Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nordijsko smučanje, sezona 2006/07

dadod
24.11.2006, 20:42
V Kuusamu je bila na sporedu prva tekma skakalcev. Zmagal Finec, naši povprečni ...
http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10281020611241650170

Duh
25.11.2006, 11:36
Alo, Petra trga v sprintu...sem ravno gledal po TV...pošolala je vse konkurentke, eheh in to z veliko prednostjo...

Do zadnjega klanca s eje vedno še držala nekje v skupini...ko pa je "prišel" klanec, pa gaaas in naredila razliko...njena moč v klancu je bila očitno superironejša od ostalih, da je zgledalo že smešno...

Bravo Petra:2thumbs:

fancy
25.11.2006, 11:47
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: Petra :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Teo
25.11.2006, 11:55
yeah. bravo mulka:)

Duh
25.11.2006, 13:30
Prosim moderatorje za malo več občutka pri "čiščenju"...če ima lahko nogomet skoraj 40% odprih tem od vseh aktivnih na prvi strani, ne vem zakaj je potrebno "stiskat" uspeh Petre Majdič v sklop Nordijski smučanje...

Šport se ne začne in ne zaključi z nogometom, obstajajo tudi ostali športi in ne bi rad, da bodo vsi ostali na koncu pristali pod "novičke", tako kot je pristala tudi tema o prenehanju kariere B. medveška, finalsita olimpijskih iger, kjer bi se lahko razvila zanimiva debata o stanju v naših individualnih športih...

Vem,d a se trudite, ampak dajte prosim to počet z malo več občutka...ker bomo na koncu debatirali samo še o nogometu, štadijonu, zahoviču, cimerotiču, liga ona, liga ta, reprezentanca spet tretja, vse ostalo pa bo pristalo v novičkah...not good za dober športni forum...

Sicer je pa tudi nordijsko msučanje sestavljeno iz več disciplin skoki, kombinacija, teki...pa že znotraj tega bi lahko odpirali poasmezne teme, vsaj glede na ostale teme znotraj tega sklopa!

ervin34
25.11.2006, 13:40
;) Čestitke Petri.

stLARA
25.11.2006, 13:48
Duh :D
Saj še ni tako hudo. :angel:
Prava zmešnjava je na forumu RTV-ja (podsklop šport). :veryevil:
No, tam vsaj cenzure ni :blush:

Da pa ne bom čisto off topic::D
Zelo dobro za Petro! Upam, da nadaljuje s dobrimi rezultati, že lani je proti koncu pokazala, da je vrhunska tekmovalka in hkrati tudi vodilna poredstavnica našeha nordijskega smučanja (ob predpostavki, da s skakalci ne bo nič :))

MERLIN
25.11.2006, 14:47
bravo petra (moja sošolka v oš)

čudežni
25.11.2006, 14:47
Bravo Majdičeva.:clapping: :clapping: :cool:
To je hudičevo naporen šport.

MERLIN
25.11.2006, 14:50
ona velikorat tekmuje ali pa trenira do skrajne meje
tudi skupaj je že padla parkrat
garačica na kubik

strašljivka
25.11.2006, 15:05
..bravo Petra !

mikimaus
25.11.2006, 16:20
Lihkar gledu posnetk na Eurosportu, matr jih je v klanc:D :D :D :D

snežko
26.11.2006, 11:32
:) danes spet odlična 7 na 10 km - res je v formi...v primerjavi z našimi skakalci, ki še niso...

snežko
02.12.2006, 18:35
:) ampak prihajajo - jernej odličen 8 danes + pikl in kranjec tudi med 20....samo benko nekej noče tale kakav zamešat tko k je treba...

dadod
13.12.2006, 10:24
Še ena odlična uvrstitev Petre Majdič, vendar tokrat na 10 km.
http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10281030612131001020

dadod
28.12.2006, 17:37
V soboto se začne prva tekma novoletne turneje.
http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10281020612281610220

žućo
28.12.2006, 18:59
Ja zdaj imajo skoki in teki turnejo. Teki so posnemali skoke.:approve:

snežko
28.12.2006, 21:00
:) petra trenira na rogli.... matr se je basala za zajtrk...

žućo
29.12.2006, 07:46
Hehe. no pa naj se baše. mogoče ji pa to pomaga.:rolling:

dadod
29.12.2006, 17:01
Vsi naši na prvi tekmi, juhej:rolling:
http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10281020612291626080

žućo
30.12.2006, 07:33
Ja samo imajo dva težka nasprotnika: Hautamekija in Schilzenzauerja ( nevem če sem prav napisal):rolling:

snežko
02.01.2007, 13:58
:) a bodo tile naši orli kaj vzleteli a bo takle dizaster celo sezono??? bajc bejž nazaj jando trenirat, da bo kej od njega...le kaj gros sedaj počne??

MERLIN
02.01.2007, 14:35
mi bi rabli za trenerja..uf kako se napiše miko koikoske ki je res najboljši na svetu.
fince je pripeljal na vrh potem norvežane...

žućo
02.01.2007, 15:38
Ja rabimo enga tujega strokovnjaka.

Oja
04.01.2007, 11:56
Kaj jamrate, saj imamo Petro! Carica! :2thumbs:

dija
04.01.2007, 12:08
verjetno so mislil smučarje skakalce in pri tem pozabili da je nordijsko smučanje tudi biatolon, smučarski teki in nordijska kombinacija (mogoče še kaj pa še nevem)

petra je pa res carica:2thumbs:

Duh
04.01.2007, 12:46
verjetno so mislil smučarje skakalce in pri tem pozabili da je nordijsko smučanje tudi biatolon, smučarski teki in nordijska kombinacija (mogoče še kaj pa še nevem)

petra je pa res carica:2thumbs:

Predvsem zato, ker moderatorji tlačijo sem noter vse, kar spada pod nordijski šport..bog ne daj :angel: , da se nekdo spomni in postavi posamezen naslov posvečen petri majdič in smučarskim tekom, ker ga takoj prestaviljo sem...na drugi strani pa moderatorji sami odpirajo več različnih tem pri enem športu...

za menjavo trenerja pri skakalcih pa dajmo počakat in ne delat neke histerije, da se strokovnjaki na koncu sezoen odločijo sami...

osebno sem bil že proti histeriji, ki se je počela proti prejšnjem trenerju Zupana, ko je javnost mislila, da bo Bajc prišel in bomo začeli zmagovat...pa je še samo slabše...bajc je bil pri japoncih eden izmed pomočnikov, janda pa je začel "odskakovat" od povprečja že pred prihodom Bajca...med njegovim delom na češkem pa ni "izletel" noben drug tekmovalec...ne mislim s tem zmanjševat rezultatov Bajca, se pa v skokih dostikrat zgodi, da nekdo "izleti" iz istega sistema treninga čisto nepričakovano in začne delat rezultate, četudi so ostali totalno v povprečju ali celo podpovprečju..naj v miru dela do konca sezone, do takrat bo pa vsa zadeva bolj pregledna...

se pa po mojem dober trener v skokih loči od slabšega tako, da ima več "žezl v ognju", kar ne pomeni, da morajo vsi skakat na stopničke...ampak da se vidi, da cela ekipa napreduje...

Nekdo je prej omenil Grosa...ravno on je tipičen primer trenerja, ki se je "skrival" za rezultati enega skakalca, plod njegovega dela p aje bil popolen razpad sistema in ekipe...pa tud Petrke ni ustvaril on in tud za Petrko marsikateri strokovnjak ni znal razložit, zakaj je ravno on "izletel"...ostali so pa v tistih letih samo tonli v globino!

Tiran
04.01.2007, 19:30
osebno sem bil že proti histeriji, ki se je počela proti prejšnjem trenerju Zupana, ko je javnost mislila, da bo Bajc prišel in bomo začeli zmagovat...pa je še samo slabše...bajc je bil pri japoncih eden izmed pomočnikov, janda pa je začel "odskakovat" od povprečja že pred prihodom Bajca...med njegovim delom na češkem pa ni "izletel" noben drug tekmovalec...ne mislim s tem zmanjševat rezultatov Bajca, se pa v skokih dostikrat zgodi, da nekdo "izleti" iz istega sistema treninga čisto nepričakovano in začne delat rezultate, četudi so ostali totalno v povprečju ali celo podpovprečju..naj v miru dela do konca sezone, do takrat bo pa vsa zadeva bolj pregledna...

se pa po mojem dober trener v skokih loči od slabšega tako, da ima več "žezl v ognju", kar ne pomeni, da morajo vsi skakat na stopničke...ampak da se vidi, da cela ekipa napreduje...

Nekdo je prej omenil Grosa...ravno on je tipičen primer trenerja, ki se je "skrival" za rezultati enega skakalca, plod njegovega dela p aje bil popolen razpad sistema in ekipe...pa tud Petrke ni ustvaril on in tud za Petrko marsikateri strokovnjak ni znal razložit, zakaj je ravno on "izletel"...ostali so pa v tistih letih samo tonli v globino!

Tole podpišem tudi jaz. Sicer priznam, da sem si tudi jaz po koncu lanske sezone zaželel spremembe - vendarle je bilo očitno da imamo 3 zelo dobre skakalce, ki pa ne dosegajo konstantnih rezultatov... tudi dosežki na SP so bili porazni. In takrat je bila okrog Bajca res neka evforija, dosežki pod Zupanovim vodstvom (Salt Lake City, Oberstdorf, Žontino 3. mesto na novoletni turneji op.p.) so kar naenkrat utonili v pozabo. Dozdeva se mi (in sem prepričan da se bo še pokazalo) da smo iz rok spustili enega boljših trenerjev za skoke, pa se sami tega nismo zavedali. No, po svoje je normalno da ob zasičenju pride do nekoliko slabših rezultatov in menjave trenerja. A moti me predvsem Bajc kot osebnost! Težko ocenjujem njegove trenerske kvalitete, a kot na dlani je, da vzdušje v reprezentanci NI sproščeno. Temu primerni pa so tudi rezultati.

Žal mi je predvsem za Benkota. Njegov potencial je izjemen - predispozicije, občutki za letenje, povsem sodobna skakalna tehnika. Za razliko od ostalih naših bi se mirno moral uvrščati vsaj pod vrh. A se zdi trenutno povsem izgubljen. Vprašanje če je Bajc trener, ki mu je sposoben povrniti zaupanje vase.

MERLIN
04.01.2007, 20:57
Tole podpišem tudi jaz. Sicer priznam, da sem si tudi jaz po koncu lanske sezone zaželel spremembe - vendarle je bilo očitno da imamo 3 zelo dobre skakalce, ki pa ne dosegajo konstantnih rezultatov... tudi dosežki na SP so bili porazni. In takrat je bila okrog Bajca res neka evforija, dosežki pod Zupanovim vodstvom (Salt Lake City, Oberstdorf, Žontino 3. mesto na novoletni turneji op.p.) so kar naenkrat utonili v pozabo. Dozdeva se mi (in sem prepričan da se bo še pokazalo) da smo iz rok spustili enega boljših trenerjev za skoke, pa se sami tega nismo zavedali. No, po svoje je normalno da ob zasičenju pride do nekoliko slabših rezultatov in menjave trenerja. A moti me predvsem Bajc kot osebnost! Težko ocenjujem njegove trenerske kvalitete, a kot na dlani je, da vzdušje v reprezentanci NI sproščeno. Temu primerni pa so tudi rezultati.

Žal mi je predvsem za Benkota. Njegov potencial je izjemen - predispozicije, občutki za letenje, povsem sodobna skakalna tehnika. Za razliko od ostalih naših bi se mirno moral uvrščati vsaj pod vrh. A se zdi trenutno povsem izgubljen. Vprašanje če je Bajc trener, ki mu je sposoben povrniti zaupanje vase.

benko si je velik kriv sam.ali 90%
je eden največjih talentov v skokih..sam čist neresen športnik..preverjeno..
ne bi zdej o tem ampak..vse te afere o pijači in neresnostih niso izmišljenje..
nikogar ni da bi jih postavil ob steno..fantje so mladi in ni jim trba skrbeti za prihodnost..

žućo
07.01.2007, 07:00
Res jim je lahko žal da so se znebili ZUpana

rikec
07.01.2007, 08:22
Pustimo času čas in dajmo Bajcu priložnost do konca sezone. Sej itak več nimamo kaj zgubit. Slabših rezultatov kot so, pa res ne more več biti. Zato mislim, da naj fantje kar lepo trenirajo, mi pa bomo morali na boljše rezultate še malo počakat. Jaz verjamem v Bajca!
Prej je eden omenil, da Bajc nima nekih velikih zaslug za rezultate pri Japoncih in Jandi. S tem se ne morem čisto strinjat. :nonono: Kakor je meni znano, je bil Vasja Bajc pri Japoncih tudi prvi trener ne samo pomočnik, tako, da ima kar veliko zaslug za uspehe Japoncev. Glede Jande... Janda tudi ni bil hudo uspešen preden ni prišel Bajc, potem ste pa videli v lanski sezoni, za kar pa ima tudi Bajc veliko zaslug.

rikec
07.01.2007, 08:37
P.S.
Kar se pa tiče naših fantov in Benkoviča pa... Sigurno jih je način dela Bajca nekoliko zmedel, zato tudi slabši rezultati. Ne poznam razmer v reprezentanci, ali je vzdušje dobro ali ne,... pa vseeno mislim, morajo določene zadeve fantje pri sebi sami razčistit.
Po prvih slabših rezultatih so zgubili samozavest in sedaj jo iščejo in iščejo... tekmovalci in trenerji skupaj.

Meni se že nekaj časa (beri: let) v glavi postavlja eno drugo vprašanje. A je mogoče kdo opazil, kako "agresiven" je ob neuspehih Primož Ulaga? Mislim, da je on tisti, ki preveč javno in med reprezentanti in trenerji dela neke hude pritiske. Sigurno ne morejo biti potem tako 100% sproščeni in fokusirani na pravo in kvalitetno delo, če jim nekdo venomer nekaj "grozi" in preti :nonono: :nonono: :nonono:

Vem, da bo marsikdo ob tem rekel, da postopa Ulaga čisto prav in da zahteva rezultate.Ampak veste to je ŠPORT. V športu se ne da narediti nič na silo. Čisto nič!!! :nonono: :nonono: :nonono: Če jih bo še naprej tako pritiskal, ne vem kaj bo. Take zadeve (pre)hitro zlezejo tekmovalcem pod kožo in potem jih je ZELO ZELO težko odpraviti in sanirati.

Kaj pravite kakšne so pa kaj razmere v nemški reprezentanci. Oni tudi nimajo letos nekih hudih uspehov kot so jih bili vajeni v preteklosti, pa... ne vem a že odstavljajo trenerja??? Odgovor je :nonono: :nonono: :nonono: , so potrpežljivi in predvidevam, da bodo na boljše rezultate čakali do konca sezone. Seveda bo potem trener odletel, če ne bo bolje.

Seveda naši funkcionarji bi pa trenerja menjali sredi sezone... ma nimam komentarja glede tega.

Duh
07.01.2007, 09:49
Pustimo času čas in dajmo Bajcu priložnost do konca sezone. Sej itak več nimamo kaj zgubit. Slabših rezultatov kot so, pa res ne more več biti. Zato mislim, da naj fantje kar lepo trenirajo, mi pa bomo morali na boljše rezultate še malo počakat. Jaz verjamem v Bajca!
Prej je eden omenil, da Bajc nima nekih velikih zaslug za rezultate pri Japoncih in Jandi. S tem se ne morem čisto strinjat. :nonono: Kakor je meni znano, je bil Vasja Bajc pri Japoncih tudi prvi trener ne samo pomočnik, tako, da ima kar veliko zaslug za uspehe Japoncev. Glede Jande... Janda tudi ni bil hudo uspešen preden ni prišel Bajc, potem ste pa videli v lanski sezoni, za kar pa ima tudi Bajc veliko zaslug.

Rikec se skoraj popolnom strinjam s teboj, sploh glede tega, da naj se jih pusti v miru delat naprej do konca sezone s čim manj panike...pač naj oddelajo svoje do konca, tako kot so si zastavili...

tisto glede bajca pa tud delno...mogoče sem bil malo pregrob do njega in je izpadlo drugače kot sem hotel. Predvsem zaradi tega, ker sem hotel nakazat na histerijo ob menjavah, ko javnost začne pljuvat trenutnega trenerja, se navduši na nekega novega"rešitelja", se mu piše slavospeve in pričakuje, da bo z eno roko uredil zadeve in naredil rezultate....je pa Bajec delno tudi sam kriv, ker je tud sam lani dajal nekatere izjave, ko je Zupan bil še trener, ki se mu pa zdaj vračajo kot bumerang...in v nekaterih zdaj zanika celo samega sebe...

glede njegove strokovnosti sploh ne dvomim...se mu je pa v času tiste "revolucije" pripisovalo le malo preveč zaslug...opravil je dobro delo in se ima s čim pokazat...ampak še vedno, ko je prišel k japoncem ni prišel za glavnega trenerja...to je ratal kasneje...ampak šele po najboljših "japonski letih" (tu bi tud zdaj lahko o marsičem filozofirali ;) )...janda je pa že ob zaključku sezone, preden je prišel bajc k čehom, nakazal dobre rezultate...

Mogoče to moje pisanje res deluje kot neka kritika Bajca, kar pa ni res...bajc je dober strokovnjak..mene bolj moti, ko začne javnost prehitro pritiskat na neko trenutno vodstvo in potem enega pribijejo na križ, drugega pa kujejo v zvezde, na koncu pa vsi skupaj izgubimo neko realno sliko...

drugače pa po mojih informaicjah (baba čula baba rekla :P ) je večinoma reprezentantov dobro sprejela bajca in nekaj njegovih novih metod...in so prčakovali "premik navzgor"...

Tiran
07.01.2007, 10:57
Kaj pravite kakšne so pa kaj razmere v nemški reprezentanci. Oni tudi nimajo letos nekih hudih uspehov kot so jih bili vajeni v preteklosti, pa... ne vem a že odstavljajo trenerja??? Odgovor je :nonono: :nonono: :nonono: , so potrpežljivi in predvidevam, da bodo na boljše rezultate čakali do konca sezone. Seveda bo potem trener odletel, če ne bo bolje.

Hehe verjemi, da so pritiski v nemški reprezentanci še veliiiiiiiiko hujši... javnost enostavno zahteva rezultate in to za vsako ceno. Čeprav prave podlage za to ni - Nemci imajo po poškodbi Neumayerja in po izginotju Herra le 3 solidne tekmovalce... apetiiti javnosti so seveda precej večji. Osebno pa sem pri naših predvsem naveličan teh raznih kriz, ki se po prihodu Zupana vlečejo že 5 sezon... ampak se bo očitno na to treba privaditi. Pač nimamo tolikšnega števila skakalcev z "močnimi nogami", ki bi se tudi ob nekoliko slabši formi vseeno uvrščali med dobitnike točk. Sistematičnega dela z mladimi po vzoru Avstrijcev pa tudi nimamo, med klubi poteka preveliko rivalstvo. Sam sem razmišljal, če po vzoru Avstrijcev, Nemcev, Fincev, Japoncev, Norvežanov, obstaja tudi "Slovenska skakalna šola"?

Odgovor je seveda nikalen.

snežko
07.01.2007, 14:48
:) bravo petri za 6 mesto na ski touru.... za finale neusmiljen klanec kjer se smuča! divje! na koncu so babe popadale v cilj kot bi jih eden postrelil. me prav zanima če se bo te slike dal kje videti.

monster
07.01.2007, 14:51
blo je res hudo :) bravo Petra

žućo
14.01.2007, 07:38
jacobsen zmagal v poletih. kranjec je bil 13. urbanc pa v debitantnem nastopu 17.

Tiran
14.01.2007, 12:34
Katastrofa - včeraj na POP TV so pokazali utrinke s treninga naših fantov, ki ga po novem spremlja tudi Primož Ulaga. In seveda - Ulaga je že začel komandirati in se vmešavati v delo naših. Po tem kar sem videl na TV, je vse skupaj izgledalo prav smešno. No kar je najbolj važno, tekmovalci tega niso sprejeli z odobravanjem - kar sta jasno povedala Benkovič in Damjan, ki po po novem treniral sam, ker se z Ulaginim načinom dela ne strinja.

Khm, khm...

rikec
14.01.2007, 14:48
Še vedno mislim, da je potrebno dati Bajcu priložnost do konca. Saj tako in tako nimamo več kaj za izgubit... Če se jim pa na svetovnem prvenstvu kaj več "pokrompiri" pa toliko bolje... :2thumbs:

Limml
14.01.2007, 14:55
Katastrofa - včeraj na POP TV so pokazali utrinke s treninga naših fantov, ki ga po novem spremlja tudi Primož Ulaga. In seveda - Ulaga je že začel komandirati in se vmešavati v delo naših. Po tem kar sem videl na TV, je vse skupaj izgledalo prav smešno. No kar je najbolj važno, tekmovalci tega niso sprejeli z odobravanjem - kar sta jasno povedala Benkovič in Damjan, ki po po novem treniral sam, ker se z Ulaginim načinom dela ne strinja.

Khm, khm...

se strinjam, sme gledal, čista tema, se gre enga vseveda, mislem groza res...

pa dejstvo je, da zdej, ko jim gre slabo zioher ne rabjo še enga , ki jim po glavi skakal.....itak mi gre pa ulaga na Qurac odkar se je neki z Zupanom duval

dadod
18.01.2007, 15:19
Slovo Dragšičeve na Pokljuki.
http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10181010701171555040

ervin34
18.01.2007, 15:26
verjetno je družina na vrsti :)

ježek
18.01.2007, 17:24
ka biatlon je tudi nordijsko smučanje?

ervin34
18.01.2007, 17:31
po moje je :dontknow:

Duh
18.01.2007, 18:25
Ja tud biatlon spada pod "nordijske" športe...

Drugače pa gre za slovo GRAŠIČeve al pa KOBLARjeve...ne pa DRAGŠIČeve!!!

SuperPig
18.01.2007, 19:49
Dragšičeve:D

strašljivka
19.01.2007, 14:44
bravo punce !

pinky
20.01.2007, 18:46
Urbanc :2thumbs:

dija
20.01.2007, 19:55
jaz še zdaj komaj verjamem, kaj se je danes zgodilo...

3 je do zdaj prišel do točk, do tega dne je bilo njegovo najboljše mesto v svetovnem pokalu 17.

danes pa je zmagal, g+hvala veter, hvala Urbanc:2thumbs:

Tiran
20.01.2007, 22:48
Uau! Kakšen dan!!! Hehe očitno se že poznajo sadovi dela Primoža Ulage;) Sicer je pa za vse skupaj "kriva" žirija, ki je kljub neregularnim pogojem (zahrbtni sunki vetra, ki je obenem še obračal smer) speljala tekmo do konca in nosi tudi glavno odgovornost za padec nesrečnega Mazocha. Tipičen primer kako se nekdo ničesar ne nauči od napak iz preteklosti...:nonono: :mad: :nonono:

Kar se pa Urbanca (na tekmo se je uvrstil kot zadnji, 35.!!!) tiče, bi pa povedal tole. Dejansko je opravil zelo dober skok (samo s pomočjo vetra še noben tekmovalec ni zmagal) in dejstvo je, da je imel izvrstne vremenske razmere (po posnetku sodeč 3-4 m/s). Redko pa se govori o tem, da vsi skakalci zaradi drugačnih stilov skakanja ne koristijo dobrih razmer v enaki meri. Nekateri jih izkoristijo bolj, nekateri manj. Urbanc je tipičen primer skakalca, za katerega sem prepričan da se je v regularnih razmerah ob vzgonskem vetru stalno sposoben uvrščati med 15. Podobno velja tudi za ostale naše - Benkovič, Damjan in Kranjec so dobre vremenske razmere vselej močno izkoristili v svoj prid - Benko je na podoben način postal tudi svetovni prvak. Tako bi lahko morda govorili o nekakšni slovenski šoli skakanja:) Trik se pomojem skriva v zelo veliki letalni površini, ki jo takšni skakalci ustvarijo, ter v izrednih občutkih za letenje. Takšni skakalci v takih razmerah res uživajo in so praviloma tudi zelo dobri letalci. Roar Ljoekelsoey je tipičen primer takšnega skakalca in je dobil že veliko tekem, kjer so bile razmere na meji regularnosti. Podobno velja tudi za Kasaia, ki je bil letos 3. v Garmischu, pa za Morgensterna, Jacobsena, Kocha, Widhoelzla.

Dejstvo je torej, da so šle Urbancu take razmere še toliko bolj na roko. Če bodo jutri razmere stabilne in veter vzgonski (kar je za zgodnjo popoldansko uro ponavadi običajno) se lahko nadejamo novega dobrega rezultata...

Duh
21.01.2007, 10:09
čestitke Urbancu...tud mi rabimo srečo...pa če bo šlo urbancu tako naprej, upam da si ne bo ulaga spet lastil izključnih zaslug...rbanc je prihajal v "formo" (bo še čas pokazal kakšno) prede je ulaga vtaknil svoj nos v ekipo...takrat, ko ga je pa vtaknil sta pa urbanc in kranjec šla v vikesund...upam na vse najboljše in da se bodod na koncu sezone lahko vsi skupaj veselili...skakalci, trenerji, direktor in seveda mi :p

Je pa žal to zmago zasenčil hud padec Mazocha...mediji pišejo, da je v komi in je stanje kritično...naj bi imel počeno lubanjo in notranje poškodbe trebuha...zadeva je resna...upam na najboljše!!

stLARA
21.01.2007, 10:20
No, koliko je "vredna" Urbančeva včerajšnja zmaga, bo lahko pokazal že danes, če bodo razmere seveda boljše, in če seveda sploh tekma bo ("krožijo" nepreverjerjene govorice o možnem bojkotu tekme s strani tekmovalcev, taradi včerajšnjih dogodkov... Čeprav je to skoraj menogoče).

Sicer pa je Mazochov padec naravnost grozljiv. Fantu baje res ne kaže dobro.
To, zakaj je do njega prišlo, pa je zgodba zase. Žirija:censored:

strašljivka
21.01.2007, 12:07
bravo Tadeja, bravo punce !

snežko
21.01.2007, 17:25
:) nravo urbanc - bodo imeli medijo sedaj spet kaj pozitivnega za pisat. vsaj nekej časa. novo upanje za skakalce - upamo samo lahko da to ni bil preblisk...

čestitke tudi tadeji in organizatorjem na pokljuki. dobr tale vikend za naše...

svetovno prbvenstvo se bliža...dejmo naši

Duh
25.01.2007, 08:31
http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10281020701242150080

No pa mamo spet stalo...Bajc ponudil odstop zaradi nenehnih pritiskov Ulage in vmešavanja v strokovno delo....

Res da rezultati, z izjemo Urbančeve zmage, ki pa se mora "potrdit" še v naslednjih tekmah, niso rožnati.
Res da Bajc ni nezmotljiv in nedotakljiv, kar pa velja tudi za Ulaga...

Bajca naj pustijo do konca sezone in naj potem v miru naredijo analizo...vsi skupaj in se odločijo za naprej...to bi bilo po moje najprimernejši način...

Ulaga pa se obnaša, kot da ne bi imel 5 razredov osnovne šola...kot da kot direktor nima drugih vzvodov za pritisk na trenerje in tekmovalce, kot pa vmešavanje v stroko...

reddevill
25.01.2007, 09:24
Zdravo,

Logičn da ni rezultatov sej rezultati ne pridejo kr takoj. to sm se bal že od samega začetka ker smo slovenci nekak prcakval da sedaj ko bo pa Vasja Bajc prsu bojo pa naši "orli" začeli kar zmagovati.

Ulaga bi biu pa najbl srečn če bi biu on glavn direktor nordijskih disciplin, športni direktor, glavni trener, pomočnik trenerja, tajnica na smučarski zvezi, računovodja,...., pa še čistilka.

partibrejker
25.01.2007, 11:47
ta ulaga mi gre že najetra že pri zupanu se je vemšaval skos neki sred sezone.:nonono:

Duh
25.01.2007, 12:15
Res je, kot sem že napisal ima kot direktor sigurno druge vzvode za reševanje nastalih težav, ne pa da se meša v stroko na način, kot se očitno je...

Očitno je bilo "belaja" včeraj na tem odboru. Me prav zanima kako sta se "pogovarjala" Bajc in Ulaga...Glede na to, da je Bajc zapustil sejo predčasno, sta si verjetno kar fejst skočla v lase...me prav zanima kak je bil nivo debate, eheh...

Bi pa rad še slišal drugo stran...saj v tem odboru sedijo tudi ostali. Bajec pravi, da so ga BAJE, po njegovem predčasnem odhodu odstavili...a je to isti odpor, katerega vodi Franci Petek?

Meni se je Franci vedno zdel razsoden in OK oseba...prav zato bi rad še slišal njegovo mnenje...če sploh je v tem odboru!

Duh
25.01.2007, 12:28
No...pa smo prejeli novico: http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10281020701251055450

Ari Peka Nikola je postal trener slovenske reprezentance....Predin je pa "nostradamus" verjetno, eheh...

Ulaga bo še vedno sodeloval v stroki :p...janso je da je direkor in kot tak odgovorn za rezultate...sem tudi že povedal o bajcu kar sem mislil. Mi je jasno, da ima direktor moč in pravico da odstavlja in postavlja trenerje...mi pa ni jasno zakaj postavlja take trenerje, da jim potem mora "dihat" za ovratnik in pomagat pri strokovnem delu? Pomeni, da je on tisti, ki nastavlja "nesposobno ekipo"?

SuperPig
25.01.2007, 12:33
po polovici sezone je že odpustil trenerja:D

reddevill
25.01.2007, 13:11
Tole kar se dogaja na nasi zvezi je: no comment!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

klasično grejo skoki v sloveniji počasi v k....

Tiran
25.01.2007, 13:51
Hehe verjamem da je Bajcu prekipelo, po tem kar so pokazali posnetki na POP TV, ko je Ulaga prisostvoval na treningu bi vsak normalen človek dal roke stran. Mnogi pravijo, da se je Ulaga podobno obnašal že kot tekmovalec - obenem je vseskozi iskal vse možne vzroke če mu skok ni uspel. Morda kdo ve kaj več o tem?

reddevill
25.01.2007, 17:05
Kar se tiče njegove karjere vem sam to da je bil bolj ritoliznik, drugače so pa naredili film o Primožu uUlagi in Vasje Bajcu z naslovomče me spomin ne vara: Bela vrana. zelo star film ce ga bos kje dobil je vreden ogleda

Duh
28.01.2007, 20:47
Strokovno delo našega direktorja Ulage že kaže rezultate. Preden se je vključil v strokovno delo naših, že tako izgubljenih skakalcev, so se vsaj po 3-4 uvrščali na tekmo in hitro izpadejo..napredek, posledica njegovih novih metod je, uvrščanje dveh na tekmoa in hiter izpad...

Spet je postavil novega trenerja, kateremu očitno ne zaupa, kar lahko sklepamo po tem, da mu je obljubil lastno prisotnost na treningih...

Sicer nisme bil ravno Bajcev fan, pa vseeno menim, da bi bilo bolje, da ga pusti vsaj do konca sezone. Skakalci pa majo Ulage baje že poln kufer...z menjavo trenerja bi se lahko tudi sam umaknil...pa očitno ni tako...zakaj pa je potem spet postavil takega trenerja, namesto katerega "mora" sam opravljat njegovo delo?

ježek
01.02.2007, 16:29
Ja tud biatlon spada pod "nordijske" športe...

Drugače pa gre za slovo GRAŠIČeve al pa KOBLARjeve...ne pa DRAGŠIČeve!!!

ja nwm.. če spada.. ker spetovno prvesntvo nimajo taklrat ku je pa SP v nordiskih disciplinah.. tak da nwm no

Duh
01.02.2007, 18:08
Res da so se bitalonci ločili od tekaško-skakalne zveze in FISe in so samostojni...zato imajo tudi svoj termin, tisteg apač, ki si ga izberejo sami...pri nas se pod nordijske športe pojmuje tudi biatlon, vsaj po mojem...

je pa res da te različne športe v tujini imenujejo drugače..sky jumps, cross country, ...edina disciplina, ki ima v imenu pojem nordijsko je kombinacija (nordijska - skoki+teki)...

sicer pa verjetno veš in sem samo malo zabluzil, eheh

snežko
10.02.2007, 18:51
:) in naši orli so vzleteli....a bomo spet na sp presenetl...

Duh
11.02.2007, 07:39
jupi...Damjan tretji...upam da bo ta rezultat malo razvedril tudi ostale fante...da se bo "voz" počasi obrnil na vzgor...:2thumbs:...v bistvu sem upal, ampak nisem verjel, da mu bo tud v drugi seriji ratalo narest skok za medalje...pa je...po vsej tragediji, ki se je dogajala znotraj in okoli reprezentance je končno posijalo sonce :) ...Damjanu pa te dobre skoke še posebej privoščim...

Ta "mala letalnica" v Willingenu je pa super, skoki zgledajo kot "mini poleti". Ta bi znala še Krajncu ugajat, škoda, da ga niso poslali na tekmovanje...

dadod
22.02.2007, 12:07
Majdičeva do srebrne medalje.:2thumbs:
http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10281040702220851180

eisenhower
22.02.2007, 12:30
jp, sem gledal, dobra je bla res:2thumbs::2thumbs::2thumbs:

končno po vsej smoli, ki jo je imela lani na OI:2thumbs::2thumbs::2thumbs:

Zdaj pa sproščeno na ostale tekme, pa še kako medajlo, sposobna je:approve:

Drgač je pa tale norvežanka:P:P:P:P

D' Andre
22.02.2007, 12:53
Bravo Petra! :cmoka:

*anastazija*
22.02.2007, 13:26
Ni blo lepšga kt pa tale tekma...Petra je res najbolša...zdj pa lahko reče da vsak vrhunski športnik sanja svoje sanje....juuuuuupppppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiii

Oja
22.02.2007, 13:59
Petra je res prava šampionka. Kapo dol!

butcher1
22.02.2007, 14:07
To lahko doseže samo športnik s karakterjem! Čestitke Petra!!!

Cavallo
22.02.2007, 15:36
Še čestitke iz moje strani :) Z vsem srcem ji privoščim!

MERLIN
22.02.2007, 17:06
mislim da že imamo športnico leta 2007...
z vsem..karakterjem, pristopom,nastopom lahko povozi vse slovenske športnice..
tina maze ji ni do kolen..
v preteklosti so ji enakovredne le Bukovčeva, Joli in Mateja svet

Cavallo
22.02.2007, 17:12
Če govorimo za to sezono potem zagotovo. Mazetova je pa koklja! Nevem kaj se gre sankat če se nezna. Kake so padale na začetku sezone. Da je nevem v kaki formi, da ker ima fanta da bo sedaj še boljšta ... krneki. Spat nej gre al pa nej drugo leto res nekaj naredi!

snežko
22.02.2007, 17:28
:) bravo petra. boljšega začetka si nismo mogli želeti. medalja na štartu sp. verjamem da bo to sprostilo napetosti in bo še kak dober rezultat prišel. harigato!

Duh
22.02.2007, 18:02
Čestitke Petri, si je res zaslužila to zmago, sploh v takem garaškem športu...ja, verjetno mamo res že športnico slovenije, če se slučajno ne bo Joli strgalo v tej sezoni, eheh...

drugače pa ja, si zasluži vse pohvale...mediji se ji bodo zdaj prilozovali, laskali, naredili iz nje princeso, kraljico, neko nadbožanstvo...potem pa, ko/če bodo prišli tudi slabši trenutki njene kariere, samo upam, da je ne bodo vsi supaj z javnostjo raztrgali, da samo odžira denar davkoplačevalcev ;)...

rikec
22.02.2007, 19:28
Čestitke Petri!!! :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: Končno je dolgoletni trud poplačan. Seveda zdaj se šele začenja... Upam, da ji še kaj takšnega uspe. Še nekrat iskrene čestitke... Bravo petra! :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

monster
23.02.2007, 16:55
Bravo bravo Petra :D :D

ful garanja, ful trme, ful talenta in evo ...

kaj bomo morali malo drugače pogledati na naše paradne zimske discipline ...Petra in zdaj tudi Jerman :D

Teki in smuk ;)

snežko
24.02.2007, 14:40
:) naši orliči so pa pocepali dol...

Oja
24.02.2007, 16:22
:) naši orliči so pa pocepali dol...

Eh, kaj pa. Saj ne da bi pričakovala ne vem kaj, ampak nobeden med 30 je pa res tu mač. :nonono:

Drugače pa ful razburljiva tekma, kakršnih si lahko samo želim. Bravo, Amman, še bolj pa Olli! :2thumbs:

Cavallo
24.02.2007, 16:25
Matr kaj se je vsem u rit ubrnil ? :) Svaka jim cast! :)

snežko
25.02.2007, 12:36
:) yap - bili smo 10. superca

matejoli
25.02.2007, 14:40
Živjo vsem!
Kaj menite na naše "orle"? Višek neuspeha slovenskega skakalnega športa z očitno iz zdravstvenih razlogov nesposobnim komentatorjem, ki že 3 leta na vseh tekmah ob komentarjih redno pokašljuje. Nekaj je hudo narobe z vsemi skupaj.:dontknow:

MERLIN
25.02.2007, 16:47
ma pol sam poslušaš jerjena damjana k odgovarja k en zajc in je kao zadovoljen...
in da je mogoče rahlo razočaran..ker neki..

snežko
25.02.2007, 17:16
Živjo vsem!
Kaj menite na naše "orle"? Višek neuspeha slovenskega skakalnega športa z očitno iz zdravstvenih razlogov nesposobnim komentatorjem, ki že 3 leta na vseh tekmah ob komentarjih redno pokašljuje. Nekaj je hudo narobe z vsemi skupaj.:dontknow:

:) to pa cigarete naredijo...

Duh
25.02.2007, 17:54
:) to pa cigarete naredijo...
A je bil to Stare?...ker v zadnjih letih sem slišal samo enega komentatorja, ki tako brezoirno "hrakla" in "vleče žnoder" in to je ravno ta komentator, ehhe...sicer pa mene to njegovo pohrkavanje niti ne moti, moti me pri njemu nekaj drugega...za skoke je bolj primeren Kavčič (moje skromno mnenje)...ne vem zakaj ga ne pustijo oddelat celo sezono, ker se bo tako lahko še bolje uvedel...zdaj pa rotirajo malo Stareta, malo Kavčiča, pol majo pa še enega junca...stare v glavnme pobere samo smetano...polete, SPje in OI...meni on ne sede nikak...

sicer pa, ko sm že pru komentatorjih in medijih...se je že začelo počasi..zadnjič (ob kolajni Petre - princesa, kraljica, ...)sem omenil kako te mediji dvignije v oblake, ko ti rata, naredijo s športnika še večjega heroja, kot je v resnici...se mu prilizujejo, da dobijo intervjujeje...potem pa ko jim ne gre, pa so po navadi prvi, ki jih kicknejo in spluvajo, pa še očitajo jim kasneje, da jim so se nosili/nosile kot kralji/kraljice, za katere so jih naredili in proglasili sami...

no...danes pa pslušam val 202 popoldne...pa se javlja naš komentator iz japonske in začne približno tako: "no, vsi slovenci ki ste se danes vsatli tako zgodaj, da bi si ogledali Petrin tek in nov vrhunski rezultat, ste bili verjetno razočarani...."

Petra je bila 16, v disciplini ki ni njena...16. mesto smo pred 3emi sezonami lahko samo sanjali...pred dnevi je padla medalja, upam, da to zdaj ne bo nonstop merilo javnosti in da je ne bomo sesuvali, ko bo prišel čas, ko ne bo skoz na vrhu...ja, žal tud takšni časi pridejo...

matejoli
25.02.2007, 19:09
A je bil to Stare?...ker v zadnjih letih sem slišal samo enega komentatorja, ki tako brezoirno "hrakla" in "vleče žnoder" in to je ravno ta komentator, ehhe...sicer pa mene to njegovo pohrkavanje niti ne moti, moti me pri njemu nekaj drugega...za skoke je bolj primeren Kavčič (moje skromno mnenje)...ne vem zakaj ga ne pustijo oddelat celo sezono, ker se bo tako lahko še bolje uvedel...zdaj pa rotirajo malo Stareta, malo Kavčiča, pol majo pa še enega junca...stare v glavnme pobere samo smetano...polete, SPje in OI...meni on ne sede nikak...

sicer pa, ko sm že pru komentatorjih in medijih...se je že začelo počasi..zadnjič (ob kolajni Petre - princesa, kraljica, ...)sem omenil kako te mediji dvignije v oblake, ko ti rata, naredijo s športnika še večjega heroja, kot je v resnici...se mu prilizujejo, da dobijo intervjujeje...potem pa ko jim ne gre, pa so po navadi prvi, ki jih kicknejo in spluvajo, pa še očitajo jim kasneje, da jim so se nosili/nosile kot kralji/kraljice, za katere so jih naredili in proglasili sami...

no...danes pa pslušam val 202 popoldne...pa se javlja naš komentator iz japonske in začne približno tako: "no, vsi slovenci ki ste se danes vsatli tako zgodaj, da bi si ogledali Petrin tek in nov vrhunski rezultat, ste bili verjetno razočarani...."

Petra je bila 16, v disciplini ki ni njena...16. mesto smo pred 3emi sezonami lahko samo sanjali...pred dnevi je padla medalja, upam, da to zdaj ne bo nonstop merilo javnosti in da je ne bomo sesuvali, ko bo prišel čas, ko ne bo skoz na vrhu...ja, žal tud takšni časi pridejo...

Ja, Stare je ta hrkač al žlonder... se popolnoma strinjam, da je Kavčič razred+, pa tvoje mišljenje o Majdičevi je absolutno pozitivno in realno. Še ena malenkost od našega nekoč najboljšega orla. Pred leti je za zlato svetilko (v Velenju) bil ravno ta, takrat še fantič, prejšnji večer s čikom, pivom in viskijem prepojen do skorajšnje nezavesti, tudi stati ni mogel brez naslona. No, ko se je čez nekaj ur pričelo tekmovanje, pa je gladko pomedel z vso konkurenco. Bil je tako mlad, da s svojimi možgani sploh ni upravljal, ko pa je začel, pa so ga že naši strokovni delavci (psihologi...) tako "napumpali", da se na tekmovanjih sploh ni mogel spustiti po naletni stezi brez strahu, obilico treme itd., tako kot vsi ostali naši, ki so že nekaj časa pod tem "strokovnim" vodstvom.
Na žalost rezultati niso važni, le dobiček, financerji smo pa itak MI - DAVKOPLAČEVALCI. Tako se to ne sme nadaljevati:nonono: