Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Skype telefon, samodejno povezovanje

admin
28.11.2006, 11:10
Originally Posted by rock
Pozdravljen!
Zadevce še nisem dost rabu v osnovi mi dela.
Kolk klicev je možno povezat v konferenco?

Moti me njegov način samodejne povezave. Če vklopim avtomatsko povezavo ob zagonu OS prehiti povezavo in nameče nekaj oken z obvestili in ponavadi ne gre drugače kot da ga zaprem, ko se ADSL reconekta pade dol...
Skratka programček rabi "tiho" preverjanje omrežja in da le barvo ikonce v trayu spremini ko ni povezan s serverjem.

Se da "Skype telefon" prepričat za uporabo z komunikatorjem. Za telefonček na usb mi skrbi programček "Skype mate"

Konferenca podpira do 3 sogovornike; lahko da pri vzpostavitvi pride do težav, ki pa se že rešujejo.

Samodejno povezovanje: bom dodal na spisek izboljšav

V kolikor lahko v Skype telefonu spreminjaš SIP nastavitve, potem lahko -
Registrar in proxy strežnik: voip.siol.net
Port: UDP 5060
uporabniško ime: 599xxxxx@voip.siol.net

madmitch
28.11.2006, 15:03
Konferenca podpira do 3 sogovornike; lahko da pri vzpostavitvi pride do težav, ki pa se že rešujejo.

Samodejno povezovanje: bom dodal na spisek izboljšav

V kolikor lahko v Skype telefonu spreminjaš SIP nastavitve, potem lahko -
Registrar in proxy strežnik: voip.siol.net
Port: UDP 5060
uporabniško ime: 599xxxxx@voip.siol.net
Ponekod, pri nekaterih softphone programih in VoIP telefonih je za Upr. ime bolje dati samo 599XXXXXX, brez @voip.siol.net

AlienRex
28.11.2006, 19:27
USB (skype) telefon, po moje nima nobene pameti (zato vanj ne mores vpisovati nastavitev za SIP). Sam telefon ne more delati, ce nima zraven prilozenega programa (npr. skype mate, x-lite, eyebeam,..) ki skrbijo za nastavitve serverja (mimogrede vcasih je vazno poznati tudi stun server: stun.siol.net). Program in USB telefon sta povezana preko driverja (ce tega ze nima program sam).
Koliko sem sam studiral ali si omisliti USB telefon ali ne, sem ugotovil, da kombinacija:
Trust PH-2200 ali Waitec E-Zi (USB telefona), program x-lite (ali eyebeam) mora delovati na Siolu. Ce t oza skype tudi del (zaenkrat) se ne vem.
Lahko pa uporabnik rock pove model telefona, pa bo marsikaj jasno.

Kar se tice konference: a je stevilo 3 omejitev komunikatorja?
Pa ce ni skrivnost: katero opremo se uporablja za SIP server?

pteichme
11.12.2006, 08:40
Ker sem tudi sicer računalniško ne (pol) pismen, potrebujem pomoč pri ostvaritvi svoje želje, da bi uporabljal skype. Zanima me vse mogoče, predvsem, kaj potrebujem, razen programa, da bi si lahko dopisoval ali pogovarjal v živo. Potrebujem čim natančnejše in uporabno navodilo.
Zanimajo me tudi prednosti oz. pomanjkljivosti v primerjavi z msn ...
Hvala

AlienRex
14.12.2006, 18:38
http://www.najdi.si/search.jsp?q=kaj+je+skype
http://www.skype.com/help/guides/