Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nateg - Neusklajenosti cen za stare in nove pakete

pcs
14.11.2006, 17:40
Gledam cene.

Paket Solo za 1MB = 6.230,64 (6.949,56) (cena v sit z ddv za ISDN)

Jaz imam Internet že > 3 leta in 7% ultra popusta in ISDN (vezan dostop),
pa vseeno plačujem 7495,82 sit za internet (1MB).

Kdo tu koga nateguje? :censored: :dontknow:

pcs
14.11.2006, 17:57
Bom poklical jutr. Upam, da se da izterjat za nazaj, ker drugače bom popenil. Kdo ve koliko časa
že plačujem tole preveč. ***eš siol. Banda lopovska. :censored:

Sc0ut
14.11.2006, 18:50
Predvidevam da imaš stari 1mb paket, kateremu se cena ni znižala. To pa zato, da bi čimveč uporabnikov prešlo na nove solo, duo, trio pakete. Seveda se tam ne upošteva več, da si že enkrat dal 30000 sit, ampak moraš dati znova 50000sit ali pa se vežeš za dve leti(s tem Siol rešuje beg h konkurenci). Ker prej si plačal Telekomu, sedaj pa Siolu. Pač, zelo elegantno in na papirju urejeno te skoraj prisilijo, da se vežeš za 2 leti.
Po drugi strani pa sem s Siolom bil vedno zadovoljen, tako da neke druge kritike nimam.

G3nius
14.11.2006, 19:57
Če ti omenjeni ISP ni všeč, menjaj. Čeprav zna biti ta menjava včasih prava umetnost.

T-a-d-e-j
14.11.2006, 21:08
Sploh ne. Moja izkušnja je krasna :P.

clutch
15.11.2006, 06:48
Bom poklical jutr. Upam, da se da izterjat za nazaj, ker drugače bom popenil. Kdo ve koliko časa

Ce se malo ozres okoli, bos videl, da obstaja kar nekaj reklam za nove pakete... In to od kar so prisli ven...
Pa reklame po televizijah...
Pa reklame, ki jih dobivas domov...

Ce si nedovzeten do dolocenih stvari, bos pac placeval vec... Ce se bos pa malo pozanimal, bos pa nasel ugodnejso varjanto...

storz
15.11.2006, 07:18

starih paketov že kakšno leto in pol ni več, zato se jim tudi cena ne spreminja.

vsem uporabnikom s staro shemo ponujamo prehod za 1€ + 1€ modem z 2 letno vezavo. Se pravi, če je vse v redu in ste naročnik že 3 leta tako kot zdej, naslednih 2 leti ne bi smel biti problem glede vezave, ker vas potem res pride samo 2€.

wishmaster
15.11.2006, 07:30
pcs, stari naročniki gredo Siolu v nos, zato pa takšen odnos do nas starih naročnikov. Eden in največji plus je v tem, da modem ni v moji lasti in ko crkne mi ga zastonj zamenjajo. Jaz bom na starem paketu, če je treba tudi do leta 2030

T-a-d-e-j
15.11.2006, 10:43
Če si se pripravljen ponovno vezat za 2 leti za jurja nižjo naročnino je prvo vprašanje. Drugo vprašanje pa je, ali ima v tvojem kraju Amis/T-2/Volja svojo centralo oz. ali ponuja poceni pakete (AMIS). Preveri!.

pcs
15.11.2006, 11:18
Ce se malo ozres okoli, bos videl, da obstaja kar nekaj reklam za nove pakete... In to od kar so prisli ven...
Pa reklame po televizijah...
Pa reklame, ki jih dobivas domov...

Ce si nedovzeten do dolocenih stvari, bos pac placeval vec... Ce se bos pa malo pozanimal, bos pa nasel ugodnejso varjanto...

A ti si lokalni smart ass? Ja, zamenjaš paket in plačaš mastno zaračunano priključnino plus se vežeš
za dve leti. Po možnosti ti vzamejo popust na zvestobo.

pcs
15.11.2006, 11:29
Če si se pripravljen ponovno vezat za 2 leti za jurja nižjo naročnino je prvo vprašanje. Drugo vprašanje pa je, ali ima v tvojem kraju Amis/T-2/Volja svojo centralo oz. ali ponuja poceni pakete (AMIS). Preveri!.

Ravno ugotavljam, da T-2 tukaj v Kranju menda deluje.

4 Mbps / 512 Kbps: 5.500 SIT (22,95 EUR), to je 2500 sit manj kot plačujem zdaj
za paket 1MBPS.

Poleg najnižje cene, je T-2 ugodnejši od drugih ponudnikov, ker:• Ni priključnine;
• Ni časovne vezave;
• Uporabnik dobi modem v uporabo kot del storitve;
• Ni skritih stroškov!

Bom prenehal uporabljat siolov email in počakal kak mesec, potem pa sayonara.
Še isdn bom odjavil in se šel razvezan dostop.

kitl
15.11.2006, 12:05
pcs samo eni ste pa smešni, optiko imate pred vrati pa še premišljujete.:rolling:

pcs
15.11.2006, 12:20
Žal tukaj ni optike :(

clutch
15.11.2006, 12:34
A ti si lokalni smart ass? Ja, zamenjaš paket in plačaš mastno zaračunano priključnino plus se vežeš
za dve leti.

Ja.. Cist nabed.. Zastojn ti prikljucijo, pa modem dobis za 1EUR... Res je mastno zaracunana prikljucnina, tako da bi jst na tvojem mestu kr kredit uzel za tole ;)

kitl
15.11.2006, 12:56
clutch 1€ je že res. Samo nastane problem če pogodbo prekineš pred časno potem vidiš, da ti ni bilo nič podarjeno. Sam sem dobil 30.000 SIT kazni za še 1 leto katero bi mogel biti vezan. No še dobro, da sem opremo prodal za 20.000 in doplačal samo 10.000 za kazen. Subvencija je zakon če si 100% da boš ostal če pa nisi potem se ne izplača.

tomazz
15.11.2006, 14:06
Pomoje se pa subvencijo v vsakem primeru splača vzeti, ker boš v vseh primerih, razen če bi prekinil v roku prvih 2 mesecev, bil na boljšem, kot pa da takoj plačaš polni priklop in opremo.

kitl
15.11.2006, 14:32
Vsekakor se subvencija izplača, samo vprašanje je če je uporabnik pripravljen v to vlagati ali ne.

Abronsius
15.11.2006, 14:56
pcs, stari naročniki gredo Siolu v nos, zato pa takšen odnos do nas starih naročnikov. Eden in največji plus je v tem, da modem ni v moji lasti in ko crkne mi ga zastonj zamenjajo. Jaz bom na starem paketu, če je treba tudi do leta 2030
Recimo, da se vežeš za dve leti, vzameš Duo paket... je v tem primeru modem v tvoji lasti ali zgolj posojen v uporabo?

wishmaster
15.11.2006, 15:16
Vsi, ki imate sageme in ganymede oz. ste na novi naročniški shemi, morate sami iti uveljavljati garancijo v trgovino, po izteku vezave oz. garancije modema, pa moraš na svoje stroške kriti nov modem. Vsaj tako se mi zdi. Naj me storz popravi, če sem kaj kiksno :D
Jaz kot stari naročnik, pa imam lahko modem 3 lete doma in mi deluje dokler ne crkne. V tem primeru mi ga Telekom zastonj zamenja.

gold.t
15.11.2006, 16:03
pozdrav
16.novembra mi poteče vezava na siol in telekom.Namreč pred dvemi leti sem moral vzet isdn,če sem hotel dobit adsl.Siol plačujem 8.060.- na mesec za paket 1m - 256 !!! Paketa,ki sem ga imel do sedaj ni več.Zanima me
1.čigav je sedaj modem,ko vezava poteče ?
2.Ali je možno paket (ki ne obstoja več) spremenit v kakšen drug paket ?
3.Če paket ne obstoja več,Zakaj bi plačeval še naprej po tej tarifi ?
4.Vse to me zanima zato,ker če mi siol ne bo ponudil bolj ugodne ponudbe,bom naročnino naslednji mesec prekinil.

rda
15.11.2006, 17:01
pozdrav
16.novembra mi poteče vezava na siol in telekom.Namreč pred dvemi leti sem moral vzet isdn,če sem hotel dobit adsl.Siol plačujem 8.060.- na mesec za paket 1m - 256 !!! Paketa,ki sem ga imel do sedaj ni več.Zanima me
1.čigav je sedaj modem,ko vezava poteče ?
2.Ali je možno paket (ki ne obstoja več) spremenit v kakšen drug paket ?
3.Če paket ne obstoja več,Zakaj bi plačeval še naprej po tej tarifi ?
4.Vse to me zanima zato,ker če mi siol ne bo ponudil bolj ugodne ponudbe,bom naročnino naslednji mesec prekinil.

1. Modem je last Telekoma.
2. Siol ti ponuja Solo, Duo, Trio in Pizzicato pakete. Vse kaj je potrebno je podpisat novo pogodbo (ob vezavi placas 1+1€), vrnes star modem, dobis nov modem (ki je tvoja last) in placujes cenejso narocnino. Ker si narocnik ze vec kot 2 leti ti pripada se popust http://moj.siol.net/ugodnosti/popust/
3. Paket obstaja, vendar ga ne trzijo (prodajajo) vec. Dokler ena od strani ne odstopi od pogodbe pogodba velja.
4. Odlocitev je tvoja :)

lp

rda
15.11.2006, 17:03
Vsi, ki imate sageme in ganymede oz. ste na novi naročniški shemi, morate sami iti uveljavljati garancijo v trgovino, po izteku vezave oz. garancije modema, pa moraš na svoje stroške kriti nov modem. Vsaj tako se mi zdi. Naj me storz popravi, če sem kaj kiksno :D
Jaz kot stari naročnik, pa imam lahko modem 3 lete doma in mi deluje dokler ne crkne. V tem primeru mi ga Telekom zastonj zamenja.
Na novi shemi moras modem sam peljat na servis (lahko tudi v Teletrgovino). Tam tudi dobis brezplacno nadomestni modem dokler ga ne popravijo.

wishmaster
15.11.2006, 17:17
rda, kaj pa ko ni garancije veČ ?

kitl
15.11.2006, 17:46
Takrat pa kupiš nov modem v Teletrgovini.

pcs
15.11.2006, 17:50
Ja.. Cist nabed.. Zastojn ti prikljucijo, pa modem dobis za 1EUR... Res je mastno zaracunana prikljucnina, tako da bi jst na tvojem mestu kr kredit uzel za tole ;)

Hecno, danes sem klical na SIOL in mi je tip, ki sem mu točno razložil situacijo in sva imela o tem mal daljšo debato, pojasnil, da me priključnina stane 20.000.

Glede na to, da njihovi lastni ljudje ne vedo kaj se dogaja, ni nič čudno, če do takih zaključkov pridem jaz.

Sicer pa, **** off clutch.

M

rda
15.11.2006, 21:01
rda, kaj pa ko ni garancije veČ ?
Takrat pa kupis rabljenega na bolhi :2thumbs: Trenutno najdem 2x ganymede (oba 10.000 sit), 1x callisto 821+ (8.000 sit), 5x Sagem (11.900 - 24.000 sit)

Meni v 2 letih ni crknil modem, na firmi pa v tudi ne od leta 2001.

mckeky
16.11.2006, 00:28
Imam paket Solo (samostojni priklop) tako da me je priklop useka skup stal mislim da tam okoli 900sit. Vezan sem za 2 leti in plačujem tistih 6.230 ...ko pretečeta te 2 leti in jaz naprimer nočem weč biti pri siolu...-ali je modem moj ali ga moram wrniti????

storz
16.11.2006, 07:09
Imam paket Solo (samostojni priklop) tako da me je priklop useka skup stal mislim da tam okoli 900sit. Vezan sem za 2 leti in plačujem tistih 6.230 ...ko pretečeta te 2 leti in jaz naprimer nočem weč biti pri siolu...-ali je modem moj ali ga moram wrniti????

modem je tvoj

storz
16.11.2006, 07:11
Hecno, danes sem klical na SIOL in mi je tip, ki sem mu točno razložil situacijo in sva imela o tem mal daljšo debato, pojasnil, da me priključnina stane 20.000.

Glede na to, da njihovi lastni ljudje ne vedo kaj se dogaja, ni nič čudno, če do takih zaključkov pridem jaz.

Sicer pa, **** off clutch.

M
prehod, če je subvencioniran, stane 1euro. To je seveda osnovna namestitev (pride TK monter in ti zameneja modem, ampak ti ne nastavlja na računalniku).

T-a-d-e-j
16.11.2006, 08:27
Še vedno pa ni možen prehod brez aneksa in s svojim modemom, kajne? Pa se je obljubljal že marca, pride v kratkem je rekel KlemenR...

wishmaster
16.11.2006, 08:47
T-a-d-e-j, to bi tudi jaz rad videl, samo tega nebo, ker je Telekom ponujal 2 ali celo tri modeme, ki sta podpirala ADSL2+. Sej fora pri Siolu je samo v tem da se morš vezat. In to da mene smatrajo kot starega naročnika enako kot nekgoa ki še ni bil nikdar naročnik ADSLa je absurd.

pcs
16.11.2006, 14:13
prehod, če je subvencioniran, stane 1euro. To je seveda osnovna namestitev (pride TK monter in ti zameneja modem, ampak ti ne nastavlja na računalniku).

To je že bolje.

Kljub vsemu, še posebej glede na to, da bi rad zadevo prepisal na podjetje
in je potem razlika med T-2 in SioL v ceni res ogromna, ker T-2 ne dela razlike,
bom verjetno šel na T-2. Naročilo sem poslal in čakam na oceno izvedljivosti.

Sploh pa, menda bodo v tem naselju kmalu delal optiko, vsaj govori se.

tomazz
16.11.2006, 17:24
cene so za podjetja in fizične osebe enake, razen če gledaš poslovne pakete, ki pa tudi ponujajo več

pcs
17.11.2006, 00:27
A nisi kot d.o.o. prisiljen vzeti poslovni paket. Vsaj pred leti vem, da je bilo za podjetja
12000, za navadne smrtnike pa 8000 (1mb).

storz
17.11.2006, 06:07
To je že bolje.

Kljub vsemu, še posebej glede na to, da bi rad zadevo prepisal na podjetje
in je potem razlika med T-2 in SioL v ceni res ogromna, ker T-2 ne dela razlike,
bom verjetno šel na T-2. Naročilo sem poslal in čakam na oceno izvedljivosti.

Sploh pa, menda bodo v tem naselju kmalu delal optiko, vsaj govori se.

pravne in fizične imajo enake cene. Različne so bile pri stari shemi, tako da se tisti splača prehod narediti, ker prišparajo skoraj polovico.

pcs
17.11.2006, 14:09
Vsaj nekaj. Sicer vsega tega brez konkurence ne bi bilo, kvečjemu kakšna podražitev. Ampak to velja itak za vsakega providerja.

AlienRex
17.11.2006, 20:45
A nisi kot d.o.o. prisiljen vzeti poslovni paket. Vsaj pred leti vem, da je bilo za podjetja
12000, za navadne smrtnike pa 8000 (1mb).

Preverjeno ni razlike. Poznam primer, ko je x.y.z d.o.o. vzet paket Solo in placuje enako kot "navadni smrtniki" (decembra 2005 sklenjena pogodba).

storz
18.11.2006, 07:31
Preverjeno ni razlike. Poznam primer, ko je x.y.z d.o.o. vzet paket Solo in placuje enako kot "navadni smrtniki" (decembra 2005 sklenjena pogodba).

to je tako odkar so solo/duo/trio paketi, se pravi nova shema.

tonek
18.11.2006, 08:24
http://www.dnevnik.si/novice/dnevnik/212320/

wishmaster
18.11.2006, 08:34
http://www.dnevnik.si/novice/dnevnik/212320/

To že pri nas nekaj let obstaja in tud deluje. (ELES):

tonek
18.11.2006, 08:41
Kaj pa navadni smrtniki?
:dontknow: :dontknow: :dontknow: