Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Astralna potovanja

sati
24.11.2006, 20:22
Ali ima kdo od vas kakšno izkušnjo z astralnimi potovanji? Astralna potovanja bi lahko tako obrazložili:

Ko suptilno telo med spanjem potuje izven fizičnega telesa, se ta izkušnja imenuje "lucidne sanje". Kadar spiritualisti to počnejo po lastni volji, se to imenuje astralna projekcija ali astralno potovanje. Kar pomeni sposobnost zavestne zapustitve telesa in projiciranja astralnega telesa izven njegovih fizičnih mej. V kontaktu s suptilnimi področji leži lepota in nevarnost. Obstajajo mnoga negativna in pozitivna bitja, ki vznemirjajo človeka med spanjem ali astralnimi potovanji.

Znani so tudi izjemni primeri, ko so ljudje med operacijami, po prometni nesrečah doživeli izventelesno izkušnjo in potem opisovali te dogodke, ki so, posebno predhodnim skeptikom, v mnogočem spremenile življenje in jim dodale novo dimenzijo.
:kate:

anarchy
25.11.2006, 22:29
Mah ne verjamem, da so lucidne sanje in astralno potovanje eno in isto, odvisno, kaj kdo kaksen pojem razume.

V glavnem jaz sem mel ze vec lucidnih sanj, kar naj bi pomenilo, da se v sanjah zavedas, da so samo sanje in lahko tudi delas, kar zelis, jih manipuliras, vcasih delas nadnaravne stvari, kot so letenje, teleportiranje, telekineza, vidis barve in prav tako cutis vcasih bolecine malo, ter uzitke, tudi vonjave menda, samo res bolj tezko se spomnem. V takem stanju si lahko vcasih vec casa, vcasih manj, malo odvisno od srece ali ne vem cesa, ko prevec lucidno sanjas je nevarnost, da se zbudis, se posebej, kadar se zavedas, da tisto ni tvoje telo, ampak, da je tvoje telo v postelji, takrat te res, povlece nazaj notri.

No, nekateri bi temu rekli astralna projekcija, toda jaz temu resem samo lucidne sanje, torej, zivis morda res v nekem astralnem telesu in mislis da si ne vem kje, ceprav ne vemo kje, verjetno je itak vse v mozganih, sigurno pa ni v realnem svetu ali ne vem kaksnem, ker sanje so samo plod domisljije in zaenrkat, tudi, ce se ne vem ako truditi preko sanj ne moras spremeniti in vplivati na realni svet. Dostikrat sem naprimer sanjal, da grem ven iz telesa in zaprem luc v sobi, ker se mi ni dalo vstat in jo zapreti, toda, ko se zbudim je luc se vedno vzgana, tako, da sanje so lahko se ne vem kako resnicne, toda so le sanje in zaenkrat ni se bilo dokazano da je mozno res astralno poteovati v realnem svetu, samo v domisljijskem, ki pa se res morda zdi kot realen, dokler se ne zbudis.

sati
27.11.2006, 22:08
No, nekateri bi temu rekli astralna projekcija, toda jaz temu resem samo lucidne sanje, torej, zivis morda res v nekem astralnem telesu in mislis da si ne vem kje, ceprav ne vemo kje, verjetno je itak vse v mozganih, sigurno pa ni v realnem svetu ali ne vem kaksnem, ker sanje so samo plod domisljije in zaenrkat, tudi, ce se ne vem ako truditi preko sanj ne moras spremeniti in vplivati na realni svet. Dostikrat sem naprimer sanjal, da grem ven iz telesa in zaprem luc v sobi, ker se mi ni dalo vstat in jo zapreti, toda, ko se zbudim je luc se vedno vzgana, tako, da sanje so lahko se ne vem kako resnicne, toda so le sanje in zaenkrat ni se bilo dokazano da je mozno res astralno poteovati v realnem svetu, samo v domisljijskem, ki pa se res morda zdi kot realen, dokler se ne zbudis.

Po duhovnih učenjih duša prebiva v dveh telesih, grobem, fizičnem in subtilnem, astralnem. Verjetno res ne moreš delovati v realnem svetu od trenutka, ko izstopiš iz telesa, deluješ pa v subtilnejših svetovih in si zgolj opazovalec fizičnega sveta. Med takimi potovanji naj bi ljudje, ki obvladajo astralna potovanja, obiskovali oddaljene kraje, se srečevali z ljudmi. To ni istovetno s sanjami, saj se ti ljudje zavedajo sebe, svojih občutkov in misli. Ali se gre pri lucidnih sanjah za eno in isto stvar kot pri astralni projekciji pa pravzaprav ne vem točno. :dontknow:

Konfucij
27.11.2006, 22:26
A si bral/a Castanedovo knjigo Umetnost sanjanja? Tm opisuje kako se je navadu lucidno sanjat in potovat po svetu. Vprašanje pa je, kok si ni tip tega zmislu. Pr tem mislm predvsem same zgodbe, ker nekatere od teh stvari, ki jih tm opisuje, sm prebrau tud že drgje.

sati
27.11.2006, 22:59
A si bral/a Castanedovo knjigo Umetnost sanjanja? Tm opisuje kako se je navadu lucidno sanjat in potovat po svetu. Vprašanje pa je, kok si ni tip tega zmislu. Pr tem mislm predvsem same zgodbe, ker nekatere od teh stvari, ki jih tm opisuje, sm prebrau tud že drgje.

Ne, nisem brala. Edino, kar sem brala, že pred leti v revijah, nekakšne tehnike za astralna potovanja, kako si približno zamisliš, da greš iz telesa, pa opazuješ svoje telo ipd. Enkrat sem za hec probala, pa mi ni nikoli uspelo. Verjamem pa, da so ljudje, ki to obvladajo.

Konfucij
27.11.2006, 23:49
Mislm, da to ni taka stvar k jo enkrat probaš, ampak jo delaš ceu lajf. Jst sicer tega ne prakticiram, mam pa včasih kr žive sanje in se tud zavedam, da sanjam.

buba
28.11.2006, 17:43
A si bral/a Castanedovo knjigo Umetnost sanjanja? Tm opisuje kako se je navadu lucidno sanjat in potovat po svetu. Vprašanje pa je, kok si ni tip tega zmislu. Pr tem mislm predvsem same zgodbe, ker nekatere od teh stvari, ki jih tm opisuje, sm prebrau tud že drgje.--eh ja -- pejotl ( meskalin ) in samani delajo cuda ....:D

Leeloo
29.11.2006, 13:12
Lucidnih sanj se da naučit, če hočeš, samo malo volje in vztrajnosti rabiš. Tule dobiš malo več informacij: KLIK (http://www.lucidnesanje.com/)

Kar se pa astralnih potovanj tiče, se mi zdi, da mi je nekdo enkrat pravil, da je to doživel pri polni zavesti, ne med spanjem... imel je zaprte oči, se malce lovil na tiste svetlobne pike, ki ti plešejo pred očmi, ko imaš zaprte, slučajno našel "vrata" in hip zatem je bil že nekje na afriški obali in gledal mravljice :D Baje mu ni bilo čisto nič jasno, je še poskusil, ampak mu ni več uspelo.
Torej - amater, ker pa je informacija tudi iz druge roke, ne morem trdit, da je resnična. ;)

Ali pa so sploh lucidne sanje in astralna potovanja eno in isto? :confused:

LP,

Bunny Muffin
29.11.2006, 16:04
Baje se v astralnem svetu lahko srečaš tud s pokojnimi ljudmi, ali pa celo s kolegi, s katerim skupaj izvedeš astralno projekcijo. Čas teče tu počasneje, tako da si na astralu lahko eno uro, ko bo v fizičnem svetu minilo šele nekaj minut.

V eni knjigi je opisana vaja, kako to zavestno narediti. Zavestno si predstavljaš, da se širiš iz telesa, v alfa stanju... dost zakompliciran.

Konfucij
29.11.2006, 18:42
Kera knjiga? Naslov? Avtor?

anarchy
29.11.2006, 21:18
Po duhovnih učenjih duša prebiva v dveh telesih, grobem, fizičnem in subtilnem, astralnem. Verjetno res ne moreš delovati v realnem svetu od trenutka, ko izstopiš iz telesa, deluješ pa v subtilnejših svetovih in si zgolj opazovalec fizičnega sveta. Med takimi potovanji naj bi ljudje, ki obvladajo astralna potovanja, obiskovali oddaljene kraje, se srečevali z ljudmi. To ni istovetno s sanjami, saj se ti ljudje zavedajo sebe, svojih občutkov in misli. Ali se gre pri lucidnih sanjah za eno in isto stvar kot pri astralni projekciji pa pravzaprav ne vem točno. :dontknow:

Glede lucidnih sanjah ti lahko povem, da so mozne, ker mozgani so zmozni tega in se marsikaj drugega, in v teh sanjah pac se zavedas da sanjas in lahko kontroliras potek sanj, ter okolico in ljudi, vcasih bolj uspesno vcasih manj, toda vse se dogaja samo v tvoji glavi, ker kraje, ki vidis in obiskujes niso realni, so izmisljeni in prav tako ljudi, lahko pocnes karkoli brez posledic v fizicnem svetu.

Glede astralne projekcije pa bolj tezko verjamem, da obstaja, ker ce bi, bi se lahko jo komot znanstveno dokazalo, das en predmet v drugo sobo, kjer clovek spi in potem ga vprasas, kaksen predmet je v drugi sobi, ker ce je res lahko astralno potoval, potem je lahko sel iz telesa v drugo sobo in pogledal predmet.

Lucidne sanje, so pac sanje, pri katerih se zavedas, astralno potovanje pa naj bi bilo zares izventelesno potovanje duse v realnem svetu, samo ljudje, verjetno ne vedo razliko med temi dvemi in so prevec navduseni nad lucidnimi sanjami, da jih jemljejo kot resnicne.

Saj tudi halucinacije so lahko zelo zive in takrat vidis, cesa so zmozni mozgani in takrat se vprasas, kaj je realno in kaj ne, realno te lahko poskoduje , drugo pa ne.

anarchy
29.11.2006, 21:23
Lucidnih sanj se da naučit, če hočeš, samo malo volje in vztrajnosti rabiš. Tule dobiš malo več informacij: KLIK (http://www.lucidnesanje.com/)

Kar se pa astralnih potovanj tiče, se mi zdi, da mi je nekdo enkrat pravil, da je to doživel pri polni zavesti, ne med spanjem... imel je zaprte oči, se malce lovil na tiste svetlobne pike, ki ti plešejo pred očmi, ko imaš zaprte, slučajno našel "vrata" in hip zatem je bil že nekje na afriški obali in gledal mravljice :D Baje mu ni bilo čisto nič jasno, je še poskusil, ampak mu ni več uspelo.
Torej - amater, ker pa je informacija tudi iz druge roke, ne morem trdit, da je resnična. ;)

LP,

Jaz sem enkrat tudi kar zaprl oci in sem vidu kr skozi, potem sem se zbudu, samo sem bil se zemeri v sanjah in sem lahko mel odprte ali zaprte oci in sem vidu, zelo dobro, vse je zgledalo tako realno, toda vseeno, to so bile samo sanje, ceprav lucidne, ker sem se zavedal, da sanjam in sem celo mislu, da sem se zbudu iz lucidnih sanj a v bistvu sem bil se zmeraj v sanjah, vcasih je to dobro, vcasih pa zelo neprijetno, ce sanjas kaj groznega in ti ne uspe se zbuditi.

sati
29.11.2006, 22:38

LP,

Tista izkušnja, kako se je nekdo znašel na afriški obali med astralnim potovanjem je zanimiva, jaz verjamem, da se mu je to res zgodilo. Če pa so lucidne sanje in astralna potovanja eno in isto, ne vem. :dontknow:

sati
29.11.2006, 22:44
Glede lucidnih sanjah ti lahko povem, da so mozne, ker mozgani so zmozni tega in se marsikaj drugega, in v teh sanjah pac se zavedas da sanjas in lahko kontroliras potek sanj, ter okolico in ljudi, vcasih bolj uspesno vcasih manj, toda vse se dogaja samo v tvoji glavi, ker kraje, ki vidis in obiskujes niso realni, so izmisljeni in prav tako ljudi, lahko pocnes karkoli brez posledic v fizicnem svetu.

Glede astralne projekcije pa bolj tezko verjamem, da obstaja, ker ce bi, bi se lahko jo komot znanstveno dokazalo, das en predmet v drugo sobo, kjer clovek spi in potem ga vprasas, kaksen predmet je v drugi sobi, ker ce je res lahko astralno potoval, potem je lahko sel iz telesa v drugo sobo in pogledal predmet.

Lucidne sanje, so pac sanje, pri katerih se zavedas, astralno potovanje pa naj bi bilo zares izventelesno potovanje duse v realnem svetu, samo ljudje, verjetno ne vedo razliko med temi dvemi in so prevec navduseni nad lucidnimi sanjami, da jih jemljejo kot resnicne.

Saj tudi halucinacije so lahko zelo zive in takrat vidis, cesa so zmozni mozgani in takrat se vprasas, kaj je realno in kaj ne, realno te lahko poskoduje , drugo pa ne.

Jaz verjamem, da so astralna potovanja možna. Preveč ljudi je pričalo o njih, tudi med operacijami, ko so šli iz telesa ven, pa potem pripovedovali podrobnosti, o katerih ne bi mogli vedeti, če te izkušnje res ne bi imeli. Glede lucidnih sanj nimam nobene osebne izkušnje, edino nekajkrat v življenju se mi je zgodilo, da sem morala dvakrat pomisliti, ali se je kakšen, seveda bolj nepomemben dogodek, v preteklosti res zgodil, ali sem samo sanjala o tem.

Bunny Muffin
30.11.2006, 11:26
Kera knjiga? Naslov? Avtor?
Brennan: Astralna projekcija
Jst knjige nism nobila v knjižnici, ker je baje dost stara ampak mi je en frend posodu fotokopije od parih poglavij, kjer je opisana ta vaja.

Baje ko začneš izvajat ta postopek in ko se začne telo ločevati od fizičnega telesa, človek začuti neke vibracije. Nekateri to opisujejo kot tresenje postelje. Večina ljudi se tega ustraši in posledično izgubijo koncentracijo. Zato nekateri že na polovici odnehajo.

Jaz bi rekla, da se je tega nevarno se igračkat, vse dokler te je strah. Stvari je potrebno počet postopoma, da vidiš za kaj se gre in da pridobiš zaupanje vase. Potrebno je tud dost znanja o simbolih in njih pomenih, obenem pa tud samonadzor. Pa dobr je tud, da se izogneš odvisnosti od tega. Ni dobr če to izvajaš prepogosto, ker med med astralno projekcijo in shizofrenijami različnih stopenj je samo tanka linija zdrave pameti...

(tuki je ena stran, kjer so opisani nekateri postopki. Celo slike so zraven :D) KLIK (http://www.mysticweb.org/phps/topics/1_astral/)

Konfucij
30.11.2006, 13:33
Tenks!

anarchy
02.12.2006, 00:31
Jaz verjamem, da so astralna potovanja možna. Preveč ljudi je pričalo o njih, tudi med operacijami, ko so šli iz telesa ven, pa potem pripovedovali podrobnosti, o katerih ne bi mogli vedeti, če te izkušnje res ne bi imeli. Glede lucidnih sanj nimam nobene osebne izkušnje, edino nekajkrat v življenju se mi je zgodilo, da sem morala dvakrat pomisliti, ali se je kakšen, seveda bolj nepomemben dogodek, v preteklosti res zgodil, ali sem samo sanjala o tem.

Lucidne sanje se dogajajo v sedanjosti, v sanjah se moras zavedati, da sanjas, vcasih si v dvomih, ali so tisto res sanje ali si res zbujen, zato ne ves, ali lahko pocnes kar zelis v sanjah ali ne, ko se to enkrat v sanjah vprasas si ze nekje na poti v lucidne sanje, se posebej, ce porabis kaksno metodo, da sigurno zves, da so sanje, potem pa imas lucidne sanje in lahko pocnes kar zelis, odvisno koliko si streniral lucidne sanje, ko pa se enkrat zbudis, pa sigurno ves, da si buden, brez kakrsnegakoli dvoma. Glede preteklosti se pa redkokdaj zmotis, ali si stvar sanjal ali ne, razen, ce je kaj narobe z mozgani, drugace pa spomin itak ni popolen in vcash malo lahko zamesas kaksne nepomembne dogodke, toda bolj tezko, ker sanje so itak prevec lepe, da bi bile resnicne.

Recimo ko slisis uro zvoniti vcasih ne ves, ali si sanjal, ali si jo res slisal, ali si vidu v sanjah prihodnost ali samo slisal v sanjah realen svet, saj mozgani itak itak registrirajo, kar se dogaja okoli in, ce se zgodi kaj pomembnega, te opozorijo kr v sanjah, mogoce celo res kdaj predvidijo prihodnost lih za nekaj sekund ali minut.

anarchy
02.12.2006, 00:34
Brennan: Astralna projekcija
Jst knjige nism nobila v knjižnici, ker je baje dost stara ampak mi je en frend posodu fotokopije od parih poglavij, kjer je opisana ta vaja.

Baje ko začneš izvajat ta postopek in ko se začne telo ločevati od fizičnega telesa, človek začuti neke vibracije. Nekateri to opisujejo kot tresenje postelje. Večina ljudi se tega ustraši in posledično izgubijo koncentracijo. Zato nekateri že na polovici odnehajo.

Jaz bi rekla, da se je tega nevarno se igračkat, vse dokler te je strah. Stvari je potrebno počet postopoma, da vidiš za kaj se gre in da pridobiš zaupanje vase. Potrebno je tud dost znanja o simbolih in njih pomenih, obenem pa tud samonadzor. Pa dobr je tud, da se izogneš odvisnosti od tega. Ni dobr če to izvajaš prepogosto, ker med med astralno projekcijo in shizofrenijami različnih stopenj je samo tanka linija zdrave pameti...

(tuki je ena stran, kjer so opisani nekateri postopki. Celo slike so zraven :D) KLIK (http://www.mysticweb.org/phps/topics/1_astral/)

Ja, ce je astralno potovanje res mozno, bi mogoce res kdaj se zacel uciti kaksnih tehnik, toda je potrebno si res vzeti cas in znati, kaj pocnes, sej ni problema, dokler si samozavesten in ti mozgani dobro delujejo ni strahu.

sati
02.12.2006, 19:37
Glede preteklosti se pa redkokdaj zmotis, ali si stvar sanjal ali ne, razen, ce je kaj narobe z mozgani.

Drži, res se redkokdaj zmotiš, ali si stvar sanjal ali doživel v resničnosti, razen v primeru, da ima kdo probleme z drogami, halucinacijami, primeri shizofrenije.Meni se je to dejansko zgodilo morda dvakrat v življenju, enkrat še v otroških letih, ko sem zelo živo sanjala, da z otroškimi prijatelji jemo sladoled v hišni kleti. In čez kak teden sem pomislila, da bi šla iskat sladoled v tisti prostor in se šele čez hip zavedla, da so bile samo sanje.

Lipovnik
03.01.2007, 20:08
Lucidne sanje so strašna stvar.
Se mi je pred leti nekajkrat zgodilo, da sem sanjal na tak našin.
Super. Lahko se odločaš o tem kaj se ti bo sanjalo.
Obstajajo navodila, kako natrenirati tak način spanja.
Nekak se moraš zbujat in potem dokaj plitvo zaspat, ne spomnim se točno.

Noro, kaj zmorejo možgani. So me vedno fascinirali.

sati
03.01.2007, 21:46
Lucidne sanje so strašna stvar.
Se mi je pred leti nekajkrat zgodilo, da sem sanjal na tak našin.
Super. Lahko se odločaš o tem kaj se ti bo sanjalo.

Zanimivo, te lucidne sanje, če so res tako strašna stvar, je boljše, da jih ne sanjaš, sploh, če lahko sam odločaš o tem. Čeprav mislim, da se gre za dve popolnoma različni stvari, astralna potovanja pomenijo izstop iz grobega fizičnega telesa in delovanje v subtilnem telesu. Mogoče pa je boljše, da nimaš izkušenj ne s takimi sanjami, ne s takimi astralnimi potovanji, da te ne odpelje stran od navidezne realnosti, ker očitno doživljamo le delček tega, kar smo dejansko zmožni kot duhovna bitja.

Lipovnik
03.01.2007, 22:08
Strašna sem mislil v dobrem smislu.
"Strašno dobre sanje"
Če še nimaš take izkušnje se je vredno potrudit in malo natrenirat. Meni se je slučajno zgodilo. Ko sem bil mlajši sem lahko celo nadaljeval določene sanje tam kjer sem ostal preden sem se zbudil, in to več dni zapored. Ne vedno, le nekajkrat. "Strašno" zanimiva izkušnja.

sati
03.01.2007, 22:13
Strašna sem mislil v dobrem smislu.
"Strašno dobre sanje"

Šlo se je za nesporazum.;) Sem te razumela, strašne v negativnem smislu, a ti praviš, v pozitivnem. Da bi se kaj takega dalo natrenirat, pa težko verjamem, le kako?

Lipovnik
03.01.2007, 22:39
Da se naučiti.
Sem imel enkrat enodobro stran s preprostimi opisi, pa je več ne najdem.
Vemle , da imaš tehnike kako se pripravit do takega načina sanjanja in kako se spomnit kaj sploh sanjaš, ker ravno to je to kar potrebuješ-
Imaš seveda več načinov.

Nekaj povezav:
Leeloo je dal(a) malo višje slovensko povezavo: http://www.lucidnesanje.com/
Drugače pa še: http://en.wikipedia.org/wiki/Lucid_dreaming
- http://www.lucidity.com/
- http://www.web-us.com/lucid/luciddreamingFAQ.htm

mizarstvo.lorencak
06.01.2007, 18:24
( @Sati ) Glede astralne projekcije pa bolj tezko verjamem, da obstaja, ker ce bi, bi se lahko jo komot znanstveno dokazalo, das en predmet v drugo sobo, kjer clovek spi in potem ga vprasas, kaksen predmet je v drugi sobi, ker ce je res lahko astralno potoval, potem je lahko sel iz telesa v drugo sobo in pogledal predmet.

Jaz mislim, da astralna potovanja niso možna, dokler človek živi. Astralno telo lahko izstopi iz telesa, ampak največ 5 do 10 metrov ( pri težkih poškodbah, boleznih, hudem trplenju, težkih operacijah in pred smrtjo) vedar je še vedno povezano s telesom, kajti , če se ta vez pretga potem telo umre in je mrtvo. Takrat pa začne astralno telo potovati, vendar se mrtvo materijalno telo tega nič več ne zaveda.

Kar, se pa tiče sanj pa to ni nič drugega, kot nepovezano fantaziranje in blodnje našega astralnega telesa, kadar naše materijalno telo spi in počiva, se jih ne spominjamo dolgo, ponavadi jih pozabimo že ko se zbudimo.
So pa tudi še druge sanje, ki se jih v živo spominjamo, ter so dobro urejene.
Te sanje so ponavadi dobrega ali pa slabega značaja. To so predvsem sporočila od višjih ali nižjih astralnih teles, če so sanje povezane z slabim,mučnim, strašnim (mora) je to od nižjih slabih astralnih teles, če pa so sanje dobre, normalne vesele, so pa od dobrih višjih astralnih teles.

Pa še to, tudi če bi astralno telo lahko potovalo okrog,( pri živem materijalnem telesu), bi to za materijalno telo
pomenilo ravno toliko kot nič, saj astralno telo brez, da je v materijalnem in z nijm povezano, ne more občutiti
in videti nič materijalnega in fizičnega.
Zato tisto o astralnem gledanju mravljic na Afriški obali, gledanje predmetov v drugih prostorih, pa še veliko tega. To so navadne fantazije astralnega telesa.

sati
06.01.2007, 19:19
Po enih teorijah spiritualistov sicer naj bi bila možna astralna potovanja, tudi na daljše razdalje kot 5-10 metrov, suptilno telo naj bi bilo baje povezano z fizičnim z nekakšno vezjo, nitjo, kot omenjaš tudi ti, ali to drži ali ne, pa ne vem. Res je največ pričevanj o izstopitvi iz telesa v ekstremnih situacijah, nesrečah, boleznih in to le v razdalji nekaj metrov, kot omenjaš.

clea
06.01.2007, 20:25
Po enih teorijah spiritualistov sicer naj bi bila možna astralna potovanja, tudi na daljše razdalje kot 5-10 metrov, suptilno telo naj bi bilo baje povezano z fizičnim z nekakšno vezjo, nitjo, kot omenjaš tudi ti, ali to drži ali ne, pa ne vem. Res je največ pričevanj o izstopitvi iz telesa v ekstremnih situacijah, nesrečah, boleznih in to le v razdalji nekaj metrov, kot omenjaš.
Kaj pa če se ta nit med fizičnim in subtilnim telesom pretrga?

mizarstvo.lorencak
06.01.2007, 21:06

Ja, spiritualisti pač dosežejo nekakšno zamaknjeno stanje, magnetizem ali samohipnozo, da lahko stopijo v kontakt z drugimi astralnimi telesi, o kakšnem potovanju pa ni govora. Ko stopi v kontakt z drugimi telesi, ji ta
lahko predočijo, kar sama poznajo, tako lahko potuje lahko prek drugih astralnih teles, ne da bi morala zapustiti
svoje fizično telo. Sicer je pa to zelo tvegano, lahko nastanejo neozdravljive poškodbe na astralnem telesu, kar pa je za fizično telo zelo slabo.
To je pa čisto logično, da mora biti astralno telo nujno povezano z materijalnim, če hoče, da le to živi, kajti astralno telo je tisto, ki nosi življenje, ostalo je vse mrtvo. Ko astralno telo izstopi iz fizičnega telesa( izstopi samo zaradi prevelikega bremena) in se še drži ali pa je še povezano z nitko, takrat še ohranja fizično telo pri minimalnem življenju. Če se vrne nazaj v fizično telo, potem to živi naprej, če pa se nitka pretrga, potem je fizično telo mrtvo, ker ni več življenja v njemu.

anarchy
06.01.2007, 21:13
Pa še to, tudi če bi astralno telo lahko potovalo okrog,( pri živem materijalnem telesu), bi to za materijalno telo
pomenilo ravno toliko kot nič, saj astralno telo brez, da je v materijalnem in z nijm povezano, ne more občutiti
in videti nič materijalnega in fizičnega.
Zato tisto o astralnem gledanju mravljic na Afriški obali, gledanje predmetov v drugih prostorih, pa še veliko tega. To so navadne fantazije astralnega telesa.

Potem kaj ti sploh pomaga astralno potovanje, ce ne vidis nicesar, kako lahko sploh dokazes, da obstaja?

mizarstvo.lorencak
06.01.2007, 21:39
Potem kaj ti sploh pomaga astralno potovanje, ce ne vidis nicesar, kako lahko sploh dokazes, da obstaja?

Seveda ti nič ne pomaga.
Dokazat je pa to težko, bom pa probal razložit.

Glej, nekdo, ki tega ni sposoben razumeti zelo ljubi življenje in se zelo boji smrti.
Nekdo, ki to razume tudi zelo ljubi življenje pa se ne boji smrti, to pa zato, ker pozna življenje.
Se pravi, da oni prvi ne pozna in ne more spoznati ravno tisto kar najbolj ljubi.
Glej ravno v spoznanju je največja veličina in vsi dokazi.

Lažje nemorem razložit.

sati
07.01.2007, 07:57
Kaj pa če se ta nit med fizičnim in subtilnim telesom pretrga?

Pretrganje te niti pomeni smrt. Baje je en indijski jogi večkrat astralno potoval in se vselej vrnil, enkrat pa so učenci šele čez čas ugotovili, da je mrtev, torej, da se je ta vez pretrgala. Tako da ta potovanja, če jih že kdo prakticira, niso nenevarna, morda je tudi nevarnost v tem, da ti ta spremenjena stanja zavesti oz. delovanja v suptilnem telesu vplivajo na psiho, ker odkrivaš druge razsežnosti in te to morda, če si labilen, vsaj delček oddalji od realnosti.

sati
07.01.2007, 07:59
Ja, spiritualisti pač dosežejo nekakšno zamaknjeno stanje, magnetizem ali samohipnozo, da lahko stopijo v kontakt z drugimi astralnimi telesi, o kakšnem potovanju pa ni govora. Ko stopi v kontakt z drugimi telesi, ji ta
lahko predočijo, kar sama poznajo, tako lahko potuje lahko prek drugih astralnih teles, ne da bi morala zapustiti
svoje fizično telo. Sicer je pa to zelo tvegano, lahko nastanejo neozdravljive poškodbe na astralnem telesu, kar pa je za fizično telo zelo slabo.
To je pa čisto logično, da mora biti astralno telo nujno povezano z materijalnim, če hoče, da le to živi, kajti astralno telo je tisto, ki nosi življenje, ostalo je vse mrtvo. Ko astralno telo izstopi iz fizičnega telesa( izstopi samo zaradi prevelikega bremena) in se še drži ali pa je še povezano z nitko, takrat še ohranja fizično telo pri minimalnem življenju. Če se vrne nazaj v fizično telo, potem to živi naprej, če pa se nitka pretrga, potem je fizično telo mrtvo, ker ni več življenja v njemu.

Veliko veš o teh astalnih potovanjih, ali si kdaj to prakticiral-a ali poznaš koga, ki se mu je kaj takega že zgodilo?

sati
07.01.2007, 08:03
Seveda ti nič ne pomaga.
Dokazat je pa to težko, bom pa probal razložit.

Glej, nekdo, ki tega ni sposoben razumeti zelo ljubi življenje in se zelo boji smrti.
Nekdo, ki to razume tudi zelo ljubi življenje pa se ne boji smrti, to pa zato, ker pozna življenje.
Se pravi, da oni prvi ne pozna in ne more spoznati ravno tisto kar najbolj ljubi.
Glej ravno v spoznanju je največja veličina in vsi dokazi.

Lažje nemorem razložit.

Brala sem o izkušnjah tistih, ki so doživeli izstop iz telesa, predvsem poškodovani v nesrečah, na operacijskih mizah ipd. Točno to pravijo, da se po tem dogodku ne bojijo več smrti iz zelo enostavnega razloga, ker jo ni. Večna duša, katere lastnost je neuničljiva zavest, z fizično smrtjo ni uničena in to mora biti mogočna realizacija, taka astralna izkušnja, ki ti vsaj deloma razblini strah pred smrtjo in s tem povezano minljivostjo.

mizarstvo.lorencak
07.01.2007, 08:47
Veliko veš o teh astalnih potovanjih, ali si kdaj to prakticiral-a ali poznaš koga, ki se mu je kaj takega že zgodilo?

Ne nikoli še nisem to prakticiral, ker pač nima smisla. Tudi nobenega ne poznam. Z branjem svetega pisma, ter postopno in vedno bolj prizadeno izpolnjevanje njene postave, mi odkriva vedno večjo modrost.
Tudi tebi je veliko znanega in se da dobro razpravljati s teboj.

sati
07.01.2007, 10:12
Ne nikoli še nisem to prakticiral, ker pač nima smisla. Tudi nobenega ne poznam. Z branjem svetega pisma, ter postopno in vedno bolj prizadeno izpolnjevanje njene postave, mi odkriva vedno večjo modrost.
Tudi tebi je veliko znanega in se da dobro razpravljati s teboj.

Da, prebiranje svetih spisov res odkriva vedno večje modrosti, jaz največ prebiram vedske spise, čeprav imam tudi Sveto pismo, ki res uči samo lepo in dobro, če bi se ljudje držali teh naukov, bi živeli v boljšem svetu.

clea
07.01.2007, 10:26
Pretrganje te niti pomeni smrt. Baje je en indijski jogi večkrat astralno potoval in se vselej vrnil, enkrat pa so učenci šele čez čas ugotovili, da je mrtev, torej, da se je ta vez pretrgala. Tako da ta potovanja, če jih že kdo prakticira, niso nenevarna, morda je tudi nevarnost v tem, da ti ta spremenjena stanja zavesti oz. delovanja v suptilnem telesu vplivajo na psiho, ker odkrivaš druge razsežnosti in te to morda, če si labilen, vsaj delček oddalji od realnosti.
In kakšen je bil vzrok njegove smrti?

mizarstvo.lorencak
07.01.2007, 10:36
Da, prebiranje svetih spisov res odkriva vedno večje modrosti, jaz največ prebiram vedske spise, čeprav imam tudi Sveto pismo, ki res uči samo lepo in dobro, če bi se ljudje držali teh naukov, bi živeli v boljšem svetu.

Ja, res je, če bi se ljudje držali teh naukov bi bil raj že na zemlji.
Kar se pa tiče vedskih spisov in Svetega pisma, pa mislim, da imata isto bistvo, samo da sta pisana vsak iz svojega zornega kota, ali v različnih pogledih.

sati
07.01.2007, 11:24
In kakšen je bil vzrok njegove smrti?

Dolgo je že tega, kar sem to brala, mislim, da so učenci smatrali za vzrok smrti pretrganje tiste vezi med fizičnim in astralnim telesom, ko naj bi bil jogi na enem teh astralnih potovanj. Vprašanje, ali je to res, ali je bila sploh narejena obdukcija.

sati
07.01.2007, 11:26
Ja, res je, če bi se ljudje držali teh naukov bi bil raj že na zemlji.
Kar se pa tiče vedskih spisov in Svetega pisma, pa mislim, da imata isto bistvo, samo da sta pisana vsak iz svojega zornega kota, ali v različnih pogledih.

Isto bistvo vseh monoteističnih religij je, da obstaja en Bog, ki naj bi ga ljubili z dušo in srcem, kot uči tudi Sveto pismo. To je tista skupna točka ne glede na nekatere razlike.

mizarstvo.lorencak
07.01.2007, 11:53
Isto bistvo vseh monoteističnih religij je, da obstaja en Bog, ki naj bi ga ljubili z dušo in srcem, kot uči tudi Sveto pismo. To je tista skupna točka ne glede na nekatere razlike.

Da, zelo je pomembno nadvse ljubiti boga, to pa pomeni, da se držiš po dani besedi in se trudiš izpolnjevati dano postavo. To je resnična ljubezen do Boga.