Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Slovenija v plamenih

Nevihtar
17.11.2006, 17:20
Mislim da so nekaj podobnega včeraj razlagali po POP-TV, ki ga Nevihtar ceni nekako tako kot Mladino.

Vendar če pogledamo zadnji mesec lahko vidimo, da je Slovenija kot vročična in da ljudje počnejo stvari, ki so bile do ne davnega nepojmljive. Najprej se je dvignila Dolenjska zaradi ciganov. Ljudje, ki jih je videti po TV so razdraženi do skrajnosti. Pa ne samo Ambrus. Kraj za krajem. Vas za vasjo. Gubčev upor. Samo čakajmo, da bomo videli kje tri petelinja peresa.

Potem Izola. 1000 demonstrantov. Pištola na glavi. Zažgano strankarsko poslopje. Izola, ljudje božji z večno pomirljivimi in zadovoljnimi primorci. Zakaj? Županske volitve. Županske volitve, ki so do sedaj vedno bile nekakšna popoldanska zanimivost s klovni na plakatih in nezainteresirano javnostjo so se sprevrgle v družbeni spopad. In to ne le v Izoli temveč povsod. Nevihar je kot vsi slovenci priložnost opazovati volitve v lastni občini. Nevihtar tudi dela z ljudmi in na lastne oči spoznava da s slovenskim človekom več ni šale (in da je vprašanje časa, kdaj bo tudi v mednarodnih okvirih dobil ta sloves.)

Nevihtar je prepričanja da je fenomen razločno čutiti po celi državi in da Dolenjska in Izola nista konec temveč začetek vročice, ki se širi po naši lepi domovini. Nevihtar je prepričan da razlog za to napetost ni eksistenčni strah, ker gre večni v Sloveniji bolje kot pet ali deset let nazaj. Ravno tako zavrača meketanje poklicnih civilnodružbenikov in človekopravicarjev o tem, da so ljudje nahujskani od oblasti.

Gre za nekaj drugega. Ljudje so izgubili strah. Država je članica EU in nekaj pomeni v svetu, kljub njeni miniaturnosti (oziroma recimo raje pomeni precej za svojo skromno kvantiteto). Situacija se ekonomsko (v mejah normale da se razumemo) boljša in je tam manj razlgov za strah. In še nekaj je - s tem ko Zahod in z njim tudi Evropa vedno bolj jasno dobivata oprijemljivega sovražnika, tudi sovraštvo kot čustvo ni več brez vsake legitimnosti.

Kakšno mnenje?

Duh
17.11.2006, 18:28
Ja, meni se zdi zelo podbno dogodkom, ki so se dogajali konec osemdestih v srbiji in dvetdesetega na hrvaške. Takrat smo temu rekli jogurtna revolucija ali balvan revolucija. Ko se množica, podpihovana bolj ali manj odkrito s strani trenutne oblasti (Miloševič). slogani "dajte nam oružje" in podobno so "zaželjeni". Ljudje v množici zgubljajo razum, dobijo občutek neke izjemne moči in se spremenijo v iracionalno hordo!
Kam je to pripeljalo srbijo in srbe, smo videli. Tisti, ki "hordujete" po slovenskih krajih in podžigate nestrpnost, zavedeni v množci ali ne, se zamislite. Spomnite se slik iz srbije in pomislite kaj ste si takrat mislili o teh ljudeh. Ni nobene razlike med njimi in vami...

Zakaj to pri nas? Me sploh ne preseneča...ko oblast daje odkrite in prikrite impulze tem ljudem..z svojim ravnanjem, dobvajo horde samo še na moči...

Ampak...je bil en dober stavek, ki se je držal miloševiča in očitno velja tudi za našo oblast, vsaj v prvem delu, za drugega bomo še videli..."Milošević je znao bolje da pali nego da gasi"!

zverina
17.11.2006, 18:38
Duh tukaj pa se nes strinjam s tabo.

Duh
17.11.2006, 18:58
Duh tukaj pa se nes strinjam s tabo.

Ni se treba strinjat ;)..lahko pa me prepričaš, da se motim

Ampak veš kaj, tud johnny se ne bi strinjal z marsikaterim od tvojih postov ;)

buba
17.11.2006, 19:13
Mislim da so nekaj podobnega včeraj razlagali po POP-TV, ki ga Nevihtar ceni nekako tako kot Mladino.

Vendar če pogledamo zadnji mesec lahko vidimo, da je Slovenija kot vročična in da ljudje počnejo stvari, ki so bile do ne davnega nepojmljive. Najprej se je dvignila Dolenjska zaradi ciganov. Ljudje, ki jih je videti po TV so razdraženi do skrajnosti. Pa ne samo Ambrus. Kraj za krajem. Vas za vasjo. Gubčev upor. Samo čakajmo, da bomo videli kje tri petelinja peresa.

Potem Izola. 1000 demonstrantov. Pištola na glavi. Zažgano strankarsko poslopje. Izola, ljudje božji z večno pomirljivimi in zadovoljnimi primorci. Zakaj? Županske volitve. Županske volitve, ki so do sedaj vedno bile nekakšna popoldanska zanimivost s klovni na plakatih in nezainteresirano javnostjo so se sprevrgle v družbeni spopad. In to ne le v Izoli temveč povsod. Nevihar je kot vsi slovenci priložnost opazovati volitve v lastni občini. Nevihtar tudi dela z ljudmi in na lastne oči spoznava da s slovenskim človekom več ni šale (in da je vprašanje časa, kdaj bo tudi v mednarodnih okvirih dobil ta sloves.)

Nevihtar je prepričanja da je fenomen razločno čutiti po celi državi in da Dolenjska in Izola nista konec temveč začetek vročice, ki se širi po naši lepi domovini. Nevihtar je prepričan da razlog za to napetost ni eksistenčni strah, ker gre večni v Sloveniji bolje kot pet ali deset let nazaj. Ravno tako zavrača meketanje poklicnih civilnodružbenikov in človekopravicarjev o tem, da so ljudje nahujskani od oblasti.

Gre za nekaj drugega. Ljudje so izgubili strah. Država je članica EU in nekaj pomeni v svetu, kljub njeni miniaturnosti (oziroma recimo raje pomeni precej za svojo skromno kvantiteto). Situacija se ekonomsko (v mejah normale da se razumemo) boljša in je tam manj razlgov za strah. In še nekaj je - s tem ko Zahod in z njim tudi Evropa vedno bolj jasno dobivata oprijemljivega sovražnika, tudi sovraštvo kot čustvo ni več brez vsake legitimnosti.

Kakšno mnenje?--skratka -- hočeš nam povedat, da so vsi tile "pohodi", posledica razširjenih pluč, ki so zadihala svobodo, demokracijo in občo razigranost. Skratka, da so SPONTANI in nimajo z rezonom npr. SA 28. feb 1933 nič skupnega. ---- :clown:

Nevihtar
17.11.2006, 19:25
--skratka -- hočeš nam povedat, da so vsi tile "pohodi", posledica razširjenih pluč, ki so zadihala svobodo, demokracijo in občo razigranost. Skratka, da so SPONTANI in nimajo z rezonom npr. SA 28. feb 1933 nič skupnega. ---- :clown:

TOČNO. Da se razumemo. Ne pripadnikov ah in oh uboge zatirane oh in sploh "romske" skupnosti in tudi ne od nikogar razumljene travmatizirane žalostne in od vseh zanemarjene podeželske "raje" ne maram kaj ekstra. Toda mislim da ljudje niso naščuvani. In prosim tiste, ki so prepričani o tem, naj predložijo argumente. Naj pokažejo, kje je kdo rajo naščuval proti komur koli. Malo razuma prosim. Če bi res šlo za naščuvanje bi bili na tapeti samo tisti, ki bi bili aktualni grešni kozli, kot so bili Židi v času nacionalsocializma in imetniki za rdeče revolucionarje. Ali kot so bili Albanci v času dogajanja naroda itd.

V Sloveniji je drugače. Ljudje vstajajo priti "tradicionalinim" krivcem toda tudi en zoper drugega. Sosed zoper soseda, ljudstvo po občinah zoper občinarje in politične kandidate in podobno. Ta napetost ni ciljna in sistematično povzročena temveč organska. Ljudje so je polni ne ker bi jih kdo v to prepričal temveč obratno - aktualnosti so samo sporžilci.

Prepričan sem, da so razlogi res polna pljuča svobodnega zraka in seveda spremenjene globalne razmere.

yamamoto
17.11.2006, 19:25
--skratka -- hočeš nam povedat, da so vsi tile "pohodi", posledica razširjenih pluč, ki so zadihala svobodo, demokracijo in občo razigranost. Skratka, da so SPONTANI in nimajo z rezonom npr. SA 28. feb 1933 nič skupnega. ---- :clown:

Na primorskem bolje poznamo kurjenje narodnih domov v naši bližini. Tudi to so počeli nahujskani prenapeteži. Le namesto rjavih srajc so imeli črne. :(

Duh
17.11.2006, 19:41
TOČNO. Da se razumemo. Ne ne ciganov ne kmetavzov ne maram kaj ekstra.

No, preden nadaljujemo z debato nam razloži kaj to pomeni cigan in kaj kmetavz? Na koga si to mislil v teh dveh primerih? Ker bo lažje za nadaljno debato ;)

buba
17.11.2006, 20:05
TOČNO. Da se razumemo. Ne pripadnikov ah in oh uboge zatirane oh in sploh "romske" skupnosti in tudi ne od nikogar razumljene travmatizirane žalostne in od vseh zanemarjene podeželske "raje" ne maram kaj ekstra. Toda mislim da ljudje niso naščuvani. In prosim tiste, ki so prepričani o tem, naj predložijo argumente. Naj pokažejo, kje je kdo rajo naščuval proti komur koli. Malo razuma prosim. Če bi res šlo za naščuvanje bi bili na tapeti samo tisti, ki bi bili aktualni grešni kozli, kot so bili Židi v času nacionalsocializma in imetniki za rdeče revolucionarje. Ali kot so bili Albanci v času dogajanja naroda itd.

V Sloveniji je drugače. Ljudje vstajajo priti "tradicionalinim" krivcem toda tudi en zoper drugega. Sosed zoper soseda, ljudstvo po občinah zoper občinarje in politične kandidate in podobno. Ta napetost ni ciljna in sistematično povzročena temveč organska. Ljudje so je polni ne ker bi jih kdo v to prepričal temveč obratno - aktualnosti so samo sporžilci.

Prepričan sem, da so razlogi res polna pljuča svobodnega zraka in seveda spremenjene globalne razmere.--hm -- morda, morda -- seveda ergumentov, za "ščuvanje", ne boš dobil -- lahko pa naštejemo nekaj indicev -- pa poglejmo -- 1. timing -- ( volitve, sprejemanje proračuna, nakupi drage vojaške opreme, prodaja Delovih delnic z izgubo, pa še in še ) , 2. še bolj pomembno - zniževanje socialnih in delavskih standardov praktično na vseh področjih in 3. seveda lahko oporekaš -- vendar se meni zdi, da tale "jogurt revolucija", ni posledica manj strahu, pač pa v funkciji povečanje strahu....p.s. -- seveda se lahko motim, vendar, pa poznam mnogo ljudi, ki jih zadnje šturmaštvo, kot način reševanja stvari v družbi ne samo bega, pač pa tudi že po malem STRAŠI... -- p.s. -- ah da ne pozabim --- "deli in vladaj", je mantra vsake uspešne vladavine, kaj ne...

Knez
17.11.2006, 20:13
Slovenija je živčna, nervozna in meni to ni všeč.

Jaz sem pravnik in zagovarjam vladavino prava, pravno državo.

Država je dolžna poskrbeti, da bo pravni sistem deloval.Neki ulični pohodi, pozivi k linču, s te ali one strani...tega jaz ne maram.

Evidentno je, da je pri nas pravna država v krizi in tega me je strah.Za to gre, ne pa zato, da so "ljudje postali pogumni".

To je neka nervoza, ki je nisem vajen in bolj spominja na anarhijo, kot pa na nekaj, česar bi si jaz osebno želel.

Moj prst je usmerjen v oblast, ki je dolžna poskrbeti, da se sitaucija razreši in strasti pomirijo.Potem pa pričakujem eno izdelano strategijo o reševanju romske problematike, kajti jasno je, da ničtakega pri nas ne obstaja oz., je vse bolj na hojladri.

Duh
17.11.2006, 20:36
zgodovina nas uči tudi to, da se da tudi anarhija izkoristiti, kot pozitivna korist vladajočim...izgovoa sta dva:
1. državljani so resično nezadovoljni in jih moramo razumet in se rešit "motečih dejavnikov", pa čeprav na neprimeren način...

2, anarhija je presegla te mere, da so dovoljena posebna sredstva in se računa na razumevanje državljanov, pri kolateralni škodi, ki nastaja ob "reševanju" problemov..vse v "korist" državljanov

Duh
17.11.2006, 21:36
Pozivanje hord na maščevanje, tudi po orožju in želje ter grožnje s smrtjo....zapiranje cest, podtinakje ognja pod občinkso stavbo...javno vzklikanje "posr(l)anca"- županskega kandidata, ki je dobil podporo trenutnega premiera, kako bo novinarja vsekal po GOBCU, itd...in vse samo v desetih dnevih?

Slučaj? Nevihta v nočni posodi? tudi "noč dolgih" nožev je pred "dejansko nočjo" zgledala bolj nedolžno, kot je zgodovina pokazala kasneje...

nima veze, takim stvarem se je treba izogibat, če se mamo za nek normalen narod!

Nevihtar
17.11.2006, 21:49
Duh paniko ženeš. Tisto kar odmeva v tvoji glavi je veter ki nosi pločevino in ne korakanje SSovcev.

Samo treba je poslušati dovolj dolgo da razločiš zvok in ne zagnati paniko takoj ko ti nekaj ni všeč. Noč dolgih nožev - daj prosim te no....noč zobotrebcev kvečjemu...

In rad bi imel podatek, kdaj je "horda" pozivala k maščevanju, orožju in smrti. Daj podatek Duh. Podatek ne obtožuj vse povprek. Rad bi videl:
1)Hordo - koliko vem se v hordo zružujejo plenilske živali, zgodovinsko pa je to izraz za zvezo konjeniških plemen iz centralne Azije (Zlata horda) - no rad bi videl slovenski ekvivalent tega....
2)poziv na maščevanje
3)poziv na orožje
4)željo ter grožnjo s smrtjo

Pravi ti da so ljudje razdraženi vendar tega ne moreš vedno pripisat Janši. Na veliko razočaranje slovenskih levakov on pač ni tip za Hiterja....

Duh
17.11.2006, 22:07
Nevihtar,

mogoče res pretiravam...začetki so pa podobni in če ne bomo pretiravali se nam lahko v prihodnosti dogodijo podobni konci kot so se takrta...mogoče na drugačen način, pa vseeno...na hujskaštvo je potrebno opozarjat...

n atista vprašanja pa ti ne mislim odgovarjat, ker očitno že imaš svoje mnejnje in ga jaz verjetno ne bom spremenil. sploh glede na to, ker menim, da spremljaš dogajanja okoli sebe in si vsaj zvočno, če že ne tudi slikovno zasledil, balvane, zažiganje občinskih stavb, javne grožnje novinarjem politika vladajočih strank, vzklikanje ljudi v množici po maščevanju, ognju in smrti v primeru, če ne bo upoštevana volja teh vaščanov..itd...

al se delaš neumnega al pa ne spremljaš, kaj se okoli dogaja. Če je to zadnje, potem sploh ne vem zakaj debatiraš!

Teo
17.11.2006, 22:11
Tiha podpora vlade in medijev vzpodbuja skrajne reakcije ljudi. Da do tako hudih problemov pride, pa je kriva vlada sama s svojo PASIVNOSTJO.

Da je prišlo pri županskih volitvah do takih bedastih in sramotnih (ja sram me je) dejanj, je kriva Kosova protikorupcijska skupina, oz določeni lobiji, ki jo ovirajo pri delu. Če se pusti tako politiko, bomo čez par let meli svoj Napoli.

Za zaplete z romi, pa je kriva napačna politika ravnanja z njimi. Vlada je dolga leta le butasto opazovala kaj se dogaja in vsi so se pač strinjali, da so cigani cigani in se jih ne da civilizirati.

Knez
17.11.2006, 22:17
Tiha podpora vlade in medijev vzpodbuja skrajne reakcije ljudi. Da do tako hudih problemov pride, pa je kriva vlada sama s svojo PASIVNOSTJO.

Da je prišlo pri županskih volitvah do takih bedastih in sramotnih (ja sram me je) dejanj, je kriva Kosova protikorupcijska skupina, oz določeni lobiji, ki jo ovirajo pri delu. Če se pusti tako politiko, bomo čez par let meli svoj Napoli.

Za zaplete z romi, pa je kriva napačna politika ravnanja z njimi. Vlada je dolga leta le butasto opazovala kaj se dogaja in vsi so se pač strinjali, da so cigani cigani in se jih ne da civilizirati.

Le malo bi te popravil: VLADE.

Očitno vlade do sedaj niso imele pojma, kako reševati romsko problematiko na Dolenjskemin v Suhi Krajini, zdaj so pa problemi eskalirali.

Potrebna bo neka strategija in to ne morebiti samo pometanje pod preprogo in seljenje Romov sem in tja.

Nevihtar
17.11.2006, 22:22
Zdaj pa imam dosti!

KDAJ in KDO je pozival k linču, smrti, orožju in maščevanju?!

Če si videl povej kje si videl. Če si slišal, pa magari za šankom povej kje. Ali pa priznaj da je imela zraven nekaj tvoja domišlija. Ne izmikaj se s tem o mojem mnenju - to je javni forum in jaz te javno prosim za podatek
1) KDO, KDAJ,KJE si spoznal da obstaja poziv po maščevanju, smrti, orožju in se grozi;
2)KDO je KOGA ščuval in kako:

Podatek. Dejstvo. Resnico. In ne sociološke študije.

To gre v popolnoma isto stvar kot zadnje zborovanje levičarskih obskurnežev v lj. Seveda so bili kmetje na Dolenjskem takoj Klu Klux Klan, noben od tistih protestnikov nima pojma ne o KKK in ne o kmetih na Dolenjskem. Tega sr**** pa imam počasi dovolj.

SEM Z PODATKOM ČE GA IMAŠ!

Prosim:)

yamamoto
17.11.2006, 22:27
Le malo bi te popravil: VLADE.

Očitno vlade do sedaj niso imele pojma, kako reševati romsko problematiko na Dolenjskemin v Suhi Krajini, zdaj so pa problemi eskalirali.

Potrebna bo neka strategija in to ne morebiti samo pometanje pod preprogo in seljenje Romov sem in tja.

Tudi ta vlada nima pojma kako bi jo reševali. To je povedal Zver na sredi TV ekrana in celo predlagal Predanovi naj mu ona pove kaj narediti. :veryevil: To je povedal po radiu tudi Janša. Seveda oba nista pozabila dodati, po svoji stari navadi, da sta tako stanje samo podedovala od prejšnjih. :nonono:
Skratka, jasno je, da jim bo moral pomagati kdo pametnejši. :angel:

Knez
17.11.2006, 22:44
Tudi ta vlada nima pojma kako bi jo reševali. To je povedal Zver na sredi TV ekrana in celo predlagal Predanovi naj mu ona pove kaj narediti. :veryevil: To je povedal po radiu tudi Janša. Seveda oba nista pozabila dodati, po svoji stari navadi, da sta tako stanje samo podedovala od prejšnjih. :nonono:

Sem rekel, da vse vlade, do sedaj.Seveda tudi ta.

yamamoto
17.11.2006, 23:01
Sem rekel, da vse vlade, do sedaj.Seveda tudi ta.

Res je. Pravzaprav sem imel v mislih bolj tvoj zadnji stavek. :)

Trdonja
17.11.2006, 23:48
Nevihtar,

res je eksplozivnih primerov nenadoma polno po Sloveniji - imajo pa skupni imenovalec - SDS-ovske vžigalnike.....

Trdonja
17.11.2006, 23:59
Knez,

podpišem, kar praviš - vendar je treba vsekakor identificirati PRAVE vzroke za tovrstno eskalcijo.
Sedanja nomenklatura, je brez dvoma ugotovila, da ne bo zmogla udejanjiti tega, kar se je namenila, pa če še tako vpije o "downfallu" LDS-a - zato se je odločila za Miloševićev recept "paljenja" - ob ognju z mnogo dima, pa se da marsikaj "na brzino urediti"....

Torej smo sedaj pred odločitvijo - ali bo širša družba dovolila, da pride do tovrstnega razvoja dogodkov - ali pa je treba to nomenklaturo, še pravočasno ustaviti????

Nevihtar,

daj si oglej malo še ne tako staro fotko idejnega očeta demonstracij proti Romom - ko še ni bil premier - pa oglej si malo bolj podrobno onega brkota.....

http://www.mladina.si/tednik/200645/clanek/slo-tema--jure_trampus/img/tema_ambrus_jansa_na_protestu.html-l2

lupus is back
18.11.2006, 09:17
Če pride krava v hišo, je v hiši štala, mi imamo pa kmetavzarje na oblasti spečane z RKC. In kaj bodo oni rešili, BOG pomagaj?!! Narod strezni se že enkrat. Sproščena Slovenija je LAHKOMISELNA Slovenija!!
Zver je zasral z merili za vpis v srednje šole, zasral je z razmerji v šolskih svetih i sploh: vse kar prime -namaže s kravjim drekom. Kaj naj naredi in ali imam dober nasvet zanj in njemu pdobne?! Imam-dokler res še ni ognja-ker rdeči še nimajo raznih jurišnih enot, še ne požigajo in NE grozijo, naj ODSTOPI. To je zanj in vse nas edina rešitev!

Pa kje ste že videli ( razen pri naših kmetavzarjih ) , da bi punčki operiral slepič nekdo, ki ne ve kako se stvari streže, vendar pristopi, ker je oblast omamno sladka. Take Zverine je nujno takoj odstopiti, ker če ne bo škoda nepopravljiva! In kaj bomo potem?!!

Nevihtar
18.11.2006, 18:26
Merila za vpis za srednjo šolo po mojem niso generator tega nezadovoljstva ... :veryevil:

lupus is back
18.11.2006, 18:46
Merila za vpis za srednjo šolo po mojem niso generator tega nezadovoljstva ... :veryevil:

Hja, gre za generalni princip pristopa k problemom: nimaš pojma-narediš sranje-prepustiš reševanje problema cerkvi:approve:

Nevihtar
18.11.2006, 20:03
Mislim da je to malo krivično - pa ne da bi mi bila trenutna oblast kaj posebej ljuba da se razumemo. V dani situaciji so naredili kar je bilo mogoče.

lupus is back
20.11.2006, 15:38
v DANI SITUACIJI je trenutna oblat odločala med populizmom in nepriljubljenimi ukrepi ( 100 specialcev 1teden dni s pendreki in vodnimi topovi. ) Odločila se je, da se ne bo zamerila večinki volji ( ker je oblas pač sladka ) na mesto, da bi aktivirala vse državne službe, ki niso do danes nič maredila, jih nagnana na teren in v zavetju specialcev, pod ognjem rešila problem. NE, ni uporabila države, temveč se gre raje osebbne intervencije in ker to ni uspelo, angažira RKC, ker raje jaha na krilih populizma, kot pa da bi dejansko inštrumentalizirala vladavino prava. raje Inštrumentalizira demokacijo v kateri vedno zmaga večina, saj so pametni tako ali tako vedno v manjšini. In tak način zlorabe oblasti, je največji vžigalnik. In cesta in RKC se nam bosta pri tej vladi samo še stopnjevala. In kam to vodi ve vsak, ki je videl kaj ulica zna narediti! Ta vlada ni nevarna le slovenskim državljanom!

buba
20.11.2006, 16:08
v DANI SITUACIJI je trenutna oblat odločala med populizmom in nepriljubljenimi ukrepi ( 100 specialcev 1teden dni s pendreki in vodnimi topovi. ) Odločila se je, da se ne bo zamerila večinki volji ( ker je oblas pač sladka ) na mesto, da bi aktivirala vse državne službe, ki niso do danes nič maredila, jih nagnana na teren in v zavetju specialcev, pod ognjem rešila problem. NE, ni uporabila države, temveč se gre raje osebbne intervencije in ker to ni uspelo, angažira RKC, ker raje jaha na krilih populizma, kot pa da bi dejansko inštrumentalizirala vladavino prava. raje Inštrumentalizira demokacijo v kateri vedno zmaga večina, saj so pametni tako ali tako vedno v manjšini. In tak način zlorabe oblasti, je največji vžigalnik. In cesta in RKC se nam bosta pri tej vladi samo še stopnjevala. In kam to vodi ve vsak, ki je videl kaj ulica zna narediti! Ta vlada ni nevarna le slovenskim državljanom!:2thumbs: :approve:

Trdonja
20.11.2006, 17:30
buba,

jah, od svetovnega prvaka v populizmu in demagogiji, pa res ni bilo pričakovati kaj drugega - si ja videl danes - še "pregovorno ledeno miren" Cukjo je na seji parlamenta "znorel" in dodobra popljuval vlado in ministre - edino Zver je pozabljen defetistično vztrajal na poljubnem sedežu.....

buba
20.11.2006, 17:51
buba,

jah, od svetovnega prvaka v populizmu in demagogiji, pa res ni bilo pričakovati kaj drugega - si ja videl danes - še "pregovorno ledeno miren" Cukjo je na seji parlamenta "znorel" in dodobra popljuval vlado in ministre - edino Zver je pozabljen defetistično vztrajal na poljubnem sedežu.....--hja -- saj morda je bil Lupus res nekoliko oster -- dilema namrec ostaja -- ali zabitost mnozic sili politiko v populizem, ali pa politika sili mnozice v zabitost -- namrec tudi ce receva, da se clovek rodi neveden in ga sele vzgoja naredi neumnega, dilema ostaja...

strašljivka
26.11.2006, 10:44
...ali tudi v vaši soseščini stanujejo bivši kriminalci ali pedofili, živi v vašem kraju kak homoseksualec ali črnc ali musliman ? ali vsak dan ss strahom hodite po včasih vam tako ljubem in domačem kraju ker so v sosednji vili doma bivši partijci ? naredite konec tej grozi in strahu za vaša življenja in premoženje, dogodek in osebe takoj prijavite na tem naslovu in obiskal vas bo za te primere usposobljen popisovalec ki bo ugotovitve, po možnosti tudi posnetke, fotografije in ostala pričevanja prenesel na zato pooblaščen državni organ.
naredite mi to deželo zopet slovensko !

Sharac
26.11.2006, 10:48
Pa pejt v New York. če te moti, da folk ne prenaša degenerikov različnih vrst. Ni nobene potrebe, da se tle razburjaš če večini ne prihaja na multikulti posiljevanja.

yamamoto
26.11.2006, 10:54
...ali tudi v vaši soseščini stanujejo bivši kriminalci ali pedofili, živi v vašem kraju kak homoseksualec ali črnc ali musliman ? ali vsak dan ss strahom hodite po včasih vam tako ljubem in domačem kraju ker so v sosednji vili doma bivši partijci ? naredite konec tej grozi in strahu za vaša življenja in premoženje, dogodek in osebe takoj prijavite na tem naslovu in obiskal vas bo za te primere usposobljen popisovalec ki bo ugotovitve, po možnosti tudi posnetke, fotografije in ostala pričevanja prenesel na zato pooblaščen državni organ.

Hudiča, a smo že tako daleč? :O
Oziroma spet nazaj? :veryevil:

nejc
26.11.2006, 10:54
Pa pejt v New York. če te moti, da folk ne prenaša degenerikov različnih vrst. Ni nobene potrebe, da se tle razburjaš če večini ne prihaja na multikulti posiljevanja.
Ti mar nisi degenerik za nekoga drugega?

Večini??? Prej manjšini.

Ne prihaja? Malo komu prihaja. Dovolj bo, če boš toleriral razlike med ljudmi. Nihče od tebe ne pričakuje, da boš ob besedi mulitkulturalnost ali raznolikost doživel orgazem.

Nevihtar
26.11.2006, 11:25

Ponovno podtikanje in prikazovanje našega naroda kot ksenofobičnih primitivcev, ki jih je treba prevzgajati sliom ali milom.

Ker si si upala napisati kar si sedaj pričakujem link s katerim boš lahko izkazala nestrpnost proti črncem, muslimanom, homoseksualcem ali bivšim partijcem. Link s katerim boš lahko izkazala, da se poizkuša v Sloveniji te manjšine pregnati. Ne bom sprejel trditve, da je vsakdo, ki opozori na posledice, do katerih je pripeljal mulitkulturalistični eksperiment karakteriziran kot nacist. Točno to pa počneš, ko parafraziraš besede Adolfa Hitlerja, ki jih je izrekel na rotovžu v mojem Mariboru.

Kako lepo je, mar ne strašljivka, iz bele Ljubljane, iz hermetično zaprte metropole, pljuvati po nemočnih ljudeh na periferiji, ne da bi bila kdaj soočena z realnostjo njihovega življenja. Pa tako fajn se da izpljuvat žolč iz sebe, na tako vročo temo..

Link prosim.

Nevihtar
26.11.2006, 11:47
Upam da sem za take kot si ti saj ves tisto o psihiatru in norcih ter kdo je kdo za koga...

Mirno lahko rečem večini je pa res da je manjšinska ljubljanska multikulti sodrga toliko bolj glasna še posebej zato ker mislijo da so oni Slovenija.

Ne uporabljaj besede toleriral kajti sama beseda nakazuje na šibkost saj je treba nekaj trpeti oz. delovati proti svojim prepričanjem in če uporabiš besedo toleranca v povezavi s sabo pomeni, da ti dejansko pedri & multikulti company gre na živce samo ker si šibek jih prenašaš oz. toleriraš. Kar se mene tiče sem povsem indiferenten do "manjšin" dokler le te ne začnejo javno oponašat primate (pa se opravičujem prebivalcem ZOO ker jih enačim s sodrgo - si tega ne zaslužijo). V družbi je homogenost zaželena in nujno potrebna za funkcioniranje in v normalnih družbah se razni prizadetki sami ali skomformirajo ali pa so izločeni. Pustiti vsakemu, da počne kar hoče (na račun drugih -strpnost) je pa znak šibkosti in vodi v propad.

Popolnoma s strinjam da je toleranca postala neke sorte posvečena beseda pod karinko katere je kulturni marksizem na Zahodu dobil odprta vrata za pranje možganov in nadzor misli. In pa seveda poklicni multikulturniki, ki doživljajo razsvetljenje ob pljuvanju po vsakem, ki pokorno ne zastriže z uhlji ob njihovih izpadih. Vsakosortno posebništvo pa je prignano na nivo fanatičnega kulta različnosti in sovraštva do tistih, ki imajo morda kakšne heretične pomisleke.

Trdonja
26.11.2006, 11:52
Nevihtar,

glej, očitno je prišel čas, ko je ta sicer latentna ksenofobična primitivnost - zlasti provincialcev - dozorela. Kar je Obramboslovec posejal - to sedaj žanje. Kar oglej si fotke, ki krožijo po forumih, kjer se tedaj še kot opozicionalec - šopiri v prvih vrstah protestnikov zoper Rome.....

