Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Vitiligo (bele lise na koži)

marjann
09.12.2006, 21:31
Kako se znebimo vitiliga, (bele lise na koži !), če se da tukaj kaj naredit, mogoče pozna kdo kakšen domač recept od babic, ima izkušnjo s to težavo !!
Hvala za odgovore ! :shy:
L.P.

marjann
18.12.2006, 19:55
VITILIGO !!!!
Ima kdo VITILIGO ozi. pomanjkanja pigmenta na koži. Vem, da nekaj ljudi ima to težavo, ampak mene skrbi
kako se tega rešit, ker mi uničuje živce....????
Hvala za odgovore in L.P.

ponga
20.12.2006, 19:02
A niso za to vzrok glivice?! Meni je to en dermatolog rekel - seveda če govoriva o isti stvari?!

Drgač pa - če te stvar skrbi, je edina rešitev obisk pri dermatologu!

ponga
20.12.2006, 19:03
http://www.lunin.net/forum/index.php?act=ST&f=9&t=7583

mogoče najdeš tu kaj pametnega

marjann
25.12.2006, 16:39
pri dermatologu sem že bil, sem dobil eno kremo samo ni nič pomagala, saj men ne.....!!!
lp.-

ClintEastwood
28.12.2006, 15:12
Bil pri dermatologu zaradi teh zadev... Namreč na hrbtu imam dve beli lisi premera 1 cm. Pa na glavi imam manjši šop sivih las. Rekel je da ni nič nevarnega. Znebiš pa se lahko tega samo s tem, da čakaš... Enim izginejo, drugim ne.

freya
02.01.2007, 17:53
Marjann
O zdravljenju vitiliga se je zelo razpisala mag.dr. Metka Adamič na straneh Popovih zdravnikov klikni tukaj (http://24ur.com/bin/experts.php?esection_id=28&expert=metkaa&category_id=91). Preberi si vprašanja in njene odgovore in našel boš kar nekaj metod za zdravljenje. Če vztrajno in natančno mazanje z eno kremo ni pomagalo, ni treba takoj vreči puško v koruzo, ampak poskusiti še z drugim mazilom, mogoče laserko terapijo, ki jo izvajajo na Dermatološkem oddelku Mariborske bolnišnice. treba je tudi poiskati dermatologa, ki je seznanjen z novostmi na področju zdravljenja te težave, zdi se, da omenjena dermatologinja to je. Očitno pa je, da je to precej trdovratna zadeva, pozdravi se le majhen delež bolnikov, zato je veliko besed napisanega tudi o prekrivanju lis, ki so na izpostavljenih mestih...s tetoviranjem, kremami za samoporjavitev, s profesionalnimi ličili ( firme Vichy -Dermablend, Coverderm) klikni tukaj (http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=2582).
Še posebno opozarjajo, da je še posebej nevarno sončenje, ker taka koža ni zaščitena s pigmentom...zato na sonce res dobro zaščiten in pa čimmanj.
Toliko ti lahko pomagam jaz. :)

marjann
17.01.2007, 20:11
Hvala vsem za odgovore, ker ste se potrudli.....!!! :2thumbs:
marjann
lp.

Primoz80
17.05.2007, 10:02
Lep pozdrav!
Tudi sam imam probleme (psihične) z depigmentacijo! Sicer še ni zelo opazna in tudi ne zelo razširjena, vendar me vseeno zelo moti! Zanimivo in predvsem razveseljivo pa je to, da baje obstaja neka varijanta, pri kateri ti z operacijo presadijo pigment in stem pozdravijo depigmentacijo! Omenjeno zdravljenje bi se naj izvajalo v Švici, je pa na žalost zelo drago!!
Zanima me če ima kdo kakšne informacije o tem?

tanjaG
26.06.2007, 12:02
Pri nas je na voljo Vitix gel, edini produkt, ki povzroča repigmentacijo in nima negativnih stranskih učinkov. Dobi se ga v lekarnah. Gel vsebuje dva encima, ki pospešita oslabljene melanocite, da začno spet bolj pospešeno proizvajati melanin. Učinkovitost je odvisna od človeka do človeka, večja pa je pri mladih in pri začetnem vitiligu.
Imamo pa v Sloveniji tudi zelo dobro prekrivno kozmetiko. Z izdelki Coverderm lahko prekrijemo tudi takšne nepravilnosti na koži, kot je vitiligo.
LP Tanja

hose
26.11.2008, 19:02
na Kubi imajo tinkturo z imenom MELAGENIN PLUS baje da pomaga
pozdrav Hose