Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Siol komunikator in 1.5 evra narocnine

mckeky
20.11.2006, 17:19
Ker sem pac naiven in sem navalil takoj kot vecina ljudi ko prebere besedo "zastonj" sem se takoj reg. za siol komunikator. Amak dobro bi bilo prej prebrati, da je za pakete Solo, Pizzicato potrebno placati 1.5€ mesecne narocnine za aktivacijo stevilke grrrr :censored: Pri paketu duo, trio pa je ena stevilka zastonj!!!

Zato pa me se bolj jezi, ker nikjer ne pise (ali ne najdem) kje bi preklical številko ker ne mislim se tako placevati 300sit vec na mesec ker 300+300+300,... pa bo kamerca in slusalke tako ali tako izplacana!!!!!:mad:

ko sem oznacil video in glasovne pogowore mi je napisalo da sem pač med prvimi tisočimi in dobim kamero. Takoj za tem pa sem se še enkrat registriral brez, da bi označil video in govor... PA NI NIKJER PISALO DA SEM MED PRVIMI TISOČIMI!(se pravi: če ne boš uporavljal telefonije nisi med prwimi tisočimi :) )

***Vse kar sem napisal je pač po tem kar js osebno sklepam in lahko da se motim... Zato bom vesel, če me kdo popravi. Hvala...lp

M.T.
20.11.2006, 17:39
hmmm....v klicnem centru se mi rekl, da mam prve 3 mesece zastojn....potem pa se moram ponovno prijavit drugače me blokirajo...

čudn ja...na strani pa nič o temu...

Edino me zanima kaj se potem skriva pod akcija komunikator: http://storitve.siol.net/akcije/
zaenkrat ne dela na klik...

AlienRex
20.11.2006, 17:55
Ker sem pac naiven in sem navalil takoj kot vecina ljudi ko prebere besedo "zastonj" sem se takoj reg. za siol komunikator. Amak dobro bi bilo prej prebrati, da je za pakete Solo, Pizzicato potrebno placati 1.5€ mesecne narocnine za aktivacijo stevilke grrrr :censored: Pri paketu duo, trio pa je ena stevilka zastonj!!!

Ok.. tako ali tako nimam namena klicariti okolo!!! Zato pa me se bolj jezi, ker nikjer ne pise (ali ne najdem) kje bi preklical številko ker ne mislim se tako placevati 300sit vec na mesec ker 300+300+300,... pa bo kamerca in slusalke tako ali tako izplacana!!!!!:mad:

Zadeva pa pelje tudi na NATEG!!!! Ker ko sem oznacil video in glasovne pogowore mi je napisalo da sem pač med prvimi tisočimi in dobim kamero. Takoj za tem pa sem se še enkrat registriral brez, da bi označil video in govor... PA NI NIKJER PISALO DA SEM MED PRVIMI TISOČIMI!(se pravi: če ne boš uporavljal telefonije nisi med prwimi tisočimi :) )

***Vse kar sem napisal je pač po tem kar js osebno sklepam in lahko da se motim... Zato bom vesel, če me kdo popravi. Hvala...lp

Zame ne gre za nateg. Veckrat lepo pise (tudi med postopkom prijave!), kdaj je potrebno placati 1.5€ narocnine. Se tabelaricno imas prikazano zadeve.
Kar se tice kamere in izbire video/govor. Ce ne bos klicaril (avdio/video), pol tudi kamere ne rabis :P

Drugace pa ni vse zlato kar se sveti = preberi tudi drobni tisk.

Brez zamere...

mckeky
20.11.2006, 18:02
Zame ne gre za nateg. Veckrat lepo pise (tudi med postopkom prijave!), kdaj je potrebno placati 1.5€ narocnine. Se tabelaricno imas prikazano zadeve.
Kar se tice kamere in izbire video/govor. Ce ne bos klicaril (avdio/video), pol tudi kamere ne rabis :P

Drugace pa ni vse zlato kar se sveti = preberi tudi drobni tisk.

Brez zamere...

Se popolnoma strinjam z tabo!!! biv sem naiven itd,.. In glede na to da sem se registriral, me zanimajo se ostale informacije kot so.... Kje ukinem stevilko, ce si premislim. Tamle sicer pise da http://moj.siol.net/sporocanje/komunikator/ kao da lahko tam ko spreminjam tudi ostale podatke, vendar nikjer ne najdem... Kako bo prišel račun... a bo tam zraven, ko je za ADSL plačat al bo posebej in takšne stvari.......

Napisal sem da ne bom klicaril... lažem :P ... vrjetno da bom izkoristil usej tistih 120min brezplacnega pogovora na stacionarne številke :)

AlienRex
20.11.2006, 18:10
Precej sem ti odgovoril ze v drugi temi...
Samo da te opozorim. Tistih 120 minut ti ne pripada ce imas Solo. Ne beres drobnega tiska (oziroma legende):
*Velja za promet opravljen prek prve (osnovne) telefonske številke storitve SiOL telefonije. Velja za naročnike paketov Duo, Duo študent, Duo podjetnik in Trio.

mckeky
20.11.2006, 18:12
Samo da te opozorim. Tistih 120 minut ti ne pripada ce imas Solo. Ne beres drobnega tiska (oziroma legende):

jah.. hvala hvala... vidiš to me je teplo u šoli pri testih tut nisn dobr prebrav navodil :rolling: ... ;)

......(mogoče bom pa le uporabljal še naprej zadewo...zato je pa fajn da je 3mes. zastonj, da preizkusis)
*drugac pa takrat ko sn se js registriral ni blo dowolj informacij na strani tk da nisn wedo da je zastonj na zacetku itd,....

algorex
22.11.2006, 18:57
Torej, če prav razumem je za naročnike paketa Trio ena številka na komunikatorju brezplačna, brez dodatne naročnine :rolling:

bostov
23.11.2006, 14:10
Nikjer na ceniku klicev ne najdem cene za klice v mobilna omrežja tujih operaterjev, konkretno za Nemčijo.

tomazz
23.11.2006, 15:31
http://storitve.siol.net/telefonija/cenik/

čisto spodaj izbereš Nemčija in mobilno omrežje

bostov
24.11.2006, 08:30
Hvala. Malo premali ekran imam...:)

MCblue
24.11.2006, 13:46
Hmmm ... nekaj me zanima glede tega komunikatorja - na siolovi strani piše: ˝Ob registraciji do 31. decembra - tri mesece brezplačne uporabe storitve z eno številko.˝

Kaj dejansko to pomeni? Da prve tri mesece ne bo treba plačevati naročnine za siol komunikator? Ne razumem tega 'z eno številko' - kakšno številko? Je to tvoja številka komunikatorja? So torej vsi klici prve tri mesece zastonj?

Hvala za odgovor,

lep pozdrav.

P.S.: Obljubili so mi tudi kamero, poslali naj bi jo v nekaj dneh - danes je že petek, kamere še ni!

mark2
25.11.2006, 03:51
Hmmm ... nekaj me zanima glede tega komunikatorja - na siolovi strani piše: ˝Ob registraciji do 31. decembra - tri mesece brezplačne uporabe storitve z eno številko.˝

Kaj dejansko to pomeni? Da prve tri mesece ne bo treba plačevati naročnine za siol komunikator? Ne razumem tega 'z eno številko' - kakšno številko? Je to tvoja številka komunikatorja? So torej vsi klici prve tri mesece zastonj?

Hvala za odgovor,

lep pozdrav.

P.S.: Obljubili so mi tudi kamero, poslali naj bi jo v nekaj dneh - danes je že petek, kamere še ni!

Ob registraciji prejmeš siolovo telefonsko številko, se pravi omrežje 0599 12345.

Klici se obračunajo (ZA VSE PAKETE) po siolovem ceniku: http://storitve.siol.net/spletne-storitve/siol-komunikator/cenik/ .

Drugače pa tako kot piše :) , če se registriraš do 31. decembra je ena številka tri mesece brezplačna, potem naprej pa 1,5 evra. Velja za naročnike Solo, Pizzicato in ostalih ADSL paketov

Za naročnike duo in trio pa je ena številka brezplačna, se pravi da ni naročnine.

Naročniki Duo in Trio si lahko naložite verzijo SiOL komunikatorja, ki podpira tekstovno sporočanje ter glasovne in video klice. Ob registraciji storitve si aktivirajte 1 brezplačno telefonsko številko, ki je namenjena zgolj uporabi SiOL komunikatorja. V ta namen si lahko naknadno aktivirate še dodatne 4 telefonske številke, za vsako od njih znaša mesečna naročnina 1,5 EUR.*

Kamero boš pa verjetno dobil, seveda če si prišel med prvih 1000. Dobil pa si tudi že tel. številko (oz. uporabniško ime), kajne?

Lp

P.S. Siolovcem predlagam, da cenik popravijo oz. kaj dopišejo, da bo zadeva bolj jasna!

Tom000
25.11.2006, 18:22

Ja koliko je pa za nas potem cena klica na telekomov telefon? ah sem pogledal zdaj, 5sit/min, bedno, jaz sem pa že veselo klical okoli in se hvalil da se lahko pogovarjam kolikor dolgo hočem ker je zastonj :(, imam pa solo paket 10mb....sam ste pa prav nesramni ... ne bom več uporabljal....siolov nraočnik bom drugo leto aprila že 7 let in sem malo razočaran nad njim...

AlienRex
26.11.2006, 08:12
Tudi jaz sem Siolov narocnik vec kot 7 let (1 leto kabelski internet ter 6 let ADSL), pa sem se kmalu naucil, da je potrebno prebrati najprej droben tisk (pa sem kjub temu kdaj :censored: ).
Ima pa SiOL nizjo tarifo kot Telekom, tako da pri klicih ne bos placal toliko kot z navadnim telefonom. Vseeno pa je cena se vedno visja kot pri npr Detlu (tam se pogovarjas ceneje s sogovornikom v Nemciji?!).

Predlagam, da SiOL da kvoto 120 brezplacnih minut in eno brezplacno stevilko za vse Siolove narocnike komunikatorja. Sam imam Duo paket, tako da tukaj ne navijam zase, temvec za vse narocnike, da se vsaj pri eni stvari ne dela razlike med narocniki. Imam obcutek, da je teh razlik ze toliko, da ni cudno da prihaja do napak v racunih.

Se bolj fino pa bi bilo, da bi tudi Telekom imel brezplacne minute za klice v SiOL :P

mckeky
03.12.2006, 01:14
Tudi jaz sem Siolov narocnik vec kot 7 let (1 leto kabelski internet ter 6 let ADSL), pa sem se kmalu naucil, da je potrebno prebrati najprej droben tisk (pa sem kjub temu kdaj :censored: ).
Ima pa SiOL nizjo tarifo kot Telekom, tako da pri klicih ne bos placal toliko kot z navadnim telefonom. Vseeno pa je cena se vedno visja kot pri npr Detlu (tam se pogovarjas ceneje s sogovornikom v Nemciji?!).

Predlagam, da SiOL da kvoto 120 brezplacnih minut in eno brezplacno stevilko za vse Siolove narocnike komunikatorja. Sam imam Duo paket, tako da tukaj ne navijam zase, temvec za vse narocnike, da se vsaj pri eni stvari ne dela razlike med narocniki. Imam obcutek, da je teh razlik ze toliko, da ni cudno da prihaja do napak v racunih.

Se bolj fino pa bi bilo, da bi tudi Telekom imel brezplacne minute za klice v SiOL :P

Da bi dali 120min brezplacno bi bil luksus! samo stevilko brezplacno bi pa res lahk dali tudi solo paketom tut pal za naprej po 3eh mescah!

T-a-d-e-j
03.12.2006, 11:07
Ja koliko je pa za nas potem cena klica na telekomov telefon? ah sem pogledal zdaj, 5sit/min, bedno, jaz sem pa že veselo klical okoli in se hvalil da se lahko pogovarjam kolikor dolgo hočem ker je zastonj :(, imam pa solo paket 10mb....sam ste pa prav nesramni ... ne bom več uporabljal....siolov nraočnik bom drugo leto aprila že 7 let in sem malo razočaran nad njim...

Siol pa zastonj :rolling: .

mckeky
04.12.2006, 00:51
Siol pa zastonj :rolling: .

Se strinjam s tabo... vrjetno nebi sli v razvoj komunikator zadewe in z tem tudi taksne telofonije ce se jim nebi v zenicah pokazali $ ...oz. ups.. € :) ;)

zubor
04.12.2006, 07:47
Ja, drobni tisk je pri Siol-u zakon!!
Borut

3nity
04.12.2006, 08:28
ok, jst sem stari naročnik SiOLa. in če hočem imeti komunikator, moram plačat 1,5€ naročnine.
zakaj? lahko bi za stalne uporabnike SiOL-a naredili tudi zastonj.

to ti je pa SiOL :nonono: :mad:

MaZUrKo
05.12.2006, 18:09
jst sploh ne zastopm zaka sploh hočte neke cifre met pa klicart....

verjamm da mate večina od vas skype al pa msn, ki povsem zadostuje za pogovore brez uporabe ip številk...
men osebno se zdi totalno brez veze plačevat extra za eno cifro, če pa mam nekoga na skypu in ga pač klknem / pokličem zastonj in če se jav se jav, drgač pa itak vid kdo ga je klicu.

Sicer sm ssi pa iz firbca dans snem tale komunikator in sem zelo razočaran...po 5min sem več kot veselo kliknu unistall....

AlienRex
05.12.2006, 18:50

verjamm da mate večina od vas skype al pa msn, ki povsem zadostuje za pogovore brez uporabe ip številk...
men osebno se zdi totalno brez veze plačevat extra za eno cifro, če pa mam nekoga na skypu in ga pač klknem / pokličem zastonj in če se jav se jav, drgač pa itak vid kdo ga je klicu.

Sicer sm ssi pa iz firbca dans snem tale komunikator in sem zelo razočaran...po 5min sem več kot veselo kliknu unistall....

Stos cifre je ta, da te drugi lahko poklicejo. Ce hoces dial-in cifro pri Skypu: jo tudi placas.
Pole tega: nimajo vsi skype, msn.... Siguren sem, da tvoja babica nima skype :P Poleg tega je bilo ze pred casom govora o "public" VOIP serverju - in ene vrste SK to tudi je. Pa se kaj bi se naslo.
Po moje je Siol dal SK ven, da razsiri stevilo uporabnikov IP telefeonije in preko "impulzov" ter narocnine pride do dodatne vsote denarja. Skratka nova storitev v ponudbi, ki jo sam osebno pozdravljam.
Odlocitev uporabe/neuporabe SK pa je stvar posameznika.

3nity
06.12.2006, 06:26

meni je vseeno za te cifre. ne zdi pa se mi pošteno, da samo uporabiki paketa duo in trio ne plačajo nič, ostali pa morajo plačati. kaj pa zvesti naročniki? zakaj za vraga se siol enkrat ne pobriga za zveste naročnike.:censored:

mckeky
06.12.2006, 22:07
meni je vseeno za te cifre. ne zdi pa se mi pošteno, da samo uporabiki paketa duo in trio ne plačajo nič, ostali pa morajo plačati. kaj pa zvesti naročniki? zakaj za vraga se siol enkrat ne pobriga za zveste naročnike.:censored:

Ker se gre siolu bol za nove kot pa zveste narocnike

mark2
06.12.2006, 22:40
Mislim, da 1,5 evra pač ni takšen strošek. Razumeti morate tudi Siol, da nekaj pač mora imeti od tega...

Kdor nima svojega telefona mu komunikator lahko pride zalo prav...Če tega ne potrebujete, pač ne imejte.

Meni pride zelo prav npr. v službi imam posnet komunikator in kličem zastonj domov...

Lp

Cavallo
07.12.2006, 05:28
To je res da pac "nekaj" morajo imet. Ampak glede nato kolk dnarčka jim mi pri drugih storitvah pustimo ? ....Bi lahko pa neki dobil for free oz. kako ugodnost ki bi mogoce bla konkurenca kateremu drugemu pinudniku na nasem trgu. Ker trenutno ni nobena :(

3nity
07.12.2006, 06:45
Ker se gre siolu bol za nove kot pa zveste narocnike

vem, pa to ni samo siol. to se gre vsem.
sploh ne pomislijo, da če oni s takšnimi akcijami dobijo 50 novih uporabnikov (naročnikov) jih lahko tudi zaradi tega 100 izgubijo in so v bistvu na izgubi. :nonono:

3nity
07.12.2006, 06:47
Mislim, da 1,5 evra pač ni takšen strošek. Razumeti morate tudi Siol, da nekaj pač mora imeti od tega...

Kdor nima svojega telefona mu komunikator lahko pride zalo prav...Če tega ne potrebujete, pač ne imejte.

Meni pride zelo prav npr. v službi imam posnet komunikator in kličem zastonj domov...

Lp

veš kaj. 1,5€ je nič, vendar se gre za princip. jaz sem pri siolu že od začetkai n lahko bi imela že zaradi zvestobe zastonj. imam še star štud. paket. vsi, ki se sedaj priključijo, plačajo manj.
in sedaj jih moram razuimeti, ker so ubogi in rabijo denar in oh in sploh.

mckeky
08.12.2006, 09:50
veš kaj. 1,5€ je nič, vendar se gre za princip. jaz sem pri siolu že od začetkai n lahko bi imela že zaradi zvestobe zastonj. imam še star štud. paket. vsi, ki se sedaj priključijo, plačajo manj.
in sedaj jih moram razuimeti, ker so ubogi in rabijo denar in oh in sploh.

Se ne strinjam z tabo... da 300sit ni nič... Mogoče se sliši malo, ampak skupaj potegni malo... Že tako ali tako preplačam širokopasovno povezavo tk da kr smrdi, da bom pa zdej plačeval namesto ca. 6200, 6500 oz. še več če bom klical kam, pa ja ni šanse (pri amisu dobim za takšen denar glede na študenski status 4x večjo in še več hitrost)... od mene ne dobijo niti centa več oderuhi.... Sej glede na konkurenco sem prepričan da wečno ne bo šlo tako.... Komaj čakam, da bo prišel tisti dan, ko preteče pogodba....

3nity
09.12.2006, 12:10
Se ne strinjam z tabo... da 300sit ni nič... Mogoče se sliši malo, ampak skupaj potegni malo... Že tako ali tako preplačam širokopasovno povezavo tk da kr smrdi, da bom pa zdej plačeval namesto ca. 6200, 6500 oz. še več če bom klical kam, pa ja ni šanse (pri amisu dobim za takšen denar glede na študenski status 4x večjo in še več hitrost)... od mene ne dobijo niti centa več oderuhi.... Sej glede na konkurenco sem prepričan da wečno ne bo šlo tako.... Komaj čakam, da bo prišel tisti dan, ko preteče pogodba....

malo preberi moje komentarea. fora je, da je dejansko 300sit malo denarja, vendar sem tudi jaz napisala, da se mi zamalo zdi dati toliko denarja za komunikator.če imajo naročniki paketa trio in duo zastonj, naj imajo tudi ostlai, ali pa vsaj "zvesti" naročniki.

za ta komunikator bi bilo preveč tudi 10 stotinov