Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kako meščanska je dejansko Ljubljana?

BMX
24.11.2006, 10:46
Ob različnih dogodkih se izkaže, da je Ljubljana dejansko največja slovenska (Potemkinova) vas, njeni prebivalci pa tipičen primer jare gospode.

strašljivka
24.11.2006, 10:52
...to je samo znak da se slovenc odločno proda vsakič novemu šefu ;)

mataj
24.11.2006, 11:04
Ob različnih dogodkih se izkaže, Kot naprimer?

BMX
24.11.2006, 11:28
Kot naprimer?
Azilanti na Celovški pred leti, naselitev Romov v Sostrem, gradnja džamije............

TuNina
24.11.2006, 11:33
riga se mi ob nedavnem zgražanju "rodovniških" Ljubljančanov nad poreklom novoizvoljenega župana.

kronos
24.11.2006, 12:10
Ob različnih dogodkih se izkaže, da je Ljubljana dejansko največja slovenska (Potemkinova) vas, njeni prebivalci pa tipičen primer jare gospode.

Kako to misliš jara gospoda. V Ljubljani smo sami proletarci! :veryevil:

Kajtimar
24.11.2006, 12:22
riga se mi ob nedavnem zgražanju "rodovniških" Ljubljančanov nad poreklom novoizvoljenega župana.
Landsmanka, svetujem Donat ali pa sodo bikarbono. Pomagata pri tovrstnih težavah.
Hebe se mi za Blatni dol in njegovo pedigre meščanstvo! Dovolj imamo že lastnih takih burekov v Mariboru. :approve: Meščanska "elita"... :rolling:

Lep dan vsem skupaj... :)

mataj
24.11.2006, 12:42
Azilanti na Celovški pred leti,Kaj je že bilo z njimi?
naselitev Romov v Sostrem, Kaj imamo Ljubljančani s tem? Je bila to mogoče naša ideja?

Ali je mogoče problem v tem, ker jih nismo že prej povabili?

gradnja džamije............Isto vprašanje. Je problem v tem, da gradnje nismo preprečili, ali v tem, da je nismo že prej omogočili?

BMX
24.11.2006, 12:46
Kaj je že bilo z njimi?
Kaj imamo Ljubljančani s tem? Je bila to mogoče naša ideja?

Ali je mogoče problem v tem, ker jih nismo že prej povabili?

Isto vprašanje. Je problem v tem, da gradnje nismo preprečili, ali v tem, da je nismo že prej omogočili?
Ljubljana in njeni prebivalci se razglašajo za najbolj strpne ipd., navedeni primeri pa kažejo povsem drugačno..........

D' Andre
24.11.2006, 12:47
No no... 'Elite' so povsod iste in tkole se grupirat glede na lokalni predznak je le potreba vstavljati se v nek kalup. Značilni slovenski karakter...?

TIGR
24.11.2006, 12:57
RAZLOGI S POREKLOM

Nekateri bi se čudili, da je slovenski tajkun balkanskega porekla bil izvoljen v Ljubljani za župana. Večina teh ljudi pa pozablja, da je današnja Ljubljana nekaj čisto drugega, kar je bila pred vojno. Takrat se je merila in tekmovala z Dunajem, Prago in Trstom na kulturni osi »Mittelevrope«, kar je pomenilo višjo stopnjo razvoja v družbi evropskih mest prestolniškega značaja. Po vojni je bilo to mesto tipološko degradirano iz srednjevropske prestolnice s ponosno meščansko družbo političnih heterogenih struj, demokratičnega medsebojnega soočanja, v mesto podivjane proletarizacije, ki še danes ni doseglo ravni povprečnega evropskega mesta, čeprav v funkciji prestolnice.
Bodimo realni in poglejmo resnici v oči. To mesto, ki pri nekaterih predstavlja še vedno nostalgično »belo Ljubljano«, je že zdavnaj zgubilo lesk in bistvo srednjeevropske civilizacije, kljub njenim vrhunskim kulturnim ustanovam, ki še vedno slonijo na nekdanji, čeprav tuji, imperialni slavi. Res imamo veliko posameznih osebnosti, ki skušajo in jim večkrat tudi uspe, predstaviti našo prestolnico, kot epicenter dosežkov, primerljivih z mesti naših evrososedov. Je pa velika razlika in celo prepad med kulturno Ljubljano, ki zmore posameznike evropskega formata (v kulturno-civilizacijskem smislu) in med tisto Ljubljano, ki je bila umetno ustvarjena v dobi proletarizacije s prilivom primitivne komponente njenega prebivalstva, ki je sicer demografsko naraslo, a kakovostno padlo na raven balkanskih trendov »modus vivendi« in danes, zaradi imigracije, predstavlja nezanemarljivo število volilnega telesa. Današnji, če ga lahko imenujemo »srednji sloj meščanstva«, je le bleda prikazen tistega predvojnega, ki je slonel na dolgoletnem družbenem razvoju in je imel tudi dostojanstvo prosvetljene družbe. S povojno materialistično miselnostjo in predvsem z izobraževanjem usmerjenim v »vrednote« čisto drugačnega porekla, se je ustvarila pridobitniška mentaliteta večine teh prebivalcev, kjer je prevladovala uvožena balkanska komponenta tako, da je v polstoletnem trendu izoblikovala miselnost »meščanstva« na podlagi južne »cose nostre«, ki se lepo izraža v vsakdanju, s prav nič zavidljivimi dogodivščinami, ki nimajo več nič s poštenostjo in pokončnostjo slovenskega avtohtonega meščanskega prebivalstva.
Ljubljana, na žalost, zavzema karakteristike povprečnega balkanskega mesta z manjšinskim »gospodskim« intelektualnim nabojem in večinsko prepotenco uvoženega »proletarskega«, četudi bogatega primitivizma. Zato se ni čuditi: raztrgani pravoverni plebejci so postavili prestol svojemu zlatemu maliku.

Jelengar
24.11.2006, 13:00
Ljubljana je dejansko Potemkinova vas. Gospoda komaj da obstaja. Vecinoma so proletarci(tako kot je to pravilno ugotovil Kronos) ter dnevni migranti iz province, ki jo polnijo od ponedeljka do petka in potem vsi itak za vikend spisdijo domov. Jare gospode je pa glih za en scepec. Je vec jare raje. :D

Mowgli
24.11.2006, 13:06
Pol mojih prijateljev "Ljubljančanov" je prišlekov in to večinoma iz Štajerske in Primorske. No, z Dolenjci se pa res malo manj družim, ker mi njihov nadomestek vina ne sede... :veryevil: Gorenjci so pa itak uhrni in se sploh ne preselijo v Ljubljano. :clown:

Pravzaprav me prav zanima, koliko purgerjev, bilo katerega slovenskega mesta, nima kmečkih korenin v vsaj tretji generaciji prednikov...

mataj
24.11.2006, 13:51
Ljubljana in njeni prebivalci se razglašajo za najbolj strpne ipd., navedeni primeri pa kažejo povsem drugačno..........Uuuuuuhuhuhu! Na to, kje vse so stale vaške straže preden so tiste cigote podvalili Jankoviću si pa čisto pozabil. Ko te človek takole prebira dobi vtis, kot da je Ljubljana bolj nestrpna od province. Pazte se, provincialci! Če ne boste pridni, bomo postavili đamijo v vsako slovensko vas.

PS. Hmmmmm... Sicer pa, ali ima smisel, da se sploh usajam? Ali moje preljube domače Fuđine spadajo pod Ljubljano ali ne? Hja, nič, formalno spadajo, se pravi, da moram še naprej zagovarjat Ljubljančane. Birokratsko zemljepisni razlogi, pač.

Medved Pu
24.11.2006, 15:12
Ker sem echt purgar z 800 leti pedigreja treh meščanskih družin iz treh prestolnic, bom takole eno rekel o blatnih čevljih prišlekov...
Ne gre za kakšno elito(tud mi mamo malomeščane med purgarji), gre za občutek pripadnosti, za celostno dojemanje mesta kot dediščine, to pa se lahko samo privzgoji tam kjer tvoj rod živi stoletja.
Moram reči, da smo že krepko izumirajoča skupina v nasprotju s Prago ali Londonom(tudi lumpenproletarski londonski župan bi zelo rad postavil St. Patricka na Trafalgar SQ!!! Še en buksl).
Lahko bi nas zaščitili kot aborigine, ne pa srali po nas...
Urbanizacija mest je bila silovita, povojno čiščenje pa pol potovsko, tak da-dragi moji, postavite kar hočete kot ste zadnjih 52 let, pa ne krivite nas za te polizdelke...:D :2thumbs:

Knez
24.11.2006, 15:12
RAZLOGI S POREKLOM

Nekateri bi se čudili, da je slovenski tajkun balkanskega porekla bil izvoljen v Ljubljani za župana. Večina teh ljudi pa pozablja, da je današnja Ljubljana nekaj čisto drugega, kar je bila pred vojno. Takrat se je merila in tekmovala z Dunajem, Prago in Trstom na kulturni osi »Mittelevrope«, kar je pomenilo višjo stopnjo razvoja v družbi evropskih mest prestolniškega značaja. Po vojni je bilo to mesto tipološko degradirano iz srednjevropske prestolnice s ponosno meščansko družbo političnih heterogenih struj, demokratičnega medsebojnega soočanja, v mesto podivjane proletarizacije, ki še danes ni doseglo ravni povprečnega evropskega mesta, čeprav v funkciji prestolnice.
Bodimo realni in poglejmo resnici v oči. To mesto, ki pri nekaterih predstavlja še vedno nostalgično »belo Ljubljano«, je že zdavnaj zgubilo lesk in bistvo srednjeevropske civilizacije, kljub njenim vrhunskim kulturnim ustanovam, ki še vedno slonijo na nekdanji, čeprav tuji, imperialni slavi. Res imamo veliko posameznih osebnosti, ki skušajo in jim večkrat tudi uspe, predstaviti našo prestolnico, kot epicenter dosežkov, primerljivih z mesti naših evrososedov. Je pa velika razlika in celo prepad med kulturno Ljubljano, ki zmore posameznike evropskega formata (v kulturno-civilizacijskem smislu) in med tisto Ljubljano, ki je bila umetno ustvarjena v dobi proletarizacije s prilivom primitivne komponente njenega prebivalstva, ki je sicer demografsko naraslo, a kakovostno padlo na raven balkanskih trendov »modus vivendi« in danes, zaradi imigracije, predstavlja nezanemarljivo število volilnega telesa. Današnji, če ga lahko imenujemo »srednji sloj meščanstva«, je le bleda prikazen tistega predvojnega, ki je slonel na dolgoletnem družbenem razvoju in je imel tudi dostojanstvo prosvetljene družbe. S povojno materialistično miselnostjo in predvsem z izobraževanjem usmerjenim v »vrednote« čisto drugačnega porekla, se je ustvarila pridobitniška mentaliteta večine teh prebivalcev, kjer je prevladovala uvožena balkanska komponenta tako, da je v polstoletnem trendu izoblikovala miselnost »meščanstva« na podlagi južne »cose nostre«, ki se lepo izraža v vsakdanju, s prav nič zavidljivimi dogodivščinami, ki nimajo več nič s poštenostjo in pokončnostjo slovenskega avtohtonega meščanskega prebivalstva.
Ljubljana, na žalost, zavzema karakteristike povprečnega balkanskega mesta z manjšinskim »gospodskim« intelektualnim nabojem in večinsko prepotenco uvoženega »proletarskega«, četudi bogatega primitivizma. Zato se ni čuditi: raztrgani pravoverni plebejci so postavili prestol svojemu zlatemu maliku.

Ajde, ne pretiravaj.

Večja, lepša in pomembnejša, kot je zdaj, ni bila Ljubljana nikoli.V Času A-O je bila navadno provncialsko mestece.Tudiv času kraljevine Jugoslavije je bila komaj kaj več, kot to.Srbski kralj ji jje dal univerzo.Več veljave je dobila v času SFRJ, kjer je dejansko postala center države v državi.In, končno, od 91 je prestolnica države, kar prej nikoli ni bila.

In vsi ti, ki tebi gredo v nos, so prav tako identiteta Ljubljane.Prišleki, ki živijov getih v bistvu iz mesta naredijo mesto.Hebeš ti mesto, kjer je 95% prebivalcev avtohtonega življa.To ni mesto, temveč selo.

Medved Pu
24.11.2006, 15:21
Majhen korektiv..LJ in Kamnik, Kranj, Celovec, na nek način Trst, so bili prestolnice Vojvodine Kranjske ob svojem času..
95% prišlekov pomeni overflow in uničenje mesta, ki postane navaden kanglomerat in ne poliran marmor..
Ni okolja, ki bi brez posledic preneslo tak naval, ne da bi postalo vas..
Benetke so znale izkoristit priseljevanje, London se je razdelil na City in Greater London-drugi je bil dolgo kup blata in leglo bolezni...
Toliko o stihijskem priseljevanju.
Si opazil kje kakšen arhitektonski cukerček v LJ v zadnjih 52 letih?
Secesija, nato nedokončan Plečnik in tema..Vas.:angel:

buba
24.11.2006, 15:22
Ajde, ne pretiravaj.

Večja, lepša in pomembnejša, kot je zdaj, ni bila Ljubljana nikoli.V Času A-O je bila navadno provncialsko mestece.Tudiv času kraljevine Jugoslavije je bila komaj kaj več, kot to.Srbski kralj ji jje dal univerzo.Več veljave je dobila v času SFRJ, kjer je dejansko postala center države v državi.In, končno, od 91 je prestolnica države, kar prej nikoli ni bila.

In vsi ti, ki tebi gredo v nos, so prav tako identiteta Ljubljane.Prišleki, ki živijov getih v bistvu iz mesta naredijo mesto.Hebeš ti mesto, kjer je 95% prebivalcev avtohtonega življa.To ni mesto, temveč selo.--to mi deli Knez...:2thumbs:

Medved Pu
24.11.2006, 15:25
--to mi deli Knez...:2thumbs:Kakšen povzdig šele pride, ko bo zgrajen prvi Lidl...:) :) ;)

Knez
24.11.2006, 15:28
Majhen korektiv..LJ in Kamnik, Kranj, Celovec, na nek način Trst, so bili prestolnice Vojvodine Kranjske ob svojem času..
95% prišlekov pomeni overflow in uničenje mesta, ki postane navaden kanglomerat in ne poliran marmor..
Ni okolja, ki bi brez posledic preneslo tak naval, ne da bi postalo vas..
Benetke so znale izkoristit priseljevanje, London se je razdelil na City in Greater London-drugi je bil dolgo kup blata in leglo bolezni...
Toliko o stihijskem priseljevanju.
Si opazil kje kakšen arhitektonski cukerček v LJ v zadnjih 52 letih?
Secesija, nato nedokončan Plečnik in tema..Vas.:angel:

Meni se zdi LJ lepo razporejena.Kaj tebe moti?

res pa je, da ne živim tam, zato ne poznam vseh okoliščin.

buba
24.11.2006, 15:29
Kakšen povzdig šele pride, ko bo zgrajen prvi Lidl...:) :) ;)--kot bi rekel Andy Warhol " Shoping is more american than thinking" -- pa ne, da smo ze tam...:veryevil:

Medved Pu
24.11.2006, 15:37
Meni se zdi LJ lepo razporejena.Kaj tebe moti?

res pa je, da ne živim tam, zato ne poznam vseh okoliščin.
Ker je Fabiani potegnil avenijo, druge pa nikdar niso realizirali?
Tivoli, sesekljan z cesto. Korito Ljubljanice-nedokončano. Stolpnici nasproti parlamenta-polovički..Na Bavarcu ena stolpnica namesto petih..
Ječa in vojašnica, sedež deželnega rablja na Gradu, spremenjena by Mušič family v skorpucalo, ki naj bi nakazovalo neko plemiško poreklo trdnjave...Bila je le trdnjava...
Vsako mesto je zgodovinski tematski park sosledja arhitektonskih celot, ki so ogledalo časov, ki jih je preživjalo..
Pri LJ gre za lunapark, ne tematski park.:D

nattka
24.11.2006, 15:40
Ajde, ne pretiravaj.

In vsi ti, ki tebi gredo v nos, so prav tako identiteta Ljubljane.Prišleki, ki živijov getih v bistvu iz mesta naredijo mesto.Hebeš ti mesto, kjer je 95% prebivalcev avtohtonega življa.To ni mesto, temveč selo.

:approve: :approve:

Nevihtar
24.11.2006, 15:48
Ko sem živel v Ljubljani so me domorodci z neprikritim zanimanjem opazovali kot kakšno nenavadno in eksotično žival, ker nisem zavijal po iblansko .. presenetilo me je tudi, kako glasno (na glas navit avtoradio) pripradniki raznih skupnosti navijajo tugobolne melodije in s tem kažejo svojo posebništvo. Ko se pripeljem sedaj v iblan obiskat kakšno domačinko jim vračam s slovenskimi ljudskimi pesmimi in Golico:)

kapara
24.11.2006, 15:58
Ljubljana in njeni prebivalci se razglašajo za najbolj strpne ipd., navedeni primeri pa kažejo povsem drugačno..........

