Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Pijmo ga, dokler še lahko!

Verbal
02.12.2006, 13:23
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=16&c_id=127332

Mislim, jaz osebno sploh ne upam sesti za volan čisto trezen, glede na to, koliko butlov je danes na cesti, vedno pa pazim, da ni prek 0,5 oz. po novem 0,25. Ista količina, drugo razmerje btw.

Ampak zdaj mi hočejo vzeti še to pravico! Plus edina naša soseda, ki ni v EU (Hrvaška), pa izvaja čisto nulo. A moram v Švico it ?!? :mad: Tam je ja vse tako draaago! A ve kdo, koliko je tam meja? Da ni slučajno isto nula?

G Maister
03.12.2006, 10:40
Hehehe. pejt na Irsko tam je meja 1 promil.

nattka
03.12.2006, 16:37
se strinjam z omenjenim predlogom ...

nekateri že trezni komaj sfolgajo vožnjo, pa mobitel, pa žmigavce pa čakanje na zeleno luč ...

lila5
07.12.2006, 15:21
Jaz pa mislim, da si po decilitru refoška prav tako sposoben obvaladati vozilo, kot po decelitru jabolčnega soka......in da to ne bo drastično zmanjšalo število prometnih nesreč.....tisti, ki pa že danes vozijo z 1,5 ali 2 v krvi in zaradi katerih se zdaj taki predlogi pojavljajo, pa bodo to počeli tudi takrat, ko bo 0,0......

Aldebaran
07.12.2006, 20:50
... še nekaj je potrebno vedeti: cigaret + kava= 0.3 promila ( po prejšnjih enotah)
jabolko ali dva ( 0.15 - 0.2 promila)
samo cigaret ( 0.10 promila)
... pa še nekaj drugih stvari je , ki ob prebavi pokažejo pozitivni alko test...
Kaj a bojo pol prepovedali še kavo, jabolka, jabolčni sok, štrudl, etc.... etc...

ervin34
07.12.2006, 20:55
nimam teh problemov, ker ne pijem :2thumbs:

Dalmatinec
27.05.2007, 13:58
Hehehe. pejt na Irsko tam je meja 1 promil.

tako bi moralo biti tudi na štajerskem oz. v prlekiji, kjer je že v zraku 0,5 promila!:d

Dalmatinec
27.05.2007, 13:59

:eek: :eek: :eek: :eek:

kekez
27.05.2007, 14:38
Vsaj toliko tolerance mora biti, da ne boš že pri eni rum ploščici kaznovan.

Spomnim se pred leti, ko sem bil z znancem (domačinom) na Madžarskem na večerji.
Človek je čisto resno na koncu zavrnil sadno kupo, ker da bo še vozil (prelita pa je bila z likerjem). :nonono:

Vsaj toliko, da greš na en Gren (vsebuje 1%) namesto piva ali da poješ kakšno rumovo kroglico, pa res mora biti dovoljeno.

Snif
27.05.2007, 22:18
Jaz že zdaj ne pijem kadar vozim.

nejc
28.05.2007, 08:28
Večina že zdj ne pije in vozi, zato so pa tako drastične omejitve povsem nesmiselne. Izboljšanja ne bo nobenega ali bo minimalno. Drink&drive vozniki se bojo pa še vedno vozli okrog.

Js bi raj pustil trenutno omejitev, bi pa strožje sankcioniral vožnjo v prekomerno opitem stanju. Zakaj ne bi prekomerno opitega voznika raje aretirali in stlačili v čuzo za kak dan, dva ipd.. Pa nabiješ mu varščino v višini ene mesečne plače(njegove) itd.

_MINI_
14.06.2007, 13:38
Jst zarad tega ne grem izpita delat, k drgač bi mogu jst ven pelat pa nebi mogu pit. Zdej me pa kdo drug pele :rolling: .
Al pa č jst kam blis zapelem, če mi da kdu avto. Sej mi nimajo kej uzet:d :d .

Aldebaran
14.06.2007, 21:13
Jst zarad tega ne grem izpita delat, k drgač bi mogu jst ven pelat pa nebi mogu pit. Zdej me pa kdo drug pele :rolling: .
Al pa č jst kam blis zapelem, če mi da kdu avto. Sej mi nimajo kej uzet:d :d .

No tole ti pa toplo odsvetujem... namreč vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja je zelo hud prekršek... in ko praviš, da ti ne morejo nič odvzeti... No tu se pa motiš... Odvzamejo ti lahko pravico do opravljanja vozniškega izpita... ne vem kako je s tem dan danes... vem pa da je pred leti veljala maksimalna prepoved opravljanja vozniškega izpita 5 let!!!

_MINI_
15.06.2007, 09:02
Ne 5 let ampak 2 leti prepovedi je blo. Zdej pa prepovedi ni več samo še denarna kazen je.

Kaja
15.06.2007, 10:21

jaz pa ne vozim.....................:angel:

sito1
16.06.2007, 09:47
Ne 5 let ampak 2 leti prepovedi je blo. Zdej pa prepovedi ni več samo še denarna kazen je.

MINI, motiš se še zmer je 2leti prepoved vožne. zastaranje kazni pa je 10 let. Zdej pa razmisli kolikokrat te lahko spravijo v uklonilni zapor :rolling: in če se SLUČAJNO kje zaposliš, koliko ti bo ostalo od plače. :lala:

Za to pa :cin: in pijmo ga dokler ga lahko, za domou pa poišmo kakšen prevoz :dontknow:

mrjerry
10.07.2007, 13:27

In za tistih "par metrov", kolikor ti dajo za prefurat, se taksi ne splaca, ne?

_MINI_
10.07.2007, 21:35
Ja no tist trenutek se ti res ne splača k te briga za cel svet. Je pa definitivno pametnejša odločitev.
Sam č ga piješ ponavad ne delaš preveč pametnih potez:nonono: :nonono: . Nikol ne pomisleš na posledice.

Irina
11.07.2007, 00:14
Ravno pri tej temi se je znova pokazalo, da omejitev 0,5 ali predlog nov predlog EU 0,0 ni prava rešitev za zmanjševanje prometnih nesreč, katerih vzrok je alkoholizirani voznik. Ne glede na omejitev, odgovoren voznik pred vožnjo ne bo užival alkohola. TIsti, ki jim ni za nikogar mar in se veselo nacejajo in nato vinjeni vozijo, se požvižgajo na zakon.

Verjetno je rešitev v vzgoji vsaj bodočih voznikov, starih kozlov očitno nič ne izuči. Mogoče bi bila kazen v obliki delovnih ur, na centru za rehabilitacijo invalidov ali v avli urgentnega bloka kakega zdravstvenega zavoda bolj učinkovita. Vsaj mislim si.
Pred leti sem na Discovery Channelu gledala oddajo o kazenskih sankcijah za voznike, ki so v vinjenem ali "drogiranem" stanju povzročili prometno nesrečo s hudimi telesnimi poškodbami ali celo s smrtnim izidom. Sodnik neke zvezne Ameriške države jim je med drugim naložil kazen v obliki delovnih ur v rehabilitacijskem centru ali v mrtvašnici. Večina kaznovanih je izjavila, da se sploh niso zavedali kakšne so lahko posledice njihovega nespametnega početja.

KissMe
11.07.2007, 12:45
Irina, res dobra ideja, se strinjam :thumbs:

sparky1985
17.12.2007, 10:59

sva že dva!:angel:

Tone
21.12.2007, 20:26
Vse kazni ne bodo zalegle nič, če ne bo policija dosledna in če ne bo zakonodaja urejena tako, da bo tisti, ki je kriv, tudi dovolj hitro kaznovan. Skrajšati je potrebno postopke pred sodišči, skrajšati čas obravnave sodišč in izterjave kazni, uvesti, kot nekdo predlaga, dejansko kazni prostovoljnega socialnega ali drugega koristnega dela dela znotraj humanitarnih in drugih rehabilitacijskih zavodov, pa bo. Dokler pa policija ni nič pristojna, dokler se zoper kazen lahko pritožuje tudi tisti, ki mi prekoračitev hitrosti ali druge neumnosti lahko dokažemo z ustreznim slikovnim materialom (posnetek radarja ali kamere), tako dolgo se kršitelji lahko norčujejo iz nas in države kot take. Slab vzgled daje n.pr. tudi poslanec Jelinčič, ki je tudi lider ene od parlamentarnih strank, ko reče, da bo kazen pač plačal v takem primeru v več obrokih, kot da je socialni revež in ne dobro plačan poslanec - tako imenovani predstavnik ljudstva.

bico
27.12.2007, 13:39
Če bi bilo po moje, bi namesto 00 promila naredil naslednje. 0,25 je še ok. Ampak, da nekdo, ko naredi izpit in si nabavi avto, z veliko konjskih moči in divja češ, zdaj sem pa car..... Poznam primer, ko se je frajerja delal in ubil sopotnico, pa še 2 leti ni imel izpita. In še dandanes trdi da ni kriv, čeprav je bil pijan ko truba in peljal po regionalki čez 150. (NESREČA PRI ŽALCU LETOS POLETI) V glavnem je treba spremeniti zakon, da naj novinci 2 leti ne vozijo avtomobilov nad 1,3 moči. Pa se ne bojo mogli španat in ogrožat drugih. Lepo je čutiti moč na nogi, ko te prilepi na sedež, težko je pa gledat nekoga ko je prilepljen na pločnik ali pločevino.
http://www.direkt.si/uploads/articles/gallery/201670.jpg:censored:

bico
27.12.2007, 13:49
Sicer pa, če imam namen piti, grem peš v oštarijo.

nejc
28.12.2007, 08:37
Tisti, ki pijejo in vozijo, bodo to počeli ne glede na vse grožnje s kaznimi itd.. Kot sem napisal že pred meseci. Morda bi pomagal bolj ameriški sistem. Aretacija, varščina v višioni mesečnih prihodkom kršitelja, kazen v višini nekaj mesečnih prihodkov kršitelja. Nato še 50% na avtomobilsko zavarovanje, ker spada v rizično skupino voznikov itd..

Mladi bodo vedno rizična skupina. Zase sem vedno bil prepričan, kako vozim dovolj varno, pa sedaj po 7 letih opažam, da sem prvi dve leti delal takšne neumnosti.:) S cliom 1.2 60 km. Mislim, da omejitev prostornine ni rešitev.

Rešitev je v celostnem ozaveščanju mladih. V to bi morali biti vključeni vsi, ki so povezani z življenjem mladih. Starši, šola, mediji itd... Pa še tako se bodo našli primerki, ki bodo izstopali. Nenazadnje veliko ljudi do vožnje pod vplivom alkohola sploh nima odklonilnega stališča, četudi tega ne prakticirajo. Že če bi družba takšne osebke grajala, bi bili rezultati.

Kar se tiče špananja. Js sem mel ziher do kakega 19 leta izrecno prepoved se voziti z vrstniki ali voziti vrstnike. Kar ni neumno, ko gledam za nazaj. Vsak mlad voznik čuti pritisk, ko vozi okrog vrstnike. Četudi se ne želi španat, se bo podzavestno dokazoval. Takšni situaciji pa se najlaže izogneš, če do situacije sploh ne pride.

bico
28.12.2007, 18:22
Mislim pa, da bi bilo pametno objaviti vse posnetke nesreč in slike zmaličenih ljudi. Morda bi pa potem začeli malo razmišljat.

http://www.firbec.si/modules.php?nam...rder=0&thold=0 (http://www.firbec.si/modules.php?name=News&file=article&sid=959&mode=&order=0&thold=0)
Naprimer..........

Itoh
05.01.2008, 05:10
Nova hrvaška vlada bo odpravila zakon o 0,00 promila alkohola za voznike. Ta omeitev bo veljala samo za mlade voznike. Uvedli pa bodo prepoved kajenja na javnih mestih. (vir: Finance)
http://www.finance.si/200810/Hrvati_ukinjajo_predpis_o_ni%E8_promilih_alkohola_ v_krvi_voznikov

andreaaaaa
05.01.2008, 15:17
pijača definitivno ogroža, so pa tudi druge stvari ki lahko škodujejo voznikom!

niso vedno mladi ki naredijo nesreče!!:nonono::mad:

z glavo pač je treba!:sleepy:;)

kinsley
13.01.2008, 00:50
pijača definitivno ogroža, so pa tudi druge stvari ki lahko škodujejo voznikom!

niso vedno mladi ki naredijo nesreče!!:nonono::mad:

z glavo pač je treba!:sleepy:;)

imam podobno mnenje...nekateri starejši ljudje recimo 60 letniki,za katere bi uvedel ponovno opravljanje vozniškega izpita ali pa vsaj kaki tečaj...nekateri sploh ne vedo,pa so tukaj tudi mlajši,kdaj je v rondoju potrebno dati smerokaz!....

nejc
14.01.2008, 08:49
imam podobno mnenje...nekateri starejši ljudje recimo 60 letniki,za katere bi uvedel ponovno opravljanje vozniškega izpita ali pa vsaj kaki tečaj...nekateri sploh ne vedo,pa so tukaj tudi mlajši,kdaj je v rondoju potrebno dati smerokaz!....
Lepo slišat nekoga, ki deli mnenje. Moj predlog je sicer radikalnejši.

Seveda prvo naredit avto šole človeške.

Nato pa uvest opravljanje izpita vsakih nekaj let. Če majo piloti, bi mogli met tudi vozniki avtomobilov. Nenazanje jih je mnogo več. Grem stavit, da v Sloveniji 30% ljudi ostane brez izpita.
Problem Slovenije in še kakšne balkanske države je v tem, da je ogromno voznikov izpit naredilo v starih časih, ko nove cestne infrastrukture kot so AC in rondoji itd. sploh ni bilo. Poleg tega so ceste bile prazne(leta 90 je bilo v Sloveniji registriranih cca 4x manj avtov kot danes ter ljudje bili tako razvajeni glede uporabe avtov) ter vsi, ki ste izpit opravljali v res starih časih(tam v 60.) veste, da je nekaj ur vožnje bilo dovolj za opravljanje.

Problem voznipških dovoljenj je v tem, ker nihče ne preverja , ali voznik dejansko vozi. Če si bil zdrav, ko si ga opravil, si ga dobil do dopolnjenega leta 80. Js osebno sm dobu izpit za naslednjih 62 let(-7, kolikor ga že imam), pa v tem času nihče ne bo preverjal, ali vozim. Lahka bi recimo naslednji 54 let ne vozil in se nekaj mesecev pred 80 letom spravim na cesto. Dovoljenje bom imel, če ne bo nekih zdravstvenih težav.

Slowhand
15.01.2008, 07:37
kinsley pa nejc...
če sta tako prepričana v svoje znanje,pa rešita vse teste...
http://vozniski-izpit.com/cpp.html

nejc
15.01.2008, 13:01
Ko bo čas, se bom morda spravil h zadevi. Čist kot zanimivost.

Sam za info. CPP sem pred 7 leti rešil v 5 min. brez napake. S tem, da sem 2x prebral knjižico.

Teorijo se da napiflat. Ogromno teorije iz CPP ti pa ne koristi v praksi na cesti, ker je neživljenska.

Moj drugi stavek v prejšnjem postu je bil
Seveda prvo naredit avto šole človeške.Strinjam se, da je preverjanje tega, ali nekdo z izpitom sploh vozi, precej radikalna rešitev in da tega v praksi nikdar ne bo.

Da se pa marsikaj izboljšat.

Za začetek bi blo že zadosti, če bi h pisanju CPP zakonodaje povabli ljudi kot so Lukič ali Kernc z Avtomagazina.. Sta za razliko od mene avtoriteti na tem področju, js sem pa samo eden od milijona, od katerih ima vsak svoje mnenje.

kinsley
15.01.2008, 22:25
eno je teorija,drugo pa praksa,sicer je Nejc to podrobno razložil....
enostavno povedano,treba je biti redno v prometu,poznam kar precej starejših ljudi ki se enostavno bojijo vozit,ker jih je strah.Se je v zadnjih letih marsikaj spremenilo,danes gre vse na juriš,pa tudi kultura se je znižala....