Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kakšen LCD ali Plazmo imate?

jema
04.12.2006, 11:42
Ker se odločam o nakupu LCD-ja ali plazme, me zanima, kaj imate vi doma (oz. nameravate kupiti) in kako ste zadovoljni? Ali na splošno SIOL zagotavlja dovolj dober signal za takšne televizije ali pa imate kakšne težave, ki jih pri katodnih TV ne bi bilo?

Matej

bcar
04.12.2006, 12:16
Jest grem najbrž tole kupit:
http://www.bolha.com/oglas2043727

domennorc
04.12.2006, 13:06
http://www.anni.si/default-10000.html?Kategorija=121&PHPSESSID=bb98a6c6b6cf3ac56771796791c3eb80

Jaz mam tole. Super stvar.

jan050
04.12.2006, 13:59
Jaz imam Hitachi in Siol TV in sem ful zadovoljen.

Tony29
04.12.2006, 15:51
Jaz imam pa to LG 42PX5R Plasma.

http://www.bof.si/product.cp2?guid=61D0A89C-0D21-A1B6-0F11-D71983892E8F&linkid=15

stpavel
05.12.2006, 10:06
Jaz imam pa to LG 42PX5R Plasma.

http://www.bof.si/product.cp2?guid=61D0A89C-0D21-A1B6-0F11-D71983892E8F&linkid=15

tudi jaz - in SIOL TV se na njem vidi odlično

bcar
06.12.2006, 07:15
NO med nakupom Samsung LE32R32 sem si premislil in vzel LG 32LC25R:
http://www.bolha.com/oglas2008544 ali
http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=CDA0A93E-400C-15C6-416D-D868611E0089&linkid=15

Fantastic :2thumbs:

jema
06.12.2006, 09:00
@ bcar: Linka kažeta na dva različna modela. Ti si verjetno vzel tistega iz BOF-a, a ne?

bcar
06.12.2006, 09:48
@ bcar: Linka kažeta na dva različna modela. Ti si verjetno vzel tistega iz BOF-a, a ne?
Sem napačen link prlimal, sem popravil!
Povsod piše da je diagonala 81 ali 82cm, ko pa meter v roke vzameš pa pokaže točno 80cm :D

summer
06.12.2006, 10:06
priporočam nakup lcd-ja:)

anarchy
06.12.2006, 11:48
HM, mene tudi zanima, LCD ali plazma, poleg tega pa vprasanje tudi kaksno resolucijo naj bi mogla podpirati taksna TV, ker baje, da se slika ful popaci na teh velikih TVjih in ker majo vecjo resolucijo od signala TV, ker mora pretvarjati in interpolirati signal. Ni vse v resoluciji in velikosti TV, vprasanje tudi o vgrajeni tehnologiji, za izboljsanje slike in pa odzivnost. V trgovinah bi zato mogli mogli predvajati testne programe, razne staticne mirujoce barvane in crnobele slike, ter razne animirane hire sekvence v nizji in visji resoluciji, da se lahko bolje opazi napake.

Mogoce je boljse gledati siolTV na navadnem televizorju kot pa plazmi ali LCD, ker glede na to, kar sem vidu po sejmih demonstracijo o siolTV, je bila slika katastrofalna, res sramota, ce bi vsaj se kje drugje lahko vidu siolTV, no kolega pa je mel t-2 na navadnem tv, pa je bila kvaliteta dobra, edino res bala, ki ne moras hitro menjavati programa, moras pocakati uno 1sekundo.

anarchy
06.12.2006, 11:52
Pa se to, najbolj me moti to, da pri teh tvjih, zmeraj skrivajo porabo energije, ker vem, da se grejejo ful, vprasanje zato, koliko elektrike porabijo, pa se to me zanima, kaksen izhod za zvok imajo teji tvji, ali imajo opticni in digitalni izhod, ce podpirajo dolby digital, DTS, ce majo THX certifikat ali ne vem tocno, kaj boi mogu vedeti se kaksen povprecen avdiofil.

jema
08.12.2006, 11:58
Kaj ima slučajno kdo tega Teviona (plazma), ki ga je Hofer pred časom prodajal. Zdaj je spet akcija 42'' plazma za 230kSIT!!! Samo če ni dober, potem je še za tako poceni TV brezveze metat stran denar....

Klemen.S
08.12.2006, 12:15
LG 32LC2R

Mam že več kot pol leta in je cool zadeva... edin SIOL TV bi lahko mel igre v 16:9 :D

domennorc
08.12.2006, 15:33
, kaksen izhod za zvok imajo teji tvji, ali imajo opticni in digitalni izhod, ce podpirajo dolby digital, DTS, ce majo THX certifikat ali ne vem tocno, kaj boi mogu vedeti se kaksen povprecen avdiofil.

Poglej si od HAAN-a LCD je na www.anni.si. Optičnik izhodi.... Zakon LCD-ji.

bobi
08.12.2006, 16:02
Poglej si od HAAN-a LCD je na www.anni.si (http://www.anni.si). Optičnik izhodi.... Zakon LCD-ji.

Kontrast 1200:1 je pogreb, vsaj 2000 za dobro sliko :2thumbs:

anarchy
09.12.2006, 02:31
Nekatere plazme ali kaj majo kontrast 10.000:1, ma bi res mogu videti v praksi tocno, kako zgleda to.

Vglavnem bi rad diagonalo vsaj 1m, samo res cakam, da cene se padejo in, da bolje spoznam tvje, kateri je najboljsi innajcensje.

bobi
09.12.2006, 11:16
Nekatere plazme ali kaj majo kontrast 10.000:1, ma bi res mogu videti v praksi tocno, kako zgleda to.

Vglavnem bi rad diagonalo vsaj 1m, samo res cakam, da cene se padejo in, da bolje spoznam tvje, kateri je najboljsi innajcensje.

Za res dobro sliko pri plazmi rabiš HD signal, dobro posnet dvd, ostalo pa so preslabi signali še preko tv, da bi lahko rekel da je slika kvalitetna. Ko izbiraš plazmo v trgovini reci prodajalcu naj ti jo priklopi na tv signal da si jo ogledaš, ker v večini vrtijo sliko iz dvd-a, ki je posnet v HD verziji in je posledično slika super, ko pa preklopiš na tv je pa dejansko stanje kako jo boš gledal doma. Za enkrat malo tv postaj oddaja v HD tehniki, celo malo oddaj imaš v 16:9 tehniki, zato je smiselno še malo počakat z plazmo.

bojang2x
10.12.2006, 20:36
Počakajte še pol leta pridejo novi modeli zbolšimi ekrani in večjimi resolucijami več priključki za hdmi itd.Sploh pa se ne splača kupit lcd al pa plazme ki ne podpira full hd(ne da je sam hd ready).Drugo leto jih bo že malo morje pa še cena bo bistveno padla.
Drugač pa imajo vsake oči svojga malarja, palzmo al pa lcd moraš videti v živo in vse žive programe ne sam demote ,ki jih vrtijo v štačunah da ti gate trga.Ko pa pogledaš normalen tv program ti je pa takoj žal da si prodal stari dobri katodni tv.Zaenkrat ampak do 2015 bo že boljše.

ervin34
10.12.2006, 20:39
jst bom pa še počaku, ker slika ni dobra :approve:

mato22
13.12.2006, 08:48
Jaz sem prejšnji teden nabavil Samsung Rome 5 LE-32R32B od Telekoma in sem več kot zadovoljen.

kissli
13.12.2006, 16:29
Jst sem pa nabavu od LG-ja plazmo 42PC3RA pa je kr solidna zadeva

danijel2
13.12.2006, 17:38
Tega mam..:)..Na začetku me je motilo ker slika ni bila enaka kot na crt tv, ampak zdej sem se navadil in razlike sploh ne opazim

http://www.sony.si/view/ShowProduct.action?product=KLV-20SR3&productsku=KLV20SR3S&site=odw_sl_SI&pageType=Overview&category=TVP+LCD+TV

Gorkichev
23.12.2006, 20:03
ravno kupu plazmo panasonic th-42- pv 60 i n slika na siol tv je katastrofalna - še slabša od antenske slike.
poleg tega da se pojavljajo še kocke in zaostajanje slike in zvoka-------------> RAZPADANJE SLIKE!!!

kak nasvet?!?! halo siol:nonono: :dontknow:

Veron
23.12.2006, 20:50
Če ima kdo probleme s kodami in Hitachi plazmo naj proba 183.

DaDo13
24.12.2006, 12:55
Kupil sem plazmo PHILIPS 42PF9631D, super barve lepa slika, zadovoljen ni kaj.
Prklopljen na SiOL TV signal.

Gorkichev
24.12.2006, 14:33
Kupil sem plazmo PHILIPS 42PF9631D, super barve lepa slika, zadovoljen ni kaj.
Prklopljen na SiOL TV signal.

maš priključen HDTV al samo scart?

Gorkichev
24.12.2006, 14:38
ali je mogoče da upravljam komunikator z dalincom od TVja. posukusu sem že vse nastavitve pa ne dela?
ja kaka varjanta - koda????

DaDo13
24.12.2006, 16:17
Priklopljeno imam preko scart konektorja.
Komunikator se ne da upravljati preko daljinca.

storz
31.12.2006, 08:16
ravno kupu plazmo panasonic th-42- pv 60 i n slika na siol tv je katastrofalna - še slabša od antenske slike.
poleg tega da se pojavljajo še kocke in zaostajanje slike in zvoka-------------> RAZPADANJE SLIKE!!!

kak nasvet?!?! halo siol:nonono: :dontknow:

si klical kdaj na 0801000? Probaj, drugače pa meni javi na PM.

lp,
storz

Vsemogočni
01.01.2007, 00:13
ali je mogoče da upravljam komunikator z dalincom od TVja. posukusu sem že vse nastavitve pa ne dela?
ja kaka varjanta - koda????

Poizkusi obratno. Z daljincem komunikatorja rihtat TV. Jaz sem se odkrižal daljinca za TV in uporabljam le daljinc od komunikatorja (beli daljinc). Seveda sem pri daljincu za TV pobral ven baterije in ga spravil v predal, tko, za vsak slučaj.

mbr
03.01.2007, 14:54
aktualiziram tole temo, ker me zanima, kaksna je dejanska kvaliteta SiOL TV na povprecnem LCD TVju.

v nekaterih forumih se pojavljajo zapisi, da ima IPTV na povprecnem LCD TVju precej slabso kvaliteto slike kot na navadnem CRT TVju. relativno tezko je preveriti kvaliteto slike kje v kaksni trgovini, ker tam najraje kazejo kaksne promocijske DVD (visoke kvalitete), tv signal je pa kabelski...

vasa mnenja in osebne izkusnje nadvse dobrodosle.

japke
03.01.2007, 21:40
slika je na lcd bedna.

bcar
05.01.2007, 08:50
Prvi teden gledanja na LCD-ju (http://de.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0102&categoryId=0102&parentId=01&modelCodeDisplay=32LC25R&model=NOTHING) je bil kar malo čuden, vidiš vse napače,
ampak potem se pa privadiš in je problem gledat spet na CRT-ju ker se mi zdi slika motna.

sojus
05.01.2007, 13:36
Namen imam kupiti LCD TV PHILIPS, kaj potem bolje da ga ne kupim, ker ne maram imeti motne slike. Kako je pa pri PLAZMI??

hvala:dontknow:

rock
05.01.2007, 14:15
Ko se enkrat navadiš LCD je CRT muka. Pa naj gre za monitor ali TV. Odkar sem pred cca. 4 leti nabavu LCD za k računalniku mi je povsod muka spremljat utripanje na klasičnih monitorjih in TV.
Mislim, da je za "mpeg TV" kar smiselen nakp LCD TV ker so EPG in novice veliko bolje berljive na 32" LCD kot na 26"-28" CRT. Slika pa, ko se je navadiš je vsaj enaka CRT v večini primerov pa bolša. Seveda pa se pri večji diagonali od blizu pozna, da zmanka ločljivosti pri PAL signalu. Neglede na to ali je mpeg kodiran ali ne. Se pa občasno pri mal hitrejših kadrih pozna mal "kockic". Pač za hip mal zmanjka pasovne širine, ko se slika od slike preveč razlikuje. Na CRT je to mal manj opazno.
Mi je pa slika Siol TV očem bolj prijazna prek računalnika kot prek STB-ja. Se pač da mal barve in ostrine skorigirat ter po svoje filtre nastavit čeprav je VLC relativno slab kar se tega tiče.
Kot sem že napisal imam sedaj drugega ob drugem 19" monitor in 32" TV. Vpraktično vse kr se teksta tiče delam prek TV z dobrega metra in pol..
Dejstvo pa je da bodo šle cene LCD dol.
Ima smisu čakat da cena 1080p ekranom pade na 1000€?
Pojma nimam. Razlika je a nikakor ne taka kot je in verjetno še nekaj časa bo pri ceni. Kdo in kdaj nam bo dobavlov 1080p HD signal s tem da bo seveda zedava tudi posneta v tej ločljivosti je pa še en velik ???
Glede modelov kaj kupit pa nimam namena čist nič pisat.
Vsake oči imajo svojga malarja. Imam model in znamko, ki je po SLO forumih ne pretirano popularen oz, kar odsvetovan a se najde tudi kar nekaj ljudi, ki so prepričani da smo se prav odločili.
Vse kar mu fali je, da nisem uspel čist 100& nastavit clear type fontov a naj bi filter v Visti glede to precej rešil.

mbr
05.01.2007, 19:35
v teletrgovini sem gledal siol tv na unem akcijskem samsungu (32")
prvi vtis res ni impresiven... treba gledat vsaj z ene 4 metrov, da ne opazis vseh kock.

ampak potem ko gledas 10 minut pa zgleda ze bolj znosno.. verjetno se je res treba navadit.

DaDo13
05.01.2007, 21:32
Ne vem kake kocke vidte. Jaz mam plazmo 42¨ pa je slika brez kock in sigurno boljša kot na navadnem TV-ju.

uporabnik2
05.01.2007, 21:53
SD TV slika ne bo na LCD in plazmi nikoli tako dobra kot na CRT zaslonu, ker sta prva dva progresivna, CRT pa ne. Za prikaz prepletene SD slike na takšnih zaslonih je potreben postopek, ki se mu reče "deinterlace" in pri gibajoči se sliki (!) le-ta posledično po vertikali vedno efektivno razpolovi ločljivost (to ne velja za statično sliko, ampak pri TV ta ne prevladuje). Kar pomeni, da na LCD in plazma zaslonih ne gledaš 576 vrstic (SD 576i), ampak efektivno polovico manj. Pa ne glede na ločljivost zaslona. Za primerjavo, na takšnih zaslonih bo za HD signal 1080i za gibajoče se slike prikazanih le polovico vrstic, kar pomeni manjše število kot pri navadni TV na CRT zaslonih. Pa še to: CRT zasloni prikažejo bolj pravilne barve kot pa LCD zaslonih (to ne velja za plazme). Res imajo plazme in LCD-ji veliko prednosti (ploskost, pravilno geometrijo, velikost), vendar je za gledanje SD TV (ne glede na to kako pride do uporabnika: antena, kabel, IPTV, satelit ...) bolj primerna katodna cev s prepletenim prikazom slike, morda že zaradi tega, ker je takšen zaslon narejen za takšno sliko (ali obratno).

Kot je pa že rock napisal, bo pa nekaj tudi na tem, kako se človek navadi na stvari :-)

Gorkichev
05.01.2007, 23:00
si klical kdaj na 0801000? Probaj, drugače pa meni javi na PM.

lp,
storz

ker mi tista oznaka HDMI ni dala miru sm kupu HDMI kabel (3500 sit) in morm rečt da je slika za otenek bolša kot če je priklopljena na scart. nevem kako saj baje da noben kanal ne dela v HD tehnologiji. :dontknow:

ker smo že pri kvaliteti slike. zanimalo me je kaka je slika na kabelski anteni in ko sm vidu kaka je sm se kar potolažu. pri kvaliteti mislim da je siolova dosti bolša (al pa imajo usi tisti gnile televizje :rolling: ).

freya
22.03.2008, 13:39
Torej..na kaj je treba pri nakupu paziti? zanimam se za 32˝ekran
resolucija...koliko
HD ready?
firma LG, Philips, sony, samsung?

rock
22.03.2008, 13:56
Pomoje 720p ni smiselen enako ni smiselno kupovat 32" panela.

Za kaj ekran rabiš? Le poročila na TV pogledat? PC, konzola, Blue-ray? Proračun?

Če se bo v SLO oddajal 1080i/25 ima vsekakor smisel vzet 1080p že zaradi TV. Pri 32" je izbira 1080p nikakva.

Se ti bo zgodilo kot se je meni in še komu pred letom?? Nakup 32" 720p. A kaj kmalu sem ugotovil, da to pa 5-8 let ne bom gledal! Res pa je leto mlajša generacija precej boljša. Sedaj služi le kot prikazovalnik "LIVE" rezultatov ob športnih prenosih in sem ter tja kot PC monitor, ko je 1080p zaseden...

Sicer pa, če še nisi beri:
http://www.high-def.si/portal/component/option,com_smf/Itemid,54/

freya
22.03.2008, 14:29
Ekran potrebujem namesto TV ( poročila, siol tv), eventuelno konzola..
Itzbira 1080 pri 32˝je res nikakršna, zato sem hotela zvedet, koliko pomeni ta razlika v resoluciji v praksi. Naj razmišljam o večjem panelu ali slabši resoluciji, kar je seveda povezano s ceno.
BTw koliko je življenjska doba LCD-jev in koliko so ˝pokvarljivi˝? So okvare pogoste in jih je možno servisirati?
Hvala za link,bom prebrala.
Verjetno si opazil, da nisem ravno tehničen tip ;)

skye
22.03.2008, 15:31
Ekran potrebujem namesto TV ( poročila, siol tv), eventuelno konzola..
Itzbira 1080 pri 32˝je res nikakršna, zato sem hotela zvedet, koliko pomeni ta razlika v resoluciji v praksi. Naj razmišljam o večjem panelu ali slabši resoluciji, kar je seveda povezano s ceno.
BTw koliko je življenjska doba LCD-jev in koliko so ˝pokvarljivi˝? So okvare pogoste in jih je možno servisirati?
Hvala za link,bom prebrala.
Verjetno si opazil, da nisem ravno tehničen tip ;)

Jaz bi sel kar v nakup HD Ready televizorja. Realno gledano, v Sloveniji ne bo 1080p se lep cas (4-5 let) ker je ta tehnika pri nas popolnoma v povojih. Sam sem lastnik 32" LCD TVja znamke HAAN (ima Samsungovo LCD matriko) in sem z njim vec kot zadovoljen. Priklopljen racunalnik na njega, pa tudi SiOL TV se lepo vidi. Za povprecnega uporabnika je vec kot dovolj.

telex
23.03.2008, 22:00
Sicer ne vem kak filmofil si. Domnevam, da ne kupiš vsak film, kateri izide na blue ray-u.
Če gledaš večinoma kabesko (IP) TV potem se nikar ne obremenjuj z nekimi i in p. Pojdi v trgovino, si oglej prikaz slike, ceno, modele (kam boš doma postavil TV!!!). Preden bo večina programov, katere sedaj gledaš v HDTV 1080p, boš verjetno kupoval že tretjo TV- pa še standard (MPEG) se bo vmes dvakrat spremenil.

Cerni
26.03.2008, 20:05
Pozdavljeni
Imam namen kupit Lcd ali plazmo. 37". Me pa zanima kako je z "dvb-t". ali je sploh poteben in kakšen namen ima. Nekaj sem bral mpeg2 in da bomo " imamo" v Sloveniji imeli mpeg 4. A lahko kdo kakšno razlago al pa link.

Hvala

rock
26.03.2008, 20:28
http://dvb-t.apek.si/kaj_zakaj_kako

Cerni
27.03.2008, 19:51
Če prav razumen, mi ki imamo Sagem in optiko tv z DVB-T ne potrebujemo.

mravlja
27.03.2008, 20:32
37 " plazma panasonic TH-37PV80P

najnovejši model, super sliko, ...., jaz sem zelo zadovoljen

BigFoot74205
10.04.2008, 15:41
Lastim si 46" Full HD LCD in sicer Sony Bravia KDL-46V3000 in sem zelo zadovoljen.

alsi
11.04.2008, 09:28
Sprva sem imel HD ready plasmo LG 42PC1R, sedaj sem jo pa zamenjal za Full HD LCD Sony Bravia KDL-40V3000 (zaradi priklopa računalnika in PS3 nanjo).

Slika je bila nekoliko boljša na plasmi, LCD še bolj poudari kvadratke na sliki zaradi stiskanja. Kadar pa na LCD priklopim BluRay film je pa slika brezhibna tudi iz pol metra, kar pa za sliko iz Siol TV ne morem trdit :veryevil:.

Sprva sem bil ob prehodu iz CRT - plasma - LCD vedno razočaran, vendar po dveh tednih gledanja se ne bi nikoli več vrnil nazaj.

freya
11.04.2008, 10:00
v katerm formatu običajno gledate...al si nastavljate za vsako oddajo posebej?
:d

BigFoot74205
11.04.2008, 12:12
Klasičnega TVja sicer ne gledam prav veliko (večinoma DVD/Blu-ray ali pa zadeve ki jih potegnem z neta), kar pa gledam klasičnega TVja pa večinoma vse kar lepo na 4:3. TV je tako velik (46") da je slika kljub izgubljenemu prostoru na levi in desni še zmeraj dovolj velika.

rock
11.04.2008, 12:31
Raztegovanjej je nekaj časa malček čudno. Ko se ga navadiš, pa črni robovi motijo. Ne motijo pa me robivi zgoraj ali spodaj, če je slika v takem formatu.

Naše vidno polje je daleč od razmerja 3:4. Kdo si je ta nenraven format zmislil??

BigFoot74205
11.04.2008, 12:45
Ja no osebno raztegovanja ne prebavljam. Edini način za prikaz slike ki ga še kdaj uporabljam (poleg 4:3 in 16:9) je 14:9, ki samo odreže en del slike spodaj in zgoraj.

Kdo si je pa 4:3 izmislil ti pa ne znam povedat. ;)

pcs
02.05.2008, 22:41
1. Kupiš velik LCD/plazma televizor za relativno velik denar.
2. Ugotoviš, da je tv signal v formatu 3:4 in ne 16:9 kot tvoj TV.
3. Vklopiš raztegovanje čez cel zaslon in ugotoviš, da je slika "popačena".
4. Ne maraš gledati raztegnjene ali odrezane slike zato imaš črne robove
na levi in desni strani slike. Vzameš meter in ugotoviš, da je slika sedaj v
bistvu enako velika kot na starem televizorju, ker je del tvojega zaslona
neizkoriščen.
5. Ker je kvaliteta SiolTV signala relativno slaba, je slika malce kockasta, še
posebej kadar je na zaslonu veliko akcije ali kadar se recimo pobliska velik
del zaslona (posnetki kjer fotografi slikajo s flešem, nogomet, košarka, šport).

6. Ugotoviš, da gledaš slabšo sliko kot prej, v denarnici pa manjka cca 1000-2000 eur.

7. Ker nočeš izpasti butelj, vsem naokrog razlagaš, da imaš velik nov LCD flat
televizor in da si izredno zadovoljen z nakupom, po dveh tednih si se celo čisto
navadil na kockasto sliko/popačenje zaradi raztegovanja etc in ne bi šel nikoli več
na normalno nekockasto/neraztegnjeno sliko.

Lastniki LCD-jev/plazm, a je kaj resnice v zgoraj napisanem? :)

Lep pozdrav vsem skupaj,
M

MCblue
03.05.2008, 12:31
V mojem primeru definitivno ni tako. Presedlal sem iz tvja z diagonalo 55cm na lcdja 107 cm diagonale in je slika boljša, kot je bila prej. Je pa res, da sem prej imel sobno anteno, sedaj imam pa kabelsko prek optike. Slika ni popačena, niti kockasta. Je res užitek gledati fuzbal na takem tvju. :)

Poleg tega se veliko gleda HD filme, tako, da sem sploh zadovoljen. So pa navdušeni tudi vsi kolegi, frendi, ki pridejo pogledat mojo makino, ki me je koštala 1500€. :)

Lp

nejevernez
03.05.2008, 19:39
MCblue, slika ni boljša, samo bolj se ti dopade :) Res pa ne moreš primerjati sobne antene s kabelsko preko optike. Pa zgoraj je govora o SiolTV, ki je občutno slabši v primerjavi z analognim signalom preko optike in na kateremkoli LCD-ju zgleda obupno. Na plazmi malo boljše zgleda, na navadni analogni katodni cevi pa je čisto prebavljiv.

Se strinjam s pcs. Siol občutno preveč stisne sliko, da bi bila vsaj približno zadovoljiva na LCD zaslonih. Res pa imamo ljudje različna merila kaj je v redu slika in kaj ne.

rock
03.05.2008, 21:00
Odvisno od dekoderja in posredovanja slike TV-ju. Prek amina je precej bogo, prek PC kar sprejemljivo. Sicer precej slabše kot kak klasičen DVD, ki je kodiran na cca. 5 mbps. Vredu slika je Blu-ray pri cca. 25mbps +zvok!!

telex
03.05.2008, 22:25
Sicer ne vem s kakšnimi nameni pišete na ta post, vendar ne vem, kako mi pomaga, če negdo napiše, da ima 46"TV. Je zaradi tega moja slika jasnejša, večja.....? Kaj je bil namen posta?
Jaz imam LC TV velikega formata, pa se ne hvalim. Drugim poskušam, za njihova omejene finančna sredstva pomagat, da si nabavijo najbolše (po mojem mišlenuju- ne njihovem).

BigFoot74205
05.05.2008, 21:23
1. Kupiš velik LCD/plazma televizor za relativno velik denar.
2. Ugotoviš, da je tv signal v formatu 3:4 in ne 16:9 kot tvoj TV.
3. Vklopiš raztegovanje čez cel zaslon in ugotoviš, da je slika "popačena".
4. Ne maraš gledati raztegnjene ali odrezane slike zato imaš črne robove
na levi in desni strani slike. Vzameš meter in ugotoviš, da je slika sedaj v
bistvu enako velika kot na starem televizorju, ker je del tvojega zaslona
neizkoriščen.
5. Ker je kvaliteta SiolTV signala relativno slaba, je slika malce kockasta, še
posebej kadar je na zaslonu veliko akcije ali kadar se recimo pobliska velik
del zaslona (posnetki kjer fotografi slikajo s flešem, nogomet, košarka, šport).

6. Ugotoviš, da gledaš slabšo sliko kot prej, v denarnici pa manjka cca 1000-2000 eur.

7. Ker nočeš izpasti butelj, vsem naokrog razlagaš, da imaš velik nov LCD flat
televizor in da si izredno zadovoljen z nakupom, po dveh tednih si se celo čisto
navadil na kockasto sliko/popačenje zaradi raztegovanja etc in ne bi šel nikoli več
na normalno nekockasto/neraztegnjeno sliko.

Lastniki LCD-jev/plazm, a je kaj resnice v zgoraj napisanem? :)

Lep pozdrav vsem skupaj,
M
Pri meni ni. Je pa res da normalnega TVja (preko antene in Siol TVja) praktično ne gledam. Za tisto kar sam gledam (40% DVDji, 10% Blu-ray, 20% DivX, 30% špili) je moj TV super.

telex
05.05.2008, 22:43
Vsi, kateri se še ne morete odločiti za prehod iz CRT na LCD pomislite na troje:
- sevanje CRT ekrana
- osveževanje slike
- cena m2 stanovanja

Če izvedete prehod z nekim normalnim formatom zaslona (82 ali 94 cm?) brez FULL in aj in oj vas ne bo pobralo(upam :)).
Ko bodo ponudniki začeli množično ponujat program v HD formatu bo ta LCD dober za otroško sobo ali drugi TV ali monitor ali.... Cene FULL in aj in oj TV diagonal 100-120 cm pa bodo zopet ravno primerne za naše žepe.

pcs
13.05.2008, 17:28
Vsi, kateri se še ne morete odločiti za prehod iz CRT na LCD pomislite na troje:
- sevanje CRT ekrana
- osveževanje slike
- cena m2 stanovanja

- Sevanje ni problem, razen če sediš 1 meter od zaslona.
- Moja je čisto sveža.
- Ja, za en LCD dobiš že 1 -2 m2.

Ugasnite te škatle, zunaj je pomlad. Škoda denarja.

M

lana
13.05.2008, 18:11
kaj pa življenjska doba teh tv-jev.. baje (zanesliv vir) ni daljša od 5 let... sam da teh podatkov proizvajalci ne navajajo... (enako je z trgovci) ker ... pač vemo kaj bi se zgodilo... :dontknow:

rock
13.05.2008, 18:37
Navajajo se cifre med 60000 in 100000 urami. Če za štart to daš na pol in pretvoriš v svojo uporabo dobiš kar nekaj let.