Počakj še malo pa boš videl, da je Ljubljana z svojim novim generalom zelo strpna. Namreč general Janovič jih bo vzel za sosede (vsaj tako je izjavi, da bi jih imel za sosede):D :D :D

Čez kakšno leto ali dve pa se bo Ljubljana kosala z večjimi evrposkimi mesti , namreč po številu prebivalcev

Medved Pu
24.11.2006, 16:08
Ko sem živel v Ljubljani so me domorodci z neprikritim zanimanjem opazovali kot kakšno nenavadno in eksotično žival, ker nisem zavijal po iblansko .. presenetilo me je tudi, kako glasno (na glas navit avtoradio) pripradniki raznih skupnosti navijajo tugobolne melodije in s tem kažejo svojo posebništvo. Ko se pripeljem sedaj v iblan obiskat kakšno domačinko jim vračam s slovenskimi ljudskimi pesmimi in Golico:):2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Oportunisti že mencajo pred Zokijem, da bi jim potalal kake koncesije za povzdig mesta in svoj košček kaviarja na kruhku, danes sem govoril z damo iz teh krogov in ona ga ljubi..
To, da dirja po razkopanih cestah in grozi, če ne bo kmalu fertik, je pohvalno.
Čudi me, da ko sem danes govoril z županom enega manjših SLO. mest, ta še ni smel prevzeti županstva, Zokija pa so ustoličili ekspresno, brez kake primopredaje in preverjanja stanja...Kakšna kooperativnost..
Nekako mi je že ratalo povprašati dokaj ljudi zakaj so ga volili...
Vsi do zadnjega pričakujejo vsaj malce manj razsuto LJ pod njim. To razumem.
Želim jim, da bi se jim uresničilo...

Mowgli
24.11.2006, 16:26
Ko sem živel v Ljubljani so me domorodci z neprikritim zanimanjem opazovali kot kakšno nenavadno in eksotično žival, ker nisem zavijal po iblansko .. presenetilo me je tudi, kako glasno (na glas navit avtoradio) pripradniki raznih skupnosti navijajo tugobolne melodije in s tem kažejo svojo posebništvo. Ko se pripeljem sedaj v iblan obiskat kakšno domačinko jim vračam s slovenskimi ljudskimi pesmimi in Golico:)
Če si natančno prisluhnil, bi lahko ugotovil da... ko je muzka na ful, šajba čist dol in se zrači komolce, se definitivno vrtijo "narodnjaci" (po novem tudi turbo folk) ali pa orto štanca. Ali prišleki ali pa ubogi na umu, ki jim tega ne smeš za zlo jemati. :veryevil: Kam Golica na full paše, ne vem, ampak OK, če želiš biti tudi ti opazen.

Ne vem pa, kaj ima to skupnega z Ljubljano??? Si videl Danico ali Zokija v avtu? Ej, prišepni... kaj je kateri navijal? :clown:

Medved Pu
24.11.2006, 16:35
Če si natančno prisluhnil, bi lahko ugotovil da... ko je muzka na ful, šajba čist dol in se zrači komolce, se definitivno vrtijo "narodnjaci" (po novem tudi turbo folk) ali pa orto štanca. Ali prišleki ali pa ubogi na umu, ki jim tega ne smeš za zlo jemati. :veryevil: Kam Golica na full paše, ne vem, ampak OK, če želiš biti tudi ti opazen.

Ne vem pa, kaj ima to skupnega z Ljubljano??? Si videl Danico ali Zokija v avtu? Ej, prišepni... kaj je kateri navijal? :clown:
Danica je prej navijala."Mi ga pa žingamo", zdaj pa navija."Kje so tiste stezice"...
Čudi me, kako noben delovni inšpektor ni našel do nje, ko je bila stalno usuta, da bi malce pihnila v balonček in letela iz službe...
Vem, da imajo veliko dela s preganjanjem mezdnih kadilcev in pijančkov, ki delajo za minimalca po firmah, da jih pošljejo na cesto, sam da takega easy catcha, kot je Danica niso opazili, mi pa ni jasno..
Pa ne, da so tu kaka dvojna merila?:)

Mowgli
24.11.2006, 16:37
Mislim, da je največ ovašem malomeščanskem mestu povedano v pesmi Lublana je bulana. Za mene je le en parazit, ki ga moramo vzdrževat, da imamo kao prestolnico. Sicer ti naštejem vsaj 5 lepših in bolj simpatičnih mest od nje, tudi moje ljube mi Butale. Lep kolesarski pozdrav!
Veš, nekaj je pa res. Preden se z biciklom iz tega smoga prebiješ, te že mine. :approve: Ljubljana je pač taka, kakršno smo skupaj naredili. Pa ne govorim o arhitekturi ;) Ne vem pa, zakaj v BTC in podobnih lokacijah večkrat parkirajo eksotične zablice, kot jaz? Morda bi bila res drugačna in bolj kaki opravljivi vaški skupnosti podobna, če bi bila hermetično zaprta in bi jo res ustvarjali le avtohtoni purgerji? :dontknow:

Nevihtar
24.11.2006, 16:46
V času županovanja edine mariborske županje je njeno psihofizično stanje skrbelo za širok nasmeh prebivalstva v času gospodarske recesije. Glede na to, da se je Danico bojda klicalo tudi Fata, ne vem kako so šle substance skupaj z weltansichtom:). Danica je sicer poslušala tisto: "V dolini tihi" Zoki pa zbrana dela od Baja mali Knindža...

Medved Pu
24.11.2006, 16:51
Veš, nekaj je pa res. Preden se z biciklom iz tega smoga prebiješ, te že mine. :approve: Ljubljana je pač taka, kakršno smo skupaj naredili. Pa ne govorim o arhitekturi ;) Ne vem pa, zakaj v BTC in podobnih lokacijah večkrat parkirajo eksotične zablice, kot jaz? Morda bi bila res drugačna in bolj kaki opravljivi vaški skupnosti podobna, če bi bila hermetično zaprta in bi jo res ustvarjali le avtohtoni purgerji? :dontknow:Tega ne moreš vedet, ker so purgarji nazadnje imeli besedo o ustvarjanju mest kakih sto let nazaj, od takrat neprej pa so večinoma čarali prišleki...
Stara mestna jedra..Fuuuuj, vsa so postavili vase zaprti purgarji, zato so tako smiselno postavljena in stara...
Kdo bi to gledal?
Za začetek ti priporočam ogled izraza Dominij mesta, korenine iz katere je nekoč rastlo mesto.

http://history.boisestate.edu/westciv/medsoc/22.shtml

Z Dr.Skipom sva malo online pogučala, malo je posurfal po slikcah SLO mest in nad našimi starimi mestnimi jedri je bil navdušen...
Le zakaj se danes purgarji, podeželani in plemiči lahko pogovarjamo? Ker imamo dediščino in se vanjo poglabljamo in uživamo v njej...
Tudi primarni okus je danes v vrhunski evropski kulinariki najbolj cenjen, najdeš ga le-na podeželju!:)

Mowgli
24.11.2006, 16:52
Tisti "avtohtoni purgerji" se vsako jesen na veliko videvajo pri svojem bratu na kmetih, ko prinašajo rabljene cunje ("za delo se še dajo ponucat" - potem pa svakinja molze v modnem kriku izpred 5 let), odnašajo pa krompir in jabolka.

Par postov nazaj sem itak spraševal, koliko je avtohtonih za npr. tri generacije nazaj. Ti si pač še malo bolj kritičen. Se je pač ta vas malo hitreje razvila, ker so iz okoliških vasi sem "na smn" hodili. Kaj ga niste pa pri vas organizirali, da si zdaj neupravičeno fouš? :clown:

Tega ne moreš vedet, ker so purgarji nazadnje imeli besedo o ustvarjanju mest kakih sto let nazaj, od takrat neprej pa so večinoma čarali prišleki...
Stara mestna jedra..Fuuuuj, vsa so postavili vase zaprti purgarji, zato so tako smiselno postavljena in stara... Kdo bi to gledal?

:D Najbrž nihče pri zdravi pameti. :rolling: Če bi se moja familija, namesto pred 100 leti (sem imel starega fotra na sumu...), preselila v Ljubljano sedaj, bi izbiral Fužine (ki so zgrajene zaradi širjenja ljubljanskih staromeščanskih družin.. ?), Poljane in podobne "občanoreje". Pa oni Nutilus na gradu, ki si ga prej omenil, mi je tudi jako lep. :approve:

Medved Pu
24.11.2006, 17:01
Tisti "avtohtoni purgerji" se vsako jesen na veliko videvajo pri svojem bratu na kmetih, ko prinašajo rabljene cunje ("za delo se še dajo ponucat" - potem pa svakinja molze v modnem kriku izpred 5 let), odnašajo pa krompir in jabolka.
To se imenuje ritual preverjanaja krave...Vsakič preverijo, da ni že vijoličasta, kot jih prepričujejo otroci...
Jabolka in krompir so počaščena, ko se peljejo v kufru v mesto, poznam tudi take neue slo.kunst purgarje, ki si sposodijo kakšen tolar za nedoločen čas, saj je v mestu veliko mondenih športov, ki terjajo stalna vlaganja...:)

Mowgli
24.11.2006, 17:09
Boga zahvalimo, da je prihajala sveža kri iz province, sicer bi bili ljubljančani taki, kot tisti iz Deliverance, edino bendžo bi mogoče ne znali igrati.
http://growabrain.typepad.com/photos/uncategorized/deliverance.jpg

Khm... če ne bi prišla sveža kri, bi Ljubljana ostala tam, kjer je še vedno dom te sveže krvi, ki se zdaj zmrduje nad "mestnimi"? A prav zastopim? :veryevil:

Duelling Benjos je zakon. OK, ne bom prevzvišen in ti spregledam red neck in muddy ears. Pa kake cunje od lani dobiš, cousin Bob... :clown:

Medved Pu
24.11.2006, 17:34
:D Najbrž nihče pri zdravi pameti. :rolling: Če bi se moja familija, namesto pred 100 leti (sem imel starega fotra na sumu...), preselila v Ljubljano sedaj, bi izbiral Fužine (ki so zgrajene zaradi širjenja ljubljanskih staromeščanskih družin.. ?), Poljane in podobne "občanoreje". Pa oni Nutilus na gradu, ki si ga prej omenil, mi je tudi jako lep. :approve: Tudi jaz sem imel srečo, da sem rastel v stolpnici, prelepa vas z 52 hišami navpično in dvigalom, ki je štekalo kot zmešano, mamkami, ki so bile vse v partiji in so že navsezgodaj na vaškem trgu 10X8 metrov pred vhodom flancale frišne flavze in bogaboječe pozdravljale sekeretarje, ki so v zakmašnih gvantih hiteli na notranje minstrstvo. :angel:

rancid
24.11.2006, 18:31
Kje so sedaj vsi Ljubljančani, ki so kot mirovniki ljubili cigane, jih castili, sedaj ko so pa na njihovih vrati naenkrat spremenijo mnenje. Česa se tako bojijo, če pa obogi Romi nikomur nič ne naredijo, in smo mi dolenčki depresivni in nestrpni do nič hudega slutečih in prijaznih NAJBOLJŠIH SOSEDIH.:2thumbs: Zdej ste vse pokazal. Boječke Ljubljanske.

Knez
25.11.2006, 09:38
Najlepše, s čimer se lahko pohvali naduta purgerska metropola? Smerna tabla za Maribor! :approve:
Pa sem že marsikje po Sloveniji živel...

Lep dan vsem skupaj... :)

Ljubljančani so res malo naduti, ampak jim ni za zamerit, povsod so prebivalci glavnega mesta malo naduti.Vprašaj Dunajčane, kaj si mislijo o Korošcih.

Konfucij
25.11.2006, 13:52
Arjuna omenja komad Ljubljana je bulana. Men je bol všeč od Šifrerja Bela Ljubljana. Bol zadane v živo.

Nevihtar
25.11.2006, 18:58
..evo še en namig na 30 in 40 leta 20. stoletja...

BMX
28.11.2006, 17:07
Kot da Janković bere forum.

"Tudi na današnji prvi redni novinarski konferenci župana Mestne občine Ljubljana Zorana Jankoviča je bilo govora o Strojanovih, predvsem o neuspelem poskusu njihove naselitve v ljubljanskem Sostrem. Kot je povedal župan, je bil petkov dogodek zelo žalosten, saj "smo prestolnica, obnašamo pa se kot v neki vasi". MOL zato ne bo več iskala lokacije za nastanitev Romov, še vedno pa je pripravljena dati svoje objekte v začasen najem državi.
Jankovič meni, da bi glavno mesto moralo biti tako odprto, da bi bil med 270.000 ljudmi prostor tudi za eno družino. A po dogodkih v Sostrem se je izkazalo, da temu ni tako. "Očitno določeni akterji v tej zgodbi nabirajo politične točke, saj so sami klicali in zbirali ljudi", meni Janković. "Ko sem prišel, so bili žvižgi, ko sem odšel, aplavz. Jaz tega ne razumem in me zelo žalosti, namreč če glavno mesto ne more pomagati, kdo sploh še lahko," je še dodal. Link (http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1206112811014767&cid=100&pgn=1)

Konfucij
28.11.2006, 17:20

"Tudi na današnji prvi redni novinarski konferenci župana Mestne občine Ljubljana Zorana Jankoviča je bilo govora o Strojanovih, predvsem o neuspelem poskusu njihove naselitve v ljubljanskem Sostrem. Kot je povedal župan, je bil petkov dogodek zelo žalosten, saj "smo prestolnica, obnašamo pa se kot v neki vasi". MOL zato ne bo več iskala lokacije za nastanitev Romov, še vedno pa je pripravljena dati svoje objekte v začasen najem državi.
Jankovič meni, da bi glavno mesto moralo biti tako odprto, da bi bil med 270.000 ljudmi prostor tudi za eno družino. A po dogodkih v Sostrem se je izkazalo, da temu ni tako. "Očitno določeni akterji v tej zgodbi nabirajo politične točke, saj so sami klicali in zbirali ljudi", meni Janković. "Ko sem prišel, so bili žvižgi, ko sem odšel, aplavz. Jaz tega ne razumem in me zelo žalosti, namreč če glavno mesto ne more pomagati, kdo sploh še lahko," je še dodal. Link (http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1206112811014767&cid=100&pgn=1)

He, mogoče je pa naletu glih na preostalih 40% k ga niso volil.:D

TIGR
28.11.2006, 17:35
Ljubljančani so res malo naduti, ampak jim ni za zamerit, povsod so prebivalci glavnega mesta malo naduti.Vprašaj Dunajčane, kaj si mislijo o Korošcih.

Knez. Takih Ljubljančanov ni več. Proletarska in južnjaška Ljubljana je veliko bolj naduta z razliko, da dela sramoto mestu, ki naj bi bilo glavno. Dunajčani so ostali isti in prav imajo.

TIGR
28.11.2006, 17:38

Jaz sem mu nekje predlagal naj Strojanovim ponudi eno njegovih vil, saj mu bodo hvaležni in bodo tudi kaj naredili v slogu balkanske "cose nostre", da se oddolžijo.:veryevil: ;)

Jelengar
28.11.2006, 17:39
Na Zaplano, s Strojanovo cigansko bando. Naj jih tam veliki vrac duhovno preobrazi. :veryevil:

Medved Pu
28.11.2006, 19:39
Meščani?
Stara meščanska vzgoja ne pozna nadutosti.
Zakaj?
Vsak kmet, ki pride v mesto je potencialna stranka in kot tak dobrodošel, saj bo zagotovo pustil kak tolar..
Tudi danes imajo "kmetavzarji" internet, diplome in vodijo kompleksne firme, ki se jim reče kmetija...
Le zakaj je toliko online firm za računalniški software in hardware po vaseh?
Vsi moji PC ji do sedaj so sestavljeni na kmetih, moj hi tech avto se šraufa na kmetih...:angel:
Šušmarjem iz mesta ne zaupam, sem pač meščanski patricij....:angel:

lupus is back
28.11.2006, 20:16
Meščanskost je v samozavesti meščanov, da se preživljajo z lastnim intelektom-znanjem in izkušnjami, kmetom se zdi to naduto, ker jim je vse kar ni tako kot izgleda NEDOUMLJIVO. Oni se vendar preživljajo od 'darov' zemlje in s hrano s prižnice. Gre za infantilnost duše-sveto prproščino, kot bi jo imenoval Jan Hus, ko mu je poniž(a)na Čehinja dodala poleno na njegovo grmado.Seveda na tem folku temelji današnji populizem oblasti, ki pa se bo slej ko prej obrnil proti celemu narodu! Vse se plača, sve se vračaaaa....jao jao...

strašljivka
28.11.2006, 20:22
Meščani?
Stara meščanska vzgoja ne pozna nadutosti.
Zakaj?
Vsak kmet, ki pride v mesto je potencialna stranka in kot tak dobrodošel, saj bo zagotovo pustil kak tolar..
Tudi danes imajo "kmetavzarji" internet, diplome in vodijo kompleksne firme, ki se jim reče kmetija...
Le zakaj je toliko online firm za računalniški software in hardware po vaseh?
Vsi moji PC ji do sedaj so sestavljeni na kmetih, moj hi tech avto se šraufa na kmetih...:angel:
Šušmarjem iz mesta ne zaupam, sem pač meščanski patricij....:angel:

a zakaj se sprašuješ ? zarad pocen najemnine, ker meščanski petelini za svoja gnezda računajo preveč pa se morajo poj za vikend po naših avtocestah basat.... :nonono: