Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Gastroskopija

ponga
12.11.2006, 15:38
Gastroskopija - nujno zlo, ki me v kratkem čaka.
Nisem nek zajec in vem da se preživi, čeprav mi misel na tisti šlauh v ustih ni najlepša. :mad:
Ja dal to kdo od vas že skozi? Izkušnje?
Sej veste, kaj hočem slišat. ;) Da ni nč hudga, da hitro mine, da ne boli, da ti ne gre na bruhanje... No, pa resnico tud. ;)

Kaj pa z gastroskopijo sploh lahko diagnosticirajo?
Razumem, da vidne spremembe v želodcu. Pa konkretno?

pinky
12.11.2006, 15:51
Mine v par minutah, boli tud ne ... vsaj bistveno ne ... ampak to da ti ne gre na bruhanje ti pa ne morem obljubit - ker jaz sem se zlo zlo davila.

Ampak najhujša izkujšnja mi je pa ta, da se sestra ves čas vpila name, naj se zadržim in naj se ne davim - ko da bi to lahko zavestno ustavila :nonono:

ponga
12.11.2006, 16:08
Mine v par minutah, boli tud ne ... vsaj bistveno ne ... ampak to da ti ne gre na bruhanje ti pa ne morem obljubit - ker jaz sem se zlo zlo davila.

Ampak najhujša izkujšnja mi je pa ta, da se sestra ves čas vpila name, naj se zadržim in naj se ne davim - ko da bi to lahko zavestno ustavila :nonono:

upam, da mene čaka bolj prijazna sestra. :mad:
Jst se davim že če mi zobarca odtis zob jemlje. :(

a mogoče veš, a vedno pri gastroskopiji delaju tudi test za helicobacter, al samo, če mislijo (vidijo), da je treba?

pinky
12.11.2006, 16:11
ne vem - jaz sem bila kakih 10 let nazaj, pa sem že zlo pozabila - ampak mislim da razen cevi not niso nič drugega počel

drugač sem pa tud jaz zlo občutljiva na take stvari - ne samo odtis pri zobarju ;jaz se vedno davim že ko si osmice zadaj umivam :nonono:

ponga
12.11.2006, 16:13
ne vem - jaz sem bila kakih 10 let nazaj, pa sem že zlo pozabila - ampak mislim da razen cevi not niso nič drugega počel

drugač sem pa tud jaz zlo občutljiva na take stvari - ne samo odtis pri zobarju ;jaz se vedno davim že ko si osmice zadaj umivam :nonono:

s tem si me potolažila, da gastroskopijo preživim. ;)
jst se davim samo, če mi osmice zobar plombira. :nonono:

paradox
12.11.2006, 21:41
Gastroskopija - nujno zlo, ki me v kratkem čaka.
Nisem nek zajec in vem da se preživi, čeprav mi misel na tisti šlauh v ustih ni najlepša. :mad:
Ja dal to kdo od vas že skozi? Izkušnje?
Sej veste, kaj hočem slišat. ;) Da ni nč hudga, da hitro mine, da ne boli, da ti ne gre na bruhanje... No, pa resnico tud. ;)

Kaj pa z gastroskopijo sploh lahko diagnosticirajo?
Razumem, da vidne spremembe v želodcu. Pa konkretno?...pri nas in verjetno tudi pri vas ti dajo lokalno anestezijo (naspricajo v usta) da prepricijo kasljanje, itd....tako, da moja prijateljica, ki je to dala skoz pravi, da nic ne boli;)

ponga
13.11.2006, 17:39
đeri, čudežni... :nonono:
men dons med gastroskopijo ni šlo prou nč na smeh. :mad:
sm sicer vedla, da stvar ni prijetna, da je tako zelo neprijetna, pa nisem vedla. priznam - men je blo grozn! in upam, da mi ne bo več treba požirat tistga šlauha... :nonono: šlauha, ki je tko nekak 10x debelejši, kot sem mislna, da bo...
in vsi pravijo, da ne boli - ampak mene je želodec kar ornk bolel, ko so mi ga napihoval z zrakom...

gasper230
20.11.2006, 08:12
đeri, čudežni... :nonono:
men dons med gastroskopijo ni šlo prou nč na smeh. :mad:
sm sicer vedla, da stvar ni prijetna, da je tako zelo neprijetna, pa nisem vedla. priznam - men je blo grozn! in upam, da mi ne bo več treba požirat tistga šlauha... :nonono: šlauha, ki je tko nekak 10x debelejši, kot sem mislna, da bo...
in vsi pravijo, da ne boli - ampak mene je želodec kar ornk bolel, ko so mi ga napihoval z zrakom...

Glej tko ti bom reku welcome to the club, upam da so vsaj kej ugotovil, ker pr men so postavil napačno diagnozo k so mi gastro delal in sicer so rekl da imam kilo, mel sem pa razlit slepič, kje ti je logika ne vem.:nonono: :nonono: :nonono: :nonono: :dontknow:

CarpeDiemBaby
09.01.2007, 10:02
.. se moj prispevek je na vrsti...

Vasi opisi so mi sicer malo pomagali, samo tistega kaj sem zjutraj mogla dat skozi se ne da ravno opisat.. blagor tistemu, ki ne rabi tja iti... Jaz sem sicer sla iz malo hecnega razloga- namrec zdravnica je sumila na krvavitve iz zelodca ker sem ze nekaj casa slabokrvna.. seveda niso nic nenavadnega opazili...

A ja, btw, v Mariborski bolnisnici ti grla nic ne spricajo, dobis neki koscek plastike, ki ga moras z zobmi drzat in potem " let´s go inside" ;)) ... Vglavnem ful grozno, se dihala sem komaj, pohvala pa osebju, so bli res zelo prijazni..

ponga
09.01.2007, 16:59

Vasi opisi so mi sicer malo pomagali, samo tistega kaj sem zjutraj mogla dat skozi se ne da ravno opisat.. blagor tistemu, ki ne rabi tja iti... Jaz sem sicer sla iz malo hecnega razloga- namrec zdravnica je sumila na krvavitve iz zelodca ker sem ze nekaj casa slabokrvna.. seveda niso nic nenavadnega opazili...

A ja, btw, v Mariborski bolnisnici ti grla nic ne spricajo, dobis neki koscek plastike, ki ga moras z zobmi drzat in potem " let´s go inside" ;)) ... Vglavnem ful grozno, se dihala sem komaj, pohvala pa osebju, so bli res zelo prijazni..

zdej je za tabo... ;)
jz po dveh mesecih še nisem pozabila tistega šlauha... :nonono:

CarpeDiemBaby
12.01.2007, 11:16
:nonono:

Pa pomanjkanje apetita je tudi opazit od torka naprej:D

veska
18.01.2007, 13:46
nebi rada delala reklame toda diagnostični center bled...tam vedo kako s pacienti...jaz sem mela skauf cez usta in v tazadno...pa nisem imela niti trenutka neprijetnega filinga...taske prijaznosti ni nikjer drgje na svet ...garantiram, pa prov tako je na koncesijo.
veska

ponga
18.01.2007, 21:23
nebi rada delala reklame toda diagnostični center bled...tam vedo kako s pacienti...jaz sem mela skauf cez usta in v tazadno...pa nisem imela niti trenutka neprijetnega filinga...taske prijaznosti ni nikjer drgje na svet ...garantiram, pa prov tako je na koncesijo.
veska

veska, tut jst sem bila pri njih.
in tut jst na vse pretege hvalim njihovo prijzanost in potrpežljivost.
ampak kljub temu sem bila po svoji oceni "grozen" pacijent, s katerim so imeli veliko dela. :nonono:

lenca
31.01.2007, 22:25
Zanimivo:angel:

Preiskava traja maksimalno 10 min in če te asistent ustrezno pripravi na to kar te čaka ni nobenih težav. Če te pa vrže na postljo in začne brez navodil brskati po tebi potem pa je to lahko najhujša izkušnja na svetu. In take bi blo res treba :fight: In tudi tisto zoprno siljenje na bruhanje se da ustavit in če bi asistenti pri gastroskopiji že imeli to preiskavo potem bi ti tudi znali povedat kako, tko pa :sorry: da si mela/ slabo izkušnjo.

ponga
01.02.2007, 16:22
Lenca, moja gastroskopija je trajala sigurno 20 minut, če ne več!
In to kljub temu, da je sta bila zdravnik in sestra maximalno prijazna in sta se res trudila z mano. Ampak sem bila pač "težek pacient", zato je vse skupaj dlje trajalo.
Pa še smolo sem imela, ker s prvim "šlauhom" zdravnik ni uspel priti v moj dvanajstnik, zato je moral prvi šlauh dati ven in še enkrat od začetka z novim... :nonono:
Zabava na kvadrat, torej. :mad:

lenca
03.02.2007, 19:09
In naslednjega je zamenjal z ravno takim tako da je bilo mogoče kaj narobe s tistim "šlauhom"-inštrumentom. Si pa zgleda baksuz, da se ti je ravno nekaj takega zgodilo. Ne vem, meni se ni zdelo hudo res pa je da so mi točno razložil kako naj diham in se obnašam, da bo lažje.

ponga
04.02.2007, 15:05
Ja, lenca, res sem mela "srečo", ampak kaj čmo.
Saj se preživi!
Gastroskopijo načeloma laže prenašajo tisti, ki nimajo tako izrazitega "bruhalnega refleksa".
Ljudje smo pač različni. ;)

foninamchara
17.02.2007, 10:21
Jaz sem tudi dala gastroskopijo skozi, ampak sem videla sedaj une kapsule ki so malo večje od navadne tablete s kamerco notri in me zanima če to se uporablja samo za tanko črevo ali bi se tudi lahko za želodec?

Sicer pa za nič na svetu si ne bi šla une cevi s5 v želodec rinit :)

kapara
04.03.2007, 17:32

To je pa čudno, da ti niso grlo nič pošprical (lokalna anestija) Ta se da zato, da pacient ne čuti bolečin v grlu, ko mu vstavijo cev. Tisti košček plastije je košček malo debelejše cevi, skozi katero ti potem potisnejo gastroskop za pregled želodca.
Ne da bi delal reklamo, vendar moram pohvalit zdravniško osebje v Rogaški slatini, ki so do pacienta zelo vljudni profesionalni. Pred posegom ti vse razložijo, in tudi vprašaš jih lahko vse z vezi posegom.
Je pa res, da je ta poseg zelo neprijeten (ne boleč) za pacienta, ker ga pač sili na bruhanje.
To so moji vtisi, ko sem bil pri njih na pregledu.

kapara
04.03.2007, 17:34
Jaz sem tudi dala gastroskopijo skozi, ampak sem videla sedaj une kapsule ki so malo večje od navadne tablete s kamerco notri in me zanima če to se uporablja samo za tanko črevo ali bi se tudi lahko za želodec?

Sicer pa za nič na svetu si ne bi šla une cevi s5 v želodec rinit :)
Uh še kako bi bila pripravljena, da ti to opravijo, samo sila ti mora nastat, potem pa vse potrpiš.
Glede kapsule pa po mojem opravijo samo za pregled črevesja

andrejca
26.06.2007, 09:21
zevjo!
zanima me če je res tako zelo grozno na gastroskopiji saj se kar ne upam prijaviti!:nonono:
mislim pa oditi v diagnostični center bled!
upam da mi kdo lahko kaj pove!
najlepsa hvala

Njuška Trap
28.06.2007, 21:47
Od 8. maja do 14. junija letos opravila 5 gastroskopij in 2 endoskopska ultrazvoka (isto sranje, samo da je cevka debelejša, na koncu pa ultrazvočna sonda).

Večini ljudi, s katerimi sem govorila o gastroskopiji, se ni zdela tako grozna (da jim je bilo neprijetno samo dokler cevka ni zdrknila mimo požiralnika, se pravi 10 sekund), res pa je, da je šlo bolj ali manj za ljudi, ki z želodcem niso imeli težav, se pravi, da so GSK opravili preventivno. Z mano je bilo malo drugače, saj sem bila na gastro kliniki (4 tedne in en dan) hospitalizirana ravno zaradi želodca (imela sem celo štalo, ja, sumili so celo na karcinom).
Na zadnji gastroskopiji sem zahtevala uspavalo, saj sem bila že vrh glave sita krčev in bruhanja (čisto vsakič sem jih uspela pobruhat, čeprav naj bi bil normalen samo refleks poskušanja bruhanja), in sem ga tudi dobila...

Da odgovorim še na vprašanje o namembnosti GSK: z GSK se ne pregleduje samo površine želodca ali prisotnosti helicobacter pyloni, ampak služi tudi jemanju vzorcev sluznice ali želodčne stene.

Aja, andrejca, v roku enega meseca me čaka preventivna GSK in EUZ. Me je strah? Ne. Vem pa, da mi bo neprijetno, dokler bo trajalo, to pa je tudi vse. Pet minut po končani kontroli mi bo popolnoma odleglo, uro zatem bom lahko že jedla (pred GSK - in EUZ - moraš biti tešča). Potem se ti bo lahko zgodilo, da boš še cel dan (ali celo naslednjega) težje požirala (kot da bi te malo bolele bezgavke)...

Tisti sprejček pa ne služi samo temu, da te medtem ne boli, ampak predvsem zmanjšanju refleksnega poskušanja bruhanja. Pa ne pomaga kaj dosti.

freya
29.06.2007, 08:00
ti revček...že do zdaj si bila tako suhcana
:(

andrejca
29.06.2007, 16:29
Na zadnji gastroskopiji sem zahtevala uspavalo!

torej ce reces da naj ti dajo uspavalo ga dobis??????

Njuška Trap
29.06.2007, 18:38
ti revček...že do zdaj si bila tako suhcana
:(

Ni razloga za skrbi, že dobivam nazaj. :angel:

Njuška Trap
29.06.2007, 18:47
Na zadnji gastroskopiji sem zahtevala uspavalo!

torej ce reces da naj ti dajo uspavalo ga dobis??????

Hja, težko si predstavljam, da bi bil to reden postopek, saj bi morala po pregledu zaradi delovanja uspavala ostati tam in odležati vsaj par ur - najprej ti vstavijo kanal, nato vbrizgajo uspavalo, ko pa je pregled končan, ti vbrizgajo sredstvo, ki izniči delovanje uspavala. Ker se to sredstvo izloči prej kot uspavalo, te kasneje lahko zagrabi zaspanost. In mislim si, da zdravniki ne bi želeli prevzeti odgovornosti za nekoga, ki je 6 ur po GSK malo zaspal za volanom...

freya
29.06.2007, 22:59
Ni razloga za skrbi, že dobivam nazaj. :angel:

me veseli...če smeš, pojej kak košček čokolade še za tetko freyo :d

Njuška Trap
01.07.2007, 14:37
me veseli...če smeš, pojej kak košček čokolade še za tetko freyo :d

Hja, sem verjetno že kakšnega več - je pač tako, da ni zapovedane diete, so neki splošni nasveti v smislu ne presladko, ne preslano, ne premastno, ne prepikantno, za ostalo morate pa sami ugotoviti, kaj vam paše... In tako poskusim malo, in če vidim, da je okej, si pa kar privoščim. Tudi čokolado ali pikantne rezance. :approve: :approve:

Iluzija-
04.07.2007, 18:05
zevjo!
zanima me če je res tako zelo grozno na gastroskopiji saj se kar ne upam prijaviti!:nonono:
mislim pa oditi v diagnostični center bled!
upam da mi kdo lahko kaj pove!
najlepsa hvala

Baje so daleč najboljši.

Mene tale gastro čaka naslednji teden :shy:

andrejca
05.07.2007, 10:34
ja jst sm se zdj prijavla na jesenice ker menda je veliko bolje kot na bledu! pa se prej prides na vrsto!
zanima me ce je kera prej imela poleg bolecin v zelodcu tudi nek cmok v grlu kot da bi se nekej zataknl notr in ne gre in ne gre stran! zlo me moti !
hvala za odgovor

Njuška Trap
05.07.2007, 18:43
ja jst sm se zdj prijavla na jesenice ker menda je veliko bolje kot na bledu! pa se prej prides na vrsto!
zanima me ce je kera prej imela poleg bolecin v zelodcu tudi nek cmok v grlu kot da bi se nekej zataknl notr in ne gre in ne gre stran! zlo me moti !
hvala za odgovor
...včasih se pojavi tak občutek, ja (na srečo ne preveč izrazit), takrat pač pogosteje slino požiram, temu primerno tudi pogosteje rigam, ampak mi ne predstavlja prevelike panike. Se mi je pa v bolnici pojavil tak občutek in to takrat, ko sem imela zaradi GSK ali EUZ (ne spomnim se več, kaj je bilo tisti dan na sporedu) malo razdraženo sluznico, ker sem imela občutek, da se mi je nekaj zataknilo, sem tudi suho kašljala...

Mislim, da ti nisem ravno pomagala, pa vseeno... :)

andrejca
05.07.2007, 19:21
ja sej verjetno imam tudi jst od kisline razdrazeno sluznico in imam obcutek kot da bi se mi nekej zataknil v grlu :d in to je prov fajn motece sam hvala bogu ni skos takega obcutka!
upam da bo kmalu minilo!

rudolf
17.07.2007, 21:03
Tole pisanje je zgolj posledica radovednosti, ali sem se na gastroskopiji skoraj zadavil le jaz, oz. je problem širši. Kot vidim, sem le statistika. To je preiskava, ki jo v življenju ne bom več ponovil. Zaprmej!
Kot je že nekdo napisal, te ona sestra zraven zdravnika prej razkuri, kot pomiri. In tudi zdravnik ni bil mojster svoje obrti.

Poraja se mi vprašanje; kako, da v dobi nanotehnologij še niso iznašli neke bolj prijetne metode, kot je sondiranje s kablom?!? Vedno obstaja način kako neko stvar izboljšat. Očitno, da je področje gastroskopije še v srednjem veku. Vse skupaj me je motiviralo do te mere, da se bom spravil stvar izboljšat.

In še nekaj. Že dolgo zagovarjam teorijo, da bi bila polletna praksa v gospodarstvu obvezna za srenjo fakultetnih profosev tehnike, vsaj na vsaka 4 leta.
Podobno bi rad videl kakega gastroenterologa in sestro, ko se davi s tisim kablom v požiralniku. Morda bi potem imeli kaj več občutka.

freya
17.07.2007, 22:35
hvala za odgovor

Če je oslabljena želodčna zapiralka, se pojavi refliks, to je iztekanje želodčne kisline po požiralniku vse do žrela. sluznica gla je veliko bolj občutljiva kot sluznica požiralnika in se hitreje vname. Refluks povzroča hripavost, zgago, dražeč kašelj, občutek cmoka v grlu, težave pri požiranju, suha usta itd.
Več informacij najdeš pod laringofaringealni refluks ( LFR ali GERB).
pomaga dieta, mehka in dovolj vlažna hrana, spanje z dvignjenim vzglavjem!! pa verjetno zdravila.
Da se sluznica pozdravi traja kar nekaj časa, ker je treba najprej odstraniti vzrok ( iztekanje kisline), nato pa pozdraviti poškodovano nežno sluznico.

Njuška Trap
25.07.2007, 23:00
Tole pisanje je zgolj posledica radovednosti, ali sem se na gastroskopiji skoraj zadavil le jaz, oz. je problem širši. Kot vidim, sem le statistika. To je preiskava, ki jo v življenju ne bom več ponovil. Zaprmej!
Kot je že nekdo napisal, te ona sestra zraven zdravnika prej razkuri, kot pomiri. In tudi zdravnik ni bil mojster svoje obrti.

Poraja se mi vprašanje; kako, da v dobi nanotehnologij še niso iznašli neke bolj prijetne metode, kot je sondiranje s kablom?!? Vedno obstaja način kako neko stvar izboljšat. Očitno, da je področje gastroskopije še v srednjem veku. Vse skupaj me je motiviralo do te mere, da se bom spravil stvar izboljšat.

In še nekaj. Že dolgo zagovarjam teorijo, da bi bila polletna praksa v gospodarstvu obvezna za srenjo fakultetnih profosev tehnike, vsaj na vsaka 4 leta.
Podobno bi rad videl kakega gastroenterologa in sestro, ko se davi s tisim kablom v požiralniku. Morda bi potem imeli kaj več občutka.

Pa jaz kar strmim, ko berem vaše izkušnje z gastroenterologi - sama sem imela namreč srečo, da so bili do mene blazno prijazni - zdravnik me je non-stop spodbujal, sestre so me pred pregledom zabavale (po tem, ko sem jim razložila, da mi glava avtomatično uhaja gor in da v krču zlahkla pozabiš na tisto šobico okoli ustnika) ko sem prosila za uspavalo, sem ga tudi dobila (je pa res, da sem bila na oddelku, ne samo na pregledu), tudi, če je zdravnik videl, da je hudo, se je malce ustavil in poskušal biti še bolj nežen.

To je preiskava, ki jo v življenju ne bom več ponovil. Zaprmej!
Kaj bi šele po kolonoskopiji rekel... :d

rudolf
29.07.2007, 11:37
Morda se mi je malo zareklo... pred dnevi sem spet dobil hud napad bolečine in krčev po trebuhu, tako da sem ležal par dni v bolnici. To se mi sedaj ponavlja že 2 meseca in vedno huje je. Po gastroskopiji zadnjič sem imel malo omrtvičena usta iz česar sklepam, da je bil tisti kabel namazan z nekim lokalnim anestetikom (spominja na zobozdrvanika). Obeta se mi nova gastroskopija in morda še endoskopija. Vendar bom to pot sam prej našprical grlo s tistim anestetikom, ker je drugače bolj Blažev žegen.

Je pa res tudi to, kot je že nekdo omenil, da moraš bit le dovolj bolan, pa privoliš v vse. Storil bi preprosto vse, le da se rešiš bolečin.

Med ležanjem v bolnici sem se od blizu seznanil s stanjem našega zdravstva. Osebje je v 95% zelo prijazno, kar pa težje rečem za razmere v katerih dela in kjer pacienti leže. Sprašujem se, kje je tisti prag tolerance, ko bodo ljudje znoreli in šli na cesto. Očitno je bolj pomembno, da imamo najnovejše orožje, kot pa dobre zdravstvene kapacitete. Sicer pa mlatim prazno slamo, ker se vsak zave kje živi, šele ko zboli. In človeški spomin ter sočutje je kratkega roka.

Vsem želim zdravja!

Iluzija-
01.08.2007, 15:42
Morda se mi je malo zareklo... pred dnevi sem spet dobil hud napad bolečine in krčev po trebuhu, tako da sem ležal par dni v bolnici. To se mi sedaj ponavlja že 2 meseca in vedno huje je. Po gastroskopiji zadnjič sem imel malo omrtvičena usta iz česar sklepam, da je bil tisti kabel namazan z nekim lokalnim anestetikom (spominja na zobozdrvanika). Obeta se mi nova gastroskopija in morda še endoskopija. Vendar bom to pot sam prej našprical grlo s tistim anestetikom, ker je drugače bolj Blažev žegen.

Je pa res tudi to, kot je že nekdo omenil, da moraš bit le dovolj bolan, pa privoliš v vse. Storil bi preprosto vse, le da se rešiš bolečin.

Med ležanjem v bolnici sem se od blizu seznanil s stanjem našega zdravstva. Osebje je v 95% zelo prijazno, kar pa težje rečem za razmere v katerih dela in kjer pacienti leže. Sprašujem se, kje je tisti prag tolerance, ko bodo ljudje znoreli in šli na cesto. Očitno je bolj pomembno, da imamo najnovejše orožje, kot pa dobre zdravstvene kapacitete. Sicer pa mlatim prazno slamo, ker se vsak zave kje živi, šele ko zboli. In človeški spomin ter sočutje je kratkega roka.

Vsem želim zdravja!

Ja omrtvičena usta so posledica anestetika, ki ti ga našpricajo na začetku ... tut meni je bilo ful grozno, zdaj sem najbolj srečna da je mimo in da končno vem, kaj mi je ... neka hecna varianta GERB-a :dontknow:

baje je kolonskopija dosti hujša ... tako da sem lahko kar srečna, da je tko kokr je. Zdaj pridno jemljem tablete in čakam, da se pocajtam :approve: zraven pa kombiniram še kake rcnije ;)

andrejca
09.08.2007, 06:55
oi!
Jaz sem imela včeraj gastroskopijo in mi je resnično žal da sem prej zganjala takšno paniko!
Ni bilo tako zlo hudo, malo zoprno je ko ti tisto cev notr potisne, pa ko se ti potem gor spahuje to je pa tudi vse!
Sploh ni tak bav bav kot nekateri govorijo, sicer je pa res verjetno odvisno od vsakega posameznika!
:)

Iluzija-
11.08.2007, 14:14
oi!
no evo jst sm mela ucer gastroskopijo in mi je prov zov da sm prej tako paniko zganala!
sploh ni blo tko zlo hudo, mal zoprn k ti tisto cev notr potisne pa k se ti potem gor spahuje to je pa tudi vse!
sploh ni tak bav bav kot nekateri govorijo, sicer je pa res verjetno odvisno od vsakega posameznika!
:)

andrejca, kaj so ti ugotovili? :shy:

andrejca
12.08.2007, 10:16
Ugotovili so le preveč kisline! Zdravnik je rekel da jo imam za cel bazen ter mi predpisal Ultop !
Hvala bogu niso našli nič hujšega!
Hvala za skrb ;)

Njuška Trap
01.09.2007, 15:15
Ja omrtvičena usta so posledica anestetika, ki ti ga našpricajo na začetku ... tut meni je bilo ful grozno, zdaj sem najbolj srečna da je mimo in da končno vem, kaj mi je ... neka hecna varianta GERB-a :dontknow:

baje je kolonskopija dosti hujša ... tako da sem lahko kar srečna, da je tko kokr je. Zdaj pridno jemljem tablete in čakam, da se pocajtam :approve: zraven pa kombiniram še kake rcnije ;)
Been there, done that... :d Pa je nekako ista zgodba - ni luštno, na "ovinkih" lahko zelo boli, če sodeluješ, je pa lahko hitro mimo. Vem, da sem pred KSK govorila, da bi imela raje 5 gastroskopij namesto nje, ampak v resnici ni tako hudo...

Aja, pa svojo 6. gastroskopijo sem bolje prenesla kot vseh pet doslej. :approve: :approve:
Zdaj imam (vsaj upam, no) do 12. decembra mir. :2thumbs:

Njuška Trap
01.09.2007, 15:16

Vsem želim zdravja!
Kje pa si bil hospitaliziran? :shy: In diagnoza po GSK?

rudolf
12.11.2007, 11:16
Žal mi zdravje ni dopuščalo veliko surfanja po netu.
Raje ne razlagam koliko bolnic sem obredel od letošnje pomladi. Hospitaliziran pa sem bil na Petra Deržaja in v KC. Po diagnozi žolčnih kamnov in vnetega žolčnika, sem dal skozi lamparoskopsko operacijo (odstranitev žolčnika). Ko je že kazalo, da je mojih težav konec, me je spet zvilo. Zaradi bolečin, slabosti in vrtoglavice sem bil ponovno hospitaliziran. Zdaj je 2 meseca po operaciji, bolečine so še vedno, nekaj manj pa je slabosti. Samo pazit moram, da se vse skup ne razboli preveč, ker mi je potem slabo za crknt. Bruham, imam drisko, kar pojem ali popijem gre ven. Shujšal sem za 23kg. Kot kaže so mi pozabili še kak kamen v žolčevodu.

A kaj je pokazala gastroskopija? Vnet požiralnik in nekaj polipov v želodcu in dvanajsterniku. HP nimam, pač pa še čakam na rezultate biopsije polipov. Zadnjo gastroskopijo sem imel prejšnji teden. Kljub vsemu pa mi je preiskava šla tako na živce, da sem po internetu pobrskal in našel nekaj privat bolnic, ki GSK delajo pod narkozo. Lahko rečem samo, da mi ni žal niti centa, ki je šel za to! Komplet usluga je res vrhunska, pa še cene so normalne. Če primerjam to izkušnjo z GSK pri nas, se mi zdi, da smo v Sloveniji v srednjem veku.
In kje sem bil? klik (http://www.sbl.hr/)
Priporočam vsem, ki imate močan refleks bruhanja. Ne bo vam žal.

Srečno!

mrjerry
12.11.2007, 14:36
Srecno tebi!!!!! :)

Njuška Trap
21.11.2007, 18:55
Se pridružujem jerry-jevi želji.:)

Malbrskam
07.12.2007, 22:16
Men se gastroskopija ni zdela tok grozna (še najhujš je blo da 12 ur pred tem nism smel jest pa pit ;)). Dau sm jo pa skoz k sm biu 12

rudolf
23.12.2007, 01:03
Hvala za dobre želje.
Vsem bolnim želim čimprejšnje ozdravitve, čim manj bolečin in tegob ter obilo potrpljenja. :) V 2008 se imejte fajn in po svojih močeh pomagajte pomoči potrebnim. Če bo zato vsak primaknil kamenček, zrno, evro ali pa lepo besedo, nam bo vsem lepše. Dobrota se širi eksponentno, samo opozarjat moramo začet na to. Mi vsi tvorimo tisto večino, ki lahko premika gore!

Pa radi se imejte!

freya
24.12.2007, 10:32
Tudi tebi želimo v 2008 veliko zdravja in lepih trenutkov.
verjamem, da bodo naslednje objave še bolj optimistične :)

Betiblanka
03.01.2008, 09:43
Pozdravljeni.

Moram opraviti gastroskopijo zaradi težav z želodcem. Mi lahko svetujete, kje se naj prijavim nanjo. Kje je osebje bolj prijazno in dojemljivo za takšne, ki jih je groza te cevke in ki jim gre na bruhanje že pri ORL. Sem iz okolice Maribora. Kako dolgo ste potem čakali na preiskave? Kaj pa samoplačniška varianta? Je veliko hitreje in prijazneje?

Naj bo leto 2008 polno harmonije in nabiranja izkušenj, ki ne puščajo ran in brazgotin.

rudolf
08.01.2008, 01:38
Pozdravljeni.

Moram opraviti gastroskopijo zaradi težav z želodcem. Mi lahko svetujete, kje se naj prijavim nanjo. Kje je osebje bolj prijazno in dojemljivo za takšne, ki jih je groza te cevke in ki jim gre na bruhanje že pri ORL. Sem iz okolice Maribora. Kako dolgo ste potem čakali na preiskave? Kaj pa samoplačniška varianta? Je veliko hitreje in prijazneje?

Naj bo leto 2008 polno harmonije in nabiranja izkušenj, ki ne puščajo ran in brazgotin.

Če še nisi bila na GSK, morda sploh ne bo neka slaba izkušnja. Nekateri jo prenesejo bp. Na bruhanje gre pa vsem, ker je to refleks. Odvisno le kako močan refleks imaš. Povsem verjetno je, da ne bo težav, ko bo kabel enkrat not. Predvidevam, da imaš dober razlog za GSK. V vsakem primeru se posvetuj z osebnim zdravnikom. On ti bo lahko svetoval specialista in napisal napotnico. Čakanje pa je stvar nekaj tednov, do par mesecev. Če se odločiš za samoplačniško vatianto, boš na vrsti v roku enega do dveh tednov. V tem primeru poglej tudi na internet, kaj in za kolikšen denar kje nudijo. Če je hitreje in prijazneje? Z eno besedo - DA.

Malo poročaj kako je šlo.

ponga
08.01.2008, 18:06
Kar se prijaznosti tiče pa jaz ne bi rekla, da samoplačniška ambulanta pomeni nujno tudi večjo prijaznost.
Na gastroskopiji sem bila na napotnico in so bili res vsi zelo zelo prijazni (čeprav so imeli veliko dela z mano!) - česa takega v našem zdravstvu še nisem doživela.
Po drugi strani sem šla samoplačniško k dermatologu, pa sem bila obdelana z levo roko, podobno je bilo pri okulistu. Zato se s posploševanjem ne strinjam.

ally
13.01.2008, 14:20
POZDRAVLJENI!

Tudi mene čaka gastroskopija, pa se še nisem prijavila. Dali so mi številko od diag. centra Lipa in me zanimajo vaše izkušnje s tamkajšnjim osebjem...
ne vem, če je moja bolezen (gerb) povezana z bolečinami, ki se mi pojavljajo v prsnem košu, natančneje za prsnico in mi kar presevajo telo. zanimivo je, da teh bolečin pred to boleznijo nisem imela ampak so se pojavile sočasno...je kdo od vas tudi imel take bolečine? mene boli, ko kašljam, se na hitro obrnem vstran, zelo globoko vdihnem ali pa kar tako brez razloga...
ob vaših ospish gastroskopije me je je kar groza!!! res me je strah, nimam posebnega refleksa na bruhanje, pač pa imam velikokrat občutek dušenja, če se počutim utesnjeno, zato me skrbi, da me s tiso cevjo v ustih ne bo zagrabila panika...:shy::o dajte mi prosim kakšen vzpodbuden nasvet... pa še to: a pol ko gre cev v želodec kaj dela zdravnik:jo premika in zraven že vidi kaj se dogaja v želodcu ali to šele potem napiše na izvidu, koliko časa rabi, da pogleda, kaj je tam notri?

najlepša hvala za odgovore!:)

ponga
13.01.2008, 15:30
ally, jaz sem bila v diagn.centru Lipa in moram reči, da so res ful prijazni, zato se kar pogumno prijavi. Sploh sestra je bila zlata - kaj takega še nisem doživela.
Glede izvidov se zdravnik po gastroskopiji še pogovori s tabo - jaz sem potem na pisni izvid počakala 10 minut v čakalnici.

Samo gastroskopijo pa vsak človek doživi drugače, večina, ki jo je dala skozi, ti bo povedala, da ni nič groznega. Meni je bila grozna, ampak sem pač problematična v tej smeri (refleks bruhanja). Boli ne, prijetno pa ni, sploh če razmišljaš, kaj ti delajo. Jaz vem, da sem preveč razmišljala, sploh ko sem videla "šlauh" - predstavljala sem si, da bo tanjši. Zato ti svetujem, da ko se uležeš na mizo - miži in misli na kaj drugega, pa ti bo dosti laže.
Pri meni je bil problem tudi v tem, ker so morali med pregledom "šlauh" zamenjati, kar pomeni, da sem imela dve gastroskopiji. Prvega namreč niso spravili v moj dvanajstnik, zato so poskusili z drugim.

Pogumno in srečno. Najbolj neprijetni del pregleda je na začetku. Ko je "šlauh" enkrat notri, je glavno že mimo. Čutiš sicer, ko ti napihnejo želodec, pa malo se ti spahuje zaradi zraka v njem, a se da preživeti.

V 15ih minutah bo vse za tabo in verjemi, da se super počutiš, ko vstaneš s tiste mize. ;)

ally
13.01.2008, 16:10
ponga, hvala za tvoje besede in opisano izkušnjo!!!
upam, da bom tudi jaz naletela na prijazno sestro!!

sporočim, kako sem preživela!!
lep dan!!:)

Edin
21.01.2008, 17:42
živjo živjo..mene pa zanima kje najdem ta center lipa.naj bi biu u bežigradu vendar bi rad prej naslov ali pa njihovo internetno stran, če jo imajo..Namreč jaz sem tudi naročen,,če lahko kdo napiše naslov ali pa internetni naslov bi biu zelo hvaležen..
lp..

kinsley
21.01.2008, 22:23
sam sem bil že parkrat na gastro....in naj vam povem eno stvar,katero sem že napisal tukaj...
vse je v psihi....bolj se bojiš,slabše je.Pač odvisno od zdravnika...vse skupaj traja 5 do 10 minut...zato se poskušaš čim bolj sprostiti in glavna stvar je v tem,da ko imaš cevko notri,začneš normalno dihat....in verjemite pomaga.....preverjeno na lastni koži....

Njuška Trap
25.01.2008, 16:33
sam sem bil že parkrat na gastro....in naj vam povem eno stvar,katero sem že napisal tukaj...
vse je v psihi....bolj se bojiš,slabše je.Pač odvisno od zdravnika...vse skupaj traja 5 do 10 minut...zato se poskušaš čim bolj sprostiti in glavna stvar je v tem,da ko imaš cevko notri,začneš normalno dihat....in verjemite pomaga.....preverjeno na lastni koži....
Ja, meni osebno je še najbolj pomagalo, da sem se zazrla v eno točko (odsvetujem gledanje v monitor!) in se osredotočila na dihanje. Pa fino je, če se z zdravnikom že prej dogovoriš za znak, ob katerem se malo ustavi, naredi malo pavze... Če je zdravnik kolikor toliko "normalen", mu je ljubše, da je pacient karseda miren med pregledom in da sestri ni treba z vso močjo držati tvoje glave pri miru... :)

Edin
03.02.2008, 16:31
a mi lahko prosim kdo posreduje naslov ali telefonsko številko centra gastroskopije lipe..lepo prosim..
hvala
lp

freya
04.02.2008, 05:48
Glej Osebna sporočila

rudolf
10.02.2008, 21:47
Preprost a poučen video. Žal le v angleščini.
http://health.yahoo.com/gerd-videos/heartburn-or-gerd/healthination--HNB10471_gerd_1.html

trikste
07.03.2008, 12:58
Jest sm mel vcerej gastroskopijo, prvic. Moram rect da ni nic takega, sem si predstavljal da bo velik "hujse":) Na zacetku je najbol neprijetno dokler ne pride cev skozi poziralnik, ko je pa enkrat v zelodcu, mors pa sam lepo dihat pa ni nobenih problemov. Zoprn je tud k ti ven daje cev, sam tist je pa stvar k traja 2,3 sekunde. Uglavnm, nc tazga ni, cim bol bodte sprosceni, pa je to to.

soncnica
17.03.2008, 18:00
ekola.tut js bla prejsn tedn na gastroskopiji. Na hitro povedano- prvih nekaj sekund je mal grozn in se ti "dviguje", pol je pa najbols da se sprostis(kokr se da), pocas dihas in skusas ne požirat!, ker to pripelje do novega "dvigovanja" zelodca...samo umirjeno dihat, pa gre...:)

kinsley
26.03.2008, 17:00
...jaz,ko sem nazadnje bil tam...sem celo malo poškilil na monitor.Kaki tuneli so to:rolling:

dragos
27.03.2008, 13:43
jst sm tud gledu u monitor, pa tud hotu mal srfat z miško pa mi dohtar ni pustu.