Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Bil je praznik...

Kajtimar
28.11.2006, 21:01
Nekoč je bil 29. november praznik - Dan republike.
Bentili smo nad Beogradom, da je vreča brez dna, ker požre s svojimi skladi za nerazvite in megalomansko JLA ves denar, ki ga trudoma zaslužimo v Sloveniji... po svoje smo imeli celo prav.
Danes, ko 29. november ni več praznik, nimamo nič kaj cenejše države in od leta 2004 je treba še v sklade EU prispevati pa tudi NATO zahteva svoj delež. Mi pa se zgolj zmedeno oziramo okoli sebe, ker ne vemo prav, na koga bi najbolj bentili...

Duh
28.11.2006, 21:07
Hja, tam bomo tiho ker ne upamo niti "kihnit"...mamo pa zato cigane, kateri so lahko dežurni krivci in na katere lahko spucamo vse naše frustracije, sploh tiste za katere smo si sami krivi! ;)

sstane
28.11.2006, 22:23
Ne obupujta, cigan se dežja najbolj veseli, ker ve, da bo za njim posijalo sonce.

strašljivka
29.11.2006, 06:52
...benti... :)

Dalmatinec
29.11.2006, 06:57
Hja, tam bomo tiho ker ne upamo niti "kihnit"...mamo pa zato cigane, kateri so lahko dežurni krivci in na katere lahko spucamo vse naše frustracije, sploh tiste za katere smo si sami krivi! ;)

:2thumbs:

little_angel
29.11.2006, 09:03

Nekdo mora prevzet odgovornost:)

buba
29.11.2006, 09:07
hja - da gredo oslički samo enkrat na led -- je najbolj deplasiran pregovor, kar jih poznam...:veryevil:

Bell412
29.11.2006, 11:00
Kajtimar.. ..kaj nam mar.. ..za praznike bivšega režima? Če ni še nihče opazil, se piše leto 2006 in dobro bi bilo, ko bi živeli v sedanjosti. Jokajočih nostalgikov nam res ni mar.

mihaf
29.11.2006, 11:04
Kajtimar.. ..kaj nam mar.. ..za praznike bivšega režima? Če ni še nihče opazil, se piše leto 2006 in dobro bi bilo, ko bi živeli v sedanjosti. Jokajočih nostalgikov nam res ni mar.

Tako je. Kar pozabimo vso zgodovino. Samo da se ne bo potem kdo spomnil, a se ni holokavst že enkrat zgodil? moram pogledat v tiste knjige, ki sem jih vrgel stran.

Bell412
29.11.2006, 11:21
Tako je. Kar pozabimo vso zgodovino. Samo da se ne bo potem kdo spomnil, a se ni holokavst že enkrat zgodil? moram pogledat v tiste knjige, ki sem jih vrgel stran.
Ne spreobračaj besed. Razen, če res ne razumeš.. Jugonostalgija in jokcanje za partijskimi prazniki je nekaj drugega kot zgodovina.

Jelengar
29.11.2006, 11:57
Kajtimar, te spet daje Yugonostalgija? :nonono: Vzami v roko steklenico prepecenice s katero te zalagajo srpski prijatelji, i pici Mishko. :rolling:

Meni niti slucajno ne pade na pamet objokovanje starih casov v enopartijskem totalitarizmu. :nonono: Tisti cas stejem za izgubo casa - za cas, za katerega me je nekdo okradel. :( Danes mi je v vseh pogledih precej precej bolje kot v bedni rajnki Yugi. Hvala bogu, da je crknila. Saj taka kot je bila, tudi ni mogla preziveti. :rolling:

mihaf
29.11.2006, 12:01
Danes mi je v vseh pogledih precej precej bolje kot v bedni rajnki Yugi. Hvala bogu, da je crknila. Saj taka kot je bila, tudi ni mogla preziveti. :rolling:

jaz bi takoj Jugoslavijo nazaj. če odmislim nekaj neprijetnosti...
Sam sem živel bolje, dosti bolje. Moja družina tudi.

buba
29.11.2006, 12:54
Kajtimar, te spet daje Yugonostalgija? :nonono: Vzami v roko steklenico prepecenice s katero te zalagajo srpski prijatelji, i pici Mishko. :rolling:

Meni niti slucajno ne pade na pamet objokovanje starih casov v enopartijskem totalitarizmu. :nonono: Tisti cas stejem za izgubo casa - za cas, za katerega me je nekdo okradel. :( Danes mi je v vseh pogledih precej precej bolje kot v bedni rajnki Yugi. Hvala bogu, da je crknila. Saj taka kot je bila, tudi ni mogla preziveti. :rolling:--jasno, da nimas kaj za vekat -- saj se znova vracajo stari svinceni casi enopartijskega plitvoumja....:approve:

ElQurc
29.11.2006, 12:59
Hja, tam bomo tiho ker ne upamo niti "kihnit"...mamo pa zato cigane, kateri so lahko dežurni krivci in na katere lahko spucamo vse naše frustracije, sploh tiste za katere smo si sami krivi! ;)ne seri :)
nekaj mesecev nazaj o cigotih nisi vedel nič, danes pa si ''expert'' :veryevil:

Jelengar
29.11.2006, 13:00
--jasno, da nimas kaj za vekat -- saj se znova vracajo stari svinceni casi enopartijskega plitvoumja....:approve:
Buba, zbudi se. Real life ni spanje na partijskem sestanku. :rolling:

Mowgli
29.11.2006, 13:04
:rolling: Jaz nostalgično pogrešam VSE praznike, vsled katerih sem bil kadarkoli fraj. Da mi ne bo kdo kdaj očital, da sem pristranski. :approve:

aladin
29.11.2006, 13:04
Bentili smo nad Beogradom, da je vreča brez dna, ker požre s svojimi skladi za nerazvite in megalomansko JLA ves denar, ki ga trudoma zaslužimo v Sloveniji... po svoje smo imeli celo prav.
Danes, ko 29. november ni več praznik, nimamo nič kaj cenejše države in od leta 2004 je treba še v sklade EU prispevati pa tudi NATO zahteva svoj delež. Mi pa se zgolj zmedeno oziramo okoli sebe, ker ne vemo prav, na koga bi najbolj bentili...

v času bivše jugoslavije so ameriški delavci obiskali jugoslovanske, da bi si ogledali, kako le-ti delajo in živijo. ko so američani prišli do tovarne, je na dvorišču stal parkiran avto. vprašali so jugoslovanske delavce

čigava je tovarna ?

naša, delavska!!!

čigav pa avto ?

avto je pa direktorjev.

čez nekaj mesecev so jugoslovanski delavci obiskali američane. pred tovarno je bilo polno parkiranih avtomobilov.

čigavi so ti avtomobili, so vprašali jugoslovani.

naši, delavski.

čigava je pa tovarna ?

direktorjeva !

Jelengar
29.11.2006, 13:07
:rolling: :rolling: :rolling: :2thumbs:

buba
29.11.2006, 13:09
Buba, zbudi se. Real life ni spanje na partijskem sestanku. :rolling:--uh, hvala -- sem skoraj zaspal na temle RTV- nadzornem svetu -- novinarjev ni vec -- samo se neki tipcki v crnih kiklicah okrog hodjo-- tko, da res ne vem -- a so to kaksni novodobni SKOJ-evci al samo ministranti...:dontknow:

lila5
29.11.2006, 13:16
Meni je pa bilo lepo, ko sem v prvem razredu dobila rdečo rutico in modro čepico in postala ponosna mala pionirka........:)

aladin
29.11.2006, 13:19
Meni je pa bilo lepo, ko sem v prvem razredu dobila rdečo rutico in modro čepico in postala ponosna mala pionirka........:)

tudi hitlerjugendovci so bili zelo ponosni nase:rolling:

lila5
29.11.2006, 13:31

Pa tudi tisti otroci, katere škof ali župnik ob birmi blagoslovi so zelo ponosni nase.....vendar mislim, da ni nič narobe, če je otrok kdaj ob kakem zanj pomemben dogodku ponosen nase in se tega dogodka z veseljem spominja......

buba
29.11.2006, 13:34
Pa tudi tisti otroci, katere škof ali župnik ob birmi blagoslovi so zelo ponosni nase.....vendar mislim, da ni nič narobe, če je otrok kdaj ob kakem zanj pomemben dogodku ponosen nase in se tega dogodka z veseljem spominja......--odvisno -- na kaksen nacin je "iniciran"...:veryevil:

NaceM
29.11.2006, 13:36

Ratzinger. :D

buba
29.11.2006, 13:37
Ratzinger. :D:D :veryevil:

strašljivka
29.11.2006, 13:49
--uh, hvala -- sem skoraj zaspal na temle RTV- nadzornem svetu -- novinarjev ni vec -- samo se neki tipcki v crnih kiklicah okrog hodjo-- tko, da res ne vem -- a so to kaksni novodobni SKOJ-evci al samo ministranti...:dontknow:

mogoče so kaki splavarji ki gradijo simonitijev titanik...
pa vem da sem mel nekje njegovo sliko s titovko na glavi....

buba
29.11.2006, 13:50
pa vem da sem mel nekje njegovo sliko s titovko na glavi....--ce mislis na Grimsovega, potem je res mozno -- kot smo, danes slisali v parlamentu, je bil pri zakonu Simoniti samo za stevilo...:veryevil:

ElQurc
29.11.2006, 14:01
pa vem da sem mel nekje njegovo sliko s titovko na glavi.... misliš na tega klovna ?

http://shrani.si/files/tonceko59a.jpg

Medved Pu
29.11.2006, 14:32
Predlagam, da pošljemo denar v Beograd, obnovimo hišo cvetja, organiziramo romanja iz vrtcev in šol in zaprosimo za status avtonomne pokrajine...
Zdaj, ko so jo odkurili še Črnogorci in Kosovarji(to je še slepemu jasno), nas bodo radi vzeli.

Sicer pa Nato orožje ostaja nam, ni verjetno, da bi nas z njim tolkli kot so to počeli v imenu Jugoslavije, ker je v rokah naše vojske.
Žal tudi pridružitvenih sredstev-subvencij v 90 letih ni nihče(znal, hotel delat projektov?) črpat in so ostala Bruslju..
Za to ne moremo kriviti Bruslja, mar ne?
Kako je zdaj s črpanjem, pa se moraš pozanimati kje drugje...
:rolling:

strašljivka
29.11.2006, 15:20
--ce mislis na Grimsovega, potem je res mozno -- kot smo, danes slisali v parlamentu, je bil pri zakonu Simoniti samo za stevilo...:veryevil:

tole bo pa cel kup ljudi užallo za 1/grims... :nonono:

drugače sem pa kokr en risar, pa vas lohk operiram na srcu kokr je grims geolog ki piše zakon o medijih in se nagovarja z vi (mi, strokovna ekipa....) :kisses: :blush:

buba
29.11.2006, 15:31
tole bo pa cel kup ljudi užallo za 1/grims... :nonono:

drugače sem pa kokr en risar, pa vas lohk operiram na srcu kokr je grims geolog ki piše zakon o medijih in se nagovarja z vi (mi, strokovna ekipa....) :kisses: :blush:--hja, kaj naj recem -- tonemo, tonemo in tonemo -- no ja vazno je, da je "argentinski decek" nagrajen, da imamo Strojane in njih rablje, da imamo, plemenite glave, ki si ne zasluzijo udarca s plastenka, pac pa bi bila kaksna buteljka "pozne trgatve - jagodni izbor" bolj primerna -- koga sploh se zanima, da novinarje upokojujejo, odstavljajo in prestavljajo , v najlepsi maniri agitpropa....to ni vazno -- kruha in iger, to je vse, kar se se vpije v plitvoglave neurotransmiterje, slovenskih vecinskih "Barovcev"....:approve:

Kajtimar
29.11.2006, 15:42

Meni niti slucajno ne pade na pamet objokovanje starih casov v enopartijskem totalitarizmu. :nonono: Tisti cas stejem za izgubo casa - za cas, za katerega me je nekdo okradel. :( Danes mi je v vseh pogledih precej precej bolje kot v bedni rajnki Yugi. Hvala bogu, da je crknila. Saj taka kot je bila, tudi ni mogla preziveti. :rolling:
Saj vas zastopim, uboge duše desničarske, da se vam zdi samoumevno, kako nas vse naša današnja desna vlada odira, ker je bilo partijcem v tistih časih, ko je bil 29. november še praznik, tudi samoumevno, da Juga cuza Slovenijo. Samoumevno vam bo še naprej celo, ko vam bodo po ocenitvi vašega brloga, dodatno obdavčili tudi keramične ploščice in tip vgrajenih oken. Pa kaj... saj je bilo vse kupljeno s tujim denarjem a ne? :rolling:

Lep večer vsem skupaj... :)

Kajtimar
29.11.2006, 15:45
Si rekel večinski slovenski "Barovci" Buba? Pa še prav imaš! :approve:

buba
29.11.2006, 16:45
Si rekel večinski slovenski "Barovci" Buba? Pa še prav imaš! :approve:

Lep večer vsem skupaj... :)--ker se izgleda bliza "Ein volk, ein Reich, ein Fuehrer", so "Barovci", nujni --- nekako sta ogrozenost predvojnih Nemcev po Zidih in danasnjih Slovencev po Ciganih, na enaki valovni dolzini...:approve:

Jelengar
29.11.2006, 16:49
Saj vas zastopim, uboge duše desničarske, da se vam zdi samoumevno, kako nas vse naša današnja desna vlada odira, ker je bilo partijcem v tistih časih, ko je bil 29. november še praznik, tudi samoumevno, da Juga cuza Slovenijo. Samoumevno vam bo še naprej celo, ko vam bodo po ocenitvi vašega brloga, dodatno obdavčili tudi keramične ploščice in tip vgrajenih oken. Pa kaj... saj je bilo vse kupljeno s tujim denarjem a ne? :rolling:
Aha, v tem zmedenem odgovoru pa vonjam mocan vonj sljivovice prepecenice iz Srbije. Na zdravje, Kajtimar! :cin: Hvala curcu da je crknila ta utopicna drzava. :rolling:

Kajtimar
29.11.2006, 17:31
Aha, v tem zmedenem odgovoru pa vonjam mocan vonj sljivovice prepecenice iz Srbije. Na zdravje, Kajtimar! :cin: Hvala curcu da je crknila ta utopicna drzava. :rolling:
Sicer ne pijem ničesar, kar je po stopnji vsebnosti alkohola močnejše od piva (tudi tega si že kar nekaj časa nisem privoščil) vendar če ti tako želiš Jelengar, naj ti bo. Na zdravje! Žal pa tudi tej "samostojni" Sloveniji ne bova več dolgo nazdravljala. Če mi danes ne verjameš, se boš teh mojih besed mogoče spomnil čez nekaj let... :approve:

Medved Pu
29.11.2006, 17:40

Ne zastopiš osnove bwana...
Gauleiterji so delili ljudi od 1945 na "naše" in brezpravne "druge".
Apartheid, Piek Botha mi je bil bolj všeč kot Tito, bwana sahib. ...
Razumem bwana, da se ti kolca po vaših "naših" slavjih, meni pa veselo odmeva moj tedanji "No Kwazulu, No Transkei, no apartheid".
Zdaj bo popis, davek pa pride najmanj leto, dve kasneje, ko bo že druga vlada...
Meniš, da bo zmagal SDS, ko praviš, da bo ta druga vlada odirala?
Bwana, vi "naši" ste zmeraj znali čarat, ti že veš.:rolling: :2thumbs:

buba
29.11.2006, 17:42
Sicer ne pijem ničesar, kar je po stopnji vsebnosti alkohola močnejše od piva (tudi tega si že kar nekaj časa nisem privoščil) vendar če ti tako želiš Jelengar, naj ti bo. Na zdravje! Žal pa tudi tej "samostojni" Sloveniji ne bova več dolgo nazdravljala. Če mi danes ne verjameš, se boš teh mojih besed mogoče spomnil čez nekaj let... :approve:

Lep večer vsem skupaj... :)--pa pust Barovcem veselje -- evo, se en mesec, pa bomo z uvedbo evra, postali se bolj "samostojni" in suvereni....:approve:

Medved Pu
29.11.2006, 18:01
Buba, saj če boš šel čez mejo, ki je ni, boš lahko zaradi tradicije menjal SLO Evre v Kune in nato spet nazaj...
Kdo ti brani kaj takega?
Če ti "naši" odmevajo v glavi, pomaga seansa pri izganjalcu duhov...:)

buba
29.11.2006, 18:20
Buba, saj če boš šel čez mejo, ki je ni, boš lahko zaradi tradicije menjal SLO Evre v Kune in nato spet nazaj...
Kdo ti brani kaj takega?
Če ti "naši" odmevajo v glavi, pomaga seansa pri izganjalcu duhov...:)--o fiskalni politiki in ECB-ju, pa gdaj drugic...:clown:

Medved Pu
29.11.2006, 18:24
--o fiskalni politiki in ECB-ju, pa gdaj drugic...:clown:Naturlich..Lahko pa sredi Eu zgradimo bunkerje in zapremo meje...
Če si član kluba, si del njegove fiskalne politike.:dontknow:

Kajtimar
29.11.2006, 18:30
Zdaj je že konvoj policijskih specialcev na poti na vežbe v Gotenico moral v Grčaricah krajane lepo prositi, da so jih spustili skozi. Barikadarji so hoteli kar enega po enega pregledati, če ni sličajno kak Cigan med njimi.
Početak "balvan revolucije" u Sloveniji... bravo mi! :2thumbs:
Mislim, da naš elitni deseti bataljon SV še kar nekaj časa ne bo videl niti Bosne, Kosova ali Afganistana... Se bo doma našlo dovolj dela zanj. :approve:

buba
29.11.2006, 18:33
Naturlich..Lahko pa sredi Eu zgradimo bunkerje in zapremo meje...
Če si član kluba, si del njegove fiskalne politike.:dontknow:a bejz no bejz -- a tu velja potem neka pozitivna diskriminacija -- al ti moram morda nastevat, tiste clane kluba, ki nekako nocejo evra ( bog ve zakaj )in se gredo raje lastno fiskalno politiko...:clown:

Medved Pu
29.11.2006, 18:57
a bejz no bejz -- a tu velja potem neka pozitivna diskriminacija -- al ti moram morda nastevat, tiste clane kluba, ki nekako nocejo evra ( bog ve zakaj )in se gredo raje lastno fiskalno politiko...:clown:Si opazil, da je katerikoli državi, ki je sprejela Evro, šlo na slabše?:rolling:

Medved Pu
29.11.2006, 18:59
Zdaj je že konvoj policijskih specialcev na poti na vežbe v Gotenico moral v Grčaricah krajane lepo prositi, da so jih spustili skozi. Barikadarji so hoteli kar enega po enega pregledati, če ni sličajno kak Cigan med njimi.
Početak "balvan revolucije" u Sloveniji... bravo mi! :2thumbs:
Mislim, da naš elitni deseti bataljon SV še kar nekaj časa ne bo videl niti Bosne, Kosova ali Afganistana... Se bo doma našlo dovolj dela zanj. :approve:

Lep večer vsem skupaj... :)Kar ste "levi"zakvačkali v letih nemarnosti in brezvladja, pa še odkvačkajte...
Zakaj naj bi kdorkoli kidal za vami?
V avte, usest se, pa pogovort.. :2thumbs:

Faust
29.11.2006, 19:02
Tale tema že zdavnaj ni več oprazniku. Ker o istih stvareh debatirate tudi drugje, zaklepam.