Saj početje "ku-klu-klanovske" drhali, ki ga sedaj opazujemo v živo - lahko poimenuješ tudi sam - I am all ears????

Naj gre lepo Obramboslovec v svojo "Canosso"(Ambrus) in tja s seboj za rokico lepo privede vse Strojanove otročke s starši vred - potem pa lepo umaniri tisto naščuvano ambruško drhal, ki hoče nadaljevati WW2 od tam kjer se je končala (vaške straže??)

nejc
26.11.2006, 12:02
Upam da sem za take kot si ti saj ves tisto o psihiatru in norcih ter kdo je kdo za koga...

Mirno lahko rečem večini je pa res da je manjšinska ljubljanska multikulti sodrga toliko bolj glasna še posebej zato ker mislijo da so oni Slovenija.

Ne uporabljaj besede toleriral kajti sama beseda nakazuje na šibkost saj je treba nekaj trpeti oz. delovati proti svojim prepričanjem in če uporabiš besedo toleranca v povezavi s sabo pomeni, da ti dejansko pedri & multikulti company gre na živce samo ker si šibek jih prenašaš oz. toleriraš. Kar se mene tiče sem povsem indiferenten do "manjšin" dokler le te ne začnejo javno oponašat primate (pa se opravičujem prebivalcem ZOO ker jih enačim s sodrgo - si tega ne zaslužijo). V družbi je homogenost zaželena in nujno potrebna za funkcioniranje in v normalnih družbah se razni prizadetki sami ali skomformirajo ali pa so izločeni. Pustiti vsakemu, da počne kar hoče (na račun drugih -strpnost) je pa znak šibkosti in vodi v propad.
Dobro, večina-manjšina. Se ne bom spuščal, ker nima nihče od naju trdnih podtakov.

Besedo toleranca sem uporabil izključno zaradi tebe. Napisal sem Dovolj bo, če boš toleriral razlike med ljudmi. Jaz z razlikami med ljudmi(pa naj gre za rasne, verske, etične, spolne,...) nimam težav, prej nasprotno. Tebe pa je razumeti, da raznolikosti ne trpiš. V kolikor te prav razumem, je tudi uporaba besede toleranca povsem pravilna.

Kdorkoli, ki odstopa od homogenosti družbe v smislu kršenja predpisov in zakonov, bo postal predmet obravnave organov pregona. Vsa ostala odstopanja so dopustna. Spijazni se.

ervin34
26.11.2006, 12:58
okrog mene živijo samo pošteni :2thumbs:

strašljivka
26.11.2006, 13:03
...tu ni debata o romih....

Medved Pu
26.11.2006, 13:08
Ogabno plitko stereotipno.
Tudi v multi-kulti Avstraliji obstaja register pedofilov, potencialne žrtve teh urbanih plenilcev imajo pravico vedeti, če se pošast priseli v njihovo bližino...
Bivši partijci v vili, dobro si povedal(a,o?). Za zidom skriti ždijo na plenu-prestrašeni.
Sam se mirno sprehajam kjerkoli, že na daleč dam vedeti, da se z mano ne bo nihče norca bril, večina Slovencev si tega ne more privoščit...
Žal niše, ki jih izvajalci zakonov ne pokrivajo, zasedejo plenilci vseh sort. Barva kože tu ni važna, je pa socialni rob v vsaki državi rezerviran za priseljence...veš kako to spremenit? Če ne veš, molči.

Hokejistoma Rodmanovima je mafijaš ubil očeta, policaji so ga izpustili in odšel je nekaznovan čez mejo...
Svojih kriminalcev imamo dovolj, ker pa zakon ne zahteva nekaznovanosti od tujcev, smo dobrodošla oaza za uvožene.

buba
26.11.2006, 13:21
naredite mi to deželo zopet slovensko !hja - kaj mislis, Strasljivka kaksen bi bil odziv slovenskih organov, ce bo g.Plut namesto neke seljacice v neki balkanski vuko***ini, porezal kaksno damico sredi Bruslja -- in v tem tisocletno hlapcevskem rezonu, se pac obnasajo tako, uradni organi, kot patriciji in tudi plebejci seveda. Dajati Slovencem neke druge predikate, kot sindrom riti, je neumestno. Izven sistema, ki ga Slovencelni najbolje obvaladajo in to je, da vedo, katero rit lizat in katero brcat, ni, da bi iskal vzroke, za naso "majhnost". Naj bodo Romi, muslimani cefurji ali crnci, pri slovencih ne igra velike vloge. Tisto, kar steje je, da so to tiste riti, v katere, lahko brez strahu, pred gospodarjem mirno usmerijo svojo nogo. Nekako, mi ob tem pridejo na misel Sifrerjevi "Majhni psi", "in cvili to ni fer, laja to ni fer, jaz ne sodim v parter"....

Medved Pu
26.11.2006, 13:28
Si mislil kot lumpenproletarci in malomeščani?
Patricij brez izobrazbe, jajc in možganov je ravno tako le ubog malomeščan.
Kar poznam patricijev smo oblečeni povprečno ali podpovprečno, vozimo povprečne avte in smo vzgojeni, da ne kažemo navzven svojega porekla..:rolling:

buba
26.11.2006, 13:33
Si mislil kot lumpenproletarci in malomeščani?
Patricij brez izobrazbe, jajc in možganov je ravno tako le ubog malomeščan.
Kar poznam patricijev smo oblečeni povprečno ali podpovprečno, vozimo povprečne avte in smo vzgojeni, da ne kažemo navzven svojega porekla..:rolling:--- jasno, da malomescansko - seljastvo nima z sindromom riti nic skupnega -- nekako smo vsi zrtve avstroogarsko - vatikanske diktature in kasneje tretje internacionale -- in ce kaj pomaga -- Slovenci smo tako ali tako vedno samo zrtve -- celo, ko postanemo, po vseh teh stoletjih samostojni pudlji, smo se vedno samo zrtve -- bogi mi...

Medved Pu
26.11.2006, 13:43
--- jasno, da malomescansko - seljastvo nima z sindromom riti nic skupnega -- nekako smo vsi zrtve avstroogarsko - vatikanske diktature in kasneje tretje internacionale -- in ce kaj pomaga -- Slovenci smo tako ali tako vedno samo zrtve -- celo, ko postanemo, po vseh teh stoletjih samostojni pudlji, smo se vedno samo zrtve -- bogi mi...
Nekje spotoma smo izgubili nit romanticizma, duh enosti taborov...
Kmalu po vstopu Slovencev v AO parlament sta nastala klerikalno in liberalno krilo in čofanje se je začelo.
Hranim zapisnik s take klero-liberalne čajanke z letnico 1900..
Bi verjel, da smo zelo omledni napram njim?
Kaj so se ti znali spičit, pa tudi dosečt svoje...
Temperament pa mamo, temperament, sam skrivamo ga, ne vem zakaj...:) :) :)

buba
26.11.2006, 13:50
Nekje spotoma smo izgubili nit romanticizma, duh enosti taborov...
Kmalu po vstopu Slovencev v AO parlament sta nastala klerikalno in liberalno krilo in čofanje se je začelo.
Hranim zapisnik s take klero-liberalne čajanke z letnico 1900..
Bi verjel, da smo zelo omledni napram njim?
Kaj so se ti znali spičit, pa tudi dosečt svoje...
Temperament pa mamo, temperament, sam skrivamo ga, ne vem zakaj...:) :) :)v glavnem - ce poenostaviva -- in ne vpletava v filozofijo "majhnih psov", se kulturnega boja -- sosedovemu Janezu, je dano ze v zibko, da je moja roka tezka, medtem, ko je drugega soseda Francka nekako usloceno posusena -- kaj mislis, ali je sosedov Janez ksenofob, ce v strahu pred mojo, z uzitkom lomi Franckovo...:mad:

Medved Pu
26.11.2006, 14:07
v glavnem - ce poenostaviva -- in ne vpletava v filozofijo "majhnih psov", se kulturnega boja -- sosedovemu Janezu, je dano ze v zibko, da je moja roka tezka, medtem, ko je drugega soseda Francka nekako usloceno posusena -- kaj mislis, ali je sosedov Janez ksenofob, ce v strahu pred mojo, z uzitkom lomi Franckovo...:mad:Nekakšno načelo subordinacije po Švejku..
Misliš, da je pomanjkanje samozavesti in želja po podrejanju močnejšim lahko koren ksenofobije?
Osnovni koren vsake omejenosti, tudi ksenofobije je nerazgledanost, oholost in pomanjkanje čustvene inteligence, jalova želja po indentifikaciji sebe z načeli neke skupine..
Kalupi, stereotipi in črede z hierarhijo ponujajo navidezno varnost.. A za kakšno ceno?;)

buba
26.11.2006, 14:12
Nekakšno načelo subordinacije po Švejku..
Misliš, da je pomanjkanje samozavesti in želja po podrejanju močnejšim lahko koren ksenofobije?
Osnovni koren vsake omejenosti, tudi ksenofobije je nerazgledanost, oholost in pomanjkanje čustvene inteligence, jalova želja po indentifikaciji sebe z načeli neke skupine..
Kalupi, stereotipi in črede z hierarhijo ponujajo navidezno varnost.. A za kakšno ceno?;)--nimam kaj dodat -- :2thumbs:

cactus
26.11.2006, 16:13
Nekakšno načelo subordinacije po Švejku..
Kalupi, stereotipi in črede z hierarhijo ponujajo navidezno varnost.. A za kakšno ceno?;)

Medved pu, zanimivo. Vendar gre v večini primerov za - biti nad načeli neke skupine.

Katrin
26.11.2006, 21:14
Kako lepo je, mar ne strašljivka, iz bele Ljubljane, iz hermetično zaprte metropole, pljuvati po nemočnih ljudeh na periferiji, ne da bi bila kdaj soočena z realnostjo njihovega življenja. Pa tako fajn se da izpljuvat žolč iz sebe, na tako vročo temo..

V Ljubljani živimo srečni ljudje. Ne poznamo kriminala, tuje jezične bi naštela na prste ene roke, temneje obarvane vidim samo po televiziji. Geji se ne zbirajo, romov ni, zadnji pasji azil smo zaprli 10 let nazaj. Vhodna vrata imamo vedno odprta, ključe avtov v ključavnicah. Po parkih tekamo ponoči, muslimane in prevoslavce smo izselili, sčasoma smo izrebili tudi vse psihične bolnike.
Edina zoprna stvar so ti vrtičkarji, nikakor da nehajo s svojo bio pridelavo ob obvoznici...

kartako
27.11.2006, 05:34
Kva sm fouš lublančanm......:clown:

Dalmatinec
27.11.2006, 07:52
Ti mar nisi degenerik za nekoga drugega?

