Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ali ste vedeli...

Bell412
07.12.2006, 14:30
...da v evropski Sloveniji še vedno obstajamo ljudje, ki (kljub vsakodnevnim oglasom na TV) še vedno nimamo možnosti, da bi imeli ADSL?

Živim v kraju s 600 prebivalci (nekje 200 potencialnih ADSL priključkov), kar pa očitno še vedno ni dovolj za to da bi nam (kljub triletnemu zanimanju, povpraševanju, nerganju...) na kakršenkoli način omogočili povezavo. Mislim, da bi se nam smejali še kakšni Šerpe v zadnji dolini Himalaje, če bi nas videli zdolgočasene preklinjati ob piskajočih dial-up povezavah...

wishmaster
07.12.2006, 15:29
Nisi edini. Jaz zivim mogoce v malo vecjem kraju (1100 prebivalcev). Jaz zacudo lahko imam 10 Mega ADSL (sam imam 2 Mega, ker sem stari narocnik), ker je centrala v sosednjem kraju (RC) in sem od nje oddaljen 3 km. Poznam pa kraje z 200 prebivalci, pa imajo svojo centralo. Vse je odvisno samo od interesa na krajevni skupnosti. Telekom sam ne bo postavljal centrale, ce tega ne bo zahteval nekdo iz KS. Odvisno je pa od tega, ce niso na krajevn skupnosti glavni udbomafijci, pol se pa lahka je*es

storz
07.12.2006, 15:47
odvisno je seveda od tega kako se telekomu pokaže interes in pa tudi kako je s samo tehnično ivedbo. Telekom zelo pridno gradi nove centrale. Na tvojem mestu bi se pozanimal na lokalni enoti telekoma oz. če se tam nič ne doseže, v Telekomu-LJ v službi za investicije, pa se tam malo pozanimal komu se lahko prinese seznam potencialnih naročnikov.

je pa tako da vas s 600 prebivalci je recimo okoli 100-150 gospodinjstev in se izkaže, da ne vzamejo vsi adslja in skoraj 100% odpade tkaj razvezan dostop.

lp,
storz

wishmaster
08.12.2006, 09:10
No in kaj lahko jaz kot fizicna oseba naredim, da bi imeli centralo. Sam imam izkusnje, da sem ze bil 3x na Telekomu v Celju in so mi omenili, da mora za to imeti interes celotna KS in se samo en krajan. Pol smo pa tam, ko KS skrbi samo za pijance in kmete, za tehnologijo se pac jim j***.

storz
08.12.2006, 10:15
načeloma, lahko tudi sam začneš zbirat podpise

miran74
08.12.2006, 15:13
Saj pri meni je isto centrala je približno 4km vstran v tretji vasi na katero sem priključen centrala omogoča 20Mbit in TV ki zaradi oddaljenosti meni ne koristita nič
Sam se čudim zakaj je tako baje da ni zanimanja ker majo vsi internet preko kabelske ki je drag in v primerjavi z ADSL slab

wishmaster
08.12.2006, 15:14
In koliko podpisov je potrebno zbrati ?

storz
09.12.2006, 10:56
mislim da sem enkrat pisal nekaj o tem. Se pravi okoli 30 bodočih uporabnikov bi bilo recimo dovolj in se s tem lažje pogovarja s telekomom, kakor en po en. Če oni ne bodo poslušali, se lahko tudi k nam pošlje in mi posredujemo na telekomu.

lp,
storz

Schime
09.12.2006, 11:25
Najbolj pomaga nenehno klicarjenje in teženje telekomu (službo za investicije). Se vas bojo že naveličal, sam vstrajni mote bit. :D

storz
09.12.2006, 11:40
kere centrale pa imate v mislih, mogoče lahko jaz kaj povprašam?

wishmaster
09.12.2006, 13:26
Recimo izgradnja centrale Trnovlje pri Celju Sam ze vnaprej vem da ni na nobenem spisku. To sam ne vem, ce se splaca ali ne, ker ne vem koliko folka ima res ADSL in koliko bi jih rado imelo Siol TV. Najbrz ima kar veliko folka ADSL . Sam pac mislim malo naprej, ker prej ko slej se bo pojavila kaksna nova xDSL tehnologija, ki nima taksnega dosega kot ADSL.