Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Postopek za priključitev na Telekomovo optično omrežje

zabig
24.11.2006, 10:37
Na Zaplani Telekom gradi optično omrežje. Zanimivo, če že ne vsaj malo sumljivo pri vsej stvari je, da priključek izvedejo do HIŠE in to brezplačno.

Zanima me ali je možen takojšen priklop na internet oz. paket Trio ali so morda še kje skriti stroški priključnine (morda tudi pri Telekomu)?

Hvala za odgovor!

kitl
24.11.2006, 11:59
Ne sanjaj o optiki od Telekoma do hiš. Boš videl kaj bo v tistih ceveh kjer zdaj piše "POZOR OPTIČNA VLAKNA", da ne boš razočaran.

zabig
24.11.2006, 12:53
Ne sanjaj o optiki od Telekoma do hiš. Boš videl kaj bo v tistih ceveh kjer zdaj piše "POZOR OPTIČNA VLAKNA", da ne boš razočaran.

Hočeš reči, da so pogodbe, ki smo jih podpisali ničvredne??? Nikjer še ne piše OPTIČNA VLAKNA, ker je omrežje še v fazi izgradnje!

Vprašanje postavljeno ob predpostavki, da optična vlakna v ceveh bodo! Sem pa že zgoraj napisal, da mi je zadeva precej sumljiva!

wishmaster
24.11.2006, 13:17
Kitlu so T-2jevci opral mozgane. Brez skrbi, da bo dal kontra T-2ju. Telekom pac ne obesa na velik zvon da polaga optiko. FTTH je totalna bedarija. Ce ze imas do omarice ob cesti optiko in tistih 50 metrov parice, se ne bo cistno nic na pingu in hitrosti poznalo. Jaz vem da je v Telekomvi omarici ob cesti optika, sem na lastne oci videl, pa to ne v mestu, ampak v vasi.

kitl
24.11.2006, 14:21
wishmaster kot sem že nič kolikokrat napisal. Pojdi v LJ in se zapelji do Resljeve, Čufarjeve morda za Bežigrad na Dunajsko pa si oglej svojo optiko. Navaden baker gre notri in nič drugega. Če pa misliš, da bodo v LJ vlekli baker v Zaplani pa optiko potem pa si res optimist.
Da ti pa še povem kako je bilo pa pri nas. Pred 2 leti so kopali notri dali cevi zgoraj napisano POZOR OPTIČNO OMREŽJE, postavljali na vsake 100m omarice po dve skupaj, ki so samo stoječe in glej ga zlomka pred dvemi meseci pridejo in začnejo v te kanale vlečti notri baker. Po pogovoru iz nadzornim iz GVO, ki so to tudi delali je rekel, da Telekom za enkrat nima namena vlečti optike do stanovanj, ker je baker še dovolj zmogljiv za vse tehnologije katere so trenutno na tržišču. Zato fantje ne sanjati, da vam bo Telekom v kratkem do doma vlekel optiko.

bobi
24.11.2006, 14:32
Zabig, ti si z Zaplane?

Mogoče Drnovšku vlečejo optiko in jo boste dobili še ostali ;)

KITL. ne muči se :D:D

tomazz
24.11.2006, 14:42
Zanimivo kako simpatizerji T-2 najbolj vejo kaj počne Telekom z optiko in kaj ne.

kitl
24.11.2006, 15:23
tomazz nikakršen simpatizer nisem ne jaz ne Bobi. Samo iz krivimi informacijami pa tudi ni potrebno obremenjevati uporabnikov. Jaz osebno bi bil zelo vesel, da bi se končno TK zmigal in kaj naredil za nas uporabnike. Samo ne moreš mi pa govorit, da na Zaplani TK vleče optiko če pa v LJ polaga baker to mi pa ni potrebno govorit. Edino res je če jo vlečejo Drnovšku.

Slayer
24.11.2006, 20:06
Pocas bi bil ze cas za optiko. Cez par let se bo tudi povprasevanje za HDTV povecalo, kak hudica bos tist gledu na vecih televizijah hkrati skozi bakrene vode? :)

Zdej to ne cilam sam na telekom, pac nasplosno bi lahk mal vec podjetja gledala na prakticno aplikacijo optike pri navadnih uporabnikih. Me veseli, da so vsaj pri t-2 tok spredi.

zabig
25.11.2006, 14:28
Ali je bilo vprašenje namenjeno debati ali bo optika ali ne?

Hvala za izčrpne odgovore vsem, mene pa še vedno zanima ali so potrebni kaki dodatni stroški da se lahko priklopim na internet?

Če pa zaradi Drnovška Telekom vleče optiko bi pa težko verjel oziroma ne bi vedel, če je on pravi razlog!

Metek
27.11.2006, 10:42
zakaj pa tega ne vprašaš na Telekomu, če je njihova optika ?
kolikor sam spremljal, siol ne ponuja storitev prek optike, razen najetih vodov, ki pa so draaagi. Tudi v ceniku ni opcije 1Mbit preko optike, tako da verjetno gre pri tebi za optiko za druge namene.

Slayer
27.11.2006, 12:53
Telekom tud ne ponuja to za navadne uporabnike in to sem skusal povedat z svojim komentarjem.
Tista optika je namenjena za povezavo z ADSL centralo in ne z uporabniki.

Chicken Boy
29.11.2006, 11:02
zabig verjetno ste dobili in dopis in pa sogalsje za podpisat. Do punce so tudi prišli na vikend in so vprašali kaj bi vzeli. In ko vprašam o čem je bilo govora: "Ja o telefonu, internetu, kablski televiziji pa o neki optiki..." Tko, da pomoje še sami ne veste kaj vam pnujajo.

_____
29.11.2006, 12:51
Malo se pozanimajte o ceni optičnih kablov v primerjavi z bakrenimi. Nekateri boste presenečeni...

Metek
29.11.2006, 14:03
nisem expert, ampak predvidevam, da so žice oz. vlakna zanemarljiv strošek pri postavitvi omrežja. Kaj pa aktivna oprema, nadzor in vzdrževanje ? To je verjetno še precej dražje, oz. je drago, ker je pač drugačna tehnologija in posledično dodaten strošek.

Jaz si to predstavljam da recimo imaš GSM telefon želiš pa uporabljat UMTS storitve.
Ker je razlika v ceni novega UMTS telefona proti GSM telefonu samo 15%, rečeš da je UMTS samo 15% dražji.
Ja, vendar moraš kupiti nov telefon. Torej je strošek 115%, ne 15%.

Razumeš kaj čem povedat ?

Sawyer
29.11.2006, 17:35
Ni to dobena kriva informacija. Telekom 100% garantirano pospeseno gradi opticno omrezje. In ja tudi FTTH bo in ne kot se je prvotno govorilo da nebo do WC skolk. Kje so sploh Zaplani?

madmitch
29.11.2006, 20:17
Zaplana je tam, kjer živi naš dragi Nebeški Vodja Janez D. med svojimi travicami. Nad Vrhniko.

albundy
29.11.2006, 21:30
Ni to dobena kriva informacija. Telekom 100% garantirano pospeseno gradi opticno omrezje. In ja tudi FTTH bo in ne kot se je prvotno govorilo da nebo do WC skolk. Kje so sploh Zaplani?
Zaplana je med Vrhniko in Logatcem z lepim razgledom proti LJ in LJ barju.

Slayer
06.12.2006, 10:22
Hm ocitno bo res neke telekom ponujal v prihodnosti, sam za enkrat nisem se nikjer zasledil uradne informacije.

Glede gratela in t-2
Ce jz tole prav razumem je gratel podjetje ki polaga optiko, t-2 je najel gratel za to delo.
Gratel potem ni lastnik tega omrezja ampak t-2 ?
Verjetno bojo lahko tudi drugi ISP-ji to uporabljal, seveda bo pa cena potem malo visja.

kitl
06.12.2006, 11:33
Za enkrat je T-2 edini ponudnik, ki se okorišča gratelove optike, kar pa ne pomeni, da se je tudi Siol ne bo mogel oziroma kak tretji.

Sawyer
06.12.2006, 11:37
Hja zdaj sem sel seenrkat prebrat listek na vhodu pa pise.
V kranju in ljublani je ponudnik storitev T2... kar pa spet sam stave ze navaja da bodo drugje drugi ponudniki mogoce sej drugace bi pisalo da je ponudnik T2 neglede na kraj.

Mah bomo vidli zaenrkat pise v Mariboru Juzni del se je zacela izgradnja ampak prvo se sem skoraj 90% sure da nebojo niti podpisov dobli za zacetek izgradnje tukaj.

Ce bi prislo skoz pa mi siol ponudi 10/10 neglede na ceno bi to bilo idealno. Drugace bi pa T2 10/10 vzel za 10k. Polek Siol ADSL. Samo nejreje bi pa siol 10/10 mel. Ce pa nebo prisla skoz optika kar tudi mislim da bo velik problem glede na stare mame. Pa cakam na tisto brezicno cudo.

albundy
06.12.2006, 11:43
Za enkrat je T-2 edini ponudnik, ki se okorišča gratelove optike, kar pa ne pomeni, da se je tudi Siol ne bo mogel oziroma kak tretji.
T2 in Gratel sta itak kot rit in gate. V ozadju so eni in isti ljudje. Če bo sploh možno, da bi jo hotel uporabljati kdo drug (konkurenca!!!) potem po po mojem zelo drago in se jim ne bo splačalo.

Sawyer
06.12.2006, 11:50
Sicer pa je kdo upazo da gratelj ne uporablja T2 ampak Siol kot svojega ponudnika :D

albundy
06.12.2006, 11:53
Telekom in podobni so in imajo javna omrežja.
T2 in Gratel pa delata zasebno omrežje. Razen če niso dobili soglasja za delo na osnovi kake klavzule, da je to javno omrežje. Ne vem, pa če je temu tako.

Sawyer
06.12.2006, 11:56
Ce poteka kabel po mojem zemliscu je to pol moja osebna last kar pomeni da mi Gratlej podari optiko v stanovanju. Dalje je lahko njegova last in ce zdaj kdo drugi pripelje do ceste optiko se lahko gor prikljucim in nemore gratelj nic sej mi jo je ze podaril.

Anyway prihodnost ni optika ampak brezicnost ki je doseglivo vsepovsod. Doma in na terenu. Nekaj v stilu GPSsa ampak hitreje.

bobi
06.12.2006, 11:58
Že kar dolgo nazaj sem napisal, da bo na T2 optiki, oziroma na kablih dovolj prostora tudi še za kakšnega drugega isp-a. Težko pa verjamem da bi to bil Siol, ker politika mame telekoma to nikakor ne bo dovolila. Je pa še kar nekaj ponudnikov in po vzpostavitvi optične mreže se nam obeta sigurno še kak provajder :2thumbs:

albundy
06.12.2006, 11:59
če kopljejo po tvojem zemljišču, moraš prej dati soglasje in morda podpisati kako pogodbo o služnosti.
potem ta pogodba določa kaj je tvoje in kaj od investitorja ali izvajalca.

bobi
06.12.2006, 12:03
če kopljejo po tvojem zemljišču, moraš prej dati soglasje in morda podpisati kako pogodbo o služnosti.
potem ta pogodba določa kaj je tvoje in kaj od investitorja ali izvajalca.

Nikjer ne poteka trasa po privatnem zemljišču, ampak po državnem!

Sawyer
06.12.2006, 12:12
No sej rok izgradnje je tak dve leti. Zacnejo pa februarja kar pomeni 2009 nic prej ce dobijo soglasja stanovalcev. Do takrat bi pa ze lahko brezicno ki so si telekom nabavli pravice lepo delovalo.

Drugac se pa susla da Telekom nekaj mrda z optiko, Triera tudi nekaj. Le za gratelj se ve kje in kako ostlai skrivajo bol.

kitl
06.12.2006, 12:50
Brez žično bo samo rešitev na podeželju v mestih je prihodnost optika, katera ima 1000x večji prenos kot katera koli a brezžična tehnologija

Sawyer
06.12.2006, 14:41
Brezicnost predvsem zato da bi jo lahko zraven neso na teren recimo. Da bi jo lahko z Wlan kartico lovil in nebi rabo nevem kaki taler na strehi :D

Slayer
06.12.2006, 15:51
Zakaj bi rajs imel siol kot t2 ? :)

Optika bo skos delovala enako, brezzicna pa dela tak kot veter piha :)

Tommy Kebab
08.12.2006, 19:10
Telekom in podobni so in imajo javna omrežja.
T2 in Gratel pa delata zasebno omrežje. Razen če niso dobili soglasja za delo na osnovi kake klavzule, da je to javno omrežje. Ne vem, pa če je temu tako.

Gratel dela optično omrežje za t-2 sej na pokrovih je logotip od t-2 isto kot imam na omarici logotip od t-2. Če ne bi delal za t-2 potem tudi njihovi logotipi ne bi bili gor. Sej tudi ko je prišel k meni zastopnik od gratel-a je rekel, da se gradi za t-2.

albundy
08.12.2006, 19:20
Gratel dela optično omrežje za t-2 sej na pokrovih je logotip od t-2 isto kot imam na omarici logotip od t-2. Če ne bi delal za t-2 potem tudi njihovi logotipi ne bi bili gor. Sej tudi ko je prišel k meni zastopnik od gratel-a je rekel, da se gradi za t-2.
Ja seveda. T2 je investitor , Gratel izvajalec.