Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Šumeč telefon

Perk10
09.11.2006, 14:02
Lep pozdrav. Kot ponavadi se posti novih uporabnikov začnejo z vprašanjem :)
Pred nekaj dnevi sem priklopil solo paket z Ganymedom. Držal sem se vseh navodil glede priklopa (navodila so precej jasna, če bi pa slučajno kaj narobe priklopil, pa tako ali tako nebi delovalo). Posedujem en sam samcat vrvični telefon, do katerega vodi direktna linija iz vtičnice. Pred telefon sem namestil delilnik,, katerega sem povezal na modem itd itd. Internet dela BP, problem pa je v tem, da sedaj po inštalaciji v slušalki telefona hrešči in šumi, tako da se telefona ne da več uporabljati (skoraj). na 080 1000 so mi svetovali, da naj zamenjam delilnik.. To sem tudi storil ( zamenjali so mi ga v trgovini, kjer sem prevzel siol paket), vendar šumenje ni potihnilo. Če vežem telefon direktno na linijo šumenja ni, prav tako pa šumenje utihne, če izklopim Ganymeda.
Modem sem poskušal premakniti za meter dva (kolikor pač dopušča kablovje), da bi ugotovil, ali mogoče vleče nase kaj "od zunaj", pa tudi ni bilo nobene razlike.:dontknow:
Če je kdo imel podoben problem, ali če kdo ve v čem je finta bi bil zelo vesel, če bi mi zaupal kako se rešiti šumenja.
Hvala in LP

MrBoombastic
09.11.2006, 15:16
Internet ti dela normalno? Modem se normalno sinhronizira?

Perk10
09.11.2006, 15:33
Saj pravim, internet dela, modem dela, dela tudi telefon, le da v slušalki precej šumi in hrešči.

MrBoombastic
09.11.2006, 18:32
Precej čudna zadeva. To se načeloma dogaja, če je več tel.vtičnic po hiši. Poskusi še menjat kable za PHONE in internet.

Perk10
09.11.2006, 20:21
Phone kabl je OK, ta ki gre od delilnika do modema je pa 10m dolg, pa ga nimam pri roki, da bi še tega menjal :) .
Šum pa izgine, če iz delilnika izvlečem DSL kabel, tako da imam problem na relaciji delilnik-modem. Ali pa je tudi nov delilnik hin :nonono:

Perk10
09.11.2006, 20:28
Še nekaj mi je padlo na pamet (bom začel nosit klobuk al pa kapo, da se to ne bo več prepogosto dogajalo), ni hudič, da se nebi dal dobiti kakšen filter, ki bi ga namontiral med delilnik in telefon ??

Perk10
10.11.2006, 11:52
Zadeva rešena. Prišel je mojster iz Telekoma in povedal, da po vsej verjetnosti prihaja do oscialcije v telefonu/slušalki in predlagal menjavo telefona. Kupil nov telefon, priklopil in šum je izginil :approve: .

mckeky
10.11.2006, 12:14
Js mam skoraj čisto isti problem kot ti, le da pri meni se wedno šumi, tudi če telefon brez usega priklopim direkt na linijo- in to od kar imam ADSL... telefon ni hin, ker sem posusil že z drugimi. Pa tudi vezavo imam prawilno

Perk10
10.11.2006, 12:57
To bo pa verjetno treba zaprositi za "intervercijo" na Telekomu. Pokliči 116. Meni je tehnik rekel, da če nebi pomagala zamenjava telefona, bi potem šli še nekaj po omarici šarit :dontknow:

mckeky
10.11.2006, 13:15
To bo pa verjetno treba zaprositi za "intervercijo" na Telekomu. Pokliči 116. Meni je tehnik rekel, da če nebi pomagala zamenjava telefona, bi potem šli še nekaj po omarici šarit :dontknow:

sj sn že klical... je reko, da bojo pošlihtali... pa ni blo sadov..

mckeky
12.11.2006, 20:45
pa še nekaj.. zjutraj zgodaj in pozno zvečer skoraj lahko rečem, da ne šumi ???kakšna ideja??