarjata dva lokal matadorja:

"Sem zadnjič šel čez mesto in sem videl, kako dva tepeta enega... To ni bilo fer in sem šel dalje... Pa potem vidim, kako trije tepejo enega... Pa spet ni bilo fer, zato sem šel dalje... In potem sem videl, kako štirje tepejo enega... Takrat pa sem moral poseči vmes."
"In si mu pomagal?"
"Ma kaki! V nulo smo ga razbili!" :D :D :D

Čeprav je črni humor, to mularija redno počne.

In še kaj se dogaja.. Trenirajo, judo, te-kwon-do, karate, jiu-jitsu in kaj vem kaj še vse... Namen je pa kaj? Da kao vladajo nad drugimi po zakonu pesti.

Medved Pu
08.11.2006, 22:08
:rolling: -- in kaj priporocajo nasi uradni organi...NIC od tega --- molci, trpi, potem pa prijavi--- jzs,jzs -- kaj imam jaz potem za prijavljat, ko sem jih ze enkrat dobil po pycky -- mah ne vem -- kot sem rekel -- problem je res veliko bolj zaheban, kot se zdi na prvi pogled...:dontknow:To, da vsaka prijava storilcu, ko ga končno dobijo podaljša zapor..:2thumbs:

Medved Pu
08.11.2006, 22:24
Ja ja, in zdaj se bodo spet našli pametnjakoviči, ki bodo za ekscese te mularije okrivili vse drugo, samo teh kretenskih mulcev ne... Šit, ziher niso nikoli okusili kakšne trde fotrove roke ali kasirali v šoli kakšnega dobrega focla od profesorja. Tega se manjka, pa naj kdo reče kar hoče, trdih rok povsod in kakšnega služenja vojaškega roka, JNA je ukrotila recimo še malo večje "heroje " od takih.:evil:
Sam sem ukrotil JNA in jo spravil pod nivo vaškega cirkusa, kar je tudi bila..:) Me pač niso hoteli vreč ven...Moram reči, da so se moji podrejeni veliko sončili, lenarili, sprehajali po mestu in se nasploh imeli kar lepo.:rolling:
Nasilje rojeva nasilje in ravno taki, ki odraščajo v nasilju imajo več možnosti, da se hitro "vklopijo" v pretepaške in kasneje kriminalne kroge, saj česa drugega praktično od malega ne spoznajo....
Jaz nasilje gledam malce shaolinsko...
Živim in gojim absolutno nenasilje, kadar pa ga srečam, ga zapopadem tako kot je in takrat dam vse od sebe, psihično, če je neizogibno, seveda fizično ..
Strah je najhujši sovrežnik, ne človek..