Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Marjetica po nakupih, minister pa nič

monster
12.12.2006, 04:58
Danes Dnevnik :D

Gospa Ministarica Rupel kupuje skret papir s službenim avtom MZZ. Mega.

bajs01
12.12.2006, 05:13
pa saj je večna, tako kot njen

Konfucij
12.12.2006, 06:18
O čem to vidva...????

Kajtimar
12.12.2006, 06:31
pa saj je večna, tako kot njen
Saj so v prejšnjih vladah ravno tako počeli take stvari... in Rupel je bil tudi v teh prejšnjih vladah minister!
Razvad se ljudje res težko znebimo. Nekateri se zatekajo po pomoč k psihiatrom, drugi zopet se vključujejo v razne terapevtne skupine, pri tovrstnih razvadah pa še najbolj zaleže krepka brca v rit! Če bi DžejDžej to storil, bi mu vsekakor ploskala celotna Slovenija. Malo je Osamosvojiteljev, ki jih Slovenci tako nizko cenimo kot Rupla!

Lep dan vsem skupaj... :)

Mad Gandhi
12.12.2006, 07:38
DAVČNA UTAJA!!! Rupel ne plačuje bonitete za uporabo službenega vozila v zasebne namene! Pri LDS je bila enaka zgodba z Grizoldom in Viko Potopnik. Ampak za LDS smo vedeli, da so pokvarjeni. Pri SDS pa so takoooooo pošteni in načelni.:veryevil: Ker je tako, bo Rupel verjetno takoj letel in takoj ga bo prijela davkarija. Japajade.:veryevil:

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/217365/

Medved Pu
12.12.2006, 08:56
DAVČNA UTAJA!!! Rupel ne plačuje bonitete za uporabo službenega vozila v zasebne namene! Pri LDS je bila enaka zgodba z Grizoldom in Viko Potopnik. Ampak za LDS smo vedeli, da so pokvarjeni. Pri SDS pa so takoooooo pošteni in načelni.:veryevil: Ker je tako, bo Rupel verjetno takoj letel in takoj ga bo prijela davkarija. Japajade.:veryevil:

Vajgl se je na obisk konzulata, ki je le par 100m proč od MZZ peljal ob 8h zjutraj v spremstvu 3h(!!!!) avtomobilov že kar prvi mesec svojega ministrovanja.
Potem so ga ubogi lakaji čakali zunaj do 11h in ko sem se jih naveličal gledat, sem poklical v parlament predsednika opozicijske poslanske skupine(nisem nor, da bi klical njegovega, bi me poslali v k....).
Po parih sekundah so lakaji poskakali v avte in odšibali, kot da bi jim gorelo za petami!!!!
Zelo so mi polepšali dan...:)
Old habit die hard...Mick Jagger:rolling:

nejc
12.12.2006, 09:08
Vajgl se je na obisk konzulata, ki je le par 100m proč od MZZ peljal ob 8h zjutraj v spremstvu 3h(!!!!) avtomobilov že kar prvi mesec svojega ministrovanja.
Potem so ga ubogi lakaji čakali zunaj do 11h in ko sem se jih naveličal gledat, sem poklical v parlament predsednika opozicijske poslanske skupine(nisem nor, da bi klical njegovega, bi me poslali v k....).
Po parih sekundah so lakaji poskakali v avte in odšibali, kot da bi jim gorelo za petami!!!!
Zelo so mi polepšali dan...:)
Old habit die hard...Mick Jagger:rolling:
Ti si eden od teh, ki ste pri koritu al kako? Zveze in poznanstva;) :rolling:

nejc
12.12.2006, 09:10
Danes Dnevnik :D

Gospa Ministarica Rupel kupuje skret papir s službenim avtom MZZ. Mega.
Gaspa ma malo sindrom prve dame po moje. Grem zdle v Prule sedet na uno klopco pred njeno bajto. Šment, so jo odstranli:D

Medved Pu
12.12.2006, 09:24
Ti si eden od teh, ki ste pri koritu al kako? Zveze in poznanstva;) :rolling:Ja, res sem pri koritu, večina mojih frendov je v LDS in SD.:)
Le kakega znanca imam v SDS.
Preprosta uporabna matematika in eksponencialnii faktor golumizacije(po Gollumu) mi govori, kako oblast na daljši rok kvari, na tako kratek rok(2 let), pa moraš medijsko klonirati muho v slona, da za kratek čas dobiš nekakšno afero...
Ni res, da je 12 let rok, ko se v EU neke stranke volilci naveličajo.
V tem času se vsaki garnituri odfrtajčka in se doživlja kot od boga dano darilo narodu in to se vidi in tega volilci ne maramo.... :)

Mad Gandhi
12.12.2006, 10:02
Me prav zanima, kako na zunanjem ministrstvu upravičijo kilometrino za Marjetičine potrebe. Ampak to ni problem, če voziš šefa od šefa. :D

bob marley
12.12.2006, 10:55
Me prav zanima, kako na zunanjem ministrstvu upravičijo kilometrino za Marjetičine potrebe. Ampak to ni problem, če voziš šefa od šefa. :D

:rolling: Očitno imamo minstrsko ekipo COPATARJEV - Bajuk, ki na skrivaj kadi in gre vsak dan domov na južno, Rupel, Janša, ki se je pomehkužil ob stiku z žensko....

buba
12.12.2006, 11:04
Edini, človek, ki lahko z lahkoto reče "država to sem JAZ", je dotični minister za vse čase in vse vlade --- zato dragi plebejci -- brigajte se za svojo gnojno bedo -- nas , večnega ministra samostojne Slovenije in heroja, politične elitnosti, pustite, pri miru....ali pa......:clown: :clown: :clown:

Mad Gandhi
12.12.2006, 11:05
Računsko sodišče bi moralo malo preveriti kako zakonito je porabljen državni denar za Marjetičine potrebe.

Mad Gandhi
12.12.2006, 11:07
Edini, človek, ki lahko z lahkoto reče "država to sem JAZ", je dotični minister za vse čase in vse vlade --- zato dragi plebejci -- brigajte se za svojo gnojno bedo -- nas , večnega ministra samostojne Slovenije in heroja, politične elitnosti, pustite, pri miru....ali pa......:clown: :clown: :clown:

In spet se ne bo zgodilo nič. Nemški obrambni minister je pred leti z vojaškim letalom na Ibizo peljal ljubico pa je s položaja letel po kratkem postopku. Tudi tisto je bila DAVČNA UTAJA in NENAMENSKA PORABA JAVNIH SREDSTEV!!!! Samo v bizantinski Sloveniji je to nesankcionirano tako pod LDS kot pod ultra pošteno, pokončno in načelno SDS.

buba
12.12.2006, 11:45
In spet se ne bo zgodilo nič. Nemški obrambni minister je pred leti z vojaškim letalom na Ibizo peljal ljubico pa je s položaja letel po kratkem postopku. Tudi tisto je bila DAVČNA UTAJA in NENAMENSKA PORABA JAVNIH SREDSTEV!!!! Samo v bizantinski Sloveniji je to nesankcionirano tako pod LDS kot pod ultra pošteno, pokončno in načelno SDS.--in tisto, kar je najbolj smeha vredno, je stalno kazanje in žuganje -- saj tisti, ta prejšnji so bili pa še hujši -- tudi na tem forumu najdeš take - :clown: - Ja križana gora --- KATERI so to PREJŠNJI -- morda Rupel, ali morda SLS ali pa morda DESUS -- da niti ne govorim o presvetlem generalu, ki je kar precej let oblačil in vedril na obrambnem ministrstvu pri TA PREJŠNJIH......

Mad Gandhi
12.12.2006, 11:49
--in tisto, kar je najbolj smeha vredno, je stalno kazanje in žuganje -- saj tisti, ta prejšnji so bili pa še hujši -- tudi na tem forumu najdeš take - :clown: - Ja križana gora --- KATERI so to PREJŠNJI -- morda Rupel, ali morda SLS ali pa morda DESUS -- da niti ne govorim o presvetlem generalu, ki je kar precej let oblačil in vedril na obrambnem ministrstvu pri TA PREJŠNJIH......

Hehehe. Vsi mi smo TA PREJŠNJI. Vključno z generalom.:veryevil:

buba
12.12.2006, 12:07
Hehehe. Vsi mi smo TA PREJŠNJI. Vključno z generalom.:veryevil:drži -- samo, da so nekateri, predvsem bivši najbolj zagreti CK-jevci, zamenjali Josipa za Janeza in Lenina za Pavla ( Savla ) -- še dobr, da ne bodo živeli večno -- bog ve kolikokrat, se bi morali še spreminjat...:veryevil:

kapara
12.12.2006, 12:23
Računsko sodišče bi moralo malo preveriti kako zakonito je porabljen državni denar za Marjetičine potrebe.
Mater, ste nesramni.
Uboga marjetica nima svojga avta, nima vozniškega izpita, hja kako pa naj gre po nakupih, peš?
Denarja pa tudi nima, da bi plačala dostavo na dom
Kdo od takšnih pa še hodi danes peš. To bi bila velika sramota za slovenijo :D :D :D

lila5
12.12.2006, 13:55
Verjetno bosta zakonca Rupel vsebino vrečk iz Maksimarketa potrebovala za kakšne protokolarne obveznosti (mimogrede, tudi največji med največjimi kakajo), za take namene pa avto lahko baje uporablja tudi Marjetica......sicer je pa g. Rupel že tako dolgo v vladi, da bo on najbolje vedel, kako se "hvatajo krivine".......etični kodeks gor ali dol.....

Dalmatinec
12.12.2006, 14:26

Pa ko se bo to zgodilo, bodo začele Mura, Sava in drava nazaj proti Avstriji tečt...:veryevil:

strašljivka
12.12.2006, 14:34
Pa ko se bo to zgodilo, bodo začele Mura, Sava in drava nazaj proti Avstriji tečt...:veryevil:

...za savo nisem čist prepričan, se bo pa to dejansko zgodilo šele ko bodo te reke samo še v tujih državah in ne bodo več tekle skoz ruplovo slovennijo...

Konfucij
12.12.2006, 15:10
V Bauhausu majo zložljive stole po jurja...:)
Sosed je klopco pod oknom svoje spalnice nekaznovano zažgal, ostanek pa stolkel v prah, ker je mularija na klopci kako noč popivala, nato je požgal še vse forzicije v radiju 50m, pa nikome ništa...
Preživlja se z prevažanjem svinjskih polovic za 100k mes.:rolling:
V takem živimo, le opažamo sedaj malce boljše, a ne???Welcome to the jungle, Bon Jovi.:rolling:

Mislm, da so to Guns 'n' Roses.

Mowgli
12.12.2006, 15:36
Sploh ni štos. Bodo rekli, da je le tokrat... Morali bi se voziti za njo par mesecev in izdati posebno prilogo Slovenskih Novic. Da potrošniki lahko ocenimo, kaj sploh je Slovenska košarica! :angel:

Kill the poor - Dead Kennedys :clown:

čudežni
12.12.2006, 16:09
Meni osebno ni toliko do tega, ker je to v primerjavi z ostalimi dogodki "gospoda Kamele" pravcat kamenček v primerjavi s skalo ( spomnimo se samo dragih hotelskih sob, ki jih je tale naš ameriški bradonja uporabljal ) . Mogoče mu malce privoščim to, da novinarji in njihovi skriti lobiji :veryevil: stvar napihujejo. Pa ne zaradi nevoščljivosti, ampak enostavno zaradi tega, ker se sramujem svojega zunanjega ministra.
Predlagam,da ministra Ruplja pošljemo za veleposlanika v Irak za nedoločen čas. :veryevil:

Katrin
12.12.2006, 18:24
Najbolj mu zamerim neumnost - po toliko letih pri koritu se še vedno se pusti ujeti pri tovrstnih traparijah....

Jelengar
12.12.2006, 18:38
Neumnost nikakor ne. Jaz bi rekel, da je preje aroganca: Češ, kaj mi pa morejo. Jaz si to lahko privoščim. Ne verjamem, da bo to prišlo Rupsiju do živega. :dontknow:

Konfucij
12.12.2006, 18:59
Veš kaj, malo pa malo, pa se nabere. Pol ga pa nogirajo. Sam nega ne bojo, bo šou prej v pokoj (al bo pa že kr pokojen :D).

Kajtimar
12.12.2006, 19:51
Veš kaj, malo pa malo, pa se nabere. Pol ga pa nogirajo. Sam nega ne bojo, bo šou prej v pokoj (al bo pa že kr pokojen :D).
Ja do zdaj ga je edino Roparjev Tonček nasadil na salonar. :approve:

Lep večer vsem skupaj... :)

čudežni
12.12.2006, 22:27
Neumnost nikakor ne. Jaz bi rekel, da je preje aroganca: Češ, kaj mi pa morejo. Jaz si to lahko privoščim. Ne verjamem, da bo to prišlo Rupsiju do živega. :dontknow:

Jaz se bojim,da ima Jelengar prav.Namreč ta Rupsi aka kamela mi deluje zelo aroganten človek.:dead: :dead:

Konfucij
13.12.2006, 06:52
God shave the queen, no future, Sex pistols:2thumbs:
:rolling: :rolling: :rolling: :2thumbs:

Rupl je pač tak človk da se obdrži. Machiavellija (in verjetn tud Sunzi-ja) ma verjetn v malm prstu.

Mowgli
13.12.2006, 09:28
Rupl je pač tak človk da se obdrži. Machiavellija (in verjetn tud Sunzi-ja) ma verjetn v malm prstu.

Če so tisti, ki bi ga menjali in tisti, s katerimi bi bil zamenjan, iz iste škart sklede, itak nima smisla izgubljati besed. Aroganca je edina sposobnost, ki so jo gospoda osvojili skozi dolgoletno prakso. In potem tudi "sposobnost preživetja " izgleda posledica sposobnosti...

kapara
13.12.2006, 12:27
Najbolj mu zamerim neumnost - po toliko letih pri koritu se še vedno se pusti ujeti pri tovrstnih traparijah....
Ima predebelo kožo, ne pride mu nič do živega

bajs01
13.12.2006, 13:37
Ima predebelo kožo, ne pride mu nič do živega
je treba počakati še dve leti , medtem pa upati , da ne bo zavohal , v katero stran bo pihnil veter , kajti zatrdno sem prepričan da bo obrnil plašč.

Katrin
13.12.2006, 22:01

Verjetno res. Ampak ne bi mi bilo ljubšega prizora, kot da vidim njegov ksiht in tiskovko po uspešni interpelaciji.

Medved Pu
13.12.2006, 22:04
Verjetno res. Ampak ne bi mi bilo ljubšega prizora, kot da vidim njegov ksiht in tiskovko po uspešni interpelaciji.Rupsi je kot Peterle..zamehuri totalno, čez kako leto pa vsi pozabijo in mu kimajo.Tam kjer je, naredi še najmanj škode zaenkrat..:2thumbs:

Katrin
13.12.2006, 22:13
Sedaj bo imel kmalu spet priložnost raztegovati usta od ušesa do ušesa, kazat porumenelo zobovje in zaupniško stiskat roke... :(

Medved Pu
13.12.2006, 23:19
Sedaj bo imel kmalu spet priložnost raztegovati usta od ušesa do ušesa, kazat porumenelo zobovje in zaupniško stiskat roke... :(
Samozavestno režanje a la pohan maček v teh zemljepisnih legah med nesamozavestnimi Slovenci prinaša volilne uspehe..Režanje je najboljša promocija...

Peterle-potapljač Demosa in SKD -oproščeno, smiley.
Rupsi-župan, ki ni županoval, le bivakiral in čakal na Washington-oproščeno, smiley
Zoki-kupil maturo sinu, potolkel cel kup kmetov in malih firm, oproščeno, smiley
Popo-smiley
Naprej lahko vsak našteva sam..:)

strašljivka
14.12.2006, 06:35
Rupsi je kot Peterle..zamehuri totalno, čez kako leto pa vsi pozabijo in mu kimajo.Tam kjer je, naredi še najmanj škode zaenkrat..:2thumbs:

..zaslužil bi si pa tud da ga vlijejo v bron in postavijo namest kidriča....

bajs01
14.12.2006, 14:48
pravkar pa je na radiu bilo opravičilo(ne kesanje) , zakaj marjetica to mora početi. uboga revica. BLJAK

Mad Gandhi
14.12.2006, 16:25
pravkar pa je na radiu bilo opravičilo(ne kesanje) , zakaj marjetica to mora početi. uboga revica. BLJAK
In? Kakšno je bilo opravičilo? Pa na katerem radiju? Na režimskem?

Jelengar
14.12.2006, 16:35
Na režimskem, je reku. :rolling: Verejetn si na tistega 12 letnega na 50 podlage mislil. :clown: :rolling: Radio Ljubljana, se je včasih imenoval. :D

bajs01
14.12.2006, 19:13
točno tako. na poročilih ob 15.30. odgovor je dal eks minister ertl.če se prav spomnim je to tisti ki kot policijski minister nima vozniškega , torej sed njemu to ni moglo zgoditi , ker sam ni vozil(ha ha ha).sej sicer nima veze s tem , ampak samo da se spomnite , kdo dimsija ( oz njegovo madam) zagovarja.

Katrin
14.12.2006, 21:53
Torej, kakšno je opravičilo?
Preveč robe nabavi, da bi jo lahko dala v taxi?
Premrzlo vreme, ona pa brez zimskih čevljev?
Kaj?

bajs01
15.12.2006, 05:16
Kar nekaj vprašanj na temo uporabe službenega vozila in šoferja MZZ za zasebne potrebe soproge ministra Rupla, ki jih je bolj kot sama uporaba avtomobila spodbudil odgovor ministrstva Dnevniku, pa je včeraj na parlamentarnem odboru za zunanjo politiko zastavil poslanec LDS Jožef Školč. Zlasti ga je zmotil del, v katerem je ministrstvo navedlo, da je soproga po ministrovem naročilu (in ne po naročilu moža) nakupila nekaj vsakdanjih predmetov. Školča je zanimalo, kako minister izda ta naročila. "To pomeni, da mogoče obide vse tiste službe, ki jih imate, in mimo njih gospa ministrova, ki je potemtakem tudi pooblaščena oseba za nakup predmetov za potrebe ministrstva, to kupuje," se je Školč obrnil na predstavnika MZZ. Na osnovi tega poslanec LDS sklepa, da so morebiti tiste metle v rokah Mete Rupel kupljene za potrebe ministrstva. Ne ve pa, zakaj so jih potem odnesli k Ruplovim domov. "Dopuščam možnost, da je stanovanje ministra za zunanje zadeve tudi skladišče zunanjega ministrstva, ampak dvomim, glede na to, da poznam nečimrnost tako ministra kot njegove soproge." Školč je dal državnemu sekretarju MZZ Andreju Šteru, ki je v odgovoru predvsem poudarjal protokolarne obveznosti, ki jih imajo tudi soproge oziroma soprogi ministrov oziroma ministric za zunanje zadeve, še nekaj informacij, ki naj jih prenese ministru in soprogi. Kot na primer tisto, da v Maximarketu, kjer je Meta Rupel nakupovala, v primeru, "če nakupiš več kot za 15.000 tolarjev, blago pripeljejo tudi zastonj domov in za to ne potrebuješ nobenega šoferja".

a je zdaj v redu?

strašljivka
15.12.2006, 06:26
..minister ki kaka ?!

Mad Gandhi
15.12.2006, 09:31
No, zdaj je jasno, da Rupel nima kaj privatizirati državnega voznega parka. Celo minister Virant je to potrdil.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/218111/

Nekaj pa je zbudilo mojo pozornost. O tem sta poročala tako Devnik kot POP TV, za Delo in RTVS pa kot da se ni nič zgodilo. NIČ. Podobna zgodba kot pri tistem znamenitem Rodetovem lobiranju za italjiansko gradbeno firmo na trojanskem predoru. V Delu in na TVS o tem ni bilo besedice. Nagnusno. In to naj bi bila sproščena Slovenija?

bajs01
15.12.2006, 15:28
No, zdaj je jasno, da Rupel nima kaj privatizirati državnega voznega parka. Celo minister Virant je to potrdil.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/218111/

Nekaj pa je zbudilo mojo pozornost. O tem sta poročala tako Devnik kot POP TV, za Delo in RTVS pa kot da se ni nič zgodilo. NIČ. Podobna zgodba kot pri tistem znamenitem Rodetovem lobiranju za italjiansko gradbeno firmo na trojanskem predoru. V Delu in na TVS o tem ni bilo besedice. Nagnusno. In to naj bi bila sproščena Slovenija?
pa verjetno je jasno , zakaj ne. verjtno ne boš grizel roke ki ti reže vsakdanjo rezino kruha , tudi če je le ta črn.

pk
15.12.2006, 19:18
aktualizacija Nušiča:D
Monster, :kisses:

NaceM
17.12.2006, 14:02
Jaz tukaj sploh ne vidim problema.
Če je minister kršil zakonodajo in pravila, naj se kaznuje (službenega avta + varnostnika nima za posojat nobenemu, tudi svoji ženi ne), njegova žena pa naj si - kljub nesebičnim protokolarnim naporom za RS - tako kot ostali državljani Slovenije kupi svoj avto, če se želi sama voziti, najame svojega šoferja.. Včasih pa je taksi še najugodnejši. Simpl.

Ampak.. Kot v primeru Zokija.. Quod licet Iovi, non licet Bovi!

Mowgli
18.12.2006, 10:36
Slabo mi gre latinščina...
Kdor uspešen zaključek liceja plača, ne bo pri nakupu Bovija na službene stroške niti trznil? :clown: :dontknow:

general lavine eccentric
18.12.2006, 18:04
Sej Bovija ne bodo kupil, je treba gnoj kidat, tega pa Marjetica ne zna. Ne zna pa tudi krast na pravi način, kot naši prejšnji človekoljubi, ki so se voziil v mejhnih avtomobilčkih, kradli pa na veliko, od Elana in SIB banke do tatvin sirot prii RK, danes torej eni goljufajo državo tako, da se peljejo na državne stroške kupovat skret papir, drugi so jo pa tako, da se še danes vozijo v jahtah, pa ne Elanovih, ampak boljših, od enga otočka na Tahitiju do druzga. Res, Quod licet Iovi non licet bovi.
Lep pozdrav, general

bajs01
18.12.2006, 18:48
in kako pokriti te stroške
tako http://24ur.com/naslovnica/novice/gospodarstvo/20061218_3086301.php

Vsemogočni
19.12.2006, 15:00
Men se pa še vedno čudno zdi, da vsi vedo, da so taki časi, ko se vsakega, ki je izpostavljen javnosti ali je na kakem vidnem položaju noče in noče izuičiti, da so spremljani z vseh strani, da se bo pri njih najprej opazilo tisto, kar ne bi smeli pa vseeno delajo itd. In ravno zato (kar je pravilno) ker so stalno pod budnim nadzorov vseh, bi se morali obnašati tako, da bi bili vzor vsem ostalim državljanom, ne pa da ga serjejo in mislijo, da so še vedno v časih nedotakljivosti.

Ravno zaradi tega, ker so na položajih, imajo dobre plače proti ostalim, nimajo nobene odgovornosti do svojega dela, imajo kup bonitet in privilegijev, bi morali kadar se odkrijejo taka nemoralna dela in ostalo izkoriščanje države, imeti sami toliko samospoštovanja in odgovornosti do državljanov, da bi takoj, ko jih odkrijejo odstopili s svojega položaja. V kolikor pa ne, bi jih morali odsloviti v službi. Pošteno do vseh državljanov in do samih sebe.

Medved Pu
19.12.2006, 19:44
Slabo mi gre latinščina...
Kdor uspešen zaključek liceja plača, ne bo pri nakupu Bovija na službene stroške niti trznil? :clown: :dontknow:Quod li....Kar je dovoljeno Jupitru, ni dovoljeno volu...:dontknow:

Katrin
19.12.2006, 20:06
Danes na Tedniku je bila ena njegovih bolj arogantnih izjav. Revež se je javil iz Bruslja, ker ima ful pomembne sestanke, mi mu pa težimo zaradi nekih nepomembnosti... :mad:

NaceM
19.12.2006, 22:55
Za mene je pomembno, če žena nekega človeka "v službi ljudstva" , hodi do svoje shopping cross rekreacije na moj račun!

strašljivka
20.12.2006, 08:01
po drugi strani, pa vsaj denar kroži. za bencin, za kilometre, za davek na metle in wc papir...
pa par zadolžitev, blamaž in spornih zakonov so uspel prekrit, še celo odhod ministrice in nasvet od vodje poslanske skupine da naj odkoraka pred neprijetnimi vprašanji je ostal neopažen...
al pa helikopterski prelet čelavega...

kartako
20.12.2006, 08:57
Da ne bo kdo rekel,da marjetico branim, vseeno bi bilo zanimivo videti, kaj med delom nakupujejo,
ali prevažajo z službenimi avtomobili drugi uslužbenci podjetij- privatnih kot delno državnih.
N.pr. Elektro, telekomovci, zdravniki, novinarji itd.
Videl sem kar nekaj primerov, ko bi morali biti v službi (navedba v debati) bili so pa na Krvavcu.
Za povrh pa še hočejo večje plače? :nonono:

NaceM
20.12.2006, 16:52
Slučajno delam v enem takem podjetju, ki je delno v državni lasti. (Ni eno od omenjenih, je pa podobno.) Zato se čutim delno izzvanega.
Službeni avtomobili (in to VSI - razen tistih, ki so v privat uporabi in se za njih plačuje boniteta 2% knjigovodske vrednosti vozila na mesec) imajo vgrajen GPS, preko katerega si pod nadzorom točno, kje se giblješ in točno za kaj delaš kilometre in še več.. Celo koliko krat si odprl vrata, kako dolgo si stal itd.. se npr. beleži. Če te dobijo na zlorabi (kontrole oz. "štih probe" so zelo pogoste), ti niti Sveti Spasoje ne spasi službe!

kartako
22.12.2006, 18:46
Ja Nace izgleda ,da nisi v službi, ki se napaja iz pravih virov, sožalje. :D

NaceM
22.12.2006, 22:45
Ja Nace izgleda ,da nisi v službi, ki se napaja iz pravih virov, sožalje. :D

40% v lasti države...:) :D :D :D

bajs01
23.12.2006, 05:05
Da ne bo kdo rekel,da marjetico branim, vseeno bi bilo zanimivo videti, kaj med delom nakupujejo,
ali prevažajo z službenimi avtomobili drugi uslužbenci podjetij- privatnih kot delno državnih.
N.pr. Elektro, telekomovci, zdravniki, novinarji itd.
Videl sem kar nekaj primerov, ko bi morali biti v službi (navedba v debati) bili so pa na Krvavcu.
Za povrh pa še hočejo večje plače? :nonono:
a je marjetica v službi na ministrstvu za zunanje zadeve?

kartako
23.12.2006, 09:31
a je marjetica v službi na ministrstvu za zunanje zadeve?
__________________________________________________ ____________________________________
Ta je že mal ven iz teme. Potem bi morali preveriti vse žlahte itd.
Navezal sem se na izkoriščanje službenega časa in inventarja v privatne namene.:rolling:

NaceM
23.12.2006, 20:04
__________________________________________________ ____________________________________
Ta je že mal ven iz teme. Potem bi morali preveriti vse žlahte itd.
Navezal sem se na izkoriščanje službenega časa in inventarja v privatne namene.:rolling:
Varnostnik je inventar? :D :D :D :D

bajs01
23.12.2006, 20:59
pa me čisto zares zanima , aje marjetica zaposlena na MZZ

Vsemogočni
23.12.2006, 21:34
NE, kot privatna gospodinja, opravlja državniške posle za ministrstvo za zunanje zadeve, kadar nabavlja poleg še za doma. Me prav zanima, če na blagajni dobi račun za svoj material in posebej račun (dodatno napisan račun) za ministrstvo :dontknow: Sej, če opravlja posle za ministrsto, mora predložiti račun za povrnitev stroškov. Al njen kekec kr vzame iz blagajne pa ji prinese, še obresti, ker je za državo žrtvovala (založila) svoj denar:nonono:

Kako je že tisto, ko žlahta in svojci ne morejo biti najeti (delati za..) v firmi v kateri že dela mož????, ali enostavno, če dela, gre za korupcijo!

Medved Pu
23.12.2006, 21:58
NE, kot privatna gospodinja, opravlja državniške posle za ministrstvo za zunanje zadeve, kadar nabavlja poleg še za doma. Me prav zanima, če na blagajni dobi račun za svoj material in posebej račun (dodatno napisan račun) za ministrstvo :dontknow: Sej, če opravlja posle za ministrsto, mora predložiti račun za povrnitev stroškov. Al njen kekec kr vzame iz blagajne pa ji prinese, še obresti, ker je za državo žrtvovala (založila) svoj denar:nonono:

Kako je že tisto, ko žlahta in svojci ne morejo biti najeti (delati za..) v firmi v kateri že dela mož????, ali enostavno, če dela, gre za korupcijo!
Najbolje, da jo sistematizirajo kot uslužbenko MZZ ali pa opredelijo kako kompenzirati v okviru zakonskih možnosti čas, ki ga vloži v logistiko za moža ministra..
Še bolje-naj vse to opravijo-spet v okviru sistemizacije uslužbenci MZZ, kar pa se ne da, pa lahko definirajo z nekim aneksom, ki ji določi koliko rabe avtomobila letno naj ima..In nato spet nov aneks, če ji zmanjka denarja, kot je to v primeru razmetavanja ogromnih vsot državnega denarja, ki ga tako teatralično uprizarja gospod Drnovšek...:) :)

kartako
24.12.2006, 10:20
Varnostnik je inventar? :D :D :D :D
Pa reciva, da nisi blizu korita.
Pu, tukaj si me malo presenetil z vprašanjem, ki ga od tebe po postih sodeč ne bi pričakoval.
Pa nič zato. Ni bilo tako mišljeno.
Ampak ker si šel v to smer, pojdimo dalje.
Kaj drugega kot inventar pa še so zaposleni?
Odvisni od časa trajanja potrebe po njih, potem pa odpis in zavod.:rolling:

bajs01
24.12.2006, 12:07

ampak , to mi potem nekako diši po delu NA ČRNO

NaceM
24.12.2006, 12:13
Pu, tukaj si me malo presenetil z vprašanjem, ki ga od tebe po postih sodeč ne bi pričakoval.

To je nižje od inventarja. Pri inventarju je vsaj možnost, da preteče amortizacijska doba.

Medved Pu
24.12.2006, 13:47
To, da bi bil inventar so mi skušal uštimat že kakih 6X, pa sem se jim zataknil v grlu, par let nazaj so mi povedali, da mi bojo kaj podtaknili, pa spet ne gre ...
V oči si mi ne upa pogledati nihče od teh tičkov, ki so prišli k nam preko svojih stričkov v minulih 20 letih..
Svoj šiht oddelam od prve do zadnje minute, sem bullet proof.:rolling: