Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Osnovna šola:kaj so starši po poklicu?Kaj delajo?Njihovo delovno mesto.Je tega treba?

porota3
19.11.2006, 15:04
Vprašanje kaj so starši po poklicu, kaj delajo in kaj točno je njihovo delovno mesto.je bilo 20 let nazaj vprašanje, ki so ga izpolnjevali učenci vsako leto. Ne vem sicer kako je danes. Meni se zdi tako vprašanje neprimerno in nepotrebno.

Sociološko je bolj škodljivo, kot koristno za moje pojme.

porota3
19.11.2006, 19:19
Moj sošolec je rekel na vprašanje, kaj je njegov oče, da je bolan. In ko ga je učiteljica vprašala, kaj dela, je rekel, da kašlja.

Porota, vse čestitke za odprtje tele zanimive teme.
Še eno vprašanje: ali si si kaj v sorodu z anarhijem?

Lepo, da ste si v šoli vice pravli.

Katrin
19.11.2006, 22:30
Vsekakor nepotrebno in škodljivo vprašanje. Nenazadnje je vprašanje potekalo vedno javno pred celim razredom, tako da je celo skregano z zaupnostjo osebnih podatkov.

strašljivka
20.11.2006, 07:17
...sveda, nov avto tud kupim da ga mam poj v garaži in ga noben ne vid. počas bo treba z vrečkam na glavi v vrečkah okol hodit da ja ne bom iz določene skupine...

Speedy
20.11.2006, 09:31
Vsekakor nepotrebno in škodljivo vprašanje. Nenazadnje je vprašanje potekalo vedno javno pred celim razredom, tako da je celo skregano z zaupnostjo osebnih podatkov.
Zakaj pa naj bi bila to skrivnost, mislim da poštenim ljudem še na misel ne pride da bi skrivali kaj so in kaj delajo.:rolling:

Medved Pu
20.11.2006, 09:51
Zakaj pa naj bi bila to skrivnost, mislim da poštenim ljudem še na misel ne pride da bi skrivali kaj so in kaj delajo.:rolling:Točno!:2thumbs: :2thumbs:
Krivo je naše nastopaško napihovanje in podcenjevanje drugih, ne pa vprašanje samo. To je treba prepovedat..:) ;)
Tiho molčeče trpljenje je zelo farško..Družbe enakih možnosti pa še nisem videl, razen tiste totalitarne tajkunsko-komunistične ali generalsko-huntne, kjer greš v arest ali v grob zaradi "neprimernih izjav".
Hvala lepa za tako "enakost"..

Kaja
20.11.2006, 09:52
Ja speedy, tako kot je normalno to, da v šoli govorijo o normalni družini (oče, mama, otrok), vse ostale družine so pa nenormalne, ne?

Lencka
20.11.2006, 09:55
Hm. Po eni strani je res - zakaj bi skrivali. Toda tezava nastane, ko se na podlagi tega deli ucence: ucenci bolj izobrazenih in manj izobrazenih starsev, ucenci bolj premoznih in manj premoznih starsev... Ne za ene ne za druge to ne pomeni nicesar dobrega. In zal druzba (se) ni pripravljena na preprosto sprejemanje dejstva, da se ukvarjamo z razlicnimi stvarmi, ampak to takoj ovrednotimo. Aha, sin kmeta, aha, hci doktorja, aha, od tega so pa privatniki... In z otroki se potem dejansko ravna razlicno.
Vendar, spet, zanikanje nikoli ne resi tezav. Morda pa je javno izrazanje tega, kaj/kdo/sploh tvoji starsi so, zacetek normalnega dojemanja in sprejemanja tega.

Speedy
20.11.2006, 10:05
Hm. Po eni strani je res - zakaj bi skrivali. Toda tezava nastane, ko se na podlagi tega deli ucence: ucenci bolj izobrazenih in manj izobrazenih starsev, ucenci bolj premoznih in manj premoznih starsev... Ne za ene ne za druge to ne pomeni nicesar dobrega. In zal druzba (se) ni pripravljena na preprosto sprejemanje dejstva, da se ukvarjamo z razlicnimi stvarmi, ampak to takoj ovrednotimo. Aha, sin kmeta, aha, hci doktorja, aha, od tega so pa privatniki... In z otroki se potem dejansko ravna razlicno.
Vendar, spet, zanikanje nikoli ne resi tezav. Morda pa je javno izrazanje tega, kaj/kdo/sploh tvoji starsi so, zacetek normalnega dojemanja in sprejemanja tega. Mislim, da se otroci več ali manj poznajo med sabo in vedo kdo ima denar pri hiši, pa tudi po tem kaj otroci nosijo se vidi.
Ko ukinete to vprašanje morate postaviti zahtevo po šolskih uniformah, prepovedati vsakršno debato o tem kaj so starši kje kdo živi, skratka vse mora bit TOP SECRET.
Zato je debata o tem kaj so starši po poklicu in kaj delajo povsem brezpredmetna, moti lahko samo tiste, ki nimajo kaj bolj pametnega početi in samo ugotavljajo kaj jih moti.:rolling:

