Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Siolovci So Goljufi !!

siol goljufi
17.11.2006, 12:49
Hello!
Pišem vam zato, da vas opozorim glede ponudnika siol. In sicer naj vam povem svojo zgodbo... Bila sem naročnik internetnega prometa pri siolu, ker pa sem pri drugem operaterju zasledila bolj ugodno ponudbo sem se odločila prekiniti naročnino. Pogodbo sem imela pri siolu do 28.10. 2006 s katero sem mislila zaključit tisti dan in že predčasno naročit internetne ponudbe pri drugem operaterju, tako da ne bom ostala nekaj dni brez interneta. Vendar NE! Siolovci so se odločili (najbrž zato, ker ne bom več njihov član), DA ME PREDČASNO ODKLOPJO !!!! In to že 15.10. 2006, torej sem ostala BREZ INTERNETA 14 DNI !! Vsak dan sem jih klicala, vendar brez uspeha (vseskozi so zatrjevali da je moj računalnik, modem... kriv). Po enotedenskem poskusu pridobitve interneta nazaj je nek tehnik pri siolu ugotovil, da so me predčasno odklopili. BRAVO!!! No in še za konec, da vam sporočim kakšen račun je prišel domov: IN SICER NAROČNINA ki jo moram poravnati ZA OBDOBJE OD 16.10 DO 28.10. 2006!!! PA SEJ NISO RESNI. Včeraj sem poslala reklamacijo, kako lahko, tako grdo goljufajo in da bodo s takim ravnanjem izgubili stranke...itd. Res nimam drugih besed kot to, da so res eni prašiči.

Mateja

ELEKTROLJUB
17.11.2006, 13:19
Točno tako

Shitolovci so goljufi!!

tomazz
17.11.2006, 13:29
Iz napisanega je jasno vidno nerazumevanje postopka prehoda med ponudniki, tako da me ne čudi da so bile take težave.

ELEKTROLJUB
17.11.2006, 13:37
Na Siolu ste se za vsako težavo čudili.
Evo ga "tomazz" se tudi čudi...
Ampak na APEK_u se pa vedno manj čudijo....

tomazz
17.11.2006, 13:42
Tudi površno branje lahko pripelje do težav, "ne čudi"

kitl
17.11.2006, 13:45
Nevem jaz pri odklopu nisem imel nikakršnih težav, bolj nasprotno sploh me odklopiti niso hoteli. Po pisnem obvstilu iz moje strani da sem že 14 dni pri drugem operaterju so le to storili in tudi pravično zaračunali storitev do dejanskega datuma. Pa tudi ostali znanci niso imeli nikakršnih problemov iz Siol-om. Tako, da lahko rečem, da je bilo njihovo ravnanje popolnoma fer.

storz
17.11.2006, 14:50
postopek prehoda k drugemo ponudnike je znan in gre takole.

1. daš prošnjo pri novem ponudniku.
2. on naredi poizvedbo in vaše pooblastilo za odklop od obstoječega ponudnika pošlje nam
3. mi damo nalog na telekom za prehod k drugemu ponudniku
(od tu naprej samo čakamo potrditev od telekoma, da pove kdaj so preklopil, da mi nehamo zaračunavati.)
4. telekom na določen datum, ko se zmeni z novim ponudnikom, izklopi iz našega omrežja in nastavi na novo omrežje
5. telekom nam javi kdaj je bilo uspešno zaključen prehod. Ker gre vse to po papirjih včasih dobimo veliko kasneje potrdilo.

tak postopek je bil narejen zato da omogočimo lažji prehod med operaterji, saj bi drugače bil problem preden bi naredili fizičen odklop in bi lahko drugi ponudnik naročil bi trajalo tudi mesec ali dva.

lp,
Storz

sk8jt
17.11.2006, 16:42
Storz zakaj je pa meni siol obračunal komplet položnico za mesec oktober pa sem imel internet samo od 1.10 do 19. 10 ker me je 19.10 telekom odklopu točno ob 11.00 uri.

Slowhand
17.11.2006, 16:46
postopek prehoda k drugemo ponudnike je znan in gre takole.

1. daš prošnjo pri novem ponudniku.
2. on naredi poizvedbo in vaše pooblastilo za odklop od obstoječega ponudnika pošlje nam
3. mi damo nalog na telekom za prehod k drugemu ponudniku
(od tu naprej samo čakamo potrditev od telekoma, da pove kdaj so preklopil, da mi nehamo zaračunavati.)
4. telekom na določen datum, ko se zmeni z novim ponudnikom, izklopi iz našega omrežja in nastavi na novo omrežje
5. telekom nam javi kdaj je bilo uspešno zaključen prehod. Ker gre vse to po papirjih včasih dobimo veliko kasneje potrdilo.

tak postopek je bil narejen zato da omogočimo lažji prehod med operaterji, saj bi drugače bil problem preden bi naredili fizičen odklop in bi lahko drugi ponudnik naročil bi trajalo tudi mesec ali dva.

lp,
Storz

Me zanima koliko let rabite,da nekoga odjavite....
Pošljem mail - nič
Pošljem pisno - spet nič
Zraven kopija potrdila,da sem vrnil opremo (z datumom) in seveda vaših storitev ne morem oz. nočem več uporabljati.Plačevati nekaj,kar ne uporabljam,pa ne mislim....

jurijzagorc
22.11.2006, 12:56
10 dni brez inteneta : jep
plačal komplet položnico : jep
prejev opravičilo : nop
diagnoza : skleroza

se vam zdi da premalo plačujemo za njihove storitve??
:dontknow: :nonono:

Mobidick
27.11.2006, 13:37
jurijzagorc: zakaj pa nisi reklamiral računa?

Tole je popolna nekorektnost Siola! Da ti izstavijo račun za plačilo storitev, ki jih nisi niti koristil. Mislim, koliko folka sploh opazilo ne bo, oziroma se jim ne bo dalo pisati reklamacije za teh nekaj tolarjev oziroma se sploh morda ne zavedajo, da so upravičeni do dobropisa. Lep način, da SiOL pokasira še zadnje denarce na račun "slabovidnih" in nezavedajočih se njihovih nekdaj zvestih uporabnikov.

Še pika na i pa je to, ko pošlješ reklamacijo in očitno brijejo norca iz tebe, kot da ne veš, kako se pravilno izračuna mesečna poraba storitev, in jim to celo napišeš, ampak ne. Še tam te skušajo opehariti in ti odobrijo le del upravičenega zneska dobropisa (to se je zgodilo tako meni kot mojemu prijatelju!).

Stvar je zelo resna in zrela za tržni inšpektorat in APEK!

storz
27.11.2006, 14:16
če je kaj splošnega narobe na centrali oz. neki regiji lahko siol avtomatično obračuna popust. Če se pa to zgodi na enem priključku, pa to žal ne moremo in je potrebno poslati reklamacijo.

glede tvojega primera, mi pa lahko pošlješ up. ime na PM pa bomo preverili

Mowgli
27.11.2006, 14:16
Me zanima koliko let rabite,da nekoga odjavite....
Pošljem mail - nič
Pošljem pisno - spet nič
Zraven kopija potrdila,da sem vrnil opremo (z datumom) in seveda vaših storitev ne morem oz. nočem več uporabljati.Plačevati nekaj,kar ne uporabljam,pa ne mislim....

Priporočeno s povratnico: "Od dne tega in tega ne želim biti več vaš naročnik". Potem pa hladno lahko zavrneš vse po tistem datumu. Seveda pa prej prebereš droben tisk v pogodbi, kolikšen je dejanski odpovedni rok, kar te ziher, ob podpisu, ni preveč zanimalo...

In da ne bi pomislil, da se pri T-2 odpoved skrivnostno ne "izgubi" nekje v helpdesku!?

Sicer pa tudi Mobitel "poizveduje" samo za obično kodo za odklep telefona od 4 do 7 dni, pa s pticami nebo deli... To je pač en tak "črnogorski" virus, ko gre za izgubo naročnikov pri monopolistih. :veryevil:

Bil Gejc
01.12.2006, 14:39
Zdravo, nisem vedel kam naj dam tole, pa sem kar tukaj objavil.

Imam SiOL ADSL in imam 2 računalnika na routerju, na mojem računalniku imam Volja-mail in Email.si na drugem računalniku, ki je tudi priklopljen na router pa imata starša SiOL-mail in Arnes-mail. Staršema, ko pošiljata mail 3-krat noče poslati, četrtič pa pošlje. Meni pa na mojem računalniku tudi 3-krat noče poslati maila in napiše napako:

Sporočila ni bilo mogoče poslati, ker je strežnik zavrnil e-poštni naslov enega od prejemnikov. Zavrnjen naslov je »den1@email.si«. Zadeva 'Re: poizvedba: !!!VOHUNSKI PROGRAM!!!!msn,xxx,hack', Račun: 'pop.volja.net', Strežnik: 'smtp.volja.net', Protokol: SMTP, Odgovor strežnika: '554 5.7.1 <BSN-61-105-184.dial-up.dsl.siol.net[86.61.105.184]>: Client host rejected: Access denied', Vrata: 25, Varno(SSL): Ne, Napaka strežnika: 554, Številka napake: 0x800CCC79

Ko pa naslednjič hočem poslati sporočilo mi pa napiše:

Prišlo je do neznane napake. Račun: 'pop.volja.net', Strežnik: 'smtp.volja.net', Protokol: SMTP, Odgovor strežnika: '421 4.7.0 smtp1.volja.net Error: too many connections from 86.61.105.184', Vrata: 25, Varno(SSL): Ne, Napaka strežnika: 421, Številka napake: 0x800CCC67

Prosim, če bi lahko izvedel, kako se napaka odpravi?

Sicer sem isto opazil tudi nekje na drugem forumu

LP, Davor

manc
01.12.2006, 16:55
Hello!
Pišem vam zato, da vas opozorim glede ponudnika siol. In sicer naj vam povem svojo zgodbo... Bila sem naročnik internetnega prometa pri siolu, ker pa sem pri drugem operaterju zasledila bolj ugodno ponudbo sem se odločila prekiniti naročnino. Pogodbo sem imela pri siolu do 28.10. 2006 s katero sem mislila zaključit tisti dan in že predčasno naročit internetne ponudbe pri drugem operaterju, tako da ne bom ostala nekaj dni brez interneta. Vendar NE! Siolovci so se odločili (najbrž zato, ker ne bom več njihov član), DA ME PREDČASNO ODKLOPJO !!!! In to že 15.10. 2006, torej sem ostala BREZ INTERNETA 14 DNI !! Vsak dan sem jih klicala, vendar brez uspeha (vseskozi so zatrjevali da je moj računalnik, modem... kriv). Po enotedenskem poskusu pridobitve interneta nazaj je nek tehnik pri siolu ugotovil, da so me predčasno odklopili. BRAVO!!! No in še za konec, da vam sporočim kakšen račun je prišel domov: IN SICER NAROČNINA ki jo moram poravnati ZA OBDOBJE OD 16.10 DO 28.10. 2006!!! PA SEJ NISO RESNI. Včeraj sem poslala reklamacijo, kako lahko, tako grdo goljufajo in da bodo s takim ravnanjem izgubili stranke...itd. Res nimam drugih besed kot to, da so res eni prašiči.

Mateja
Glede na naslov teme se mi zdi, da ste goljufi pri vas doma.

ervinja
01.12.2006, 18:55
So res pravi samo da kasirajo tudi jaz sem pred enim tednom odjavil pisno spletnik DOVRŠENO pa vidim da piše "v uporabi" .

rda
01.12.2006, 19:29
Zdravo, nisem vedel kam naj dam tole, pa sem kar tukaj objavil.

Imam SiOL ADSL in imam 2 računalnika na routerju, na mojem računalniku imam Volja-mail in Email.si na drugem računalniku, ki je tudi priklopljen na router pa imata starša SiOL-mail in Arnes-mail. Staršema, ko pošiljata mail 3-krat noče poslati, četrtič pa pošlje. Meni pa na mojem računalniku tudi 3-krat noče poslati maila in napiše napako:

Sporočila ni bilo mogoče poslati, ker je strežnik zavrnil e-poštni naslov enega od prejemnikov. Zavrnjen naslov je »den1@email.si«. Zadeva 'Re: poizvedba: !!!VOHUNSKI PROGRAM!!!!msn,xxx,hack', Račun: 'pop.volja.net', Strežnik: 'smtp.volja.net', Protokol: SMTP, Odgovor strežnika: '554 5.7.1 <BSN-61-105-184.dial-up.dsl.siol.net[86.61.105.184]>: Client host rejected: Access denied', Vrata: 25, Varno(SSL): Ne, Napaka strežnika: 554, Številka napake: 0x800CCC79

Ko pa naslednjič hočem poslati sporočilo mi pa napiše:

Prišlo je do neznane napake. Račun: 'pop.volja.net', Strežnik: 'smtp.volja.net', Protokol: SMTP, Odgovor strežnika: '421 4.7.0 smtp1.volja.net Error: too many connections from 86.61.105.184', Vrata: 25, Varno(SSL): Ne, Napaka strežnika: 421, Številka napake: 0x800CCC67

Prosim, če bi lahko izvedel, kako se napaka odpravi?

Sicer sem isto opazil tudi nekje na drugem forumu

LP, Davor
Na VSEH racunalnikih nastavi SMTP server: mail.siol.net (s tem se znebis relaya:Client host rejected: Access denied',)

Glede pop.volja.net pa pisi na Voljo, saj ti njihov streznik zavraca (smtp1.volja.net Error: too many connections from 86.61.105.184')

Bil Gejc
02.12.2006, 06:52
Na VSEH racunalnikih nastavi SMTP server: mail.siol.net (s tem se znebis relaya:Client host rejected: Access denied',)

Glede pop.volja.net pa pisi na Voljo, saj ti njihov streznik zavraca (smtp1.volja.net Error: too many connections from 86.61.105.184')

Se bom pozanimal na volji.

Glede siolovega smtp serverja pa jest ne morem imeti tega, ker nimam siol naslova

Hvala

LP, Davor

tomazz
02.12.2006, 09:45
Glede siolovega smtp serverja pa jest ne morem imeti tega, ker nimam siol naslova

Ti si kar nastavi mail.siol.net za kot smtp strežnik vse accounte. Če pošiljaš pošto iz Siolove povezave strežnik pusti pošiljati pošto z poljubnim naslovom.

Bil Gejc
02.12.2006, 10:31
Ti si kar nastavi mail.siol.net za kot smtp strežnik vse accounte. Če pošiljaš pošto iz Siolove povezave strežnik pusti pošiljati pošto z poljubnim naslovom.

Z veseljem bi si, če bi imel SiOL mail, ampak ga nimam. :sad: Ati mi pa tudi noče nastaviti(poslati prošnjo a ka je treba), da bi imel SiOL mail:sad:

tomazz
02.12.2006, 12:26
Z veseljem bi si, če bi imel SiOL mail, ampak ga nimam. :sad: Ati mi pa tudi noče nastaviti(poslati prošnjo a ka je treba), da bi imel SiOL mail:sad:

Za svoj volja.net account v outlooku oz. karkoli uporabljaš za pošto, nastavi odhajajoči poštni strežnik mail.siol.net. Pošto boš še vedno dobival na Voljo, samo svoja sporočilo boš poslal preko mail.siol.net z svojim volja.net naslovom.

Bil Gejc
02.12.2006, 12:42
Hvala, zdaj dela. :rolling:
Zdaj mi ne pokaže niti ene napake več ko pošljem mail

LP, Davor

rda
02.12.2006, 14:03
Hvala, zdaj dela. :rolling:
Zdaj mi ne pokaže niti ene napake več ko pošljem mail

LP, Davor
Ce si res zelis siol.net email naslov, se prijavi tukaj: http://storitve.siol.net/narocila/klicni-dostop/ in OBVEZNO IZBERI URNI PAKET.
Tako bos dobil svoj email naslov in klicni (urni) paket do interneta, ki ga verjetno ne bos uporabljal. Nic ne uporabljas, nic ne placas. Email pa veselo deluje (pri meni ze vrsto let :) )

bobi
02.12.2006, 14:10
Ce si res zelis siol.net email naslov, se prijavi tukaj: http://storitve.siol.net/narocila/klicni-dostop/ in OBVEZNO IZBERI URNI PAKET.
Tako bos dobil svoj email naslov in klicni (urni) paket do interneta, ki ga verjetno ne bos uporabljal. Nic ne uporabljas, nic ne placas. Email pa veselo deluje (pri meni ze vrsto let :) )

E mail pri klicnem dostopu ni zastonj, mislim da je cena 540 sit na mesec ;)
Če ga imaš pa že dolgo je pa možno da so pozabili na tebe.

Bil Gejc
02.12.2006, 14:39

Kaj pa pri SiOL ADSL-u, a tam tudi kaj stane na mesec?

tomazz
02.12.2006, 15:09

Osnovni poštni predal je pri vseh klicnih paketih zastonj, tudi pri urnem, tako da ni noben pozabil nanj.

tomazz
02.12.2006, 15:12
Kaj pa pri SiOL ADSL-u, a tam tudi kaj stane na mesec?

4 poštni predali so všteti v naročnino, tako da si lahko na https://servis.siol.net narediš predal še zase.

Bil Gejc
03.12.2006, 06:03
Osnovni poštni predal je pri vseh klicnih paketih zastonj, tudi pri urnem, tako da ni noben pozabil nanj.

Aha, hvala:)

4 poštni predali so všteti v naročnino, tako da si lahko na https://servis.siol.net narediš predal še zase.

Sej bi nastavil moj e-mail na SiOL, sam ko se mu zdi brezveze ;)

Glavno je, da imam mail zastonj, pa da lahko pošiljam mail v outlook-u