Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sindikalni potop, cigani pa nič !

kartako
17.11.2006, 10:59
Veliko medijsko pumpanje **** problema zamegljuje zopet aktualno temo zmanjšanja pravic delavcev, ki
bodo morali z manj denarja preživeti in še socialo za nedelavne plačevati.
Pa obenem pravijo: Varčujte za pokojnine?
Sindikati pa zopet kao na barikade, da bi branili, kar so že spustili iz rok v prejšnjih letih. Eni in isti ! :rolling:

Medved Pu
17.11.2006, 11:48
Sindikat LJ Univerze, ki sem ga soustanovil, stane člana le 0,02% plače na mesec, za ta denar dobi član za 50 000 sit visoko kvalitetno pravno pomoč, če se postopek zavleče, pa lahko tudi več..
Administracije nimamo, plačamo le kako uro honorarki na meec, včasih še tega ni treba..
Semolič se je zelo trudil, da bi nas pogoltnil, ravno tako SVIZ...
Bolje bi bilo obratno.:D :D :D

kartako
17.11.2006, 12:09
Eni redkih! :2thumbs:

Jakec
18.11.2006, 18:22
medved, seveda bi hotel tako če pa ga nič ne p"podmazujete" z tem. menda ne mislite da oni delajo tako zgago samo za dobro delavcev? LOL

Medved Pu
19.11.2006, 22:13
medved, seveda bi hotel tako če pa ga nič ne p"podmazujete" z tem. menda ne mislite da oni delajo tako zgago samo za dobro delavcev? LOL
Sem imel dobro ponudbo od Semoličevih...Samo oči bi moral zatisnit in ubogat.

Kajtimar
20.11.2006, 21:30
Sindikat LJ Univerze, ki sem ga soustanovil, stane člana le 0,02% plače na mesec, za ta denar dobi član za 50 000 sit visoko kvalitetno pravno pomoč, če se postopek zavleče, pa lahko tudi več..
Administracije nimamo, plačamo le kako uro honorarki na meec, včasih še tega ni treba..
Semolič se je zelo trudil, da bi nas pogoltnil, ravno tako SVIZ...
Bolje bi bilo obratno.:D :D :D
In ste seveda reprezentativen partner pri sprejemanju zakonodaje, ki se nanaša na vaše delo, če se ne motim... :D

Lep večer vsem skupaj... :)

Medved Pu
20.11.2006, 23:29
In ste seveda reprezentativen partner pri sprejemanju zakonodaje, ki se nanaša na vaše delo, če se ne motim... :D

Lep večer vsem skupaj... :)
Bili smo takrat, ko se srednjim in osnovnim ni sanjalo kaj je prva kolektivna pogodba za izobraževanje..
Dosti let kasneje pa so nekateri na to pozabili in raje sprejeli Štrukljovo hegemonijo in s tem negirali naš naziv "neodvisni".
Končalo se je z pogromom predsednika Sajovica, ki sem ga zadnji hip omilil, zdi pa se mi, da se Sajovic ni kaj prida naučil iz tega in še kar verjame Štruklju..:D

kartako
21.11.2006, 17:11
Ta teden bodo sindikati ( ali delavci) na tv imeli zopet učno uro o dosežkih sindikata-Mehano :rolling: :O

anarchy
22.11.2006, 19:24
Ma prokleta drzava. Delajo vse kar hocejo. Ljudje itak strajkajo samo takrat, ko se v vladi ali podjetju zmenijo in ti dovolijo, tako, da ne pride do nobene skode, ali celo v korist podjetju, da potem lazje naredi stecaj in zniza place delavcem .

Vsi ljudje bi mogli zaceti strajkat po sloveniji, brez strahu za posledice, ter se zbrati v sloveniji in narediti sotore v srediscu ljubljane, kjer bi spali in ziveli za dolocen cas, dokler drzava nam ne bi vsem dovolila. Glavno mesto slovenije bi mogli ugasniti, ter hkrati prekiniti dela drugje po sloveniji.

Kaj bo drzava ukazovala nam, kaj lahko delamo in kaj ne, ali bomo mi rekli drzavi, kaj lahko dela z nami in kaj ne? Dokler bomo bili tako pridni, bodo delali z nami, kar bodo hoteli.

Mogli bi dolociti nek datum, od katerega naprej se bo zbiral folk v ljubljani, ter v skupinah zbirati ljudi okoli, ter prepricevati, da zapustijo svoja delovna mesta, ter pridruzijo stavki.

Ko cloveku na koncu meseca ostane 1.000 SIT ali nekomu drugemu 100.000 ali morda 400.000SIT, je to ogromna razlika v placi in standardu zivljenja, saj ima uni takorekoc 100-400x vecji neto neto znesek place in to bi moglo biti merilo po celem svetu in ne sama bruto ali neto placa.

zlati13
09.12.2006, 05:12
Ma prokleta drzava. Delajo vse kar hocejo. Ljudje itak strajkajo samo takrat, ko se v vladi ali podjetju zmenijo in ti dovolijo, tako, da ne pride do nobene skode, ali celo v korist podjetju, da potem lazje naredi stecaj in zniza place delavcem .

Vsi ljudje bi mogli zaceti strajkat po sloveniji, brez strahu za posledice, ter se zbrati v sloveniji in narediti sotore v srediscu ljubljane, kjer bi spali in ziveli za dolocen cas, dokler drzava nam ne bi vsem dovolila. Glavno mesto slovenije bi mogli ugasniti, ter hkrati prekiniti dela drugje po sloveniji.

Kaj bo drzava ukazovala nam, kaj lahko delamo in kaj ne, ali bomo mi rekli drzavi, kaj lahko dela z nami in kaj ne? Dokler bomo bili tako pridni, bodo delali z nami, kar bodo hoteli.

Mogli bi dolociti nek datum, od katerega naprej se bo zbiral folk v ljubljani, ter v skupinah zbirati ljudi okoli, ter prepricevati, da zapustijo svoja delovna mesta, ter pridruzijo stavki.

Ko cloveku na koncu meseca ostane 1.000 SIT ali nekomu drugemu 100.000 ali morda 400.000SIT, je to ogromna razlika v placi in standardu zivljenja, saj ima uni takorekoc 100-400x vecji neto neto znesek place in to bi moglo biti merilo po celem svetu in ne sama bruto ali neto placa.

Večini tistih pred parlamentom, ki so se izpostavili v boju za človekove pravice je žal bila večina takih, ki jim je šlo v prvi vrsti zgolj bolj za njihove osebne pravice in šele v drugem planu za delavske in človekove pravice, kot so to izjavljali pred mediji. Bil sem prisoten na shodu a žal eden retki in bolj umaknen od skupine kamor ne sodim. Dejansko sem bil edini, ki se zavzemam za delavske pravice zato sem na cesti in na zavodu za zaposlovanje. Lep in uspešen dan želim vsem, ki pišete in poročate o človekovih pravicah.:dontknow: :nonono: :mad:

Konfucij
10.12.2006, 06:43
Ta teden bodo sindikati ( ali delavci) na tv imeli zopet učno uro o dosežkih sindikata-Mehano :rolling: :O

V Mehanu je zlo očitno, da delavkam kršijo človekove pravice, pa se Hanžek ni nč oglasu.........:mad:

Gorazd446
10.12.2006, 08:31
Hanžka vzneburjajo le homoseksualci, izbrisani in Cigani.