Večini??? Prej manjšini.

Ne prihaja? Malo komu prihaja. Dovolj bo, če boš toleriral razlike med ljudmi. Nihče od tebe ne pričakuje, da boš ob besedi mulitkulturalnost ali raznolikost doživel orgazem.

:2thumbs:

moomoo
27.11.2006, 08:15
Kaj natančno v primeru, zaradi katerega se je ta topic tako ali tako odprl, pomeni obravnava organov pregona? Jaz takoj podpišem, da si od sedaj dalje želim take obravnave organov davčne uprave Republike Slovenije, iz katerih nedrij se ti organi pregona napajajo....lahko mi napišejo kako prijavo, ampak ta bi kaj izterjali pa niti pod razno :D

Kdorkoli, ki odstopa od homogenosti družbe v smislu kršenja predpisov in zakonov, bo postal predmet obravnave organov pregona. Vsa ostala odstopanja so dopustna. Spijazni se.

moomoo
27.11.2006, 08:17
Hm...po pravici povedano ne vem. Bi bila pa javna objava podatka o tem, ali v neki soseščini živi pedofil, zelo zaželjena.

evajet
27.11.2006, 10:52
V Ljubljani živimo srečni ljudje. Ne poznamo kriminala, tuje jezične bi naštela na prste ene roke, temneje obarvane vidim samo po televiziji. Geji se ne zbirajo, romov ni, zadnji pasji azil smo zaprli 10 let nazaj. Vhodna vrata imamo vedno odprta, ključe avtov v ključavnicah. Po parkih tekamo ponoči, muslimane in prevoslavce smo izselili, sčasoma smo izrebili tudi vse psihične bolnike.
Edina zoprna stvar so ti vrtičkarji, nikakor da nehajo s svojo bio pridelavo ob obvoznici...

.....in imamo 14 +50 let podlage na oblasti komuniste, ki so nam ta raj omogočili !:2thumbs:

evajet
27.11.2006, 11:11

Včeraj gledam ponovitev HriBar v katerem gostijo naturščika, igralca Javšnika. na vprašanje ali je res da je na neki prireditvi žalil papeža odločno zanikal ,potem pa je začel pripovedovati nekakšno politično analizo o dogotku in posledicah vsega. krivdo je zvalil na neko firmo in novinarja Žurnala, katerega imena sploh ni pravilno izgovoril in pred celotno TV javnostjo rekel da bo tega novinarja brez opozorila in zagovora udaril okoli ušes.
Javšnik je podn od človega in njegova dejanja so nestrpnost zavita v celofan kvazi umetnikov !:nonono:

anarchy
27.11.2006, 14:40

In kaj je narobe, ce v sosescini zivijo bivsi kriminalci, pedofili, homoseksualci, crnci in muslimani? To pa res ne razumem, ker ne morate kr tako posplosevati in imeti neki predsodke do teh ljudi, kot, da vas ogrozajo ali ne vem kaj. Ce hodiste z strahom okoli vprasanje, ali je utemeljen strah ali je to le v vasi glavi, je pa res, da se ponekod pocutis bolj varnega kot drugod, odvisno od lastnih izkusenj, ki jih dozivis z kaksnim nasilnezem.

Je pa res, da treba prijaviti cimvec nasilij, kraj in ustrahovanj, itd..., cene drugega z astatistiko.

strašljivka
28.11.2006, 07:36
In kaj je narobe, ce v sosescini zivijo bivsi kriminalci, pedofili, homoseksualci, crnci in muslimani? To pa res ne razumem, ker ne morate kr tako posplosevati in imeti neki predsodke do teh ljudi, kot, da vas ogrozajo ali ne vem kaj. Ce hodiste z strahom okoli vprasanje, ali je utemeljen strah ali je to le v vasi glavi, je pa res, da se ponekod pocutis bolj varnega kot drugod, odvisno od lastnih izkusenj, ki jih dozivis z kaksnim nasilnezem.

Je pa res, da treba prijaviti cimvec nasilij, kraj in ustrahovanj, itd..., cene drugega z astatistiko.

...poleg vsega naštetega lahko prijavite tud vse lokacije varnih hiš in centrov za takoimenovane jankije. statistično dokazljiva verjetnost povratništva je rak rana naši družbi ! nevarni so lahko tudi brezposelni in nevzdržno jokanje dojenčkov ki moti spanec poštenim davkoplačevalcem, država kje si ?!

lupus is back
28.11.2006, 11:19
v DANI SITUACIJI je trenutna oblat odločala med populizmom in nepriljubljenimi ukrepi ( 100 specialcev 1teden dni s pendreki in vodnimi topovi. ) Odločila se je, da se ne bo zamerila večinki volji ( ker je oblas pač sladka ) na mesto, da bi aktivirala vse državne službe, ki niso do danes nič naredile, jih nagnana na teren in v zavetju specialcev, pod ognjem rešila problem. NE, ni uporabila države, temveč se gre raje osebne intervencije in ker to ni uspelo, angažira RKC, ker raje jaha na krilih populizma, kot pa da bi dejansko inštrumentalizirala vladavino prava. raje Inštrumentalizira demokacijo v kateri vedno zmaga večina, saj so pametni tako ali tako vedno v manjšini. In tak način zlorabe oblasti, je največji vžigalnik. In cesta in RKC se nam bosta pri tej vladi samo še stopnjevala. In kam to vodi ve vsak, ki je videl kaj ulica zna narediti! Ta vlada ni nevarna le slovenskim državljanom!

in danes še dodam: MATE in JANŠA naj odstopita!

kartako
28.11.2006, 11:48
in danes še dodam: MATE in JANŠA naj odstopita!
__________________________________________________ ____________________________________

In psi lajajo, karavana gre dalje!!!:D

Konfucij
28.11.2006, 11:56
Mal pozn sm zasledu tole debato.

V prvem postu piše, da razlog, da ljudje norijo, ni v eksistenčnem strahu, ker gre folku bolš kot pred petimi in desetimi leti. Kaj pomen ta "bolš"? Če je mišljen tle sam to, da majo več denarja v tošlu, pol to še ne pomen, da gre ljudem bolš. Dnar ti še ne zagotovi eksistenčne varnosti. Zanjo je treba še velik več drugih stvari: redna in stabilna služba (velik je dons ljudi k si služjo dnar sam na pogodbo; stabilna pomen, da te ni strah, da te bojo že jutr vrgl na cesto), socialna varnost, spoštovanje zasebnega življenja (pr ns se je ustvaru občutek, da živiš zato da delaš in ne obratno), naklonjenost družinskemu življenju (strah žensk, da jih bojo vrgl na cesto zarad nosečnosti,...), povezanost med ljudmi (prisiljeni smo tolk hitet naokol, da skor že nimamo več cajta rečt znancu na cesti "Žujo!"), čustvena povezanost med bližnjimi (spet naglica, pa napačne vrednoste (materialistične), ki so poteptale pristne stike),....... Še bi lohk naštevu.

K temu dodejmo še to, da so ljudje volil Janšo glih zato, ker so mislil, da bo urihtu zadeve. Zdej so pa razočarani, ker vidjo, da so on in njegovi čist isti k prejšnji. S tem so ljudje pritisnjen v kot, ker ni več nobenga v državi k bi biu zmožn kej res nardit v njihovo korist. Lohk voljo edin še Jelinčiča. On je pa tko al tko sam nakladač. Zato pa ni šou še v nobeno vlado, ker je nesposobn.

Plus večina stvari k ste jih naštel pred mano.

A je pol sploh še čudn, da se ljudem trga?

kartako
28.11.2006, 12:10
Mal pozn sm zasledu tole debato.

V prvem postu piše, da razlog, da ljudje norijo, ni v eksistenčnem strahu, ker gre folku bolš kot pred petimi in desetimi leti. Kaj pomen ta "bolš"? Če je mišljen tle sam to, da majo več denarja v tošlu, pol to še ne pomen, da gre ljudem bolš. Dnar ti še ne zagotovi eksistenčne varnosti. Zanjo je treba še velik več drugih stvari: redna in stabilna služba (velik je dons ljudi k si služjo dnar sam na pogodbo; stabilna pomen, da te ni strah, da te bojo že jutr vrgl na cesto), socialna varnost, spoštovanje zasebnega življenja (pr ns se je ustvaru občutek, da živiš zato da delaš in ne obratno), naklonjenost družinskemu življenju (strah žensk, da jih bojo vrgl na cesto zarad nosečnosti,...), povezanost med ljudmi (prisiljeni smo tolk hitet naokol, da skor že nimamo več cajta rečt znancu na cesti "Žujo!"), čustvena povezanost med bližnjimi (spet naglica, pa napačne vrednoste (materialistične), ki so poteptale pristne stike),....... Še bi lohk naštevu.

K temu dodejmo še to, da so ljudje volil Janšo glih zato, ker so mislil, da bo urihtu zadeve. Zdej so pa razočarani, ker vidjo, da so on in njegovi čist isti k prejšnji. S tem so ljudje pritisnjen v kot, ker ni več nobenga v državi k bi biu zmožn kej res nardit v njihovo korist. Lohk voljo edin še Jelinčiča. On je pa tko al tko sam nakladač. Zato pa ni šou še v nobeno vlado, ker je nesposobn.

Plus večina stvari k ste jih naštel pred mano.

A je pol sploh še čudn, da se ljudem trga?
__________________________________________________ ___________________________________

Ja veš vsi so mislili, da se karkoli njim ne more zgoditi!
Osebno lahko rečem, da sem taka dogajanja pričakoval po prvih propadih (krajah) tovarn, podjetij!

miran74
30.11.2006, 10:47
To kaj se dogaja v Sloveniji več ne vodi nikamor meni je vseeno za rome in krajane ne bom zagovarjal ne enih ne drugih.
kaj se pa tiče notranjega ministra in direktorja policije bi oba morala odstopiti pa ne zato ker je policija uporabila silo ampak zato ker je ni po tujini se uporabljajo vodni topovi solzilec gumijasti naboji kaj pa pri nas a je res potrebno da letijo vodilni že če dve barabe dobita malce s pendrekom.
Res se sprašujem kam gre Slovenija zdi se mi nedopustno da že zdaj vsak krajan lahko vrši nadzor nad prometom preglejuje vozila tovorna vozila najbolj pa sem se zgrozil nad tem ko sem videl da krajani pregledujejo policijo to je nedopustno in zakaj je gospod hanžek zdaj tiho in se ne odzove na dogodke.
Mislim da je v Sloveniji in po drugih razvitih državah edino policija pooblaščena da vrši nadzor in carina in v primerou izrednih razmer ali vojnega stanja vojska nikakor pa ne krajani.
Sprašujem se zakaj rabimo policijo in nasploh državo če pa bo ponovem vsaka vas imela svojo amatersko vaško policijo ki bo nadzirala in popisovala vsakega ki bo prišel v vas.Zanima me tudi kdo bo zato odgovarjal in kako bodo vaščani ki so vršili preglede kaznovani.
Po mojem bi posameznik moral dobiti minimalno 200 000 sit denarne kazni + minimalno 2 leti zaporne kazni pa bi videli potem kdo bi še upal nepoblaščeno nadzirati prebivalstvo.
zdaj več ne vem ali živim v Sloveniji ki je polnopravna članica Evropske unije in zveze nato ali v Iraku.

nejc
30.11.2006, 11:30
Miran74:2thumbs:

Predlagam, da speljemo stečajni postopek za POLICIJO!

Prostovoljcev za opravljanje njihovega dela je očitno dovolj.

:D

1knap
02.12.2006, 20:27
Prav čidi me, da postajajo Slovenci Slovencem Janičarji in zaničujejo lasten narod pred drugimi in ga dajejo dobesedno v nič!
Take je Hitler streljal po hitrem postopku!

yamamoto
02.12.2006, 21:11
Zaničevanje svojega naroda je res zelo grda lastnost. :(
Je pa res, da trenutno ne vidim nič takega, zaradi česar bi bil ponosen na to, da sem Slovenec. :dontknow:

1knap
02.12.2006, 21:38
SLOVENIJA (http://video.google.com/videoplay?docid=-5908873802808214511)

Se bo treba zamislit...

NaceM
03.12.2006, 16:35
Tale "Slovenija - Moja dežela" je bila bolj kot turističen simbol, nacionalni simbol slovenstva v najbolj občutljivih letih.

mturk10
03.12.2006, 17:24
Rad imam Slovenijo takšna kot je. Tudi v družini pride do krivic, pa mi še nakraj pameti ne pride da je nebi imel rad;)

Konfucij
03.12.2006, 20:36
Žal je tko da nekateri misljo da so svetovljani s tem, da se jim zdi vse slovensko preveč kmečko, primitivno in zaostalo.

Sharac
03.12.2006, 20:46
Žal je tko da nekateri misljo da so svetovljani s tem, da se jim zdi vse slovensko preveč kmečko, primitivno in zaostalo.

Samo se čudim tem smrduhom zakaj se ne poberejo v ta njihov lep širsni svet in zasmrajajo to kmečko, primitivno in zaostalo deželo.

Konfucij
03.12.2006, 20:50
Samo se čudim tem smrduhom zakaj se ne poberejo v ta njihov lep širsni svet in zasmrajajo to kmečko, primitivno in zaostalo deželo.

Očitno, da se jim ego vseen bolj nafila če misljo da so prvi na vasi, kot pa če so zadnji v mestu. :)

TIGR
04.12.2006, 16:10

Kakšno mnenje?

Nevihtar. Enostavno si povedal resnico. In prav zato, ker imamo demokracijo, moramo popravljati zastarele napake in se soočati z dejstvi. Steboj se strinjam:2thumbs:

Trdonja
04.12.2006, 16:30
Mturk10,

domoljubje je čist v redu zadeva, če je spontano in iskreno - problem je pa tisto domoljubje, ki ti ga PRIVZGAJA država (ker je že latentni nacionalizem), ki ima pri tem sublimne interese, da bi lahko nekoč ob ustrezni priliki to "domoljubje" vnovčila s vpoklicom v vojsko in te porabila za topovsko hrano....

Vsekakor pa domoljubje ne pomeni SOVRAŽNOST do drugih in drugačnih, kar lahko danes vidimo v deželici, za katero se je domnevalo, da je brezgrajno ne-nacionalistična in ne-kseno&šovinistična - zmotno seveda....

Največja krivda pa seveda leži na sedanji nomenklaturi, ki je še v opozicijski vlogi v več, kot leto trajajoči predvolilni NEGATIVNI kampaniji, ko je zlorabljala Ustavo, zakone in parlamentarni statut, ter uvedla v politično rabo barabski pristop in dikcijo, ko so SDS-ovski jurišniki z Obramboslovcem vred promovirali demontažo avtoritete oblasti in sesuvali politike v "tipe, ki samo kradejo in si grabijo denar..." in so ničprida tako, da je ta miselni vzorec prevzelo ljudstvo in postalo - DRHAL...

Danes Obramboslovec žanje to, kar je SAM POSEJAL!

Drhal ustavlja policijska vozila, jih pregleduje in nato mahne z roko: "...ajd, ajd - ne zadržuj prometa...", da policaj lahko odpelje......potem pa se vsi šefi samo sprenevedajo, čeprav je jasno, da Mate nikoli ne bi smel ukazovato policistom in obljubljati deporatcije, katerega koli SLOVENSKEGA DRŽAVLJANA, kaj šele cele družine!

TIGR
04.12.2006, 16:37
Mturk10,

domoljubje je čist v redu zadeva, če je spontano in iskreno - problem je pa tisto domoljubje, ki ti ga PRIVZGAJA država (ker je že latentni nacionalizem), ki ima pri tem sublimne interese, da bi lahko nekoč ob ustrezni priliki to "domoljubje" vnovčila s vpoklicom v vojsko in te porabila za topovsko hrano....

Vsekakor pa domoljubje ne pomeni SOVRAŽNOST do drugih in drugačnih, kar lahko danes vidimo v deželici, za katero se je domnevalo, da je brezgrajno ne-nacionalistična in ne-kseno&šovinistična - zmotno seveda....

Največja krivda pa seveda leži na sedanji nomenklaturi, ki je še v opozicijski vlogi v več, kot leto trajajoči predvolilni NEGATIVNI kampaniji, ko je zlorabljala Ustavo, zakone in parlamentarni statut, ter uvedla v politično rabo barabski pristop in dikcijo, ko so SDS-ovski jurišniki z Obramboslovcem vred promovirali demontažo avtoritete oblasti in sesuvali politike v "tipe, ki samo kradejo in si grabijo denar..." in so ničprida tako, da je ta miselni vzorec prevzelo ljudstvo in postalo - DRHAL...

Danes Obramboslovec žanje to, kar je SAM POSEJAL!

Drhal ustavlja policijska vozila, jih pregleduje in nato mahne z roko: "...ajd, ajd - ne zadržuj prometa...", da policaj lahko odpelje......potem pa se vsi šefi samo sprenevedajo, čeprav je jasno, da Mate nikoli ne bi smel ukazovato policistom in obljubljati deporatcije, katerega koli SLOVENSKEGA DRŽAVLJANA, kaj šele cele družine!

Jaz bi klical na odgovornost tistega, ki je takim družinam podaril državljanstvo. Dobro bi bilo, da vsem, ki so storili kriminalno dejanje se odvzame državljanstvo in se jih obravnava po zakonu za tujce in striktno, ne z zatisnjenim očesom. Vse ostalo je pa le protivladna propaganda. Navaden AGITPROP:

Trdonja
04.12.2006, 17:41
Tigr,

viš, si eden izmen ignorantskih nacionalističnih jurišnikov, ki sploh ne pozna prava, DČP in mednarodnega prava - pa greš in razpredaš take nebuloze, ki so že čisto pravšnji sovražni govor - čisto nič se ne bi čudil, če bi te sodstvo povabilo na resen pogovor....tudi jaz bi to storil, če bi bil "represija"....

albundy
04.12.2006, 17:47
Tigr,

viš, si eden izmen ignorantskih nacionalističnih jurišnikov, ki sploh ne pozna prava, DČP in mednarodnega prava - pa greš in razpredaš take nebuloze, ki so že čisto pravšnji sovražni govor - čisto nič se ne bi čudil, če bi te sodstvo povabilo na resen pogovor....tudi jaz bi to storil, če bi bil "represija"....
:nonono: :nonono: :nonono:
najprej naj povabijo vse kriminalce , ter jih po možnosti tudi obsodijo in zaprejo, da ne bomo brali novic "dobri znanec policije je zopet naredil to in to..., povratnik je naredil to in to., 100 kazenskih prijav pa nič, ...

hebeš tako represijo, ki vabi na zagovor tistega ki ima jajca in pove kar je res .

Kajtimar
04.12.2006, 18:59
Jaz bi klical na odgovornost tistega, ki je takim družinam podaril državljanstvo. Dobro bi bilo, da vsem, ki so storili kriminalno dejanje se odvzame državljanstvo in se jih obravnava po zakonu za tujce in striktno, ne z zatisnjenim očesom. Vse ostalo je pa le protivladna propaganda. Navaden AGITPROP: Če imaš v mislih konkretno cigansko familijo iz Dečje vasi naj ti povem, da so bili državljani Slovenije prej kot pa ti! Vsi so rojeni v Sloveniji in njihovi predniki tudi! :approve:

Lep večer vsem skupaj... :)

Sharac
04.12.2006, 19:50
hebeš tako represijo, ki vabi na zagovor tistega ki ima jajca in pove kar je res .

Dej a se nebi vrteli okol očitnih stvari, če jih debili pač ne zastopijo jim ni pomoči. Oblast je vedno zatirala močne in tiste, ki so imeli navado govoriti resnico VEDNO zakaj? Zato ker preko laži in podtikanj najlaže vladaš neumnim ovcam. Spreminja se samo oblastnik in dnevna politika pa če je pred xy leti pisalo da ne smeš Tita šimfat zdej piše da ne smeš sovražno govorit (edini upgrade je v smislu širine namreč iz oblasti v oblast se ta bolj zaveda in uči iz napak preteklosti in širi obseg, ki ga tovrstne prepovedi zajemajo) edino neumnih ovc je čedalje več (nekaj tudi posledica super izobraževalnega sistema, ki je uspel namesto elitno pametnih 5% ljudi ki so vladal rulji sproducirat 15% idiotov, ki zase mislijo da so pametni in razgledani). Pa itak vidite že tu na forumu nekaterim osebkom samocenzura že tako dobro dela, da si niti pomislit ne upa izven kontekstov politične korektnosti, ki so mu jo vbili na "FDV".

Konfucij
04.12.2006, 19:59
Dej a se nebi vrteli okol očitnih stvari, če jih debili pač ne zastopijo jim ni pomoči. Oblast je vedno zatirala močne in tiste, ki so imeli navado govoriti resnico VEDNO zakaj? Zato ker preko laži in podtikanj najlaže vladaš neumnim ovcam. Spreminja se samo oblastnik in dnevna politika pa če je pred xy leti pisalo da ne smeš Tita šimfat zdej piše da ne smeš sovražno govorit (edini upgrade je v smislu širine namreč iz oblasti v oblast se ta bolj zaveda in uči iz napak preteklosti in širi obseg, ki ga tovrstne prepovedi zajemajo) edino neumnih ovc je čedalje več (nekaj tudi posledica super izobraževalnega sistema, ki je uspel namesto elitno pametnih 5% ljudi ki so vladal rulji sproducirat 15% idiotov, ki zase mislijo da so pametni in razgledani). Pa itak vidite že tu na forumu nekaterim osebkom samocenzura že tako dobro dela, da si niti pomislit ne upa izven kontekstov politične korektnosti, ki so mu jo vbili na "FDV".

Bi se kr strinju.:2thumbs:

Vladajoči se kej naučijo iz izkušenj, medtem ko se ovce nč ne naučijo in voljo zmeri ene in iste morone.

lupus is back
05.12.2006, 06:57

Kakšno mnenje?

V pogojih, ki jih navajaš je dejansko etablirati novi ambvivalenco=motivacijo=strah in zadovoljstvo! Folk bi se MORAL bati pravne države, ki jih močno udari po žepu ) ne pa kakih oklopljenih policajev, prav tako bi se ludje MORALI bati reševanja problemov na ulici in NE nazadnje INFANTILIZMA oz. svete preproščine, ki s prijaznim besedičenjem tlakuje pot v pekel, želeti pa bi si morali osnovnošolski predmet o pravu, kjer bi otroke že od mladega navajali, da brez spoštovanja sprejetih pravil, soočenja in uskladitve stališč ni poti do ciljev, ki so nam dokaj enaki.

Takole SPROŠČENOST, ki sedaj divja po Sloveniji, je pač treba ustaviti!

seal team
05.12.2006, 07:58

Vidiš resnica ima vedno dve strani,tisti ki sovražno govori in je nestrpen ponavadi vidi samo eno ,tisti za katere ti misliš da so sproducirani pametni in razgledani,vidijo obe strani in rešijo težavo v korist in zadovoljstvo obeh .Kje je razlog da nekateri vidijo samo eno stran?Izobrazba najbrž ni faktor po mojem so to globoke duševne motnje ki izhajajo iz otroštva,so osebki s katerimi se noben ni hotel igrati ali so bili nepopularni v šoli,to traumo zdaj praznejo z sovražnimi govori in z nestrpnostjo ,podzavestno se maščujejo družbi po navadi so tudi neuspešni v življenju in svojo nemoč praznejo na šibkejše .Iz živalskega sveta vidimo take primere povsod mladi levi ki so preslabi da bi prevzeli krdelo postanejo morilci mladičev svoje vrste.
Hitler je bil tak osebek(zasmehovan v otroštvu)Stalin itd...
Sharac pejt zdravniku po pomoč.:rolling:

TIGR
05.12.2006, 08:05

Od koga naj bi pa podedovala? Razlika je, da prejšnji niso upoštevali človekovih pravic ne demokracije. Ravno zato, ker se pri nas uvaja demokracija skočijo takoj na dan prav tisti, ki priznavajo le diktate in nasilje. Več kot pol stoletja so cigani molčali, drugače so jih drastično utišali. Takrat take probleme so res "demokratično" reševali. Sedaj, ko skuša vlada z rokavicami omejiti kriminal ji pa mediji mečejo polena pod noge in podpirajo kriminal in pritlehtno emarginacijo s povzdignjanjem le te na nepripadajočo raven in to vse za destabilizacijo Slovenije, ki si je levica jugonostalgikov ne želi podpirat.:( :nonono:

nejc
05.12.2006, 10:53
Nikakor se ne more iti mimo dejstva, da je jj pol leta pred nastopom ablasti sodeloval na demostracijah dolenjcev proti dolenjskim romom. Čeprav najverjetneje upravičeno, vendarle postane kristalno jasno, da sedaj kot premier ne more biti nepristranski. Poleg tega so zaradi odzivnosti medijev na dogodke v Ambrusu bile dane na stran pot številne ostale pommebne reči v slovenski politiki. Za tako "neuspešno" reševanje konkretnega primera se imamo zahvaliti samo JJju. Tega nikakor ni podedoval od prejšnjih. "Nesposobnosti" reševanja Ambruške problematike namreč.:)
(povdarek na apostrofih)

Kot rečeno, s to situacijo in takšnim načinom reševanja le-te bo/je ubil dve muhi na en mah. Zameglile so se nekatere pomembne reči, za katere je bolje, da si ljudstvo ne beli glave z njimi, poleg tega je Slovenijo uspel ponovno razklati na dva dela. S tem, da se je del njegovih podpornikov povečal na račun vseh, ki jim je pri teh dogodkih stopila v glavo "nacionalna zavest".

:dontknow:

TIGR
05.12.2006, 16:19
V pogojih, ki jih navajaš je dejansko etablirati novi ambvivalenco=motivacijo=strah in zadovoljstvo! Folk bi se MORAL bati pravne države, ki jih močno udari po žepu ) ne pa kakih oklopljenih policajev, prav tako bi se ludje MORALI bati reševanja problemov na ulici in NE nazadnje INFANTILIZMA oz. svete preproščine, ki s prijaznim besedičenjem tlakuje pot v pekel, želeti pa bi si morali osnovnošolski predmet o pravu, kjer bi otroke že od mladega navajali, da brez spoštovanja sprejetih pravil, soočenja in uskladitve stališč ni poti do ciljev, ki so nam dokaj enaki.

Takole SPROŠČENOST, ki sedaj divja po Sloveniji, je pač treba ustaviti!

Ne bati!!! Spoštovati mora lastno državo, ker je soudeležen pri njeni predstavitvi svetu!

Če si to povedal Strojanovim, kako so ti odgovorili? Če še nisi, vsaj poskusi. Bomo potem lahko debatirali o vzgoji otrok od strani njhovih staršev. Tudi jaz imam otroke, ki so vzgojeni po stari tradiciji vrednot starih 2000 let in niti eden se ne obnaša nespoštljivo do drugačnih, kaj šele kriminalno.

TIGR
05.12.2006, 17:03
Nikakor se ne more iti mimo dejstva, da je jj pol leta pred nastopom ablasti sodeloval na demostracijah dolenjcev proti dolenjskim romom. Čeprav najverjetneje upravičeno, vendarle postane kristalno jasno, da sedaj kot premier ne more biti nepristranski. Poleg tega so zaradi odzivnosti medijev na dogodke v Ambrusu bile dane na stran pot številne ostale pommebne reči v slovenski politiki. Za tako "neuspešno" reševanje konkretnega primera se imamo zahvaliti samo JJju. Tega nikakor ni podedoval od prejšnjih. "Nesposobnosti" reševanja Ambruške problematike namreč.:)
(povdarek na apostrofih)

Kot rečeno, s to situacijo in takšnim načinom reševanja le-te bo/je ubil dve muhi na en mah. Zameglile so se nekatere pomembne reči, za katere je bolje, da si ljudstvo ne beli glave z njimi, poleg tega je Slovenijo uspel ponovno razklati na dva dela. S tem, da se je del njegovih podpornikov povečal na račun vseh, ki jim je pri teh dogodkih stopila v glavo "nacionalna zavest".

:dontknow:
Kakšna je bila odzivnost medijev??????? Taka zagotovo ni bila zaželjena od vlade.

MEDIJI, IZBRISANI IN STROJANOVI

Samo v Sloveniji se lahko kaj takega dogaja. Vik in krik po celi državi s podporo neodgovornih medijev z edinim samim namenom: čimbolj očrniti RS in še posebej njeno vlado. Dogodki, povzdignjeni na raven senzacije, kot medijski izziv velikih razsežnosti in vrednotenja, se nanašajo na dve skupini emarginiranih akterjev, ena s kriminalnim poreklom, druga pa kot oportunistična skupina jugonostalgikov, ki so protislovensko nastrojeni brez vsakega spoštovanja do države gostiteljice, ki od nje zahtevajo privilegije, čeprav administrativne narave, obarvane z balkanskim nelegitimnim izsiljevanjem. V drugi EU državi bi take skupine bile medijsko neodmevne, kvečjemu omenjene v črni kroniki kot obrobni balast v civilizirani družbi. Beda naših medijev, levičarsko opozicijskih, se izkaže prav v napihnjenosti obrambe teh primitivnih neciviliziranih skupin, ki zahtevajo domnevne človekove pravice le po njihovi meri, brez vsakršnega kriterija do bistva domnevnih žrtev »slovenske xenofobije in rasizma«. Povsem noro. Na POP 24ur se je pojavil celo članek »Razočarani nad državo«. Nezaslišano. Kako lahko medjisko odmevna ustanova povzdigne ignorantskega primitivca s kriminalnim poreklom, na stališče kritika državne pravnopolitične ureditve , kot bi to lahko bil ugleden pravnik, družboslovec ali politik? Isto se dogaja s skupino izbrisanih, kjer se podpira njihov disfatizem obeljen s sovraštvom do gostiteljev v korist »nadmudrovanja« slovenske državne uprave, ki je bila vedno popustljiva do izsiljevalnih tujerodcev. G. preds. Janša je lepo povedal, da se bo njihovo vprašanje reševalo posamično, vsak položaj posebej in ugotovilo upravičenost zahtevkov. To tudi zahteva pravičnost in resnost državnega resorja za tujce. Prejšnja vlada, vajena rešitev s paketom za bratske balkance, je bila povsem nepravična, ker bi priviligirala predvsem tiste, ki nimajo zahtevanih pravic, v kolikor so bili sovražni do osamosvojitve Slovenije in delovali v okupatorski vojski.
Revščina, ali bolje rečeno, disfatistična pritlehtna politika levih medijev do lastne, v bistvu nezaželjene države, je prvi skupini dala legitimnost nekulturnega, necivilizacijskega in kriminalnega obnašanja ter postavila domačine (žrtve romskega nasilja) na zatožno klop. Drugo jugoskupino pa podpira, da hodi po EU in blati slovensko državo v angleškem jeziku, ker slovenščine ne obvlada in zaničevalno zavrača. Zdaj, še kako lahko razumemo Dolančevo prerokovanje na TV: »Ali mi komunisti, ali nihče drug«. In tega imperativa se naši mediji, ki podpirajo tekovine, krčevito držijo. Ogabno.

TIGR
05.12.2006, 17:13
Če imaš v mislih konkretno cigansko familijo iz Dečje vasi naj ti povem, da so bili državljani Slovenije prej kot pa ti! Vsi so rojeni v Sloveniji in njihovi predniki tudi! :approve:

Podpopulacija, če tudi ima državljanstvo, ni tega vredna. Tu ne gre za čas, ampak za obnašanje. Takim bi bilo treba državljanstvo odvzeti. Meni je bilo državljanstvo podeljeno pod nazivom "ker je v korist RS na kulturnem področju", ne vem pa kaj imajo napisano tvoji zagovarjani.:dontknow:

TIGR
05.12.2006, 17:26
Ne moremo predpostavljati, da je državljanstvo merilo državotvornosti in nacionalne zavesti ter identitete. To je čisto nekaj drugega. Enako državljanstvo ima lahko (preverjeno) kriminalec brez nacionalnosti ali z njo, kot najbolj zaslužen pošten državljan tudi drugačnega narodnostnega porekla, ostale nacionalne vrednote pa so značilne le za pripadnike nekega naroda kot takega ne glede kje živi.:approve:

TIGR
05.12.2006, 17:36
Tigr,

Daj no Trdonja. Ncionalistični jurišniki ne obstojajo, ker nacionalizem ni šovinizem, je narodnjaštvo, patriotizem, ki ne juriša na nikogar, brani pa svojo nacionalno identiteto in civilizacijsko raven. Jaz samo povem lastno mnenje brez vulgarizmov in žaljivk. V časih represije, je bila le kritična beseda do "vodji naroda", kaznovana tudi s smrtjo. Če si pravnik, bi mene verjetno preganjal zaradi "verbalnega delikta", ali ne?

Trdonja
05.12.2006, 20:01
Tigr,

kaj si že pozabil na SA, ali pa Heimatdienst oziroma Movimento sociale Italiano?

Nacionalizem JE ZLO, saj gre za POVZDIGOVANJE "svoje" NACIJE - tudi na način PONIŽEVANJA DRUGIH narodov!

"Narodnjaštvo" ima VEDNO pridih "rjavo ali črno-srajčništva - pri nas še z rahlim priokusom RKC-ja"

Patrotizem, je treba ZAMENJATI z DOMOLJUBJEM, kar pa nekateri pojmujete kot SOVRAŠTVO DO DRUGIH - predvsem TUJIH, kar je KSENOFOBIJA PAR EKSCELLENCE!

Ti kar lepo korajžno zapiši kako krepko na račun sedanjega Idola ....

Kajtimar
05.12.2006, 20:48
Podpopulacija, če tudi ima državljanstvo, ni tega vredna. Tu ne gre za čas, ampak za obnašanje. Takim bi bilo treba državljanstvo odvzeti. Meni je bilo državljanstvo podeljeno pod nazivom "ker je v korist RS na kulturnem področju", ne vem pa kaj imajo napisano tvoji zagovarjani.:dontknow:
Da se ti ne bodo besede kdaj uresničile in boš dobil obrazložitev "zaradi škode, ki jo je RS povzročil z nekulturnim širjenjem sovraštva"... :veryevil:

yamamoto
05.12.2006, 21:07

Jaz se na tvojem mestu ne bi preveč zanašal na objektivnost tiste za lase privlečene obrazložitve. :)
Nekaj so pač morali napisati. :angel:

Sharac
05.12.2006, 21:32
Patrotizem, je treba ZAMENJATI z DOMOLJUBJEM, kar pa nekateri pojmujete kot SOVRAŠTVO DO DRUGIH - predvsem TUJIH, kar je KSENOFOBIJA PAR EKSCELLENCE!

Ne pipi ti in tebi podobni ste tisti, ki vsako obnašanje ki ni samodestruktivno in patetično strpno do različnega nasilja označite za nacionalizem, nacizem in ksenofobijo. Sej vem, da večina tega izhaja iz zavidanja tistim katere zmerjate s prejšnjimi oznakami za moč in integriteto, ki jo vi pač v svojem strahu in nizkotnosti ne premorete in se pač klanjate vsakemu ki vas grdo pogleda.

Trdonja
06.12.2006, 07:10
Sharac,

a ti bil rad en tak macho - po možnosti švarcenegerskih gabaritov, prepoln tatujev in obite glave ha?

Pa kao nikogar ne šljiviš in se nikogar ne bojiš - pravi taki termintor......si mi ti. Res si pravi "domoljub" - strpnost je zate znak šibkosti in slabištva - treba je čefurjem in ciganom pokazat, kdo je gazda v Sloveniji - pe pedre je treba prebutat, pa kulturnike, ki nekaj pesnijo in kradejo denar davkoplačevalcem....
Sicer pa poslušat Tomsona - ne pa nekega Magnifica.....seveda se tut ne umivaš, vonj po pravem moškem je ta prava zadeva, da o riganju in prdenju po avtobusih in bifejih, sploh ne govorim....

ribnčan
06.12.2006, 07:22

Prepričan sem, da so razlogi res polna pljuča svobodnega zraka in seveda spremenjene globalne razmere.

Živjo

Poglej, vstaja vaščanov na podeželju ni vstaja proti vsem ciganom ampak proti družini strojan-brajdič, ki je zaslovela po internetu in po TVju, vendar po internetu, kjer ni :censored: pač dobiš raznorazne izpovedi ljudi, ki so jih trpeli, vendar na srečo so se postavili zase in jih odterali z vasi. JST BI JIH TUDI! Potem pa si zagovorniki rečejo oz. nam tumbajo kaj pa otroci, ženske in ostali moški v plemenu, ki niso slabi in ne delajo PI*ZDARIJ? Jah kaj sej pravjo, da jih je samo 3je al 4je v tej družini problematičnih. TOREJ NAJ OD 27ih STROJANOVIH NAJ TOREJ MINUS 4 NAJ TEH 23 KOMADOV SE POSTAVI ZASE IN NAJ JIH STERAJO IZ FAMILIJE, KER JE ZARADI TEGA POTEM CELA DRUŽINA NAJ*EBALA
TVji so prikazali Ambruščane kot nekakšne žvali, ki ne trpijo nikogar okoli sebe razen njih samih, strojanove pa kot nekakšne angelčke ki so bili sterani s svojega ozemlja.
Kot sem že gor napisal ljudje v drugih krajih imajo internet in dobijo prave podatke kaj so strojanovi počeli zato si jih NE želijo v svojem kraju. In zato grem tudi jaz na ulico !!! :mad::mad: :mad:

In zato niso naščuvani lahko se reče samo da so pravilno informirani !!!

Lp

ribnčan
06.12.2006, 07:28
Slovenija je živčna, nervozna in meni to ni všeč.

Jaz sem pravnik in zagovarjam vladavino prava, pravno državo.

Država je dolžna poskrbeti, da bo pravni sistem deloval.Neki ulični pohodi, pozivi k linču, s te ali one strani...tega jaz ne maram.

Evidentno je, da je pri nas pravna država v krizi in tega me je strah.Za to gre, ne pa zato, da so "ljudje postali pogumni".

To je neka nervoza, ki je nisem vajen in bolj spominja na anarhijo, kot pa na nekaj, česar bi si jaz osebno želel.

Moj prst je usmerjen v oblast, ki je dolžna poskrbeti, da se sitaucija razreši in strasti pomirijo.Potem pa pričakujem eno izdelano strategijo o reševanju romske problematike, kajti jasno je, da ničtakega pri nas ne obstaja oz., je vse bolj na hojladri.

PR NAS V SLOVENIJI JE PRAVO V QRCU ! Skos plačujemo neke penale EU ker ste/so pravniki plonkali ko ste delali izpite. In zato je moj prst tudi usmerjen v državo in ne odobravam pohodov in vaških straž, vendar Ambruščanom ni preostalo drugega kot to. :mad:

Slovenija NI živčna in nervozna IN meni je to všeč !!!

Sharac
06.12.2006, 07:32
pa kulturnike, ki nekaj pesnijo in kradejo denar davkoplačevalcem....

To si jih dobr opisal ja ampak za to vrsto je povsem dovolj ignoranca.

strašljivka
06.12.2006, 07:53
To si jih dobr opisal ja ampak za to vrsto je povsem dovolj ignoranca.

...trenutno še posebej Atomik harmonik ki prek sazasa dobi od mene procente od vsakega praznega cd ali dvd-a, radia, trdega diska,...

zanimivo da so mi temo prestavil sem noter, pač...
slovenci !
ali tudi v vaši bližini domuje kak neprilagojen osebek, družina ali istotpolni par, bolnik z aidsom, starši z kričavim dojenčkom, bolnik z aidsom ali hepatitisom, bivši kaznjenec, obsojeno pedofil, komunistični funkcionar ali domobranec ? takoj javite podatke ustreznim popisovalcem da vas obiščejo in popišejo očitne deviaacije in moteč faktor ki vam niža ceno nepremičnine za katero ste garali in še boste celo življenje v strahu da vam pošteno prislužene hiše ne oropajo, zaplenijo in prodajo...

TIGR
06.12.2006, 11:37
Da se ti ne bodo besede kdaj uresničile in boš dobil obrazložitev "zaradi škode, ki jo je RS povzročil z nekulturnim širjenjem sovraštva"... :veryevil:

To si lahko pričakujem, če bo Strojan notranji minister (morda celo za visoko šolstvo), ker takrat boš ti verjetno politkomisar!:D :veryevil: ;) Todorović pa predsednik vlade in Janković predsednik države.:approve: :nonono: Če se ti pa zdi, da nekulturno širim sovraštvo, lahko že sedaj (dokler je vsaj malo demokracije) me lahko tožiš, če treba tudi na ministrstvo za kulturo.:rolling:

TIGR
06.12.2006, 11:42
Jaz se na tvojem mestu ne bi preveč zanašal na objektivnost tiste za lase privlečene obrazložitve. :)
Nekaj so pač morali napisati. :angel:

Saj se ne zanašam, sem le citiral. Vse se lahko spremeni. Kaj so pa tebi napisali, če smem vedeti seveda, sicer ti ni treba obrazložiti, saj dobro veš: obrazložitve so lahko še za kaj drugega povlečene...ali potegnjene.;) :D :D :D

anarchy
06.12.2006, 12:10

Kakšno mnenje?

Ja enkrat se je pa treba upreti, saj Slovenija je nasa, tako kot je Koper, Izola in Piran. Mi brez drzave lahko zivimo, drzava pa ne mora brez nas, mi smo lastniki drzave in zato si jo bomo mogli pocasi vzeti nazaj v svoje roke.