Medved Pu
20.11.2006, 10:12
Vendar, spet, zanikanje nikoli ne resi tezav. Morda pa je javno izrazanje tega, kaj/kdo/sploh tvoji starsi so, zacetek normalnega dojemanja in sprejemanja tega.
Torej je problem v tistih redkih učiteljih, ki delijo učence na bogate in revne, ne pa na učeče in neučeče in jih na tej osnovi stigmatizirajo!
Člen v zakon in degradacija, v skrajnih primerih čevelj v rit, če se jih zasači pri tem umazanem početju!
Seveda brez vzporednih orodij, ki bi poskrbela, da bi kdo to izrabil za:"cvek mi je dal, ker sem reven" ne bo šlo.. :2thumbs:

Lencka
20.11.2006, 14:36
Mislim, da se otroci več ali manj poznajo med sabo in vedo kdo ima denar pri hiši, pa tudi po tem kaj otroci nosijo se vidi.
Ko ukinete to vprašanje morate postaviti zahtevo po šolskih uniformah, prepovedati vsakršno debato o tem kaj so starši kje kdo živi, skratka vse mora bit TOP SECRET.
Zato je debata o tem kaj so starši po poklicu in kaj delajo povsem brezpredmetna, moti lahko samo tiste, ki nimajo kaj bolj pametnega početi in samo ugotavljajo kaj jih moti.:rolling:

Torej je problem v tistih redkih učiteljih, ki delijo učence na bogate in revne, ne pa na učeče in neučeče in jih na tej osnovi stigmatizirajo!
Člen v zakon in degradacija, v skrajnih primerih čevelj v rit, če se jih zasači pri tem umazanem početju!
Seveda brez vzporednih orodij, ki bi poskrbela, da bi kdo to izrabil za:"cvek mi je dal, ker sem reven" ne bo šlo.. :2thumbs:

Se bojim, da nista dojela. Naj ponovim: Vendar, spet, zanikanje nikoli ne resi tezav. Morda pa je javno izrazanje tega, kaj/kdo/sploh tvoji starsi so, zacetek normalnega dojemanja in sprejemanja tega. Ok?
In ne, zal niso redki ucitelji (in ne le ucitelji), ki ucence tako delijo, in ja, to je problem sirse druzbe in ne le uciteljev, in ja, lahko pride do obratnih zlorab, in ja, konec koncev je sola pac tako pomembna za socializacijo, druzbeno reprodukcijo in tako naprej in nazaj, da je razpravljanje o takih vprasanjih potrebno.

buba
20.11.2006, 14:58
Seveda brez vzporednih orodij, ki bi poskrbela, da bi kdo to izrabil za:"cvek mi je dal, ker sem reven" ne bo šlo.. :2thumbs:-- ne Pu -- problem je v tem, ko se skorci zacnejo segregirat, po visini starsevskih bancnih racunov -- no ja, elite, so, kot druzbena avantgarda, v slovenskem postkomunizmu nujno potrebne, pa magari na silo in po uciteljskem nareku...:nonono:

anarchy
20.11.2006, 18:17
Vprašanje kaj so starši po poklicu, kaj delajo in kaj točno je njihovo delovno mesto.je bilo 20 let nazaj vprašanje, ki so ga izpolnjevali učenci vsako leto. Ne vem sicer kako je danes. Meni se zdi tako vprašanje neprimerno in nepotrebno.

Sociološko je bolj škodljivo, kot koristno za moje pojme.

Ja v bistvu je to kar precej zasebno vprasanje in to ucitelje po eni strani sploh ne bi smelo brigat, lahko se pa otrok izmisli, kar mu recejo starsi, da pac pove.

anarchy
20.11.2006, 18:18
Moj sošolec je rekel na vprašanje, kaj je njegov oče, da je bolan. In ko ga je učiteljica vprašala, kaj dela, je rekel, da kašlja.

Porota, vse čestitke za odprtje tele zanimive teme.
Še eno vprašanje: ali si si kaj v sorodu z anarhijem?

Haha, zakaj, ker ima pametna vprasanja?

anarchy
20.11.2006, 18:21
Zakaj pa naj bi bila to skrivnost, mislim da poštenim ljudem še na misel ne pride da bi skrivali kaj so in kaj delajo.:rolling:

Se ne gre za skrivnost ali postenost, temvec za zasebnost in predvsem morda za diskriminacijo, ki so jo lahko potem delezni otroci, glede vere, socjalnega statusa, itd...., ce je oce smetar ali morda generalni direktor kaksne druzbe je razlika.

zverina
20.11.2006, 18:36
Haha, zakaj, ker ima pametna vprasanja?

točno tko.:2thumbs: :approve:

Medved Pu
20.11.2006, 23:43
-- ne Pu -- problem je v tem, ko se skorci zacnejo segregirat, po visini starsevskih bancnih racunov -- no ja, elite, so, kot druzbena avantgarda, v slovenskem postkomunizmu nujno potrebne, pa magari na silo in po uciteljskem nareku...:nonono:Včas so se otroc v naši šoli šlihtali po položaju tastarih v partiji, partijski prfoksi so jim pa pritegnili...
Partija je pomenila moč, denar pomeni moč..Se je kaj spremenilo?:)

strašljivka
21.11.2006, 07:10
...sicer pa, če smo že plebejci zmožni psihoanaliz, kaj šele politiki ki so zato še celo plačani...

koplot and co. d.o.o.....

Tanatie
22.11.2006, 16:30
ko so to mene v osnovni vprasal sm mogu najprej fotra vprasat kaj dela...pa mi je reku da nej kr recem da je obrtnik...takrat je blo to ful bad...ampak se ne spomnim da bi bil zarad tega kej na slabsem...sicer pa konckoncev v ameriki preden dobis sluzbo pr kaki vecji firmi mors oddat vzorec urina da te cekirjo za droge...se mi zdi to bolj vdor v zasebnost kot pa sam poklic...pa ze pri nas se velikokrat najemajo ene sorte privatni detektivi, ki brskajo po tvoji preteklosti in preverjajo ce si bil kdaj v zaporu itd...se pravi ce si pr 18. iz neumnosti rzbil sipo in si sel cez noc v zapor te lohk vrzejo iz sluzbe naceloma...

albundy
22.11.2006, 16:52
Še bol prebrisano se mi zdi, ko dajo otrokom napisati šolski spis z naslovom "Moji starši" ali kaj podobnega in otroci napišejo vse živo, kar se dogaja med domačimi stenami.

anarchy
22.11.2006, 19:14
Še bol prebrisano se mi zdi, ko dajo otrokom napisati šolski spis z naslovom "Moji starši" ali kaj podobnega in otroci napišejo vse živo, kar se dogaja med domačimi stenami.

Taksne spise bi se moglo pisati pri uri psihologije morda, samo bi mogli biti zasebni, da ne bi drugi vedli o cem se pise, ker eno je, ce ve samo uciteljica, kateri se morda se zaupa, drugo pa je, ce ona zacne brati tvoj spis in morda prebere kaj prevec zasebnega.

domine
21.12.2006, 20:46
mi smo se o tem mogl sam pogovarjat, k smo pr slovi življenjepis pisal, baje je obvezno not dat starše..hmmm..sam men se ne zdi to potrebno:)

yamamoto
21.12.2006, 21:04
mi smo se o tem mogl sam pogovarjat, k smo pr slovi življenjepis pisal, baje je obvezno not dat starše..hmmm..sam men se ne zdi to potrebno:)

No, sej malo se pa lahko tudi zlažeš. Če to počne cela vlada, zakaj ne bi tudi en navaden osnovnošolec. :D

Lencka
21.12.2006, 21:08
Sej pocnejo. In napisejo, da so med vikendom z mamo pekli piskote, ker bo to uciteljici vsec, potem pa na govorilnih mama vsa presenecena gleda, ker sploh nikol ne pece piskotov.
Vprasanje je le: gre za to, da bi ugajali, za projiciranje zelja ali skupek obojega?
Ce gre za prvo, gre po mojem ze za klasifikacijo: kdo dela, kar je prav in ok in zazeleno, in kdo ne. Tako je tudi laz dober pokazatelj "druzbenega duha".

strašljivka
22.12.2006, 07:16
...gre za enostavno evolucijsko vprašanje in dedovanje genske zasnove. potrudit se splača za tiste ki majo, ne za tiste ki mogoče ne bodo imeli...

nejc
22.12.2006, 08:33
Taka vprašanja so sfaljena in b jih morali ukinat. Katrin opozarja tudi na zakon.:dontknow:

Na podlagi tega se otorke ločuje. Moje izkušnje iz osnovne šole so ile, da nas je vsaj polovica učiteljev ocenjevala na podlagi staršev. Če je kdo meu zahojene starše, je posledično tud otrok na***u s strani učiteljice. Pogoj seveda, da je bla zahojena tud učiteljica, ker normalen pedagog ne bi tako ravnal.

Otroci v osnovni šoli niso toliko zreli, da bi vedeli kaj je prav in kaj narobe. Zato se recimo otroka , ki hodi v šolo v mesto, njegovi starši so pa kmetje s podeželja, zasmehuje, zastrahuje itd.. To je le najbolj očiten primer. Tako mali otroci se tudi ne pogovajajo, kaj počenjo njihovi starši. Med sabo. Vsaj ne pogosto, tako da večino tega odkrijejo ravno zaradi takšnih ipd. spisov ali vprašanj, ki jih učiteljice zastavljajo pred celim razredom.

Včeri sem že pisu, pa je siol zašteku. V osnovni sem mel sošolca, katarega oče je bil avtomehanik, sicer s.p., mama pa trgovka. Ko je bilo treba plačevat raznovrstne reči, se je razredničarka venomer zahaklala pri njemu, češ kk je neodgovoren, ker ne plačuje točno, ko ravno on bi lahko, ker je foter privatnik. Men se je vedno smilu. Ker ni bil on kriv, da je 4 članska familja pač komaj shajala.

Ko pa že ravno govorimo o učiteljih. Men je jasno, da nis(m)o vsi ljudje rojeni psihologi itd.., ampak mal bol ostre pogoje bi pa mogli met. Posebi v srednjih šolah je zaposlenih toliko inženirjev itd, ki nimajo pojma o poučevanju, na***ejo pa otroci oz. mladostniki.

nejc
22.12.2006, 08:35
...gre za enostavno evolucijsko vprašanje in dedovanje genske zasnove. potrudit se splača za tiste ki majo, ne za tiste ki mogoče ne bodo imeli...
majo kaj? denar al sposobnosti?

strašljivka
22.12.2006, 10:04
majo kaj? denar al sposobnosti?
če majo sposobnost, majo tud dnar. obratno pa ne velja vedno... :clown:

Aleksander Vidmar
23.12.2006, 19:42
Na nesramno vprašanje odgovoriš z nesramno lažjo XD

Medved Pu
23.12.2006, 21:42
Vendar, spet, zanikanje nikoli ne resi tezav. Morda pa je javno izrazanje tega, kaj/kdo/sploh tvoji starsi so, zacetek normalnega dojemanja in sprejemanja tega.Ne morda, kar zagotovo je tako..:)
Z obveznim in stalnim podukom, da je osnova komunikacije ljudi spoštovanje drugih in sebe, spoštovanje ki ni navezano ne z njihovim socialnim statusom, poreklom ali raso, temveč na človekovo dostojanstvo kot tako...
Po domače, lahko nekomu nekaj rečeš v obraz, dokler ga spoštuješ in se znaš vprašat, če imaš prav...

La-di-da
25.12.2006, 20:25
Kaj so starši po poklicu? Kaj delajo? Njihovo delovno mesto.

Jst sm dobesedno bila žrtev teh vprašanj. Bila sem edini otrok v razredu, ki sem bila brez očeta. Ko sem v drugem razredu učitlci povedala, da očeta pa nimam, me je srepo pogledala in rekla:˝Punca, vsi imamo očeta. Kje je tvoj oče?˝ In kok bi jst naj vedla? Od takrat naprej sem bila tarča vseh učitlc. Sranje sm mela praktično do osmega razreda. Spravlale so na mene na vse možne podle načine. Kakšna neverjetna izvirnost pri soljenju sveže rane! Gabi se mi. Pred enim letom sva z mami pospravili celo klet in med pospravljanjem sem našla beležko v kateri so bila obvestila mami, kaj sem v šolo delala narobe, napisana z MOJO pisavo(v stilu: v vodnjak sem metala kamenčke-to je dejansko pisalo), spodi podpisala učiteljiva in mami. To je bilo v drugem razredu. Pred drugim razredom-med počitnicami sem bila tri tedne v bolnici zaradi vnetega obraznega živca. Mami mi je za boljše okrevanje kupila racmana Jakata-originalno od Walta Disneja-verjetno kar drag strošek za mamo samohranilko. Zaradi odgovora na začetku šolskega leta, sem bila v razredu izločena in tako zelo osamljena. V šolo sem si prinesla igračo, ki sem jo mela med poukom na mizi, da sem jo mal gledala. Učitlca mi je sredi pouka vzela in spravila do konca šolskega leta. Enkrat je prosila naj prinesemo raznorazne otroške audio kasete, da bomo med odmorom poslušali. Mojo kaseto je uničila. Sicer mi je kupila novo, sam ni isto. In tao naprej in tako naprej. V četrtem razredu sem se doma vrgla po tleh, da nočem več v šolo, da hočem na drugo šolo, kjer me bo učiteljica marala. Mami se je takrat naredila butasto in na roditeljskem učitlci rekla, da kaj dela, da se hčera doma dere, da je učiteljica ne mara. Mislim....Osnovna šola je bila najbolj žalosten del mojega otroštva-polna frustracij, osamljenosti in zapiranja vase. Večine učitlc še zdej ne morem videt. Če jih srečam, grem čez cesto. Tole iz drugega razreda bi enkrat najraje brcnila na Luno. V prvem razredu so me hoteli za predsednico razreda, v drugem razredu in v vseh razredih naprej, so se me izogibali kot da sem garjava. Preobrat se je zgodil v petem razredu, ko so se pr dveh puncah doma ločevali. Takrat sem kar naenkrat zatala ˝mati zaupnica˝ teh dveh in tudi razred me je začel malo drugače dojemat. Celo mesto otrok se je norce delalo iz tega, da je moja mami samohranilka-kot da je to kaj smešnega. Sovražim to mesto in šolo v katero sem hodila, ker mi ni pokazala drugega kot najbolj temne strani človeške duše.

Upam, da tole bere kakšna učiteljica, da bo vedela kako globoko sovraštvo lahko zraste v otroku, ki gori še tudi po tem ko otrok odraste. Od takrat naprej nimam niti kančka spoštovanja do večine profesorjev. Redki je tisti, ki ga spoštujem in občudujem kot pedagoga. Vsi ostali so navadna drhal, ki ni vredna, da ji rečeš človek. Že sedaj se bojim v kakšno šolo bom dala svojega otroka. Upam, da bo imela malo več vspodbude in razumevanja kot sem ga imela jaz.

NaceM
25.12.2006, 23:35
Kaj so starši po poklicu? Kaj delajo? Njihovo delovno mesto.

Jst sm dobesedno bila žrtev teh vprašanj. Bila sem edini otrok v razredu, ki sem bila brez očeta. Ko sem v drugem razredu učitlci povedala, da očeta pa nimam, me je srepo pogledala in rekla:˝Punca, vsi imamo očeta. Kje je tvoj oče?˝ In kok bi jst naj vedla? Od takrat naprej sem bila tarča vseh učitlc. Sranje sm mela praktično do osmega razreda. Spravlale so na mene na vse možne podle načine. Kakšna neverjetna izvirnost pri soljenju sveže rane! Gabi se mi. Pred enim letom sva z mami pospravili celo klet in med pospravljanjem sem našla beležko v kateri so bila obvestila mami, kaj sem v šolo delala narobe, napisana z MOJO pisavo(v stilu: v vodnjak sem metala kamenčke-to je dejansko pisalo), spodi podpisala učiteljiva in mami. To je bilo v drugem razredu. Pred drugim razredom-med počitnicami sem bila tri tedne v bolnici zaradi vnetega obraznega živca. Mami mi je za boljše okrevanje kupila racmana Jakata-originalno od Walta Disneja-verjetno kar drag strošek za mamo samohranilko. Zaradi odgovora na začetku šolskega leta, sem bila v razredu izločena in tako zelo osamljena. V šolo sem si prinesla igračo, ki sem jo mela med poukom na mizi, da sem jo mal gledala. Učitlca mi je sredi pouka vzela in spravila do konca šolskega leta. Enkrat je prosila naj prinesemo raznorazne otroške audio kasete, da bomo med odmorom poslušali. Mojo kaseto je uničila. Sicer mi je kupila novo, sam ni isto. In tao naprej in tako naprej. V četrtem razredu sem se doma vrgla po tleh, da nočem več v šolo, da hočem na drugo šolo, kjer me bo učiteljica marala. Mami se je takrat naredila butasto in na roditeljskem učitlci rekla, da kaj dela, da se hčera doma dere, da je učiteljica ne mara. Mislim....Osnovna šola je bila najbolj žalosten del mojega otroštva-polna frustracij, osamljenosti in zapiranja vase. Večine učitlc še zdej ne morem videt. Če jih srečam, grem čez cesto. Tole iz drugega razreda bi enkrat najraje brcnila na Luno. V prvem razredu so me hoteli za predsednico razreda, v drugem razredu in v vseh razredih naprej, so se me izogibali kot da sem garjava. Preobrat se je zgodil v petem razredu, ko so se pr dveh puncah doma ločevali. Takrat sem kar naenkrat zatala ˝mati zaupnica˝ teh dveh in tudi razred me je začel malo drugače dojemat. Celo mesto otrok se je norce delalo iz tega, da je moja mami samohranilka-kot da je to kaj smešnega. Sovražim to mesto in šolo v katero sem hodila, ker mi ni pokazala drugega kot najbolj temne strani človeške duše.

Upam, da tole bere kakšna učiteljica, da bo vedela kako globoko sovraštvo lahko zraste v otroku, ki gori še tudi po tem ko otrok odraste. Od takrat naprej nimam niti kančka spoštovanja do večine profesorjev. Redki je tisti, ki ga spoštujem in občudujem kot pedagoga. Vsi ostali so navadna drhal, ki ni vredna, da ji rečeš človek. Že sedaj se bojim v kakšno šolo bom dala svojega otroka. Upam, da bo imela malo več vspodbude in razumevanja kot sem ga imela jaz.

Nisi malce patetična?
Se opravičujem, ampak tudi jaz sem gor rasel brez fotra (od svojega tretjega meseca), pa malo vem kako je to.

Zato prosim... Upam, da me bereš ti in da greš malo v sebe in ugotoviš, da sovraštvo ni rešitev.

Poleg tega, dandanes ni nič nenavadnega, če se pojavi kak otrok, ko starši niso poročeni ali so razvezani. Ne vem zakaj ne bi učitelj smel tega vprašat.

PaToNeMoreBitiRes
26.12.2006, 06:11

Pa smo tam, kjer oblastniki hočejo. Če se bodo bodo starši in učitelji prepirali, pravzaprav zadustuje že nesodelovanje, otrok ne bo vzgojen. Vzgoja je pa temelj, na katerem se pridobiva znanje. Podložnike brez znanja in razvite sposobnosti mišljenja pa vsak oblastnik potrebuje, da ga volijo kljub njegovim napakam oziroma njegovemu kriminalu.

Kdo je bil že zadnji vladar, ki je mislil na podložnike? Kralj Matjaž?:dontknow:

La-di-da
26.12.2006, 09:47
Nisi malce patetična?
Se opravičujem, ampak tudi jaz sem gor rasel brez fotra (od svojega tretjega meseca), pa malo vem kako je to.

Zato prosim... Upam, da me bereš ti in da greš malo v sebe in ugotoviš, da sovraštvo ni rešitev.

Poleg tega, dandanes ni nič nenavadnega, če se pojavi kak otrok, ko starši niso poročeni ali so razvezani. Ne vem zakaj ne bi učitelj smel tega vprašat.

Zato ker ga nič ne briga. Otroke naj nauči tisto kar piše v kurikulumu in to je vse kar je učiteljevo delo. Da se vtika v družinske zadeve, da se na podlagi družinskih razmer odloča kakšen odnos bo imel do učenca, se mi zdi podlo in imam dober razlog za prezir.

Veš kaj, vsak otrok na svoj način preživlja enostarševski režim. Jaz ga pač tako kot ga. In ne zaradi tega nisem patetična.

nejc
26.12.2006, 14:10
Zato ker ga nič ne briga. Otroke naj nauči tisto kar piše v kurikulumu in to je vse kar je učiteljevo delo. Da se vtika v družinske zadeve, da se na podlagi družinskih razmer odloča kakšen odnos bo imel do učenca, se mi zdi podlo in imam dober razlog za prezir.

Veš kaj, vsak otrok na svoj način preživlja enostarševski režim. Jaz ga pač tako kot ga. In ne zaradi tega nisem patetična.
Očitno si mela ogromno smolo. Moja dva sta se ločla v mojem prvem razredu in vem, da me je takrat noslo. še nekaj let kasnej, ker je njun ločitveni postopek trajal dolgih 6 let, nekaj od teh smo živeli skupaj. Kokerkoli, učitelce so ble vedno razumevajoče. Ravno zaradi tega je pomembno, da učitelj pozna družinske razmere otroka.

Ampak kot sem pisal že v svojem prvem postu v tej temi. Problem slovenskega šolstva je, ker se pdeagoški, psihološki del učiteljevanja daje na stran. Poučujejo nekompetetni ljudje. Tu je problem. Verjamem, da je v tem bil tudi tvoj problem.

NaceM
26.12.2006, 14:18

Ma daj ne pretiravaj.
Ja res ne vem, zakaj ne bi smel tega vprašati. Se vidi, da si še malce zelena, da bi uvidela, da pedagogika in didaktika ni samo do črke povedano iz učbenika ampak še marsikaj več.

domine
26.12.2006, 18:00
No, sej malo se pa lahko tudi zlažeš. Če to počne cela vlada, zakaj ne bi tudi en navaden osnovnošolec. :D

lolo, popravek..nism navaden osnovnošolc:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: sm strokovni gimnazist

Srečno vsem v 2007

La-di-da
26.12.2006, 19:18
Ma daj ne pretiravaj.
Ja res ne vem, zakaj ne bi smel tega vprašati. Se vidi, da si še malce zelena, da bi uvidela, da pedagogika in didaktika ni samo do črke povedano iz učbenika ampak še marsikaj več.
Eno je če prof.vpraša samo toliko, da ve kaj se z otrokom dogaja, zakaj otrok v šoli ne dela tako kot bi moral, po možnosti kako pomaga, drugo pa je, da dela to kar je delala moja učitlca v drugem razredu-šikanirala otroka.
Čestitam če lahko na tak način gledaš na svet. Ne bi rekla, da sem tako zelena, so pa spomini na OŠ še zelo živi-žal.

NaceM
26.12.2006, 19:54
Tudi meni se je marsikaj zgodilo tudi na OŠ, pa vseeno nisem slabe volje zaradi tega, pa verjemi, da imam še kakšen razlog za to.

pk
26.12.2006, 20:09
ja, po moje je zelo važen ton, ki ga pedagog ubere pri teh vprašanjih. Ej, mogoče že čez leto ali dve bodo prvošolčki, ki bodo odgovorili: mami in oči ne živita skupaj, oba imata faks, oči je klošar, mati pa brezposelna. No, ste se zdaj kaj zamislili? ker če je sedaj vse še pod plaščem socialnega ozadja družinskih razmer, čeprav so mogoče vmes kje kakšne kalkulacije, bo takrat to prav zagotovo preklemano obremenjujoče za pedagoške delavce - starši z nič manjšo izobrazbo, pogoji za življenje pa nikakvi - za učitelje bodo takrat redno zaposlene snažilke in malarji gospoda, ki se ji bojo morali klanjati, če bodo hoteli naberačiti nekaj cekinov kot prostovoljne prispevke staršev. Na nivojska vprašanja v stilu - kaj so starši po poklicu in kaj delajo - namreč ne bodo dobili pričakovanih povratnih informacij.

Medved Pu
26.12.2006, 23:47
Eno je če prof.vpraša samo toliko, da ve kaj se z otrokom dogaja, zakaj otrok v šoli ne dela tako kot bi moral, po možnosti kako pomaga, drugo pa je, da dela to kar je delala moja učitlca v drugem razredu-šikanirala otroka.
Čestitam če lahko na tak način gledaš na svet. Ne bi rekla, da sem tako zelena, so pa spomini na OŠ še zelo živi-žal.Tud jaz sem bil kot brez očeta stigmatiziran v šoli...Le, da sem imel kar par takih učiteljic, ki so me poskusile šikanirat in take, ki niso bile cepljene na to, pa niso mogle vplivat...
Je pa lažje po eni plati za fante, ker si upamo upreti, težje je bilo le vtoliko, ker so me tiste tri prfokse pošteno zasovražile in mi škodovale kolikor so mogle.
Pozneje sem izvedel-ena resen psihičen bolnik, ki jo je mož vpliven direktor spravil ven iz Zavoda in ji zrihtal job(ta niti predavala ni, imela je nekakšne izbruhe za tablo in še v 8r dajala medvedke in čebelice, drugi dve kronični pijanki...
Šola nima kaj vzgajat, to sem zmeraj ponavljal vsakemu prfoksu, ko sem hodil na govorilne za mulce, to delamo starši...:2thumbs: .

lila5
27.12.2006, 15:24
Če hoče nek učitelj oz. profesor šikanirati določenega učenca ga itak bo.......da nima tak človek kaj iskati med tistimi, ki učijo naše otroke je povsem jasno, vendar se tudi med učitelji najdejo negativne izjeme......

Ne vidim pa nič spornega v vprašanjih v šolah tipa "kje delajo starši, kaj so starši po poklicu".......zdi se mi le, da smo že tako močno obremenjeni z okvirji varstva osebnih podatkov in ne vem komu vse prijazni šoli, kjer se marsikateri starši čutijo ustrezno strokovno usposobljene, da bi kar sami učili otroke in hodijo za vsako malenkost "poučevat" učitelja, kaj je storil in povedal narobe pri tem, ko je počeval njihove otroke......pri tem pa starši pozabijo, da je vzgoja otroka njihova domena in da stigmatizacijo tipa "otroci intelektualcev in otroci snažilk.....otroci samohranilk in otroci urejene družine" otroci prinesejo v šolo v prvi vrsti iz domačih dvorišč......

Octapus
27.12.2006, 16:06
Tud jaz sem bil kot brez očeta stigmatiziran v šoli...Le, da sem imel kar par takih učiteljic, ki so me poskusile šikanirat in take, ki niso bile cepljene na to, pa niso mogle vplivat...
Je pa lažje po eni plati za fante, ker si upamo upreti, težje je bilo le vtoliko, ker so me tiste tri prfokse pošteno zasovražile in mi škodovale kolikor so mogle.
Pozneje sem izvedel-ena resen psihičen bolnik, ki jo je mož vpliven direktor spravil ven iz Zavoda in ji zrihtal job(ta niti predavala ni, imela je nekakšne izbruhe za tablo in še v 8r dajala medvedke in čebelice, drugi dve kronični pijanki...
Šola nima kaj vzgajat, to sem zmeraj ponavljal vsakemu prfoksu, ko sem hodil na govorilne za mulce, to delamo starši...:2thumbs: .

Se popolnoma strinjam.

PaToNeMoreBitiRes
28.12.2006, 05:49
Ampak kot sem pisal že v svojem prvem postu v tej temi. Problem slovenskega šolstva je, ker se pedagoški, psihološki del učiteljevanja daje na stran. Poučujejo nekompetetni ljudje. Tu je problem. Verjamem, da je v tem bil tudi tvoj problem.
:2thumbs:

Po 2. svetovni vojni se rdeči oblastniki s šolstvom dresirali svoje odložnike in vsemu temu priredili šolski sistem. Teh oblastnikov sicer ni več, posledice pa so še vedno. Ena od posledic je izjava: "Šola nima kaj vzgajat, to sem zmeraj ponavljal vsakemu prfoksu, ko sem hodil na govorilne za mulce, to delamo starši..." enega od razpravljalcev. Resnica pa je ta:

Ni izobraževanja brez vzgoje. Vzgajaš ves čas - tudi takrat, ko misliš, da ne vzgajaš. Razlika je samo dobro ali slabo.

strašljivka
28.12.2006, 07:16
:2thumbs:

Po 2. svetovni vojni se rdeči oblastniki s šolstvom dresirali svoje odložnike in vsemu temu priredili šolski sistem. Teh oblastnikov sicer ni več, posledice pa so še vedno. Ena od posledic je izjava: "Šola nima kaj vzgajat, to sem zmeraj ponavljal vsakemu prfoksu, ko sem hodil na govorilne za mulce, to delamo starši..." enega od razpravljalcev. Resnica pa je ta:

Ni izobraževanja brez vzgoje. Vzgajaš ves čas - tudi takrat, ko misliš, da ne vzgajaš. Razlika je samo dobro ali slabo.

...to da je potrebno zamenjat več kot pol prebivalcev države smo že ugotovil....