Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nove policijske kamere - še manj zasebnosti???

čudežni
07.12.2006, 23:34
Policisti so uresničili svojo napoved, da bodo v drugi polovici letošnjega leta na območju Ljubljane testirali kombinirano napravo za nadzor vožnje skozi rdečo luč in kontrolo hitrosti.
Naprava je namreč začela testno delovati, omogoča pa slikovno dokumentiranje neupoštevanja svetlobne prometne signalizacije s pomočjo digitalnega fotoaparata, kar zadostuje tudi za dokazovanje storitve prekrška. Policisti zato voznike opozarjajo na spoštovanje prometnih predpisov, ker bodo na podlagi pridobljenih fotografij zoper kršitelje ukrepali.

Takoj ko zapeljete prek senzorjev, ki so skriti v tleh, vas kamera posname. Naprava potem preveri, ali ste morda zapeljali v rdečo luč in v tem primeru zabeleži tudi, koliko časa je rdeča luč pred tem že gorela. Vendar policisti opozarjajo, da bodo tudi pri tistih, ki v križišče zapeljejo le sekundo po tem, ko se prižge redeča luč neizprosni. Tudi v rumeno je prepovedano voziti, v rdečo pa sploh, so pojasnili.

Ta naprava meri tudi hitrost vožnje. Na fotografijah tako ne bodo ovekovečeni le ''vozniki z barvno slepoto'', ampak tudi cestni dirkači. Policistom bo ostala le še dolžnost, da napišejo položnice.

Link: http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20061207_3085620_16152445.php

Ob vsem tem imam sam kar nekaj vprašanj.

1) Zakaj nekaj so naši "pametnjakoviči" sledili ostalim evropskim državam in nenadoma iz 3 krat utripajoče zelene na oranžno, popravili DIREKTNO V ORANŽNO? ( zaradi pravil EU -ja ? )???

2) Kako naj jaz vem, kdaj bo iz zelene luči zasvetila oranžna, če se približujem križišču???? Pomeni to,da bom v primeru, ko bom v razdalji semafor - jaz vozil i nse bo istočasno ugasnila zelena, kaznovan????

3) Se s temi kamerami ne zmanjšuje zasebnost voznikov, saj bodo slednji pod stalnim nadzorom??

4) 1 naprava stane 40.000 EU. V kolikšnem času in koliko kazni bo potrebno, da se bodo slednje "obrestovale"???

5) Policaji boso samo pisali še položnice.
Potrebujemo res takšne policaje, ki bodo pisali položnice, obenem pa se nadaljujejo razna "streljanja " po jesenicah, Ljubljani itd...Sem s takšnim ukrepanjem res varnejši?Komu služijo direktno takšne kamere??!?!?

Jelengar
08.12.2006, 00:33
1) Zakaj nekaj so naši "pametnjakoviči" sledili ostalim evropskim državam in nenadoma iz 3 krat utripajoče zelene na oranžno, popravili DIREKTNO V ORANŽNO? ( zaradi pravil EU -ja ? )???

Gre pač za nam "novo filozofijo" delovanja semaforja. Kako smo se namreč do sedaj obnašali? Pomisli malo. Ko smo se približevali križišču in je začela utripati zelena luč, kaj smo takrat storili? Smo pričeli zavirati? Ne. :D Začeli smo pospeševati, da bi lahko "ujeli semafor". Pri tem si križišče prevozil skoraj vedno z višjo hitrostjo od dovoljenih 50 km/h. To pa ni v redu, a ne? ;)

2) Kako naj jaz vem, kdaj bo iz zelene luči zasvetila oranžna, če se približujem križišču???? Pomeni to,da bom v primeru, ko bom v razdalji semafor - jaz vozil i nse bo istočasno ugasnila zelena, kaznovan????
Saj v tem je ravno point. Zato, ker ne veš koliko dolgo bo zelena, moraš biti bolj PREVIDEN. To pa je namen tega. ;) Kaznovan pa boš verjetno samo, če boš zapeljal v rdečo. Tista oranžna bo verjetno "toleranca" za primer, ki si ga opisal. Imam pa vtis, da naši vrli (in nevedni) policaji niso povedali vsega, ker se tudi njim ne sanja, kaj vse bi lahko počeli s takimi kamerami. V tujini te ne slikajo samo če pelješ skozi rdečo luč, ampak te tudi slikajo če skozi križišče, skozi zeleno luč, pelješ hitreje od dovoljenih 50 km/h. :evil: Ob takšni logiki semaforjev, utripanje zelene luči zares ni več smiselno. ;)

3) Se s temi kamerami ne zmanjšuje zasebnost voznikov, saj bodo slednji pod stalnim nadzorom?? Pa kaj? Vodilo je varnost v prometu. ;) Ampak, na "zahodu" je v navadi tudi, da so podatki o temu kje se tovrstne kamere nahajajo obvezno javni. Tako obstajajo tudi websiti s spiskom vseh tovrstnih kamer. Vse te kamere si lahko potem vsakdo vnese v svojo GPS napravo in le-ta te na kamero opozori preden se ji približaš. :D

4) 1 naprava stane 40.000 EU. V kolikšnem času in koliko kazni bo potrebno, da se bodo slednje "obrestovale"??? A misliš, da to koga briga? :D Ampak dejstvo je, da so te kamere prekleto zoprne in zares pripomorejo k umiritvi prometa. Pri tem so tako učinkovite, da so že kontraproduktivne, ker se ljudje tako bojijo kamer, da tudi tam, kjer je dovoljeno voziti 50 km/h na uro, ljudje vozijo ziheraških 40 km/h ter s tem povzročajo zastoje.

Potrebujemo res takšne policaje, ki bodo pisali položnice, obenem pa se nadaljujejo razna "streljanja " po jesenicah, Ljubljani itd...Sem s takšnim ukrepanjem res varnejši?Komu služijo direktno takšne kamere??!?!? Nič bat. Policaji ne bodo pisali nobenih položnic. Vse to teče avtomatsko preko računalnikov. Preden ti printer natiska položnico, bo policaj samo preveril, za vsak slučaj :evil: ali je avto registriran, zavarovan in podobno. In še nekaj, v tujini je urejeno tako, da položnico dobi vedno lastnik avtomobila ne glede na to kdo je bil v kritičnem trenutko v avtu. :veryevil:

čudežni
08.12.2006, 00:52
Jelengar,saj ti nisi policaj, kaj? :shy:

Jelengar
08.12.2006, 01:19
Ne. :O Zakaj sprašuješ? :dontknow:

3nity
08.12.2006, 06:43
hvala bogu oz. KONČNO. Kakšna zasebnost neki? Dej no nehite že jamrat. Čisto prav so te kamere. Končno bodo vozniki vozili z glavami in ne z nogami (upam).
Sem imela že velikokrat "near death expirience", ko je kakčšen norec šel v rdečo. :nonono: Da ne omenjam, kako folk zasede križišče, pa čeprav na drugi strani nima prostora. Kaj ga briga, on ima zeleno in gre v križišče.

doli
08.12.2006, 07:34
Gre pač za nam "novo filozofijo" delovanja semaforja. Kako smo se namreč do sedaj obnašali? Pomisli malo. Ko smo se približevali križišču in je začela utripati zelena luč, kaj smo takrat storili? Smo pričeli zavirati? Ne. :D Začeli smo pospeševati, da bi lahko "ujeli semafor". Pri tem si križišče prevozil skoraj vedno z višjo hitrostjo od dovoljenih 50 km/h. To pa ni v redu, a ne? ;)
No, sedaj pa so isti pametnjakoviči ugotovili, da tisti, ki so prej pri utripajoči zeleni pospešili, zdaj pospešijo še prej in pred čisto vsakim semaforjem, ker nikoli ne vedo, kdaj bo preklopilo, kar pa hočejo vsekakor prehiteti. In so z ukinitvijo utripajoče naredili še večje sranje. Pa še to, da nismo vsi takšni kot ti, ki je pri utripajoči pospešil. Nekateri znamo vozit tudi brez živčnosti za volanom.
Saj v tem je ravno point. Zato, ker ne veš koliko dolgo bo zelena, moraš biti bolj PREVIDEN. To pa je namen tega. ;) Kaznovan pa boš verjetno samo, če boš zapeljal v rdečo. Tista oranžna bo verjetno "toleranca" za primer, ki si ga opisal. Imam pa vtis, da naši vrli (in nevedni) policaji niso povedali vsega, ker se tudi njim ne sanja, kaj vse bi lahko počeli s takimi kamerami. V tujini te ne slikajo samo če pelješ skozi rdečo luč, ampak te tudi slikajo če skozi križišče, skozi zeleno luč, pelješ hitreje od dovoljenih 50 km/h. :evil: Ob takšni logiki semaforjev, utripanje zelene luči zares ni več smiselno. ;)
Takšnega diletantskega larifarija pa še ne. Če v zakonu piše, da je oranžna prekršek, ga morajo policaji preganjat. Nič ni tu "verjetno". Dokler je tak zakon, ga policisti morajo izvajati. Pa ravno utripanje zelene bi pripomoglo k večji varnosti ob uporabi teh kamer. Bil bi namreč opozorjen, da se bo zelena ugasnila in ne bi bilo treba, tako kot sedaj na vse pretege bremzat, ker veš da je kamera v križišču.
Pa kaj? Vodilo je varnost v prometu. ;) Ampak, na "zahodu" je v navadi tudi, da so podatki o temu kje se tovrstne kamere nahajajo obvezno javni. Tako obstajajo tudi websiti s spiskom vseh tovrstnih kamer. Vse te kamere si lahko potem vsakdo vnese v svojo GPS napravo in le-ta te na kamero opozori preden se ji približaš. :D
Zasebnosti na cesti v avtu pa res ni potreba in jo tudi nikjer že sedaj ni. Še več nadzora bi bilo res dobrodošlo. Pa ne samo na cesti, tudi na parkiriščih, temnih ulicah, povsod tam, kjer se lahko pričakujejo kakršnikoli problemi. Policija za svoje delovanje pač potrebuje čimhitrejše informacije, zloraba le teh, pa bi morala biti fejst hudo kazniva. V Angliji imajo večja mesta popolnoma pokrita s kamerami, pa zaradi tega jaz nimam nobenih pomislekov, da ne bi šel v London. Ker nimam kaj skrivat.
A misliš, da to koga briga? :D Ampak dejstvo je, da so te kamere prekleto zoprne in zares pripomorejo k umiritvi prometa. Pri tem so tako učinkovite, da so že kontraproduktivne, ker se ljudje tako bojijo kamer, da tudi tam, kjer je dovoljeno voziti 50 km/h na uro, ljudje vozijo ziheraških 40 km/h ter s tem povzročajo zastoje.
Denar se povrne že prvo leto, če se postavi v križišče, kjer je veliko šolarjev. Zmanjša se namreč verjetnost nesreče in že samo to odtehta tisti denar. Ziheraše pa odpraviš z enim samim sporočilom javnosti, da kamera slika samo tiste, ki prekoračijo hitrost za več kot 10km/h. Zlo simpl. Itak so omejitve hitrosti mnogokrat čisto pretiravanje.
Nič bat. Policaji ne bodo pisali nobenih položnic. Vse to teče avtomatsko preko računalnikov. Preden ti printer natiska položnico, bo policaj samo preveril, za vsak slučaj :evil: ali je avto registriran, zavarovan in podobno. In še nekaj, v tujini je urejeno tako, da položnico dobi vedno lastnik avtomobila ne glede na to kdo je bil v kritičnem trenutko v avtu. :veryevil:
Tudi pri nas je sedaj urejeno, da položnico dobi lastnik in nima veze kdo je vozil. Plačati mora lastnik, kako se bo pa potem on naprej zmenil pa ni njihova stvar.

