Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Radioaktivni odpadki

DrOnyx
01.12.2006, 18:27
Predsedniški kandidat 2008 dr. Onyx Vladi RS predlaga, da hkrati z reševanjem problematike nastanitve zloglasne romske družine Strojan ureja tudi problem lokacije radioaktivnih odpadkov, ki je nekako soroden in nima smisla da se istovrstne probleme dvakrat rešuje.

Sam sem večkrat in na različnih odborih ter v pismih bralcev predlagal, da celotne države nima smisla parcelirati na občine in da bi morala država nekatere predele - kot so recimo Ljubljansko barje, Kočevski gozdovi, stepa v Prekmurju in kraške vrtače na primorskem - kjer v radiju 10 km ni nobenega prebivalca, ohraniti kot "rezervate", kjer bi lahko potem preselili razne etične in marginalne skupine ter nevarne odpadke, poleg romov lahko v prihodnosti namreč pričakujemo tudi homoseksualce, narkomane, ostarele prostitutke, zavržene in interpelirane poslance in vladne funkcionarje, duševne bolnike, bolnike z rakom na testisih ter tako naprej.

Z tem mojim prelogom bi se, kot je aktualni problem pokazal, rešili tega, da ne bi bilo potrebno soglasje lokalnega župana. V situaciji kot je sedaj gre za PAT pozicijo, ki nima rešitve (če ostanemo v okvirih humanosti).

Ker GOODY vse, kar pride iz mene izven toaletnih prostorov vrže med SPAM pričakujem, da se bo to zgodilo tudi z to temo in jo za vsak slučaj objavljam še na mojem Blogu (http://forumi.siol.net/showthread.php?t=17151).Hvala Goody za razumevanje.:kisses:

Prosim če se me ne obsodil nestrpnosti, ker jaz se retorike učim od vzornikov - poslancev.

Mad Gandhi
04.12.2006, 08:09
Zaradi radioaktivnih odpadkov, še nikjer niso postavili vaške straže. Sklep se ponuja sam po sebi.

Medved Pu
04.12.2006, 09:25
Zaradi radioaktivnih odpadkov, še nikjer niso postavili vaške straže. Sklep se ponuja sam po sebi.To je pač evolucija, enkrat morajo začet...Zakaj bi samo civilniki po LJ imeli pravico zapirat ceste kadaroli se jim dvigne in kazat ničelno toleranco do drugačemislečih?
Že leta nazaj, ko sem zbiral podpise za nujno sejo občinskega sveta, ker je v gosto poseljenem območju smrdelo že tri tedne do neba, papirnica si je privoščila obdelavo odpadne celuloze z težkimi lugi, ker ni imela ustrezne tehnologije, so me nekateri na vratih pričakali z."Spet vi Janševci".:approve: (v življenju nisem bil na političnem shodu ali v kaki stranki, le kako so me "prepoznali"):) ).
Niti dejstvo, da je rečno dno v debelini enega metra sprijeto kot beton) in da smrdi, da gre na kozlanje, jih ni premaknilo.
Vsekakor bi taki spadali v rezervate.

doli
04.12.2006, 10:21
Predsedniški kandidat 2008 dr. Onyx Vladi RS predlaga, da hkrati z reševanjem problematike nastanitve zloglasne romske družine Strojan ureja tudi problem lokacije radioaktivnih odpadkov, ki je nekako soroden in nima smisla da se istovrstne probleme dvakrat rešuje.
Ne meči Strojanovih in radioaktivnih odpadkov v isti koš. Se zna zgodit, da bodo Strojanovi namesto s krajo/prodajo barvnih kovin služili s prodajo radioaktivnih odpadkov. Mam pa že raje da se ukvarjajo z neradioaktivnimi stvarmi. :approve: :nonono: :approve:

Goody
04.12.2006, 12:35
Če boste nadaljevali še naprej o temi Strojan, bo tudi ta tema pridružena splošni debati o tem.
Drugo pa pripomb o tem, kaj bo "goody" nardila, nočem več brati, naslednjič bom res, naj bo to zadnje opozorilo. Če gre pa pod spem, pa je odvisno od nadaljne debate, ne od mene in dejte si to že dopovedat :evil:

Mad Gandhi
04.12.2006, 12:38
Zdanjič so imeli v občini Cerklje pri Krki lepo mirno in kultivirano zborovanje glede lokacije za radioaktivne odpadke. Vaških straž niso postavljali in sploh so se lepo zmenili, da iščejo naprej. Mogoče pa je finta v renti, ki jo da država za odlagališče.

yamamoto
04.12.2006, 21:53
Zagotovo bo v bodoče vsako uničevanje in zmanjševanje vrednosti okolja morala spremljati tudi ustrezna renta.
Konec koncev se moramo navaditi, da živimo v kapitalizmu in ne več v socializmu, ko so to počeli z izgovorom, da je vse to naše. :approve:
Sedaj neki zasebniki za svoje osebne interese postavijo v okolje škodljivo proizvodnjo, ki močno poslabša kakovost življenja okoliškim prebivalcem.
Kapitalisti imajo od tega dobiček s katerim si kupijo bivanje v čistem okolju, prebivalci pa dobijo smrad, hrup in še kaj škodljivega zraven in od tega nimajo nič. :(
Če teh stvari država ne bo spremenila, bo dobila še kakšen balvan upor lokalnega prebivalstva. :evil:
Podobno velja za ceste. Če je to v širšem družbenem interesu, naj ta širši družbeni interes plača oškodovancem ustrezno odškodnino, ne pa, da so se prisiljeni desetletja sami bosti z izvajalci del na sodiščih za odškodnino za razpokano hišo. :mad:

DrOnyx
06.12.2006, 17:28
Pred kratkim sem gledal zelo dober dokumentarec o padcu Vukovarja.

Sam začetek problema pa neverjetno podoben. Najprej so padala debla na cesto in vaške straže. Potem se je zgodila Borova vas in ostalo je zgodovina.

Še sreča da je romska manjšina relativno majhna, sicer bi me moralo biti še strah.

strašljivka
07.12.2006, 07:21
Zagotovo bo v bodoče vsako uničevanje in zmanjševanje vrednosti okolja morala spremljati tudi ustrezna renta.
Konec koncev se moramo navaditi, da živimo v kapitalizmu in ne več v socializmu, ko so to počeli z izgovorom, da je vse to naše. :approve:
Sedaj neki zasebniki za svoje osebne interese postavijo v okolje škodljivo proizvodnjo, ki močno poslabša kakovost življenja okoliškim prebivalcem.
Kapitalisti imajo od tega dobiček s katerim si kupijo bivanje v čistem okolju, prebivalci pa dobijo smrad, hrup in še kaj škodljivega zraven in od tega nimajo nič. :(
Če teh stvari država ne bo spremenila, bo dobila še kakšen balvan upor lokalnega prebivalstva. :evil:
Podobno velja za ceste. Če je to v širšem družbenem interesu, naj ta širši družbeni interes plača oškodovancem ustrezno odškodnino, ne pa, da so se prisiljeni desetletja sami bosti z izvajalci del na sodiščih za odškodnino za razpokano hišo. :mad:

...kaj predlagaš ? da se vrnemo v čase predindustrijske dobe in z dekretom zaukažemo prepoved ukvarjanja z vsako dejavnostjo vključno s poljedelstvom ? eni ste res smešni....če si ljudje postavljajo hiše na poceni zazidljivih parcelah ob recimo industrijski coni je kriva država. če ni industrije in ni delovnih mest je kriva država. če nekomu smrdi sosedova kmetija kamor se je preselil z mesta je kriva država...

dobra tema Onyx, samo malo jih bo razumel poanto ker bo večina še tukaj pisočih najprej govorila o sebi in kaj bi moralo bit da bi naj jim bilo bolje...

zanima me korelacija med številom rojstev in večanjem/zmanjšanjem števila zaposlitev za nedoločen čas

yamamoto
07.12.2006, 17:26
...kaj predlagaš ? da se vrnemo v čase predindustrijske dobe in z dekretom zaukažemo prepoved ukvarjanja z vsako dejavnostjo vključno s poljedelstvom ? eni ste res smešni....če si ljudje postavljajo hiše na poceni zazidljivih parcelah ob recimo industrijski coni je kriva država. če ni industrije in ni delovnih mest je kriva država. če nekomu smrdi sosedova kmetija kamor se je preselil z mesta je kriva država...

dobra tema Onyx, samo malo jih bo razumel poanto ker bo večina še tukaj pisočih najprej govorila o sebi in kaj bi moralo bit da bi naj jim bilo bolje...

zanima me korelacija med številom rojstev in večanjem/zmanjšanjem števila zaposlitev za nedoločen čas

Površno branje prispevkov je grda navada. :nonono:
Če jaz pišem o selitvi industrije v čista okolja ali gradnji cest skozi naseljena območja, ne bi ti smel trditi, da pišem o selitvi ljudi v industrijske cone in gradnji stanovanjskih hiš ob avtocestah in farmah. :(
Predlog DrOnyx-a mi je seveda všeč. Ker pa je za take rešitve že skoraj zmanjkalo primernih lokacij, bo pač treba vse bolj upoštevati tisto kar bo ljudi vsaj za silo potolažilo. :approve:
Časi oblastniške arogance in pišmeuhovstva so za vedno minili. Bomo videli kam bo privedlo še nekaj razbitih glav lastnih državljanov, kot je bila tista v Ambrusu. ki jo imajo na vesti policaji v oklepih. :nonono:
V zahodnih demokracijah imajo s tem že nekaj vročih izkušenj. :veryevil:

strašljivka
07.12.2006, 17:55
Površno branje prispevkov je grda navada. :nonono:
Če jaz pišem o selitvi industrije v čista okolja ali gradnji cest skozi naseljena območja, ne bi ti smel trditi, da pišem o selitvi ljudi v industrijske cone in gradnji stanovanjskih hiš ob avtocestah in farmah. :(
Predlog DrOnyx-a mi je seveda všeč. Ker pa je za take rešitve že skoraj zmanjkalo primernih lokacij, bo pač treba vse bolj upoštevati tisto kar bo ljudi vsaj za silo potolažilo. :approve:
Časi oblastniške arogance in pišmeuhovstva so za vedno minili. Bomo videli kam bo privedlo še nekaj razbitih glav lastnih državljanov, kot je bila tista v Ambrusu. ki jo imajo na vesti policaji v oklepih. :nonono:
V zahodnih demokracijah imajo s tem že nekaj vročih izkušenj. :veryevil:

prebral. še dvakrat. pa se ni spremenilo....
stavki kot "bomo videli" "na vesti",... "v zahodnih demokracijah" pa v južnih diktaturah tudi.
točno to kar sem napisal se ponavlja, nekakšen vzorec "samo pri meni ne, uporabljam pa", podobno kot te skrb za lasten iztrebek mine takoj ko potegneš vodo v stranišču in ugasneš luč, če seveda je elektrika (radioaktivna ali fosilna) in teče voda. za to so predpisi ki se jih pač dopolnjuje in popravlja bistveno da veljajo za vse enako. mamamia....

yamamoto
07.12.2006, 21:30
prebral. še dvakrat. pa se ni spremenilo....
stavki kot "bomo videli" "na vesti",... "v zahodnih demokracijah" pa v južnih diktaturah tudi.
točno to kar sem napisal se ponavlja, nekakšen vzorec "samo pri meni ne, uporabljam pa", podobno kot te skrb za lasten iztrebek mine takoj ko potegneš vodo v stranišču in ugasneš luč, če seveda je elektrika (radioaktivna ali fosilna) in teče voda. za to so predpisi ki se jih pač dopolnjuje in popravlja bistveno da veljajo za vse enako. mamamia....

Vsak ima svoje limite. ;)

Konfucij
07.12.2006, 21:52
Pa a ni že dost, da mamo pr ns nuklearko, pa zdej hočjo še en blok postavt. Zakva družno ne zahtevamo, da naša država od Hrvatov zahteva, da oni shranjujejo odpadke? Mi mamo elektrarno, oni nej pa poskrbijo za odpadke. Pa magari, če zrihtajo, da se jih zakople sred Sahare!!