Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Apocalypto - Mel Gibson

stLARA
03.12.2006, 09:14
:D

Apocalypto (http://www.imdb.com/title/tt0472043/)
http://apocalypto.movies.go.com/

Kot blazno navdušenko nad vsem, kar je podobno nekdanjim Srednje/Južno Ameriških civilizacijam (Azteki:P , Maji, Inki), komaj čakam tale Gibsonov film. Trailer obeta veliko krvi.(:O )
Hm, that's fine with me:D

Kritiki so že rekli, da film ni slab. http://www.rtvslo.si/kultura/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=36277

Od filma pa sama predvsem pričakujem solidno scenografijo in prikaz realnih zgodovinskih dejstev. :blush:

lady_lucifer
03.12.2006, 09:18
realnih zgodovinski dejstev, ta je dobra:D:D
se zgodovinarji sami se ne morjo poenotit glede teh civilizacij - osebno sm slisala vsaj tri verzije;)

castor
03.12.2006, 09:19
ah... mel gibson...

stLARA
03.12.2006, 09:23
realnih zgodovinski dejstev, ta je dobra:D:D
se zgodovinarji sami se ne morjo poenotit glede teh civilizacij - osebno sm slisala vsaj tri verzije;)

neholivudskih dejstev, no... :angel:

lady_lucifer
03.12.2006, 09:26

no, tocno to bodo prkazal:D ce hoces pa kej vec, se pa v knjige vrz;)

stLARA
03.12.2006, 09:33
no, tocno to bodo prkazal:D ce hoces pa kej vec, se pa v knjige vrz;)

ja, brez skrbi. tudi do knjig smo že prišli:D . Je pa res, da je trenutno s časom tako, da je lažje kak dokumentarec pogledat ali pa flim, kot pa knjigo prebrat. Kar seveda globoko obžalujem:(

Pri filmu mi gre pa predvsem za vizualno realiizacijo moje domišlije. :D :D :angel:

pikec85
04.12.2006, 11:13
jst tudi čakam tegale - po trailerju sodeč bo kar zanimiv ;)

Octapus
25.12.2006, 21:01
komaj čakam ta film uhh

Aldebaran
04.01.2007, 10:45
a ga je že kdo gledal???

Knez
04.01.2007, 20:30
Evo, ravno se vračam iz mariborskega Tuša in meni je film odličen.

Če nimate nekih predsodkov proti Melu Gibsonu, v stilu on je itak verski fanatik, blaznež, blabla...pojdite gledat, ker vam bo všeč.

V nasprotnem primeru ne glejte, ker boste itak iskali samo napake.

Pogue Mahone
05.01.2007, 00:30
Če koga zanima kaj si mislijo drugi je v včerajšnjem Poletu strokovni članek o filmu.

strašljivka
05.01.2007, 07:28

hja, pa kolkr sem prebral kaj so pa holivudsko ven zrezal, obisk kinotov kaže da bo večina počakala na izid dvd...

iri
05.01.2007, 07:35
Če nimate nekih predsodkov proti Melu Gibsonu, v stilu on je itak verski fanatik, blaznež, blabla...pojdite gledat, ker vam bo všeč.

V nasprotnem primeru ne glejte, ker boste itak iskali samo napake.
To je pa malo popreproščen vidik za všečnost ali nevšečnost filma, a se ti ne zdi?

No, jst verjetno ne bom šla gledat, pa Gibson nima nič s tem, samo take epske tragične zadeve mene hudo izžamejo. :shy: Gibson je pa že dokazal, da zna filme delat...

clea
06.01.2007, 12:12
Včeri sem si ga ogledala. Men je bil všeč.Sam če hočte kakšne realne zgodovinske podatke kar pozabte. V filmu niti eksplicitno ne pove za katere civilizacije gre. Predvidevam da za azteke. Drgač film je dobr posnet, blo je tud enih par dobrih efektov, predvsem pa je zlo krvav.

iri
06.01.2007, 12:35
Za civilizacijo Majev gre ;)

Pogue Mahone
06.01.2007, 14:07
Včeri sem si ga ogledala. Men je bil všeč.Sam če hočte kakšne realne zgodovinske podatke kar pozabte. V filmu niti eksplicitno ne pove za katere civilizacije gre. Predvidevam da za azteke. Drgač film je dobr posnet, blo je tud enih par dobrih efektov, predvsem pa je zlo krvav.

Potem priporočaš? :blush:

clea
06.01.2007, 14:08
Potem priporočaš? :blush:
priporočam

iri
09.01.2007, 16:03
Opa, v Italiji so celo zatežili sodišču za sodno prepoved ogleda filma otrokom do 14 let. KLIK (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=428&article_id=155428070109153316108&cid=428&pgn=1)

prerok
09.01.2007, 20:01

niti ni epske zgodbe
nobenega vpogleda v civilizacijo majev razen žrtvovanja in namig na kontrolo množic

gre v bistvu za osebno zgodbo, ki bi lahko govorila o katerem koli plemenu v kateremkoli obdobju kjerkoli na zemlji
razlika je le ta, da se pač dogaja v južni ameriki in je pač po Gibsonovo krvav

film je ok, ampak je dinamika obiska v ZDA povsem v skladu s filmom
začel je dobro, ker so mnogi pričakovali nekaj več o majih, nato pa je hitro poniknil ko se je razvedelo, da v filmu ni tistega nekaj več

tujejezičnega oskarja pa lahko kar pozabi

toben
09.01.2007, 21:30
men filmi s preveliko dozo krvi in pokolov ne disijo :nonono: ,filmov pa itak ni vedno za sodit po reziserju,se preden ga pogledas:O

šnela
10.01.2007, 18:55
Ok, vsi, ki imate tolk proti tekočini, ki se pretaka po žilah in žilicah, in ki bi naj vse naokoli šrpicala v Apokaliptu - al jst nisem tega filma vidla al pa vi ne :D Ker men je bil presenetljivo prebavljiv, glede na to, kolk so opozarjali na EKSPLICITNO prikazovanje nasilja.
Kar se tiče pa vsebine, bi se pa s prerokom strinjala. Na začetku te ful potegne v vsakdanjik te civilizacije in dejansko si nikjer ne moreš odpočiti, ker te ves čas film drži v nekem 'čustvenem krču', ki se proti sredini in koncu prelevi v patetiko. Žal.
Sicer izvirno, ampak ne genijalno.

g.Gospod
23.01.2007, 14:29
men se je zdel ful dobr, res pa je , da je malo moreč, za otroke res ni...

taka zgodba se lahko zgodo kjerkoli na svetu, v bosni so bile podobne zgodbe ne dolgo nazaj.

Kyrra
22.02.2007, 18:03
Je bil kar za pogledat. Nič kaj odstopajočega od nasilja v ameriških filmih.

Octapus
03.03.2007, 09:02
dober film

Marduk1
03.03.2007, 10:01
Film me je presenetu. Pozitivno. Sm prčakoval kristusov pasijon pa se je velik bolš končal.