Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Internetni radio

aljazaljaz
10.12.2006, 12:19
Samo me zanima, če ima kdo izkušnje z postavitvijo internetnega radija ali predvajanjem glasbe preko spleta. Imam problem pa ne vem kako ga rešiti. Sicer pa je nekaj o tem objavljeno tukaj klik (http://www.sloreactor.com/forum/index.php?showtopic=18600)

joe
10.12.2006, 12:59
Samo me zanima, če ima kdo izkušnje z postavitvijo internetnega radija ali predvajanjem glasbe preko spleta. Imam problem pa ne vem kako ga rešiti. Sicer pa je nekaj o tem objavljeno tukaj klik (http://www.sloreactor.com/forum/index.php?showtopic=18600)

Naj ti povem, d ase raje ne za***avaj s tem. sam sem imel internetni radio in je takoj priletel tržni inšpektor, ki ga je poslal SAZAS. Če že delaš to, delaj iz takšnega IP-ja, da te ne bodo izsledili. Naprimer najemi kakšen dedicated server nekje v kambodži ali podobni xy državi.

Slowhand
10.12.2006, 13:03
sej če oddajaš svojo avtorsko glasbo ne bi smel bit nč narobe....

aljazaljaz
10.12.2006, 13:06
aja na to pa sploh nism pomislu. pa dobr saj mam svoje glasbe ful. Sicer pa gre za šolski radio tko da bi se sam oglasi rolal

XxSystemxX
10.12.2006, 19:58
sej če oddajaš svojo avtorsko glasbo ne bi smel bit nč narobe....
A misliš da imajo veliki shoutcast radiji kot je npr. Frag.FM vse uštimano z avtorskimi pravicami? Mal dvomin :shy: .

ervin34
10.12.2006, 20:07
Naj ti povem, d ase raje ne za***avaj s tem. sam sem imel internetni radio in je takoj priletel tržni inšpektor, ki ga je poslal SAZAS. Če že delaš to, delaj iz takšnega IP-ja, da te ne bodo izsledili. Naprimer najemi kakšen dedicated server nekje v kambodži ali podobni xy državi.

Kaj je povedal inšpektor ? :D

joe
11.12.2006, 08:30
Kaj je povedal inšpektor ? :D

Kako ima shoutcast uštimano z avtorskimi pravicami ne vem. Vem pa, da jaz ne bom več oddajal glasbe iz Slovenskega IP-ja. Kazen se začne pri 400.000,oo SIT. Jaz sem ji za las ušel, ker sem prenehal oddajati še preden je prišel inšpektor, ker sem si mislil, da se lahko kaj takšnega zgodi.

Sicer inšpektorja ne bi bilo, me je pa prijavila ena lokalna radijska postaja iz kraja kjer živim, oziroma njen direktor.

laguna
11.12.2006, 10:53
tudi sam imam radio...ki pa ga ne oddajam jast..oz iz mojega IP ja ampak preko serverja ki je v ameriki....pa nej me najde če me lahko oz. hoče :D

joe
11.12.2006, 15:25
tudi sam imam radio...ki pa ga ne oddajam jast..oz iz mojega IP ja ampak preko serverja ki je v ameriki....pa nej me najde če me lahko oz. hoče :D

Daj link, da malo poslušam...

laguna
12.12.2006, 07:28
žal deluje samo ob četrtkih oz ko je čas ...pa malo se za***avamo ..tko da lahko ti dam link če hočeš pa prideš pa poslušaš..

Slowhand
12.12.2006, 08:29
ha,četrtkov večer
pridemo
SAZAS
LP

boidar
23.08.2007, 14:19
Lepo pozdravljeni!
Rad bi vedel ali se da kako preko domačega računalnika se pravi preko Interneta postaviti lastni RADISKI PROGRAM in če se da kako in kaj sploh potrebuješ ,da si lahko v oddajanju svojega programa ,ker vem ,da je menda kar dosti takšnih ponudb saj nekateri imajo tudi po nekaj tisoč poslušalcev na tak način ko imajo preko svojega računalnika narejeno svojo postajo
:dontknow: :blush: :2thumbs:

sakic12
24.08.2007, 13:49
To preberi pa se še enkrat odloči:
Kako ima shoutcast uštimano z avtorskimi pravicami ne vem. Vem pa, da jaz ne bom več oddajal glasbe iz Slovenskega IP-ja. Kazen se začne pri 400.000,oo SIT. Jaz sem ji za las ušel, ker sem prenehal oddajati še preden je prišel inšpektor, ker sem si mislil, da se lahko kaj takšnega zgodi.

Sicer inšpektorja ne bi bilo, me je pa prijavila ena lokalna radijska postaja iz kraja kjer živim, oziroma njen direktor.

Aldebaran
24.08.2007, 13:51
Lepo pozdravljeni!
Rad bi vedel ali se da kako preko domačega računalnika se pravi preko Interneta postaviti lastni RADISKI PROGRAM in če se da kako in kaj sploh potrebuješ ,da si lahko v oddajanju svojega programa ,ker vem ,da je menda kar dosti takšnih ponudb saj nekateri imajo tudi po nekaj tisoč poslušalcev na tak način ko imajo preko svojega računalnika narejeno svojo postajo
:dontknow: :blush: :2thumbs:

obrni se na agencijo za radiodifuzijo in jih povprašaj kaj in kako je s tem... Na tak način boš dobil vse potrebne informacije... Kot drugo: SAZAS: če boš rolal muziko, potem moraš imeti sklenjeno pogodbo s SAZASom, glede avtorskih pravic... Pa še polno drugih fint je, ki jih moraš upoštevati... Nekaj stvari najdeš na googlu, spet druge na http://zakonodaja.gov.si/
pa srečno!

davor92
11.04.2008, 19:47
S pomočjo enega članka sem si ustvaril internetni radio. Preko lokalne mreže to deluje, kaj pa naj naredim da bi lahko oddajal tudi na spletu, da bodo lahko poslušali tudi drugi doma na računalniku?
Nimam pa stalnega IPja

Prosim za pomoč

Lp davor92