Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Čudeži?

planjava
20.11.2006, 20:22
Nedavno je bila tale novica:

»Iz čela 12-letne šolarke Sarite Biste iz Tikapurja, zahodni Nepal, prihajajo kosi stekla. Od januarja 2006 se jih je pojavilo več kot 130, od 7. avgusta pa se ta izjemni dogodek zgodi vsak dan. Steklen kosi So v povprečju dolgi 3,8 cm in široki 1,3 cm in v enem samem dnevu se jih izloči do 12. »Na začetku je bil na robu njenega čela mehurček. Ko smo ga spraskali, je ven pokukal kos stekla,« je dejala njena mati, Dhansara. Njene hčere nič ne boli, pravi, a včasih na začetku dogodka izgubi zavest. Čeprav ob pojavu stekla pride do rahlega krvavenja, se rana hitro zaceli sama od sebe.
Kljub slikanju lobanje in krvnim preiskavam za pojav niso našli razlage. »Iz kože na čelu prihaja nekaj, kar izgleda kot sijoči stekleni kosi,« je dejal dr. Jitendra Mahaseth, namestnik direktorja bolnišnice Nepalgunj Teaching Hospital v Kohalapurju, »toda znotraj lobanje ni nobenega stekla.«
Njegov kolega, dr. Keduwai, je pojav poimenoval »nenavadni primer«. »Znanih je mnogo primerov, ko so lobanjske kosti zrasle nenaravno in ustvarile vtis rogov,« je dejal. »Toda človeško telo ne proizvaja stekla.« (revija Share International, november 2006)

Kaj je torej s čudeži?

Več na:

http://nemo.blog.siol.net/2006/11/20/cudezi-2/

bico
21.11.2006, 09:06

»Iz čela 12-letne šolarke Sarite Biste iz Tikapurja, zahodni Nepal, prihajajo kosi stekla. Od januarja 2006 se jih je pojavilo več kot 130, od 7. avgusta pa se ta izjemni dogodek zgodi vsak dan. Steklen kosi So v povprečju dolgi 3,8 cm in široki 1,3 cm in v enem samem dnevu se jih izloči do 12. »Na začetku je bil na robu njenega čela mehurček. Ko smo ga spraskali, je ven pokukal kos stekla,« je dejala njena mati, Dhansara. Njene hčere nič ne boli, pravi, a včasih na začetku dogodka izgubi zavest. Čeprav ob pojavu stekla pride do rahlega krvavenja, se rana hitro zaceli sama od sebe.
Kljub slikanju lobanje in krvnim preiskavam za pojav niso našli razlage. »Iz kože na čelu prihaja nekaj, kar izgleda kot sijoči stekleni kosi,« je dejal dr. Jitendra Mahaseth, namestnik direktorja bolnišnice Nepalgunj Teaching Hospital v Kohalapurju, »toda znotraj lobanje ni nobenega stekla.«
Njegov kolega, dr. Keduwai, je pojav poimenoval »nenavadni primer«. »Znanih je mnogo primerov, ko so lobanjske kosti zrasle nenaravno in ustvarile vtis rogov,« je dejal. »Toda človeško telo ne proizvaja stekla.« (revija Share International, november 2006)

Kaj je torej s čudeži?

Več na:

Ziher obstaja razlaga. To fizika ne dovoli.

Bunny Muffin
21.11.2006, 11:42
Če se komu kaj zdi čudno, potem čudezi obstajajo. Torej obstajajo :)

Najbolj znan 'čudež' naj bi bile Stigme. Te so namreč pojav domnevnih Jezusovih ran na ljudeh. Stigmatiki so ljudje z globoko brezpogojno vero v Jezusa in ravno ta globoka samoidentifikacija z Jezusovim trpljenjem ob pomanjkanju uravnotežene osebnostne rasti pripelje do stigem. So eden od efektov globoke vere v zelo specifičnih okoliščinah zelo specifičnih ljudi. Če je kdo gledu film Stigmata ve o čem govorim.

Prav tako naj bi obstajal nek prt, kjer naj bi bila narisala podoba Jezusovega obraza. Rečejo mu Veronikin prt. Tud papež Benedikt XVI je septembra obiskal en italijanski samostan, kjer naj bi poročali o tem prtu. Poleg jezusove podobe na njem, ima baje tudi zdravilne učinke. Dokumenti iz četrtega stoletja navajajo, da je ta tkanina resnično obstajala Prt omenja tudi Dante v svoji Božanski komediji.

Še eden, ki se ga trenutno spomnem je podoba Marije na okenskem steklu poslovne stavbe na Floridi.

