Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : zveza na daljavo

Be inspired
24.11.2006, 12:21
Če ima kdo izkušnje z zvezo na daljavo; če ja, mi mal napište kako za boga premagat tisto željo po svoji deklici, ki jo imam vedno bolj pogosto. Ona pa tako daleč..sej se vidiva, ampak na dva, tri mesece. Meša se mi, kadar je ni.

Ona še ne more sem ker še študira, jaz pa tukaj poskušam ustvarit življenje za oba, pa mi nekako ne uspeva miljonov služit..Tudi pri njen sem že bil, vendar je iz miljonskega mesta, jaz pa iz vasi. Nekako se tam nisem našel - verjetno sem bom šel pa še iskat.

Izgubljam voljo ter motivacijo, čeprav sem prepričan, da me ima mala ful rada..jasno mi je, da če ne bom uspel tukaj ustvariti nečesa, da bo to otežilo njeno željo po prihodu.
Meni je v Sloveniji noro, čudovita in lepa dežela - težko bi jo zapustil in ona to ve.

ne vem več kaj naj..:dontknow:

Verbal
24.11.2006, 12:33
Kje pa je ona, katero mesto točno, če si bolj natančen? Lahko je vse od Zagreba do Sydneya.

No, Montecarlo in Reykjavik ravno ne...

Be inspired
24.11.2006, 12:39
Evropska metropola - Pariz..ko si enkrat tam en mesec -ufff!!

Nincha II.
24.11.2006, 14:13
Če ima kdo izkušnje z zvezo na daljavo; če ja, mi mal napište kako za boga premagat tisto željo po svoji deklici, ki jo imam vedno bolj pogosto. Ona pa tako daleč..sej se vidiva, ampak na dva, tri mesece. Meša se mi, kadar je ni.

Ona še ne more sem ker še študira, jaz pa tukaj poskušam ustvarit življenje za oba, pa mi nekako ne uspeva miljonov služit..Tudi pri njen sem že bil, vendar je iz miljonskega mesta, jaz pa iz vasi. Nekako se tam nisem našel - verjetno sem bom šel pa še iskat.

Izgubljam voljo ter motivacijo, čeprav sem prepričan, da me ima mala ful rada..jasno mi je, da če ne bom uspel tukaj ustvariti nečesa, da bo to otežilo njeno željo po prihodu.
Meni je v Sloveniji noro, čudovita in lepa dežela - težko bi jo zapustil in ona to ve.

ne vem več kaj naj..:dontknow:

Poznam ta obcutek iz lastnih izkusenj ;)

No, nama se je obneslo, ziviva dobro leto in pol skupaj, samo ne v Sloveniji, ampak v Nemciji (on je Nemec) in jaz gor tudi studiram. Mogoce se bo zlobno slisalo, ampak nekako se mi zdi, da tisti, ki smo bili v vezi na daljavo, znamo bolj cenit trenutke, ko smo skupaj s partnerjem, kot pa tisti, ki ga imajo za taprvim vogalom :blush: Jaz osebno pac nisem tolk navezana na Slovenijo, pac je moja domovina in lepa je, rada se vracam zaradi druzine in prijateljev, ampak po skoraj 2 letih v ravno tako miljonskem mestu (sama sem iz LJ drugace), se tudi v Kölnu pocutim domace. Na zacetku pa ni bilo vedno tako...

OK, kako premagat ta obcutek, sprasujes?
Ne bi vedla, meni oz. nama ga ni uspelo in po dolocenem casu sva bila tako povezana, da se je enostavno moralo nekaj spremenit, da sva lahko bila skupaj. Seveda sva prej vse premislila in se temeljito pogovorila...
Drugace pa pomaga recimo VoIP (recimo Skype) in lahko zastonj klepetata po cele ure, lahko si kupita se kamero in se vidita, si piseta kake maile.... Ampak to ni to, vem... :kisses:

Kolk resno pa je to med vama?
A si preprican, da bi ona sploh hotla pridet zivet v SLO?

Be inspired
24.11.2006, 14:57
lepo slišat, da se vama je obrestovalo. Vem, eden mora sprejet odločitev (ali oba) in se nekam odselt. Hrabra si, če si to naredila..
jest sem s faksom že zaključil, bil sem tam in iskal službo (ampak mi slovenčki še vedno moramo čakat neke papirje in to je brez keša v Parizu izredno težko)..pa sem se privlekel nazaj, ker sem imel neko možnost služit tu. Redne službe pa nimam in nič ne kaže na to.
Ona je celo zamenjala študij, da bo lahko živela in delala v drugih državah..zdej mora nekje naredit prakso in bo to najverjetneje Španija (ker bo super izkušnja zanjo ter dobra referenca+imajo že usaljeno prakso, dočim pri nas se jim niti ne sanja kako naj bi to potekalo), Slovenija pa bi bila na vrsti kasneje.

Jest si noro želim postavit neko zadevo v Sloveniji, da bi imela vsaj neko osnovo, da ne bi živela pri mojih starcih, pa mi ne gre preveč dobro..izgubljam motivacijo, nočem je izgubiti zaradi moje nesposobnosti.
Težko se je pogovorit, že zaradi jezika in zaradi distance..ne vem, zgleda, da sem dons čist zbegan.ja fak

hvala

Lencka
24.11.2006, 15:18
Moram ti povedat: obcudujem te, da ti uspeva, in da si se vedno zagnan, ceprav se tako malo vidita. Meni ne bi uspelo...
Drzim pesti za vaju, kjerkoli ze bosta, priporocam vama le, da se dogovorita o tem, kdaj in kje bosta skupaj, da kasneje ne bosta imela tezav. Motivacijo pa crpaj iz vajinega odnosa, to je edini vir.

Njuška Trap
24.11.2006, 17:47
Moja sestra je imela tipa s Ferskih otokov, ene 4 leta je funkcioniralo okej, potem pa se je zalomilo. Pa ne zaradi daljave, ampak iz čisto osebnih razhajanj. Pa se nista videla niti enkrat na tri mesece, no, včasih po enem, včesih pa tudi po štirih, petih mesecih. In kot mi je govorila, ju je vezala ravno želja po tem, da ostaneta skupaj, da skupaj nekaj ustvarita, zavedanje o tem (dokler je pač trajalo), koliko si pomenita...
Pravzaprav ti je že Lenčka lepo povedala: če izgubljaš motivacijo, jo črpaj iz odnosa.

In če sredstva oz. pogoje ustvarjaš malo bolj počasi, kot bi si želel, še ne pomeni, da si nesposoben. Pogumno naprej! :)

Leeloo
25.11.2006, 17:42
Hej, U :)

Zakomplicirana zadeva. In svaka ti čast, da ti še vedno uspeva.

Check OS, ne bom tule dolgovezila. ;)

Objem, :)

Morena
25.11.2006, 20:11
Za mene zveza, kjer se vidita enkrat na tri mesece, ni ta prava zveza.

klemen20
27.11.2006, 17:39
jep sm istega mnenja ... zarad zenske ki jo vidis 1x na 2/3 mesce se ne splaca selt... najprej dub dobro sluzbo pa zase poskrb... seveda jo lahko cimveckrat obisces in ona tebe... sam dokler je dobr ne spoznas se je brez veze sekerat, ko te bo zacetna zaljubljenost minila in ce bo ostala ljubezen, bos lahko bolj racionalno presodu ... just my opinion...

soncnica
27.11.2006, 20:22

se podpisem pod tole...drgac bl temelji na prijateljski bazi in...khm- seksu pac, k se vids pa je treba nadoknadt...

Lencka
28.11.2006, 09:30
Citat:
Objavil-a Morena

se podpisem pod tole...drgac bl temelji na prijateljski bazi in...khm- seksu pac, k se vids pa je treba nadoknadt...
Ravno to sem mislila - zato meni tole ne bi uspelo - prijateljstvo ja, toda zveza... Bi morala hitro kaj ukrenit!

Vendar enim uspe, hvalabogu. So celo pari, ki so poroceni, pa zivijo na razlicnih koncih sveta (zaradi dela), vendar vseeno mislim, da ce mislita biti skupaj, bodita kmalu. Sicer bosta enkrat, ko se bosta spet videla po treh, štirih mesecih, ugotovila, da sta v bistvu drugacna, ker se oba skozi cas spreminjata - kar je dobro, a vidva se spreminjata drug mimo/brez drugega. Namesto, da bi se cedalje bolj klapljala, se bosta odvijala stran drug od drugega.

soncnica
28.11.2006, 09:56
dalec od oci, dalec od srca praujo, ...pa se kr strinjam s tem.no-sam sj ljudje smo si razlicni, nekateri ne rabjo patnerja skos ob seb...

Kira
28.11.2006, 14:25
dalec od oci, dalec od srca praujo, ...pa se kr strinjam s tem.no-sam sj ljudje smo si razlicni, nekateri ne rabjo patnerja skos ob seb...

Se ne strinjam... ce je ljubezen prava vse zdrzi... oprasanje je samo, ce je prava ljubezen in ne samo sex :rolling:

klemen20
28.11.2006, 20:43
bullshit... pravih ljubezni je lahko tudi vec... nkol ne ves ce ne srecas se kksno osebo, medtem ko cakas drugo... ma ne recm 1x na tedn da se vids ampak 1x na 2,3 mesce... pa to je k da grem na morje na kratko avanturco vsake tolk casa ;)

soncnica
29.11.2006, 08:00
Se ne strinjam... ce je ljubezen prava vse zdrzi... oprasanje je samo, ce je prava ljubezen in ne samo sex :rolling:

am...se ti lahko navezes na nekoga, k ga vids 2x na leto po teden dni recimo?oz.-ga mas lahko resnicno rad-njega/njo z vsemi napakami?(ki jih btw niti ne poznas ..)
js tezje...oz. ne morm:nonono:

Be inspired
29.11.2006, 09:47
hvala za vaše misli; zanimivo razmišljanje..

Vprašanje: je kdo od vas že imel kakšno resno zvezo na daljavo ali pišete kar tako, po filingu??:nonono:

Zamujam sigurno nič, nasprotno, še prej dobivam veliko; razen če bi mi tolk pomenil, da bi se spustu za vsako kiklo, ki jo vidim; pa jih ni mal.

Hvala vseeno za vaša razmišljanja..:dontknow: ostajam v pričakovanju.

soncnica
29.11.2006, 09:59
hvala za vaše misli; zanimivo razmišljanje..

Vprašanje: je kdo od vas že imel kakšno resno zvezo na daljavo ali pišete kar tako, po filingu??:nonono:

Zamujam sigurno nič, nasprotno, še prej dobivam veliko; razen če bi mi tolk pomenil, da bi se spustu za vsako kiklo, ki jo vidim; pa jih ni mal.

Hvala vseeno za vaša razmišljanja..:dontknow: ostajam v pričakovanju.

nebi rekla da zamujas, ampak da mogoče spuščas ksno fajn deklco iz svojga kraja, ...sam to js mislm- ce se ti zdi vredno- vztrajaj.js osebno nism mela veze na daljavo, kljub temu da mi je bil nekdo "oh in sploh ", sam to pac zato, ker mam rada cloveka ob seb, ne sam na telefonski liniji...:dontknow: my opinion:approve:

Mowgli
29.11.2006, 10:00
Sprobal... Pa še vedno nimam pametnega nasveta v rokavu. Odvisno od posameznikovih želja in pričakovanj, starosti in zrelosti, sposobnosti prilagajanja, števila stikov, časovne oddaljenosti dokončne rešitve... Če si trmast, lahko nekaj časa tudi proti toku plavaš. A v nedogled najbrž ne gre. Ker si želiš dotika, ne sanj. Čas pa teče...

Ampak vnaprej obupati, pa tudi ne. Naj bo lepo, če vsaj malo zaleže tak način; kljub vsem težavam se lahko konča tudi še lepše. Tudi na Lotu kdo kdaj zadane...

Morena
29.11.2006, 10:14
Ma ne vem, meni se tole videvanje v res takšnih dolgih časovnih presledkih ne zdi glih idealno, da ustvariš z nekom neko bolj omembe vredno zvezo. Če se tako malo vidiš z nekom (in potem probaš tistih par dni vse natempirano "nadoknaditi"), slejkoprej enemu do****i. Zveza pretežno preko neta/telefona po moje ne more dolgo laufat. Vsaj neka resna ne. Oz. ni niti pravih pogojev, da se bi ustvarila neka ljubav. Ker za pravo ljubezen ipak treba biti (poleg na easy druženja) vsaj klko tlko pogost telesni stik, katerega pa tu ni ogromno (pa ne mi sedaj o poduhovljenih razmerjih, seks ima (vsaj za moje pojme) v zvezi izredno pomembno vlogo, pa naj se sliši še tako plehko). Ne govorim sedaj, da morata partnerja viset drug na drugem 24/7 in biti popolnoma izolirana od ostalega sveta. Poleg tega lahko dobimo neko napačno predstavo o svojem partnerju, saj ga vidimo zgolj par dni z dolgimi vmesnimi presledki in ga pravzaprav nimamo možnosti bolj spoznati. Takrat, ko se pa vidimo z njim za kratek cajt, je pa itak vse idealno in velikokrat začnemo idealzirat in ga kovat med zvezde na podlagi bolj naše domišljije, kot realnosti... če kdo ve, kaj mislim povedat. :D

Mowgli
29.11.2006, 10:17
Je pa en plus... če se videvaš le sem in tja, se pošteno potrudiš, da takrat nisi zatežen. Pa glava te tudi nikoli ne boli... :angel: No, minus je pa, da vedno odštevaš...

Morena
29.11.2006, 10:19
Ja, ampak to pač nisi ti. Skos je preveč idealizirano. Slejkoprej padeš na realna tla po moje. :D
Morda pa te vseeno glava boli... ker te morda kdaj prej ne... medmes. :evil:

soncnica
29.11.2006, 11:08
vsekakor je minut to, da dejansko ga nikol dobro ne spoznas-nekaj dni na vsake par mescou- :nonono: sigurno ni dovolj, da spoznas/poznas cloveka.

Lencka
29.11.2006, 11:51
To, o cemer piseta MOrena in soncnica, je tudi tisto, kar sem hotela povedati sama:
...a vidva se spreminjata drug mimo/brez drugega. Namesto, da bi se cedalje bolj klapljala, se bosta odvijala stran drug od drugega.

Vendar to po mojem ne sme pomeniti, da je vajina zveza brezveze in nima prihodnosti in sploh najbojlje-da-jo-pozabis. Vendar ne cakaj dolgo. Clovek skozi celo zivljenje raste - ali vsaj naj bi - v vsakem primeru pa se spreminja. In ko sta dva (ali vec, kakorkoli) v "resni" zvezi, to vpliva na njun razvoj - skupen in vsakega posebej. Zato je za zvezo pomembna tudi telesna blizina, ne le custvena. Sicer pa si to ugotovil ze sam, saj si cedalje bolj zelis biti ob njej, ne le v mislih z njo. Torej skusajta najti resitev, da se bo to tudi uresnicilo.

Ampak jaz sem samo ena, ki govori brez lastnih izkusenj... :blush: a s poznavanje ene mincene malenkosti cloveskega duha. :approve:

Jelengar
29.11.2006, 12:22
Hja....Be Inspired - be inspired. ;) Precej tistega, kar je Mowgli navrgel, bo drzalo. :approve: Dobra stran je, da imas ti faks ze narejen. Delo v Parizu tudi ne bi smelo bit problem, ceprav ne bo lahko. Vse se da. :approve: Sploh pa za veliko ljubezen. ;) Ce je srce odloceno in na pravem mestu, bo vedno naslo pot. Ampak ljubezen na daljavo ne sme predolgo biti na daljavi. To daljavo je treba cimprej premagati. Zelim ti veliko srece. Ce pa se porocis v Parizu, :2thumbs: nas pa le povabi na poroko. ;)

Kira
29.11.2006, 12:40
am...se ti lahko navezes na nekoga, k ga vids 2x na leto po teden dni recimo?oz.-ga mas lahko resnicno rad-njega/njo z vsemi napakami?(ki jih btw niti ne poznas ..)
js tezje...oz. ne morm:nonono:

Jaz lahko... vem, ker to poznam... zivim v svici in sm se zaljubila v sloveniji...
Iz moje strani bi slo... z njegovepa ni...
Imam ga se danes zelo rada... tudi ce je ze leta minilo... oz... ne samo rada :rolling:
Ampak si zavedam da sm zmesana :hammer:

Mowgli
29.11.2006, 13:52
Jaz lahko... vem, ker to poznam... zivim v svici in sm se zaljubila v sloveniji...
Iz moje strani bi slo... z njegovepa ni...
Imam ga se danes zelo rada... tudi ce je ze leta minilo... oz... ne samo rada :rolling:
Ampak si zavedam da sm zmesana :hammer:

Dekleta ste verjetno bolj sanjave od nas, tega pač ne gre spremeniti. Pa to ni nujno napaka... ali pa vsaj ne vaša... :angel:

Kira
29.11.2006, 14:28
Dekleta ste verjetno bolj sanjave od nas, tega pač ne gre spremeniti. Pa to ni nujno napaka... ali pa vsaj ne vaša... :angel:

:2thumbs: ke ste pa moski tako privlacni, da se nam kar zmesa :rolling:

Mowgli
29.11.2006, 14:30
Kaj ti pomaga, če si za devetimi gorami in devetimi jodlarskimi melodijami... :rolling:

Be inspired
30.11.2006, 16:37
zanimivo razmišljate.. res je, da ne želim samo sanjati, ampak sprobat real life. In takrat se bo pokazalo, pa naj se hoče ali ne..
Zaenkrat sem trdno odločen, ker take super deklice ne najdeš vsak dan, poleg tega me ima rada in to jaz vem. Tudi jaz jo imam rad.. Delam na tem, da bova enkrat skupej..če bo tako hotelo!!

Ma sej veste kako je, človk obrača, Bog obrne.

Hvala vsem:2thumbs:

Teo
30.11.2006, 17:23
dej potrudi se, sej zna ratat zadeva. Jst česa takega do zdej nisem bil sposoben, saj mi probleme delala že taka daljava kot je primorska - celje alpa krško in sem zato skenslal zadevo.

Verbal
30.11.2006, 17:26
Meni bi pa delala že probleme razdalja Center LJ - Šiška, če ne bi vozila trola 3 dirketno. Mislim, če bi moral prestopat, iz vsega skupaj ne bi bilo nič.

Jelengar
30.11.2006, 17:38
Ma sej veste kako je, človk obrača, Bog obrne. Nic Bog ne obrne. :nonono: Dejstvo je, da cagav fant ne spi pri fejst punci. Zdaj pa nehaj defetirat, zmigaj svojo rit, najdi si delo v Parizu, potem bo pa ze slo.

Be inspired
04.12.2006, 20:41
hja, dobra ideja, ampak sem se odločil, da bom ritko migal tu.Pariz mi ne leži...in nekaj zaslužil. Ko bo čas prišel, bo pa tudi rešitev-pa kakršna koli že bo.v to ne dvomim..:tenx: