Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Požarni zid

siFlay
28.11.2006, 08:03
Imam težave s požarnim zidom - ISA Server.
Prosim, če lahko kdo sporoči katere porte je potrebno odpreti za normalno delovanje komunikatorja.

Ob prijavi mi komunikator izpiše: "voip.siol.net prijava za uporabo telefonskih storitev ni uspela ....". Deluje samo tekstovno sporočanja.

Gledal sem že XML in log datoteke, v njih so navedeni porti (443, 3478, 5060...) pa na ISA serverju nič ne pomaga. Če odprem port 3478 mi ISA napiše denied connection na 3479 itd. Odpiral sem tudi območje portov npr, 3478-3485. Vedno pa je problem zadnji odprti port +1, koliko daleč to gre se pa nisem igral.

Potreboval bi tudi informacijo kakšen tip porta mora biti odprt (IP, UDP) in smeri prenosov (Inbound, Outbound, receive, send, send receive,.....). Kombinacij je mnogo, morda tukaj delam napako.

Po mojem bo še kdo kdaj rabil to informacijo, saj verjetno ne uporabljam firewall-a samo jaz.

Lep pozdrav

admin
28.11.2006, 10:42
V primeru te napake je treba preveriti povezljivost na naslednjih portih:

SIP:
voip.siol.net UDP 5060, potem pa strežnik pošilja na dogovorjeni UDP port (klienta) ki je 1024+

siFlay
28.11.2006, 15:40
Ne pomaga, komunikator ne dela, če ima še kdo kakšno idejo ...... :nonono:

AlienRex
28.11.2006, 19:11
IMHO imajo nekater FW lahko probleme s SIPom. Morda je to tudi v tvojem primeru.

Iz http://www.microsoft.com/technet/isa/2000/maintain/isaimsec.mspx:
SIPS. Features such as voice, video, application sharing, and whiteboard require a connection to be made between an internal and external client, and use SIP Signaling (SIPS) to set up the communication session, which then uses dynamic ports. For example, using audio/video (AV) requires opening all UDP ports between 5004 and 65535 to allow SIP and media streams (RTP) to cross the firewall. The use of dynamic ports without an associated application filter is a problem because ISA Server does not have information about which ports to open and at what time. No ISA Server SIP application filter is available to circumvent this issue.

siFlay
28.11.2006, 19:22
Drugače messenger voice in video delata OK, skype voice tudi deluje OK.

btrafela
29.11.2006, 07:56
V primeru te napake je treba preveriti povezljivost na naslednjih portih:

SIP:
voip.siol.net UDP 5060, potem pa strežnik pošilja na dogovorjeni UDP port (klienta) ki je 1024+

Sem odprl SIP protokol na FW(uporabljam Checkpoint), še vedno ne dela. Hoče
se mi namreč še povezati na port 3478(UDP). Če oprem še ta port, hoče iti na naslednjega.
Malo čudno to vse skupaj deluje...

siFlay
29.11.2006, 13:55
Meni se dogaja popolnoma enako, ko odprem nek port, komunikator hoče naslednjega ......

Odprl sem že vse porte iz Log datoteke (ali iz XML) v raznih range-ih, pa ni nič bolje.:nonono:

lp

siFlay
03.12.2006, 11:20
Glede na dogajanje okrog komunikatorja sem vse bolj pesimističen.

Včeraj si naložim ver. 1.1, slučajno opazim v forumu link pa si rečem poskusiti ni greh. In glej ga zlomka, po instalaciji komunikator DELA, brez kakršnegakoli posega v ISA Server, potem pa takoj hladen tuš, komunikator se poveže, lahko kličeš ni pa zvoka :nonono:

OK, si rečem bomo jutri pogledali, ugasnem PC in spat. Danes pa, na lepo nedeljsko jutro, se odločim da malo pogledam porte in si mislim 100% se da nastavit tako kot je prav. Prižgem PC, startam komunikator, pa smo spet tam, kjer sem bil dva dni nazaj, z verzijo 1.0, čez noč se noče več povezati.....:mad: Ne vem zakaj oz. kako se je lahko včeraj :nonono: .

Po mojem bo še najboljše, če vse skupaj pozabim in neham izgubljati čas. :censored:

PS
Ali kdo mogoče ve kako se lahko odjaviš, na servisnih straneh nisem nič opazil.

lp

eros1
28.12.2006, 18:44
Žal imam odgovor samo na to kako se odjaviš. SIOL Helpdesk pravi, da pisno z dopisom na SIOL.