Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Opel Vectra - mal informacij

mrjerry
16.11.2006, 14:52
Za poznavalce (:D) - kako kaj trenutno kotira Oplova Vectra?

Bolj se nagibam k dizelskemu motorju. Med mocnejsimi je 1.9CTDI, ki ima okrog 150 konjicev. V primerjavi s Peugeotom 407, Ford Mondeom, Citroenom C4, Mazdo 6, Hondo Accord, Volvom S40 in Toyoto Avensisom je najcenejsi pri primerljivi opremljenosti (precej fancy oprema).

Kako se zgodba odvija potem? Kako je zanesljiv, servisi in podobni drobni triki, v primerjavi z zgoraj navedenimi vozili. Vse me zanima za mocnejse motorje in visoko dodatno opremo.

Goody
16.11.2006, 14:56
testi za opel ... (http://avtomoto.siol.net/default.asp?site_id=1105&page_id=115&funcName=archive)

mrjerry
16.11.2006, 15:08
Predvsem me zanima kaj vec o motorju, ker je med vsemi dizli, kar sem jih gledal, najsibkejsi. Oziroma, kako opel nasploh stoji z dizli?
Ter kaksni insiderski detajli, ki ti jih takole na prospektih ne povedo in ki jih tisti, ki testirajo, ne opazijo tako zlahka.

Je pa mozno, da sem kaj narobe gledal pri ceni... Ker jaz imam malenkost drugacne podatke, kot so tukajle na siolu - vasi bi vectro vrgli zelo ob bok konkurenci, torej v blizino osmih milijonov.

zverina
16.11.2006, 15:23
nisem lih poznavalec in mehanik, sam bi se na tvojem mestu odloču za mazdo6.

mrjerry
16.11.2006, 15:26
Tud nisi prvi, ki je to rekel... Mazdo zelo hvalijo vsepovprek :)

Mogoce ves, kaksna je razlika (v kvaliteti) med Mazdo 6 in Mazdo 3? Je trojka samo pomanjsana sestka ali ima tudi slabse komponente? In kako bi lahko to primerjal s Hondo (accordom ali civicom, odvisno, kateri avto gledas) in njenimi dizli, ki so baje trenutno najboljsi?

Goody
16.11.2006, 15:30
Predvsem me zanima kaj vec o motorju, ker je med vsemi dizli, kar sem jih gledal, najsibkejsi. Oziroma, kako opel nasploh stoji z dizli?
Ter kaksni insiderski detajli, ki ti jih takole na prospektih ne povedo in ki jih tisti, ki testirajo, ne opazijo tako zlahka.

Je pa mozno, da sem kaj narobe gledal pri ceni... Ker jaz imam malenkost drugacne podatke, kot so tukajle na siolu - vasi bi vectro vrgli zelo ob bok konkurenci, torej v blizino osmih milijonov.

te k testirajo avte na siolu, jih tut oni stestirajo, ni vse sam iz katalogov ... ;)
drgač pa o motorju in to maš čist spodi pri člankih ;)

Opel vectra caravan 1,9 CDTI 150 KM cosmo
cena: 6.755.452 SIT; srednji razred; karavan, 5 vrat, 5 sedežev
Motor
nameščen spredaj prečno, dizelski, tekočinsko hlajeni, 4-valjni, vrstni, 4 ventili na valj; neposredno vbrizgavanje preko skupnega voda; 2 zgoraj ležeči odmični gredi; turbo polnilnik; hladilnik polnilnega zraka; delovna prostornina: 1910 cm3; premer x gib batov: 82 x 90,4 mm; kompresijsko razmerje: 17,5 : 1; največja moč: 110 kW (150 KM) pri 4000 vrt/min; največji navor: 320 Nm pri 2000-2750 vrt/min; najvišje število vrtljajev: 5000 (rdeče polje); količina olja v motorju: 4,3 l; količina hladilne tekočine: 7 l; akumulator: 60 A; alternator: 1704 W
Prenos moči
Zasnova: pogon na prednji kolesi; enokolutna sklopka; 6-stopenjski ročni menjalnik
Prestavna razmerja: I. 3,77; II. 2,04; III. 1,32; IV. 0,95; V. 0,76; VI. 0,62; R: 3,54; končni prenos: 3,55
Kolesa: platišča iz lahke litine: 6,5Jx16; pnevmatike: bridgestone turanza ER30 215/55 R16

pa še en test za vectro (http://avtomoto.siol.net/default.asp?article_id=10303112711272364)

mrjerry
16.11.2006, 15:32
Sem nasel to, ja... To vse dobis tud po katalogih... Pa to, da se bejbe na pagu obracajo za civicom, me u bistvu tud kaj prevec ne zanima ;). To so se vedno subjektivni podatki. Saj ne recem, da se ne potrudite, pa tudi sklop imate lustkan, sam mene zanima, kaj je v drobovju. Recimo, po koliko kilometrih zacnejo elementi dobivati zracnost (kdaj avto postane `zmahan'), kaksna je kvaliteta materialov, kdaj zbledijo, kdaj se ogulijo, ali kaj rado crkuje, koliko pridejo servisi itd itd...

ksimon
16.11.2006, 15:40
Kolikor jaz vem, so si pri Oplu "sposodili" motorje pri Alfi, se pravi JTD common rail, mogoče če malo še tu pogledaš. Slišal pa sem, da so tile JTD, zelo dobri, tihi (kolikor je pač dizel lahko tih) in močni motorji z kar dobrim navorom.

Kaj pa Mazda, al pa Toyota???

Aja, cena.....

mrjerry
16.11.2006, 15:46
Glih gledam Mazda 3 MPC :blush:

Glede Toyot sem vozil Avensisa 2.2 D-4D D-CAT in sem bil zlo zadovoljen. Mazdo 6 tud poznam in bi se lahko tud zmenil za neomejeno testne voznje, sicer ne tocno ta model, ki ga gledam.... De facto pa tako zelo velikega avta u bistvu ne rabim - so mi pa za eno stopnico manjsi avtomobili manj vsec (cisto estetsko), poleg tega, ko zacnes zraven nabijat dodatno opremo, prides cenovno relativno blizu vecjim limuzinam. Potem pa clovek res zmeden rata... Cena... Hja, recimo, da sem pripravljen it do 8 mio.

JTD ni slab motor, ampak ima i boljih.

zverina
16.11.2006, 15:47
Tud nisi prvi, ki je to rekel... Mazdo zelo hvalijo vsepovprek :)

Mogoce ves, kaksna je razlika (v kvaliteti) med Mazdo 6 in Mazdo 3? Je trojka samo pomanjsana sestka ali ima tudi slabse komponente? In kako bi lahko to primerjal s Hondo (accordom ali civicom, odvisno, kateri avto gledas) in njenimi dizli, ki so baje trenutno najboljsi?

mislm, da v kvaliteti ni nobene razlike med 6 in 3, saj če cenovno pogledaš....500 jurjev razlike ni lih nekaj velikega. Prej se mi trojka zdi precenjena. Honda je predraga.. Jaz bi na tvojem mestu bi vzel 3 leta staro 6-ko, prijatelj jo ima. Pri pospeševanju ne opaziš, da je dizl, niti ne brni tko.

mrjerry
16.11.2006, 15:56
Mazda 6, ki me zanima, bi prisla cca. 7,23 mio SIT... sicer preracunano iz eur in nemskih cen...
MPS bi prisla 8,7 mio (kar je ze prevec)

Mazda 3 MPS pa pride 6.9 mio...
Trojko bi skorajda moral vzet bencinskega, ker dizle dobis samo nizje modele.

ksimon
16.11.2006, 15:57
Ej, če si pripravljen odšteti 8 mio, kaj pa BMW 320d?

Jaz sem kupil rabljenega po priporočilu sodelavca in ti povem sami superlativi.

Res pa je nekaj, da boš pri BMW ju odštel za redni servis precej precej več kot pa pri Oplu:( Mene bo kmalu udaril po žepu:(

mrjerry
16.11.2006, 15:59
Tocno tako. Ne bi imel BMWja... Rajsi vzamem eno klaso nizje, pa iz tiste klas bolj top model. Ker za avtomobile srednjega razreda vem, da se ful potrudijo, medtem ko se BMW zacne truditi pri petkah in 2,5 litrskih motorjih ;)

Mi je pa ful vsec 120d. Sem gledal, kako jih delajo in se cist zaljubil, sam je predrag smorn.

ksimon
16.11.2006, 16:20
Hmmm, poglej kaj je rekel jeremy za Vectro http://www.youtube.com/watch?v=CKfhxsc2iYs http://www.youtube.com/watch?v=EVfF_dGyimU&mode=related&search=

zverina
16.11.2006, 16:25
Tocno tako. Ne bi imel BMWja... Rajsi vzamem eno klaso nizje, pa iz tiste klas bolj top model. Ker za avtomobile srednjega razreda vem, da se ful potrudijo, medtem ko se BMW zacne truditi pri petkah in 2,5 litrskih motorjih ;)

Mi je pa ful vsec 120d. Sem gledal, kako jih delajo in se cist zaljubil, sam je predrag smorn.

Jerry kup Hondo CRV-crdt :2thumbs: Mislm, da ima Honda oznako za dizla crdt.:blush:

Teo
16.11.2006, 16:50
karkoli, sam da je karavan:)

btw, a se ti je zadnje čase umrl kak stric z amerike al kej podobnega?:)

mrjerry
16.11.2006, 16:59
Ma ne rabim karavana... Ze limuzina je mal prevec... Velik bonus bi bila luknja med prednjimi sedezi, kot imajo to accordi ze od nekdaj... za smuci... 407 ma tud to, za mazdo ne vem, avensis vem da nima...

Stric iz Amerike je pa se vedno alive and well :D

mrjerry
16.11.2006, 17:16
Na Top Gear je cist prehvalu Mazdo 6 MPS :shy: :P

Pozabte vectro, I want a mazda :shy:

čudežni
16.11.2006, 17:33
Jerry, vsaka čast za takšen nakup in odločitev. :2thumbs:
Edino mene bi bolelo srce, če bi za avto odštel 6,7,8 milijonov sit.
Dnar je le dnar. :P :D

mrjerry
16.11.2006, 17:37
Khem, ne govorimo se o nakupu :shy: :blush:

srf
16.11.2006, 18:40
Samo trikrat sem imel OPLA " Prvič, zadnjič in nikoli več". Tolk problemov kot sem imel z novim avtom jih nisem imel še z nobenim. Zato velja nemški rek da je OPEL športni traktor za kmete in da je dober le za prevoz krompirja po njivah. V Nemčiji dobiš tudi nalepko "HVALA BOGU DA NISEM OPEL" in jo lahko nalepiš na svoj avto seveda druge znamke. Odloči se za katerikoli avto druge znamke.

Nincha II.
16.11.2006, 18:48
Samo trikrat sem imel OPLA " Prvič, zadnjič in nikoli več". Tolk problemov kot sem imel z novim avtom jih nisem imel še z nobenim. Zato velja nemški rek da je OPEL športni traktor za kmete in da je dober le za prevoz krompirja po njivah. V Nemčiji dobiš tudi nalepko "HVALA BOGU DA NISEM OPEL" in jo lahko nalepiš na svoj avto seveda druge znamke. Odloči se za katerikoli avto druge znamke.