Sigurno pa ste še slišal za Marijo, ki naj bi jokala krvave solze... Prva, ki je to opazila je bila neka deklica iz Indije, ki je imela podobo marijinega kipa v svoji omarici, ki naj bi nekega dne začela pretakati solze. Obstajala pa nej bi tud cerkvena Ikona v Srbiji, na kateri naj bi začela Marija jokati. Baje obstaja 20 centimetrov dolga sled, ki se kot solza spušča iz desnega Marijinega očesa na sliki.

:dontknow: Nevem mogoče gre za manipulacije in zavajanje ljudi. Lahko pa da je nekaj na tem. Kdo bi vedu! Itak mamo že vsi oprane možgane, tko da sploh ne veš čemu verjet :rolling: :rolling:

Te podatke sem našla na tej strani, kjer so tudi slike vseh teh čudežev: KLIK (http://www.share-international.net/slo/znamenja/cudezi.htm)

Biško
21.11.2006, 12:45
...čudež je nekaj kar predira naravne zakone in utečenost...pa me zanima, so ti naravni zakoni nujni ali nenujni so causa sui ali so kontingentni torej prigodni..???

jonathan
21.11.2006, 21:28
...čudež je nekaj kar predira naravne zakone in utečenost...pa me zanima, so ti naravni zakoni nujni ali nenujni so causa sui ali so kontingentni torej prigodni..???
Nekaj drugega oz. tretjega.

Tanatie
12.12.2006, 22:40
kaj pa pomeni nadnaravno? sej nadnaravno ni nic, vse je del narave, tudi "cudezi"...nadnaravno pomeni samo da mi nimamo pojma v cemu je fora...ce bi dal enga modela, ki bi mel skrit motor v grmovju v 15. stoletje in bi ga poslal nekam, pol bi se zihr okol zacel govort, da je tipo prisel nekam nadnaravno hitro (nakar bi ga verjetno zazgal na grmadi in obtozil carovnistva in krivoverstva:))...za vse obstaja razlaga...samo to se ne pomeni, da bomo za vsako stvar stuhtali kako razlago...men osebno se pa zdi, da mamo dost boljsa in bolj zanimiva vprasanja za razresit kot pa zakaj neki puncari raste steklo iz betice...sej je cudno, ampak konc koncev, kaj bi se spremenilo ce bi vedeli kaj je z njo? pa ce sem cist iskren mi zgodba deluje podobno kot tista "o dnevu, ko so dezevale zabe in sardine (v konzervah)" ali pa o tisti kjer je "vesoljec ugrabil mojega moza"...

Konfucij
13.12.2006, 07:04
Nekak tko ja. Verjetn so čudeži stvari, ki nam jih zaenkrat še ne uspe razložt. Sej so mel tud pred mnogimi stoletji strelo za božji srd, dons pa vemo d je to sam fizikaln pojav. Kristus nej bi čudežno zdravu s polaganjem rok, dons pa že obstaja reiki, ki zdrav na podobn način. Pa še bi se lohk našteval.

Neki je čudež zato, ker tega še ne znamo razložt.

Tanatie
13.12.2006, 08:44
Nekak tko ja. Verjetn so čudeži stvari, ki nam jih zaenkrat še ne uspe razložt. Sej so mel tud pred mnogimi stoletji strelo za božji srd, dons pa vemo d je to sam fizikaln pojav. Kristus nej bi čudežno zdravu s polaganjem rok, dons pa že obstaja reiki, ki zdrav na podobn način. Pa še bi se lohk našteval.

Neki je čudež zato, ker tega še ne znamo razložt.

Hoces rect da je jezus ful obvladu reiki?:clown:

sicer pa reikija tut se niti priblizno ne razumemo ce mene vprasas...pa ce se ne motim te stvari vzhod tud ze ful dolgo pozna...ampak reiki zaenkrat zgleda bolj tko da si nekako v glavi predstavljas neke energije, neke simbole ipd. in zacuda po neki nam neznani logiki deluje (pri enih bolj kot drugih)...verjetno bo zdej tle velik ljudi napisal da je to zato ker si na ta nacin v glavi odstranis "bolezni", ker bi to tut jst napisal se pol leta nazaj...in verjamem da je nekaj od vsega tega tudi placebo efekt, mogoce ga je clo ful, sam ne verjamem da je to vse kar je...ko sem se prvic ukvarjal s tem (zarad bolecin v hrbtu) sem dejansko cutil kako mi napenja misice v hrbtu in tisto ni bil placebo...pa sel sem v to trdno preprican da je brezveze, samo zato sem zacel da nisem rekel ne bratrancu...ampak to da ga znamo (do ene mere) uporabljat, se ne pomeni da ga razumemo ali da je razlozen...se mi zdi da ce bi bil dost velik efekt, bi vecina temu se vedno rekla cudez...ampak a je pol cudez tut tisto ko gres do enga modela, ki te hipnotizira, da nehas kadit?

Konfucij
13.12.2006, 08:56
Neki tazga, Jezus je obvladu to čemur dons rečemo reiki. Sam poznej so mel to za čudež, dons pa vsaj to vemo, da smo tud navadni smrtniki sposobni zdravljenja z rokami. Velik pa še ne vemo, npr. al gre za placebo efekt al za taprav pretok energije. Sčasom pa bo verjetn tud to mal bol jasno.

Sej so tud pred stoletji nabiral zdravilne rastline pa pripravlal iz njih čajčke, ker so pomagal prot različnim boleznim. Vedl so da pomagajo, niso pa vedl zakva. Sčasom pa je tud to postal jasno in tko dons tud vemo zakva pomagajo (katere sestavine so v njih in na kaj vplivajo).

Tanatie
13.12.2006, 09:14
recimo zanimivo ob vsemu temu je da gajo pri glavobolu, ko vzames tableto baje voda s katero jo vzames, pomaga bolj kot tableta. tableta namrec samo "zakrinka" bolecino, da je ne cutis, ceprav je se vedno tam, voda je pa dejansko nekaj odpravi...

reiki po mojem ni placebo efekt (mislm, neki ga je sigurno, samo ne tok kot zgleda po mojem)...ker je preveliko nakljucje, da bi mene recimo bratranec na daljavo pripravljal na drugo stopnjo, brez da bi jaz to vedel, in ko je koncal sem cutil da je necesa konec in da se pocutim bolje. pol sem ga dejansko se poklicat sel, da sem ga prasal kaj se je zgodilo, pa mi je povedal:) pa recimo to da tudi tujci, ki se ukvarjajo s tem in pridejo v slovenijo, vsi govorijo da mamo ful mocne energijske tocke ipd...

Konfucij
13.12.2006, 09:25
Glavobol dostkrat rata zarad pomanjkanja tekočine (dehidracija). Tko da lohk že ene dva kozarca vode preženeta glavobol. Tud utrujenost je dostkrat posledica dehidracije.

Zanimive so tvoje izkušne z reikijem. Jst tega še nism probu, ker zaenkrat ni potrebe. Zanimiv pa je, da se da zdravt na daljavo.

Tanatie
13.12.2006, 11:17
js se zdej ne verjamem cist v to, ampak sem si reku da ni vazn, ce verjamem al ne, glavn da pomaga:)

Konfucij
13.12.2006, 18:24
Neki že bo na tem, ker jst tud poznam neki ljudi k se s tem ukvarjajo pa tud zdravjo na daljavo.

Tanatie
13.12.2006, 22:03
sej js iz prve roke vem da je neki na tem, sam so mozgani cudna stvar. ker nikol nisem verjel v nic tazga, pac skos gruntam kako bi se dal to drugac razlozit...

nejc
14.12.2006, 16:30
Sem pred meseci gledal dokumentarec What the bleep do we know - Down the rabbit hole (http://www.whatthebleep.com/rabbithole/).

Dokumentarec govori o kvantnem svetu. Zanimivo pri tem mi je bilo, ker v njem najdeš povsem fizikalne razlage(pač iz kvantne fizike) za razne jasnovidce itd.(čeprav povdarek dokumentarca ni na tem). Verjetno se da s kvantno fiziko razložit tudi takšno pretakanje energije na daljavo. Ker menda smo vsi ENO. Ista materija. Vglavnem, vama bo verjetn zanimiv, v kolker ga še nista gledala.

Kar se tiče ostalih "čudežev". Kipi ne jokajo menda. Tudi steklo ne raste iz čela. Žal. Me res zanima, a je to dokumentirana novička al samo pisna. sem kliknu un link do bloga pa potem vse linke od tam naprej. Nilkjer ni videa, tk da.:D Sicer smo pa pred leti tud v Sloveniji doživeli čudež. Una mladenka iz ne vem kod je "brezmadežno spočela":rolling:

Tanatie
14.12.2006, 23:27
to je ful uporabno, ce ne ves kdo je oce:)

drgac pa hvala za dokumentarc, bom cekiru...sm pa hotu dodat (k si napisu da ne ves ce je novicka dokumentarna al samo pisna), da tut dokumentarci lahko lazejo in si zmisljujejo, pa da je ogromno pisnih virov, ki so resnicni (ceprov so ponavadi malo starejsi in bolj kredibilni od zadnje izdaje hopla)...

Konfucij
17.12.2006, 01:45
Sem pred meseci gledal dokumentarec What the bleep do we know - Down the rabbit hole (http://www.whatthebleep.com/rabbithole/).

Dokumentarec govori o kvantnem svetu. Zanimivo pri tem mi je bilo, ker v njem najdeš povsem fizikalne razlage(pač iz kvantne fizike) za razne jasnovidce itd.(čeprav povdarek dokumentarca ni na tem). Verjetno se da s kvantno fiziko razložit tudi takšno pretakanje energije na daljavo. Ker menda smo vsi ENO. Ista materija. Vglavnem, vama bo verjetn zanimiv, v kolker ga še nista gledala.

Kar se tiče ostalih "čudežev". Kipi ne jokajo menda. Tudi steklo ne raste iz čela. Žal. Me res zanima, a je to dokumentirana novička al samo pisna. sem kliknu un link do bloga pa potem vse linke od tam naprej. Nilkjer ni videa, tk da.:D Sicer smo pa pred leti tud v Sloveniji doživeli čudež. Una mladenka iz ne vem kod je "brezmadežno spočela":rolling:

Hvala za naslov Nejc, do fula zanimiv pa poučn dokumentarc. Ga bom moru verjetn še enkrat al dvakrat gledat k mi ni glih vse uštekal. Prva polovica dokumentarca je zanimiva, ker iz vidika kvantne fizike potrjuje to kar mistiki že stoletja lajajo (karavana pa gre vseen naprej), da smo vsi eno. Njihove trditve majo zdej vsaj mal znanstvene podlage in lahko da bo ta prepričala kakšnega racionalnega skeptika. Drug del je pa zanimiv ker na simpl in zabavn način pokaže kako delujejo naši možgani in kako lohk sami vplivamo na njih. Zanimiva je tud kritika religije, ki naj bi nas odvračala od tega da si lohk sami pomagamo (rešitelja nm ponuja izven nas - Jezus Kristus,...). V resnic pa smo mi sami k lohk sami seb pomagamo. Sej to je že marsikomu dons jasn, sam fajn pa je k je to razložen čist iz fiziološkega vidika.

Za tiste z odprto glavo je dokumentarc obvezn.

anarchy
18.12.2006, 03:50

Kaj je torej s čudeži?

Več na:

Mogoce nenavadno ne pa cudezno, saj ni prav nic cudeznega. Kaj ko clovek dobi bolezen raka je tudi cudez?

In kaj naj bi pravzaprav cudez bil za vas, neki dobrega ali slabega ali kao dokaza, da bog obstaja?

anarchy
18.12.2006, 04:01
Aja, pa se to, ce bi prihajali dijamanti ali zlato namesto stekla, potem pa bi lahko skoraj rekli, da je cudez, tako pa ni.

galeb
18.12.2006, 06:41
Anarchy, tvoje izpeljave so malodane 'cudezne'

ENARB
18.12.2006, 14:36
Karkoli, kar se je zgodilo tem ljudem ali se jim dogaja, nima nič z božjim čudežom, pač pa z zlom, pa čeprav sprva izgleda kot dobro.

anarchy
18.12.2006, 22:08
Anarchy, tvoje izpeljave so malodane 'cudezne'

Ma ne, samo znanstvene so.

Tanatie
18.12.2006, 22:23
Karkoli, kar se je zgodilo tem ljudem ali se jim dogaja, nima nič z božjim čudežom, pač pa z zlom, pa čeprav sprva izgleda kot dobro.

js ne vidm nc dobrga v tem da nekomu vsako jutro strli iz cela kos stekla...kaj nej bi blo tle tok dobrga? pa mimogrede (sej vem da mi bo zal, da zacenjam ampak vseen) zanima me tole: ce je bog stvarnik, a je ustvaril tut hudica? ce ne, potem ali ni vsemogocen ali se mu pa je be, ce pa ja, pol pa ali je potemtakem katerokoli delo hudica v bistvu bozje delo? in ce je bog ustvaril hudica (al pa konckoncev tudi ce ga ni), ce je vsemogocen, zakaj ga pol pac ne ustavi nekako?

Konfucij
19.12.2006, 00:57
Morš vedt, da je hudič preveč antropomorfiziran in personaliziran. V resnic je simbol za vse zlo na svetu. Bog nej bi namreč pustu človeku svobodno voljo da dela dobro in zlo. Zlo ne dela hudič, ampak človk.

navadn jogurt
20.12.2006, 21:08
a ni tko, da človek dela dobro in zlo?

se pravi je bog in hudič hkrati :angel: :veryevil:

clea
20.12.2006, 21:21
A ni blo tko da je bil lucifer eden izmed nallepših angelov, sam je bil podel in se ni hotel bogu pokorit in ga je ta zato vrgel iz raja v pekel al neki tazga?

Konfucij
21.12.2006, 09:37
Ja, človk dela dobro in zlo. Tale zgodba o padlem angelu je pa sam alegorija. Povedala nej bi da takrat ko človk greši, opade od boga.