Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Trebušni krči

vejca
10.11.2006, 17:14
Zanima me če imate tudi vi težave s trebušnimi krči pri dojenčkih.
sama imam sicer že velike otroke, moja soseda pa ima 5 tednov starega sinka, pred nekaj dnevi mu je začela po nasvetu zdravnika dajati AD3 kapljice. Sedaj ima mali revček trebušne krče in po cele dneve in noči prejoka. Ker moji otroci tega niso nikoli dobili in tudi ne jemali me zanima če lahko ona s tem preneha. Prijuateljica mi je povedala ( njen sinek ima 5 mesecev), da ko je mali zaradi kapljic dobil krče mu le teh ni več dajala.
Kakšne iukušnje imate vi s tem?
Hvala za kakršen koli nasvet.:)

vejca
11.11.2006, 08:45
Kaj mi res noben ne zna pomagat?

solsikke
11.11.2006, 08:54
Sicer nisem mamica in nimam izkušenj s tem, ampak mi je znano, da naj bi imeli fantki v prvih nekaj mesecih po rojstvu precej večje težave s kolikami.
Vzrokov za le-te pa je precej. Nekaj malega piše tu: http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=1658
Svetujem čaj iz komarčka in janeža, ki pomirjata trebušne krče, pa tudi tisti kuminov sirup, ki je naveden na spletni strani.
Je pa tako, da bo to sčasoma vsekakor minilo. :)

vejca
11.11.2006, 09:00
Hvala za odgovor, samo krči so se začeli z dnem ko so mu dali AD3 kapljice in me zanima če jih he res tako nujno dajati. Če kdo kaj več ve o tem naj mi prosim odpiše.

solsikke
11.11.2006, 09:08
No, potem je stvar jasna.Krive so kapljice. In tudi na spletu se na to temo najde kak odgovor. http://www.24ur.com/bin/experts.php?esection_id=4&expert=zlatantur&q_id=25833

jilic1
11.11.2006, 10:58
Imam tri otroke. Vsi so imeli trebušne krče po AD3. SIGURNO Lep pozdrav!

Arabella
11.11.2006, 17:55
Moj mali je imel krče tudi brez kapljic, po kapljicah pa še večje, sem prekinila za nekaj časa, ko začnejo jesti še kaj zraven poleg mleka, jim ne škodijo več, takrat sem mu jih začela spet dajati. Kapljice so za jačanje kosti, ni panike, če jih ne bo dobival že zdaj, čez kak mesec ali dva naj poskusi znova, lažje bo prenesel, mogoče bo nekaj dni še malo hudo, a potem bo minilo.

Z750
11.11.2006, 18:26
ni mi jasno kje si lahko dobila kapljice AD3, v Kranju in okoliških lekarnah jih ni, in pravijo da jih ne bo več. Mi smo šli v Avstrijo po OLEOVIT D3 kao iste, pa naši pupiki nimata nobenih težav, pri pobih je baje drugače. Je pa imela ena probleme pri umetnem mleku pa smo jih rešili s Komarčkom:D

nemehecat
15.11.2006, 12:08
meni je pa pediatrinja predpisala kar ene iz Italije. Jih greš kupit, pribl. 4 eure stanejo, idroplurivit, se pa splača, ker je mali mel krče že brez kapljic.

Arabella
16.11.2006, 11:38
Hm, prvič slišim, tu na Koroškem jih še pridno predpisujejo in v lekarni jih dobimo brez problema...

banAna_
18.11.2006, 11:44
moj nečak je tudi dobil te kapljice....začel je tako, da je najprej dobil dve kapljici potem pa počasi več, da se je navadil nanje in potem so bili ti krči šibkejši oz. jih ni bilo več.

vejca
21.11.2006, 14:05
ni mi jasno kje si lahko dobila kapljice AD3, v Kranju in okoliških lekarnah jih ni, in pravijo da jih ne bo več. Mi smo šli v Avstrijo po OLEOVIT D3 kao iste, pa naši pupiki nimata nobenih težav, pri pobih je baje drugače. Je pa imela ena probleme pri umetnem mleku pa smo jih rešili s Komarčkom:D
Predpisal jih je pediater

Z750
25.11.2006, 18:27
Predpisal jih je pediater

ja nam jih je tudi:D samo dobit se jih ne da:clown:

biba
27.11.2006, 09:06
..baje,..baje....torej ne me držat za besedo pomaga kuminov sok, ki se ga dobi v lekarni

freya
27.11.2006, 10:58
ne vem, če so krči lahko samo zaradi kapljic, vsekakor pa stvar poslabšajo. ne prenašajo kapljic vsi otroci enako, enim ne škodijo