Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kontracepcijska sredstva

Strani : [1] 2

chicken
02.11.2005, 20:51
evo,tako je to...mi je ginekologinja dala tabletke logest in me obvestila z navodili...prva tabletka na prvi dan menstruacije...vse lepo in prav, samo da sedaj traja menstruacija že 9dan:nonono:(sicer je zelo neintenzivna,ampak mene moti ker sovražim vložke in uporabljam izključno in samo tampone...problem,ki je pa moteč je pa da glede na to da ne teče enakomerno mi tamponi preveč izsušujejo nožnico kar je zelo neprijetno,pa čeprav v tem primeru uporabljam najmanjšo velikost).mnenja in misli?:dontknow:

nekateri smo pa mal zaljubljeni:blush:

TuNina
02.11.2005, 21:07
ko začneš jemati KT, se lahko pojavi ena daljša krvavitev.. baje, da celo do tri tedne, čeprav se to men zdi rahlo dost..

http://freeweb.siol.net/tvogrin1/raspa.gif

gia
02.11.2005, 21:21
men se to zdi bolj kot tiste vmesne krvavitve, ki so omenjene tut v navodilih. zginle nej bi v par mescih, ko se telo navadi na kt. sicer pa če ti tampon preveč izsuši boš pač mogla mal potrpet iz vložki...

basically...bite me! http://link-to.mysmilies.info/work/web.gif

Kate
02.11.2005, 21:26
logest :dead::dead::dead:

tonight my life is moving fast...i sit and watch the demons pass

heather nova

chicken
02.11.2005, 23:33
najlepša hvala,ker se mi res ni dalo še ginekologinje klicati:)
logest pa zato ker se še šolam in imam tak luxus da mi ni (še)treba hoditi v službo,torej nimam denarja.mt bi me ubila če bi zvedla da sem spolno aktivna-ja logest bo kr primeren:approve:
še enkrat hvala:)

soncnica
03.11.2005, 09:22
logest really :dead:

Soncnicabee

dvojčica
03.11.2005, 09:45
Ima katera izkušnje s temi KT?

Baje so v primerjavi z drugimi boljše, ker ni neželjenih stranskih učinkov.
So pa samoplačniške, 1.800,00 na mesec.

Nasmeh je edini, ki nič ne stane in ga lahko podarimo vsakomur in kadarkoli

shema
03.11.2005, 13:34
ej dvojćeg, če res ni stranskih učinkov.....tud 1800 ni velik....
tri škatlce cigaret npr....

Fear can hold you prisoner, hope can set you free.

dvojčica
03.11.2005, 13:53
sej mene dnar tle ne žul, sam zanima me, če jih katera jemlje. Ker moja ginek. jih je zlo pohvalila:)

chicken
03.11.2005, 14:29
zdej me pa resno zanima kaj je narobe z logestom?:dontknow:
povej zakaj:dead:?

Cvetlični deček
03.11.2005, 14:37
kva sploh je logest ?:dontknow:

"Ecosystem failing. Need ride off this rock. Pick up at Long 14e3365, Lat 46n2425, Earth."

"White alert. White alert! White alert!! The mercenaries are here, our patrols have spotted 'em in the jungle. Quick, drink the potion, they've come to kill us! Quick! Drink the wine.. Drink the wine! They'll be here with flamethrowers! Drink, drink! In a few seconds you'll feel drowsy.. You'll lie down and go to sleep, sleep forever.." ~ Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones
http://boinc.mundayweb.com/seti2/stats.php/userID:1602/.png

Jakec
03.11.2005, 16:27
KT:approve:

I finally found ANY key....

gia
03.11.2005, 16:45
quote:Originalna objava chicken

logest so kt iz nizko dozo hormonov, stranski učinki so pa lahko grozni (od bolečin in slabosti do depresij). jst sm sicer potrpela nekak čez tiste 3 mesce, da se je telo navadl, zdej je pa kul. je blo pa ubitačno. :dead:

sicer je itak odvisno od telesa, kak se odzove, enim tut yarina nikakor ne ustreza.

gia
03.11.2005, 16:47
jst osebno ne, ena kolegiva jih pa. je mela prej logest in je ratala čist frigidna (njene besede :D), zdej ma pa yarino in je FUL zadovoljna.

pa tut 1800 na mesec: če so ti npr. druge kt slabe in pol primerjaš ceno iz kondomi, sploh ni tok dost.

ponga
03.11.2005, 18:09
quote:Originalna objava dvojčica

sej mene dnar tle ne žul, sam zanima me, če jih katera jemlje. Ker moja ginek. jih je zlo pohvalila:)

In zakaj naj bi bile te boljše od drugih ki niso za plačat?

-------------------------------
Lepa beseda nikomur ne preseda.

veska
03.11.2005, 18:11
Nebi veda, nikol jedla tabletk.

--------------------------------------------------
So dnevi ko je treba z glavo skozi zid!!

Veska

chicken
03.11.2005, 18:25
ja jest jih jem zdej ta 13 dan pa mi je čist vse lepo in prav samo ni mi všeč moj cikel.:dead:ker mi je vedno bil reden,do ure natančen in tudi kdaj se je končal je bil do ure natančen,sedaj mi pa ni všeč,ker se vleče:nonono:... sem se pa navadila.drugih side affectov pa ni. nekaj mi še prosim razloži...napisala si da je malo(?) hormonov v logestu.ali to pomeni da je zaščita enako efektivna in zanesljiva kot katerakoli druga samoplačniška firma?

soncnica
03.11.2005, 20:01
js sm bla "na" logest neki casa, sam so ble slabosti ipd. grozne...pa da ne sklepam sam po seb, vem za kr neki zensk k jim niso pasale...z yarino pa ni problemov:)

Soncnicabee

chicken
03.11.2005, 20:19
ampak zaščita pa je 99,9% al kako že?:question:

soncnica
03.11.2005, 21:41
nja...js sm mela z dvema drugima vrstama kt precej tezav-stranskih ucinkou, tele yarina so pa res samoplacniske, sam je pa pocutje..muchas better kokr pr drugih...

Soncnicabee

Kate
03.11.2005, 22:39
quote:Originalna objava gia

logest so kt iz nizko dozo hormonov, stranski učinki so pa lahko grozni (od bolečin in slabosti do depresij). jst sm sicer potrpela nekak čez tiste 3 mesce, da se je telo navadl, zdej je pa kul. je blo pa ubitačno. :dead:

sicer je itak odvisno od telesa, kak se odzove, enim tut yarina nikakor ne ustreza.

no, jst sm pa po dveh mescih po****la pa vrgla vse skup skoz okno :D:D:D

zdej sm pa na cilest in moje življenje je popolno :approve:

heather nova

Kate
03.11.2005, 22:41

ja jest jih jem zdej ta 13 dan pa mi je čist vse lepo in prav samo ni mi všeč moj cikel.:dead:ker mi je vedno bil reden,do ure natančen in tudi kdaj se je končal je bil do ure natančen,sedaj mi pa ni všeč,ker se vleče:nonono:... sem se pa navadila.drugih side affectov pa ni. nekaj mi še prosim razloži...napisala si da je malo(?) hormonov v logestu.ali to pomeni da je zaščita enako efektivna in zanesljiva kot katerakoli druga samoplačniška firma?

ja, naj bi bile enako zanesljive :)

heather nova

shema
04.11.2005, 07:45
če še vzbujajo poželenje....bogi benečani, če jih dvojćeg res začne jemat...

dvojčica
04.11.2005, 08:18
šema:D:D:D

bo mel moj mož ful dela ane:D

drgač pa hvala punce, sam zanimal me je, če so res zok fajn. Še mal počakam, pol pa začnem:)

shema
04.11.2005, 08:27
ga že vidm kok bo na širok hodu:cool:

dvojčica
04.11.2005, 08:30
:D:Da, to pa ne. On zmerej lepo hodi:approve:

Sliva
04.11.2005, 09:00
Pa kaj se dajo kupit brez recepta?

dvojčica
04.11.2005, 09:12
Ne, samo na beli recept:)

lady_lucifer
04.11.2005, 09:52
quote:Originalna objava Kate
no, jst sm pa po dveh mescih po****la pa vrgla vse skup skoz okno :D:D:D

zdej sm pa na cilest in moje življenje je popolno :approve:

glih obratno od mene:D

Sköt dig själv och skit i andra.
http://www.cosgan.de/images/midi/teufel/d030.gif

shema
04.11.2005, 09:52
:cool:quote:Originalna objava dvojčica

:D:Da, to pa ne. On zmerej lepo hodi:approve:

dozdej je, k še nis začela yarine jest:D

soncnica
04.11.2005, 09:53
recept dobis za eno leto in pol lohk 12 skatlic kupis z enim receptom...

Soncnicabee

ponga
04.11.2005, 10:09
quote:Originalna objava soncnica

recept dobis za eno leto in pol lohk 12 skatlic kupis z enim receptom...

Soncnicabee

Zakaj pa te KT niso vključene v zdr.zavarovanje tko kot vse ostale?

soncnica
04.11.2005, 10:36
ponga nevem...to dolocjo Glavni"...:approve::blackeye:
sam yarina bodo skos za placat...-so mi rekl...:dontknow:

Soncnicabee

ponga
04.11.2005, 11:55
quote:Originalna objava soncnica

ponga nevem...to dolocjo Glavni"...:approve::blackeye:
sam yarina bodo skos za placat...-so mi rekl...:dontknow:

Soncnicabee

pol so res neki posebnga :shock:

freya
04.11.2005, 12:43
malo sem se pozanimala in eko
Yarina je najbolje prodajano kontrac.sredstvo družbe schering ag.
vsebuje nizko dozo hormonov, vendar pa je nova sestavina progestin drospirenon, ki preprečuje zadrževanje vode v telesu, dobro deluje na kožo(zdravi akne)..
zato nekoliko previdneje z njimi dekleta, ki imajo težave z ledvicami, hormoni, jetri- oziroma, njim jih ne svetujejo. po delovanju naj bi bile podobne Diane 35.

v tujini je to zdravilo znano pod imeno YASMIN, literature na netu o tem več kot dovolj
o stranskih učinkih tukaj (http://medications.com/index.php/se/Yasmin)
na splošno tukaj http://www.rxlist.com/cgi/generic3/yasmin_pi.htm

zakaj je zdravilo plačljivo?
logično, ker je zdravilo zelo uspešno prodajano, tudi pri nas že v naprej dobro promovirano, ima nekaj stranskih učinkov manj kot ostali- torej zaenkrat najboljše na našem tržišču, zato se bolj zanj odločilo veliko žensk kljub plačilu.
za mene ima to grenak priokus...torej že zdravila delijo na socialna in nadstandardna.

punce, čakam....pa čeprav en mesec....je res boljše od drugih?
:)

Daysleeper
04.11.2005, 13:12
Jaz sem bila pa s Cilest nezadovoljna, pa sem šla na Logest. Nobenih sprememb v počutju ali razpoloženju sploh. :approve:

Zdaj pa sem že več kot pol leta brez... Imam neko fiksno idejo, da si "pucam" telo.

Tukaj domuje voda.
Moker sem od tebe.
Jaz sem tvoja ženska.
Ti si svoja ženska
Morava se ločiti.
(To je koristen izum)

soncnica
04.11.2005, 14:14
freya...js nevem ce je bols, sam lohk recm, da sm po dveh drugih kt mela kr neki stranskih ucinkov...po yarini pa razn ksnih mood swingou(so le hormoni...), pa ne..:dontknow::approve:

Soncnicabee

ponga
04.11.2005, 16:57
jz tudo po cilestu, ki je klasika od KT, k sreči nimam nobenih stranskih učinkov. :approve:

freya
04.11.2005, 20:22
jaz sem bila še najbolj zadovoljna po Diane35..v bistvu mi niso bili všeč stranski učinki prenehanja jemanja Diane
nekater pa imajo resnične težave s prenašanjem KT..upam, da jim bo z yarino lažje
;)

ponga
04.11.2005, 20:40
quote:Originalna objava freya

jaz sem bila še najbolj zadovoljna po Diane35..v bistvu mi niso bili všeč stranski učinki prenehanja jemanja Diane
nekater pa imajo resnične težave s prenašanjem KT..upam, da jim bo z yarino lažje
;)

joj, freya, z učinki prenehanja jemanja KT pa tud jz nisem bla zadovoljna! :( Sm jih kr hitr začela spet jemat! :nonono:

Sacha
04.11.2005, 22:31
Mojo kolegico ful joški bolijo pa ful so se ji povečal odkar jih jemlje

MOJCHY
28.11.2005, 20:49
zanima me če ješ kontracepcijske tabletke, al potem to kaj vpliva na menstruacije, al potem res nimaš nič bolečin,.. meni je zadnjič ena rekla da samo glumim da me bolijo noge in trebuh ko sem dobila menstruacijo pa že 3 leta jem tabletke pa vedno čutim menstrualne težavice. al mam to res v psihi al bi moglo bit brez sitnosti ker mam tabletke? prosim naj mi kdo pove, da vidm če sm res sam psihično tolk obremenjena.lp

MOJChY

mbvito
28.11.2005, 21:51
pr vsaki drugač.
sicer je pa najbolš takrat se na kavč usest, pa dat ornk štunfe gor in pit dober čaj:)

verjemte,da mam prou!

JellyButt
29.11.2005, 10:10
Res je razlika od punce do punce in njenega organizma kako reagira na hormonske spremembe!
Na menstruacijo upliva tako, da so z tabletkami redne, ker ti izbiraš kdaj jih prenehaš jemat in po nekaj dnevih dobiš menstruacijo!
Mnoge res lažje prenašajo tiste dni ni pa nujno!
Najbolje pa je da se z svojo ginekologijo dogovoriš da poizkusita še kakšne druge tabletke! Na voljo jih je ceu kup, in najti moraš tiste ki ti najbolj ustrezajo!

GoodLuck!

Nice Butts & Lubrikant is all I Need!

Katrin
29.11.2005, 20:17
Mene še vedno boli, ampak veliko manj kot če bi bila brez tablet.

gia
29.11.2005, 20:25
kokr punce poslušam, so se večini bolečine zmanjšale. ne pa nujno vsem. osebno se mi dogaja enako kot katrin, boli manj, ampak še vedno pa boli.

sadie_007
30.11.2005, 06:52
edina stvar, k se spremenila, kar jem tabletke, je, da zdej na dan točno vem, kdaj bo menstra :approve:... k včasih je zamujala po 1 teden in smo bili potem nervozni, ane :clown: ... boli me pa itak nič, občasno mal glava :shy:

My name is Bond. Sadie Bond.

MOJCHY
30.11.2005, 11:26
ja hvala za odgovore! vas je pa veliko tukaj gor :) lep teden želim in veliko zimskih radosti.,

MOJChY

estrogen
15.12.2005, 00:10
Nekaterim tabletke zmanjšajo bolečine, nekatere celo bolj boli. Mene je še vseeno bolelo. Pravijo pa, da po porodu manj boli.

freya
06.03.2006, 07:59
že kake nove izkušnje z Yarino?

Smarty
06.03.2006, 08:08
okol mene jih full hvalijo, čeprav sama menim, da če z dosedanjimi KT ni težav, ne menjat...:)

unicorn
06.03.2006, 09:33
Še eno vprašanje. Ali je imela katera probleme z jemanjem KT v smislu, da ni prenesla hormonske terapije, tako, da KT sploh ni smela jemati? In kako Yarina deluje na takšno izhodiščno stanje. Hvala.

dvojčica
06.03.2006, 09:46
Še eno vprašanje. Ali je imela katera probleme z jemanjem KT v smislu, da ni prenesla hormonske terapije, tako, da KT sploh ni smela jemati? In kako Yarina deluje na takšno izhodiščno stanje. Hvala.

Jaz sem jedla cilest, pa nisem imela kakšnih silnih problemov, se mi je pa po 10-ih letih spet pojavila migrena z auro. Zato mi je ginekologinja predpisala yarino. Rekla je tudi, da v resnici veliko žensk, ki so imele z ostalimi tableti probleme, yarino zelo dobro prenašajo. Tako da poskusi.:wink:

So pa samoplačniške, 2000K pride ena škatla

unicorn
06.03.2006, 09:48
Jaz sem jedla cilest, pa nisem imela kakšnih silnih problemov, se mi je pa po 10-ih letih spet pojavila migrena z auro. Zato mi je ginekologinja predpisala yarino. Rekla je tudi, da v resnici veliko žensk, ki so imele z ostalimi tableti probleme, yarino zelo dobro prenašajo. Tako da poskusi.:wink:

Hvala, jih že imam, samo pozanimati sem se hotela, preden začnem z jemanjem. Kaj pa ponavljajoča vnetja in podobno pri ostalih KT in reakcija na Yarino? Ima katera takšne izkušnje?

solsikke
06.03.2006, 10:41

:shock: :shock: :shock: Misliš 2K oz. 2000 SIT, ne?

dvojčica
06.03.2006, 12:58
:shock: :shock: :shock: Misliš 2K oz. 2000 SIT, ne?

ja, se pravi 24 jurčkov na leto...bi blo res too mač 2000K:)

freya
08.03.2006, 06:27
Vprašala sem, ker tako zelo hvalijo Yarino, ne poznam pa nobene, ki bi jih v resnici jemala. V gaevnem, propaganda je agresivna.

BettyLu
14.03.2006, 19:08
Jaz imam Yarino že približno dve leti. In sem zadovoljna:wink:
Raje plačam, ker imajo manj hormonov kot ostale KT. Prej sem jemala Stediril M pa sem bila vsa napihnjena, pa zelo mastno kožo sem imela. Zdaj je pa qul:2thumbs:

soncnica
16.03.2006, 10:36
Jaz imam Yarino že približno dve leti. In sem zadovoljna:wink:
Raje plačam, ker imajo manj hormonov kot ostale KT. Prej sem jemala Stediril M pa sem bila vsa napihnjena, pa zelo mastno kožo sem imela. Zdaj je pa qul:2thumbs:

stranski ucinki so tut pr men bli .....z yarino pa muchas better:wink:

Antea
18.07.2006, 13:36
A katera ve, če lahko dobim tabletke tudi brez pregleda ginekologinje. Hotela sem se naročit na pregled, samo bi mogla čakat do decembra! Tabletke pa rabim čimprej.

LP!

lady_lucifer
18.07.2006, 13:36
jst sm jih :)

castor
18.07.2006, 13:45
moja pa mislim, da ne...

a je težko do decembra čakat?? :D :D:D

Jelengar
18.07.2006, 13:54
A katera ve, če lahko dobim tabletke tudi brez pregleda ginekologinje. Hotela sem se naročit na pregled, samo bi mogla čakat do decembra! Tabletke pa rabim čimprej.

Do Decembra!?!?!?!?!?!? :hammer: Pa to drzavo je treba razfykat. Kaj so vsi popisdil? :nonono: :nonono: :nonono:

mrjerry
18.07.2006, 14:15
Tabletk brez pregleda ne mores dobit. Pojdi k privat ginekologu.

nattka
18.07.2006, 14:42
lahko pa enostavno telefoniraš vsem ginekološkim ambulantam v okolici ... gotovo je kje kak zdravnik, ki te bo prej vzel ...

če ne pa reskiraj tistih nekaj tisočakov ...

Jelengar
18.07.2006, 14:57
Matr, pa zakaj placujemo zdravstveno zavarovanje? Da ga potem nimamo? Ista pesem pri zobozdravnikih, pa se marsikje drugje. Lepa socialna drzava. Treba je sesut ta gnil sistem zdravstvenega zavarovanja, par ljudi pa nataknit na kol. Banda! :mad: :mad: :mad:

mrjerry
18.07.2006, 15:12
Matr, pa zakaj placujemo zdravstveno zavarovanje? Da ga potem nimamo? Ista pesem pri zobozdravnikih, pa se marsikje drugje. Lepa socialna drzava. Treba je sesut ta gnil sistem zdravstvenega zavarovanja, par ljudi pa nataknit na kol. Banda! :mad: :mad: :mad:

Kaj bi pa se rad? Za par jurjev na mesec bi mel ultra hitro postrezbo, kjer bos gospod Jelengar kjer medicinske sestre zgledajo bols gostje playboy partyja?

Placujes pac za to, kar dobis. Ce zelis kaj vec, pac tudi placaj vec. Saj te nihce nic ne sili ;)

Niny
18.07.2006, 15:49
Tabletk brez pregleda ne mores dobit. Pojdi k privat ginekologu.

To pa nau držal. :) Moja sestra se je naročila, pa se tud slekla ni v ordinaciji, sam en 3 minutni pogovor je mela z dohtarco in ji je ona pol prec napisala recept.

Jelengar
18.07.2006, 15:59
Kaj bi pa se rad? Za par jurjev na mesec bi mel ultra hitro postrezbo, kjer bos gospod Jelengar kjer medicinske sestre zgledajo bols gostje playboy partyja?

Placujes pac za to, kar dobis. Ce zelis kaj vec, pac tudi placaj vec. Saj te nihce nic ne sili ;)
Ja me silijo - v obvezno zavarovanje. Ce pa kaj rabim, pa itak moram placevat vse sam. Torej ima Nimda prav. Razfykat skupno-skledarski sistem od katerega imajo koristi itak samo tisti posveceni ter vsi ostali preko zvez. V Ameriki vsaj ves pri cem si. In tebi se zdi normalno, da dekle caka na ginekoloski pregled pol leta. Gimme break gaspud Dzeri.

korenje
18.07.2006, 16:03
ej o kakih tabletkah vi to?

lady_lucifer
18.07.2006, 16:07
resno? :O

resno...ampak leta 2001 :D

meadow sun
18.07.2006, 18:14
Zanimivo je,kako se Jelengar razburja zaradi pregledov pri zdravniku.Če ima ženska ginekološke probleme ji ni treba čakat pol leta,če pa je vse okej,je pa pač tako,ni panike!Jelengar Amerika je sranje!Bistvo te teme so pa "tabletke"!!!
ANTEA-Vse se da zrihtat v največ dveh dneh,sej to pa v današnjih časih res ni noben problem,na pregled pa pač počakaš dokler nisi naročena! Have a nice nights!!!!!;)

Jelengar
18.07.2006, 18:33
Zanimivo je,kako se Jelengar razburja zaradi pregledov pri zdravniku.Če ima ženska ginekološke probleme ji ni treba čakat pol leta,če pa je vse okej,je pa pač tako,ni panike!Jelengar Amerika je sranje!Bistvo te teme so pa "tabletke"!!!
ANTEA-Vse se da zrihtat v največ dveh dneh,sej to pa v današnjih časih res ni noben problem,na pregled pa pač počakaš dokler nisi naročena! Have a nice nights!!!!!;)
Meadow Sun, TI si zgresila bistvo. Preberi prvi post te teme. Punca hoce kontracepcijske tablete in mora cakat na ginekoloski pregled do meseca Decembra. HALO!!! Pa se to. Amerika ni sranje. Sranje si ti. ;)

freya
18.07.2006, 18:42
jelengar, mal se umiri...malo se moraš znati tudi sam obrniti

Če boš sestri, ki naroča, povedala, da bi rada pregled zaradi kontracepcijskih, ne verjamem, da bi morala čakati do decembra, vsaj pri nas te vzame takoj oz. v roku nekaj dni. Če je tako nerazumevajoča, stopi do šolske zdravnice ( oz. jo pokliči po telefonu, da ne bi hodila zastonj), naslednja možnost je, da v množici ginekologov poiščeš privatnega s koncesijo, kjer je čakalna vrsta krajša...če ne uspeš, stopi do samoplačniške ambulante. Če pa se ti ne mudi, počakaj, pa do pregleda uporabljaj kondom, ki bo še najboljše kontracepcijsko sredstvo za začetek.

iri
18.07.2006, 18:55
resno...ampak leta 2001 :D
a zasebni plačljivi, al tak zdravstveni dom varianta? :shy: že dalj časa ugotavljam, da bi mogla it k enmu zasebniku, do nedavnega sploh nisem vedela, da drugje obstajajo copatki v kabinci za preoblečt, da se obuješ vanje :evil:

meadow sun
18.07.2006, 19:19
Jelengar-ne pametuj,ker očitno tud teb ni jasna razlika med ,ginekološkim pregledom in "tabletkami"!!
Za tvojo pripombo ,kaj sem jaz pa: :rofl:
go to amerika and never come back:veryevil:

IRI-Copatke majo tud tam k jaz hodim,pa ni privat :)

soncnica
18.07.2006, 19:35
To pa nau držal. :) Moja sestra se je naročila, pa se tud slekla ni v ordinaciji, sam en 3 minutni pogovor je mela z dohtarco in ji je ona pol prec napisala recept.

ja no- pogovor je mela...kokrkol-bla je pri njej.da pa je ni pregledala se mi zdi pa cudno za prvi pregled, razen ce se ni seksala...:dontknow:

lady_lucifer
18.07.2006, 20:54
a zasebni plačljivi, al tak zdravstveni dom varianta? :shy: že dalj časa ugotavljam, da bi mogla it k enmu zasebniku, do nedavnega sploh nisem vedela, da drugje obstajajo copatki v kabinci za preoblečt, da se obuješ vanje :evil:

zdravstveni dom varjanta. krasno je, ker ga razen redkih pregledov nikol ne vidm...vse sestra postima:approve: nima pa copatkov...ma neke šlape, plasticne, tko kot jih dobijo uni v bolnci:dead:

Jelengar
19.07.2006, 01:14
jelengar, mal se umiri...malo se moraš znati tudi sam obrniti

Če boš sestri, ki naroča, povedala, da bi rada pregled zaradi kontracepcijskih, ne verjamem, da bi morala čakati do decembra, vsaj pri nas te vzame takoj oz. v roku nekaj dni. Če je tako nerazumevajoča, stopi do šolske zdravnice ( oz. jo pokliči po telefonu, da ne bi hodila zastonj), naslednja možnost je, da v množici ginekologov poiščeš privatnega s koncesijo, kjer je čakalna vrsta krajša...če ne uspeš, stopi do samoplačniške ambulante. Če pa se ti ne mudi, počakaj, pa do pregleda uporabljaj kondom, ki bo še najboljše kontracepcijsko sredstvo za začetek.
Freyanova, spet ne znas brati, se praskas tam kjer te ne srbi in delis nasvete tistemu, ki te za njih sploh ni vprasal. Daj, raje razlozi svoj "jara kaca" nasvet Anteji, kako enostavno je priti v tej drzavi do ginekologa. Se dobro, da ji nisi dala recepta naj stisne aspirin med kolena. Polletna cakalna doba pa se slovenskim kuram ocitno zdi sprejemljiva. :( :nonono:

iri
19.07.2006, 06:23
IRI-Copatke majo tud tam k jaz hodim,pa ni privat :) sej pravim, jst sem očitno naletela na najbolj poden zdravstveni dom naokoli. :evil:

sadie_007
19.07.2006, 06:42

no to pa ni fer :mad:

men je pa - sam da sem začela sanjat o tabletkah, takoj porinla uno ledeno kovinsko kavko v luliko :nonono:

U462
19.07.2006, 07:26
najbolš je čim manjše tabletke čimbolj tesno med bedrci skupaj držat ... da ne izpadejo in da kaj ne vpade :approve:

freya
19.07.2006, 07:40
Freyanova, spet ne znas brati, se praskas tam kjer te ne srbi in delis nasvete tistemu, ki te za njih sploh ni vprasal. Daj, raje razlozi svoj "jara kaca" nasvet Anteji, kako enostavno je priti v tej drzavi do ginekologa. Se dobro, da ji nisi dala recepta naj stisne aspirin med kolena. Polletna cakalna doba pa se slovenskim kuram ocitno zdi sprejemljiva. :( :nonono:

ti mi pa res polepšaš dan ;)
če slučajno je res kje čakalna doba pol leta samo za tabletke ( kar pa ne morem verjet), je čas, da se poišče drugega ginekologa. Veliko privatnih ginekologov dela s koncesijo in so veseli vsakega novega pacienta. Res pa je, da moraš ti potrkati na njihova vrata.
btw...kako je bilo na zadnjem pregledu?

summer
19.07.2006, 07:46

LP!

če rečeš, da je nujno.....te bo naročila prej:approve: s tem, da če te sestra vpraša kaj je...reči da boš zdravnici sama povedla....:D

ponga
19.07.2006, 15:08
Iri - copatke-in to tiste za enkratno uporabo - majo clo na Ginkološki kliniki v leonišču. Vsakič znova se čudim, da tam to obstaja... :)

Drugače pa moja izkušnja, stara sicer par let - prav tako iz Leonišča. Ko sem resno razmišljala o zanositvi, sem se hotela prej posvetovati s svojim ginekologom. Ampak mimo čakalne vrste ne gre tudi v tem primeru ne. 3-4 mesece. Sestre so neomajne. Torej je nekako jasno, da tudi za tabletke (vkolikor se jih prvič predpiše in je pregled najbrž smiseln) ne morejo jemati mimo vrste... :dontknow:

ponga
19.07.2006, 15:26
kivi, jutranjo tabletko ti lahko predpiše tud splošni zdravnik...

ponga
19.07.2006, 15:38
to pa nism vedu ..takrat k sva ju nucala,ju je lahko samo ginič, sm šel k tataloviču k je blo njej neroden....

Nerodn... :blush: :D

kar se tehle jutranjih tabletk tiče sem enkrat slišala mojo dohtarco po telefonu govort, da lahko ona napiše recept, zato sklepam, da je to lagalno?! :?:

lady_lucifer
19.07.2006, 16:13
jst mislim, da ti jutranje lahk vsak dohtar da. je pa fino, se zgodi, da jih rabis..jih gres iskat...pa ti podturijo zraven se en a4 list papirja in gor pise...kaj je spolni odnos? kaj je kondom? kaksne so se druge vrste zascite? in podobne bedarije:D

iri
19.07.2006, 16:52
ti samo reci medicinki da nucaš ''jutranjo'' tabletko te bo takoj naročila...ponavadi rečejo ali lahko prideš še isto pop ali dop...pol k si pa notri pa povej dohtarci če lohka dobiš KT še za naprej;) no ja, sestre pri moji ginekologinji te bojo vseeno fajn oblajale, tudi če si "nujen primer".

btw - še ena cvetka od moje ginekologinje: če hočem prit po naslednji recept za KT, se moram naročit vsaj 3 tedne prej. Sem enkrat klicala "samo" slaba dva tedna prej, pa me je prav fino nadrla najprej po telefonu, potem pa še v živo. Če bi bila malo manj lena, bi že zdavnaj menjala zdravnika... :shy:

lady_lucifer
19.07.2006, 16:56
ma kake ginekologe mate to vi...jst ce rabim tabletke, grem pac tja, dam kartico in me sestra naprej vzame, ker itak ve, da mam sam tabletke...mi zmer pritisk, recept ma itak ze napisan, sam se natisne ga in gotovo....

lane
19.07.2006, 17:14
Pred 21-im letom po novem (no ja - ze kaksno leto) v vecini primerov ni vec pregleda pri ginekologih razen samoplacnisko, tako da punce, ki so mlajse ponavadi niso pregledane preden dobijo recept za tabletke. Ponavadi se zmenijo lahko vse kar s sestrami brez da bi sploh prisle do ginekologa, vcasih jim zmerijo pritisk in jih stehtajo, vcasih se to ne.

DarkBloom
19.07.2006, 17:57
to pa res čudn, da morš do decembra čakat za KT. :dontknow: Jst sm mogla čakat sam 2 tedna na pregled pa recept.

soncnica
19.07.2006, 20:07
ti samo reci medicinki da nucaš ''jutranjo'' tabletko te bo takoj naročila...ponavadi rečejo ali lahko prideš še isto pop ali dop...pol k si pa notri pa povej dohtarci če lohka dobiš KT še za naprej;)

nja...v takem primeru mislm, da ti samo recept napise...pa ti ga kr sestra izroci, nc ne gres do ginekologinje, je vse bl "rutinsko"- u need morning pill, just come and get prescription...

soncnica
19.07.2006, 20:10
ma kake ginekologe mate to vi...jst ce rabim tabletke, grem pac tja, dam kartico in me sestra naprej vzame, ker itak ve, da mam sam tabletke...mi zmer pritisk, recept ma itak ze napisan, sam se natisne ga in gotovo....

pritisk ti zmeri?nja...moja ga men se nikol ni...glede recepta pa ga dobim za eno leto...

lady_lucifer
19.07.2006, 20:31
pritisk ti zmeri?nja...moja ga men se nikol ni...glede recepta pa ga dobim za eno leto...

ja, pritisk mi mer pa zvaga me:D
za en let?? jst morm vsake tri mesce hodt:nonono: sm sla pa enkrat u tujino za 4 mesce...pa sm prosila, ce mi pac da se eno skatlo, pa ni hotla, razen ce bi tisto extra skatlo samoplacnisko vzela:O:nonono:

soncnica
19.07.2006, 20:36
aja...za yarino ti dajo za cel let recept, ostale- ne placniske pa za tri mesce...
glede pritiska in teze pa- mene se nikol ni nc ...:dontknow:

ponga
19.07.2006, 21:59
mene še v življenju niso stehtal. pristisk so mi pa vsega skup 1x zmeril.

drgač pa če maš prijaznega ginekologa, ti napiše tud 4 recepte (torej za celo leto), samo ne smeš vseh naenkrat v isti lekarni dat. Lahko pa jih vnovčiš isti dan v 4ih različnih lekarnah - dokler lekarne še niso v mrežo povezane.

iri
20.07.2006, 06:37
Meni tudi vedno izmeri pritisk in me stehta, kar ma sicer tud svoje slabe strani... enkrat sem tehtala tri kile več kot pred tremi meseci in mi je sestra zagrozila, da če se bom še kej zredila, bom mogla k ginekologinji na pogovor in mi bo tabletke vzela. :rolleyes: mislim, kot v osnovni šoli. :sleepy:

vidim, da moram resno zamenjati zdravnico, jst bi tudi imela štiri recepte naenkrat. :approve:

sadie_007
20.07.2006, 06:42
jst dobim dva recepta naenkrat, s tem da mi na enga ona napiše datum, na druzga ga morm pa sama in ga vnovčit kasneje

pritisk mi je pa zmerla dvakrat - obakrat na mojo željo (pa sej ne, da bi si FUL želela, k men je tist, k te napumpa ful grozn filing) ... aja, pa enkrat so mi pregledal urin in so rekl, da tabletke dobr prenašam (:clown:) ... in to je blo to

Trillian
20.07.2006, 06:50
no, tako je, jest sm mela isti problem, in ne mores dobiti tabletk brez pregleda...vsaj tko so men povedal.....

freya
20.07.2006, 07:24
Meni tudi vedno izmeri pritisk in me stehta, kar ma sicer tud svoje slabe strani... enkrat sem tehtala tri kile več kot pred tremi meseci in mi je sestra zagrozila, da če se bom še kej zredila, bom mogla k ginekologinji na pogovor in mi bo tabletke vzela. :rolleyes: mislim, kot v osnovni šoli. :sleepy:

vidim, da moram resno zamenjati zdravnico, jst bi tudi imela štiri recepte naenkrat. :approve:

Pred leti je precej sester v našem zdravstvenem domu veljalo za zmaje. Obnašale so se res samopašno, kot petelini na kupu gnoja..nesramne, nepopustljive, niti poslušati niso hotele, kar jim imaš povedati. Zadnje čase so se stvari drastično spremenile....verjetno so v ozadju kakšne pritožbe direktorju ZD.

Smarty
20.07.2006, 08:12
Jst dobim recept za 3 škatlce in nej tko kr ostane. Grem vsaj tja se mal pokazat. Vedno mi meri pritisk, prvo leto me je tut tehtala. Enkrat sem dala kri za biokemične preiskave, če je vse ok. In to je to.

Je pa glavna sestra fuuuuuuull prjazna, una sprejemna pa obupna. Čeprav ji na vsake tolk časa kakšna fora uspe. :)

castor
20.07.2006, 08:49
ah... babe...

komplikatorke. brez zaščite seksat, pa otroke delat.

iri
20.07.2006, 09:08
oglaši se takrat, ko boš mel maternico :veryevil:

anarchy
08.11.2006, 19:46
Zanima me, katero je najcenejse in najucinkovitejse kontracepcijsko sredstvo, predvsem kontracepcijsko, saj vecina ljudi ima spolni odnos z eno osebo.

Zanima me, predvsem, kolikokrat na mesec imaste spolne odnose z drugo osebo in ali zmeraj uporabljate kontracepcijska sredstva in koliko vam pride potem to stati.

Kondomi so kr dragi, torej, kaj mora zenska vzemati tabletke ali kaj in ali obstajajo tudi kaksne tabletke za moskega, ki bi preprecile nstanek seme ali kaj takega in vprasanje sploh kaksni so stranski ucinki teh kontracepcijskih sredstev, ker ko je kemija vmes in se igra z naravo, vprasanje, kaj pride, ko hoces zares narediti otroka.

nattka
08.11.2006, 20:14
vzdržnost je zelo poceni ...

fancy
08.11.2006, 20:21

.................................to ti misliš :rolling: :rolling:

biba
08.11.2006, 21:14

..iii lih sem brala od Freuda kak postane osebek, ki je vzdržen :clown:
...sicer pa aspirin med kolena :clown:

nattka
08.11.2006, 21:24
anarči brez heca ...

moraš se odločiti ... ali želiš varen seks ... torej se pogovori s partnerko, kaj je za vaju najbolje ...KT tablete ali kondomi ...
ker štetje plodnih-neplodnih dni je pri rednem seksu brezveze početje ... prej ali slej se zalomi ...

nejc
09.11.2006, 11:41
Zanima me, katero je najcenejse in najucinkovitejse kontracepcijsko sredstvo, predvsem kontracepcijsko, saj vecina ljudi ima spolni odnos z eno osebo.

:dontknow: :rolling:

Sklepam, da misliš trajno zaščito.:dontknow:

Če imata oba samo enega spolnega partnerja in si zaupata, potem so prava rešitev tabletke, v kolikor se ona strinja z uporabo.

Če temu ni tako, potem uporabljaj kondome, ker za razliko od tabletk preprčujejo tudi prenos nalezljivih bolezni.

freya
09.11.2006, 12:10
Tabletke...2.000 SIT/28 dni (nisem zihr, ampak meni se zdi, da pridejo 1.998 SIT)
Povprečno število seksa na dan po kom je 1'5..dni je približno 23 (če odšteješ tiste dneve)..torej znese to skupaj 23*1'5=34'5 dogodkov...2.000 SIT / 34'5 = 57'97 SIT/seks..

Ps...matematika ni moja vrlina, tako da ne jamčim za točnost podatkov...pa to je vse z eno osebo...

edit: obstaja pa še eno zelo uspešno kontracepcijsko sredstvo in sicer udarec po modih s krampom ali motiko..trajna neplodna sposobnost je zagotovljena...(da ne bi kdo pomislil na ekonomsko trženje tega postopka, ker je patentiram in bo z moje strani sodno preganjan)...

:approve:

yarina je za plačat, ostale KT so menda še zastonj

VR3
09.11.2006, 12:11
ja, ostale so še zastonj

gia
09.11.2006, 13:02
jih je pa mal več za doplačat. poleg yarine še yasminelle (novejša verzija s še manj hormoni), pa še minulet al pa femoden (nisem ziher kere, jih je mela pa kolegica in je blo par sto tolarjev za doplačat).

Katrin
09.11.2006, 22:01

:rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

Neuromancer
09.11.2006, 22:23
Povprečno število seksa na dan po kom je 1'5..dni je približno 23 (če odšteješ tiste dneve)..torej znese to skupaj 23*1'5=34'5 dogodkov...2.000 SIT / 34'5 = 57'97 SIT/seks..

Ah, mladost :rolling:

anarchy
10.11.2006, 23:47

Zelo poceni, toda tudi zelo mucno in ni uzitka.

anarchy
10.11.2006, 23:50
Tabletke...2.000 SIT/28 dni (nisem zihr, ampak meni se zdi, da pridejo 1.998 SIT)

Ps...matematika ni moja vrlina, tako da ne jamčim za točnost podatkov...pa to je vse z eno osebo...

edit: obstaja pa še eno zelo uspešno kontracepcijsko sredstvo in sicer udarec po modih s krampom ali motiko..trajna neplodna sposobnost je zagotovljena...(da ne bi kdo pomislil na ekonomsko trženje tega postopka, ker je patentiram in bo z moje strani sodno preganjan)...

:approve:

vec kot seksas ceneje je, toda vprasanje, kako te tabletke delujejo in ali so zares zanesljive, ter moras zaupati, da jih je ona vzela.

nejc
12.11.2006, 14:52
vec kot seksas ceneje je, toda vprasanje, kako te tabletke delujejo in ali so zares zanesljive, ter moras zaupati, da jih je ona vzela.
Mislim, da z nejemanjem tabletk ni pretiranega problema, v kolikor je punca vsaj za odtenek razumna. Sploh pa tudi ni taka panika, če kdaj pozabi prav čas vzeti. Da ne bo narobe razumljeno, tudi jemanje kontracepcijskih tabletk ne zagotavlja 100% zaščite pred zanositvijo.

anarchy
12.11.2006, 17:12
Glede na to, da je problem prenaseljenosti planeta prevelika je tabletka najboljsa resitev, saj nam prepreci razmnozevanje, poleg tega pa ne prepreci okuzbe z virusom AIDS in drugimi, torej tudi, ce kdo zboli za taksno bolezen ne bo bilo skode, saj manj kot nas je bolje je.

snežko
12.11.2006, 20:53

:) matr - tko pa nikol nism razmišljal pa še gorenc sem - kakšen velik razlog da čimvečkrat seksaš...večkrat daš - cenejš skoz prideš! skoraj oglaševalski slogan

soncnica
14.11.2006, 14:57
jih je pa mal več za doplačat. poleg yarine še yasminelle (novejša verzija s še manj hormoni), pa še minulet al pa femoden (nisem ziher kere, jih je mela pa kolegica in je blo par sto tolarjev za doplačat).

minulet in femoden niso za doplačat...

phil350
14.11.2006, 18:45
Najbolj zdrava zaščita za oba so Kondomi, kar se pa cene tiče jih dobiš v lekarnah in po večjih
drogerijah po zmerni ceni.

gia
14.11.2006, 18:58
minulet in femoden niso za doplačat...
pol pa harmonet? (je mogla par 100 sit doplacat)

soncnica
29.11.2006, 22:16
pol pa harmonet? (je mogla par 100 sit doplacat)

harmonet so baje na pozitivni listi- torej niso za placat...za logest pa femoden sm pa zihr da niso za placat...

Be inspired
30.11.2006, 16:33
ok, vidim, da ste že pravi strokovnjaki na področju kontracepcije oz. tablet. Pa mislite, da je vseeno to prava odločitev??:nonono:
Verjetno tako sigurne stvari kot je tabletka ni, verjetno pa tako škodljive tudi ne!!
Dekleta, žene - vam ni nobena panika neke sintetične droge in hormone metat vase? in to samo zato, ker je tako fajn in zihr? In ker lahko prestavljaš menstro kakor želiš??

Kaj pa če rečem, da so tablete drek? Da še nihče točno ne ve, kaj povzročajo v organizmu v daljšem časovnem obdobju.. Pa samo ne me prepričevat, da so znanstveni dokazi pokazali, da .......

Birth control; kondom, pazit ful al pa analno..aja, pa če ste slišal že za tantro mogoče. Ampak, ko se je pa tako fajn gont po raznih absolventih, ane ane...
***at ga, tud takle mamo:dontknow:

gia
30.11.2006, 19:16
harmonet so baje na pozitivni listi- torej niso za placat...za logest pa femoden sm pa zihr da niso za placat...
ene od teh treh, k sem jih naštela (minulet, femoden, harmone), so ziher, mi je lih par dni nazaj še ena to potrdila, sam sem spet pozabla, za kere je rekla :D

Katrin
30.11.2006, 21:21
Verjetno tako sigurne stvari kot je tabletka ni, verjetno pa tako škodljive tudi ne!!
Dekleta, žene - vam ni nobena panika neke sintetične droge in hormone metat vase? in to samo zato, ker je tako fajn in zihr?

Ti boš umrl zaradi vseh E-jev, ki si jih zmetal vase, jaz pa zaradi hormonov, ki sem jih prejela. Ampak v povprečju bom pa vseeno jaz živela dlje od tebe.

soncnica
01.12.2006, 08:54
js osebno sm tut mnenja, da tabletke vsekakor niso ok za organizem, glede na stranske ucinke k sm jih trpela- ves da to ni "kr tko", sam...so pa najboljsa zascita(poleg abstinence)...:dontknow:
Gia- pol so pa mogoce Harmonet za plačat...Femoden zihr niso.

aja, pa baje ta nove tabletke- z manj hormoni itd., povzročajo več tromboz, kokr une ta stare...sam info.

SonoLei
01.12.2006, 09:27
Minulet so ble neki časa za doplačat, pol pa spet ne. Je blo pa glih ene 100 sitkov ja.

soncnica
01.12.2006, 09:51
Minulet so ble neki časa za doplačat, pol pa spet ne. Je blo pa glih ene 100 sitkov ja.

minulet pa nevem...pol ma pa Gia prou:approve:

bejbolina
02.12.2006, 15:58
CITAT:"Kaj pa če rečem, da so tablete drek? Da še nihče točno ne ve, kaj povzročajo v organizmu v daljšem časovnem obdobju.. Pa samo ne me prepričevat, da so znanstveni dokazi pokazali, da ....... "

Kontracepcijske tabletke imajo nedvomno precej stranskih učinkov, seveda zelo odvisno od organizma posamezne uporabnice, pa še res je, da tabletke, ki so zdaj na trgu, še ne obstajajo dovolj dolgo, da bi vedeli, kakšne stranske učinke imajo dolgoročno. Tudi različni ginekologi se pri tem ne strinjajo, so pa tabletke zelo razširjene, ker tako zmanjšajo število splavov, ki preverjeno imajo zelo slabe stranske učinke...:dontknow:
Nekatere ženske že po kratkem obdobju jemanja odkrijejo slabe plati in ponavadi prenehajo z jemanjem ali zamenjajo tabletke za druge tabletke (baje so glede stranskih učinkov na posamezni organizem zelo različne med sabo), večinoma pa je znano, da je po nekaj letih jemanja(tu pride do nestrinjanja-po koliko letih) dobro narediti pavzo, ki naj traja vsaj eno leto, zato, da bi ženska nekoč lahko normalno zanosila...Naj punca vseeno poizkusi (se prej posvetuje s svojim ginekologom), saj je to vseeno najboljša kontracepcija, ki trenutno obstaja (v daljši, monogamni zvezi) in se baje tudi iz leta v leto izboljšuje ter uporabnicam načeloma ne dela težav. Baje so sicer že razvili podobne tabletke za moške, ki pa žal še niso na trgu:rolling:

soncnica
02.12.2006, 17:27
bejbolina-tuki so spet razlicna "pričevanja" ginekologov...eni praujo, da pauze niso potrebne, drugi spet da so....od teh eni praujo da po 5ih letih, drugi po osmih,...nikol ne bodo mnenja ista...pomojem.:dontknow:

snežko
02.12.2006, 18:48
:) no ja - mislim da mora vsak ženska najti prave tablete za svoj telo, ki ji pač ustrezajo...stranski učinki sigurno so...vprašanje samo kako se vsak posameznik na njih odziva in kako močni so.

na nas vpliva veliko stvari in dejstvo je da znanstveno veliko stvari ni dokazanih - razni prenosni telefoni in drugi električni aparati, . prehrana (vegetarijanstvo, zavračanje mleka, ...) pa stvari ki kao so dokazane - kajenje, pa alkohol, olje, maščobe,... + to da so nekatere stvari bile že kao dokazane pa so se potem premislili - špinača.

Be inspired
04.12.2006, 15:11
nimate predispozicije za promovirat tabletke..sej je en aspirin na dan tudi zdrav, ane?:nonono:

jest pravim, da je metanje kakršne koli kemije vase sranje..

glej, vsaka kemija, ki jo pogoltneš te nekaj stane..tudi vsak čik, joint, iks,...or whatever..tudi orbiti in vsa podrekana hrana. ce le ni bio proizvod--
in vsaka vsaj mal razgledana ženska, pritrjuje, da tablete povrzočajo spremembe v ženskem telesu..ker so jih opazile same. imam podatke s prve roke.. v kakšnem časovnem obdobju, je pa odvisno od posameznice.

brez zamere, ampak tablete niso tako nedolžne, kot se zdi

veska
04.12.2006, 19:13
najcenejša kontracepcija...aspirin med kolena...ha, ha, ha

nattka
04.12.2006, 19:16
pravzaprav se strinjam s tem, da so tablete najbolj nevarna kontracepcija ... je pa najbolj komot ...

nattka
05.12.2006, 10:35
Najbolj nevarna? Wtf?

ti pa nisi ravno seznanjen s sestavo tablet ...

Be inspired
05.12.2006, 12:34
''vem pa, da bi nekatere izmed deklet imele hormonske težave, če jih ne bi redno jemala..pa skor zihr sem, da ugodno vplivajo na ciste na jajčnikih...''

joj, joj...kake streljaš. skor zihr si, ampak nisi pa čist zihr..:2thumbs:

se pravi, hvalabogu za tabletke, punce vsaj hormonskih motenj nimajo. O kakšnih hormonskih težavah govoriš namreč? Povečano delovanje ščitnice? Pretirana stopnja estrogena?? opredeli se..ne pa v tri dni sekat.

Tablete so, ne pa kr eni bombončki..in niso tolk mal nevarne kot se zdi..hormonske motnje so bile pa kvečjemu zaradi uživanja tablet in ne zaradi neuživanja..se spomniš kako so bejbam leta nazaj dlake rasle, brada, brki, kocine na nogah pa po prsih..pa mal bolj na fanta so govorile..bolj globok mislim. Zdej so pa tablete že kar varne..maj ess..

freya
05.12.2006, 14:13
wella Be inspired, tudi ti streljaš...mimo ;)

res imajo nekatera dekleta probleme s pomanjkanjem hormonov, zato ostajajo nepočeni folikli- ciste. res pa ne trapat, da so zaradi tabletk včasih ženskam rastli brki in kocine po nogah. :D :D
Imajo pa jemanja hormonskih tabletk druge daljnoročne stranske učinke....ki so navedeni v priloženih navodilih. Naprimer, tromboza, zvišan krvni tlak..varovalno pa delujejo proti raku na jajčnikih.

nattka
05.12.2006, 14:19
wella Be inspired, tudi ti streljaš...mimo ;)

res imajo nekatera dekleta probleme s pomanjkanjem hormonov, zato ostajajo nepočeni folikli- ciste. res pa ne trapat, da so zaradi tabletk včasih ženskam rastli brki in kocine po nogah. :D :D
Imajo pa jemanja hormonskih tabletk druge daljnoročne stranske učinke....ki so navedeni v priloženih navodilih. Naprimer, tromboza, zvišan krvni tlak..varovalno pa delujejo proti raku na jajčnikih.

sori freya ... moja mama je imela resne težave s poraščenostjo in menda precej žensk njene generacije ... pa potem v času mene izrazite hormonske težave ...
če se danes to ne dogaja, ne pomeni da ravno KT, ki so bomba hormonov, niso škodljive ...

a kot sem rekla, so najbolj komot ...

gia
05.12.2006, 14:29
jst se tut strinjam s tem, da so kt mnogo bolj nevarne, kot se ljudje zavedajo (pa pustmo poraščenost in rejenje oz. zadrževanje vode, tabletke vplivajo na psiho, lahko povzročijo depresijo, da ne omenjam drugih bolj daljnoročnih učinkov kot je npr. tromboza). in absolutno ni naravno imet stalno enak nivo hormonov. kar se mene tiče večini prej škodujejo kot nucajo. za nekatere so pa lahko, ugodne, ja, kot je že dzuko omenil.

freya
05.12.2006, 14:29
res je, v meni nastajanje ženskih hormonov usiha in lahko prevladajo moški. Vendar se to dogaja vsem ženskam, tudi moji stari mami se je, pa ni nikoli slišala za hormonsko kontracepcijo, tudi mama ima težave, še vedno, pa ni vzela ene hormonske tabletke. Obstajajo hormonske tablete PROTI tem težavam, te pa res ni priporočljivo jemati dlje časa zaradi resnejših stranskih učinkov. Zato, se dogaja še vedno.
Nisem pa rekla, da daljnoročno jemanje ne pušča nobenih posledic, le drugačne.
pa če smo pri komot, se mi zdi, da so hormonske injekcije, ki delujejo tri mesece, še bolj komot.
;)

soncnica
05.12.2006, 15:24
glede na to, da ti "mešajo štrene"(počutje, itd) ... sm sigurna da niso čist nedolžne...

Katrin
05.12.2006, 20:18
Naj kakšna pove, kaj je na sebi opazila, ker jaz nisem popolnoma nobenega učinka še zasledila na sebi...

gia
05.12.2006, 21:12
jst sem "dobila" najprej "samo" nihanja razpoloženja in blazno občutljivost., potem pa prov depresivna obdobja. prsi so me bolele večino časa razen med pms (ko pač normalno). nožnica se je totalno izsušila, lahk mi je clo pršlo, pa je bla še vedno više manje suha. libida pa ni blo. (ne da je bil konstanten, ni blo želje spljoh).
mela sem pa logest in bi ostalo mogoče še nekak zanemarla, ampak to, da mi je na depresivno usekal (pa sem bla vedno direkt obratno od tega), me je pa precej prestrašlo.

(tale nihanja razpoloženja in povečano občutljivost ma pa kr velik deklic, s kterimi sem se pogovarjala. in lahk verjameš, da ni prijetno za brezvezne stvari padat v jok.)

Lencka
06.12.2006, 09:30
Slabe izkusnje s kontracepcijskimi, cist so mi podrle hormonski sistem in sem mela krvavitev 25 dni/mesec... obupno, po treh letih te ubije, sploh, ker po prenehanju jemanja ni izboljsanja, zdravniki pa pravjo, da mal potrpi...
OK, verjetno sem med redkimi, in se vedno mislim, da je za vse, ki imajo spolne odnose le z enim/eno, najboljsa resitev, hocem le povedat, da se hormoni za nekatere lahko izkazejo za neprimerne.

pinky
06.12.2006, 10:19
jaz sem po tabletah več izbruhala kot sem pojedla ... pa mi je v treh tednih troje zamenjala, če bi mi katere druge bolj ustrezale - in je blo vseen zmer slabš

anarchy
06.12.2006, 12:29
nimate predispozicije za promovirat tabletke..sej je en aspirin na dan tudi zdrav, ane?:nonono:

glej, vsaka kemija, ki jo pogoltneš te nekaj stane..tudi vsak čik, joint, iks,...or whatever..tudi orbiti in vsa podrekana hrana. ce le ni bio proizvod--
in vsaka vsaj mal razgledana ženska, pritrjuje, da tablete povrzočajo spremembe v ženskem telesu..ker so jih opazile same. imam podatke s prve roke.. v kakšnem časovnem obdobju, je pa odvisno od posameznice.

JA res ni za zaupat teji kemiji.

anarchy
06.12.2006, 12:35
No ne vem tocno, kako delujejo ta kontracepcijska sredstva na zensko, zanima me pa, ali kdo od vas ve, kaksen ucinek bi imele te tabletke na moskemu, ce bi jih vzel? Ali pise kaj na teh tabletkah, da je samo za zenske, ter ali so sploh jih sprobali na moskem, ker le tako bi se boljse odkrilo stranske ucinke.

Be inspired
06.12.2006, 13:33
jst sem "dobila" najprej "samo" nihanja razpoloženja in blazno občutljivost., potem pa prov depresivna obdobja. prsi so me bolele večino časa razen med pms (ko pač normalno). nožnica se je totalno izsušila, lahk mi je clo pršlo, pa je bla še vedno više manje suha. libida pa ni blo. (ne da je bil konstanten, ni blo želje spljoh).
mela sem pa logest in bi ostalo mogoče še nekak zanemarla, ampak to, da mi je na depresivno usekal (pa sem bla vedno direkt obratno od tega), me je pa precej prestrašlo.

(tale nihanja razpoloženja in povečano občutljivost ma pa kr velik deklic, s kterimi sem se pogovarjala. in lahk verjameš, da ni prijetno za brezvezne stvari padat v jok.)

No, evo..o tem vam govorim. dekleta, podatke s prve roke imate na dlani.. res je, da so nekatere bolj oporne kot druge (ženske) in da se znaki ne pokažejo takoj..mogoče nikoli.

Tablete so 'super' stvar za moškega, če ima pa rad žensko, se bo pa s kondomom potrudu al pa usekal kakšno drugo varianto birth controla.. Je pa v tantri še tolk za sprobat, da v treh lajfih ni časa..jupi :)

Nisem hotel nikomu nič slabega, moje mnenje pač..pa me veseli, da tolk punc misli podobno..

Čuvejte se dekleta. mi vas mamo ful radi..:blush:

soncnica
06.12.2006, 14:03

ja- vse to bi moral napisat v listek zravn Logest...:nonono:

freya
06.12.2006, 14:30

Še premalo poznamo mehanizme, ki uravnavajo delovanje našega telesa, da bi lahko rekli, da vemo veliko. hormoni so eden stranskih faktorjev, za katere se vedno bolj izkazuje, da niso tako stranski, da vplivajo na fizično in psihično počutje ženske. isto velja za nosečnice in otročnice....hormoni vplivajo na rast in izpadanje las, nohtov, polt, kožo, razpoloženje, spolno slo, slabosti,celulit, apetit....in še in še. Tudi s hormonsko kontracepcijo se dogaja podobno kot nosečnosti.....nekatere se počutijo odlično, bolje kot pred njo, drugim je to en sam kup nevšečnosti. zase lahko trdim, da nisem občutila nobenih slabih stranskih učinkov, dobrih pa kar nekaj: lepše lase, nohte, predvsem pa kožo na obrazu. Seveda se je vse drastično poslabšalo ob prenehanju jemanja. Ampak to so le kratkoročni učinki, mene bi bolj skrbeli daljnoročni, ki nikoli ne bodo povsem raziskani.
Moja ginekologinja pravi, da tabletke same ne povročajo nobenih obolenju, lahko jih pa poslabšajo. Po nekih raziskavah ugodno vplivajo na varovanje jajčnikov in maternice pred rakom. je pa med ženskami zakoreninjenih nekaj "znanih resnic", ki sploh niso resnice. Moja ožja sorodnica je zelo mlada umrla za rakom na dojki in celotno sorodstvo je bilo globoko prepričano, da zato ne more biti drug krivec kot tabletke. šele po deset in več letih sem opravila s tem predsodkom, ki so mi ga vsadili v otroštvu....in to po kar intenzivnem raziskovanju. Seveda je bil vzrok drugje.
Kakorkol, vsaka ženska mora pri sebi razčistit in sprejet določena tveganja. In pretehtat, kaj je vredno več. Za taka tehtanja naj bi bili v pomoč ginekologi ali osebni zdravniki, pa mnogokrat niso. mImamo še revije, internet..ter zdravo pamet. Ve se, da kajenje ne gre vštric s to kontracepcijo, tudi slabo počutje ne. da si ne boste kdaj očitale, da ste si storile škodo, premislite prej...če pa ste zavestno sprejele to odločitev , si nimate kaj očitat ne zdaj ne kasneje. Če imate pomisleke, se znebite tablet...

soncnica
06.12.2006, 14:54
Freya- kakšn je bil rezultat raziskovanja?me zanima, ker imam točno tak "primer" v družini- tut teta, tut dolgo in zgodaj jedla kt,...mlada,..

freya
07.12.2006, 07:19
To nekak ne spada med L&S
dobiš ZS

nattka
07.12.2006, 07:36
sploh pa je ženska plodna le nekaj dni na mesec ... nekako 5 ...

torej se da za teh 5 dni drugače urediti zaščito, sploh če imaš odnose samo z enim partnerjem ...

Cifra
07.12.2006, 08:56

Jest sem imela identične stranske učinke, pa sem jemala Minulet, nato pa še zadnje pol leta Logest... nakar mi je dopi*dilo in sem zaključila z jemanjem KT.
Razpoloženje mi zdaj ne niha več in to so opazili vsi okrog mene, predvsem pa starši. Za libido pa ne morem govort, ker imam zdaj novega partnerja in jasno, da se mi bolj sexa :P :approve:

Edina slaba stran nejemanja KT je ta, da imam zdaj nenormalne menstrualne krče, pač take kot sem jih imela preden sem začela s KT.

lila5
07.12.2006, 09:21

torej se da za teh 5 dni drugače urediti zaščito, sploh če imaš odnose samo z enim partnerjem ...

Najbolj zdrava zaščita bi bila, da tiste dni sploh nimamo spolnih odnosov......;) samo kaj, ko včasih ne veš ravno točno, kdaj je tistih nekaj dni okoli ovolucije......

Kar se pa tiče KT, jaz sem jih jemala ene 7 let.....Cilest.....nisem imela nobenih nevšečnosti, kot so povečanje teže, depresije itd.....le menstruacija se mi je "popravila", to pomeni, da sem jo imela točno na 27 dni.....in tak ciklus je ostal tudi po prenehanju jemanja tabletk, pa tudi zanosila sem čisto normalno......

nattka
07.12.2006, 09:49
Najbolj zdrava zaščita bi bila, da tiste dni sploh nimamo spolnih odnosov......;) samo kaj, ko včasih ne veš ravno točno, kdaj je tistih nekaj dni okoli ovolucije......

......

pravzaprav sem se z leti naučila nekako "izračunati" plodne dneve in tisti teden uporabljava kondom ...
sploh ni komplicirano, ko enkrat padeš notri ...
tiste, ki imajo /so imele hude stranske učinke vejo kako hudo je ... pa še zgodilo se mi je, da sem tablete jemala zato, da bi lahko sproščeno seksala, učinek je bil pa obraten ... nobene želje kar naenkrat nisem več čutila ...

gia
07.12.2006, 10:00
Jest sem imela identične stranske učinke, pa sem jemala Minulet, nato pa še zadnje pol leta Logest... nakar mi je dopi*dilo in sem zaključila z jemanjem KT.
Razpoloženje mi zdaj ne niha več in to so opazili vsi okrog mene, predvsem pa starši. Za libido pa ne morem govort, ker imam zdaj novega partnerja in jasno, da se mi bolj sexa :P :approve:

Edina slaba stran nejemanja KT je ta, da imam zdaj nenormalne menstrualne krče, pač take kot sem jih imela preden sem začela s KT.
evo, pr men je zdej isto, edin partner se ni zamenju, pa se mi več seksa ;)

freya
07.12.2006, 10:45

hmmm
jp, plodna je le nekaj dni, nekaj dni preživijo spermiji v ugodni klimi ...pa je res kak teden, ki ga je treba ujet...ali pa raztegnit plodne dneve na dva tedna
če je menstra redna, ni problema, drgač pa velik. jaz se ne bi zanašala samo na to, ker ovulacija lahko prehiti, spermiji pa preživijo tri dni v maternici, jajcevodih. tole bi bilo nujno kombinirat z merjenjem bazalne temp. , ali billingsovo ovulacijsko, metodo vzdržnosti ali pa kondom 2 ali mal več tedna. sej veste, napake kmal ne bodo več popravljive.

Smo pa že imeli debato na to temo klik (http://forumi.siol.net/showthread.php?t=17187)

lila5
07.12.2006, 11:10
pravzaprav sem se z leti naučila nekako "izračunati" plodne dneve in tisti teden uporabljava kondom ...
sploh ni komplicirano, ko enkrat padeš notri ...
tiste, ki imajo /so imele hude stranske učinke vejo kako hudo je ... pa še zgodilo se mi je, da sem tablete jemala zato, da bi lahko sproščeno seksala, učinek je bil pa obraten ... nobene želje kar naenkrat nisem več čutila ...

nattka.....vse lepo in prav......samo to tudi ni ravno "varna zaščita" pred nezaželjeno nosečnostjo, o kateri smo pred kratkim debatirali v eni drugi temi......kjer je bilo govora o malomarni mladini, ki ne prevzame odgovornosti, ko se spravi k spolnemu odnosu brez zaščite in nosečnos je tu......ker zaščita pred nosečnostjo na način spolni odnos s kondomom le nekaj dni okrog ovulacije, ostale dneve pa "strel v polno" brez kakršnekoli zaščite tudi ne more trajati večno in se lahko zgodi, da se kdaj zalomi......recimo, tudi ob dokaj rednem menstrualnem ciklusu, se lahko zgodi, da se kak mesec v letu ta ciklus skrajša ali podaljša.......sicer pa vsak ima pravico, da se sam odloči za zaščito, nekateri pač za tablete, drugi za metodo varnih dni, tretji za kondom.....

soncnica
07.12.2006, 12:49
aja, se svojo izkusnjo povem- z logest in femoden mi ni blo za "zvet"...z yarino je veliko bolje, ceprou se zmer nism ta prava jst.Smo si pa ljudje tok razlicni , da posplosevanja pri kt sploh niso ..realna..

nattka
07.12.2006, 15:51
nattka.....vse lepo in prav......samo to tudi ni ravno "varna zaščita" pred nezaželjeno nosečnostjo, o kateri smo pred kratkim debatirali v eni drugi temi......kjer je bilo govora o malomarni mladini, ki ne prevzame odgovornosti, ko se spravi k spolnemu odnosu brez zaščite in nosečnos je tu......ker zaščita pred nosečnostjo na način spolni odnos s kondomom le nekaj dni okrog ovulacije, ostale dneve pa "strel v polno" brez kakršnekoli zaščite tudi ne more trajati večno in se lahko zgodi, da se kdaj zalomi......recimo, tudi ob dokaj rednem menstrualnem ciklusu, se lahko zgodi, da se kak mesec v letu ta ciklus skrajša ali podaljša.......sicer pa vsak ima pravico, da se sam odloči za zaščito, nekateri pač za tablete, drugi za metodo varnih dni, tretji za kondom.....

govorila sem o sebi lila in ne o pravici do zaščite ...

meni pač to uspeva že 20 let tako kot si ti pač lepo prenašala tablete ... v čem je torej težava ...

lila5
08.12.2006, 08:57
govorila sem o sebi lila in ne o pravici do zaščite ...

meni pač to uspeva že 20 let tako kot si ti pač lepo prenašala tablete ... v čem je torej težava ...

Ni teževe, mimogrede, začela si govoriti o tem, da se za tisth 5 "nevarnih" dni v ciklusu, da brez tabletk urediti zaščito, zato sem predvidevala, da ne govoriš le o sebi....oprosti vendar sem se spomnila na tvojo trditev v temi o splavu, kjer si napisala nekaj v smislu o malomarni mladini, ki ne prevzema nase odgovornosti, ko se spravi k spolnemu odnosu oz. se dandanes ne zaščiti in zato prihaja do nezaželjenih zanositev in splavov......jaz pa sem pisala tudi takrat o tem, da se mimogrede lahko pri uporabi takšne zaščite (tudi ob uporabi kakršnekoli druge zaščite) kaj zalomi, kot trdim še zdaj.....:dontknow:

cliena
08.12.2006, 17:26
ja nwm ginekologinje najbolš vejo kere KT so najbolše...vsaj na podlagi njihovega znanja...glede ostalih zaščit (kondomi) pa: več plačaš, več muzke ;)

soncnica
09.12.2006, 11:53
ja nwm ginekologinje najbolš vejo kere KT so najbolše...vsaj na podlagi njihovega znanja...glede ostalih zaščit (kondomi) pa: več plačaš, več muzke ;)
sam ne morjo vedt katere kt kateri najbolj "pašejo"...pac predpisejo ti ene, pol pa če niso kul, "probajo" z drugimi...

ponga
09.12.2006, 18:58

v večini knjig se prebere, da so "ne-varni" dnevi tam nekje med 10 in 19 - to je pa že polovica ciklusa...

ponga
09.12.2006, 19:00

to je zlo subjektivna presoja, zelo odvisna tudi od zastopnikov, ki jim nove izdelke predstavjajo...
ampak... ni druzga, kot zaupat ginekologu!

cliena
10.12.2006, 13:36
to je zlo subjektivna presoja, zelo odvisna tudi od zastopnikov, ki jim nove izdelke predstavjajo...
ampak... ni druzga, kot zaupat ginekologu!
Ja sej če ti ne pašejo lahko vedno poskusiš druge ! :shy:

nena7
16.12.2006, 09:59
Zivjo!
KT sem zacela uporabljati pred prb 1letom dni in opazila da menstruacija ne traja vec kot en dan in se ta je zeeelo sibka.. Ginekologinja mi je rekla, da je to normalno zdej pa me zanima, ali imate (ste imeli..) tudi vi podobne "probleme".. Meni se ne zdi normalno.. Je pa komot ;)

soncnica
16.12.2006, 16:29
nja... ena prednost hormonske zaščite...

ain
16.12.2006, 18:04
no vsake tolk časa sem prisotna pridganju o kontracepciji.. in spet stranski učini, abortivni učinek, vpliv na raka prsi...
torej jemljete kt? se bojite tega ali zaupate?
roko na srce stvari še niso tolk raziskane...js se po takih "predavanjih2 začnem kar mal sekirat... konec koncev gre za moje zdravje:dontknow:

nena7
17.12.2006, 09:47
To, da so KT kot nekaksen strup za nase telo popolnoma drzi in ni neka "pravljica" ki se govori okoli.. Tko pravijo moje sovrstnice ki mislijo da je to cudezna tabletka ki nima negativnih ucinkov.. Nasprotno! Ce samo malo pomislis kaj nam "automaticno" preprecuje (nosecnost..).. To je za nasa leta zdej super ampak nekatera telesa se lahko na to "navadijo" tudi ce nehamo jemati kt. Zakaj pa je vedno tezje zanositi (ko se za to odlocis)? Sej pravim.. so zelo komot ampak prinesejo lahko za sabo tudi velliko negativnega...

soncnica
17.12.2006, 13:49
no sj, kar zadeva mene, jih jem zgolj zato, ker so najbl "zihr" pri preprecevanju nosecnosti.Samo zato.

ain
17.12.2006, 18:28
da ne bo narobe razumljeno.. nism striktno proti.. se ne bojiš za svoje zdravje? razmišljaš o tem? morem rečt da sm js zlo zmedena glede tega...

soncnica
17.12.2006, 18:39
da ne bo narobe razumljeno.. nism striktno proti.. se ne bojiš za svoje zdravje? razmišljaš o tem? morem rečt da sm js zlo zmedena glede tega...

seveda razmisljam o tem- po vseh stranskih ucinkih, k sm jih občutla...sam kot sm rekla- najbolj zanesljiva zaščita je, žal je to edini razlog, da jih konzumiram"...

nena7
18.12.2006, 13:01
da je najbolj zanesljiva zascita ne drzi..pridejo kondomi dooosti pred tabletkami..

Angie
18.12.2006, 13:35
da je najbolj zanesljiva zascita ne drzi..pridejo kondomi dooosti pred tabletkami..

A imamo za tako korajžno trditev kakšen objektiven dokaz ali samo občutek na vodi???

soncnica
18.12.2006, 13:51

potrebna bo razlaga...

Njuška Trap
18.12.2006, 15:16
Sploh, ko ta poči, a ne?

ain
18.12.2006, 15:46
v bistvu kt služijo sam v 20% svojmu namenu, torej ne pride do sprostitve jajčeca... v ostalih primerih se jajčece sprosti, včasih tudi oplodi, ne pride pa do ugnezdenja

nena7
18.12.2006, 19:27
kondomi veljajo za najbolj zanesljivo zascito,kej niste se nikoli slisalI za to?! sej je povsod toliko o tem, se posebno okoli 1.decembra ki je bil pred kratkim..

pinky
18.12.2006, 19:27
ja pred aidsom; proti zanositvi pa ne

Katrin
18.12.2006, 21:59
kondomi veljajo za najbolj zanesljivo zascito,kej niste se nikoli slisalI za to?! sej je povsod toliko o tem, se posebno okoli 1.decembra ki je bil pred kratkim..

Zdefiniraj se.
Najbolj zanesljivo zaščito pred čem?
Pred spolnimi boleznimi vsekakor, pred nezaželjeno nosečnostjo pa so kontracpecijske najzanesljivejše.

Lencka
21.12.2006, 20:40
To je za nasa leta zdej super ampak nekatera telesa se lahko na to "navadijo" tudi ce nehamo jemati kt. Zakaj pa je vedno tezje zanositi (ko se za to odlocis)? Sej pravim.. so zelo komot ampak prinesejo lahko za sabo tudi velliko negativnega...
Cisto tako, malo mimo: resnici na ljubo vecinoma zaradi casa, ko se za to odlocis. Z ali brez tabletk je zanositev v zrelejsih letih (recimo po 35) tezja. Z ali brez KT pac telo tako funkcionira - za zanositev je idealen cas 20-25 let, recimo se do 30, kasneje vse manj, koncno pa le zahvaljujoc medicini. (Pa da ne bi kdo razumel, da podpiram nosecnost pri 20-25 v tem smislu, da bi zdaj pa morale vse takrat zanosit. Le biolosko je res, da je takrat telesno idealno. So pa seveda tudi drugi vidiki.)

Be inspired
22.12.2006, 13:26
smo že dost na to temo pisal in se pogovarjal.. nore ste, če jeste kemijo vsak dan..olala!!!:nonono: :nonono: :nonono:

DarkBloom
22.12.2006, 13:28
ah ja definitvno smo nore. Zaenkrat še niso boljše kontracepcije odkrili

Be inspired
22.12.2006, 13:32
tantra jo je odkrila že pred tisoči let, je pa res, da je najbolj simpl eno tableto na dan pojest..:2thumbs:

dejmo se s hormoni šopat..top:approve:

DarkBloom
22.12.2006, 13:41
Vsakemu svoje..tabletka je res najbolj simpl pa tut najbolj zanesljiva pri preprečevanju nosečnosti

radib
22.12.2006, 13:56
Najboljša kontracepcija je pravcajt ven.z njim:D

radib
22.12.2006, 16:42
Kar se pa tiče kondomov je pa to tako kot bi z gasmasko vijlice vohal:vrtnica:

chicken
25.12.2006, 22:10
hehe,pa vi fantje se ne zavedate kako mačjo uslugo vam delamo s temi hormoni! same sebe šopamo s kemijo samo zaradi določenega zadovoljstva in preventive(za katero bi nam mogli biti sami hvaležni):approve: potem pa še komentirate da to ni zdravo za nas??predrznost vam rečm...:evil: ccc...

ain
25.12.2006, 22:23
hehe,pa vi fantje se ne zavedate kako mačjo uslugo vam delamo s temi hormoni! same sebe šopamo s kemijo samo zaradi določenega zadovoljstva in preventive(za katero bi nam mogli biti sami hvaležni):approve: potem pa še komentirate da to ni zdravo za nas??predrznost vam rečm...:evil: ccc...
se popolnoma strinjam

Katrin
26.12.2006, 10:13
Tudi jaz.

freya
27.12.2006, 11:23
tantra jo je odkrila že pred tisoči let, je pa res, da je najbolj simpl eno tableto na dan pojest..:2thumbs:

dejmo se s hormoni šopat..top:approve:

mogoče bi rekel kakšno besedo več o tantričnem načinu kontracepcije prenešeno v tukaj in zdaj...me zelo zanima tvoja razlaga :shy:

Be inspired
01.01.2007, 20:02
imeti enega partnerja, s spoznavati in učiti sproti ter poskušati vzdrževati pretok seksualne energije; moške in ženske. Ko enkrat lahko to kontroliraš, ni strahu pred zanositvijo; saj seksualni užitek ni več povezan z moškim izlivom na koncu, niti z ženskim orgazmom - kaj, potem se vse konča? - ampak je povezan z vzdržnostjo ter predanostjo partnerju. Ter vzrževanju pretoka med DVEMA.

ponga
02.01.2007, 09:57
imeti enega partnerja, s spoznavati in učiti sproti ter poskušati vzdrževati pretok seksualne energije; moške in ženske. Ko enkrat lahko to kontroliraš, ni strahu pred zanositvijo; saj seksualni užitek ni več povezan z moškim izlivom na koncu, niti z ženskim orgazmom - kaj, potem se vse konča? - ampak je povezan z vzdržnostjo ter predanostjo partnerju. Ter vzrževanju pretoka med DVEMA.

:shy:
:nonono:

:D :D :D :D

nattka
02.01.2007, 10:08

saj ni res ... pa je ...

Katrin
02.01.2007, 10:47

A potemtakem sploh pride do dejanskega koitusa al moški in ženska pretakata spolno energijo brez dejanskega stika?

Leeloo
02.01.2007, 14:57
No, da se še jaz oglasim...

Po enem letu kalvarije s tabletkami sem se končno odločila, da se skinem z njih :)

Prej sem bila dve leti brez in tako vzljubila svoj naravni ciklus, da sem se ob ponovnem začetku jemanja tabletk počutila kot napol mrtva... nobenega cikličnega dogajanja več vsak mesec, nobenega prerojevanja, nič svojih lastnih žmohtnih hormončkov... samo še umetni hormoni, skoz in skoz isti nivo... obup!
Psihično sem se ful spremenila, postala večinoma temna in težka, nič več totalni pozitivec, kot sem bila prej... Verjetno gre tabletkam zapisat tudi prekomerno potenje, totalni downhill spolne sle, pa še bi lahko naštevala... bjek. :uvi:

No, lepši dnevi so pred mano :) Odkar sem izkusila v zadnjih treh letih in stanje brez tabletk in totalno uživanje v svoji ženskosti, pa tudi downhill s tabletkami, mislim, da se za slednje ne bom več odločila... ***i ga, res je najbolj simpl zaščita, ampak psiha in telo pa drago plačata... :nonono:

Viva el kondom! ;)
Be Inspired, s tantro bomo pa še mal počakali, čeprav me drži - bomo videli, kako bo kaj moj dečko zainteresiran ;) :2thumbs:

Pa LP,

Be inspired
02.01.2007, 15:26
A potemtakem sploh pride do dejanskega koitusa al moški in ženska pretakata spolno energijo brez dejanskega stika?

ja itaq. in še kakšen je ta stik. In traja, a štekaš. zna trajat. in lahko se neha, in spet nadaljuje. Kakor želita oba. Če moški oblada zadrževanje orgazma je norišnica, če pa obvlada še notranje zapiranje, pa lahko doživi izliv v sebe..sperma ne gre ven, ampak not..pure energy, hudo a? Ni nevarnosti za zanositev, saj ni izliva. sliši se simpl, je za***ano, ampak možno.
Sej mamo cel lajf časa za sprobavat - pa to ni ena stvar, ki bi se jo ful branil ;)

Leeloo, dobr razmišljaš.

viva el condom (al pa analno, ***i ga):dontknow:

Leeloo
02.01.2007, 15:38
Navdahnjeni :D ;) Anale ne komentiram. :D

Tantra pa.. bolj kot zarad kontracepcijskega učinka (potem enkrat, ko se natreniraš) mi to gre zarad samega filinga. Filing smo že uspeli izkusit, ampak ob pomoči še drugih stvari :rolling: , tako da verjamem, da je čista zavestna tantra ... pač čista zavest, eno. And you can't beat that feeling! :angel:

Glede tabletk - ko se enkrat že zadosti poznaš in čustiš in sprobaš s tabletkami in brez... ni sploh več vprašanja. Poročam, kako se bom počutla, ko gre kak mesec al pa dva mimo :D ;)

LP,

Leeloo
02.01.2007, 15:45
Aja... Be Inspired - kako se pa učiš o tantri? Tečaji, bukve, how...? Napiši kaj. Al odpremo novo temo? :D

LP,

Katrin
02.01.2007, 20:55
ja itaq. in še kakšen je ta stik. In traja, a štekaš. zna trajat. in lahko se neha, in spet nadaljuje. Kakor želita oba. Če moški oblada zadrževanje orgazma je norišnica, če pa obvlada še notranje zapiranje, pa lahko doživi izliv v sebe..sperma ne gre ven, ampak not..pure energy, hudo a? Ni nevarnosti za zanositev, saj ni izliva. sliši se simpl, je za***ano, ampak možno.

Zelo hudo. Izliv v sebe more bit rajcig.

Lencka
02.01.2007, 21:49
Nekaj casa sem samo sledila, pa se mi zdi, da se kar moram umesat :) ne morem drzat jezika, jep.
Be inspired, lepo, da isces in prakticiras druge nacine. Meni je vsec, ceprav moram rect, da izkusnje niso bile ravno vrhunske, malo je manjkalo ;) mogoce smo premalo vadili. Kakorkoli, mislim pa, da ni ok, ce obsojas tiste, ki so izbrali/-e druge nacine, tudi tabletke. Ker iz nekaterih tvojih zapisov se cuti ravno to. Mogoce se motim, samo zdi se mi, da ne samo, da hoces predstaviti drug nacin, ampak hoces na vsak nacin "spreobrnit" "tabetko-jedke". Ki pa imajo vso pravico, da pacv ne zaupajo nacinu, ki ga preferiras ti, in gredo raje po poti, ki se jim zdi lazja in gotovejsa. (Pa seveda podobno velja za druge na tem bregu!)
Po drugi strani se mi pa zdi tudi zaljiv odnos do njegovega razmisljana s strani drugih neprimeren. Konec koncev, ce mu je vsec analno in tantricna kontracepcija - saj ne bo zaradi tega zanosila nobena, razen morda njegova punca, ki pa se ocitnos takim nacinom strinja.
MIslim, da se mora za obliko kontracepcije odlocit vsak par in posameznik posebej. Ce se ne moreta dogovoriti, celo mislim (ceprav mogoce to komu ni vsec), da je zenska tista, ki odloca. Hormoni, fizicne "pregrade", predcasno koncanje odnosa, izliv vase... karkoli. Samo da spolnost je in ostane uzitek. Izkusnje so pa lahko zelo razlicne, in mislim, da tako za ene kot za druge ne mores posplosevati. Nekaterim so tabletke pomagale do urejene, manj bolece mejstruacije, sproscenega seksa, obcutka, da nadzorujejo svoje zivljenje - drugim povzrocajo tezave. Kondomi ravno tako. Verjetno je najbolje sprobat. Doloceno tveganje pa ostaja vedno. 100% je samo vzdrznost.

soncnica
03.01.2007, 19:18
izliv v samega sebe?kam pa to "stece"?pha- no da slismo ksnga poba, da pove kako je s tem...
:dontknow: :nonono:

ponga
03.01.2007, 20:30
sončnica, tud jst tega ne zastopim... :nonono:

Be inspired
03.01.2007, 20:47
Nekaj casa sem samo sledila, pa se mi zdi, da se kar moram umesat :) ne morem drzat jezika, jep.
Be inspired, lepo, da isces in prakticiras druge nacine. Meni je vsec, ceprav moram rect, da izkusnje niso bile ravno vrhunske, malo je manjkalo ;) mogoce smo premalo vadili. Kakorkoli, mislim pa, da ni ok, ce obsojas tiste, ki so izbrali/-e druge nacine, tudi tabletke. Ker iz nekaterih tvojih zapisov se cuti ravno to. Mogoce se motim, samo zdi se mi, da ne samo, da hoces predstaviti drug nacin, ampak hoces na vsak nacin "spreobrnit" "tabetko-jedke". Ki pa imajo vso pravico, da pacv ne zaupajo nacinu, ki ga preferiras ti, in gredo raje po poti, ki se jim zdi lazja in gotovejsa. (Pa seveda podobno velja za druge na tem bregu!)
Po drugi strani se mi pa zdi tudi zaljiv odnos do njegovega razmisljana s strani drugih neprimeren. Konec koncev, ce mu je vsec analno in tantricna kontracepcija - saj ne bo zaradi tega zanosila nobena, razen morda njegova punca, ki pa se ocitnos takim nacinom strinja.
MIslim, da se mora za obliko kontracepcije odlocit vsak par in posameznik posebej. Ce se ne moreta dogovoriti, celo mislim (ceprav mogoce to komu ni vsec), da je zenska tista, ki odloca. Hormoni, fizicne "pregrade", predcasno koncanje odnosa, izliv vase... karkoli. Samo da spolnost je in ostane uzitek. Izkusnje so pa lahko zelo razlicne, in mislim, da tako za ene kot za druge ne mores posplosevati. Nekaterim so tabletke pomagale do urejene, manj bolece mejstruacije, sproscenega seksa, obcutka, da nadzorujejo svoje zivljenje - drugim povzrocajo tezave. Kondomi ravno tako. Verjetno je najbolje sprobat. Doloceno tveganje pa ostaja vedno. 100% je samo vzdrznost.

lep post, lenčka :) se mi res zdi, da sem mogoče pretiraval; ampak res mi gre na živce ta kemija. ti umetni hormoni. whatever.

samo da je spolnost užitek, kot si napisala.
vsakpaposvoje, ane?

Lencka
03.01.2007, 21:09
Tako :2thumbs: pogovarjajmo se, si izmenjujmo mnenja in izkusnje, samo ne poskusajmo pa vsiljevat svojega pogleda.
Pa uziiiivajmo 100/h! :rolling: (Ce se le da, seveda.)

freya
04.01.2007, 06:40
lenčka, če smo pošteni, nam ni dal nobenega konkretnega argumenta, da bi se odločili za "tantrično kontracepcijo", čeprav je bil naprošen, da nam malo bolj osvetli svoj predlog. Če poznaš dejstvo, da se spermiji izločajo " navzven" še preden pride do izliva, je ta način čista loterija in se nikakor ne more smatrati za način kontracepcije. Še manj pa nam je jasno izločanje sperme "navznoter". Najlažje je neargumentirano kritizirati, da pa nekoga prepričaš v nekaj drugega, je potrebno malo več truda.

Lencka
04.01.2007, 09:26
Se strinjam, ampak ste menda se itak zmenili, da boste odprli novo temo, v kateri boste to predebatirali, kako in kam kaj gre ;) in se vedno boste lahko ostali vsak na svojem bregu, zakaj pa ne.
Jaz sem samo napisala, da se mi zdi neprimerno, ce se en ali drug nacin zasmehuje ali a priori označli kot neumnega, napacnega (ali pa nezdravega)... pa katerikoli je to. Kontracepcija je le nekaj tako osebnega, da nacin, ki ga prakticiras, ne more prizadeti nikogar (razne morda partnerja/-ke) in nam res ni treba izbirati najboljsega nacina, ker ga preprosto ni - ne za vse enakega. Pa sem dobila obcutek, da delate ravno to.

freya
04.01.2007, 12:40
Ni govora o bregovih, tema je varen način kontracepcije . Po opisanem sem lahko sklepala le, da je opisan način loterija, in še vedno čakam, da mi Be inspired pove kaj več o tem....prepričana sem, da ne zanima samo mene. Nima smisla odpirat nove teme, če ni nikogar, ki bi stvar obrazložil.
Naj ti povem še, da je ta tema sestavljena iz večih, ki so govorile o raznih kontracepcijskih tabletkah, zato se ti mogoče zdi, kot da se propagira hormonska kontracepcija kot najboljša. Se strinjam, spada med najbolj varne, zaradi stranskih učinkov pa ne ustreza vsem, zato obstaja veliko alternativnih načinov. Vendar pa, če zagovarjaš nek način, ki ni poznam glavnini "bralcev", je zaželjeno, da zadevo vsaj v grobem razumljivo predstaviš, navedeš vire, kjer se lahko izve več in odgovoriš na vprašanja ostalih sodelujočih, ker verjetno ne zagovarjaš teme o kateri ne veš nič.
Ta tema je odprta za vse predloge zanesljive kontracepcije.
me veseli, da si se vključila v debato Lenčka

Lencka
04.01.2007, 15:01
Jaz ne zagovarjam nobene oblike kontracepcije. Zanesljivost je pa tudi tako-tako, to vemo vsi. Vseeno, res je, tablekte so statisticno najbolj zanesljive, kondomi takoj za njimi. Ostale hormonske in ne-hormonske oblike si sledijo... Ampak varost ni edini kriterij za izbiro kontracepcije, ne? Ker sem imela zdravstvene tezave, sem se malo bolj poglobila v razlicne nacine, pa se vedno ne vem, kateri bi bil najboljsi, ce sem iskrena. Noben zame ni idealen (vzdrznost se najmanj :rolling::rolling::rolling:).
Tako da bo sledil precej obsezen prispevek, mogoce bo kdo v njem nasel kaj, kar mu bo pomagalo pri odlocitvi.

1. Sem probala tabletke... ja, so dokaj preproste za uporabo (opomnik na telefonu ;)), samo meni pac nisi ustrezale, sploh ne. Ceprav sem jih probala vec vrst in so me z njimi hoteli zdravit, ko so mi hormoni ponoreli, je bilo le se slabse, na koncu pa jih je telo popolnoma zavracalo. In sem, klub drugacnemu mnenju ginekologinje, z njimi dokoncno prekinila. Ampak bom ponovila, kar sem ze napisala: ce ima zenska stalnega partnerja in ne zeli otrok ter potrebuje tudi statisticno zagotovilo, da je zascitena, naj poiskusi. Poznam ogromno zensk, ki se jim zahvaljujejo kot bogu, ker ne le, da lahko sprosceno uzivajo s svojim partnerjem, ampak uzivajo se v pozitivnih stranskih ucinkih. Poznam jih tudi precej, ki jih motijo zatekanje, zastajanje vode, obcasno pomanjkanje spolnega pozelenja... pa jih raje se naprej jedo, ker ze zelijo uporabljati kondomov. Nas je pa tudi kar nekaj, ki jih ne maramo.
Podobno je z drugimi, manj razsirjenimi (in manj zanesljivimi) hormonskimi nacini (oblizi, injekcije...). Izkusenj nimam, ampak po tem, kar vem, sklepam, da so tudi stranski ucinski podobni - le zobati tablet ni treba.

2. Sem probala tudi kondome... razlicne, ker so mi bili jako neudobni :blush: no, eni so se na koncu izkazali kolikortoliko uporabne, ampak mi se vedno niso vsec. Pac. Sicer pa mislim, da jih je toliko vrst in oblik, da se da najti vsaj pogojno ustrezne. (Ce ze, stavim na "anatomsko" obliko.) In ce povem se to: izgovor, da je treba odnos "prekiniti" in da zaradi tega kaj ni v redu, je po mojem trapast. Ce se partnerja znajdeta, ga lahko prav lepo vkomponirata v predigro.
Druga oblika "pregrade" je diafragma, a se mi zdi, da se danes bolj malo (ce sploh) uporablja, ker ni tako zanesljiva. Predpise ti jo ginekolog (doloci velikost), lahko, da se je kaj spremenilo, ampak nazadnje so jo priporocali v kombinaciji s spermicidi (glej spodaj).

3. Ce ze govorite o nacinih, za zenske, ki so rodile, pride v postev tudi maternicni vlozek, a menda povzroca tudi zelo bolece menstruacije, in ni tako zanesljiv. Tudi zanj je seveda treba h ginekologu.

4. Spermicidi... niso tako zanesljivi. Jaz sem preizkusila ... hm, mislim, da se rece Patentex Oval (ali nekaj podobnega). Neudobno (vaginaleto vtaknes, cakas, da se stopi, potem pa kar lije ven - obvezna uporaba nepremocljive podloge:rolling:). Poleg tega je mene zelooo peklo... Verjetno spet odvisno od zenske, ce jih prenasa, so dobri predvsem kot dopolnilno sredstvo, na primer s kondomom.

5. Metoda varnih dni. (Pozabila sem, kako je ze bilo ime tistima dvema tipoma, ki sta ji dala ime... O.-K.... nekaj. ) Ena se manj zanesljivih metod. Vendar je misljenje, da gre pri njej le za izracunanje sredine ciklusa, precej napacno. Zahteva leto dni priprav (merjenje temperature, otipavanje maternicnega vratu, preverjanje sluzi...), da lahko potem dolocis tistih nekaj dni, ko lahko varno seksas. (V knjiznicah se dobi prirocnik, ce koga zanima, naj pobrska.) Vendar pa sem se jaz z njeno pomocjo naucila dokaj natancno dolociti, kdaj imam ovulacijo in plodne dni (postala sem pac bolj pozorna).

6. Prekinjen spolni odnos. Se najmanj zanesljiv (pa tisti, ki sem ga zadnje pol leta prakticirala - brez posledic). Vseeno ga ne priporocam tistim, ki ne zelijo zanositve, kvecjemu tistim, ki sicer ne nacrtujejo otroka, ce pa bi kljub temu kaj "ratalo", tudi ne bi bil konec sveta. Predvsem zato, ker spermiji niso le v tekocini ob izlivu, temvec ze v tekocini, ki (po kapljicah) "pokuka" na dan prej.
Mogoce (za tiste, ki jim otrok ne bi bil problem, ce bi ga ze naredili) kombinacija 5 in 6...

7. Ah, "Be inspiredov nacin", tantra... :) Mislim, da bo bolje, da o njem sam vec napise. Jaz ga poznam le posredno - vem, da ga je nekaj malega vkomponiranega v knjigo Moski orgazem brez meja, vendar ne kot nacin kontracepcije! Moj pomislek je enak kot freyin (predsemenska tekocina). Mislim, da je to zanimiv ekskurz, raziskovanje malo drugacne spolnosti, vendar o kontracepciji ne bi... Cakam "Navdih" ;)

8. Poznam dekleta, za katere je bil kar reden nacin tudi t.i. "after-tabletka". Edini komentar: neodgovorno - namesto male doze hormonov vsak dan se potem nasopajo... To je izhod v sili, ne nacin kontracepcije!

Verjetno sem kak nacin izpustila... Povzetek: najzanesljivejse so tabletke, brez recepta se dobijo kondomi, drugi nacini pa - po pameti... Postavite na tehtnico.

LP vsem

p.s. Seveda ostane aspirin... je 100%. Samo med koleni ga moras drzat :rolling::rolling::rolling:

freya
04.01.2007, 20:01
add 5
Ogino-Knausova metoda ( metoda varnih dni) in Billingsova metoda ( opazovanje cervikalne sluzi), sem spada tudi merjenje bazalne temperature.
Kombinacija obeh ali vseh treh je za ženske, ki imajo reden ciklus in že dobro poznajo delovanje svojega telesa preprosta, naravna,poceni...za nujne primere pa mora biti vedno pri roki kondom ali kakšna druga oblika mehanske kontracepcije.
da dodam še točko 9: po 40-em letu sterilizacija.

pinky
04.01.2007, 20:09
v teh seznamih manjkata hormonski in bakreni maternični vložek; dajejo ju pa le tistim, ki ne nameravajo imeti več otrok

Lencka
04.01.2007, 20:29
Hvala za dopolnitev. :)
Za maternicne vlozke (sem jih sicer navedla), nisem vedela, da jih dajejo le tistim, ki ne zelijo vec imeti otrok. Si ziher?
Ah ja, pa sterilizacija... Dokoncna oblika kontracepcije. Kolikor vem, ostajata dve obliki: prevez (ali pa nenako stisnejo ? - naj dopolnijo tisti, ki vedo vec) ali prerez jajce- in semeno-vodov. V nekaterih primerih lahko opravijo tudi obraten poseg - ce se oseba pac ponovno odloci za otroke - vendar je uspesnost zelo majhna. Obstaja pa, vendar samo v dolocenih primerih (dolocen nacin sterilizacije - mislim, da pri prevezu, ce je odvisno od spola, ne vem).

pinky
04.01.2007, 20:40
oprosti; spregledala sem prej, ker je bilo tako na kratko

Tisti, ki nekaterim povzroča bolečine oziroma bolj boleče menstruacije, je bakreni vložek - čeprav poznam tudi ženske, ki niso po njem opazile nobene spremembe

Nasprotno pa hormonski vložek (mirena) olajša menstruacije (tako jakost kot bolečine), ker deluje tako, da v maternico spušča hormon, ki preprečuje nabiranje krvi - in je tako krvavitev zelo šibka; pri kakih 20% žensk menda celo izgine. Stranski učinek - prvih nekaj (2-6) mesecev ves čas malo (ampak res zelo malo) krvaviš. Pa samopačniški je - pred kakim letom 42.000 tolarjev, drži pa 5 let.

To, da jih pri nas ne dajejo tistim, ki nameravajo še imeti otroke, sem pa pred kakim letom izvedela na tem forumu; pa tudi to, da v Nemčiji jih pa menda dajejo.

Lencka
04.01.2007, 20:50
Ah, ja, hvala.
6 mesecev pa ni ravno kratka doba... tudi ce krvavis samo malo, zna biti to precej neprijetno, a? Ja, za to mireno sem se zdaj spomnila, da sem tudi jaz slisala, da se priporoca zenskam, ki ne nameravajo vec imeti otrok, ampak ze dooolgo nazaj... bom malo pogledala, ali pa ce kdo drug pove?

pinky
04.01.2007, 20:54
6 mesecev je maksimum, večina je 2 ... tistega krvavenja je pa nekaj kapljic na dan - je pa toliko, da moraš imeti ves čas dnevni vložek

tule je kar precej napisanega o obeh vložkih
http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=799

ponga
04.01.2007, 21:27
v teh seznamih manjkata hormonski in bakreni maternični vložek; dajejo ju pa le tistim, ki ne nameravajo imeti več otrok

to pa ne bo čisto držalo, pinky.
dajejo jih tudi tistim, ki še nameravajo roditi, a ne v zelo bližnji prihodnosti (če hočeš recimo 3 letno zaščito, ga sigurno dobš)

ponga
04.01.2007, 21:32
Mislim da sem pred kakimi tremi leti(približno) spraševala ginekologinjo za diafragmo in mi je takrat rekla, da je v sloveniji sploh ne predpisujejo več. A se je to kaj spremenilo?

ja, tudi jaz sem slišala, da to praktično nihče več ne uporablja.
kdo ve, zakaj ne? res da ni bila najbolj prijazna uporaba, ampak zaščita je pa le bila kar ok.

jurka
04.01.2007, 21:51
To, da jih pri nas ne dajejo tistim, ki nameravajo še imeti otroke, sem pa pred kakim letom izvedela na tem forumu; pa tudi to, da v Nemčiji jih pa menda dajejo.

Tudi pri nas jih dajejo.
2 kolegici sta po prvem otroku uporabili to zaščito - obe sta si kasneje želeli vsaj še enega otroka.
Ena je imela bakreni obroček, kljub temu je po dveh mesecih zanosila, ker se je nekaj premaknil.
Druga je imela Mireno, par mesecev nazaj so ji jo po treh letih odstranili in zdaj je "na delu" za drugim otročkom. :2thumbs:

Katrin
04.01.2007, 22:17
Mislim da sem pred kakimi tremi leti(približno) spraševala ginekologinjo za diafragmo in mi je takrat rekla, da je v sloveniji sploh ne predpisujejo več. A se je to kaj spremenilo?

Kot je meni ginekolog razlagal, je problem v tem, da slovenske lekarne diafragem enostavno ne kupujejo in moraš ponjo v Avstrijo, potem pa naj bi ti na ZZZS denar vrnili - zaradi teh komplikacij, naj bi bilo uporabnic diafragme vedno manj.

freya
05.01.2007, 06:12
Hvala za dopolnitev. :)
Za maternicne vlozke (sem jih sicer navedla), nisem vedela, da jih dajejo le tistim, ki ne zelijo vec imeti otrok. Si ziher?
Ah ja, pa sterilizacija... Dokoncna oblika kontracepcije. Kolikor vem, ostajata dve obliki: prevez (ali pa nenako stisnejo ? - naj dopolnijo tisti, ki vedo vec) ali prerez jajce- in semeno-vodov. V nekaterih primerih lahko opravijo tudi obraten poseg - ce se oseba pac ponovno odloci za otroke - vendar je uspesnost zelo majhna. Obstaja pa, vendar samo v dolocenih primerih (dolocen nacin sterilizacije - mislim, da pri prevezu, ce je odvisno od spola, ne vem).

Nekaj o sterilizaciji tukaj -klik (http://med.over.net/otrok_druzina/novica.php?id=8556)
pri nas se zelo redko odločajo (1-2%), v zahodnih evropskih državah več 10-20%

Leeloo
06.01.2007, 01:12
Hej folks :)

Lencka, super post si napisala in lepo povezala dva "navidezna" bregova :2thumbs: Be inspired že ve, zakaj nisem komentirala anale, naj pri tem tudi ostane - ni pa bilo mišljeno nič v negativnem smislu ;)

Maternični vložek? Ravno starejša prijateljica mi ga je predlagala dva dni nazaj, s tem, da sama še nisem rodila (pa se mi je zdelo, da ga ženskam, ki še niso rodile, ne dajejo!). Baje da ga je sama kar dobro prenašala, torej ga je verjetno imela med prvim in drugim otrokom, ker se je po drugem sterilizirala. Ne vem pa, kakšnega je imela. Se bom pozanimala.
Meni osebno taka stvar ne diši, trenutno sva z mojim na kondomih in tudi to je čisto uredu.

Notranji izliv je res spremljevalec v tantri, s tem naj bi moški obnavljal svojo seksualno (življenjsko - po tantri) energijo, ki jo z ejakulacijo zgublja. Vsaj taklo sem brala. Pa spet čakamo "Navdahnjene" besede, da nam bo kaj več razložil. :)

LP, grem šmrkat in kihat v postlo :)

Lencka
06.01.2007, 12:31
Hvala, to je bil moj namen.
Notranji izliv je res spremljevalec v tantri, s tem naj bi moški obnavljal svojo seksualno (življenjsko - po tantri) energijo, ki jo z ejakulacijo zgublja. Vsaj taklo sem brala. Pa spet čakamo "Navdahnjene" besede, da nam bo kaj več razložil. :) Ja, temu se tudi rece orgazem brez izliva, in res gre za to, da naj moski ne bi izgubljal svoje (spolne in zivljenjske) energije. Kje je zdaj Inspired, da bi kaj vec povedal???