Aldebaran
08.12.2006, 07:48
... tole je več kot dobrodošla stvar... meni gre blazno na živce, ko folk rine v križišče, čeprav vejo, da bodo v njem tudi ostali... v primeru nadzora pa bodo dvakrat dobili položnico domov, v tretje pa lepo počakali pred semaforjem, v kolikor bo križišče zasedeno...
... pa še raznorazni cestni ''odsemaforjadosemaforja'' dirkači se bojo malo umirili...

strašljivka
08.12.2006, 07:52
...podpiram...

Tanatie
08.12.2006, 08:00
najprej bi rad povedal da vedno vozim svojim zmogljivostim primerno in da ne vozim nevarno.zdej pa da zacnem: v pravni demokraticni drzavi Sloveniji cloveka lahko obsodi samo sodnik in nazadnje ko sem pogledal policaji in raznorazne kamere nimajo dokoncane pravne fakultete in niso opravili izpita za sodnika. Torej je s tem da te slika kamera v kriziscu in peljes cez omejitev, nato pa dobis domov poloznico krsena tvoja ustavna pravica. Resno mislim. Vem kako se slisi, samo na tak ugovor ti ne morejo nic. Edina varianta je da te dajo k sodniku za prekrske, kar se pa spet da po xy alineji xy clena spodbijat. Obstaja neka skupina odvetnikov, ki ti za ugovor zaracunajo 7000 sit in kolikor jaz vem, do danes se niso nikoli izgubili. Placat pa jim moras samo enkrat, ker naslednjic lahko ugovor ze sfotokopiras oz. ga znas sam napisat...sem pa na zalost pozabu ime odvetnika, ki je to mojemu bratu napisal. V glavnem, vozite previdno, se pa zavedajte, da vam teh kazni ni treba placevati, sam opravilno se je treba obrniti...

Tanatie
08.12.2006, 08:07
... tole je več kot dobrodošla stvar... meni gre blazno na živce, ko folk rine v križišče, čeprav vejo, da bodo v njem tudi ostali... v primeru nadzora pa bodo dvakrat dobili položnico domov, v tretje pa lepo počakali pred semaforjem, v kolikor bo križišče zasedeno...
... pa še raznorazni cestni ''odsemaforjadosemaforja'' dirkači se bojo malo umirili...

podpiram drugace tudi jaz, ampak ce mislis da se bojo na ta nacin nori dirkaci umirili se pa mocno motis...mal bolj bo gas pohodu, pa mal prej bo bremzat zacel, to je pa to...morm pa rect da res ne vidim pointa v taki voznji (da ne omenjam raznih prehitevanj v skarje itd.) js vozim enga peugeoota 106, 1.0 masina, kar pomeni da mam koncno hitrost 140 ce je klanc na dol pa lepo vreme in zelo obupne pospeske (na kratki progi me brez problema prehiti konj) S pametno voznjo, opazovanjem prometa, pravilnim postavljenjem v prave pasove, vsake tolko zavijes levo eno krizisce prej in se popolnoma izognes prometnem zamasku, ko gres po cisto prazni stranski ulici itd. si z enega konca ljubljane na drugem nasprotnem koncu hitreje kot katerikoli lamborghini...razlika je samo na avtocesti, kjer pa ma moj rekord 155 km/h...pac vozis pametno, ne zivciras sebe in ostalih, poslusas radio in mas mal potrpljenja pa prides v 9 od 10ih primerov kamorkoli hitreje od ostalih...

have fun...

ata
08.12.2006, 08:18
najprej bi rad povedal da vedno vozim svojim zmogljivostim primerno in da ne vozim nevarno.zdej pa da zacnem: v pravni demokraticni drzavi Sloveniji cloveka lahko obsodi samo sodnik in nazadnje ko sem pogledal policaji in raznorazne kamere nimajo dokoncane pravne fakultete in niso opravili izpita za sodnika. Torej je s tem da te slika kamera v kriziscu in peljes cez omejitev, nato pa dobis domov poloznico krsena tvoja ustavna pravica. Resno mislim. Vem kako se slisi, samo na tak ugovor ti ne morejo nic. Edina varianta je da te dajo k sodniku za prekrske, kar se pa spet da po xy alineji xy clena spodbijat. Obstaja neka skupina odvetnikov, ki ti za ugovor zaracunajo 7000 sit in kolikor jaz vem, do danes se niso nikoli izgubili. Placat pa jim moras samo enkrat, ker naslednjic lahko ugovor ze sfotokopiras oz. ga znas sam napisat...sem pa na zalost pozabu ime odvetnika, ki je to mojemu bratu napisal. V glavnem, vozite previdno, se pa zavedajte, da vam teh kazni ni treba placevati, sam opravilno se je treba obrniti...
Pravljice za otroke v vrtcu s prilagojenim programom.
Svetujem ti, da naslednjič ne oddaš napovedi dohodnine, nato pa se na isti način pritožiš, ko ti bo davčni inšpektor odmeril mandatno kazen. Si upaš?

nejc
08.12.2006, 08:38
Kamere bodo bolj malo rešile, dokler bodo le na nekaj posameznih križiščih.

Da bi se pa kdo kdaj spomnu, da bi Šolo varne vožnje dali kot obvezen del izpita ali da bi moral vsak voznik vsake nekaj let dokazovati svoje vozniške sposobnosti pred komisijo. To pa ne. Prepričan sem, da bi to dvoje bolj prispevalo k varnosti kot razni drugi ukrepi(če ne drugega, bi vsake nekaj let izpit izgubil tisti del voznikov, ki niso sposobni opravljati avta). Žalostno je, da je precej slovenskih voznikov toliko "nepismenih" glede vožnje, da na AC ne ločijo niti med prehitevalnim in voznim pasom(banalen primer). itd.

Če že morajo montirati kamere, je bolj smiselno, da z njimi kaznujejo tiste, ki zapirajo križišča.

Konfucij
08.12.2006, 09:40
hvala bogu oz. KONČNO. Kakšna zasebnost neki? Dej no nehite že jamrat. Čisto prav so te kamere. Končno bodo vozniki vozili z glavami in ne z nogami (upam).
Sem imela že velikokrat "near death expirience", ko je kakčšen norec šel v rdečo. :nonono: Da ne omenjam, kako folk zasede križišče, pa čeprav na drugi strani nima prostora. Kaj ga briga, on ima zeleno in gre v križišče.
Glih zadnč je bla na Celovški gužva, pa se je en rešilc s sireno komi prebiju čez gužvo, pol mu je pa kr en tovornjakar počez zapru križišče ker je glih zaviju pa obstou v križišču. Glih je moral minit ene par minut da je šou rešilc lohk naprej. Pa se je že na dalč slišal in vidl da gre rešilc, ampak tip v tovornaku je kr zapelu čez. Briga ga, če se bo nekdo stegnu zarad tega, če bo rešilc pršu neki minut poznej.:censored:

Konfucij
08.12.2006, 09:47
A mogoče kdo ve, če je za montiranje teh kamer kakšna pravna podlaga?

Api
08.12.2006, 10:02

je kolega to sprobal pa je moral h kazni dodat še ene 30k za stroške pritožbe ;)

ElQurc
08.12.2006, 11:46
A mogoče kdo ve, če je za montiranje teh kamer kakšna pravna podlaga? ne tumbaj :D ko se bo tip, ki provozi rdečo, počit vate, potem išči pravno podlago :veryevil:

bobi
08.12.2006, 11:50
Brez veze se razburjate, saj so že pred 20 leti bili nameščeni fotoaparati po križiščih in slikali prekrške. Kamera je pač boljša in to sedaj nameščajo.
Podmilščakova na križišču z reno servisom je že v uporabi ;)

čudežni
08.12.2006, 12:11
Boli me qurac za zasebnost voznikov, ki ogroožajo mojo varnost. Tipičen militantni strpnež. Vozi po predpisih, pa te ne bo skrbelo za zasebnost. Ali te za zasebnost skrbi tudi, ko te ustavijo zaradi rutinske kontorole dokumentov?

Zakaj bi se ba morala kamera izplačati zaradi kazni? Koliko pa stane zdravljenje in rehabilitacija? Koliko pa stane trajna invalidnost?

Malo preštej število smrti v letošnjem letu zaradi raznih "streljanj" in število smrti na cesti. Kaj predstavlja večjo grožnjo?

Ata, z zasebnostjo nisem ciljal na manjšo varnost ( koliko se le da, vozim po predpisih ), ampak mogoče na to, da bomo kmalu imeli še "kamere ali gps naprave " v avtih, če bomo želeli slednjega registrirati.;)
Ti je misel na to všeč?

Če bodo tele kamere res spodbudile k večji varnosti, k manjšim nesrečam in posledično k manjši invalidnosti, potem je o.k..V bistvu imaš prav.Samo, kaj pa če ne bodo?

Nedvomno je število smrtnih žrtev na cesti veliko večje kot tisto od streljanja. Ampak s tem sem želel povedati to,da se mogoče človek počuti manj varnega, če na cesti ne vidi kakšnega policaja in slednji sedijo v pisarni ( kaj mi to meni pomaga :dontknow: ), kot, če so na cesti.

ElQurc
08.12.2006, 12:18
Ata, z zasebnostjo nisem ciljal na manjšo varnost ( koliko se le da, vozim po predpisih ), ampak mogoče na to, da bomo kmalu imeli še "kamere ali gps naprave " v avtih, če bomo želeli slednjega registrirati.;)
Ti je misel na to všeč?

Če bodo tele kamere res spodbudile k večji varnosti, k manjšim nesrečam in posledično k manjši invalidnosti, potem je o.k..V bistvu imaš prav.Samo, kaj pa če ne bodo?

Nedvomno je število smrtnih žrtev na cesti veliko večje kot tisto od streljanja. Ampak s tem sem želel povedati to,da se mogoče človek počuti manj varnega, če na cesti ne vidi kakšnega policaja in slednji sedijo v pisarni ( kaj mi to meni pomaga :dontknow: ), kot, če so na cesti. tisto debelo pobarvano se ti obeta zaradi plačevanja avtocest :)
ne se sekirat ''na račun'', ki bo ali pa tudi ne, prišel :dontknow:

strašljivka
08.12.2006, 14:13
tisto debelo pobarvano se ti obeta zaradi plačevanja avtocest :)
ne se sekirat ''na račun'', ki bo ali pa tudi ne, prišel :dontknow:

točno tako z možnostjo dodatne razširitve tud na regionalne in pa opcijskim sledenjem po mestih...oddajnik v tvojem vozilu bo pač pridno oddajal kjerkoli...

ata
08.12.2006, 14:38
Ti je misel na to všeč?

Nedvomno je število smrtnih žrtev na cesti veliko večje kot tisto od streljanja. Ampak s tem sem želel povedati to,da se mogoče človek počuti manj varnega, če na cesti ne vidi kakšnega policaja in slednji sedijo v pisarni ( kaj mi to meni pomaga :dontknow: ), kot, če so na cesti.
Zasebnost v današnjih časih? Vsepovsod puščaš elektronske sledi: uporaba kartic, GSM-ju se lahko sledi prek baznih postaj, uporaba interneta... Če bo še GPS sledenje, pa naj bo. Načeloma to ni problematično, dokler ne pride do zlorab in zlorabe so vedno možne. Vendar imamo srečo, da živimo v družbi, kjer te zlorabe (predvsem s strani oblasti) niso ravno verjetne. Sodni nalogi za prisluškovanje telefonom ipd. Nima se smisla odpovedovati novim tehnologijam zaradi tega, ker se jih lahko zlorabi. Zlorabi se lahko vsako stvar. Kaj pa če bi prepovedali internet zato, ker ga nekateri zlorabljajo? Nima smisla, ravno tako bi lahko prepovedali avtomobile, ker ljudje umirajo v prometnih nesrečah.
Ne, naj se uvedejo tehnologije, ki ščitijo večinsko prebivalstvo in povzročajo težave tistim, ki zakonov ne spoštujejo. Hkrati s tehnologijami je pa potrebno ustrezno razvijati tudi nadzorne mehanizme za preprečevanje zlorab.

Kaj bo in kaj ne bo je težko napovedati, ampak že prazni parkirani policijski avtomobili ob cestah povzročijo zniževanje hitrosti. Mislim, da bo prisotnost kamer kar precej pripomogla k vožnji po predpisih.

Si gledal zadnjo Tarčo? Vsak objestnež, ki ga policaj upravičeno kaznuje in po potrebi še malo pretipa lahko toži policaja osebno. In v našem pretirano zaščitniškem sistemu morajo policaji plačevati odškodnine, čeprav so po vsej zdravi logiki delovali po predpisih. Žal naš pravosodni sistem pretežno verjame ubogim osumljencem in ščiti predvsem njihove pravice.
Niso policaji krivi, da niso motivirani za delo, s sistemom je nekaj hudo narobe. Podobne težave so imeli v USA, sedaj pa je veliko patruljnih vozil opremljenih s kamerami, katerih posnetki veljajo kot dokaz na sodišču.

domine
08.12.2006, 16:53
hmmm. men se zdi čist prov... večino se folk ne zaveda:dontknow: , da,če gre čez rdečo luč takoj ogroža sebe in pa druge v prometu(POSEBI PA ŠE PEŠCE IN KOLESARJE), tko da se mi zdi, da je čist prov, počas pa prevzemajo Evropska pravila jasno..
folk preveč divjate, pa izkazujete svoje dirkalne sposobnosti..če si želite dirkanja se pa prijavte na nočne dirke:2thumbs: pa izrazite svoj dirkaški duh;)

kartako
08.12.2006, 19:07
Hej saj ni samo to, zasebnost je šla rakom žvižgat.
Kontrole in snemanja po delovnih mestih, križiščih, bankah, športnih prireditvah,marsikje gibane po mestih,
zunaj to že laufa na veliko.
Zasebnost samo še doma, če ni v wc -ju kamere. :nonono:

Konfucij
08.12.2006, 19:19
ne tumbaj :D ko se bo tip, ki provozi rdečo, počit vate, potem išči pravno podlago :veryevil:

Sam vprašam, ker drgač sm čist za da so kamere, ker glih nočm da ker model zapele čez rdečo pa se zabije vame. Sam vprašu sm če je to po zakonu. In še nben ni nč reku glede tega....

bobi
08.12.2006, 19:49
Sam vprašam, ker drgač sm čist za da so kamere, ker glih nočm da ker model zapele čez rdečo pa se zabije vame. Sam vprašu sm če je to po zakonu. In še nben ni nč reku glede tega....

O kakšnem zakonu ti to sprašuješ človek?
Mogoče o tem ali ima policija pravico nadzorovati promet in križišča in s tem prispevati k večji varnosti!
Temu bi preje rekel da je to dolžnost policije da to izvaja in ne vprašanje "če lahko"

Konfucij
08.12.2006, 19:56
Seveda so te dolžnosti, sam tud te morjo bit opredeljene z zakonom, a ne....

Vsemogočni
08.12.2006, 22:13
Policisti so uresničili svojo napoved, da bodo v drugi polovici letošnjega leta na območju Ljubljane testirali kombinirano napravo za nadzor vožnje skozi rdečo luč in kontrolo hitrosti.
Naprava je namreč začela testno delovati, omogoča pa slikovno dokumentiranje neupoštevanja svetlobne prometne signalizacije s pomočjo digitalnega fotoaparata, kar zadostuje tudi za dokazovanje storitve prekrška. Policisti zato voznike opozarjajo na spoštovanje prometnih predpisov, ker bodo na podlagi pridobljenih fotografij zoper kršitelje ukrepali.

Takoj ko zapeljete prek senzorjev, ki so skriti v tleh, vas kamera posname. Naprava potem preveri, ali ste morda zapeljali v rdečo luč in v tem primeru zabeleži tudi, koliko časa je rdeča luč pred tem že gorela. Vendar policisti opozarjajo, da bodo tudi pri tistih, ki v križišče zapeljejo le sekundo po tem, ko se prižge redeča luč neizprosni. Tudi v rumeno je prepovedano voziti, v rdečo pa sploh, so pojasnili.

Ta naprava meri tudi hitrost vožnje. Na fotografijah tako ne bodo ovekovečeni le ''vozniki z barvno slepoto'', ampak tudi cestni dirkači. Policistom bo ostala le še dolžnost, da napišejo položnice.

Link: http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20061207_3085620_16152445.php

Ob vsem tem imam sam kar nekaj vprašanj.

3) Se s temi kamerami ne zmanjšuje zasebnost voznikov, saj bodo slednji pod stalnim nadzorom??

4) 1 naprava stane 40.000 EU. V kolikšnem času in koliko kazni bo potrebno, da se bodo slednje "obrestovale"???

Potrebujemo res takšne policaje, ki bodo pisali položnice, obenem pa se nadaljujejo razna "streljanja " po jesenicah, Ljubljani itd...Sem s takšnim ukrepanjem res varnejši?Komu služijo direktno takšne kamere??!?!?

Čisto na kratko:
pa si se ti kdaj vprašal, kdo je kriv, da morajo policaji davkoplačevalski denar zapravljati za take in podobne pripomočke :dontknow: :dontknow:

maajde
09.12.2006, 03:31
Kamere bodo bolj malo rešile, dokler bodo le na nekaj posameznih križiščih.

Da bi se pa kdo kdaj spomnu, da bi Šolo varne vožnje dali kot obvezen del izpita ali da bi moral vsak voznik vsake nekaj let dokazovati svoje vozniške sposobnosti pred komisijo. To pa ne. Prepričan sem, da bi to dvoje bolj prispevalo k varnosti kot razni drugi ukrepi(če ne drugega, bi vsake nekaj let izpit izgubil tisti del voznikov, ki niso sposobni opravljati avta). Žalostno je, da je precej slovenskih voznikov toliko "nepismenih" glede vožnje, da na AC ne ločijo niti med prehitevalnim in voznim pasom(banalen primer). itd.

Če že morajo montirati kamere, je bolj smiselno, da z njimi kaznujejo tiste, ki zapirajo križišča.

Bravo.

domine
09.12.2006, 21:14
ja sej to je na račun davkoplačevalcev, zato ker ti tut nardiš prekršek, pa ubistvu jim plačuješ za take zadevce, za to so prov posebni skladi, ker majo točno določen... tko da se rajš ne spraševt od kot to, pa zakaj k to vsak dobr ve...
Vozite po predpisih, pa bo šu denar v druge na mene...vse je od voznikov odvisno:2thumbs:

yamamoto
10.12.2006, 09:13
Proti kameram, ki lovijo divjake in kronične prekrškarje nimam absolutno nič. :approve:
Bolj me moti to, da potem v naši državi začnejo pretiravati z raznimi neumnimi tolmačenji in uvajanjem slabših rešitev od prejšnjih. Ena od teh je ukinitev utripajoče zelene na semaforjih. Nova rešitev je bila sprejeta pod predpostavko, da večina ljudi pospeši, da bi pravočasno prišla skozi križišče. Jaz pa trdim, da nas je večina vozila z dovoljeno hitrostjo in nam je tista utripajoča luč povedala ali bomo še varno prišli skozi križišče ali pa bo treba ustaviti. Prej se mi ni nikoli zgodilo, da bi moral pred križiščem sunkovito zavirati, sedaj pa že večkrat. Na nekaterih semaforjih je namreč interval rumene luči tako kratek, da se vklopi rdeča še preden zapelješ v križišče, zato je močno zaviranje, ko se ugasne zelena, neizbežno. Pri hitrosti 50 km/h je na primer pot ustavljanja 26 metrov, na mokri podlagi pa kar 34 m. Če se na taki razdalji od križišča prižge rumena, pomeni, da moraš pohoditi zavoro, da ne boš v prekršku, ali drugače povedano: že na oddaljenosti 50 m od semaforja bi moral zmanjševati hitrost na recimo 20 km/h, da bi lahko normalno ustavil. Kaj to pomeni za tekoče odvijanje prometa in za živce ostalih voznikov pa dobro vemo. :angel:
Tudi predlog, da bi uvedli kamere za snemanje dogajanja v vseh policijskih avtomobilih, se mi zdi zelo dober. En sam tak avto, ki bi krožil po ljubljanski obvoznici, bi po mojih izkušnjah, spravil ob vozniško dovoljenje vsaj 20 do 30 norcev dnevno. :veryevil:

joe
10.12.2006, 12:54
Mene pa zanima, koliko je bilo nesreč v križiščih, da je bilo potrebno spremeniti režim deovanja semaforjev in zdaj uvedba kamer?

Po mojem mnenju je za uvedbo bolj kriva vedno prazna državna blagajna kot pa karkoli drugega!

paradox
10.12.2006, 13:41
...ne ves:D ...velja pa pravilo (govorim za dezelo kjer zivim), da, ce ne mores varno ustaviti (se pravi imas preveliko a se vedno dovoljeno hitrost), da lahko gres skozi krizisce tudi v oranzni. Ce pa seveda lahko varno ustavis, ko se je ze prizgala oranzna pa moras ustaviti. Nasprotni promet pa seveda nima, da mrda dokler se ne prizge zelena:clown:
S kamero ti pa lahko dokazejo, ce si imel res preveliko hitrost, da bi varno ustavil pred kriziscem v oranzni - iz cesar sledi, da pri sodniku za prekrske nimas argumenta za ne-placanje prekrska.

Jelengar
10.12.2006, 14:06
...ne ves:D ...velja pa pravilo (govorim za dezelo kjer zivim), da, ce ne mores varno ustaviti (se pravi imas preveliko a se vedno dovoljeno hitrost), da lahko gres skozi krizisce tudi v oranzni. Ce pa seveda lahko varno ustavis, ko se je ze prizgala oranzna pa moras ustaviti.
Natanko tako. In v Sloveniji ni nič drugače. :D

Knez
10.12.2006, 15:04
Ta vikend 7 mrtvih na cesti..

Slowhand
10.12.2006, 15:15
sej ni čudn...
dokler eni namest rumene vidjo na semaforju oranžno,bo pač tko,kt je...
k bo folku enkrat kapnil,da si večji džek,če voziš po predpisih in omejitvah,bo pa tud mal drgač...
je težji peljat 40 po ravni cesti(zato k se je en zmislu,da mora tam bit znak),kt pa gasa do dile.....

Knez
10.12.2006, 15:19
Jaz ne upam ustavit pri rumeni, ker imam ponavadi dva za ritjo in običajno ne zavirata, temveč nasprotno.ustavljati pri rumeni je v Sloveniji zato največkrat precej nevarno.

Mad Gandhi
10.12.2006, 15:32
Nobeden od njih na semaforju

yamamoto
10.12.2006, 17:02
Nobeden od njih na semaforju

Po dobri slovenski praksi bodo sedaj kvazi strokovnjaki ,oprti na statistiko, predlagali, da postavimo semaforje na avtocesto, poslanci pa, seveda, brez pripomb sprejeli. :D

bajs01
10.12.2006, 17:11
takoj sem za te kamere. je pa res , da npr. v Kanadi lahko zaviješ desno skozi rdečo , seveda če pri tem koga ne ogrožaš.

NaceM
10.12.2006, 17:13

Ne sam za vikend.. Samo čez petek sem slučajno prevozil cca 1000 KM po tej naši lepi Sloveniji in sem poslušal po radiu, koliko se je nesreč zgodilo.. Malo mokra cesta pa se folku odpelje (dobesedno).

NaceM
10.12.2006, 17:14
takoj sem za te kamere. je pa res , da npr. v Kanadi lahko zaviješ desno skozi rdečo , seveda če pri tem koga ne ogrožaš.

Ker nimajo zelenih puščic za desno... Poleg tega to ne velja v vseh zveznih državah. :D :D

Samoplant
10.12.2006, 18:49
na forumu sem nov, tako da tudi te teme, poleg tiste o Romih, nisem bral v celoti. Sorry.

Te kamere so totalna bedarija. Gre za neustavno nadzorovanje ljudi in temelji na desničarski predpostavki, da so ljudje pokvarjeni in da jih je treba nenehno nadzorovati.

Seveda nekaj voznikov je pokvarjenih, ampak tistih nekaj od teh pokvarjenih, ki bi jih lahko spremenil, jih lahko spremeniš z izobraževalnimi akcijami, slogani, pozivi,....

Ti ki dirkajo z dragimi avtomobili, imajo dovolj denarja za teh par kazni, pa tudi ko bo videl zeleno, bo pelal še malo hitreje, ker bo zdaj res hotel ziher prit skoz pred rumeno, ker bo vedel da ga snemajo.

Če bo pa res pozno zagledal rumeno, bo pa pač ful bremzal ali pa se bo zgovarjal da ni več mogel ustaviti.
To je pač takšen folk. Žal.

Samo zapravljali bodo denar za kamere in poskušali hkrati nekoliko napolniti proračun.

NaceM
10.12.2006, 19:04
V soboto se mi je zgodilo, da so me pri Metliki ustavili policaji.

Imeli smo služben zaključek na nekem kmečkem turizmu tam poleg, pa ker nisem hotel iti z avtobusom (kot večina naših v službi), sem se pač peljal s svojim avtomobilom in pridružili so se mi še trije kolegi (v smer Metlike) in še dodaten služben kolega, ko smo šli nazaj. Seveda nikoli ne pijem ničesar alkoholnega, kadar vozim in tako je bilo tudi sedaj. (Pa to ne pomeni, da se znam dobro imeti.)

Ko smo šli domov ob cca. 1.30 zjutraj, se je za menoj začel voziti nek avto takoj, ko sem zavil na glavno cesto. Sam sem gledal, da se mu bom čimprej umaknil, ker me res ni mikalo v vzvratnem ogledalu gledati luči čez vse Gorjance. Naenkrat sem videl, kako ta avto za menoj prehiteva policijski avto. Sem si mislil svoje in sem peljal naprej enako kot sem do tedaj. Videl sem, da je policijski avto hotel ustaviti, pa očitno ni imel dovolj prostora (zakaj temu tako, sem ugotovil kasneje) in čez cca. 500 m se je ta avto policijski pred menoj ustavil še enkrat in ustavil tudi mene. Takrat sem šele ugotovil, da je civilni avto za menoj policijski avto in pripeljal je še en policijski avto, v katerem so bili (po uniformah sodeč - kombinizoni), tudi intervencijski policaji. Policaj me je seveda vprašal kje sem bil (in sem to tudi povedal), pa so mi dali za pihat. Seveda sem napihal 0,00 , zato so dali še pihati sovozniku, ki je napihal tudi 0,00 .

Je pa prav smešno... 3 policaji so gledali, kako sva napihala 0.00 . :) Mogoče so mislili, da sem Brajdič. :) :D :D :D

paradox
10.12.2006, 19:06
Ker nimajo zelenih puščic za desno... Poleg tega to ne velja v vseh zveznih državah. :D :D...velja v vseh provincah, izjema je samo Island of Montreal ...al pa, ce je postavljena tabla, ki to specificno prepoveduje;)

bajs01
10.12.2006, 19:21
na forumu sem nov, tako da tudi te teme, poleg tiste o Romih, nisem bral v celoti. Sorry.

Te kamere so totalna bedarija. Gre za neustavno nadzorovanje ljudi in temelji na desničarski predpostavki, da so ljudje pokvarjeni in da jih je treba nenehno nadzorovati.

Seveda nekaj voznikov je pokvarjenih, ampak tistih nekaj od teh pokvarjenih, ki bi jih lahko spremenil, jih lahko spremeniš z izobraževalnimi akcijami, slogani, pozivi,....

Ti ki dirkajo z dragimi avtomobili, imajo dovolj denarja za teh par kazni, pa tudi ko bo videl zeleno, bo pelal še malo hitreje, ker bo zdaj res hotel ziher prit skoz pred rumeno, ker bo vedel da ga snemajo.

Če bo pa res pozno zagledal rumeno, bo pa pač ful bremzal ali pa se bo zgovarjal da ni več mogel ustaviti.
To je pač takšen folk. Žal.

Samo zapravljali bodo denar za kamere in poskušali hkrati nekoliko napolniti proračun.
ja ampak če se bo napaka ponavljala , pa lahko ostane brez avta. je res , da bodo takrat nastopili raznorazni strici , ampak to je pa potem zgodba iz drugega filma

Del
10.12.2006, 19:32
Za 40k eurov bi lahko kupil ene tri marice,pa še kakšno prikolico da bi razvašal nevozne avte po terenu:veryevil:

NaceM
11.12.2006, 09:10
...velja v vseh provincah, izjema je samo Island of Montreal ...al pa, ce je postavljena tabla, ki to specificno prepoveduje;)

Sem ravno govoril z bratrancem, ki je doma v Kanadi in se nekako ne strinja s teboj.

paradox
11.12.2006, 09:55
Sem ravno govoril z bratrancem, ki je doma v Kanadi in se nekako ne strinja s teboj....nekako :O :D

Mogwai
11.12.2006, 10:34
V soboto se mi je zgodilo, da so me pri Metliki ustavili policaji.

... Policaj me je seveda!?!?!? vprašal kje sem bil (in sem to tudi povedal), ...
...

VPRAŠAL te je, kje si bil!!!:O :O :O In TI si mu povedal!!! C,c,c :nonono: :nonono: :nonono: Pa KAJ GA BRIGA, kje si bil??? Dokler jih plačujem in nisem v KAZENSKEM postopku, me nimajo kaj spraševati kod hodim!!! Očitno nekateri res nimajo razčiščenih pojmov o svobodi, demokraciji in kar je še te navlake...:( :( :(

kartako
11.12.2006, 10:58
Ja sedaj si pa skoraj zadel bistvo vseh služb, ki se napajajo iz davkoplačevalskega denarja.
Mi moramo imeti to in to.
Ne moremo obvladovati,če nimamo tega in tega.
Mi smo vedno prvi ki zagrabimo za karkoli, pa čeprav je d...k
Važno je, da se navzven prikaže kako si prizadevamo nekomu nekam zlesti,pa ni važno koliko stane ali
je sploh učinkovito
Važno je, da smo prvi., pa četudi na vasi. :rolling:

kartako
11.12.2006, 11:01
VPRAŠAL te je, kje si bil!!!:O :O :O In TI si mu povedal!!! C,c,c :nonono: :nonono: :nonono: Pa KAJ GA BRIGA, kje si bil??? Dokler jih plačujem in nisem v KAZENSKEM postopku, me nimajo kaj spraševati kod hodim!!! Očitno nekateri res nimajo razčiščenih pojmov o svobodi, demokraciji in kar je še te navlake...:( :( :(
__________________________________________________ ____________________________________
Poizkusi enkrat biti tiho, ko te ustavi boš videl kakšen film se potem vrti.
Boš mislil, da si državni sovražnik št. 1 (mislim na policijsko obravnavo, ki se začne z pasivnim odporom):D

Mogwai
11.12.2006, 11:08
__________________________________________________ ____________________________________
Poizkusi enkrat biti tiho, ko te ustavi boš videl kakšen film se potem vrti.
Boš mislil, da si državni sovražnik št. 1 (mislim na policijsko obravnavo, ki se začne z pasivnim odporom):D

Ne razumeš! S policjem se moraš pogovarjati kar se da prijazno in olikano, ter mu na lep način povedati, da je teslo. Nekateri to hitro pokapirajo, drugi pa šele doma:veryevil: , vendar ti nič ne morejo, če nisi problematičen!:2thumbs:

kartako
11.12.2006, 11:29
Ne razumeš! S policjem se moraš pogovarjati kar se da prijazno in olikano, ter mu na lep način povedati, da je teslo. Nekateri to hitro pokapirajo, drugi pa šele doma:veryevil: , vendar ti nič ne morejo, če nisi problematičen!:2thumbs:
Saj to sem mislil, ko vkapira se ponavadi začne križev pot- brez da si problematičen.
Oni te ustvarijo problematičnega oz večino besed vzamejo kot žalitev ali odpor.:rolling:

ata
11.12.2006, 13:53
Se pravi, da ti živiš s predpostavko, da so vsi policaji tepci. Kaj nisi ravno ti eden izmed tistih, ki so tooooliko proti posploševanju.
In zakaj mu nebi povedal? Zato ker je to moja ustavna pravica? Precej patološko, bi rekel!
Kaj pa če mu lahko, čisto malo, pomagam pri zadevi, za katero še vem ne, da se odvija?

PS: Nikoli se mi ni težko pogovarjati s policaji, vendar jim pri tem ne dajem oblutka več- ali manjvrednosti. Opravljajo svoje delo, tako kot mi vsi. Kako pa ti preživiš s sodelavci, ki ti povedo in/ali naredijo samo in natačno tisto, kar jim piše v opisu del in nalog.

Dalmatinec
12.12.2006, 14:27
Jelengar,saj ti nisi policaj, kaj? :shy:

Se ti ne zdijo njegovi posti malo "prepametni" za policaja?:veryevil: :rolling:

domine
14.12.2006, 16:22
Dons sm lihk vidu dva najstnika k jih je policist ustavu na prehodu za pešče, HEHE, ker mi k smo šli čez smo ga prov vidl, pa hitr zlaufal čez, pol smo se pa iz busom nazaj pelal oz. mem je mel pa lihk 2 dijaka k sva dijaške kazala... tko da zdei je v mestu še večji nadzor, če bi lahko tko reku..minimalnih prekrškov, to se prav nepravilno prečkanje po zebri:D tko da svaka jim čast:2thumbs: :2thumbs:

tko bo pol tut boljš za voznike pa mn bo nesreč na prehodih...sam takrt ko pa so, pa so v večini primerov krivi vozniki..ker se jim mal preveč mudi čez rdečo...

P.S. Polcajčki kr tko naprej:P :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

domine
14.12.2006, 16:26
Ja gledu unga k ga sprašujejo kam si namenjen..hehe mal se igrajo..
po zakonu oni nimajo te pravice da te PRISILIJO da jim odgovoriš na taka vprašanja
Lahko pa te, pod pogojem, da si jim sumljiv!!!
Najprej pa je najbolje da jih vprašate, zakaj jih to zanima??? pa boste dobil kkšen čudn odgovor, če ste pač ČISTI oz. NEDOUŽNI... če pa reče da ste se mu zdite sumljivi..pol pa slabo za vs
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

pk
15.12.2006, 19:21
mulci... ene parkrat na obvezno enotedensko praxo v Zavod za rehabilitacijo invalidov pa pleničke in kahlice menjavat... če jih to ne bo izučilo, so okoreli brezupni primeri.:nonono:

domine
15.12.2006, 23:18
se strinjam, pa še prov jim dajem(policistom) sej sta bla mal sumliva... kkšna droga al pa kj:P :2thumbs:

doli
15.12.2006, 23:35
Tema, fantje, o čem že v tej temi govorimo? Kamere, policaji al o prehodih za pešce? :dontknow:

Igor20
16.12.2006, 00:27
F... The Police!!!!!!

domine
16.12.2006, 02:16
oo vsem

LP