:rolling: :rolling: :rolling:

Po mojih (na tem forumu poznanih) izkusnjah z Oplom, se lahko ob tem samo krohotam...
No ja, zdej se moja masinca koncno pridno vozi ;)

Mazda 6 al pa Opel Vectra?
Vedno Mazda 6. :approve:

zverina
16.11.2006, 19:09
Jerry-crv(diesel)

-prostoren
-športen 120KM
-varčen
-4x4 oz. viskozna sklopka
-fenomenalna oblika
-japonec
-Honda
-prečekiraj na avtonetu, kako rabljene cene držijo

Teo
16.11.2006, 19:40
rav4

Medved Pu
16.11.2006, 22:31
Jerry-crv(diesel)

-prostoren
-športen 120KM
-varčen
-4x4 oz. viskozna sklopka
-fenomenalna oblika
-japonec
-Honda
-prečekiraj na avtonetu, kako rabljene cene držijoBratranc ma CRV ja, mel sem HRV ja..Hvala za rože. Oba sta v ovinkih kot kamion, skor ustavit se moraš, pa abšaltat skor v prvo.
RAVi pred mano so šli čez ovinke bolj normalno, vozil ga pa še nisem..
Večino prevozim po AC in HRVju z ogromnim rollbarjem se polži na prehitevalcu zelo lepo umikajo. Sam ovinke pozab..

bush
17.11.2006, 08:46
jerry, oplov dizel 1,9 cdti al kaj je že, je v bistvu Fiatov Multiyet. Odličen motor.

bush
17.11.2006, 08:50
te k testirajo avte na siolu, jih tut oni stestirajo, ni vse sam iz katalogov ... ;)
drgač pa o motorju in to maš čist spodi pri člankih ;)

pa še en test za vectro (http://avtomoto.siol.net/default.asp?article_id=10303112711272364)

Goody, ko smo že pri tem, testi avtov so kar OK, sam kakšne pa tale Aleš Černivec strelja, je pa za kozlat. Da ti v današnjih časih uči voziti s položajem rok 10 do dveh je katastrofa. Vse evropske šole varne vožnje že zdavnaj trobijo položaj rok petnajst do dveh. Da ne govorim o njegovem umotvoru preprijemanja volana.

Malo bi se lahko zamislili, kaj učijo tile Černivčevi, ker učijo narobe. Oprosti, malo iz teme, ampak vseeno. Prosim če mi sporočiš, kam se drugače pritožit na takšne umotvore.

mrjerry
17.11.2006, 12:57
rav4

Mi ni vsec... Pol ze rajs avensis... Ni tok ful razlike v ceni.

japke
19.11.2006, 21:32
jaz imam vectro dti 2.0 l2004 4 vrata. moj foter pa vectro 1.9cdti l2006 5 vrat. Razlika je kar velika. čeprav moram rečt, da se mi moj motor bolj dopade. Je bolj umirjen, bolj "dizeljski" in lepo "plava", medtem ko je fotrova kot bencinar; neposreden. Sicer ima njegova 20 konjev več, kar se zelo pozna pri pospeških.
če bi še enkrat kupoval, bi bil 2.2 dti -GTS

je pa vectra dobra izbira predvsem zaradi ogromno opreme, male porabe in neizstopajočega videza.
sam se nebi nikoli odločil za mazdo ali avensisa. čeprav verjamem, da sta dobra avtomobila.

lp.

mrjerry
20.11.2006, 08:21
Toyota nima nicesar primerljivega Vectri GTS ali Mazdi 6 MPS (razen cenovno)... Na Top Gear se jim je v tem razredu najbolje obnesla mazda, edini ocitek je bila grda prednja maska pred hladilnikom. Moral bi pa dejansko z obema narest ene 300 km, da bi videl razliko. Sam mazda mi je mal bolj vsec od opla :blush:

japke
20.11.2006, 11:35
na top gearu je bil test vectre OPC. ne mores primerjet teh šprtno naravnanih avtomobilov z navadnimi izvedenkami.

tisti, ki kupuje avto in je neodločen med znamkami, naj se vsede v avto, naredi testno vožnjo z vsakim (na vseh terenih; AC, mesto, ovinki, makadam) in potem presodi, kaj mu najbolj ugaja.

lp