Jelengar
06.01.2007, 14:48
Morda mu je inspiracija dol padla. :dontknow: :clown:

Leeloo
06.01.2007, 15:10
Ah kje, po moje se po kakšnem gozdu podi, dokler je še svetlo :D

Be inspired
11.01.2007, 08:56
hej, se mi ne zdi pametno tule razlagat in koga prepričevat. Sam se ravnam po literaturi in po svojem občutku; do tega ne pride iz danes na jutri, ampak je potrebno kar dosti zadrževanja in stiskanja mišic (če veste kaj mislim). Mogoče moderatorki ta odgovor spet ne bo všeč, vendar se ne bom spuščal v podrobnosti, saj bi lahko ostal za računalnikom cel dan..
V kratkem; da, tantra je super kontracepcija, saj ni izliva sperme v žensko telo, ampak v moško.. preden pride do 'proženja', 'krčenja' prostate, moški stisne mišice okoli medenice, anusa in presredka, poleg tega potegne gor in not še testise. s tem lahko obvlada krčenje prostate, ki povzroča, da se sperma požene skozi semenovod na prostost.
V primeru, kot ga opisujem jaz, gre torej sperma nazaj v moško telo in oskrbi telo z najbolj vitalno energijo na svetu; sperma je torej v našem telesu, funkcija telesa pa je, da jo posrka nazaj..in se od nje nahrani.
res je, da to ne uspe prvič, mogoče ne tudi drugič in petdesetič..ampak ko to enkrat občutiš, izliv vase :2thumbs:
no coment..

Leeloo, podim se po gozdovih, imaš prav..vendar tokrat na konju..da vidiš užitek..jupi

Hvala, ker me braniš pred krvoločneži ;)

vsem skupaj pa želim lep in obetaven dan (za dnem), srčen zanos v očeh (za vse naokoli in za lepšo samopodobo), pomladno toploto v srcu (zanj, zanjo), zvrhano mero ščemenja v močnem in upornem telesu (za zdravje in samozavest), vznemirljivega kipenja krvi (za voljo do prelepega daru kot je življenje); pa da vam bo noro

freya
11.01.2007, 12:40
Jaz te ne morem niti nočem siliti v ničesar, niti nismo krvoločni ( ta je pa dobra ;)). Smo pa tule na forumu zelo radovedni ljudje in bi radi tudi sami zvedeli, odkod črpaš znanje, če nam že tvojih izkušenj nočeš zaupati ( naslov knjige, link)...
samo glede tantre kot kontracepcije pa bodi vseeno previden, ker kot smo že omenili, nekaj spermijev ( mogoče nekaj sto) se izloči že v predsemenski tekočini, pred orgazmom. Ker če zavračaš hormonsko kontracepcijo, tudi splav kot kontracepcija ne pride v poštev, kajne?

Tudi mi ti želimo lep, duhovno bogat dan ....:)

p.s. če pa si premisliš in nam zaupaš kaj več, you are welcome

Leeloo
13.01.2007, 15:23
Sem rekla, da se javim, ko bom začela spet uživat v radostih svojega ciklusa ... ;)
Prva ovulacija po enem letu! :D :D Čeprav boli in mi bo jajčece skor razneslo jajčnik, je fuuul lepo :)

Inspired, ko pride pomlad (al je že zdej slučajno? :clown: ), se pa čujemo, pa se zmenimo za jahanje :2thumbs:
Sej res, kako pa kaj tantra pomaga pri predsemenskem izlivu, to tudi mene zanima? A imaš skozi med odnosom vzpostavljen krogotok al ga vzpostaviš šele na konuc, ko pride do orgazma (kot sem uspela prebrat zgoraj, pride to šele na koncu)?

LP, uživajte, folks :)

Be inspired
16.01.2007, 19:12
v bistvu do orgazma ne sme pridit, že prej je treba 'stisnt' in zadržat..in ne popustit, pa če je še tako močno in težko. To je najtežji del.
Itaq če se ljubiš z osebo, imaš krog sklenjen (seveda če oseba vé za kaj gre in če se res ljubiš - pri ***u je to mal težje se mi zdi) in energija 'floata'..preden moški doživi izliv, pa 'potegne' vase..in namesto da bi prišlo do izliva, pride do dviga energije (ščemenje po hrbtu do glave in nazaj po trebuhu dol). Potem je pa treba to samo še peljat naprej kolikor časa hočeš..kot posoda z vodo, ki vre, ampak ne prekipi..
Moški smo ogenj - jang, ki zakuri posodo z vodo - ženski jin..če zakuri preveč, voda prekipi in pogasi moški ogenj..takrat je konec, moški zaspi in ne želi več intime. Ženska pa ravno nasprotno. Najbolje je vzdrževati pravo temperaturo, ane.:approve:
Ampak to ni več tema kontracepcije..

Pri predsemenski tekočini pa nikoli ne veš..ponavadi se pojavi že ob prvem resnem vzburjenju..rizik je. Mislim, da tukaj tantra nima kaj iskat..res, da je nevarnost sorazmerno majhna, ampak...vseeno!!

Predsemenska je za***ana..mater ji,..ampak slaTka :blush:

Spika
31.08.2007, 16:46
Jz sem jedla kontracepcijske tabletke 4.leta - Logest .
Po tehtnem premisleku sem se odločla in jih ne jem več že dva meseca.
Počutje se je izboljšalo,več energije imam..drugačna postaja.
Spet sem stara jaz..da ne govorim o libidu...
Vglavenem življenje brez kontracepcijskih tabletk je veliko lepše in bolj orgazmično.

s_m
07.10.2007, 11:32
Pozdravljeni!

Prosim da mi svetujete oziroma pomagate rešiti moj problem , ki se pojavlja že od petka. V petek sem začela krvaveti in ta krvavitev traja 5 min. Ta krvavitev se mi je pojavila tudi včeraj in danes. Že 5 let uporabljam kontracepcijske tablete Logest in nisem imela nobenih problemov do sedaj. Redno jih uporabljam vendar ne vem kaj se te 3 dni dogaja z menoj. Počutim se vredu nič mi ni slabo in iščem rešitve oz. odgovor zakaj ta krvavitev. Zadnjo menstruacijo sem imela od 16.9 do 23.9 ko sem odprla nov zavitek tabletk. Do petka je bilo vse vredu z mano zdaj pa ne vem kaj se dogaja.

Zato Vas prosim, da mi pomagate z vašimi odgovori .

PoisonIvy
07.10.2007, 11:42
Pozdravljeni!

Prosim da mi svetujete oziroma pomagate rešiti moj problem , ki se pojavlja že od petka. V petek sem začela krvaveti in ta krvavitev traja 5 min. Ta krvavitev se mi je pojavila tudi včeraj in danes. Že 5 let uporabljam kontracepcijske tablete Logest in nisem imela nobenih problemov do sedaj. Redno jih uporabljam vendar ne vem kaj se te 3 dni dogaja z menoj. Počutim se vredu nič mi ni slabo in iščem rešitve oz. odgovor zakaj ta krvavitev. Zadnjo menstruacijo sem imela od 16.9 do 23.9 ko sem odprla nov zavitek tabletk. Do petka je bilo vse vredu z mano zdaj pa ne vem kaj se dogaja.

Zato Vas prosim, da mi pomagate z vašimi odgovori .

tukaj ti ne bo mogel nihče kaj dosti pomagati, pojdi čimprej do svojega ginekologa

svetujem ti tudi da si kaj prebereš na temle forumu:
http://med.over.net/forum5/list.php?19

mogoče boš našla kaj uporabnega!

srečno!

klemen20
08.10.2007, 18:52
sem poznal neko punco z istimi problemi... nujno pojdi do svojega ginekologa, ona je morala na operacijo... (ne recem da je pri tebi tudi tako resno, toda nikar odlasat s pregledom!)

freya
08.10.2007, 20:27
S_m
lahko je prišlo do rahlega hormonskega ravnovesja in se je zato pojavila krvavitev ali verjetno bolj izcedek. Ker so Logest nizkohormonske tablete mogoče ne zadostujejo za primerno zaščito in bo potrebno predpisati močnejše. Vsekakor moraš k ginekologinji na obširnejši pogovor, pregled ali po nov recept. Če nimaš kakšnih bolečin v trebuhu, verjetno ne bo nič hujšega. :)

banAna_
08.10.2007, 21:15
Men se je nekak isto dogajal...čeprou sm tabletke jemala eno leto...ginekologinja mi je dala druge tebletke, ker so ble Logest prešibke....tko da zdj mam Yasminelle pa je ok.

piškotek28
01.12.2007, 09:57
Yarina tabletke so od sedaj naprej tudi zastonj. ;)

soncnica
07.12.2007, 16:28
Yarina tabletke so od sedaj naprej tudi zastonj. ;)

jup, od druzga tedna naprej.zdj ne bo vec recept za celo leto, amopak tko k vsi ostali- na vsake tri mesce eden...

Patsy
01.01.2008, 20:08

Se strinjam s tabo in ne jemljem tablet - sedaj raje vztrajam pri diafragmi. Je malo več dela in kar zoprno ampak si vsaj škode ne delam z njo. KT pa nikoli nisem jemala.

tukaj pa nekaj o škodljivosti kontracepcijskih/hormonskih tabletk - 2 linka. klik (http://www.dangerousmedicine.com/viewtopic.php?t=122)klik (http://media.www.tnhonline.com/media/storage/paper674/news/2004/01/30/Opinion/Dangers.Of.Birth.Control-592867.shtml)
Kako je J&J prikrival škodljivost k. obližev: http://www.lawyersandsettlements.com/articles/00761/ortho-evra-harm.html

Pred kratkim sem prebrala da KT povzroča ne samo raka na prsih ampak tudi druge oblike raka npr. na jetrih. Predvsem dolgotrajno jemanje 10let+ in jemanje pri mladih. Poznam pa raziskavo hormonskih tablet, ki so jo prekinili zaradi tega, ker so testne miške razvile raka na mehurju. :nonono:

Na tujih forumih se ogromno piše o tem. Pri nas pa kot da vse ženske tiščijo glavo v pesek in si zatiskajo oči. Obstaja že kar nekaj alternativnih metod, ki ne povzročajo nobenih stranskih učinkov in niso hormonski samo malo več dela je z njimi pa iz tujine jih je treba naročit.

Punce skrbite zase in za svoje zdravje.

Lencka
01.01.2008, 20:17
Draga Patsy, morda bi bila še tako prijazna in pojasnila, kateri so ti drugi alternativni načini brez stranskih učinkov (in po možnosti zanesljivi)? ;)

Patsy
01.01.2008, 20:56
Kot je meni ginekolog razlagal, je problem v tem, da slovenske lekarne diafragem enostavno ne kupujejo in moraš ponjo v Avstrijo, potem pa naj bi ti na ZZZS denar vrnili - zaradi teh komplikacij, naj bi bilo uporabnic diafragme vedno manj.

To pa ne bo držalo. Diafragmo se dobi tudi pri nas. Sicer v LJ samo v eni lekarni v Murglah, lahko pa tudi naročiš v lekarni (če se ne motim) in dobiš. Isto je s spermicidnimi zadevami za zraven.

Nikar pa jemat ene spermicidne kreme s sestavino Nonoxynol-9! Ta sestavina N-9 je ultra huda in nevarna, z njo so premazani tudi kondomi. Baje uporabljajo to sestavino v najmočnejših industrijskih čistilih. Jaz sem dobila hudo alergijo po njej. Dobi se veliko boljši Contragel, ki je narejen na vodni osnovi in ni škodljiv. Ravno tako, naročiš, če nimajo v lekarni in dobiš čez kakšen dan dva. Uvaža pa klik (http://www.dr-gorkic.si/contragel.htm).

metalka
16.02.2008, 20:41
Zdravo,rada bi vprasala za tabletke do zdaj sem jemala femoden kt naslednji mesec zacnem z yarino in se to prvi mesec jemanja novih tabletk kej zmanjsa zascita ker so druge ali ostane zascita enaka kot ce bi jemala stare,ze v naprej hvala za odgovore:)

soncnica
27.02.2008, 09:11
zaščita se nič ne zmanjša...sam ne jih spuščat.

pesikane
29.03.2008, 18:31
Draga Patsy, morda bi bila še tako prijazna in pojasnila, kateri so ti drugi alternativni načini brez stranskih učinkov (in po možnosti zanesljivi)? ;)

Vedno sem prepozna, ko je kakšna zanimiva tema, ampak, če boš slučajo še prebrala; obstajajo tudi naravne zaščite, t.i. ovulacijske metode. :2thumbs:

Andreea
29.03.2008, 20:09
Vedno sem prepozna, ko je kakšna zanimiva tema, ampak, če boš slučajo še prebrala; obstajajo tudi naravne zaščite, t.i. ovulacijske metode. :2thumbs:

pardon, temu se reče naravna NEzaščita :d

CrysisX
30.03.2008, 01:57
Lep pozdrav. ker je danes menjava ure bi jaz samo vprašal kako je z uro tabletk. recimo če je punca prej jemala ob 20h in sedaj ponoči smo uro preklopili za 60min naprej, kako naj uzame kontracepcijske tabletke od sedaj naprej. ob isti uri ali 1 uro prej? Ker če recimo logično pomislimo telo neve da smo zamenjali uro in ubistvi razume kakor da smo jo potem prekasno uzeli. tko da bi prosil za čimprejšni odgovor, in na pove samo tisti ki resnično to ve.

hvala..:2thumbs:

ponga
30.03.2008, 08:24
Lep pozdrav. ker je danes menjava ure bi jaz samo vprašal kako je z uro tabletk. recimo če je punca prej jemala ob 20h in sedaj ponoči smo uro preklopili za 60min naprej, kako naj uzame kontracepcijske tabletke od sedaj naprej. ob isti uri ali 1 uro prej? Ker če recimo logično pomislimo telo neve da smo zamenjali uro in ubistvi razume kakor da smo jo potem prekasno uzeli. tko da bi prosil za čimprejšni odgovor, in na pove samo tisti ki resnično to ve.

hvala..:2thumbs:

Joj, ne komplicirajta preveč.
Telo res ne ve, da smo premaknili uri, a če je navajena tabletko vzeti točno ob isti uri, naj to počne še naprej in pozabi na tisto uro premika. Tako natančen pa pri KT res ni treba bit!
Sama jemljem tabletke zvečer - to pomeni - nekje med 19 in 21 uro. Tako lahko kdaj mine 23 ur, kdaj 25 ur, pa zato res ne kompliciram. In tudi narobe nikoli ni bilo nič.

KissMe
30.03.2008, 11:54
Tud men se zdijo komplikacije odveč. Ampak po logiki naj bi jo zdej vzela ob 19ih.