Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zeleni čaj

nia
17.11.2005, 12:54
Moj sine se je totalno navdušil nad zelenim čajem pa nisem čisto prepričana, da deca to lahko pijejo, glede na to, da gre za pravi čaj. Kaj pravite vi?

Sacha
17.11.2005, 12:55
Zakaj ga ne bi tipi smel pit, kej tok bedastga pa še nisem slišala:hammer:

Sharkica
17.11.2005, 13:14
quote:Originalna objava Sacha

Zakaj ga ne bi tipi smel pit, kej tok bedastga pa še nisem slišala:hammer:

Saša, ona je mislila OTROCI, ne DECI (deca = otroci) :rolling::rolling::rolling:

Jelengar
17.11.2005, 13:19
Kolk pa je mulo star? :dontknow: Kolikor sem jaz slisal je zeleni caj caj cajev. Tisti, ki ga pije redno, dozivi 100 let. ;) Jaz bi mu to pustil. Bolje da pije zeleni caj, kot da zacne kadit, pit alko, al pa se celo (nedaj Boze) drogira. :dontknow:

dvojčica
17.11.2005, 13:28
quote:Originalna objava Jelengar

Kolk pa je mulo star? :dontknow: Kolikor sem jaz slisal je zeleni caj caj cajev. Tisti, ki ga pije redno, dozivi 100 let. ;) Jaz bi mu to pustil. Bolje da pije zeleni caj, kot da zacne kadit, pit alko, al pa se celo (nedaj Boze) drogira. :dontknow:

Se strinjam, samp pravi čaj je poživilo in ni glih najbolj primerno za otroke, sploh pa ne v večjih količinah;)

Nasmeh je edini, ki nič ne stane in ga lahko podarimo vsakomur in kadarkoli

nia
17.11.2005, 14:27
Hvala za odgovore.
Saša, tudi moj dec pije zeleni čaj. Njemu vem, da ne škoduje :D

veska
17.11.2005, 19:30
Jaz ga pijem je dober.:2thumbs:

--------------------------------------------------
So dnevi ko je treba z glavo skozi zid!!

Veska

nia
18.11.2005, 06:58
Samo predvidevam, da nisi stara 11 let ;)

Cvetlični deček
18.11.2005, 08:25
če bi blo nevarno bi ti prodajalec povedal, da ga ne smeš dajati otrokom in domačim živalim. tko pa mislm da ni nič tok magičnega ta čaj, kot si kdo misli.

"Ecosystem failing. Need ride off this rock. Pick up at Long 14e3365, Lat 46n2425, Earth."

"White alert. White alert! White alert!! The mercenaries are here, our patrols have spotted 'em in the jungle. Quick, drink the potion, they've come to kill us! Quick! Drink the wine.. Drink the wine! They'll be here with flamethrowers! Drink, drink! In a few seconds you'll feel drowsy.. You'll lie down and go to sleep, sleep forever.." ~ Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones
http://boinc.mundayweb.com/seti2/stats.php/userID:1602/.png

xx-rays
21.11.2005, 00:20
quote:Originalna objava nia

Moj sine se je totalno navdušil nad zelenim čajem pa nisem čisto prepričana, da deca to lahko pijejo, glede na to, da gre za pravi čaj. Kaj pravite vi?

Čist odvisn od vrste čaja, pa od otrokove starosti. Iz drugega posta sklepam da je star 11. Večina zelenih čajev namreč vsebuje kar precej kofeina (teina), ki se sicer sprošča drugače kot pri kavi in ne deluje direktno na krvno žilni sistem, ampak vseeno; - če kava ni za otroke, potem tudi zeleni čaj ni. Edini, za moje pojme, bi bil zanj primeren čaj z imenom Bancha, to je pozna trgatev čajevca na Japonskem in vsebuje zelo malo kofeina (teina), za vse ostale, kot npr. China gunpowder, Earl green, Sencha, Yerba Mate (ki mimogrede ne spada med vrsto čajevcev), itd.. pa naj še malo počaka.

Drugače pa zeleni čaj nima zastonj imena "skodelica zdravja", saj je zelo močan antioksidant in pospešuje metabolizem. Če ga pijemo redno seveda. Pa še to, zeleni, pa tudi vsi ostali pravi čaji (črni, rdeči, aromatizirani) se kupujejo izključno v čajnicah. V hipermarketih prodajajo najslabšo možno kvaliteto, ki jo poberejo iz dna kesonov v katerem čaje tovorijo, cena pa je celo višja od tega v čajnicah.

mrjerry
15.11.2006, 12:57
Znano je, da zelenega caja skorajda ni mogoce prehvaliti glede njegovih fantasticnih vsebnosti antioksidantov in nekaterih drugih koristnih snovi. Zanima pa me, koliko tega caja dnevno je dejansko smiselno popiti, oz. ali so kje kaksne zgornje meje.

Sam vsak dan popijem za cca. eno cajno zlicko zelenega caja, ki ga tekom dneva veckrat prelijem. Skupno spijem okog 5 cajev (1,5 litra), ki pa so pripravljeni iz istih listov in so zato vedno bolj blagi. Pijem jih brez dodakov (sladkor, mleko). Torej, ali se lahko pojavijo kaksni dolgorocni problemi, recimo povisan pritisk, hipervitaminoza, problemi na zelodcu (npr. kislina), ali je tole se v mejah normale?

kvaka
15.11.2006, 13:30
Znano je, da zelenega caja skorajda ni mogoce prehvaliti glede njegovih fantasticnih vsebnosti antioksidantov in nekaterih drugih koristnih snovi.

Pravijo da je beli še boljši. http://en.wikipedia.org/wiki/White_tea

Koliko ga lahko spiješ ne vem, ampak količine čaja, ki imajo opazne (koristne) učinke na zdravje, so precej velike (vsaj take, kot jih ti omenjaš). Po mojem, dokler lahko zaspiš, pa te ravno ne boli želodec (mene boli, če zelo pretiravam) ti ne bo hudega.

Po drugi strani, pa... včasih s temi baje koristnimi učinki pošteno pretiravajo in glej tole: http://en.wikipedia.org/wiki/Health_benefits_of_tea#United_States_FDA

mrjerry
15.11.2006, 14:04
Ja, tudi jaz sem slisal, da je beli se boljsi.

Pijem ga pa ne zaradi zdravja samega, ampak, ker mi pozimi pase zuliti caj :shy:.
Potem si mirno lahko zdajle pripravim se eno salco :P

Njuška Trap
18.11.2006, 22:01
Jaz ga pijem v neomejenih količinah (včasih tudi po 1 liter) in to brez prelivanja, pa nisem zasledila nobenih težav - neham ga piti, ko čutim, da mi je začel naraščati pritisk (tik preden se mi začnejo tresti roke in mi ponori srčni utrip).
Katerega pa piješ, jerry?

mobi-tel
19.11.2006, 13:07
Tein v zelenem caju ima zelo podoben ucinek kot kofein v kavi, zato telo poživi. Zato ga ni priporočljivo piti v neomejenih količinah. Odvisno je tudi od posameznikovega telesa, kako prebavi čaj. Japonci z enega otoka imajo posebno mutirano krvno skupino, ki iz zelenega čaja izkoristi maksimalno antioksidante, medtem ko jih evropejci izkoristimo 4x manj. Zato pa boljše izkoriščamo rdeče vino, ki po nekaterih podatkih celo prekaša zeleni čaj po antioksidantih.

Včasih so mislili, da je za zdravje najboljši zeleni čaj. Zdaj vemo, da imate oba, tako zeleni kot črni čaj, podobne učinke. Možno je sicer, da je pri kaki bolezni eden boljši od drugega, na splošno pa velja, da lahko izberemo zase čaj, ki nam je najbolj všeč
Najboljši je pa domači čaj iz posušenih rastlin. Tiste iz vrečk so čisto osiromašene.

silence
19.11.2006, 15:54
Včasih so mislili, da je za zdravje najboljši zeleni čaj. Zdaj vemo, da imate oba, tako zeleni kot črni čaj, podobne učinke. Možno je sicer, da je pri kaki bolezni eden boljši od drugega, na splošno pa velja, da lahko izberemo zase čaj, ki nam je najbolj všeč
Najboljši je pa domači čaj iz posušenih rastlin. Tiste iz vrečk so čisto osiromašene.Ja, ''rožce''!:approve: (narekovaji pa zato, ker so tud kak gorski mah ali kaj druzga necvetečega notr znajde) Ni pravga čaja, čez ta lastoročno-nabran čaj :shy:

Njuška Trap
23.11.2006, 16:49
Tein v zelenem caju ima zelo podoben ucinek kot kofein v kavi, zato telo poživi. Zato ga ni priporočljivo piti v neomejenih količinah. Odvisno je tudi od posameznikovega telesa, kako prebavi čaj. Japonci z enega otoka imajo posebno mutirano krvno skupino, ki iz zelenega čaja izkoristi maksimalno antioksidante, medtem ko jih evropejci izkoristimo 4x manj. Zato pa boljše izkoriščamo rdeče vino, ki po nekaterih podatkih celo prekaša zeleni čaj po antioksidantih.
Japonski čaj se (mislim pravega japonskega, ne kakšnega približka) lahko zelo razlikuje od kitajskega (ki je Evropejcem bliže), tudi način priprave je drugačen. Takole, pavšalno, bi rekla, da je japonski čaj precej močnejši od kitajskega (čeprav zna biti tudi ta pravi "šus v glavo"), zato ga tudi večkrat prelivajo kot je običaj pri kitajskih zelenih čajih.

mrjerry
24.11.2006, 08:52
Jaz ga pijem v neomejenih količinah (včasih tudi po 1 liter) in to brez prelivanja, pa nisem zasledila nobenih težav - neham ga piti, ko čutim, da mi je začel naraščati pritisk (tik preden se mi začnejo tresti roke in mi ponori srčni utrip).
Katerega pa piješ, jerry?

Sencha Yamato
skoz bolj mi je vsec

je pa japonski - zato ga tudi prelivam
in precej bolj mi je vsec od china gunpowderja. Sicer ju ne mores direkt primerjat, saj je yamato se enkrat drazji, mi je pa kul, ker ima zelo blag okus (ali pa ga dam jaz premal not) in je dejansko prvi caj, ki ga lahko brez problema pijem brez sladkorja ali drugih dodatkov - naj omenim, da mi je kava vsec sele takrat, ko zlica stoji v salci

Teo
24.11.2006, 09:12
Jaz sem tudi letos razvil en majhn fetiš na čaje. Ne da se mi pa komplicirat in lepo kupim vrečke v trgovini. Zdej mam eno odlično sadno kombinacijo od Twiningsa. 5x5 vrečk različnih sadnih okusov črnega čaja. Odlična zadeva, ponavadi pijem z mlekom.

Btw, kako je to z mlekom? Baje se ga daje samo v črni čaj? ali lahko tudi v zelenega?

mrjerry
24.11.2006, 10:56
Jaz sem tudi letos razvil en majhn fetiš na čaje. Ne da se mi pa komplicirat in lepo kupim vrečke v trgovini. Zdej mam eno odlično sadno kombinacijo od Twiningsa. 5x5 vrečk različnih sadnih okusov črnega čaja. Odlična zadeva, ponavadi pijem z mlekom.

Btw, kako je to z mlekom? Baje se ga daje samo v črni čaj? ali lahko tudi v zelenega?

Samo v crnega.
Zeleni je dejansko najboljsi brez sladkorja. In ponavljam - celo jaz to recem, ki sem frik glede kolicine sladkorja v kavi.

Leeloo
25.11.2006, 17:17
Lepo pozdravljena, Teo in Jerry :)

Mleko naj bi se dajalo samo v crnega, ampak nekaterim cist lepo pase tudi v zelenega :) Sama sem pa na zacetku rooibos pila z mlekom, ceprav mi zdaj to ne pase vec tolk. Je ze res, da s casom postanes bolj zahteven pivec caja in seveda tudi bolj pozoren na naravni okus... :)

Drugac pa po filingu, pravim :) Ce ti neki pase, zakaj bi se tega branil ;)

pa LP

Morena
25.11.2006, 17:31
Jaz pa malo mleka (včasih tudi tekoče sladke smetane :shy: ) vlijem v črni in tudi zeleni čaj. Obvezno mora biti cukran, sicer mi je to neužiten poparek (kot nesladkano kofe, bljak). Imam rajši zelene (aromatizirane) čaje, sploh japonsko češnjo in pina colado. Kupujem jih pa v Cha. Ne pijem ga pa vsak dan, recimo vsak drugi ali tretji in takrat popijem povprečno 2 veliki šalci.

mrjerry
27.11.2006, 07:30
Kar se mene tice, mora bit v crnem caju ful cukra in kaplja mleka :P

freya
27.11.2006, 10:30
v črnem nič sladkorja in malo mleka ( več kot kapljo)
v zelenem mi ni pasalo nič, nazadnje mi je še po samem čaju postajalo slabo, če sem ga pila na tešče

kvaka
27.11.2006, 11:37
Jaz, ko se je treba fiksat, prisegam na pai-mu-tan brez cukra, brez mleka.
Ko pa rabim overdozo, pa taisti čaj, malo mete, malo mletega ingverja in doza meda poleg.

freya
27.11.2006, 12:22
Kje kupuješ ta čaj?

kvaka
27.11.2006, 12:31
Kje kupuješ ta čaj?

Če misliš pai-mu-tan, v Mb v čajnici na Slovenski... Verjetno imajo tudi drugje, ker je to baje nek čisto navaden drugorazredni beli čaj.

mrjerry
27.11.2006, 12:54
Bo drzalo

http://www.cha.si/zeleni_paimutan.htm

Leeloo
27.11.2006, 21:35
Meni pa na cajte totalno zapase pu-erh, ce ga kdo pozna... straight :) Nekaterim se ta caj totalno gabi, ker ima ful zemeljski okus... "po zemlji", bi ga opisala vecina ljudi ;)

mrjerry
28.11.2006, 06:41
Je v planu za preizkusnjo... Nisem ga pa se sprobal.

Leeloo
29.11.2006, 13:01
Ce ti bo ful cudnega okusa, naj te mal potolazi to, da je ful "cistilen" (toksini) ;) Po enih parih skodelcah sem se ga kar navadla pit, tko da zdej stece prav z uzitkom :)

Pa LP,

Morena
29.11.2006, 13:03
Meni ni slab. Sem ga enkrat probala pri kolegu. Jaz bi ga opisala, kot da ima res tisti pristni okus po poparku. Ampak kakšnega fetiša nanj pa ne bi razvila. :D

mrjerry
29.11.2006, 13:29
Vceraj sem pil lapsang souchong (sicer crni caj) in me je pustil hladnega...
Ostajam pri Sencha Yamatu, ki za moj okus krepko pelje mate in china gunpowder.

maajde
29.11.2006, 17:09
Zeleni in črni čaj zavirata absorbcijo železa, tako da ni priporočljivo piti jih v neomejenih količinah. Najboljše čez cel dan. Vendar to ne velja za Rooibos organic. Najboljši je vsekakor od japonskih gyokuro, čeprav tudi sencha ni slab.

Njuška Trap
11.12.2006, 20:02
Jep, jaz sem totalno ponorela za gyokurom (baje tudi na Japonskem najbolj cenjen čaj), čisto druga pesem kot ostali... Ni aromatiziran, pa ima kljub temu čudovit okus in lepo (čeprav precej nežno) aromo.
Sem pa pred leti dobila en čaj, ko sta šla od bivšega fanta starša na Kitajsko in sta mi prinesla enega, ki ga še najlaže opišem kot Leeloo - ima zemeljski okus. Zadane kot svinja, zato ga pijem v pici mici šalicah, včasih z narezanimi rezinami limone... Mljask!

cliena
11.12.2006, 20:50
Js trenutno pijem en čaj iz une kitajske trgovine v City-Centru vCelju zraven Čokoladnega ateljeja...Men je ful dober:approve:

Njuška Trap
11.12.2006, 21:03
Js trenutno pijem en čaj iz une kitajske trgovine v City-Centru vCelju zraven Čokoladnega ateljeja...Men je ful dober:approve:
Kater pa je ta "en" čaj? :shy:

cliena
12.12.2006, 13:49
Ko bom šla zopet u tisto trgovino bom pogledla na tisto škatlo :D zdej ga mam sam u eni šalci k sm jo za čaje not shranjevat dobla...tko da se ne spomnem imena...:rolling: mislim da je neki na dragon...

Njuška Trap
13.12.2006, 15:33
Dragon pearls, jasminov?

cliena
13.12.2006, 17:09
Bi lohk blo neki takega...:D nisem pa ziher...

clea
20.12.2006, 10:36
Me je kar mal sram priznat, ampak še nikol nisem pila zelenega čaja.A ga pijete s cukrom?

Njuška Trap
20.12.2006, 10:42
Jaz ga pijem s sladkorjem in mlekom, že od samega začetka. Isto črne in kakšnega zeliščnega tudi. Tako mi pač najbolje paše.

cliena
29.12.2006, 11:21
Me je kar mal sram priznat, ampak še nikol nisem pila zelenega čaja.A ga pijete s cukrom?
Sej men na začetku tut ni biu ušeč pa ga sploh nisem mogla pit, ker mi je biu enostavo zelo čudnega okusa. Zdaj zadnji 2 leti pa ga pogosto pijem. Sam ponavadi brez vsega ali pa z limono. Poskusila sem tudi že s cedevito...:approve: Sam najboljš je brez usega in malo hladen.:rolling: