Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : UTP, FTP kabl

fe0300
01.12.2006, 20:32
Že nekaj mesecev imam trio paket in ves čas občasno probleme s kockasto sliko. Siol mi je poslal telekomovca - vse O.K. Reseti modema. Isto kocke. Sedaj na 0801000 trdijo, da je so kocke zaradi predolge razdalje (12 m) od modema do TV in neustreznega kabla (UTP kabl sem po naročilu serviserja kupil pri big bangu). Moral bi imeti FTP kabl. Nabavo UTP tega kabla mi je zahteval telekomovec ob priklopu Trio paketa. Kolk pa stane FTP kabl. In predvsem, ali bo to rešilo problem s kockasto sliko. In kdo mi bo vrnil denar, če problem ne bo rešen? TVja pa žal bližje k modemo ne morem prinesti. Hvala za kakršenkoli pameten nasvet.

J_O
01.12.2006, 21:39
Kupi kabel S/FTP double shilded. Jaz ga imam 15 m, pa dela. (razen nadležnih črtic:nonono: ).

T-a-d-e-j
01.12.2006, 21:43
Za tistih 5 minut testiranja prestavi tv/modem da boš vedel ali je res kabel problem. Vedno obstaja kakšen procent možnosti da je temu res tako, a sam temu ne verjamem. 12 metrov ni nobena razdalja za 5-6 megabitov.

kitl
01.12.2006, 21:44
To so buče imam 30m UTP kabla od modema do aminota in deluje BP.

bobi
01.12.2006, 21:50
Že nekaj mesecev imam trio paket in ves čas občasno probleme s kockasto sliko. Siol mi je poslal telekomovca - vse O.K. Reseti modema. Isto kocke. Sedaj na 0801000 trdijo, da je so kocke zaradi predolge razdalje (12 m) od modema do TV in neustreznega kabla (UTP kabl sem po naročilu serviserja kupil pri big bangu). Moral bi imeti FTP kabl. Nabavo UTP tega kabla mi je zahteval telekomovec ob priklopu Trio paketa. Kolk pa stane FTP kabl. In predvsem, ali bo to rešilo problem s kockasto sliko. In kdo mi bo vrnil denar, če problem ne bo rešen? TVja pa žal bližje k modemo ne morem prinesti. Hvala za kakršenkoli pameten nasvet.
Ftp al pa Utp, nima nobene veze z prenosom na daljavo! Poboljšaš si lahko edino tako da zmanjšaš razdaljo od omarice do modema in pa da so parice čiste, da ni na njih vovka. Pa kabel od omarice naj bo vsaj UTP.
Tudi modem naj bo čim dlje od kakšne druge elektronske naprave, vsaj 1 meter.