Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : test z mikrowalovno pečico?

snickers
10.11.2006, 04:34
Zdravo!
Slišal sem da kovinskih predmetov ne smes vstavljati v mikrovalovno pečico (kovinske posode, žlice...)...

Kaj bi se zgodilo če bi dal npr. flaško od fructala v mikrovalovko in jo zaprto pogrel za npr 15sekund???

Nujno rabim odgovor!
HVALA!

Jelengar
10.11.2006, 05:13
Ja iz cesa pa je ta flaska iz Fructala? :nonono:

madmitch
10.11.2006, 07:03
Ja iz cesa pa je ta flaska iz Fructala? :nonono:
Iz česa je pa pokrovček - zamašek?

Nič posebnega se ne bi zgodilo. Zamašek bi se malo iskril in zelo segrel. Mogoče probaj najprej s prazno ali pa jo daj brez zamaška.

lila5
10.11.2006, 10:03
Zdravo!
Slišal sem da kovinskih predmetov ne smes vstavljati v mikrovalovno pečico (kovinske posode, žlice...)...

Kaj bi se zgodilo če bi dal npr. flaško od fructala v mikrovalovko in jo zaprto pogrel za npr 15sekund???

Nujno rabim odgovor!
HVALA!

Kovinska posoda baje ne prepušča mikrovalov.....

Nincha II.
10.11.2006, 10:10
Kovinska posoda baje ne prepušča mikrovalov.....

Kolkor je men znano, kovina ODBIJA mikrovalove :dontknow:

Torej je vprasanje, kaj bi se zgodilo z mikrovalovno pecico in ne kovino, a ne? :shy:

PS: zakaj mikrovalovna z W?:rolling:

lila5
10.11.2006, 10:17
Kolkor je men znano, kovina ODBIJA mikrovalove :dontknow:

Torej je vprasanje, kaj bi se zgodilo z mikrovalovno pecico in ne kovino, a ne? :shy:

PS: zakaj mikrovalovna z W?:rolling:

Če jih odbija, jih verjetno tudi ne prepušča......;) verjetno se zato malo zaiskri.....jaz sem se bolj omejila na vprašanje hrane, ki je v kovinski posodi, katera ne prepušča oz. odbija valove......

VR3
10.11.2006, 11:18
a ni tko, da ne smeš dajat noter hrane v zaprti posodi?

lila5
10.11.2006, 12:07

Seveda lahko daš noter hrano v zaprti posodi......seveda ne iz kovinskih materialov......folijo pa moraš prej preluknjati......

Jelengar
10.11.2006, 12:14
To itak, ampak Snikers se vedno ni povedal kaksna je ta flaska od Fructala? On ocitno misli, da bi to moralo biti vsakomur jasno.

Jelengar
10.11.2006, 12:17
Iz česa je pa pokrovček - zamašek? Ker ne vem, pac sprasujem. Ti mi pa odgovarjas z mojim vprasanjem. :nonono:

VR3
10.11.2006, 12:20
Seveda lahko daš noter hrano v zaprti posodi......seveda ne iz kovinskih materialov......folijo pa moraš prej preluknjati......
ne mislim tistih jedi, ki jih kupiš prekrite s folijo in so namenjene pripravi v mikrovalovki - ampak v plastični posodi s pokrovom, npr. skuhaš golaž v večji količini, daš v male posodice in zamrzneš. potem ko odtajaš v mikrovalovki moraš dat sam posodico, brez pokrova. vsaj tako piše v navodilih od moje mikrovalovke. da slučajno kej ne eksplodira...:)

lila5
10.11.2006, 12:25
ne mislim tistih jedi, ki jih kupiš prekrite s folijo in so namenjene pripravi v mikrovalovki - ampak v plastični posodi s pokrovom, npr. skuhaš golaž v večji količini, daš v male posodice in zamrzneš. potem ko odtajaš v mikrovalovki moraš dat sam posodico, brez pokrova. vsaj tako piše v navodilih od moje mikrovalovke. da slučajno kej ne eksplodira...:)

Če piše v navodilih od mikrovalovke potem pač ne pokrivaj.....jaz običajno pokrijem s steklenim pokrovom.....da se pečica ne pošprica......

VR3
10.11.2006, 12:42
mislim da s steklenimi ni problem, ker ni čisto fiksno zaprto. pri plastični posodi pa lahko pritisk v posodi preveč naraste in kar naenkrat BUM... isto po moje velja flaško če bi bila fiksno zaprta s plastičnim pokrovčkom z navojem.

lila5
10.11.2006, 12:50
Pa pokrij zamrznjen golaž tudi s takim pokrovom, da ni fiksno zaprto......:dontknow:

Jelengar
10.11.2006, 12:55
ne mislim tistih jedi, ki jih kupiš prekrite s folijo in so namenjene pripravi v mikrovalovki - ampak v plastični posodi s pokrovom, npr. skuhaš golaž v večji količini, daš v male posodice in zamrzneš. potem ko odtajaš v mikrovalovki moraš dat sam posodico, brez pokrova. vsaj tako piše v navodilih od moje mikrovalovke. da slučajno kej ne eksplodira...:) Pokrov je sicer lahko, ampak mora biti tak poseben, prav zato narejen pokrov-zvon, ki pa ne zapira posode neprodusno. ;)

VR3
10.11.2006, 13:17
snickers je spraševal kaj se zgodi če segrevaš zaprto flaško, pa sem hotela samo pripomnit da se ne segreva fiskno zaprtih jedi v mikrovalovki...

lahko pa poskusi, pa naj sporoči a je moral kupt novo mikrovalovko.

Jelengar
10.11.2006, 13:26
snickers je spraševal kaj se zgodi če segrevaš zaprto flaško, pa sem hotela samo pripomnit da se ne segreva fiskno zaprtih jedi v mikrovalovki.. .
Odgovor je odvisen od materiala tega pokrova. Zato pa sprasujem Snikersa iz cesa je pokrovcek. Ce je plasticen, ga bo samo dol vrglo. Ce pa je kovinski, bo pa najmanj se nekaj iskrenja preden ga bo dol vrglo in ce ne bo pred tem mikrovalovka "crknila". :dontknow:

San-Sen
10.11.2006, 14:40
Če je v flaški sok... če bi uspel dost pogret, bi flaša verjetno počila, pa še pokrovček bi imel za svetlobne efekte z iskricami. Sicer pa so za iskrice dovolj že kakšne zlate (in ostale kovinske) obrobe na krožnikih in skodelicah...

Hehe.. snickers.. najdi si kakšno staro cheap mikrovalovko in eksperimentiraj - npr. v garaži. Če daš CD notr in nastaviš na ful za par sekund, dobiš super light-show :rolling: (zaradi aluminija v cdju); sam če pretiravaš zgori in ornk smrdi ;)

SloCop
10.11.2006, 15:30
A je kakšen junak ki si upa dat v mikrovalovko kurje jajce in jo dat na 800 za pr minut?

Me prov zanima kaj bi blo... bi probal doma pa ne bi rad potem cel dan čistil zadeve :)

snickers
10.11.2006, 16:14
ja kakšna flaška??!
Steklena, pokrov pa ne vem a je kovina, aluminij...al kaj. Stari kot da nikoli niste slišal za pijačo fructal, pa ravno tako sem zbral za katero sem bil 100% d boste poznal. V gostilni ko naročiš jagodni sok, dobiš tako majhno modro flaško s sokom....
kot se mi je zdelo...nobody knows...:O

vejca
10.11.2006, 17:42
Flaška od fruteka je steklena, tako da jo lahko daš v mikrovalovno samo mora biti odprta.
Sprobano!

Vsemogočni
10.11.2006, 20:10
Za svoje in otrokovo dobro, ki se vedno motajo tam, kjer jih človek najmanj pričakuje in želi (v takih primerih), ti priporočam, da kakršnih koli flašk tesno zaprtih ne daješ v mikrovalovke.

Vsaka stvar, ki se segreva se razširja, steklo se prav veliko ne, stekleni delci pa letijo daleč naokoli. Če enkrat poči, pa ne pričakuj da bodo vrata mikrovalovke ostala kar hermetično zaprta.

Bodi previdna, boljše to, kot pa se celo življenje zaradi neke neumnosti sekirat in obtoževat. Vedno je tko, ko je vse dobro je OK, ko se enkrat zgodi, se šele začne človek sekirat in uničevati sebe s tistim večnim, "kaj če ne bi .........."

anarchy
10.11.2006, 23:43
Zdravo!

Nujno rabim odgovor!
HVALA!

za 15 s se morda ne bi zgodilo nic, ni pa za se igrat, le zakaj bi rad imel zaprto flasko.

anarchy
10.11.2006, 23:45

Ce das karkoli hermeticno zaprto v mikrovalovno in segrevas, ce je notri kaksen plin ali tekocina, ki se bo razsirila, bo prej ali slej prislo do poka ali eksplozije, odvisno kako mocno hermeticno je zaprta posoda in koliko ekspandirajo plini znotraj, boolje, kot je zaprto, kasneje poci, toda mocneje.

xx-rays
13.11.2006, 02:18
A je kakšen junak ki si upa dat v mikrovalovko kurje jajce in jo dat na 800 za pr minut?

Me prov zanima kaj bi blo... bi probal doma pa ne bi rad potem cel dan čistil zadeve :)
Jst sm enkrat dal pečt jajce na oko, pa sm pozabu preluknjat rumenjak. In je počlo, kot bi razneslo manjšo petardo, mikrovalovka pa je bla cela zasvinjana. Zdej si pa lohk predstavljaš kaj bi se šele zgodilo s celim jajcem v lupini.

Jelengar
13.11.2006, 10:59
:nonono: Z mikrovalovi se stvari kuhajo in NE pecejo.

MERLIN
13.11.2006, 17:29
ali g je naredil jederski poizkus v mikrovalovki z miško
in miška ga je preživela.
samo malo bolj vroča je bila kot pred poizkusom...

sno
13.11.2006, 17:49
Zdej si pa lohk predstavljaš kaj bi se šele zgodilo s celim jajcem v lupini.[/QUOTE]

Jaz pa sm, ko sem jo kupu in mi nobena ni znala povedat kako in kaj z njo, ker so samo pogrevale, dal kuhati dve jajčki v stekleno posodo, na 2 minuti na 800.

Pa ni bilo nič.

Pol sem pa odprl pa se mi je zdelo, da bi bilo dobr, če bi dal še za ene pol minute, pa sm zaprl nazaj.
Pa sem mal virbcal in hotu videt, kako vre al kaj, ko je počilo, kot s kanona, vrata skor odnesl s pantov, vse kaj je bilo steklenega v pečici na drobne koščke, jajca sem pa imel tud na stropu, lustru...
Smrdel pa še lep čas, kot da bi dihurje peku :).

Vam povem ni za probat, jast sedaj če ne :dontknow: raje vprašam al pa se ne vtikujem v njo :nonono: .

Pozdrav vsem in pazite predvsem na otroke.

snickers
13.11.2006, 21:38
hvala:)
Sicer me pa zanima, kje bi lahko kupil novo mokrovalovno pečico???:rolling:
Hecam se! sem se odločil da bo tests microwave odložen do nadaljnega....
Hvala vseeno!
Sicer pa, nekateri mi na vprašanja odgovarjate z vprašanjem:) Pa zakaj bi sploh rad pogrel? itd....joj..;)

anarchy
13.11.2006, 22:12
:nonono: Z mikrovalovi se stvari kuhajo in NE pecejo.
Z pravim pladnjom, se pladenj zelo segreje in na njemu se tako potem jajce se zapece.

Jelengar
13.11.2006, 22:22
ja kakšna flaška??!
Steklena, pokrov pa ne vem a je kovina, aluminij...al kaj. Stari kot da nikoli niste slišal za pijačo fructal, pa ravno tako sem zbral za katero sem bil 100% d boste poznal. V gostilni ko naročiš jagodni sok, dobiš tako majhno modro flaško s sokom....
kot se mi je zdelo...nobody knows...:O V gostilni narocis en jagodni sok. :nonono: :nonono: Matr a smo tukaj dedi al ne? Snickers, ne se za***avat, saj nismo v otroskem vrtcu. Ne, res nimam pojma kaksna je Fructal flaska. Ce bi vprasal za produkte znamke Lasko in Union potem pa bi to bila druga pesem. :veryevil:

SloCop
14.11.2006, 22:00
V gostilni narocis en jagodni sok. :nonono: :nonono: Matr a smo tukaj dedi al ne? Snickers, ne se za***avat, saj nismo v otroskem vrtcu. Ne, res nimam pojma kaksna je Fructal flaska. Ce bi vprasal za produkte znamke Lasko in Union potem pa bi to bila druga pesem. :veryevil:

In zdej si Jack k pijes pivo... al kaj si hotu povedat?

Glede kuhanga jajca... se mi je zdelo da bo kej tazga boljs da nisem probal.... mogoce enkrat kupim eno za 10 jurju pa sprobam zuni kje :) tale je pa mal predraga za take fore 140k :)

Jelengar
14.11.2006, 22:16
In zdej si Jack k pijes pivo... al kaj si hotu povedat? :nonono: Se en, ki ne bere postov. :nonono: Point je v tem, da nimam pojma iz kaksnega materila so ti ****evi pokrovcki od Fructala, ceprav je vsem to samoumevno. Pac ne vem. In ker nisem vedel, sem pac vprasal. A je to tako tesko razumet? :nonono:

SloCop
14.11.2006, 22:54
kovinski pokrovcek plastificiran na spodnji strani z nekaj plute

Jelengar
14.11.2006, 23:06
Hvala. Ceprav, sam avtor te teme se ni potrudil, da bi mi odgovoril. Se vec, pritozil se je, da nekateri odgovarjamo na vprasanja z vprasanji. Anyway, stvar je passe.

snickers
15.11.2006, 14:32
še enkrat hvala!
Avtor:D

lila5
15.11.2006, 14:50
še enkrat hvala!
Avtor:D

Zakaj pa si želel piti topel fruktalov sok.....?;)

Wistaria
15.11.2006, 15:33
Zakaj pa si želel piti topel fruktalov sok.....?;)

:2thumbs: :rolling: :rolling: :rolling:

HOLLAND
16.11.2006, 20:32
Z pravim pladnjom, se pladenj zelo segreje in na njemu se tako potem jajce se zapece.
V mikrovalovni se sama posoda(pladenj, skleda, flaša...) ne segreje, segreje se samo, če je kaj v njej, ki vsebuje vodo in se potem toplota od živila prenese na posodo.