Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : zaživeti v dvoje

kletka
02.12.2006, 17:18
Zanima me, po kolikšnem času, ko ste bili z nekom v zvezi, ste se odločili, da greste s partnerjem živet skupaj oz. da se preselite k njemu?

KRUNCHY
03.12.2006, 13:01
2 ure.

Limml
03.12.2006, 13:16
:D 8 mesecev, sam je mal odvisn a imata oba redne dohodke al še pr mamic cuzata :D

popka
03.12.2006, 13:30
odločla sva se pomoje že po ene pol leta, dejansko sva pa to idejo uresničla po dobrem letu.

kletka
05.12.2006, 13:27
Meni se zdi zanimivo, kar sem razbrala iz pogovorov s prijateljicami, da si punce dosti prej želimo iti na svoje in smo me tiste, ki damo pobudo oz. "pritiskamo" na partnerja, da si želimo z njim zaživeti v skupnem kotičku. Kakšne so vaše izkušnje?

PeTe
05.12.2006, 13:31
odvisn od osebe...jst pravm,da ni tko,da si punce vedno to zelite.

lady_lucifer
05.12.2006, 13:36
po cirka stirih letih

Fračela
10.12.2006, 15:46
Še nisem živela z nobenim. Najprej bi si želela živeti malo sama, potem pa ....

cliena
10.12.2006, 15:54
Jaz in moj fant sva se spoznala lani za silvestrovo...Skupaj sva si kupila stanovanje septembra. Torej 9 mesecev...:D
Ampak pri nama se je hotel vseliti na svoje moj fant...

mrjerry
11.12.2006, 11:04
Dobrih 7 let od zacetka zveze, oziroma cca. 8 mesecev po tem, ko sva oba dobila redno sluzbo in ugotovila, da si lahko taksne stose privosciva

spartan
11.12.2006, 11:11
Zanima me, po kolikšnem času, ko ste bili z nekom v zvezi, ste se odločili, da greste s partnerjem živet skupaj oz. da se preselite k njemu?

pol leta

Colt2011
11.12.2006, 17:16
Po 3 letih.Pa še to je bilo bolj nuja kot želja.

Nincha II.
11.12.2006, 20:32

Po dobrih pol leta, odlocitev sva sprejela oba skupaj enoglasno :)

cliena
11.12.2006, 20:48
sej je prav da se oba strinjata...čeprav pr men je hotu tip met svoje stanovanje...;)

Njuška Trap
11.12.2006, 20:52
Pri nama je tako naneslo - v LJ sem dobila službo (eee, 3 službe :D, od katerih sem zdaj v dveh), pa bi bilo BV, da se vozim iz Kranja. Sem pa že prej po obdobjih "živela" pri njem - med letom, čez poletje... Sem pa v njegovem flatu, nisva "šla na svoje".

Nincha II.
11.12.2006, 21:13
Pri nama je tako naneslo - v LJ sem dobila službo (eee, 3 službe :D, od katerih sem zdaj v dveh), pa bi bilo BV, da se vozim iz Kranja. Sem pa že prej po obdobjih "živela" pri njem - med letom, čez poletje... Sem pa v njegovem flatu, nisva "šla na svoje".

O tem, da ni samo lepo, ampak tut prakticno zivet skupaj, sploh ni treba zgubljat besed ;)
Je pa tut dobr, ce si tkole med poletjem vec casa skupi pri njem in je tko kot neke vrste "mali test", da si lahko mal boljs predstavljas, ce bi lahko v bliznji prihodnosti sploh zivela skupaj :)
Se mi zdi, da kar kmalu vidis, pri cem si oz. sta.

Njuška Trap
11.12.2006, 22:28
O tem, da ni samo lepo, ampak tut prakticno zivet skupaj, sploh ni treba zgubljat besed ;)
Je pa tut dobr, ce si tkole med poletjem vec casa skupi pri njem in je tko kot neke vrste "mali test", da si lahko mal boljs predstavljas, ce bi lahko v bliznji prihodnosti sploh zivela skupaj :)
Se mi zdi, da kar kmalu vidis, pri cem si oz. sta.
Se strinjam, ja...
In nama uspeva b.p. - ne teživa si zaradi banalij - npr. puščanje nogavic ob postelji, spuščanje školjke ipd. bedarije...

klemen20
15.12.2006, 17:09
hudo, ena k ne tezi :D

Tanatie
15.12.2006, 18:08
jst dobim po****itis ze samo ko je dedi na obisku in morm vsako jutro v kopalnici popravit zaveso (ki jo on vsako jutro odmakne, da lahko gleda sosede na cesti) in obrnit wc papir (ki ga on vsak vecer obrne tko da je tist del kjer se odvija obrnjen proti steni, kar sploh ni logicno v mojem svetu)...da sploh ne omenjam kako tipo pusca za sabo...

cliena
15.12.2006, 19:10
jst dobim po****itis ze samo ko je dedi na obisku in morm vsako jutro v kopalnici popravit zaveso (ki jo on vsako jutro odmakne, da lahko gleda sosede na cesti) in obrnit wc papir (ki ga on vsak vecer obrne tko da je tist del kjer se odvija obrnjen proti steni, kar sploh ni logicno v mojem svetu)...da sploh ne omenjam kako tipo pusca za sabo...
eee...dedi?:rolling: lol

Tanatie
15.12.2006, 21:15
eee...dedi?:rolling: lol

ja no, point je bil da bi verjetno zraven zenske dozivel zivcni zlom...razen ce bi bla neki res ornk posebnega, da bi se navadu na take stvari in bi se prilagodil...al pa ce bi bla se bolj posebna in bi ji blo vse kul tko kot je men...v vsakem primeru pa upam da ne bo puscala usrane skoljke za sabo:mad:

stLARA
15.12.2006, 21:39
Nikoli mi ni bilo jasno, kako se lahko dva spravita skupaj živet po res kratkem poznanju (mesec dni, ali celo manj...) :nonono:

Tanatie
16.12.2006, 00:04
potreba po konstantnem seksu s streho nad glavo in brez starsev v sosednji sobi?

KRUNCHY
16.12.2006, 12:08
Nikoli mi ni bilo jasno, kako se lahko dva spravita skupaj živet po res kratkem poznanju (mesec dni, ali celo manj...) :nonono:

a mislš leto dni, ker leto ni nč.

soncnica
16.12.2006, 16:23
se pridruzujem mislim StLare in Krunchyja...mi res ni jasno- se poznas se ne....:dontknow:

Jakec
16.12.2006, 18:19
meni je to tudi čudno. samo se sploh ne sekiram, ker jaz nobenega takega ne poznam....

KRUNCHY
17.12.2006, 08:41
sj veš, forum.vedno se bo najdu tak , ki je to sam , al pa pozna nekoga, ki pozna nekoga.....
pač forumi.

soncnica
17.12.2006, 13:29
forum je potrditev- 100 ljudi, 100 čudi...:approve:

lana
17.12.2006, 14:18
ni mi jasno, zakaj se ženske jezijo, da tipi ne spuščajo straniščnih desk.... halo, jih ženske kdaj dvignemo, ko zapustimo wc?? sploh če živita skupi in je 1:1.. neki lufta si je treba pustit, ... in ko bo štunfov zmanjkal, jih bo že pograbu skupi in jih nesu v kopalnico...
sem pristašica tega, da si je določenoo svobodo res nujno treba pustit

Nincha II.
17.12.2006, 17:59
ni mi jasno, zakaj se ženske jezijo, da tipi ne spuščajo straniščnih desk.... halo, jih ženske kdaj dvignemo, ko zapustimo wc?? sploh če živita skupi in je 1:1.. neki lufta si je treba pustit, ... in ko bo štunfov zmanjkal, jih bo že pograbu skupi in jih nesu v kopalnico...

Seveda, da si je treba svobodo, kljub temu, da zivis skupaj, vedno pustit.

Samo je pa tako, da ti gredo potem s casom dolocene navade oz. razvade na zivce in potem se je v takem primeru zelo lahko za brezveze skregat. Se strinjam, da se je za take malenkosti brezveze cufat, ampak ce sta oba za kompromise, se vse da zmenit tut na drugacen nacin :)

veska
17.12.2006, 20:36
po 1,5 letu skupa sva sla 100 km od starsev stran (sva iz sosednje vasi) in zdej sva tuki v lajbahu ze 5 let...zivel lajbah!!:2thumbs:

veska
17.12.2006, 20:38
sam men je blo najtezji prve 2 leta...zdej se dosti bolj stekava...ozirma sva si izoblikovala skupne navade...za skoljko pa men dol visi al je pokrita ali ne...ceprav ponavad je...so pomembnejse stvari..

Njuška Trap
19.12.2006, 15:04
Mah, to so take banalnosti, da se mi sploh ne da z njimi ukvarjat, pograbim nogavice, jih dam v košaro, pa je to to. Ne tripam na sterilno čistočo, kjer mora biti vse non-stop kot iz škatlice, noge mu pa tudi ne smrdijo toliko, da bi me zaradi vonja motile tam na tleh. Školjko spustit pa tudi vzame eno sekundo - da bi se zaradi te sekunde kregala in tvegala, da nama uničim cel dan? Ne, hvala.
V glavnem, prelena sem, da bi se mi dala za vsako malenkost težit. :D

madmitch
20.12.2006, 12:36
V glavnem, prelena sem, da bi se mi dala za vsako malenkost težit.

Lenoba, lenoba, zvest ti bom do groba.

Samo to, kar si napisala, nima z lenobo nobene veze. Temu mi rečemo zdrava pamet. Če te manjka, bolje spokat, ker obstajata samo dve varianti. Ena je stalen kreg in leteč servis (un od mame) ali pa totalna tiranija enega in apatija drugega.
No go.

Nama fura že 17 let in to vedno bolje. Morda je samo z nama kaj narobe, kaj pa vem.

Njuška Trap
20.12.2006, 12:52
Lenoba, lenoba, zvest ti bom do groba.

Samo to, kar si napisala, nima z lenobo nobene veze. Temu mi rečemo zdrava pamet.
Ja, vem, ja, zato sem pa nalimala tistega smeška zraven... :)

sug@r b@by
25.12.2006, 15:25
mislim, da se s tem ne bi smeli preveč obremenjevati...itak sam začutiš, kdaj si nečesa zares želiš! in potem če se strinja še partner, zakaj pa ne...zna bit pa problem, ker ponavadi se začnejo pojavljati težave - ker skupno življenje, oz.pod isto streho je še potem dodatna preizkušnja, če se kot par zares odlično razumeta...mislim, da šele takrat partnerja zares dobro spoznaš...o tem je treba kr dobro razmislit...

cliena
28.12.2006, 20:44
mislim, da se s tem ne bi smeli preveč obremenjevati...itak sam začutiš, kdaj si nečesa zares želiš! in potem če se strinja še partner, zakaj pa ne...zna bit pa problem, ker ponavadi se začnejo pojavljati težave - ker skupno življenje, oz.pod isto streho je še potem dodatna preizkušnja, če se kot par zares odlično razumeta...mislim, da šele takrat partnerja zares dobro spoznaš...o tem je treba kr dobro razmislit...
To se strinjam. Itak da je neki novega pa dobiš neko spoznanje da si želiš stran s partnerjem. Živeti skupaj. Morš bit pa samostojen in ne odvisen od drugih. Skratka...moraš biti pripravljen.

kletka
03.01.2007, 23:06
zna biti problem, če je enemu ful do tega, drug pa se s tem ne strinja. tako ne preostane nič drugega kot čakanje:dontknow:

Lencka
04.01.2007, 11:08
Ja, al pa je to stvar, zaradi katere razpade zveza. Meni je. (Samo verjetno je to potem tudi znak, da je nekaj narobe s samo predstvavo o zvezi.) Se mi zdi, da ce si en zares zelo tega zeli, potem predolgo cakat tudi ni dobro, ker zacne vplivat na celoten odnos.

kletka
06.01.2007, 16:42
Ja, al pa je to stvar, zaradi katere razpade zveza. Meni je. (Samo verjetno je to potem tudi znak, da je nekaj narobe s samo predstvavo o zvezi.) Se mi zdi, da ce si en zares zelo tega zeli, potem predolgo cakat tudi ni dobro, ker zacne vplivat na celoten odnos.

sama sem trenutno v taki situaciji. moja največja želja je, da bi živela v nekem manjšem stanovanju, kamor bi lahko povabila svoje prijateljice in kjer bi bil moj dom.

ko s fantom načnem pogovor o tej temi, vem vnaprej, kak bo zaključek. on namreč pravi, da je to zanj še prezgodaj, da ne misli živet kot en klošar itd.

sama vidim največji problem v tem, da prihajava iz različnih okolij in zato on nima želje po osamosvojitvi, saj denar v najinem problemu ni ravno velik problem (pri skupnih cca 2000 evrih mesečno ali več bi lahko zbrala denar za najemnino in stroške).

lady_lucifer
06.01.2007, 16:47
sama sem trenutno v taki situaciji. moja največja želja je, da bi živela v nekem manjšem stanovanju, kamor bi lahko povabila svoje prijateljice in kjer bi bil moj dom.

ko s fantom načnem pogovor o tej temi, vem vnaprej, kak bo zaključek. on namreč pravi, da je to zanj še prezgodaj, da ne misli živet kot en klošar itd.

sama vidim največji problem v tem, da prihajava iz različnih okolij in zato on nima želje po osamosvojitvi, saj denar v najinem problemu ni ravno velik problem (pri skupnih cca 2000 evrih mesečno ali več bi lahko zbrala denar za najemnino in stroške).

ne stekam...a ce mas stanovanje v najemu si pa klosar?:dontknow:

kletka
06.01.2007, 16:55
seveda ne. :) pač mislil je, da moraš potem bolj pazit na denar.;)

lady_lucifer
06.01.2007, 16:55
seveda ne. :) pač mislil je, da moraš potem bolj pazit na denar.;)

ma na dnar je treba vedno pazit, to bi se lahk ze naucil:nonono:

castor
06.01.2007, 17:01

6 let.

Njuška Trap
06.01.2007, 17:11
ne stekam...a ce mas stanovanje v najemu si pa klosar?:dontknow:
Jah, imaš ljudi, ki se niso pripravljeni odreči lagodju, ki ga imajo pri starših, kjer ves denar, ki ga zaslužiš, porabiš zase, če greš pa v najem, pa veš, da boš toliko in toliko dal za najemnino, stroške, čistila (ja, to je bil meni totalni šok, ko sem morala v šusu nabaviti kup nujno potrebnih stvari - pa nisem ena izmed tistih, ki bi za vsako stvar posebej rabila posebno čistilo)... In ko odšteješ vse izdatke, ugotoviš, da imaš toliko in toliko denarja zase manj. Da ne omenjam, kako je nekaterim težko pomisliti na to, da bodo večino stvari doma morali opraviti sami...
Vem, govorim o jasnih in samoumevnih stvareh, ampak... :blush: :shy:

ponga
06.01.2007, 17:13
Niso zmeri ženske tiste, k silijo v skupno življenje.
Men je ena zelo lepa zveza razpadla po moje samo zaradi tega, ker je on hotel da se preselim k njemu, meni je bilo pa to še prezgodaj... Pa sva se pogovorila, argumentirala vsak svoje razmišljanje, pa vezo potem peljala naprej, ampak tisto "skupno življenje" je stalno viselo nad nama, on ni dolgo zdržal brez "teženja" v to smer, jaz sem pa to vedno bolj čutila kot pritisk... in potem je bilo vsega lepega konec.

ponga
06.01.2007, 17:15
"Če se imata dva zares rada, je logično, da želita skupaj živeti" sem že večkrat slišala.
Se vam zdi, da je res tako?

Njuška Trap
06.01.2007, 17:19
"Če se imata dva zares rada, je logično, da želita skupaj živeti" sem že večkrat slišala.
Ni nujno, poznam veliko "individualcev/individualk", ki neizmerno ljubijo svoje partnerje/partnerke, za skupno življenje pa nekako niso.

kletka
06.01.2007, 17:21

ponga, če ni preveč osebno, bi te rada vprašala, zakaj se ti recimo nisi želela preseliti k njemu. :shy:

ponga
06.01.2007, 18:23
ponga, če ni preveč osebno, bi te rada vprašala, zakaj se ti recimo nisi želela preseliti k njemu. :shy:

veš zakaj, kletka, ker po treh mesecih, ko je on izrazil to željo, nekako še nisem bila prepričana, da ga dovolj dobro poznam...
rabim malo več časa.
vem, da nikoli ne moreš bit prepričan, da bo skupno življenje uspešno, a trije meseci so mi kljub vsemu premalo.

ponga
06.01.2007, 18:28
Ni nujno, poznam veliko "individualcev/individualk", ki neizmerno ljubijo svoje partnerje/partnerke, za skupno življenje pa nekako niso.

se strinjam, ker jaz "imeti rad" tudi ne enačim z željo po skupnem življenju.
tudi če je skupno življenje končni cilj neke zveze, mora preteči nekaj časa...

sicer pa mislim, da se za skupno življenje najteže odločijo tisti, ki so dlje časa samski in znajo uživati v svojem samskem življenju.