Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kupovanje lcd TV

jan20
12.12.2006, 06:22
Zdravo,
zanimam se za nakup lcd televizije.
Sprašujem pa vas na kaj moram paziti pri nakupu ,katere lastnosti lcd-ja moram gledati?
katera firma je boljša :dontknow:
za nakup bi dal nekje 300tisoč.

p.s. se oproščam če je ta tema že bila,sem pač novi uporabnik

lp jan in hvala za odgovor:)

rock
12.12.2006, 10:03
Pust karakteristike ob strani. Kontrast recimo 5000:1 ni nujno tvojim očem prijaznejša slika. Meni je ravno obratno. Sam sem nazadnje potegnu ven zadevo, ki je bla po osnovnih specifikacijah in priporočilih SLO forumašev precej prot koncu a po tujih testih relativno visoko. Tko da mnenja so zelo relativna. Sploh pa so razlike v ceni prevelike glede na samo kakovost slike.

Najdi trgovino kjer je cela kolekcija priklopljena na vir signala kot ga imaš in si zadevo v miru poglej. Ali poišči vsaj čimbolj podoben signal. Ponavadi se vrtijo kakšne HD risanke kjer je vse kot iz škatlice. Ko pa priklopiš v mpeg2 kodiran PAL pa je zadeva precej drugačna, neglede na to ali ga obdela STB ali PC. Z PC za svoj občutek dobim boljšo sliko kot z Aminom 103 prek SCART-a ...?

Ne vem zakaj je kar velika razlika med SLO kanali in večino Nemških na Siol TV. Sploh studijski posnetki SLO televizij so precej nerealne barve in kontrasti, Na 19" monitorju tega ni tolko opazit.

Skratka na sprehod po trgovinah pol pa pri tistim, ki ti ga najceneje proda nabaviš!

Je pa večina LCD-jev letošnje generacije uporabna in se vsekakor splača izbirat med modeli, ki so v proizvodnjo prišli letos.

jan20
12.12.2006, 10:56
ok hvala lepa.
bom se še mal pozanimu, problem je k te vsak trgovec nategne sam da proda,mal je takih ki kaj vedo povedat.
sedaj je ven prišla firma hann neki tazga in baje da so kar kvalitetne....
drugač je pa res najbolš da se mal sprehodim po trgovinah

bobi
12.12.2006, 11:05
ok hvala lepa.
bom se še mal pozanimu, problem je k te vsak trgovec nategne sam da proda,mal je takih ki kaj vedo povedat.
sedaj je ven prišla firma hann neki tazga in baje da so kar kvalitetne....
drugač je pa res najbolš da se mal sprehodim po trgovinah
Če si ne boš ogledal kakšna je slika na zunanjo anteno, imaš veliko šans da se nate...:clown:
Kontrast je dober že od 2000:1 naprej, kar je več ti krepko dvigne ceno. Ko boš sprobaval tv ne pozabi še na svetilnost. Sprobaj ga koliko se lahko slika zatemni, da ti ne boljšči svetloba v glavo!
Tudi velikost ekrana je pomembna, vse kar je čez diagonalo čez 107" je pretirano in neuporabno. Če ti ta velikost ne zadošča se reje odloči za plazmo, ki ima boljši izkoristek slike pri velikih zaslonih.

jan20
12.12.2006, 11:21
to pa niso slabi nasveti :)
nameravm kupit 82-96cm nekje diagonalo.
sam problem je če so v trgovini priključeni na zunanjo anteno...
sm amater v teh zadevah tko da...:):)
kvaliteta recimo od kakšnega sonya al pa philipsa se pomoje ne razlikuje dost...baje da niso pomembne tok firme ali pač?

bobi
12.12.2006, 11:32
to pa niso slabi nasveti :)
nameravm kupit 82-96cm nekje diagonalo.
sam problem je če so v trgovini priključeni na zunanjo anteno...
sm amater v teh zadevah tko da...:):)
kvaliteta recimo od kakšnega sonya al pa philipsa se pomoje ne razlikuje dost...baje da niso pomembne tok firme ali pač?

Ime firme res v večini ni pomembno, sem pa slišal kar veliko pritožb na kvaliteto slike pri uporabi Sony in pa STB (iptv). Ekran je očitno zelo občutljiv in daje dobro sliko samo pri dvd-u, HD sliki in pa pri novejše posnetih oddajah, kakor tudi pri 16:9 sliki. Pri starejših posnetkih. ali slabo posnetih oddajah pa slabo sliko.
Vedeti moraš tudi to, da je zelo malo oddaj posnetih v 16:9 tehniki, za sedaj prednačijo Nemške tv postaje, naše pa vse še vedno oddajajo samo 4:3 in po izjavah vodilnih v tv hišah še nimajo namena spreminjati standarda do leta 2008. Hd slika pa naj bi počasi zaživela pri nas nekje po letu 2012.
Če vzameš vse skupaj v preceno je dejansko nakup LCD ali plazma tv-a še velik prestiž, ker veliko kar tv-i ponujajo ne moreš izkoristiti.

jan20
13.12.2006, 06:19
hm bom premislu o tem.
upam da se ne bom za***u z nakupom...

el_juero
15.12.2006, 10:33
Ja na to ta finto z TV signalom jih baje dosti pade. Glede LCD - plazma pa mogoče še to. Plazme so baje zelo občutljive na premike - dostavo in se lahko prenašajo zgolj navpično, drugače se lahko hitro poškodujejo. Pri velikih TV je včasih to problem. Prav tako so težje od LCD, zato je LCD bolj primeren za npr. montažo na steno. Hkrati so plazme tudi škodljive okolju, ker baje sevajo - plin ali kaj. Življenska doba je podobna. 60.000 ur vklopa, se mi zdi. Glede firme pa je odvisno, ali kupuješ nizko cenovne izdelke, ali malo v višjem rangu. Za male denarje je skor vseeno kaj kupiš. Če kupiš firmo pač plačaš še ime, so pa iste komponente kot pri cenejši konkurenci. Pač škatla je druga. Ponavadi bolj lična ali pa tudi ne.

jan20
15.12.2006, 10:38
plazme res sevajo sem prebral nekje.
jst mislim kupit tv tm do ene 300tisoč...
gledu sm tudi od gorenja lcd pa me zanima kvaliteta,ali se bolje splača kak philips ,sony kupit

el_juero
15.12.2006, 13:06
Philips je vsekakor zakon na področju lcd tehnologije. Če se ne motim imajo ravno oni patentirano žarnico za lcd-je. Sam bi se odločil za Philips. Gre za giganta, ki je razvojno zelo napreden. Po drugi strani pa to drago inovativnost kupci tudi plačajo. Kot pa sem že napisal, lahko da je Gorenje enaka kvaliteta za manj denarja. Težka odločitev, huh :) no vseeno manjša kot pri nakupu avta.

cliena
15.12.2006, 19:23
Js mam eno plazmo od Philipsa sam jo nameravam zamenjat z LCD-jem...Ampak se še odločam...Ali naj jo zamenjam? :dontknow:

radib
16.12.2006, 10:06
ali je boljša plazma ali lcd?

bobi
16.12.2006, 10:33
ali je boljša plazma ali lcd?

Odvisno od velikosti zaslona! Nad 1 meter je boljša plazma.

Slowhand
16.12.2006, 17:26
Pravkar sem se vrnil z ogledov.Sony Bravia me je s sliko prepričal,cena še kar (280.000),le to me moti,da je signal bil pač predvajan (ne pa direktna povezava s t-2 npr..).Prodajalcu čestitke,da je na to opozoril (Merkur :2thumbs: ).Sam slikca je bla pa res tko kt na kompu ob predvajanju testnega hd signala.Bom najbrž kr tošl drugič s sabo vzel....(kadar grem na oglede ga preventivno doma pustim):) :)

el_juero
16.12.2006, 20:04
Bom najbrž kr tošl drugič s sabo vzel....(kadar grem na oglede ga preventivno doma pustim):) :)

:) dobra taktika. Moja je podobno učinkovita; vzamem deklino zraven :)

jan20
18.12.2006, 08:28
deklino se splača ja:)))

ok. am kontrast slike bi mel 5000:1 a se splača tud tm do 1600:1 kjer ima večina lcd tv in svetilnost 600cd/m2 ???
pa še a se splača hd ready...ali veliko izbolša sliko...

hvala za odgovor..
l

bobi
18.12.2006, 08:47
deklino se splača ja:)))

ok. am kontrast slike bi mel 5000:1 a se splača tud tm do 1600:1 kjer ima večina lcd tv in svetilnost 600cd/m2 ???
pa še a se splača hd ready...ali veliko izbolša sliko...

hvala za odgovor..
l
Za HD rabiš zravenj še amino ali modem ki to podpira in pa izbiro hd programov na TV!
Slika je vsekakor najlepša in skoraj realna :2thumbs:

jan20
18.12.2006, 09:43
kaj pa ta tv-lcd ki jo prodaja telekom, ki je reklama po tv....se splača to...

bobi
18.12.2006, 10:20
kaj pa ta tv-lcd ki jo prodaja telekom, ki je reklama po tv....se splača to...

Ima lepo sliko, kontrast je 2000:1, svetilnost se da nastavljat, hdmi vhod.
Pri telekomu je na 24 obrokov brez obresti, pri big bangu pa 10kilo ceneje brez obrokov.

jan20
18.12.2006, 10:45
a pol se splača to nabavit...ta mi je še najbolj taka za solidn keš...upam da tud kvaliteta ni tok slaba....če druge gledam so vse dražje...pa so si ful med seboj podobne...

bobi
18.12.2006, 10:51
a pol se splača to nabavit...ta mi je še najbolj taka za solidn keš...upam da tud kvaliteta ni tok slaba....če druge gledam so vse dražje...pa so si ful med seboj podobne...

Stopiš da telekomove trgovine in si ogledaš kako dela. Tv imajo priklopljen na siol tv in to je to.
Jaz sem solidno zadovoljen, kako boš pa ti ne vem.

Teo
06.01.2007, 13:06
A ima kdo kak dober predlog za okoli 1000€ ?

več ne dam niti pod razno:)

gledam tega
Philips LCD TV sprejemnik 32 PF 5331
http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/product.asp?pf_id=611563&dept_id=1019

pa tega
Sony LCD Bravia TV sprejemnik KDL-32S2000
http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/product.asp?pf_id=609547&dept_id=656

pa tega
Samsung Rome 5 LE-32R32B
http://www.telekom.si/teletrgovina/zabavna_elektronika/lcd_in_plazma_tv/857/samsung_rome_5_le_32r32b.html#technical
ma kdo še kak uporaben predlog?

castor
13.01.2007, 16:10
A ima kdo kak dober predlog za okoli 1000€ ?

več ne dam niti pod razno:)

gledam tega
Philips LCD TV sprejemnik 32 PF 5331
http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/product.asp?pf_id=611563&dept_id=1019

pa tega
Sony LCD Bravia TV sprejemnik KDL-32S2000
http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/product.asp?pf_id=609547&dept_id=656

pa tega
Samsung Rome 5 LE-32R32B
http://www.telekom.si/teletrgovina/zabavna_elektronika/lcd_in_plazma_tv/857/samsung_rome_5_le_32r32b.html#technical
ma kdo še kak uporaben predlog?

Bereš misli. Dejmo odgovore! :D
Sam menjam tv v kratkem zato me zanima ;)

Slika preko siol tvja je bojda na vseh lcdjih še vedno speckana. Ja!?

kako pa na tako širokem ozemlju izgledajo dvdripi??

Teo
13.01.2007, 18:01
baje je uni phillips kul, sam 7331 naj bi bil še boljši, stane pa okol natančno 240k sit

Smaug
14.01.2007, 16:58
Prvo kot prvo, ekranov se ne kupuje na karakteristike ampak na vizualni vtis (ena redkih stvari, kjer so razstavni eksponati zlata vredni).

Od nastetih ti odsvetujem Sony-a, ker je enostavno predrag za to kar ponuja. Ekrane tako ali tako vsi uporabljajo Samsungove. Osebno sem mnenja, da se trenutno ne splaca kupovati lcd-jev, ce ne dobis zglednega popusta; konec tretjega kvartala bomo na sirokem trziscu fasali novo mesanico med lcd-jem in plazmo, ki naj bi imela kakovost analogne slike in imela rok trajanja ter kakovosti parkrat visji od obeh. Zacetna cena naj bi se vrtela sicer okrog 10 somov ameriskih, vendar bi morala cena lcd-jev pasti do sredine naslednjega leta na smesno nizko ceno.

Ce ze hoces na vsak nacin imeti lcd, kupi nekaj poceni, s cimer bos prezivel dobro leto...

castor
04.02.2007, 17:11
Potem bi se za dve leti splačalo kupiti to kar ponuja telekom?

Še enkrat, kako izgledajo dvdripi?

Teo
04.02.2007, 17:15
jst sem vzel philips 5331 in mi je mal žal da nisem dal 40k več za 7331. kaj pa vem.... dvdji so super, sam tv signal je pa bl švoh

Medved Pu
05.02.2007, 23:47
Prvo kot prvo, ekranov se ne kupuje na karakteristike ampak na vizualni vtis (ena redkih stvari, kjer so razstavni eksponati zlata vredni).

Od nastetih ti odsvetujem Sony-a, ker je enostavno predrag za to kar ponuja. Ekrane tako ali tako vsi uporabljajo Samsungove. Osebno sem mnenja, da se trenutno ne splaca kupovati lcd-jev, ce ne dobis zglednega popusta; konec tretjega kvartala bomo na sirokem trziscu fasali novo mesanico med lcd-jem in plazmo, ki naj bi imela kakovost analogne slike in imela rok trajanja ter kakovosti parkrat visji od obeh. Zacetna cena naj bi se vrtela sicer okrog 10 somov ameriskih, vendar bi morala cena lcd-jev pasti do sredine naslednjega leta na smesno nizko ceno.

Ce ze hoces na vsak nacin imeti lcd, kupi nekaj poceni, s cimer bos prezivel dobro leto...
Drži.
Že sredi leta naj bi cene LCDjev svinjsko padle.:angel:

snežko
08.02.2007, 16:31
:) vse kar sem kdaj imel od philipsa je crknlo v enem mesecu...tko da ne kupim od njih več tut slušalk za tv, kaj šele lcd...

res pa da ej blo to ene 10 let nazaj...pa so mrbit zrihtal tole kvaliteto mal.. kaj pa vem..zame jih ni več..

castor
11.02.2007, 17:41
Ravno danes mi je nekdo predlagal, da se lcd-ja nikakor ne splača.

Bojda navadni slim tv in mirno.

?

SeBa1987
11.02.2007, 17:53
Jaz pa bi vprašal za lcd FUTURE LF-32A01F1... Pride 834,00 EUR (okoli 200.000 SIT) in vse je od Samsunga samo pač zunanjost ni njihova. Njegove lastnosti so:

32“, 82 cm, format 16 : 9
- Resolucija: 1.366 x 768 dpi ( WXGA )
- Kontrast: 1200:1
- Svetilnost: 600cd/m²
- 16,7 Miljona barv
- Vidni kot: 178° X 178°
- 1 sprejemnik, PIP / POP, Double Window,
- HDTV ready, ( 480p, 576p, 720p, 1080i )
- HDMI ( HDCP,DVI )
- Teletext: 1.000 strani, TOP/FLOF/LIST/ACMS
- 3D Comb Filter ( PAL / NTSC )
- Progressive Scan
- Zvok: AV, A2, NICAM,
- Izhodna moč zvoka: 2 x 10W
- Auto Volume Leveler
- Scart 1, Scart 2, AV3, S-Video, PC Audio,
- Priključek za slušalke
- SPDIF ( Optical )
- Digital Trusurround XT,
- Video sistem: Picture Status Memory
(5 Mode), Dynamic, Standard, Mild, Game, User
- Color Status Memory ( 4 Mode ), Cool, Normal, Warm, User
- Quick View
- Formati slike: 16:9, 14:9, 4:3, Zoom1, Zoom2, Spectacle, Auto

Prosil bi nekoga če mi lahko pove če je ta lcd dokaj kvaliteten za svojo ceno in seveda še kaj kaj bi mogo vedet preden sploh kaj kupim :)

Smaug
12.02.2007, 15:21
Vse kar se vrti okrog jurja evrov je priblizno isto sranje, le druga nalepka. Pac po pravilu malo denarja, malo muzike. Sicer pa se enkrat ponavljam, da se lcd-ji in podobni video tamagociji izbirajo na podlagi slike. Pojdi v trgovino, poglej sliko, prosi prodajalca, da ti zavrti kaksen dvd poleg tv kanalov, poleg tega lahko vecino pobaras se, kako se divx izkazejo na doticni masini.

Kaco
13.02.2007, 06:37
Odvisno od velikosti zaslona! Nad 1 meter je boljša plazma.

Plazma je slabša. Moraš kupiti res drago plazmo, da jo lahko primerjaš z enim povprečnim LCDjem. Predvsem imam v mislih resolucijo.

Kaco
13.02.2007, 06:52
Bereš misli. Dejmo odgovore! :D
Sam menjam tv v kratkem zato me zanima ;)

Slika preko siol tvja je bojda na vseh lcdjih še vedno speckana. Ja!?

kako pa na tako širokem ozemlju izgledajo dvdripi??

Sony sux, samo tega ne kupuj, tukej ne dajo več na kakovost kot včasih, le ime plačaš. Jaz sem kupil pred par meseci HAAN LC32ie21, in je karkoli gledam slika ful dobra, še posebej digitalna satelitska preko SCARTa. Pa design je najbolši.

Smaug
13.02.2007, 15:20
...pa spljoh je super-duper fajn.

Glej, Sony je bil vedno firma, ki si jo preplacal za pol (in navzgor od tega), ampak trditi, da delajo slabo in nekakovostno robo je debilizem. Od trenutno dobavljivih lcd-jev pri nas, imajo Bravie dalec najboljso sliko. In tudi ceno, jasno. Povprecje pri Sony-u je priblizno taksno, da za dobrih 50% vec denarja, dobis cca. 20% boljso kakovost. Nekateri s(m)o to pripravljeni placati, spet drugi ne, to se dotika ze osebnih okusov in nazorov.
Sam sem sicer mnenja, da so zaenkrat se prasicje predragi in da pod 30% popustom niti ne razmisljam o nakupu, nekdo pak razmislja drugace.

bobi
13.02.2007, 15:49
Bravia se pokaže v vsej svoji kvaliteti šele pri HD sliki, dobra je tudi pri satelitski tv, pri običajni iptv pa ravno obratno. Veliko je nezadovoljnih uporabnikov iptv slike pri obeh ponudnikih.

rock
13.02.2007, 17:48
Sem na strani zadovoljnih uporabnikov bravie (32"). Signal s katerim ga futram je 720p seveda iz PC -ja. Iz signala, ki je prekodiran in interpoliran xy krat ne more bit končna slika na 32" 40" čista. Analogno in AMINO na scart je pa zelo odvisno od kanla in res ni kaj posebnega. Na nobenem LCD-ju ni. Je pa vedno vprašanje kaj kupec od izdelka določene firme dejansko pričakuje. Od Sonyja verjetno več kot od Haana. In je tudi ocena potem taka.

Mal igračkanja s grafično kartico v kombinaciji z nastavitvami samega TV-ja da pri IP TV zelo spodobne rezultate.
A kaj ko Siolove novosti tega ne bodo več omogočale. Bom pa mal prišparal, ko sem za TV dal kakšen € (pre)več. Sagem STB ima baje hdmi a zaenkrat kot je slišti je še slep. Kakšno sliko bo prek njega poslal je pa seveda druga, ko nimaš možnosti nastavitev po svojem občutku in ostaneš le pri možnostih TV-ja.
Še kakšnih 5-6 let pa bomo interpolacije pospravili v zgodovino. In slike bodo čiste. Sej bo.
Cena; je mal dražji kot ostali a mojim očem se je slika v štacunah dopadla in ni mi žal, da sem ga nabavil. Kakšno urco HD vsebin pa bo verjetno tudi dočakal.

Macaly
13.02.2007, 20:51
Jaz pa bi vprašal za lcd FUTURE LF-32A01F1... Pride 834,00 EUR (okoli 200.000 SIT) in vse je od Samsunga samo pač zunanjost ni njihova. Njegove lastnosti so:

32“, 82 cm, format 16 : 9
- Resolucija: 1.366 x 768 dpi ( WXGA )
- Kontrast: 1200:1
- Svetilnost: 600cd/m²
- 16,7 Miljona barv
- Vidni kot: 178° X 178°
- 1 sprejemnik, PIP / POP, Double Window,
- HDTV ready, ( 480p, 576p, 720p, 1080i )
- HDMI ( HDCP,DVI )
- Teletext: 1.000 strani, TOP/FLOF/LIST/ACMS
- 3D Comb Filter ( PAL / NTSC )
- Progressive Scan
- Zvok: AV, A2, NICAM,
- Izhodna moč zvoka: 2 x 10W
- Auto Volume Leveler
- Scart 1, Scart 2, AV3, S-Video, PC Audio,
- Priključek za slušalke
- SPDIF ( Optical )
- Digital Trusurround XT,
- Video sistem: Picture Status Memory
(5 Mode), Dynamic, Standard, Mild, Game, User
- Color Status Memory ( 4 Mode ), Cool, Normal, Warm, User
- Quick View
- Formati slike: 16:9, 14:9, 4:3, Zoom1, Zoom2, Spectacle, Auto

Prosil bi nekoga če mi lahko pove če je ta lcd dokaj kvaliteten za svojo ceno in seveda še kaj kaj bi mogo vedet preden sploh kaj kupim :)

Glede tegala ti lahko jaz povem, sicer sem ga kupil pod drugim imenom tukaj http://www.pcplus.si/televizorji/lcd-televizorji/lcd-tv-viewpia-32-lc-32ief4-8ms--hd-ready
je pa zadeva popolnoma enaka (razen imena in cene :D ). Kvaliteta ... priključeno sem imel na navadno zunanjo anteno in je bila presenetljivo dobra za situacijo, malo igračkanja z nastavitvami in slika je bila OK, nisem opazil kakšnih posebnih negativnih stvari, tudi slika pri igranju PS2 je kar zadovoljiva posebaj če gledaš s prave oddaljenosti za to diagonalo ... torej za ta denar je bila vredna nakupa ... problem je samo ta, da so mi vlomili v hišo in odnesli ravno ta TV ... :nonono:

Teo
13.02.2007, 21:21
rofl

Kaco
13.02.2007, 23:53
...pa spljoh je super-duper fajn.

Glej, Sony je bil vedno firma, ki si jo preplacal za pol (in navzgor od tega), ampak trditi, da delajo slabo in nekakovostno robo je debilizem. Od trenutno dobavljivih lcd-jev pri nas, imajo Bravie dalec najboljso sliko. In tudi ceno, jasno. Povprecje pri Sony-u je priblizno taksno, da za dobrih 50% vec denarja, dobis cca. 20% boljso kakovost. Nekateri s(m)o to pripravljeni placati, spet drugi ne, to se dotika ze osebnih okusov in nazorov.
Sam sem sicer mnenja, da so zaenkrat se prasicje predragi in da pod 30% popustom niti ne razmisljam o nakupu, nekdo pak razmislja drugace.

za 50 % več denarja dobiš iste karakteristike, itak so pa samo trije proizvajalci LCDjev: Samsung, Lg- Philips, pa Matrix če se ne motim... Dejansko pri Sonyju plačaš veliko za oglaševanje. Drugače so pa čist ok, televizorji.

castor
21.02.2007, 19:26
Ehm, s katerim kablom je najbolje navezati pc na lcd tv?

S-Video? Ali je kaj boljšega?

rock
21.02.2007, 19:41
DVI-HDMI ali običen VGA, odvisno kaj imaš možno na grafični kartici in TV

ksimon
22.02.2007, 14:34
stara TV me zapušča in sem si ogledal nekaj takega http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?product_id=1350050721

se splača za ta denar:dontknow:

castor
22.02.2007, 19:40
DVI-HDMI ali običen VGA, odvisno kaj imaš možno na grafični kartici in TV

na grafični imam s-video in pa nekaj malega modrega, za kar pa ne vem pravega imena :blush:

ampak če poiskusim preko s-video kabla mi trese sliko... na stari mi ni, na novi modernejši pač :clown: :D

rock
22.02.2007, 20:06
Kle kapituliram:dontknow:. PC na CRT prek S-video nisem nikol prebavu ( (ne)kvalitete slike) zato nimam prav nobenih izkušen. Tud grafične s takim izhodom nisem imel tak da ne vem kaj se sploh da pokorigirat. Maš pa SLo-Techu eno dolgo temo o tem, ki pa je nisem nikol gledov...

Kot sem reku je zame edino uporabno DVI-HDMI oz. VGA. Zgleda pa, da imaš le en izhod na grafični. Predlagam ti da TV priklopiš na mesto monitorja (VGA vhod imaš?) in boš videl kaj boš dobil (če seveda še ninisi). Nastavi resolucijo recimo 600*800 kar bi TV moral zaznat in raztegnit sliko prek celga zaslona. Pol se pa naprej poigrat oz. navodila prebrat. Če ti bo slika všeč ne bo druge kot menjava grafične za tako z dvema (DVI) izhodoma!

castor
22.02.2007, 21:54
pa tak kabel je dolg, recimo 15 metrov?

rock
22.02.2007, 22:17
Ajej. Ti to za DivX iz PC na TV v drugmu koncu bajte rabiš!
Če je S-video kabel tolk dolg je lahk utripanje zarad oslabitve signala. A si kakšen fotič na kratkem kablu na TV priklopu? Kej utripa?
najdi si izbrskal:
http://www.formashop.eu/katalog/kabli_svga_285/

Markuson
26.02.2007, 15:19
Ali ima kdo mogoče kaj izkušenj z philips 32 PF 9731 http://www.nakupovanje.net/customer/product.php?productid=1105150&cat=346&page=2 ? Ali se na njemu vidi enako kristalno čisto kot na lcd monitorju od računalnka, ker ga mislim uporabljati namesto monitoja? Hvala

Kaco
26.02.2007, 17:39
stara TV me zapušča in sem si ogledal nekaj takega http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?product_id=1350050721

se splača za ta denar:dontknow:

Na tvojem mestu bi ga vzel.

Kaco
26.02.2007, 17:44
Ali ima kdo mogoče kaj izkušenj z philips 32 PF 9731 http://www.nakupovanje.net/customer/product.php?productid=1105150&cat=346&page=2 ? Ali se na njemu vidi enako kristalno čisto kot na lcd monitorju od računalnka, ker ga mislim uporabljati namesto monitoja? Hvala

Cene so precej zasoljene. Poglej na mimovrste.com. model 32PF7331 je za 33% cenejši (oz. na nakupovanje.net za 50 % dražji). Drugače pa raje kupi wide screen monitor kot da uporabljaš tv za monitor. Lahko pa tudi LCD TV furaš kot monitor, samo glej, da bo povezava HDMI oz. DVI, in ne Svideo, ker je slaba resolucija.

Kaco
26.02.2007, 17:46
Ehm, s katerim kablom je najbolje navezati pc na lcd tv?

S-Video? Ali je kaj boljšega?
Sem dobil kabel DVI-DVI, in je slika u nulo. Kot bi imel velik LCD monitor. Divxi so čist nekaj drugega.

japke
26.02.2007, 22:13
32pf7331 je best buy.

Markuson
27.02.2007, 14:05
Imam Nvidia geforce go 7600 gt, ki pa nima dvi izhoda ampak samo vga izhod ali je kako možno priklopiti dvi, hdmi kabel, da bi še zmeraj laufal v dvi/hdmi kvaliteti na lcd tv-ju? Hvala. :dontknow:

ksimon
28.02.2007, 09:35
Na tvojem mestu bi ga vzel.

ja sem šel malo preverit specifikacije in mi kar ustreza, tak da grem danes po tole čudo:2thumbs:

Kaco
28.02.2007, 23:04
Imam Nvidia geforce go 7600 gt, ki pa nima dvi izhoda ampak samo vga izhod ali je kako možno priklopiti dvi, hdmi kabel, da bi še zmeraj laufal v dvi/hdmi kvaliteti na lcd tv-ju? Hvala. :dontknow:

Probaj prek RGB kabla povezati in primerjaj s sliko na LCD monitorju, če je podobna, potem je ok, če ni, pa boš po mojem rabil adapter (pretvornik), če ne kar grafično z DVI outputom.

disco
23.03.2007, 14:09
Živjo, včeraj sem kupil nov TV 42LC2R LCD TV LG. Sploh mi ni jasno, da je tako slaba slika. Res je, da TV gledam iz cca treh metrov ampak slika je dosti slabša kon na 15 let staremu GORENJU. Pri gledanju zemeljskih kanalov je slika nekako brez ostrine oz. zrnjasta, pri gledanju DVD-ja, ki je priključen iz HDMI kablom je malce boljša slika, samo to ni to kar sem pričakoval. Mislim, da je navadni katodni TV še vedno boljši.

castor
24.03.2007, 12:59
ja... stvar je treba preveriti.

dkivi
26.03.2007, 05:24
disco naredil si klasično napako....več ne pomeni zmeraj bolje...splošno znano je da so LCD-ji boljši od plazem do 82cm...če bi jaz hotel tako diagonalo (107cm)bi si kupil plazmo...pa še nekaj..LG jao jao jao...drugič kupi raje kaj drugega in glej tudi na pixle in svetilnost,ker tale tvoj model je en slabših:nonono::nonono::nonono:
v glavnem stran si vrgel ene 1400 €......:(
jaz bi ga na tvojem mestu vrnil,če je tako moteče....imaš 8 dni časa od dneva nakupa,da ga vrneš in prodajalec ti mora brez besed vrniti denar

Stejf
13.04.2007, 12:14
Pozdravljeni!
Opažam, da veliko omenjate TV LCD-je firm kot so Sony, Philips.., nisem pa zasledil, da bi kateri omenil Toshibo. Prebral sem nekaj nemških forumov, pa imam občutek, da Toshiba sploh nii slaba zadeva.
Torej, ali ima kdo Toshibo, pa če opiše izkušnje.
Hvala
Sam bi rad kupil LCD v velikosti 37¨ (npr:37C3000P-Toshiba)

bejba020
02.05.2007, 13:53
a lahko kdo men razloži kaj pomenijo te oznake: svetlost 1.400 cd/m2, oz. ponekod- (v cd/m2) 500 , kontrastno razmerje 3.000 : 1na kaj moramo biti pozorni ko kupujemo lcd ali plazmo?

dkivi
03.05.2007, 14:44
višja kot sta svetilnost in kontrast bolje je,kar pa se tiče plazma ali lcd ,je pa takole plazma ponuca cca 30% več elektrike in ima krajšo živ.dobo,je pa zato slika pri večjih diagonalah (nad 82 cm) boljša pri plazmi,ker če ne gledaš iz razdalje vsaj 3-4m,vidiš pri lcd nižjega razreda še vedno malce kockasto sliko

prelude
10.05.2007, 18:43
Lejte vsi neki debaterate firme gor dol sam prvo kot prvo je treba imet dober signal.Zemeljski signal za 40 col ni dobr pa tut manj kaj šele 50 col.Torej kdor hoče met velik ekran mora tut met signal najboljši.Zato je pa slabša slika ko zamenjamo lcd za stari crt.Rešitev je trenutno kakšna lastovka al pa t2 siol pa baje ni preveč dober.

Mighty
14.05.2007, 08:53
torej tudi jaz sem začel razmišljati o nakupu. ker bi nabavil nekaj v velikosti do 90cm sem se odločil za lcd.
vidim, da mors it sprobat. naj omenim, da imam kabelsko. kaj bo v prihodnosti ne vem.

kaj je zdej s pocenitvijo oz z novimi zadevami (mesanica lcd in plazme)? se splaca kupit se staro tv za nekaj casa (kaj poceni)? glede na to kako pocasi se pri nas vse skup razvija je se vedno bols nabavit star tv ;)

kaj menite o temle modelu?
LCD TV sprejemnik Philips 32PFL7332

aja se to katera trgovina je ornk zalozena, da se splaca it tja pogledat(lj)?

dkivi
15.05.2007, 05:41
torej tudi jaz sem začel razmišljati o nakupu. ker bi nabavil nekaj v velikosti do 90cm sem se odločil za lcd.
vidim, da mors it sprobat. naj omenim, da imam kabelsko. kaj bo v prihodnosti ne vem.

kaj je zdej s pocenitvijo oz z novimi zadevami (mesanica lcd in plazme)? se splaca kupit se staro tv za nekaj casa (kaj poceni)? glede na to kako pocasi se pri nas vse skup razvija je se vedno bols nabavit star tv ;)

kaj menite o temle modelu?
LCD TV sprejemnik Philips 32PFL7332

aja se to katera trgovina je ornk zalozena, da se splaca it tja pogledat(lj)?o čem ti to????? lcd so tekoči kristali...plazma je pa ioniziran plin...:dontknow::dontknow::dontknow::dontknow:... ...ne vem kako bi to dvoje spravil skupaj,da bi delovalo
verjetno si nekje nekaj prebral o t.i. organskih diodah k japonci mal eksperimentirajo;)

Mighty
15.05.2007, 08:13
možno. :clown:

a maš kakšno mnenje o modelu katerega sem omenil? videl sem, da so model 7331 kr hvalili.

dkivi
15.05.2007, 09:38
iskreno povedano nisem ljubitelj philipsa:shy:
sicer ima ta model solidne specifikacije...vendar....če nimaš možnosti gledati vsaj iz razdalje 6-7m boš vseeno opazil malce kockasto sliko(predvsem črke v podnapisih),saj je po mojem mnenju 80cm diagonala skrajni limit za lcd.... pa še ena pomembna stvar,za povezavo z DVD sploh pa če si misliš omisliti DVDrecorder si obvezno nabavi kvalitetne kable in ti naj bojo čimkrajši....nepisano pravilo je da za kable daš približno 10% cene celega sistema le tako boš dejansko lahko užival tudi v polni kvaliteti slike in zvoka,za primerjavo jaz sem dal za scart kabel dolg 60 cm ( VHS to DVDrecorder)60€,scart 1m DVDrec to TV 80€, za s-video kabel 1m TV to COMP pa 45€...
če te še kaj zanima kar vprašaj
p.s. panasonic rulz!!!!!;):approve::approve::approve::d

Mighty
15.05.2007, 13:30
mah roko na srce sem šele začel gledat kaj in kako, ker star tv počas gre. in sem mal začel brkljat kaj bi nabavli.

trenutna razdalja je 3m do tv-ja.

sej čez vikend se bom spravo mal resno gledat kaj in kako. vidim, da je najvažnejša stvar,da greš sam pogledat sliko v trgovino. sej ni treba,da je "filips". kaj pa je z onimi flat tv-ji? mah kolkeer sem prebral se za manjšo diagonalo bol splača lcd. sej možno, da bom manjšo diagonalo nabavo.

kaj svetuješ?

dkivi
15.05.2007, 14:55
uff,izbira je taka da glava boli...:d
idealna diagonala LCD-ja za to razdaljo je 60-70 cm
res bo verjetno najboljša varianta,da greš v kak BOF in si postaviš drug zdraven drugega par različnih modelov in nastaviš sliko na enake nastavitve in se potem odločiš,kateri ti najbolj odgovarja...:)

Wanted
15.05.2007, 19:27
Sam za intermezo:

http://www.hdtvlounge.net/news/philips-ambilight-hdtv-european-lcd-tv-of-the-year/

http://displayblog.wordpress.com/2006/08/21/philips-42pf7621d-european-green-tv-of-the-year/

http://hiddenwires.co.uk/resourcesnews2006/news20060829-12.html

Mislim, da nimam več kaj dodati :)

Mighty
17.05.2007, 12:30
a ma kdo kake iskušnje s kabelsko tv in lcd?

glede na to, da imam razdalje do tv-ja 2 do 3 m me zanima a je pol res brezveze kupovat 82cm diagonalo?
katere prikljucke je dobr da ima oz kaj je pomembno (seveda razen slike), da ima? pa katere so tiste (razen ogleda slike v zivo) karakteristike, da so pomembne oziroma odtehta enmodel pred drugim?

teo kaj te mot pri tvojmu modelu?

dkivi
19.05.2007, 08:53
ej, a ti sploh bereš kaj ti folk piše;) ,pejt v trgovino in se postavi pred tv na približno razdaljo kot jo imaš doma in oceni ali se ti zdi slika OK,ker imajo vsake oči svojega malarja,no 82 diagonale pri lcd srednjega razreda (recimo od 2000€ dalje) načeloma ne bi smelo biti problematičnih
kar se priključkov tiče,poglej kakšne imajo že komponente,ki jih misliš priklopit na tv in nato kupi tv ki jih ima,da se ne boš pol zafrkaval z raznimi kabelskimi adapterji:)

igi25
23.05.2007, 09:24
Razmišljam o nakupu tega 27LC2R LCD TV LG , ki ga imajo v big bangu , ga mogoče že kdo ima zanimajo me mnenja. Zanima me tudi kako je z programi , ki ne prikazujejo široki format slike , je potem slika z robovi al kako?

reso
03.06.2007, 10:53
Ko kupiješ LCD televizor, se moraš najprej odločiti za diagonalo glede na razdaljo gledanja. 27" je napr. primeren za razdaljo tja do 2.5m, če pa hočeš doživeti kino efekt pa ga moraš gledati bliže, nekje od 1m pa do 1,3m.

extr3m3
17.07.2008, 20:29
Odločam se za nakup LCD televizorja in sicer LG 37LG5000 LCD TV. Zanimajo me vaša mnenja, priporočila,...

Nekaj specifikacij oz. lastnosti:
tip televizije LCD TV sprejemnik
diagonala zaslona 94 cm (37")
vidna diagonala zaslona 93 cm
tehnologija zaslona XD engine; Full HD Ready
razmerje stranic zaslona 16:9
kontrastno razmerje dinamični 50000:1
svetilnost 500 cd/m2
ločljivost 1920 x 1080
odzivni čas 5 ms
vidni kot 176° / 176°
zvočniki SRS TruSurround XT
5 nastavitev zvoka: standard, music, cinema, game, sport;
4 skriti dvosistemski zvočniki
programski spomin 100 mest
teletekst 1000 strani
kazalo programov da
zmanjševanje šumov Clear Voice
sistem za samodejno nastavitev da
vhodi 3 x HDMI, Component, RGB 15 pin, S-video
izhodi 2 x SCART, Audio za slušalke
dimenzije (ŠxVxG) 936,4 x 685 x 294 mm s stojalom
masa 18,3 kg s stojalom
barva črna
priloženo daljinski upravljalnik, navodila za uporabo, garancija
garancija 2 leti

Povezava do izdelka (http://www.mimovrste.com/artikel/1350100616/lcd-tv-sprejemnik-lg-37lg5000)

mihajlo
22.07.2008, 11:28
Vprašaj se kaj ti FullHD resolucija, poglej si ekran v delovanju na SD signalu in Divx-ih oz. na signalu, katerega boš gledal najvel, potem se odloči.

V primeru nakupa na blef - na podlagi tehničnih podatkov, razočaranje zagotovljeno ;)

rock
22.07.2008, 13:50
Tud na blef ni problema, le aparat mora bit med top3 pri vsaj 3-4 ocenjevalcih. Seveda pa to niso cenejši izdelki.

Zakaj v slo sploh še dovolijo prodajat aparate z DVB-T mpeg2, ko pa je že davno sprejet standard za mpeg4?? Prodajalci pa sploh ne napišejo kteri kodek aparat podpira.
Večinoma bomo kar nekaj časa HD kanale sprejemali lahko le prek zraka. Dvomim, da se bodo kablaši kaj hitro obrnili. Na xDSL pa je z zadostno prepustnostjo le peščica priklučkov. Torej bo skoraj nujno dokupit dekoder ali sprejemat le SD vkolikor kupljeni TV ne podpira DVB-T mpeg4. Teh pa še ni prav veliko saj smo zaenkrat oaza v EU na tem področju.

Nordung
02.09.2008, 22:42
Zanima me tudi kako je z programi , ki ne prikazujejo široki format slike , je potem slika z robovi al kako?
Tole gor je že staro vprašanje, ampak nihče še ni odgovoril. Je slika nujno raztegnjena, ali jo je možno korigirati? Bi rekel, da je možno, čeprav pogosto vidim te raztegnjene slike pri ponosnih lastnikih "Big Screen TV"

rock
03.09.2008, 04:52
Odvisno od TV. Večinoma pa se zgoraj ne da rezat, da bi raztegnil horizontalno.

Po nekaj dneh proporcionalno raztegovanje prav nič ne moti! Zoprno pa mi je kjer se robovi bolj raztegnejo kot sredina slike...

Nordung
03.09.2008, 07:34
Odvisno od TV. Večinoma pa se zgoraj ne da rezat, da bi raztegnil horizontalno.

Po nekaj dneh proporcionalno raztegovanje prav nič ne moti! Zoprno pa mi je kjer se robovi bolj raztegnejo kot sredina slike...
Hm, to pa skoraj ne verjamem. Ker je dejstvo, da je samo ena slika "prava", na ekranu mora biti krog pač krog in ne jajc. Če se na velikih in dragih ekranih ne more tega naštelati, potem niso vredni nič. Še na mojem zelo starem Philipsu je možno sliko narediti panoramsko (za primer, če se taka slika oddaja v programu, da je ne zmanjka levo in desno). Praviš, da se take popačene slike navadiš. Ma, navadi se človek na vse, ampak samo, če je treba.

Erikfrik
15.09.2008, 23:24
Kako je pa zdej kej s siolovo TV(tist kar je pri trio-tu) na LCD-jih?
Je slika čista,jasna,...?

V kratkem bom mel siol trio in nek LCD TV pa me zanima kako zgleda njihov signal na LCD-jih

Mal nasvetov rabno no... :)

LP