Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Doloceni strezniki nedosegljivi

grekom
23.11.2006, 21:36
Zdravo,

glede na to da je bilo par "fake" strani za E-mail servis sem opazil, da je ena od njih tudi z domeno .co.nr

Zanima me, ce ste prekinili dostop do vseh .co.nr domen ali je to samo slucaj (moj naslov je www.grekom.co.nr) in ne morem dostopati do moje strani.

Hvala,

GreKom

kitl
23.11.2006, 21:59
Ta stran sploh ne deluje. Poskusil sem iz T-2.

valter
24.11.2006, 04:27
Stran dela brez problema. Sem pa na službenem računalniku.....ponudnik ni pa niti SiOL niti T2....

Offtopic: odlične fotografije.....:2thumbs:

kitl
24.11.2006, 07:44
Jp meni v službi tudi dela.

grekom
24.11.2006, 13:52
Hvala za odgovor in komplimente.

Hmmm, al jim je DNS zaribal, al pa so se vsi ISP-ji proti njim postavli. Kolega z bavarske tud ne more dostopat.
Tolko o teoriji zarote ;)

Slayer
24.11.2006, 19:57
Najbolj smesno se mi je zdelo, da so dali direktne naslove do fejk strani.
Bo se kak pametn uporabnik dejansko sov pisat notr svojo geslo :)

gale
27.11.2006, 13:18
Siol je zaradi Siol-ove fejk strani blokiral tudi vse dostope do tripod.com domene, kar pomeni, da so za Siol-ove uporabnike že nekaj dni nedostopne vse spletne vsebine na Tripod strežniku.

Ker sem administrator kar nekaj spletnih strani, ki jih ima naš klub locirane na omenjenem strežniku in za njih tudi plačuje, sem ogorčen nad tako vehamentno potezo Siol-a. Z omenjeno blokado Siol povzroča meni, klubu in uporabniku vrsto nevšečnosti in tudi škodo, saj so naše spletne strani tesno vezane na celo vrsto projektov, ki so ta trenutek ključnega pomena za naše delovanje.

Uporabnikov spletnega prostorana na Tripod strežniku je poleg nas v Sloveniji še veliko, torej je nedopustno, da Siol brez kakšnegakoli obvestila, pojasnila in opravičila onemogoči dostop do vseh vsebin na Tripod strežniku.

Spletne strani so bile nedostopne že v četrtek. Ker nisem vedel kaj se dogaja sem čakal. Mislil sem, da gre za napako na Tripod strežniku. Nato pa sem povsem po naključju zasledil obvestilo o fejk Siol-ovi vstopni strani in glej ga zlomka, ta je bila locirana ravno na Tripodu. To mi je dalo misliti in zadevo sem malo preveril. Siol je naredil najlažjo potezo - zablokiral je dostop do celotne tripod.com domene in odšel na zaslužen(?) vikend, uporabniki pa še danes presenečeni zijamo The page cannot be displayed.

Kljub moji urgenci, od Siola tudi po 4 dneh blokade, razen obljub, še vedno nisem dobil drugega pojasnila.

Kaj mi svetujete, saj glede njihovega odnosa do uporabnikov v kratkem še ni pričakovati deblokate?

gale
28.11.2006, 07:17
Od danes naprej je dostop do Tripod strežnika spet omogočen. Upam, da večnevna popolna blokada strežnikov ne bo postala vsakdnaja praksa Siol-a, kadar se bodo pojavile 'fejk'strani ali zadeve v stilu udba.net. ;)

Hvala za raumevanje!

blaz_u
28.11.2006, 15:01
Ah... daj no. šlo se je le za varnost uporabnikov. Najbrz kakšne milijonske škode ni bilo (glede na to, da so strani napolnjene z reklamami in - brezplačne...). Predsatvljal si kontra primer. Kaj bi se zgodilo, če Siol strani ne bi blokiral...

No kakorkoli, šlo je le za trenutno blokado, kot si napisal, zdaj normalno deluje.