Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : SiOL in moja zgodba

gusti85
04.12.2006, 11:13
Lep pozdrav.
Naročik siola sem že 3 leta in sem do sedaj bil zelo zadovoljen tako z storitvami kot z tehnično pomočjo. In zakaj nisem več zadovoljen? Zato ker sem ugotovil, da kot študent plačujem več kot ostali uporabniki, kar se mi zdi absurdno. Pa sem mislil, da bom pisal lepo mail na info@siol.net in prijazni strici na siolu bodo porihtali zadevo, da bomo zadovoljni vsi. Pa se to žal ni zgodilo.

In tukaj so moje ugotovitve:

Kot dolgoletni naročnik Paketa za študente in dijake plačujem mesečno 6600SIT na mesec, kar se mi zdi malo preveč, saj vsi ostali plačujejo 6.230,64SIT za solo paket. Storitev je praktično identična, internet 1024/256 kb/s. :dontknow: Tudi za nadgradnjo hitrosti bi moral plačati od 7 do 8 evrov za eno stopničko, pri paketu solo pa se plača samo 6 evrov:(

Sej to se zgodi, pač so prišli novi paketi in treba bo presedlat na Duo študent in podpisat novo pogodbo za 2 leti pa bom mel še telefonijo zraven in manj bom plačeval...saj nemore biti bolje. Tako sem mislil, dokler sem ugotovil, da pri meni telefonija pač ni možna.

Tudi to se zgodi, saj živim v vasi z dobrimi 2000 prebivalci in verjetno se jim ne splača vsakih 14 dni menjat centrale ko pride kaj novega. Pa bom povprašal po mailu na siol če lahko imam od zdaj naprej pač navaden solo paket in bom vseeno zadovoljen.

Zdaj pa sem prišel do točke, ko se je moj pritisk že začel rahlo dvigovati,:mad: saj sem prejel nerazumljiv odgovor. Lahko imam navaden solo paket, le če bom podpisal novo pogodbo za 2 leti in zamenjal svojo opremo z novo. Le zakaj:dontknow: ? Saj bom imel enake storitve, kot do sedaj, le moj paket bo zamenjal ime!?

Ko je prvi val ogorčenja minil in sem kot bodoči intelektualec:D premislil zadevo, sem vprašal kaj bi se zgodilo, če bi ne imel več statusa študenta, v kateri paket bi padel in koliko bi moral za to plačevat? Potem pa sem prejel odgovor, ki ni vreden mojega potrpljenja, saj so mi dejali, da bom padel v navadni Duo paket. Vsaj 3x sem prej razložil, da telefonija pri meni ni možna in da če bi bila bi imel že zdavnaj Duo študent paket. Tukaj se mi je zazdelo, da se pa operater že dela malo norca iz mene in iz sebe, samo da bi se rešil nadležnega študenta, ki želi prišparat par tolarjev na mesec, ki bi mu prav prišla za kakšno kavico ali pa sendvič:nonono:

Včasih je bilo to podjetje študentom prijaznejše, danes temu ni več tako.
Lep pozdrav

Urban

fazan
04.12.2006, 12:35
In kaj pričakuješ da ti bom tle lahkopomagali poskušaš zliti gnojnico na siol v resnici si pa sam nočeš pomagat kajti ni mi jasno kako še imaš študent paket ker jih ni več in zakaj trdiš da telefonije ne moreš imet kajti ip telefonija bi ti delala ne vem zakaj če ti adsl normalno dela ali pa si pri katerem drugem ponudniku pa tle trosiš besede ki po mojem niso prav kompaktne in je nekaj neresnice.

gold.t
04.12.2006, 13:09
pozdrav
to o telefonu ni nujno,da je tako.jaz ga naprimer ne morem imet ker nima niti siol niti Amis kolokacije v mojem kraju

gusti85
04.12.2006, 15:40
In kaj pričakuješ da ti bom tle lahkopomagali poskušaš zliti gnojnico na siol v resnici si pa sam nočeš pomagat kajti ni mi jasno kako še imaš študent paket ker jih ni več in zakaj trdiš da telefonije ne moreš imet kajti ip telefonija bi ti delala ne vem zakaj če ti adsl normalno dela ali pa si pri katerem drugem ponudniku pa tle trosiš besede ki po mojem niso prav kompaktne in je nekaj neresnice.

fazančič lej ne bodi tk prepričan da ni študentskih paketov ker sta celo 2, duo študent in Paket za študente in dijake pa si na http://storitve.siol.net/internet/adsl-dostop/cenik/ poglej kakšna je cena za slednjega. Res je da si paket za študente in dijake nemoreš več nabavit zato ker sem spadamo tisti, ki smo meli net še pred temi paketi. Zej mamo pa za v zahvalo za zvestobo višjo ceno ko pa vsi ostali pa še prisilt nas hočjo da bi še podaljševali, ker se je nam 2 leti že izteklo da bi dobili neko novo opremo ko pa stara deluje zanesljivo 24 ur na dan. Pač podturi nekomu neki kar ne rabi pa še plača naj za to....to ti je najbolš strategija....sej boš vido ko bo pri tebi kaj narobe pa se boš mogo začet bavit z operaterji ko ti bo hiter slabo.

AlienRex
04.12.2006, 16:49
Nekaj mi ni jasno: Ce vzames DUO Studentski paket, pravis da pri tebi telefonija ni mozna. In zakaj ne?
Gre za IP telefonijo, tako da ne vidim omejitve oziroma razloga, zakaj bi ne mogel preiti na ta DUO. Razen ce so omejitve v centrali
Sem kaj narobe prebral...se opravicujem ce sem.

PS: Ce ti bo kaj bolje - tudi jaz sem se do pol leta nazaj placeval za stari paket skoraj toiiko kot zdaj za DUO, pa se hitrost imam 2x vecjo. Siol je ubral pac tako politiko paketov. Tudi Volja ima ceno za nove in stare narocnike, tako da ni samo Siol, ki to pocne.

PS2: Dokaz da volja pocne isto:
http://www.volja.net/index.php?option=com_content&task=view&id=160&Itemid=579:
Cenik VOLJADSL za naročnike, ki so pogodbo sklenili do vključno 14.9.2006.
link: http://www.volja.net/pdf/Cenik_ADSL_1_9_2006_2_.pdf

fazan
04.12.2006, 20:23
fazančič lej ne bodi tk prepričan da ni študentskih paketov ker sta celo 2, duo študent in Paket za študente in dijake pa si na http://storitve.siol.net/internet/adsl-dostop/cenik/ poglej kakšna je cena za slednjega. Res je da si paket za študente in dijake nemoreš več nabavit zato ker sem spadamo tisti, ki smo meli net še pred temi paketi. Zej mamo pa za v zahvalo za zvestobo višjo ceno ko pa vsi ostali pa še prisilt nas hočjo da bi še podaljševali, ker se je nam 2 leti že izteklo da bi dobili neko novo opremo ko pa stara deluje zanesljivo 24 ur na dan. Pač podturi nekomu neki kar ne rabi pa še plača naj za to....to ti je najbolš strategija....sej boš vido ko bo pri tebi kaj narobe pa se boš mogo začet bavit z operaterji ko ti bo hiter slabo.

prvo nisem fazančič ampak Fazan s tem si me žalil drugo pa je da ne trdim das ni problemov ampak jih mimogrede rešijo kar se pa tiče študentskih paketov pa obstanem na svoji izjavi.

vajenc
04.12.2006, 22:26
prvo nisem fazančič ampak Fazan s tem si me žalil drugo pa je da ne trdim das ni problemov ampak jih mimogrede rešijo kar se pa tiče študentskih paketov pa obstanem na svoji izjavi.

Fazan teebi ni pomoči, kokr vidm, a neznaš brat al je pa kaj druzga narobe stabo::nonono:
Samo zate še enkrat cenik da obstajajo Študentski paketi ( za pomoč sem ti Pakete Duo Pobarval rdeče)

:rolling:

Paket Duo
- Internet, Telefonija
mesečno
5.591,60 6.709,92 28,00

Paket vključuje 4 poštne predale (100 MB), 2 psevdonima na predal, 10 MB prostora na spletnem strežniku (freeweb.siol.net), zaščito pred nezaželeno e-pošto za osnovni (1) poštni predal, varnostni paket ter možnost uporabe 4 klicnih dostopov, statičnega IP naslova, storitve NeoWLAN, gostovanja v omrežjih WiFi.

Paket Duo študent
- Internet, Telefonija
mesečno
5.192,20 6.230,64 26,00

Paket vključuje 4 poštne predale (100 MB), 2 psevdonima na predal, 10 MB prostora na spletnem strežniku (freeweb.siol.net), zaščito pred nezaželeno e-pošto za osnovni (1) poštni predal, varnostni paket ter možnost uporabe 4 klicnih dostopov, statičnega IP naslova, storitve NeoWLAN, gostovanja v omrežjih WiFi.

Paket Duo podjetnik
- Internet, Telefonija
mesečno
6.789,80 8.147,76 34,00

Paket vključuje 10 poštnih predalov (100 MB), 2 psevdonima na predal, 50 MB prostora na spletnem strežniku, zakup domene za 1 leto**, zaščito pred nezaželeno e-pošto za osnovni (1) poštni predal, varnostni paket ter možnost uporabe 10 klicnih dostopov, statičnega IP naslova, storitve NeoWLAN, gostovanja v omrežjih WiFi.

fazan
05.12.2006, 06:56
Vajenec Jes zastopim da je samo nam ko imamo študenta so rekli in to že lansko leto da paketi tudent ne obstajajo da je samo solo duo in trio paket tako da si me zdaj ti prepričal da obstaja duo študent.Sicer pa če ga študenti še lahko dobijo pa pozdravljam tako rešitev sicer si pa mogoče narobe razumel kar sem napisal.

vajenc
05.12.2006, 22:32
Fazan sj nisem hotu nč ****it, samo skopiral sem in ti pokazal Duo pakete. Pač si spregledal :) :) :) ni frke.
Drgač je pa ena ***a s temi novimi študentskimi paketi, prej ni blo fažen kdo je v hiši bil naročnik adsl, priložil si potrdilo od študenta in si mel študentki paket. Zdj pa bi mogu jaz napisati adsl prikljiuček na študenta da bi bil priključek nanj, samo tako si sedaj upravičen do Študentskaega paketa. Tko sm bil jaz seznanjen s Siolove in Telekomove strani. Če je kj drgač me popravte.

;) ;) ;)

Veron
07.12.2006, 09:21
Res je, za DUO študent paket mora bit sama pogodba pisava na študenta, kar tudi pove, da študent mora bit polnoletna oseba.

dibern
08.12.2006, 11:25
Ob vseh zgodbah še tale.
Prijateljici so pred letom ponudili namesto dial-up priklopa ADSL. In ker se lepše sliši, kar duo paket...., čeprav o tem ni vedela nič. Se je pač slišalo fancy... Duo! Bo lahko celo telefon priklopila, pozneje.
No danes pa bi res rada telefon. A glej, modem ( Ganymed ) ga ne podpira. Ker je torej lani dobila modem v svojo last, ni bila pozorna, kaj bo potrebovala če... In tako seda lahkoj kupi za slovo od Telekoma vmesnik, ki stane 14.400 ali pa IP telefon, ki stane še več kot enkrat več.
In kaj moti?
Svetovanje, odnos do stranke, ki tehnično ni podkovana, saj tudi povprečnemu človeku ni jasno, kaj so zahteve, kam gre razvoj v letu dni. Pričakoval bi, da če vzameš paket ki nekaj odpira, to tudi podpira. Za Duo z telefonijo, modem, ki telefonijo tudi podpira. A spet nateg....
In potem še odnos operaterja... Kam je pa gledala? Kaj ni bila pozorna, češ saj če kupuješ avto, gledaš...
Žalostno. Čisto slovensko. Folklora, ki vzbuja čustva: "da bi vam vse kure pocrkale".
In kaj še? Mesec in pol je čakala, da je prišla do tega spoznanja, ker do danes ni nihče premaknil riti.
A razumem, vem, tudi sam sem imel bitke z mlini na veter, dobil, izboril tudi mesec oprostitve, a kaj, raje bi včasih plačal polno in imel takrat ko se spodobi. A kaj mora človek danes prestati, koliko žaljivih, neumnih...
A ni ravno vse čisto črno, včasih naletiš na koga, ki je človek. Nek Sandi naprimer...
A premalo svetlih točk je.