Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Siol Tv

modelko
10.12.2006, 18:29
Imam eno vprašanje in sicer, je res da kabel od modema pa do amina za SIOL TV ne sme biti daljši od 5m? Potemtakem se mi zdi zelo čudno to, da imajo nekateri po 2 TVja in dvomim da sta oba TVja le 5m narazan od modema?!?!?

Kako je z dolžinami kablov, potemtakem je lahko le telefonski kabel neomejeno dolg?

prosim za čimprejšnji odgovor

fami
10.12.2006, 18:41
Jest mam od modema do TV aparata cca 12m pa mi čis v redu dela:P

ludimilojko
10.12.2006, 18:43
Jaz sem kolegu nardu kabel 21m in dela brez težav.

bcar
10.12.2006, 21:34
Od modema do Amintota(STB) se prenašajo podatki po ethernet omrežju oz. TCP/IP protokolu, za katerega pa je omejitev cca 100m.
Je pa zelo dobro da je kabel od telefonske vtičnice do modema čim krajši, ker tam pa skoraj vsak meter šteje.

storz
11.12.2006, 07:43
na siolu smo pred kakim letom testiral ene par aminotov na ene 95 metrov navadnega UTP cat 5 kablu, ki je bil zvit in je normalno delalo. Važno, da je kabel pravilno narejen in da se uporabi prave konektorje in pravi kabel (trdožilen/mehkožilen), ter da se paži ko se polaga okoli vogalov.

lp,
storz

storz
11.12.2006, 07:44
če pa povem iz izkušenj iz klicnega centra pa lahko rečem, da je glavni krivec za kocke (okay poleg problemov na liniji) težave z kabli, ki jih stranke same naredijo.

fami
11.12.2006, 18:34
res je, jest sem prvič precej na hitro napeljal kabel in rezultat je bila kockasta slika, no po popravilu in bolj nežni napeljavi pa je vse OK;)

matjaz82
11.12.2006, 20:00
Jaz imam 2 Aminota. Eden je drugi hiši in je vmes med modemom in Aminotom cca 40 metrov kabla, pa vse dela brez problema:2thumbs:

jema
12.12.2006, 06:49
na siolu smo pred kakim letom testiral ene par aminotov na ene 95 metrov navadnega UTP cat 5 kablu, ki je bil zvit in je normalno delalo. Važno, da je kabel pravilno narejen in da se uporabi prave konektorje in pravi kabel (trdožilen/mehkožilen), ter da se paži ko se polaga okoli vogalov.

lp,
storz

In na kaj je potrebno pazit pri vogalih? Verjetno, da kabel ni preščipjen, ampak kakšen pa je tisti pravi "ovinek" okoli vogala, da to ne bo povzoročalo kockic oz na kakšni razdalji približno v cm lahko naredim 90°kot?