Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : paralizator v rokah kriminalcev

Vsemogočni
14.11.2006, 12:00
No, pa se je začelo. Prvič pri nas že uporabljeni paralizator v rokah kriminalcev je prestal preizkušnjo v Brestanici. Nekateri pa proti, da bi jih imeli policaji.

Haaaaloooo, kriminalci jih že imajo in UPORABLJAJO.

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=31&article_id=131061114110029104&cid=102&pgn=1

maestro II.
14.11.2006, 12:06
Le kje je dobil model idejo za nabavo paralizatorja?

ozayrus
14.11.2006, 12:09
domnevno, počakmo, da vidmo če bo res. Drugač pa kriminalci dost stvari uporabljajo, pa naj vse damo tut policajim. Kaj bi rad da se zdej po mestih sprehaja z Pištolo, paralizatorjem, pendrekom, kijem, nožem, boksarjem,...

Za policiste je značilno, da imajo določeno represivno osebnost, predem takim osebam daš nepreverjeno orodje je treba dobr premislt.

kartako
14.11.2006, 12:34
Ne vem kaj se je tip sploh upiral? Saj policaji priporočajo, da naj občani sami ne poizkušajo
ustaviti storilcev.:D

Medved Pu
14.11.2006, 20:26
domnevno, počakmo, da vidmo če bo res. Drugač pa kriminalci dost stvari uporabljajo, pa naj vse damo tut policajim. Kaj bi rad da se zdej po mestih sprehaja z Pištolo, paralizatorjem, pendrekom, kijem, nožem, boksarjem,...

Za policiste je značilno, da imajo določeno represivno osebnost, predem takim osebam daš nepreverjeno orodje je treba dobr premislt.
Rad bi te videl stati samega nasproti parim takim in izvajat hipoteze...Že pogled na hardware jih lahko prepriča, da se ne splača...
Še bolj noro pa je, da smo tisti, ki včasih delamo reči, ki jih policaji ponavadi le gledajo od daleč, po zakonu popolnoma goloroki in brez backupa po radijski zvezi, ki ti prikliče cel bataljon oklepljenih čeladarjev v kiblah..!:mad:

HOLLAND
17.11.2006, 08:52
Kar se tiče kriminala ima policija pri nas daleč premalo pooblastil. Poglejmo samo k našim sosedom v Italijo. Ko ustavljajo promet sta dva policaja z mitraljezoma zraven, saj ni potrebno, da jih uporabi ampak že ko jih vidiš desetkrat premisliš prej ko narediš kakšno neumnost. Preventiva!
Isto je pomoje z paralizatorjem, če veš, da te bo faj ruklno nevem, če bi se dosti upiral.

strašljivka
17.11.2006, 09:15
...štrom za ovce, cukr bo pa za pred volitvam...

ozayrus
17.11.2006, 17:17
Rad bi te videl stati samega nasproti parim takim in izvajat hipoteze...Že pogled na hardware jih lahko prepriča, da se ne splača...
Še bolj noro pa je, da smo tisti, ki včasih delamo reči, ki jih policaji ponavadi le gledajo od daleč, po zakonu popolnoma goloroki in brez backupa po radijski zvezi, ki ti prikliče cel bataljon oklepljenih čeladarjev v kiblah..!:mad:

Ma ne, gre se zato, da bi policsti lahko kaj prehitro uporabili nekaj, kar NAJ nebi imelo posledic. V Sloveniji res ne vidim potrebe zakaj bi policisti sploh potrebovali kaj takega.

A ti si kakšen varnostnik ? Če smem vprašat?

ozayrus
17.11.2006, 17:18
Kar se tiče kriminala ima policija pri nas daleč premalo pooblastil. Poglejmo samo k našim sosedom v Italijo. Ko ustavljajo promet sta dva policaja z mitraljezoma zraven, saj ni potrebno, da jih uporabi ampak že ko jih vidiš desetkrat premisliš prej ko narediš kakšno neumnost. Preventiva!
Isto je pomoje z paralizatorjem, če veš, da te bo faj ruklno nevem, če bi se dosti upiral.

Pooblastila in oborožitev je lahko čist nekaj različnega.

albundy
17.11.2006, 17:49
Le kje je dobil model idejo za nabavo paralizatorja?
morda pa v filmu "Die Hard II". sicer pa paralizatorji niso od danes. Policija je hotela take, da izstreli elektrode in na daljavo lahko nekoga malo stresejo. Ta lopov je imel verjetno ročnega.
Moj oče je imel enkrat doma baterijsko svetilko s tremi funcijami. svetilka, močna sirena, ter paralizator.

HOLLAND
17.11.2006, 20:02
Pooblastila in oborožitev je lahko čist nekaj različnega.
To, da policist lahko uporabi paralizator ali pištolo je pooblastilo a ne?

Medved Pu
18.11.2006, 01:13
Ma ne, gre se zato, da bi policsti lahko kaj prehitro uporabili nekaj, kar NAJ nebi imelo posledic. V Sloveniji res ne vidim potrebe zakaj bi policisti sploh potrebovali kaj takega.

A ti si kakšen varnostnik ? Če smem vprašat?
Samo zelo občasno honorarno...Mam pa tud še bolj čudne hobije...Zato mi ni treba na safari, ga imamo kar pred vrati z džunglo vred. Mogoče bom kdaj o tem napisal kaj podobnega kot Konsalik.
Sem pa nekoč davno dve leti vrtel v Stopoteki in že takrat sem videl, da ko se ljudem odpuli(in to sploh ne redko) ne bi verjel česa so zmožni...
Policaji te lahko preluftajo tudi brez paralizatorja..Mislim celo, da bi paralizator ustavil marsikatero nepotrebno eskalacijo nasilja in jim vrnil malce samozavesti...
Treba pa je točno definirat njegovo rabo-situacije, ko se ga sme uporabit....

ozayrus
18.11.2006, 09:57
To, da policist lahko uporabi paralizator ali pištolo je pooblastilo a ne?

Ja, samo toda v kontekstu, ki si ga ti navedel, ki sem ga razumel, da dajmo slo. policajem večja pooblastila, da bodo lahko večjo / možnejšo oborožitev nosil, se lahko pojavi razkroj nad pooblastilom uporabe sile in pa močjo te sile.

ozayrus
18.11.2006, 10:00
Policaji te lahko preluftajo tudi brez paralizatorja..Mislim celo, da bi paralizator ustavil marsikatero nepotrebno eskalacijo nasilja in jim vrnil malce samozavest

Ne vem, men se pa zdi, da so Slo policaji še preveč samozavestni

Treba pa je točno definirat njegovo rabo-situacije, ko se ga sme uporabit....

To pa je čist res, samo ker se mi zdi, da je kar velik problem definirat take situacije.

Medved Pu
18.11.2006, 14:27
Ne vem, men se pa zdi, da so Slo policaji še preveč samozavestni

To pa je čist res, samo ker se mi zdi, da je kar velik problem definirat take situacije.
Vsekakor po polnoči, ko so prav lahko outnumbered, posebej, če naletijo na kakšne krvoločne prvake borilnih veščin, ki jih takrat ne manjka..
Policajska samozavest je lažna samozavest, je posledica površne organizacije in pomanjkanja pozitivne motivacije in dobrega, JASNEGA IN KONCIZNEGA vodenja, tudi gledanja skozi prste priviligiranim množicam(ne le posameznikom!)...Zakaj bi šlo drugače po anketah sodeč več kot pol policajev najraje delat kaj drugega?
Se mi je že zgodilo, da je policaj prinorel po Lihartovi z več kot 100, pa ni bil na nujni vožnji, in mi pametoval, da sem ga izsilil, ko sem menjaval pas. Še videl ga nisem v ogledalu, je bil prehiter..Tipično.

ozayrus
18.11.2006, 15:23
Vsekakor po polnoči, ko so prav lahko outnumbered, posebej, če naletijo na kakšne krvoločne prvake borilnih veščin, ki jih takrat ne manjka..
Policajska samozavest je lažna samozavest, je posledica površne organizacije in pomanjkanja pozitivne motivacije in dobrega, JASNEGA IN KONCIZNEGA vodenja, tudi gledanja skozi prste priviligiranim množicam(ne le posameznikom!)...Zakaj bi šlo drugače po anketah sodeč več kot pol policajev najraje delat kaj drugega?
Se mi je že zgodilo, da je policaj prinorel po Lihartovi z več kot 100, pa ni bil na nujni vožnji, in mi pametoval, da sem ga izsilil, ko sem menjaval pas. Še videl ga nisem v ogledalu, je bil prehiter..Tipično.

Oblika vodenja je problem pri slovenski policiji, toda povezave z obliko samozavesti jz ne vidim. Samozavest slo policajev se mi zdi malce prenapihnjena, posebno pri kakih mladih k so komaj z tacna pršli. Ankete si pa narobe folk razlaga. Če bi se malce bolj pozanimal oz če bi mediji to konkretno in pravilno prikazal, bi blo logično.

HOLLAND
18.11.2006, 21:25
Ja, samo toda v kontekstu, ki si ga ti navedel, ki sem ga razumel, da dajmo slo. policajem večja pooblastila, da bodo lahko večjo / možnejšo oborožitev nosil, se lahko pojavi razkroj nad pooblastilom uporabe sile in pa močjo te sile.
Hočem samo reči, da policija pri nas nima skoraj nobene avtoritete, saj nepridipravi točno vejo, da jim policaji ne morejo kaj dosti, ampak lahko bi si avtoriteto dvignili z večjimi pooblastili. Ampak moramo se tudi zavedati, da lahko tudi tukaj kot tudi povsod drugod pride do zlorab!

ozayrus
19.11.2006, 08:48
Hočem samo reči, da policija pri nas nima skoraj nobene avtoritete, saj nepridipravi točno vejo, da jim policaji ne morejo kaj dosti, ampak lahko bi si avtoriteto dvignili z večjimi pooblastili. Ampak moramo se tudi zavedati, da lahko tudi tukaj kot tudi povsod drugod pride do zlorab!

Policisti imajo zlo veliko avtoriteto, ki pa je zaradi njih samih ne pokažejo, ker osebno policistom ni v 'korst'. Ali pa je ne morejo, ker imamo v Slo. centralizirano upravljljanje. Ni nobene potrebe, da bi se jim povečevalo pooblastila, kvečjemu zmanjšalo.

HOLLAND
19.11.2006, 11:38
Mislim samo na pooblastila, ki jih ima kriminalistična policija, ki bi jih bilo potrebno povečati. Nekatera bi pa bilo treba tudi zmanjšati se strinjam.

Medved Pu
19.11.2006, 19:11
Oblika vodenja je problem pri slovenski policiji, toda povezave z obliko samozavesti jz ne vidim. Samozavest slo policajev se mi zdi malce prenapihnjena, posebno pri kakih mladih k so komaj z tacna pršli. Ankete si pa narobe folk razlaga. Če bi se malce bolj pozanimal oz če bi mediji to konkretno in pravilno prikazal, bi blo logično.
Ker taka lažna samozvest izhaja iz slabega backupa zaradi slabega vodenja. Šefi vsem mogočim "pravim vezam" gledajo skozi prste in policaj mora ob delu upoštevati tudi take "naveze"...
Vsak slab varnostni načrt vlečejo ven posamezniki na terenu, ki so prisiljeni improvizirat...
Policaji so med Scilo in Karibdo delinkvence in slabega vodenja...
http://bestsmileys.com/surprised/1.gifV Tacnu že skoraj deset let ni več šole...

Vsemogočni
20.11.2006, 17:51
Policisti imajo zlo veliko avtoriteto, ki pa je zaradi njih samih ne pokažejo, ker osebno policistom ni v 'korst'. Ali pa je ne morejo, ker imamo v Slo. centralizirano upravljljanje. Ni nobene potrebe, da bi se jim povečevalo pooblastila, kvečjemu zmanjšalo.

Ne gre tko. V dandanašnji dobi, ko je sodstvo skoraj popolnoma odpovedalo, kot demokracijo pa se jemlje v glavnem samo to, da lahko vsak dela kar hoče, istočasno pa skokovito narašča kriminal, pri katerem ni nobenemu kriminalcu mar zdravje ali blaginja oškodovanca, se nikakor ne morejo in ne smejo manjšati pooblastila policiji.

Šele ko bo sodstvo delovalo, kot bi moralo in s tem pomagalo manjšati kriminal in ostala ljudem namensko škodljivo delovanje, šele v tem primeru bi se postopoma lahko odvzemala določena pooblastila tudi policistom. V dandanašnji dobi pa nikakor. Kjer bi policist natolkel kriminalca tako, da ne bi kar lep čas mogel krasti bi moral dobi kvečjemu nagrado, ker bi s tem ostalim ljudem omogočil, vso dobo neaktivnosti kriminalca, da bi živeli mirno in varno.

Ko te bodo obstopili ljudje, ki te bodo iz samega veselja in zabave pretolkli tako, da boš pol leta v bolniški, boš pa tud čist drugače gledal, ko bo sodnik rekel: "revček, kaj te je res policist udaru. Ga bomo pa koj spravli ob službo"

In zakaj policaji ne bi smeli imeti večjih pooblastil, ko si jih brez kakršnega koli zadržka ali zakona jemljejo kriminalci :dontknow: :dontknow:

HOLLAND
20.11.2006, 18:40
Ne gre tko. V dandanašnji dobi, ko je sodstvo skoraj popolnoma odpovedalo, kot demokracijo pa se jemlje v glavnem samo to, da lahko vsak dela kar hoče, istočasno pa skokovito narašča kriminal, pri katerem ni nobenemu kriminalcu mar zdravje ali blaginja oškodovanca, se nikakor ne morejo in ne smejo manjšati pooblastila policiji.

Šele ko bo sodstvo delovalo, kot bi moralo in s tem pomagalo manjšati kriminal in ostala ljudem namensko škodljivo delovanje, šele v tem primeru bi se postopoma lahko odvzemala določena pooblastila tudi policistom. V dandanašnji dobi pa nikakor. Kjer bi policist natolkel kriminalca tako, da ne bi kar lep čas mogel krasti bi moral dobi kvečjemu nagrado, ker bi s tem ostalim ljudem omogočil, vso dobo neaktivnosti kriminalca, da bi živeli mirno in varno.

Ko te bodo obstopili ljudje, ki te bodo iz samega veselja in zabave pretolkli tako, da boš pol leta v bolniški, boš pa tud čist drugače gledal, ko bo sodnik rekel: "revček, kaj te je res policist udaru. Ga bomo pa koj spravli ob službo"

In zakaj policaji ne bi smeli imeti večjih pooblastil, ko si jih brez kakršnega koli zadržka ali zakona jemljejo kriminalci :dontknow: :dontknow:
Se strinjam!

ozayrus
20.11.2006, 19:13
Mislim samo na pooblastila, ki jih ima kriminalistična policija, ki bi jih bilo potrebno povečati. Nekatera bi pa bilo treba tudi zmanjšati se strinjam.

Kakšna pooblastila pa recimo, samo tko informativno vprašam bi jim ti še dal.

ozayrus
20.11.2006, 19:14

To je problem sodstva ne policijskih pooblastil. Če bi sodstvo delalo, tko k mora, bi tut z manjšimi pooblastili policija odlično delovala.

Medved Pu
20.11.2006, 23:38
To je problem sodstva ne policijskih pooblastil. Če bi sodstvo delalo, tko k mora, bi tut z manjšimi pooblastili policija odlično delovala.
S tem se pa 100% strinjam..
Rastel sem med pravniki meščanske šole, ki so v pravo verjeli in ga častili kot nekoč rimski pravniki in to se je odražalo v sodstvu...
Odkrito povedano, Prenerca je naredila ogromno za inventivno rabo prava s svojo lucidnostjo in pravnim znanjem, na svoj ekscentričen način je budila duha drugim, ravno zato so mnogi sodniki in pravobranilci razmišljali."Če ta baba zmore, bom pa še jaz!"
Lepo je bilo čutit njenega duha, kadar je potegnil čez sodno palačo, tudi kadar je ni bilo notri..
Kje je danes ta lucidnost?:2thumbs:

HOLLAND
21.11.2006, 08:58
Kakšna pooblastila pa recimo, samo tko informativno vprašam bi jim ti še dal.
Naprimer uporabo paralizatorja, saj o tem govorimo. Drgači se pa strinjam, da je glavni krivec sodstvo.

ozayrus
21.11.2006, 17:21
Kje je danes ta lucidnost?:2thumbs:

E,.. to tut mene zanima. Sploh pa rad bi časovno določu kdaj se je pojavilo tako sodstvo, ki ga poznamo zdaj.

ozayrus
21.11.2006, 17:23
Naprimer uporabo paralizatorja, saj o tem govorimo. Drgači se pa strinjam, da je glavni krivec sodstvo.

Kaj pa pooblastila kriminalistom, katera bi jim še namenil,...

Vsemogočni
21.11.2006, 19:12

Sem prepričan, da je v mojem predhodnem postu zapisano točno tako :2thumbs:

Vsemogočni
25.11.2006, 14:40
Odklenkalo je kršiteljem CPP:

http://www.rtvslo.si/zabava/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=3&c_id=20442 :2thumbs:

strašljivka
25.11.2006, 14:56
Odklenkalo je kršiteljem CPP:

http://www.rtvslo.si/zabava/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=3&c_id=20442 :2thumbs:

opa, Mate bo zihr službenga naroču. enmu avion, enmu vikend, enmu avto, enmu tank,...

Konfucij
25.11.2006, 15:11
Najprej nej uvedejo nazaj stražmojstre, ki bojo tud ponoč stal na vogalu. Za večjo varnost si je treba mal tud prikrajšat svobodo. Tud v demokratizmu.